Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 129

Thread: Porodični odnosi

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Ja bih dostini roditelja danas oduzeo đecu.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je djetinjstvo bilo cini mi se kao iz Diznijevih filmova, u ne bas tako sretnom vremenu za odrastanje u CG. Mada sam s godinama ukapirao da su roditelji vjesto odrzavali privid idile preda mnom i sestrom, a ustvari su pucali po savovima. Mozda sam imao 17-18god kad sam ih prvi put u zivotu vidio da se svadjaju, cak sam sa ove distance siguran da je neka skroz nebitna stvar bila u pitanju. Moja tinejdzerska percepcija toga je bila dramaticna. Mislio sam to je to, raspade nam se porodica. Mislim da su radili onako kako su smatrali da je najbolje za nas, mozda pouceni nekim losim iskustvima iz svog djetinjstva.

    Danas sam im neizmjerno zahvalan, ne zato sto su pokusavali da me 'zastite od zivota', nego zato sto su uspjeli da stvore uslove da se na vrijeme pripremim za zivot. Od 19. sam zivio odvojeno od njih, od 23. sam se osamostalio, sad vec nismo ni na istom kontinentu, ali nikad to nisam smatrao bjezanjem od njih. Jednostavno sam pratio svoj zivot, a oni su me u svemu podrzavali (cak i kad se nisu slagali sa mojim odlukama).

    Mislim da 'realnih' porodicnih prica ima podjednako, ali u novine zavrsava pijani muz sto mlati zenu i sin kockar sto puca na oca...

    Nama je uglavnom zivot sinonim za sve ono sto negira znacenje te rijeci.
    ...a kad mi se glas, i oči, i dah upokoje,
    ti ćeš me, znam, uzeti na krilo svoje...

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Citam te i ne kapiram kapiras li ti kakvih sve roditelja ima. "Sposobni" su da (naravno, nenamjerno) uniste osobu kao OSOBU, koja kao takva nije u stanju da razmislja na nacin na kakav nam ti ovdje "prezentujes " odnos roditelj-dijete.
    Lijepo je cutttt tebe i @krknu kako fino pisete o roditeljima.......... ali zivot je nesto drugo.
    Kladim se da ste kao "deca" voljeli mnogo da citate bajke
    Pa, jeste, ono se manje-više po forumu vidi ko (ni)je rastao u okruženju punom ljubavi, poštovanja, smijeha, radosti i veselja...Jesu li to bajke, basne, tragedije, komedije, ne znam...
    Hvala mojima što su nas troje napravili iz zdrave, čiste ljubavi i pružili nam zaista sve što su mogli, a jesu dosta toga (od ljubavi, razumijevanja, poštovanja preko ostalog). Idealna đeca nijesmo - takvi smo kakvi smo, ali ih nijesmo ničim obrukali, niti postiđeli. Najbitnije im je da smo zdravi i srećni što god ta sreća podrazumijevala.
    Pecaroš, meni je žao tvojih trauma, ogorčenosti, pa život zvončice i mene misliš da je bezbrižna 'tralala' priča, tj.da ti bolje od nas dvije znaš što je život, jer smo mi 'ušuškane princeze'.
    Vidiš, ja mislim da vodim jedan lijep život bez puno stresa (hvala mojoj porodici i univerzumu na tome), što svima vama iskreno želim...
    Ti viđi, kakav je tvoj...Roditelje da biraš ne možeš, ali na neki životni pravac možeš da utičeš.
    Razumijem dozu ljubomore -tj.neke vrste zavisti, žala što ga ti nemaš, ali ne razumijem potrebu da se zdrava porodica (u kojoj, da se razumijemo, ima nesporazuma, svađa, vike, nepričanja-zahladnjelih odnosa, ali nema ljubomore, pakosti, zlih i perfidnih namjera) omalovaži i tretira kao nekompetentna za ovu temu.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #54
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Pa, jeste, ono se manje-više po forumu vidi ko (ni)je rastao u okruženju punom ljubavi, poštovanja, smijeha, radosti i veselja...Jesu li to bajke, basne, tragedije, komedije, ne znam...
    Hvala mojima što su nas troje napravili iz zdrave, čiste ljubavi i pružili nam zaista sve što su mogli, a jesu dosta toga (od ljubavi, razumijevanja, poštovanja preko ostalog). Idealna đeca nijesmo - takvi smo kakvi smo, ali ih nijesmo ničim obrukali, niti postiđeli. Najbitnije im je da smo zdravi i srećni što god ta sreća podrazumijevala.
    Pecaroš, meni je žao tvojih trauma, ogorčenosti, pa život zvončice i mene misliš da je bezbrižna 'tralala' priča, tj.da ti bolje od nas dvije znaš što je život, jer smo mi 'ušuškane princeze'.
    Vidiš, ja mislim da vodim jedan lijep život bez puno stresa (hvala mojoj porodici i univerzumu na tome), što svima vama iskreno želim...
    Ti viđi, kakav je tvoj...Roditelje da biraš ne možeš, ali na neki životni pravac možeš da utičeš.
    Razumijem dozu ljubomore -tj.neke vrste zavisti, žala što ga ti nemaš, ali ne razumijem potrebu da se zdrava porodica (u kojoj, da se razumijemo, ima nesporazuma, svađa, vike, nepričanja-zahladnjelih odnosa, ali nema ljubomore, pakosti, zlih i perfidnih namjera) omalovaži i tretira kao nekompetentna za ovu temu.
    Uhhh sto me nasmija forumasice.... hvala ti od srca CESTO ME JE SARMIRALA TVOJA NADASVE IZRAZENA DUHOVITOST, a izgleda da si u stanju da mi uljepsas dan cakkkkk i kad hoces da me izvrijedjas Imas moje komplimenttttte.
    Pazi.....
    .....kao jedinac u pet domova, podizan sam kao @princ@ na zrnu graska i ako se za nekog moze reci da je imao "idealno"(u skoro svakom pogledu) djetinjstvo onda sam to JA! Mislio sam da nikad o sebi necu pisati ovako, aliiiii jednostavno..... situacija je tako trazila.
    Sto se tice teme, mi ovdje nijesmo pozvani da pisemo o svojem djetinjstvu i da se "zahvaljujemo ovako javno " svojim roditeljima, vec da ukazemo svako iz svog ugla na devijacije u nacinu vaspitanja, kao i medjusobnih odnosa na relaciji roditelji-djeca.
    .....inace ne propustam nijedan tvoj komentar.....i ja sam tvoj fannnnn

  5. #55
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ova tema me podsjetila na svojevremenu raspravu o ginekologu, u kojoj je jedna strana imala lose iskustvo, a druga je ubjedjivala da je to nemoguce i nije tacno, jer je njeno savrseno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #56
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Sta je to savršeno iskustvo kod ginekologa?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Sta je to savršeno iskustvo kod ginekologa?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    I ja sam se to pitao

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default Porodični odnosi

    nista, prelistajte topic, da ne pisem ono sto sam cula svojim usima, jer ce vam bit ogavnije.

    rekla bih da vise razumijevanja i ljubavi danas imaju bas oni koji to nisu imali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #59
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Auh, tek sad vidim da je ovo preraslo u zasebnu temu


    Pa evo da budem specifičniji. Daleko od toga da sam ja u tim odnosima bio cvjećka ali u životu nisam išao protiv roditelja ma kako neke njihove odluke bile "nepravedne". Nepravedne u smislu da su bile u periodu kad sam bio neformirani balavac ili kasnije kad sam se već formirao kao ličnost. I dan danas oca poštujem bez obzira na neke totalno nelogične stvari koje pokušava da mi nametne.

    Dakle, iškolovali su me, dali su mi kartu za koliko toliko lakše sjutra u odnosu šta su oni imali. Ja do kraja života neću moći da učinim dovoljno da bi im to na neki način vratio.
    Dalje, nije ih život mazio ali sudeći iz priča iz mladosti, koje sam opet na kašičicu slušao, padre je dosta šansi u životu propustio - šansi koje bi mu u mnogome olakšali život. Mada živio je u vremenu kad mu je to i moglo biti. E sad, pominjem ovo zato što pokušava da mene ubijedi da je zapravo isto vrijeme kao prije 40 godina, nego samo ja nisam dovoljno pametan i fejlujem u životu. Mislim, apsurdno je koliko i zvuči. Da se ne lažemo, život u današnjoj CG nije ni malo lak ako se nisi rođen u srebrnoj kolijevci ili se preko noći nisi obogatio preko kakve ilegalne stvari. Ja do sada nisam imao ni jednu pravu šansu (poredeći se sa onim kakve je imao otac). Radim, snalazim se i ne mogu reći da sam zadovoljan jer uvijek može bolje, međutim tako je kako je.

    Dok sa druge strane majka je osoba koja mi je uvijek podršku davala, bez ikakvih uslova. E sad malo bi zašli i u psihologiju ali da kažem da imam potpuno normalan odnos sa njom, bez edipovskog kompleksa, ona mi je kao najbolji prijatelj. Naravno da u svemu tome imaju stvari koje ne dijelim ni sa kim pa ni sa njom.

    Radim, odvojen sam, koristim svaku priliku da odem do njih. Uvijek ako nešto treba, tu sam i biću tu, jer to je najmanje što mogu da uradim.

    A opet sa druge strane, i dan danas padre čak i preko nekih manjih usluga pokušava da me iskontroliše - tipa pomoći ću ti ali će biti kako ja hoću. E to je ta granica preko koje više nemam živaca da se upuštam u takve igrice.


    E sad ispade da je majka svih problema ekonomski status, međutim, imam bliže rođake koji su među imućnijim familijama u CG, pa opet imaju mnogo gore porodične relacije, čak i poredeći ih sa pojedinim koje su ispisane na ovom topiku.

    PS. Fala Tigrovom oku, kul si sagovornik.
    Last edited by Bullitt; 17-07-19 at 22:53.

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Citam te i ne kapiram kapiras li ti kakvih sve roditelja ima. "Sposobni" su da (naravno, nenamjerno) uniste osobu kao OSOBU, koja kao takva nije u stanju da razmislja na nacin na kakav nam ti ovdje "prezentujes " odnos roditelj-dijete.
    Lijepo je cutttt tebe i @krknu kako fino pisete o roditeljima.......... ali zivot je nesto drugo.
    Kladim se da ste kao "deca" voljeli mnogo da citate bajke
    hm....bajke...kapiram naravno da ima roditelja koji su bolesni sadisti koji ne smiju da pisnu van svoje kuće pa na đeci liječe frustracije. Ima i roditelja incestoidnih....ima ih koje zabolje za đecu samo ih prave i ulica ih podiže.... I naravno da razumijem da takav roditelj ne može biti voljen niti poštovan...
    Moj se post ili kritika prije odnosila na one koji imaju korektne roditelje sa nekom "greškom" ali ne praštaju i ne tolerišu i ne poštuju
    A znamo da ima mnogo ljudi koji imaju loš odnos sa roditeljima i kad ih pitaš što, veli "teški su". Neko ko se trudio (možda ne baš uspješno, da se razumijemo) ali se trudio, bio tu kad ga trebas, nekad i pogriješio, nekad se i ogriješio ali ništa nije uradio da svom djetetu naudi nego iz neznanja, nerazumijevanja, nekakve generacijske distance...svoje ograničenosti, neznanja...pojma nemam. Neka se djeca stide roditelja....ožene se ili udaju za nekoga iz "više" klase pa odjednom su njegovi seljaci...pa je bolje ne pričat sa njima...nekad partneru ne odgovara tvoj roditelj pa onaj koji je "prilagodjivog" karaktera, lako riješi problem...ima svega i ne vidim zasto bi neko ko je recimo imao roditelja koji je nasilnik, sadista ili manijak našao neko nerazumijevanje u mom postu...pišem da je porodiica svetinja i utočište, ako je normalna i to je to, ni manje ni više.
    Generalno, mislim da danas ljudi zamjeraju mnogo što šta, i ajde sto zamjeraju, nego ne praštaju.
    Naravno, ne sporim da moj karakter neke stvari toleriše nečiji drugi ne može...ima nas raznih, nema tu što...ne bih ni ja mnoge stvari tolerisala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bullitt View Post
    Auh, tek sad vidim da je ovo preraslo u zasebnu temu


    Pa evo da budem specifičniji. Daleko od toga da sam ja u tim odnosima bio cvjećka ali u životu nisam išao protiv roditelja ma kako neke njihove odluke bile "nepravedne". Nepravedne u smislu da su bile u periodu kad sam bio neformirani balavac ili kasnije kad sam se već formirao kao ličnost. I dan danas oca poštujem bez obzira na neke totalno nelogične stvari koje pokušava da mi nametne.

    Dakle, iškolovali su me, dali su mi kartu za koliko toliko lakše sjutra u odnosu šta su oni imali. Ja do kraja života neću moći da učinim dovoljno da bi im to na neki način vratio.
    Dalje, nije ih život mazio ali sudeći iz priča iz mladosti, koje sam opet na kašičicu slušao, padre je dosta šansi u životu propustio - šansi koje bi mu u mnogome olakšali život. Mada živio je u vremenu kad mu je to i moglo biti. E sad, pominjem ovo zato što pokušava da mene ubijedi da je zapravo isto vrijeme kao prije 40 godina, nego samo ja nisam dovoljno pametan i fejlujem u životu. Mislim, apsurdno je koliko i zvuči. Da se ne lažemo, život u današnjoj CG nije ni malo lak ako se nisi rođen u srebrnoj kolijevci ili se preko noći nisi obogatio preko kakve ilegalne stvari. Ja do sada nisam imao ni jednu pravu šansu (poredeći se sa onim kakve je imao otac). Radim, snalazim se i ne mogu reći da sam zadovoljan jer uvijek može bolje, međutim tako je kako je.

    Dok sa druge strane majka je osoba koja mi je uvijek podršku davala, bez ikakvih uslova. E sad malo bi zašli i u psihologiju ali da kažem da imam potpuno normalan odnos sa njom, bez edipovskog kompleksa, ona mi je kao najbolji prijatelj. Naravno da u svemu tome imaju stvari koje ne dijelim ni sa kim pa ni sa njom.

    Radim, odvojen sam, koristim svaku priliku da odem do njih. Uvijek ako nešto treba, tu sam i biću tu, jer to je najmanje što mogu da uradim.

    A opet sa druge strane, i dan danas padre čak i preko nekih manjih usluga pokušava da me iskontroliše - tipa pomoći ću ti ali će biti kako ja hoću. E to je ta granica preko koje više nemam živaca da se upuštam u takve igrice.


    E sad ispade da je majka svih problema ekonomski status, međutim, imam bliže rođake koji su među imućnijim familijama u CG, pa opet imaju mnogo gore porodične relacije, čak i poredeći ih sa pojedinim koje su ispisane na ovom topiku.

    PS. Fala Tigrovom oku, kul si sagovornik.
    evo po meni korektne priče..ni manje ni više! Nijesu vazda fer nijesu vazda u pravu nijesu vazda korektni ali ne zamjeram i trudim se da budem tu za njih kao što su vazda oni bili za mene
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #62
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Autoritet (najpoželjniji je očev) je neophodan. Bez njega je formiranje "ciljanog karaktera" đeteta, prepušteno kao list na vjetru. Ali i sprovođenje tog autoriteta mora imati jasnu granicu, dokle roditelj "smije" da ide, a ODAKLE se nailazi na vrlo klizav teren đe se vrlo lako gube konci iz ruku. U pitanju je MUDROST samog roditelja u procjeni mentalnog sklopa svojeg "đeteta".
    "BLEFFF", je vrlo moćna i po efikasnosti NEZAMJENJIVA stvar u raznoraznim aspektima naših života.
    KO UMIJE NJEMU DVIJE
    Last edited by pecaros; 18-07-19 at 08:08.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Autoritet (najpoželjniji je očev) je neophodan. Bez njega je formiranje "ciljanog karaktera" đeteta, prepušteno kao list na vjetru. Ali i sprovođenje tog autoriteta mora imati jasnu granicu, dokle roditelj "smije" da ide, a ODAKLE se nailazi na vrlo klizav teren đe se vrlo lako gube konci iz ruku. U pitanju je MUDROST samog roditelja u procjeni mentalnog sklopa svojeg "đeteta".
    "BLEFFF", je vrlo moćna i po efikasnosti NEZAMJENJIVA stvar u raznoraznim aspektima naših života.
    KO UMIJE NJEMU DVIJE
    Slažem se.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #64
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Upravo, međutim često je tanka nit između zdravog autoriteta i ispravljanja ličnih životnih grešaka i nametanja sopstvenih ambicija đetetu.

  15. #65
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Harvey Dent View Post
    Meni je djetinjstvo bilo cini mi se kao iz Diznijevih filmova, u ne bas tako sretnom vremenu za odrastanje u CG. Mada sam s godinama ukapirao da su roditelji vjesto odrzavali privid idile preda mnom i sestrom, a ustvari su pucali po savovima. Mozda sam imao 17-18god kad sam ih prvi put u zivotu vidio da se svadjaju, cak sam sa ove distance siguran da je neka skroz nebitna stvar bila u pitanju. Moja tinejdzerska percepcija toga je bila dramaticna. Mislio sam to je to, raspade nam se porodica. Mislim da su radili onako kako su smatrali da je najbolje za nas, mozda pouceni nekim losim iskustvima iz svog djetinjstva.

    Danas sam im neizmjerno zahvalan, ne zato sto su pokusavali da me 'zastite od zivota', nego zato sto su uspjeli da stvore uslove da se na vrijeme pripremim za zivot. Od 19. sam zivio odvojeno od njih, od 23. sam se osamostalio, sad vec nismo ni na istom kontinentu, ali nikad to nisam smatrao bjezanjem od njih. Jednostavno sam pratio svoj zivot, a oni su me u svemu podrzavali (cak i kad se nisu slagali sa mojim odlukama).

    Mislim da 'realnih' porodicnih prica ima podjednako, ali u novine zavrsava pijani muz sto mlati zenu i sin kockar sto puca na oca...

    Nama je uglavnom zivot sinonim za sve ono sto negira znacenje te rijeci.
    Mislim da je ovo mozda jedan od najboljih postova na temu u zadnje vrijeme. Generacija nasih roditelja je odradjivala posao najbolje sto su znali, s obzrom da su ljudi odrastali u 90im i 00im, koje su bile katastrofalne u svakom smislu, mislim da su dobar posao uradili.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/svijet/region/raz...de-i-grijanja/


    i onda ih neko pita kako ne poštuju roditelje...

    toliko ih je razvod raznio da su ostavili djecu i sa drugima napravili novu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #67
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Porodica je svetinja i ona prva iz koje poteknes i ona druga koju sam stvoriš. Stvaranje druge ne podrazumijeva automatski prestanak prve. Znaju da budu teški, svakakvi, ali naši su tako da jeste, porodica je utočište
    Daj jedan razlog zbog čega je porodica svetinja .Trebaš poštovati roditelje zbog toga što su te napravili tj. zbog nečega što 90% ljudi na planeti može da uradi i najčešće uradi neplanirano, da ne kažem neželjeno

    PS.
    Primjetićeš da pišem o poštovanju ,a ne o ljubavi.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    može ali i ne mora
    She is only here to annoy herself!

  19. #69
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ракун изгледа није имао срећно дјетињство...

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    e bas ne vjerujem da je ovo napisao covjek.
    f6

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Ovakve izjave će za 20 godina biti potpuno normalne...
    Crna Goro, ludacima ostavljena...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ракун изгледа није имао срећно дјетињство...
    bgm ti ka da je sad što srećniji
    She is only here to annoy herself!

  23. #73
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ovakve izjave će za 20 godina biti potpuno normalne...
    Crna Goro, ludacima ostavljena...
    Navedi Tašo šta je to nenormalno u mojem postu

    Rakun je imao dobro djetinjstvo za vrijeme u kom se to djetinjstvo odvijalo

    a vi ostali koji se zblažnjavate nad mojim riječima navedite jedan razlog zbog kojeg bi neko ko je napravio dijete po automatizmu zasluživao poštovanje od tod djeteta


    Ponavljam POŠTOVANJE SE ZASLUŽUJE. Svako na planeti može da napravi dijete.Ako su te podigli da si sposoban da od 20 godina budeš samostalan i ako nisu pokušavali da ti kontrolišu život onda kapa dolje

    I ponavljam rečenicu koju izgleda niko ne pročita
    Pričam o poštovanju, a ne o ljubavi
    Svako je genetski uslovljen da voli svoje roditelje, što ne mora da znači da treba da ih poštuje zato što uradili nešto što svako na planeti može da uradi
    Last edited by Rakun; 21-09-19 at 08:53.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #74
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Kako si lud tako bolan


    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  25. #75
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Poštuješ ih jer su bili tvoj tranzitni prolaz do materijalizacije u ovom fizičkom svijetu. Iako ti je "teško" da u to povjeruješ - ti si to želio. A oni su bili dovoljno otvoreni za tvoju želju. Sad što to fizički, kako ti opisuješ, djeluje pomalo smiješno, ne mijenja stvar.

    Ajde pošto si dopunio - da dopunom i ja.
    Kažeš poštovanje se zaslužuje - a šta ćemo sa činjenicom da, takođe, tvoje odnosno dječije (ne)poštovanje nije toliko važno za roditeljsku stabilnost?

    Takođe, to što je svima nešto dato, ne znači da postoji još xxx Rakuna na planeti Zemlji - nego od tih i takvih roditelja, jedan jedinstveno unikatan rakunčić.
    Last edited by tigrovo_oko; 21-09-19 at 09:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Porodična kuća u Podgorici
    By yespeace.e in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-19, 12:23
  2. Prodajem Porodični šator
    By marko007 in forum Ostali oglasi
    Replies: 25
    Last Post: 02-02-19, 18:45
  3. Usluge Dom - porodični smještaj za starije osobe
    By Sasha_O in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-17, 21:17
  4. Porodični biznis
    By lucke91 in forum Ekonomija
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-15, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •