Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 129

Thread: Porodični odnosi

  1. #101
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    "Moderna" posesivnost roditelja(prvenstveno mislim na majke), je krucijalna bolest 21. vijeka kad su porodicni odnosi u pitanju. A, infekcija se pojavila krajem 20-og. Toliko je galopirala od tada da danas da je daaaaaleko poodmakla kontroli.
    Majkama je dosadilo da budu majke,no oce da budu najbolje drugarice cerkama. Ta bolest je iz amerike prije nekoliko decenija krenula, a stigla i kod nas u ovom talasu modernizma i urusavanja svega.

    Zna se sto je cija uloga, ali kad je ljudima dosadno u zivotu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #102
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Mislim da je potrebno izbalansirati. Biti autoritet, a ujedno da dijete ima povjerenja da kaže sve. Uglavnom jedna strana prevagne, ili imaju preveliku strogoću pa dijete kad nešto uradi ili mu neko nešto uradi krije, ili se ponašaju tako kao drugarice, preslobodno, pa poslije postane razmaženo, ne možeš mu ništa zabraniti i ostalo.

    Edit: Uglavnom zato što je baš teško to izbalansirati savjetuje se, negdje pročitah kod nekog psihologa pretpostavljam zbog toga, da jedan roditelj bude strog, a drugi ne.
    Last edited by the_lady_marianna; 06-06-20 at 14:28.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #103
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ima ih ali nesto vrlo malo naidjem danas na "majku"(zenu) koja zna sto hoce. Sve je ovo nekako poslo u tri lijepe. Ovi ljudi kao da zive tudje zivote

  4. #104
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Danas se snaje ne stide da traže od devera da je vozi sa svalerom da kobajagi traže vrganj.....zna se ko bude j...
    Ali nas narod ne voli istinu ...vec samo onu stvar..bijeda od naroda.Stoka.. kakve nema nigdje u svijetu.
    @mojsije
    To što si rekao da je došlo iz Amerike,odgovor ti je dat 1999 ..prema tome Amerikanci uvijek jasni.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    @Beli vuk
    Nevjerica


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #106
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beli vuk View Post
    Danas se snaje ne stide da traže od devera da je vozi sa svalerom da kobajagi traže vrganj.....zna se ko bude j...
    Ali nas narod ne voli istinu ...vec samo onu stvar..bijeda od naroda.Stoka.. kakve nema nigdje u svijetu.
    @mojsije
    To što si rekao da je došlo iz Amerike,odgovor ti je dat 1999 ..prema tome Amerikanci uvijek jasni.
    Ti baš detaljno, kao da je lično iskustvo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #107
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Mislim da je potrebno izbalansirati. Biti autoritet, a ujedno da dijete ima povjerenja da kaže sve. Uglavnom jedna strana prevagne, ili imaju preveliku strogoću pa dijete kad nešto uradi ili mu neko nešto uradi krije, ili se ponašaju tako kao drugarice, preslobodno, pa poslije postane razmaženo, ne možeš mu ništa zabraniti i ostalo.

    Edit: Uglavnom zato što je baš teško to izbalansirati savjetuje se, negdje pročitah kod nekog psihologa pretpostavljam zbog toga, da jedan roditelj bude strog, a drugi ne.
    Iz nekogggg??? razloga tek sad procitah ovaj post. Nema tu mjesta nikakvom balansu. Velika je muka tuN dje je otac taj koji mora vaspitavat djecu. To jedino pravilno mogu da rade majke, koje imaju nepogrjesiv instinkt za to. Problem je bolesna ljubomora koja se prenosi sa jedne "prijateljice" na drugu brze od covida. Samim tim kako odnos zene prema muzu, tako i majke prema djetetu je postao dezorijentisano haotican. Odnosno..... djeca se NEvaspitavaju(vrlo rado bih upotrijebio PRAVU rijec ali.....), a muz se tretira kao KANAVACA .....jer je vrlo MODERNO da majka bude gospodja kojoj MORA da se stvori sve sto imaju i prijateljice kako bi i dalje imale taj "moralni kredibilitet " da budu ravnopravni u drustvu.
    Sve ovo se katastrofalno odrazava u svim vidovima porodicnih odnosa, a najvise TO sto zene nesvjesno POstavljaju u drugi plan ljubav prema muzu. Potsvjesno ga "gubeci iz vida" jer su usredsredjene prvenstveno na sebe.
    Ja ne znam kako "vi" na ovo gledate, ali ovo je ogroman problem koji hara i unistava normalne odnose u porodici.

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    A evo ti si sve rekao. Otac tj muz nikad nije kriv. Ne moze on imat ljubavnicu i zapostavljat zenu u braku, to se jednostavno ne desava nikako. S obzirom da je glavna polazna premisa zene su krive, sigurno je ona kriva i natjerala ga svojim ponasanjem da je vara i juri klinke po gradu. Da se farba, i kupi kabriolet u 50toj godini zivota.
    Crna Gora, 21 vijek, zene su sve krive. Muskarac je po kazanju, majkin sin, nevinasce cistokrvno. Princ bezgresni.

    Nasa generacija i u nesto je stasala, ali nasa djeca tesko. Dokle god ih majke (samo majke ocevi nikako) cuvaju po kafanama igrajuci candy crush i pokusavaju napucenim ustima da postanu influenserke. Radio bi i tata ovo, nego je posao do kladionice krijuci od zene druga da ispostuje, on se inace ne kladi uzoran covjek potpuno 1/1 nema greske.

    Zbog skromnog da ne kazem loseg ekonomskog stanja, dosta mladih nije u prilici da se odseli od roditelja i zivi bez njihovog konstantnog prisustva. Tada se u mnogome promijeni zivot i vidjenje istog.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #109
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    E pa haos. Nije priroda zalud uredila da dijete ima dva roditelja. Jednako kako su oboje potrebni da se dijete napravi, oboje su potrebni da se dijete pravilno odgaja i vaspitava. I otac i majka imaju svoju ulogu u razvoju djeteta i ne može jedno da nadomjesti ulogu drugoga. Čuš majke vaspitavaju, kako ne. Đe oboje jednako nijesu posvećeni djetetu tu rabota ne valja.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  11. #110
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    E pa haos. Nije priroda zalud uredila da dijete ima dva roditelja. Jednako kako su oboje potrebni da se dijete napravi, oboje su potrebni da se dijete pravilno odgaja i vaspitava. I otac i majka imaju svoju ulogu u razvoju djeteta i ne može jedno da nadomjesti ulogu drugoga. Čuš majke vaspitavaju, kako ne. Đe oboje jednako nijesu posvećeni djetetu tu rabota ne valja.
    Slozio bih se sa vecim dijelom tvog posta.
    Dodao bih jos da je neophodno da dijete ima dva roditelja, tako da uvijek moze da ne prica sa jednim od njih dvoje.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to mrgo For This Useful Post:


  13. #111
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    E pa haos. Nije priroda zalud uredila da dijete ima dva roditelja. Jednako kako su oboje potrebni da se dijete napravi, oboje su potrebni da se dijete pravilno odgaja i vaspitava. I otac i majka imaju svoju ulogu u razvoju djeteta i ne može jedno da nadomjesti ulogu drugoga. Čuš majke vaspitavaju, kako ne. Đe oboje jednako nijesu posvećeni djetetu tu rabota ne valja.
    Slozicemo se oboje da smo i mi zivotinjska vrsta. U zivotinjskom svijetu imamo brojne primjere dje jedan roditelj odgaja dijete. Ili cijeli copor, bez roditelja. Ili ko zna kakve druge varijacije.

    Usadjeni su nam u glavu neki standardi zapadnjacke kulture i civilizacije, koji ti govore kako da mislis i koji je prihvatljiv oblik ponasanja.

    Mislim da se mozemo uzdignuti iznad naucenih i usadjenih vjerovanja i ucenja... Civilizacije i svijet nam se pred ocima mijenja... Ne treba branit ljudima da uz ljubav odgajaju djecu, pa makar to bili roditelji istog pola, ili samo jedan... Jer zivot djeteta zavisi od toliko mnogo faktora okoline, drustva, civilizacije, da kad se sve zbirno pogleda, najmanji problem mu je oce li mu roditelji bit istog pola, ili samo jedan, dok god ga vole.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #112
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Slozicemo se oboje da smo i mi zivotinjska vrsta. U zivotinjskom svijetu imamo brojne primjere dje jedan roditelj odgaja dijete. Ili cijeli copor, bez roditelja. Ili ko zna kakve druge varijacije.

    Usadjeni su nam u glavu neki standardi zapadnjacke kulture i civilizacije, koji ti govore kako da mislis i koji je prihvatljiv oblik ponasanja.

    Mislim da se mozemo uzdignuti iznad naucenih i usadjenih vjerovanja i ucenja... Civilizacije i svijet nam se pred ocima mijenja... Ne treba branit ljudima da uz ljubav odgajaju djecu, pa makar to bili roditelji istog pola, ili samo jedan... Jer zivot djeteta zavisi od toliko mnogo faktora okoline, drustva, civilizacije, da kad se sve zbirno pogleda, najmanji problem mu je oce li mu roditelji bit istog pola, ili samo jedan, dok god ga vole.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ja se uopšte nisam nadovezao na priču o istopolnim roditeljima, već o uobičajenim porodičnim relacijama sa aspekta moje porodice. Imam dijete i sasvim mi je nenormalno da je majka vaspitava a ja da statiram sa strane, kao što bi mi nenormalno bilo obrnuto.

    A što se tiče istopolnih roditelja, lično mislim da nismo dorasli za istopolne roditelje. Mislim tu na CG, neka društva jesu dorasla tome i svaka im čast. Kod nas bi takve porodice i takva djeca bili stigmatizovani, i mislim da treba mnogo vode da protekne da se kod nas stvore uslovi da takva djeca normalno mogu da žive.

  15. #113
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    najmanji problem mu je oce li mu roditelji bit istog pola, ili samo jedan, dok god ga vole.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    nije najmanji problem, jer dijete treba da ima i oca i majku za pravilno podizanje, a što se toga tiče ima i roditelja koji su alkoholičari i narkomani a vole svoju djecu, i to baš svoju
    She is only here to annoy herself!

  16. #114
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Kompleksna je to tema, baš se ne može biti pametan tu. Tačno je da je priroda udesila da dijete ima tatu i mamu, ali isto tako ne možemo reći da je priroda udesila da se ljudi drogiraju, piju, da maltretiraju djecu i sl. Mislim da je za dijete bolje da ima istopolne roditelje koji žive u normalnom odnosu i koji se o njemu brinu nego da ima tatu i mamu koji nemaju normalan odnos i koji mu ne pružaju odgovarajući odgoj. No, to je samo pitanje relacije u okviru porodice. Kad tome dodamo uticaj društva i (ne)prihvatanje takve porodice od strane zajednice, stvari postaju još složenije.
    Previše je tu faktora, nimalo laka tema.

  17. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  18. #115
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    to je bolesno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #116
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Mislim da je za dijete bolje da ima roditelje alkoholičare/narkomane koji žive u normalnom odnosu i koji se o njemu brinu nego da ima tatu i mamu koji nemaju normalan odnos i koji mu ne pružaju odgovarajući odgoj.
    Ista stvar.
    She is only here to annoy herself!

  20. #117
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Muskarci sami po sebi imaju sasvim drugaciju percepciju, za razliku od one urodjene majcinske intuicije. I NIKAD se ne mogu uporediti. Nikad otac ne moze prici djetetu onako kako to samo majke mogu. Potpuno je nebitno slaze li se ko s ovim ili ne. Otac svojim "autoritetom" bi trebalo da indirektno utice na vaspitavanje djeteta. Odnosno da vjesto pred djecom krije sve lose stvari koje mogu negativno kasnije da se odraze na mentalni sklop djeteta. Jer dijete potsvjesno upija i kasnije imitira sve sto vidi od strane svog "autoriteta"(valjda??? ocevog). I u ogromnoj vecini slucajeva prenosi i ono dobro i ono lose u svom buducem odnosu sa svojom porodicom. Sve i da je dijete EXTRA INTELIGENTNO I u stanju da rasudjuje sto je dobro a sto lose, opetttt ce i to lose uvijek biti dio njegovog karaktera. Tako, ako vec zelite da uticete na vaspitavanje djece kao uzorni ocevi onda nastojte da "prljav ves" nikad ne bude pred njihovim ocima. A ostalo prepustite zeni, jer Bog im je izmedju svih ostalih i taj posao namijenio
    Last edited by pecaros; 21-06-20 at 21:31.

  21. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Muskarci sami po sebi imaju sasvim drugaciju percepciju, za razliku od one urodjene majcinske intuicije. I NIKAD se ne mogu uporediti.
    pa baš zato djeci i jesu potrebna oba roditelja, jer da imaju istu percepciju onda ne bi trebalo
    She is only here to annoy herself!

  22. #119
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ista stvar.
    Nije nikako isto. Roditelji alkoholičari ili narkomani nikako ne mogu biti dobri roditelji. Varate se ako mislite da se od djece mogu sakriti takve stvari.

  23. #120
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    mogu mogu, pitaj sina zeljka mitrovica
    She is only here to annoy herself!

  24. #121
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Zaista se nadam da se šališ.

  25. #122
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Dodao bih jos da je neophodno da dijete ima dva roditelja, tako da uvijek moze da ne prica sa jednim od njih dvoje.
    hahah
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  26. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Zaista se nadam da se šališ.
    ne šalim se, gomila očeva koji nisu narkomani se ne bi obrnula da pomognu sinu i kad nije kriv a kamoli kad jeste, a on je zagrizao iako zna da je mali kriv 100%
    She is only here to annoy herself!

  27. #124
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa baš zato djeci i jesu potrebna oba roditelja, jer da imaju istu percepciju onda ne bi trebalo
    Naravno da su pozeljna oba Ali se naravno i zna sto je ciji posaO.

  28. #125
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pošto odoste u priču što je čija dužnost u porodici u zavisnosti od pola,
    evo jednog interesantnog članka na tu temu:
    https://www.bebamur.com/blog/ako-dijete-boluje-treba-lijeciti-oca-i-majku-i-dio-uticaj-majke


    Ima dosta istine u njemu po meni,
    imate i drugi članak tj. link ka njemu na kraju ovog teksta,
    pročitati obavezno i njega radi kompletne priče.


    "
    Majka je odgovorna za to, KAKO SE DIJETE OSJEĆA (energetika tijela)
    Otac je odgovoran za to ŠTA SE SA DJETETOM DEŠAVA (dešavanja), kao i za to kako se MAJKA OSJEĆA.

    "

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Porodična kuća u Podgorici
    By yespeace.e in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-19, 12:23
  2. Prodajem Porodični šator
    By marko007 in forum Ostali oglasi
    Replies: 25
    Last Post: 02-02-19, 18:45
  3. Usluge Dom - porodični smještaj za starije osobe
    By Sasha_O in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-17, 21:17
  4. Porodični biznis
    By lucke91 in forum Ekonomija
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-15, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •