Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 129

Thread: Porodični odnosi

  1. #1
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nešto razmišljam na glas a evo i napismeno - ono voliš ga beskonačno i poštuješ jer ti je roditelj ali po koju cijenu? Treba li trpiti da ti se za sve dobro što učiniš u životu ni 'bravo' ne kaže? A na drugoj strani da ti svaku grešku nabijaju na nos? I to tip ljudi koji ga iz kuće ne mrdaju zadnjih godina i imaju ograničen pristup informacijama u vidu tv-a? Ali sve znaju.

    Ne znam, nije rješenje ni totalno se udaljiti od njih, niti emocionalno zahladniti te odnose. Opet, mislim da se i dosta trpjelo.
    I opet ide ona 'rodbino i bogu si teška'

  2. #2
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bullitt View Post
    Nešto razmišljam na glas a evo i napismeno - ono voliš ga beskonačno i poštuješ jer ti je roditelj ali po koju cijenu? Treba li trpiti da ti se za sve dobro što učiniš u životu ni 'bravo' ne kaže? A na drugoj strani da ti svaku grešku nabijaju na nos? I to tip ljudi koji ga iz kuće ne mrdaju zadnjih godina i imaju ograničen pristup informacijama u vidu tv-a? Ali sve znaju.

    Ne znam, nije rješenje ni totalno se udaljiti od njih, niti emocionalno zahladniti te odnose. Opet, mislim da se i dosta trpjelo.
    I opet ide ona 'rodbino i bogu si teška'
    Sposobnost da se voli - nema cijenu.
    Trpljenja nema ako se razumije pozadina nekog bića. Makar ona koja nam je poznata. Veliki dio je ipak skriven.
    Biti u centru svog bića je najvažnija stvar na svijetu - i onda kada te kude i onda kada te hvale. Sloboda.

    Ukoliko osjećaš da bi ti prijalo da se na neko vrijeme udaljiš od te osobe, i u mogućnosti si - daj sebi dozvolu za to. Pa se opet vrati i testiraj svoj mir. Sve dok ne dozvoljavaš sebi da budeš u centru svog bića - i dovoljno vremena da nešto tako možeš da održavaš koliko toliko u nekom dužem vremenskom kontinuitetu - drugi će, bilo ko, moći da te "pomjere". Posebno bližnji. Na koncu, zarad sopstvenog brušenja si ih i odabrao, pa ono - ako nisi u prilici da se odaljiš i izmjestiš na neko vrijeme - ti im se zahvaljuj na iskustvu. Mogli su te zapast' još grđi.


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    A bogomi znaju da budu teski pod stare dane, no covjek treba da ima samokontrolu da iskulira i da se udaljava sto je prije moguce da se nebi posle kajao za neku tesku rijec izrecenu.
    Svakome se digne poklopac na glavu prije ili kasnije ali ipak su roditelji-roditelji, treba bjezat konstantno od toga i ne davat im priliku da nas nategnu.
    Provalio sam da to sto su stariji vise rade neke stvari i daju neke neumjesne komentare, da bi skrenuli paznju na sebe.
    Nema tu lijeka, to se nauci da se iskulira i kraj. Meni nekad bude interesantno da proucavam to neko ponasanje bezrazlozno, iz cista mira, pa krenem u neku polemiku, cisto da vidim kuda to ide... Pa ne vele dzabe staro čeljade podjetinji. A to vuce sa sobom i sebicluk onaj djeciji, providni ali onaj najgore vrste, neizlecivi.
    Prihvatis igru i to ti je to.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Stari su od danas do sjutra, iako se cini da je to daleko, sjutra ih nece biti zato nemoj danas uciniti ili reci nesto da ih povrijedis. Radi sebe - sjutra. Neka guse, dobro je dok ima ko, ne zamjeri im na neznanju, nasmij se.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Fizički jesmo od danas do sjutra. A sad, ako i padne koja grka - vazda se može oprostiti. I drugome, i sebi. To, dal je živ ili umAro fizički, nema nikakve veze. Onaj što je umAro - njemu iskreno svejedno, a živi valja da nastavi dalje pa je uz oprost rasterećeniji za śutra. A ne vidim nikakvu prepreku ni u tome da se popriča sa onim koji fizički ne egzistira u ovom svijetu. Umijem to da radim kada mi se nešto važno i bitno dešava u životu.
    Časti mi, ponekad, magičniji i konstruktivni dijalog mi bude takav, no sa živima (Bože mi oprosti).


  6. #6
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ja vako mlim, lakse je (a nije - a bas zato sto nije ispravnije je )ne uciniti nesto za sta ce nam trebati oprost poslije od sebe, sve je za zivota. Znam kako spavam kada izrecem tesku rijec. Naravno ne treba jopet ni pi.da biti i dati neko da te neko kinji..
    Vjerujem ti poz sve sa one bande i ako ko pita za mene brzo cu, neka se ne sjekiraju :*
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bullitt View Post
    Nešto razmišljam na glas a evo i napismeno - ono voliš ga beskonačno i poštuješ jer ti je roditelj ali po koju cijenu? Treba li trpiti da ti se za sve dobro što učiniš u životu ni 'bravo' ne kaže? A na drugoj strani da ti svaku grešku nabijaju na nos? I to tip ljudi koji ga iz kuće ne mrdaju zadnjih godina i imaju ograničen pristup informacijama u vidu tv-a? Ali sve znaju.

    Ne znam, nije rješenje ni totalno se udaljiti od njih, niti emocionalno zahladniti te odnose. Opet, mislim da se i dosta trpjelo.
    I opet ide ona 'rodbino i bogu si teška'

    Prva preporuka - odseli se od svojih... uzmi sobu nedje 100eur, prekrepaj to.
    Pa onda nemoj svaki dan kod majke na rucak nego za pocetak svaki drugi, pa svaki treci. Pa onda kreni samo vikendom.

    I da vidis kako ce fini da budu
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Bez namjere da pametujem, palamudim, ali zaista je tužno kad ljudi porodicu ne doživljaju kao utočište, snagu, najveće prijatelje...svetinju...
    Ne znam u šta se pretvaramo...al znam da nije dobro nimalo...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Potpis Krkna, bravo.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Porodica ne mora nuzno biti krv. Da li je to dobro ili lose? Jednostavno tako je.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Jedan od 40+ se zaljubio i hoće da se oženi razvedenom ženom sa dvoje đece.
    Majka, s kojom živi oduvijek, na to mu rekla:
    - Zar ti nije lakše brinuti o meni jednoj nego o njih troje?



    I?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by KRKNA; 10-06-19 at 08:18.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Sina pod kotulu da zastiti.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Jedan od 40+ se zaljubio i hoće da se oženi razvedenom ženom sa 2dvoje đece.
    Majka, s kojom živi oduvijek, na to mu rekla:
    - Zar ti nije lakše brinuti o meni jednoj nego o njih troje?

    I?
    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Imam ja kuma, ozenio se, dobio sina, med i mlijeko u braku, sve super, a majka mu je sve ucinjela da ih razdvoji.
    Ni dok je u vezama bio za njega nije postojala ta preljepotica koja njega zasluzuje. Bukvalno ljubomora majcinska, on pa on, i nema te na svijet sto je za njega. Kad je vidio koliko mu ugrozava brak i zivot samo ti se povuka, prvo joj je vjerova za neke price jer mu je majka, nije mogao da shvati da majka podmece, laze, lukavi, pakao im od zivota pravi dok se nije uvjerio postavljajuci skrivenu kameru u kucu da bi sve snimio jer je zenu nalazio u najgorem mogucem psihickom stanju, a zena nije htjela nista da mu prica jer je znala ako mu sto rece protiv majke da je to osjetljivo i onda ti je samo cutala dok se sam nije uvjerio dokle to ide. Od tad ne prica snjom, prreselio se u podstanare, toliko ga je to raznijelo da je isao pod Ostrog sa spava jer nije to moga da vjeruje, posvetio se porodici i zivi samostalno bez majke u svom zivotu. Ima prelijep i stabilan brak, procvjetali su svi od kad je presjeka te odnose.
    Tuzno ali istinito, postoje majke koje su bukvalno ljubomorne, koje svoju djecu posmatraju kao svoje vlasnistvo, da su ih stvorili da njima sluze citavog zivota.
    Ne daj Boze nikome.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ima takvih majki i od žena a ne samo od muževa...
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,441
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Distanca je najbitnija. Uz distancu uvjek postoji postovanje i korektni odnosi kad se previse volimo to sve ode u haos jednog dana.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Kakva distanca sa familijom, o čemu pričate vi ???
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,441
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja o normalnoj distsnci. Ne daleko bilo da te ne interesuje sta se desava u porodici. Ali isto treba imat malo svoje privatnosti. Najgore je kad se svi svakome plekaju u zivot. To na kraju ne lici na ista. Takodje neki minorni problemi postanu ogromni i opterecuju svakoga. Tako da, za to sam da postoji neka granica takodje. Kad sam bio previse vezan cir sam imao dobit. Sad smo u vecu ljubav i svima nam je bolje. Ovo sve pricam kao individua a ne svadje svekrva zena, tasta ja ili ta sranja. To tek ne mogu da cujem.
    Ja ne nogu da shvatim svoju sestru koja je dozvolila da joj tetke neke savjete i price pricaju, pa ja to samo glat odyebem. Takodje na drustvene mreze jednog nemam od rodjaka. Svi bi da nesto snjuvaju, vire, samo da zabodu nos u tudji posao.
    Kod nas ljudi treba da shvate da kad pocnu vise vremena da posvecuju sebi i da rade na sebi, da ih ne interesuje puno okolina svima ce bit bolje.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 10-06-19 at 10:36.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Šnjuvaju

    Facebook = Nosebook

  19. #19
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cus snjuvaju, znaci ocu nesto da podijelim sa svijetom ali necu da to znaju rodjaci...ok...

  20. #20
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Jedan od 40+ se zaljubio i hoće da se oženi razvedenom ženom sa dvoje đece.
    Majka, s kojom živi oduvijek, na to mu rekla:
    - Zar ti nije lakše brinuti o meni jednoj nego o njih troje?



    I?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    treba samo da ode da živi sa tom ženom. stariji ljudi samo na sebe misle, i ko ne zna (il ne umije) da postavi stvari na vrijeme sa familijom na*eba je žestoko. majkina rodjaka se udala, muž strašan čoek, svoju kuću, imanje i posle nedelju dana došla joj majka i počela da dijeli sve to na neki svoj način. čoek sačekao da ode i onda fino rekao ženi što i kako, ona napravila odredjenu distancu od majke i uradila najbolju stvar za sebe.
    bolje i garsonjera ali da je to tvoje no da dijeliš s nekim. teško je kad si u braku a živiš s roditeljima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #21
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Treba nazalost zauzeti stav. Da se zna koje su granice necije slobode prema nama, kako u ophodjenu tako i ponasanju . Moje iskustvo je - kada pustas, oni pritezu. To je samo ljudska priroda. E pa stani malo. Naravno covjek mora imati autoriteta, zivot i djelo da mu daju zaledjinu - ne samo suplja prica. U tacki pretezanja moze najrodjeniji biti, nemilosrdno bih prekinuo sve odnose.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Od tad ne prica snjom, prreselio se u podstanare, toliko ga je to raznijelo da je isao pod Ostrog sa spava jer nije to moga da vjeruje, posvetio se porodici i zivi samostalno bez majke u svom zivotu. Ima prelijep i stabilan brak, procvjetali su svi od kad je presjeka te odnose.
    Ne osuđujem postupke drugih, svako najbolje zna šta mu smeta i ima pravo da uređuje život po svojoj mjeri.. samo ne mogu da se ne zapitam, kad čujem ovakve stvari, kako čovjek može sebi da dopusti da prezre svog stvoritelja, ma kakav god bio prema njemu i svojom voljom instalira tako užasnu prazninu u svoje srce. Gdje je u tom sreća i kakvu poruku tim potezima šalje sutra svojoj djeci?

    Bez namjere da uvrijedim, taj lik se očigledno nije formirao u stabilnu ličnost sa stavom, karakterom, integritetom.. Lako je porušiti mostove iza sebe, sretan je samo ko ih sačuva

    Moram da se osvrnem na ovaj mindfcuk momenat s Ostrogom, ovakve pojave kod folovera današnjeg mejnstrim hrišćanstva, da se tako izrazim, me iznova fasciniraju... Ljube se oltari, moli se za spas i mir duše a ovamo se ignoriše jedna on najjačih zapovjedi - poštuj oca svojega i mater svoju da ti bude dobro i da dugo živiš.. Eh, kakav naivan i površan pristup vjeri..


    Tuzno ali istinito, postoje majke koje su bukvalno ljubomorne, koje svoju djecu posmatraju kao svoje vlasnistvo, da su ih stvorili da njima sluze citavog zivota.
    Ne daj Boze nikome.
    Sinovi imaju svoj dio krivice, posebno u ovom našem ludom podneblju.





    Tapatalk
    Last edited by starwalker; 16-06-19 at 02:13.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ja o normalnoj distsnci. Ne daleko bilo da te ne interesuje sta se desava u porodici. Ali isto treba imat malo svoje privatnosti. Najgore je kad se svi svakome plekaju u zivot. To na kraju ne lici na ista. Takodje neki minorni problemi postanu ogromni i opterecuju svakoga. Tako da, za to sam da postoji neka granica takodje. Kad sam bio previse vezan cir sam imao dobit. Sad smo u vecu ljubav i svima nam je bolje. Ovo sve pricam kao individua a ne svadje svekrva zena, tasta ja ili ta sranja. To tek ne mogu da cujem.
    Ja ne nogu da shvatim svoju sestru koja je dozvolila da joj tetke neke savjete i price pricaju, pa ja to samo glat odyebem. Takodje na drustvene mreze jednog nemam od rodjaka. Svi bi da nesto snjuvaju, vire, samo da zabodu nos u tudji posao.
    Kod nas ljudi treba da shvate da kad pocnu vise vremena da posvecuju sebi i da rade na sebi, da ih ne interesuje puno okolina svima ce bit bolje.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    To je to

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne osuđujem postupke drugih, svako najbolje zna šta mu smeta i ima pravo da uređuje život po svojoj mjeri.. samo ne mogu da se ne zapitam, kad čujem ovakve stvari, kako čovjek može sebi da dopusti da prezre svog stvoritelja, ma kakav god bio prema njemu i svojom voljom instalira tako užasnu prazninu u svoje srce. Gdje je u tom sreća i kakvu poruku tim potezima šalje sutra svojoj djeci?

    Bez namjere da uvrijedim, taj lik se očigledno nije formirao u stabilnu ličnost sa stavom, karakterom, integritetom.. Lako je porušiti mostove iza sebe, sretan je samo ko ih sačuva

    Moram da se osvrnem na ovaj mindfcuk momenat s Ostrogom, ovakve pojave kod folovera današnjeg mejnstrim hrišćanstva, da se tako izrazim, me iznova fasciniraju... Ljube se oltari, moli se za spas i mir duše a ovamo se ignoriše jedna on najjačih zapovjedi - poštuj oca svojega i mater svoju da ti bude dobro i da dugo živiš.. Eh, kakav naivan i površan pristup vjeri..




    Sinovi imaju svoj dio krivice, posebno u ovom našem ludom podneblju.





    Tapatalk
    E moj brate, nisi svjestan sto pricas. I ja sam bio sokiran isto ovako kao ti dok nisam sve vidio. Ali da ne duzim o tome.

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne osuđujem postupke drugih, svako najbolje zna šta mu smeta i ima pravo da uređuje život po svojoj mjeri.. samo ne mogu da se ne zapitam, kad čujem ovakve stvari, kako čovjek može sebi da dopusti da prezre svog stvoritelja, ma kakav god bio prema njemu i svojom voljom instalira tako užasnu prazninu u svoje srce. Gdje je u tom sreća i kakvu poruku tim potezima šalje sutra svojoj djeci?

    Bez namjere da uvrijedim, taj lik se očigledno nije formirao u stabilnu ličnost sa stavom, karakterom, integritetom.. Lako je porušiti mostove iza sebe, sretan je samo ko ih sačuva
    Isto kao sto stvoritelj misli da moze da unisti zivot djetetu, tako moze i stvoritelj da se izbaci iz zivota. Je li tuzno jeste, ali tako je kako je. Naucis da se nosis s tim tokom zivota, ne mozes ispravljati krive drine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Porodična kuća u Podgorici
    By yespeace.e in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-19, 12:23
  2. Prodajem Porodični šator
    By marko007 in forum Ostali oglasi
    Replies: 25
    Last Post: 02-02-19, 18:45
  3. Usluge Dom - porodični smještaj za starije osobe
    By Sasha_O in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 09-10-17, 21:17
  4. Porodični biznis
    By lucke91 in forum Ekonomija
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-15, 14:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •