Results 1 to 23 of 23

Thread: Proteini i teretana za 14-15 godisnjaka. Vase Misljenje???

  1. #1
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Proteini i teretana za 14-15 godisnjaka. Vase Misljenje???

    Ljudi ovo je ozbiljno pitanje pa bih volio da neko odgovori sa iskustvom u vezi Proteina i Teretane za decu.

    Imam sestrica koji je upravo zavrsio osnovnu i poceo da ide u teretani pre nekoliko mjeseci, takodje poceo da koristi Whey proteine pre nepunih mjesec dana (Cemu se ja protivim)

    Ja sam bio protiv teretane u samom startu a pogotovo protiv proteina. Da ima 20 god onda OK al po meni ovo je rano za njega.

    Pa bih volio neko sa iskustvom da napise svoje misljenje, dal je OK za njega ici u teretanu i koristit proteine, ako je ok onda sta je to pozitivno.

    Onda ako kazete da nije pametno onda sta je negativna strana teretane i proteina za njegov uzrast.


    Hvala na vasem dragocjenom vremenu i ocekujem samo ozbiljan odg da bih proslijedio roditeljima (Sestri) u vezi ove teme

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Brt zabrani mu i da jede piletinu, tunu i svu hranu sa proteinima, to je otrov cista. Zamisli pojedes 100g piletine i uneses isto proteina ko od jedne mjerice wheya, to ce ga unistit brzo.
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Ja koliko znam i bebama se daje nesto slicno, tako da sto se tice stetnosti wheya ne bih pretjerivao. Po meni kao i ostala hrana ali svakako ne bi valjalo pretjerivati u tom uzrastu. Ja bih vise obratio paznju sta on to radi u teretani. Svakako u tom uzsrastu nije zavrsio sa rastom, pa bi valjalo da ni tu ne pretjeruje sa nekim vjezbama snage jer ga mogu usporiti u rastu, skratiti misic i sl.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Podržavam skroz! Samo neka gura... Samo pozitivni efekti od teretane, te gluposti o usporivanju rasta.... niđe veze

  5. #5
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Podržavam skroz! Samo neka gura... Samo pozitivni efekti od teretane, te gluposti o usporivanju rasta.... niđe veze
    Vjerovatno je zdravo to ali on je klinac i cisto sumnjam da ce se kontrolisat.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je prije teretane radio sklekove, cucnjeve, zgibove i propadanja... Tu je neku snagu stekao i razvio misice...
    Kad je vec krenuo u teretanu niko ga zaustavit vise nece ka' ni mene sto nisu mogli. Ali, bitno je da se dobro zagrije prije treninga i da se dobro istegne posle treninga. Ovo 80% vjebaca ne radi. Nece mu teretana rast zaustavit ali moze da dovede do skracivanja misica zato je istezanje bitno. Prije svega je bitno da nauci pravilno izvodjenje vjezbi, bez tegova, pa posle da dodaje tezine postepeno. Tu bi trebalo da ima instruktora da provjeri i koriguje formu izvodjenja vjezbi. Podjednako da radi sve grupe misica, da ne dodje do disbalansa. Kardio obavezno da radi,jer dostina samo masu cera i zapostavljaju ga.
    Suplementacija za njegove godine je potpuno bespotrebna, iako mislim da mu ne moze stetit. Neka sredi ishranu i ne treba mu protein nista. Moze ga dovoljno unijet ishranom. Pa ima kad, kad bude napredniji vjezbac ubacit suplemente.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Моје скромно мишљење да дјеци не треба теретана.
    Требају спортови и ништа више.
    Тамо ће стећи моторику , покретљивост итд. То дјетету треба.
    Теретана ће му само узети вријеме за које би могао да се развије кроз спорт.
    Значи динамика а не статика у теретани

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Моје скромно мишљење да дјеци не треба теретана.
    Требају спортови и ништа више.
    Тамо ће стећи моторику , покретљивост итд. То дјетету треба.
    Теретана ће му само узети вријеме за које би могао да се развије кроз спорт.
    Значи динамика а не статика у теретани

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Slazem se u potpunosti. Nego rekoh kad je vec poceo sto da pazi.
    Uostalom sa nekim sportom nedje moze i dogurat ako ima talenta, a teretana je mlacenje prazne slame sto se veli. Eto za svoj merak.
    Uostalom teretana je neizbjezna ako se neko ozbiljnije bavi nekim sportom.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Pretpostavljam da je prije teretane radio sklekove, cucnjeve, zgibove i propadanja... Tu je neku snagu stekao i razvio misice...
    Kad je vec krenuo u teretanu niko ga zaustavit vise nece ka' ni mene sto nisu mogli. Ali, bitno je da se dobro zagrije prije treninga i da se dobro istegne posle treninga. Ovo 80% vjebaca ne radi. Nece mu teretana rast zaustavit ali moze da dovede do skracivanja misica zato je istezanje bitno. Prije svega je bitno da nauci pravilno izvodjenje vjezbi, bez tegova, pa posle da dodaje tezine postepeno. Tu bi trebalo da ima instruktora da provjeri i koriguje formu izvodjenja vjezbi. Podjednako da radi sve grupe misica, da ne dodje do disbalansa. Kardio obavezno da radi,jer dostina samo masu cera i zapostavljaju ga.
    Suplementacija za njegove godine je potpuno bespotrebna, iako mislim da mu ne moze stetit. Neka sredi ishranu i ne treba mu protein nista. Moze ga dovoljno unijet ishranom. Pa ima kad, kad bude napredniji vjezbac ubacit suplemente.
    Shto treba ne djetetu no i odraslom vishe od toga boldovanog...?
    ...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nista. Sklekovi, vratilo, razboj, trbusnjaci, trcanje i dzak.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ne shvatam
    Ja sam kao dijete do 19. godine isao na goricu. Gore sam imao sve. Vratilo, razboj, sklekovi na propadanje. Dosta. Sada vjerujem da ima i jos vise sadrzaja, nisam bio odavno.

    Kakva crna teretana i whey za dijete od 14 godina

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam poceo sa sklekovima i trbusnima u 5. osnovne. U 6. dodao vratilo, razboj, dzak i trcanje. Krajem 7. sam poceo u teretanu. Sad kad bi moga vrnut vrijeme u teretanu ne bih mozda ni isao... Dosta me ukrutila, i dosta povreda od nje.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Па то је то.
    У школи кад смо имамо и то физичко васпитање које, шта год људи говорили, ипак има садржаја.

    Слушам од сестричине нпр да се поједини наставници баш придржавају тог нрког плана који обухвата различите активности. Колико је то битно за дијете да развије те покрете и шта све већ.
    Мени некако није падала на памет теретана поред спортова тада.
    Мада капирам да су друга времена сад можда и тај култ теретане је и код дјеце више заступљен

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Za dijete je nabolje krenut sa gimnastikom, atletikom. Tu nauci sve najbitnije pravilno da trci, trenira, isteze se... Odatle neki sport, ako ne zeli i dalje da se bavi istim...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    neka prilagodi vožnju uslovima puta...
    sve je bolje od droge i alkohola
    neka buca teretanu.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Gotovo mu ga je sad,ujače.
    Priču preusmjeriti na psiho pripreme kako ne bi utripova' poslije ˝ g. treninga i proteina da je najjači u grad i da je bulletproof,da mu se pojača džeparac u zamjenu za obećanje da se neće tetovirat',da mu se objasni da oni ćelavi što stoje pored kola parkiranih ispred lokala dok im gazda pije piće nisu vlasnici tih kola,da...

    Sent from my room

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Gotovo mu ga je sad,ujače.
    Priču preusmjeriti na psiho pripreme kako ne bi utripova' poslije ˝ g. treninga i proteina da je najjači u grad i da je bulletproof,da mu se pojača džeparac u zamjenu za obećanje da se neće tetovirat',da mu se objasni da oni ćelavi što stoje pored kola parkiranih ispred lokala dok im gazda pije piće nisu vlasnici tih kola,da...

    Sent from my room
    Ako bi tetovirao Ostrog slava mu... to mu ne bih branio ili neku drugu svetinju.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nije 15 godina vala ni premalo da se krene se teretanom,ja sam poceo i ranije.Neka buca sestric slobodno,ne moze mu skodit...i da,whey svakako,moze da pije slobodno

    Edit: Pozitivno je to sto ce se momak pravilno razvijati,pohvalno je to sto zeli da trenira.A whey je svakako zdraviji od sokova,mlijeka itd
    Last edited by Pterodaktil; 06-06-19 at 03:12.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Problem sa Whey proteinima nije unos proteina, nego sto posebno kod nas, ljudi se vode ekonomskim motivom, pa uzimaju najpovoljnije opcije.

    Taj protein se obicno pravi i pakuje u fabrikama dje se ne vodi dovoljno racuna o cistoci proizvoda i proizvodnog procesa ( a Whey protein sam po sebi ne spada u grupu medicinsih preparata pa ima gotovo nikakvu kontrolu ), nije rijetko da se analizama nadju tragovi steroida ili drugih proizvoda u whey-u.

    Ni efekat Whey proteina nije nista posebno, ljudi non-stop precijenjuju i efeket proteina i svoju dnevnu potrebu za unosom proteina. Ako neki profesionalni sportisti mogu bez ikakvih suplemenata zaradjivati milione godisnje, mogu i ljudi koji u teretanu idu zbog izgleda/rekreacije.

    Tako da ako si trazio neki realan razlog protiv proteina, evo ti neko ko ih nece velicat.
    Bez potpisa.

  20. #20
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne može da škodi ali ne može ni da mu koristi u tim godinama, tako da će samo da baci pare svakog mjeseca. Tinejdžeri vrlo lako stiču mišićnu masu bez dodataka ishrani. Suplementi su za iskusnije vježbače koji su već dostigli određeni nivo muskulature i za malo starije kojima treba nešto više. On može godinama bez bilo kakvih suplemenata da ostvaruje odlične rezultate, a i kasnije pod uslovom da se hrani kvalitetno. Nijedan suplement ne može da nadoknadi efekte loše ishrane.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja sam protiv proteina i teretane za njega, on ce ici sa drugom i samo ce se natjecati ko ce vise da digne, ko vise moze sklekova itd... Moje misljenje je da ce opteretit sebe a nece se pravilno hranit jer nema ko da ga kontrolise sa ishranom i treningom.

    Ja sam licno pokusao da ga odaljim od teretane jer veoma dobro znam te godine, on nece razmisljati pa moze uzet vecu dozu proteina u nadi da sto brze dodje do zeljene mase.

    Da ima neko sa njim ko ce ga kontrolisat, da ima zdravu ishranu i ja sam ZA teretanu i trening jer je to veoma zdravo i za dijete od 5 god ali whey proteine za njega ne mogu da opravdam.

    Dao sam mu link da procita ovo sve sto ste mu napisali i nek sam odluci sta ce, samo se nadam da je to privremeno i da ce mu dosadit.


    U svakom slucaju hvala svima na vasem misljenju o ovoj temi

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Dajko,bolje ti nabachi prvo njemu neshto da kresne,znash...
    ...

  23. #23
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dajko,bolje ti nabachi prvo njemu neshto da kresne,znash...
    Ja sebi ne mogu nabacit a ne njemu :P

    salu na stranu, njemu treba bit prioritet skola pa ostalo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Vase misljenje?
    By jokac in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 05-01-14, 10:50
  2. Vase misljenje?
    By Mercury in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 22-01-07, 01:00
  3. Vase Misljenje
    By Predator in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 15
    Last Post: 25-10-06, 00:59
  4. Vase misljenje!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 29-07-06, 19:15
  5. Vase misljenje
    By Thalasoma in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 17-03-05, 11:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •