Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 138

Thread: Izdavanje i agencije

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default Izdavanje i agencije

    I po ko zna koji put nam se dešava, tj. danas saznajem da nas zaobilaze ljudi -klijenti, (radi se o dva stana na dvije lokacije), koje smo vodili u razgledanje, visili na telefone s njima, pregovarali, bili korektni i profesionalni, a oni pored svega kucnuli direktno na vrata vlasnicima, koji su se takođe napravili blesavi, i pružili ruku jedni drugima, mimo nas.
    E, tako vam sve nafačno bilo.
    Smrde jedne karakterne.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    495
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    I po ko zna koji put nam se dešava, tj. danas saznajem da nas zaobilaze ljudi -klijenti, (radi se o dva stana na dvije lokacije), koje smo vodili u razgledanje, visili na telefone s njima, pregovarali, bili korektni i profesionalni, a oni pored svega kucnuli direktno na vrata vlasnicima, koji su se takođe napravili blesavi, i pružili ruku jedni drugima, mimo nas.
    E, tako vam sve nafačno bilo.
    Smrde jedne karakterne.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Ne znam bas detalje oko bas tih klijenata i cuda,alii..
    KRKNA npr ja vidim kod tebe stan lupam 68.000e obidjem taj stan bude mi zanimljv i cuda,polako,ne zurim,istrazujem i naidjem na sajt dje je vlasnik okacio isti taj stan za manje para nego preko tebe i sad pitanje.Sto bih trebao odradit ?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Zašto uopšte kontaktiraš agenciju i tretiraš nas kao taksiste i vodiče? Onda ga sam traži...
    Đe su ljudi sve može uz jedan kulturan dogovor da se postigne, pa da nekako sve tri stane nađu zajednički interes. Mi dosta puta najminimalniju proviziju uzmemo, koja nekad ide i ispod 1%, ali ne, ovdje se slavi kad nekog mimoiđeš...Ljude se hvale i prepričavaju kako su nekog zaj*bali...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    To je realna neka provizija 1-2%. Ima ih sto uzimaju 5%.
    Al ne vidim poentu agencija, slucaj recimo Normal Company prodaje stanove u izgradnji, na mjesto srusenog City Hotela, imaju ljudi sajt za prodaju,telefone i ljude, i koji ce mi kur*ac moj agencije koje nude stanove na toj lokaciji. Samo debil moze zvat agenciju umjesto direktno investitora.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ni ja ne vidim poentu kafana, kad sok i kafu možeš kupit' u prodavnici...i popit' doma
    Sell the Vatican, Feed the World!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    495
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ni ja ne vidim poentu kafana, kad sok i kafu možeš kupit' u prodavnici...i popit' doma
    ajajahaahahahahaah..Ovo je na komentar..
    A nije nego trazi,istrazujem i naletim na stan i cijenu povoljniju kod vlasnika.Logicno je da cu zvat direkt vlasnika i ustedjet 1000e
    Ali razumijem naravno i tvoju stranu..
    Ali zn takodje dosta agencija da ima razlicite cijene i po 1000e
    I onda mi kaze pokusacemo da vam zavrsimo nesto povoljnije ibkazu "zavrsismo 1000e popust " hahahahaha

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja bih volio da kod nas bude kao u nekim zemljama. Ne mozes nekretninu kupiti bez preko agencije. Ali agencijino nije samo da ti nadje stan, vec I da zavrsi notara, sve racune, knjizenje na tvoje ime u katastar, terete, da od cijene plati porez drzavi I sve kako treba. Pa neka onda uzmu normalnu proviziju, ali je I odgovornost na agenciji.

    Bila bi veca odgovornost agencija, ali bi im bilo I vise posla, jer se mimo njih nista ne bi moglo trgovati. Odma nema onog da dio cijene ide na ruke da bi se smanjio porez I sakrilo porijeklo nivca itd.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Cim agenciju neko zaobidje znaci da ne znaju svoj posao. Fino se potpise ugovor sa vlasnikom nekretnine da ne smije da oglasava i prodaje nekretninu po cijeni nizoj od ugovorene sa agencijom, pa se zastitis ugovorom i da ako tebe prvo kontaktira kupac da ne smije direktno sa njim da izvrsi kupoprodaju nakon toga. Te su stvari lako dokazive, pa da vidis. Kad ti dodje potencijalni kupac prvo potpises zapisnik, pa idemo u obilazak. Saradjivao sam sa makar desetak agencija za nekretnine, to je tuga tuzna na sta lice ti ugovori o posredovanju u prodaji i zakupu, nije ni cudo da vas zaobilaze. Kad je vama zao da platite dobrog advokata par stotina eura da vam napravi dobar ugovor, sto zamjerate kupcima sto hoce da ustede? Ljudi otvore agenciju, skinu sa interneta templejt ugovora i po tome rade...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ja bih prvi prodavao stan samo preko agencije,ali kad bi se složili oko realne cijene stana ugovor bi morao sadržati stavku da ga ja ne mogu prodavati bez preko njih i samo njihovom klijentu...ali ako ga ne prodaju u nekom(takođe ugovorom utvrđenom roku) da mi od isteka tog roka plaćaju penale,pa...ako neće da plaćaju penale neka ga oni kupe pa ga onda natenane prodaju i udare 20% zaradu na prvu cijenu.
    A?

    Sent from my room

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja sam imala tako loše iskustvo sa jednom agencijom, ali neću pominjati ime.
    Brat je iznajmljivao stan, dogovrili se sve, ugovor, ja sam pošla prj enego je uselio i cio iznos kirije za 6 mjeseci prebacilana račun.
    On je prošao pakao prvih mjeseci, ovaj iz ganecije nije htio više ni da mu se javi. Isključili struju u stan jer gazda j eod ranije vukao dug, tv i internet nij eplaćao iako je brat moj uredno mu davao novac za to...
    Srećom nam je kućni prijatlej jedan dobar Pg advokat i n akraju smo se morali njemu obratiti. Zaprijetio je da će im ugasiti agenciju, i za dan se sv eriješilo.
    Srećom je isteklo tih 6 mjeseci, i našao je novi stan sa divnim gazdama. Agencija ga je odmah spojila sa gazdom ali je prvu kriiju naravno uzela agencija kako i ide i sve je super.

    KRKNA, ja ponekad u mom poslu napravim milion ponuda, provedem sate oko toga, da bi na kraju kupac s amojom pnudom otišao kod drugog da to kupi na rate. Neko nije potrošio minuta na to, ali to ti je trgovina, što ćeš

    Ali potpuno razumijem o čemu pričaš, mi smo narod šišnjara koji je sretan kada nekoga ošišnjari.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja bih volio da kod nas bude kao u nekim zemljama. Ne mozes nekretninu kupiti bez preko agencije. Ali agencijino nije samo da ti nadje stan, vec I da zavrsi notara, sve racune, knjizenje na tvoje ime u katastar, terete, da od cijene plati porez drzavi I sve kako treba. Pa neka onda uzmu normalnu proviziju, ali je I odgovornost na agenciji.

    Bila bi veca odgovornost agencija, ali bi im bilo I vise posla, jer se mimo njih nista ne bi moglo trgovati. Odma nema onog da dio cijene ide na ruke da bi se smanjio porez I sakrilo porijeklo nivca itd.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Mislim da bi ovako trebalo da se radi, da mi agencija da garanciju da je sve ok i da mi sve zavrsi i da zaradi svoj procenat.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    @Krkna,stvarno da li postoji način da se čovjek koji prodaje stan preko agencije pravno zaštiti od toga da će mu prodati stan u razumnom roku ako je i cijena razumna,što implicira da je ta agencija sposobna,korektna i konkurentna na tržištu?
    ...ili što neko reče ođe "društvo nam je takvo da svako gleda da za.ebe jedan drugog i da se još time i pohvali",ali i vlasnici agencija,zaposleni...su takođe dio ovog društva.


    Sent from my room
    Last edited by joni; 05-06-19 at 11:22.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @Krkna,stvarno da li postoji način da se čovjek koji prodaje stan preko agencije pravno zaštiti od toga da će mu prodati stan u razumnom roku ako je i cijena razumna,što implicira da je ta agencija sposobna,korektna i konkurentna na tržištu?
    ...ili što neko reče ođe "društvo nam je takvo da svako gleda da za.ebe jedan drugog i da se još time i pohvali",ali i vlasnici agencija,zaposleni...su takođe dio ovog društva.

    Sent from my room
    Niko normalan se neće na to obavezati, jer prodaja ne zavisi direktno od agencije nego od niza faktora, okruženja, trendova i sl. "Razumna cijena" je specifična kategorija, jer se različito tumači sa strane prodavca i kupca. Mnogi prodavci su nerealni. Npr, svjedočio sam tome da vlasnik stana ne priznaje da stan na poslednjem spratu vrijedi manje od stanova na nižim spratovima. I kako onda da usaglasite razumnu cijenu? Nikako.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Mislio sam na razumnu cijenu oko koje se slože i agencija i prodavac?
    Ako prodaja zavisi od više faktora,što je onda problem da prodavac ipak proda stan(po cijeni umanjenoj za proviziju agencije) mimo agencije ako je ona nesposobna da ga proda?

    Sent from my room

  15. #15
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Mislio sam na razumnu cijenu oko koje se slože i agencija i prodavac?
    Ako prodaja zavisi od više faktora,što je onda problem da prodavac ipak proda stan(po cijeni umanjenoj za proviziju agencije) mimo agencije ako je ona nesposobna da ga proda?

    Sent from my room
    Ovdje se radi o drugim stvarima. Konkretno se pise o situaciji dje agencija nadje kupca, dopadne mu se stan, ali on preko drugih kanala dodje direktno do vlasnika i kupi stan po nizoj cijeni, tj umanjenoj za proviziju agencije, jer je tu prodavac na istom. Tu agencija nije nesposobna da proda, naprotiv - upravo ga je agencija i prodala, tj našla kupca. Agencija je tu samo nesposobna da zaštiti svoj interes i svoj posao.

  16. #16
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Moze li mi ko reci koliko uzimaju agencije za prodaju stanova, obicno ?
    Sate sate sate

  17. #17
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Standardna provizija je 2%, ali moze i drugacije ako se dogovore.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    495
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    3% do 100.000
    Ako je preko 100k
    1%
    Tako da vise vole da prodaju ove nekretnine do 100k

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  19. #19
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @Krkna,stvarno da li postoji način da se čovjek koji prodaje stan preko agencije pravno zaštiti od toga da će mu prodati stan u razumnom roku ako je i cijena razumna,što implicira da je ta agencija sposobna,korektna i konkurentna na tržištu?
    ...ili što neko reče ođe "društvo nam je takvo da svako gleda da za.ebe jedan drugog i da se još time i pohvali",ali i vlasnici agencija,zaposleni...su takođe dio ovog društva.



    Sent from my room
    Dje si ovo vidio druze da ce ti bilo ko garantovat da ce prodat neshto a pogovoto nekretninu...?
    ...

  20. #20
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dje si ovo vidio druze da ce ti bilo ko garantovat da ce prodat neshto a pogovoto nekretninu...?
    Ma niđe,nego ne znam što se diže frka oko "za.eba" jer ni agenciji niko ne garantuje da ja neću prodati istu tu nekretninu mimo njih ako kupac stupi u kontakt samnom.Znači "pata-pata" situacija.Ni meni niko ne garantuje da će mi prodati nekretninu ni ja njima neću garantovati da je neću prodati mimo njih

    Sent from my room

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ti nisi baš skontao o čemu se radi ođe.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ovdje se radi o drugim stvarima. Konkretno se pise o situaciji dje agencija nadje kupca, dopadne mu se stan, ali on preko drugih kanala dodje direktno do vlasnika i kupi stan po nizoj cijeni, tj umanjenoj za proviziju agencije, jer je tu prodavac na istom. Tu agencija nije nesposobna da proda, naprotiv - upravo ga je agencija i prodala, tj našla kupca. Agencija je tu samo nesposobna da zaštiti svoj interes i svoj posao.
    Hvala, ti si jedini skapirao što me ljuti i rastužuje kod klijenata u usto vrijeme, jer ja nemam živaca i snage da objašnjavam narodu, kome je argument tipa - ko mi je kriv što sam kao agent nesposobna, pa, valjda, pesnicama i dinamitom ne rješavam situacije...
    Ja kao agent ne insistiram da neko preko mene mora kupiti, prodati, iznajmiti stan, niti bilo koga agresivno primoravamo. Poslije predstavljanja prodavcu UVIJEK ide pitanje - da li ste raspoloženi za saradnju? Dostina njih neće - pošteno, nikakav problem, njegova nekretnina, apsolutno njegovo pravo. No, ako pristaneš na saradnju budi fer, nemoj da su ti argumenti kad te pozovem i pitam zašto si me mimoišao: jeftinije mi je lično, zašto bih tebe plaćao, ko si ti i sl.. Zoveš me, pristaneš i onda me zaj*beš? Čemu?
    Lično, ja uvijek preko agencije kupujem karte i smještaj za putovanja, jer ne želim da me glava boli i nemam vremena, dosta često ni živaca da tražim, rezervišem, otkazujem, pratim. Meni tih 50-ak eura manje-više na putovanje jednom godišnje ama baš ništa ne znače!
    Tako da ne shvatam zašto bi 500€ moje provizije za stan od 40.000€ nekog toliko ugrozilo, da mora tako nisko i podlo da me zaj*ebe...
    No, svako neka se boji onoga što (ne) uradi. Na dobro ne može izać', kad neko možda platu ne primi zbog takvog nesojluka.

    Nadam se da će i kod nas brzo biti kao na zapadu, da vlasnik ne može ništa bez ovlašćene agencije...pa se onda hvali kako si (za)j*ba nečiju ženu...muža...
    Last edited by KRKNA; 05-06-19 at 17:59.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Moze li mi ko reci koliko uzimaju agencije za prodaju stanova, obicno ?
    Mi, primjera radi, za iznos do 50.000€ uzimamo 1.000€( koju u 90% slučaja korigujemo do 50%).
    Za iznose preko 50.000€ - 2%, koja je takođe podložna korekciji.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Nadam se da će i kod nas brzo biti kao na zapadu, da vlasnik ne može ništa bez ovlašćene agencije...
    Pa onda da agencije nabiju cijene provizije

    Treba uvesti to ali uvesti i ograničenje provizije na recimo 2%
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Neka nabudže, jer isti plaćaju godišnje licence, koje nijesu jeftine, imaju ogromne troškove promovisanja i reklamiranja, gdje se tačno zna ko i sa kakvim kvalifikacijama može raditi taj posao. Naravno, i izmirene obaveze prema državi.
    Molim lijepo.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Agencije
    By ssrdan in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 12-12-17, 15:25
  2. Info Izdavanje, preko agencije ili .... ili... ?
    By Killy in forum Nekretnine
    Replies: 30
    Last Post: 16-02-16, 19:43
  3. Replies: 1
    Last Post: 09-07-11, 00:53
  4. agencije
    By pajko87 in forum Putovanja
    Replies: 4
    Last Post: 09-04-11, 02:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •