Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 369

Thread: Chernobyl (2019)

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Kakvo crnilo od serije. Odlično odrađena ali ti nije dobro dok gledaš.. toliko je realna i potresna..

    Pun pogodak bi bili sovjetski glumci i jezik. Samo to mi je nedostajalo, ostalo sve bez greške.

  2. #152
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Nijedan horor mi nije izazvao nelagodu kao ova scena đe ovi kukavci gledaju u otvoreno jezgro koje gori


  3. #153
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,432
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Djatlova su tako napravili u seriju da ti dodje da ga prebijes..
    Čupatelj

  4. #154
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,432
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    644
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    iha, oni vatrogasci nisu imali apsolutno nikakvu sansu da prezive, kad pogledas ovo poredjenje.

    Čupatelj

  5. #155
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,264
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Those about to rock, we salute you!

  6. #156
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Nezapamcen kvalitet neke serije, ovo je toliko dobro da nemam rijeci. Dzared i Stelan sabili uloge, da im svi glumci pozavide. Atmosfera i gluma su toliko dobri da osjecas kao da gledas nesto sto se upravo desava. Ali scena kad Stelan koji je ljudina onakva drzi gusjenicu u ruci i kaze predivno, jer nije mu mnogo ostalo ali vidi zivot u malim stvarima odjednom i zali na sta je potrosio svoj zivotni vijek. Serija je toliko dobra da jednostavno bolje od ovoga je nemoguce proizvesti.

    Legasov i Scerbina su heroji, a toliko potcijenjeni i nepoznati nedje. Strasno.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  7. #157
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Briljantno finale. Posveta i real footage kao šlag na kraju stvara ogromnu knedlu u grlu.. Mada, u svakoj epizodi se stvarala.

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #158
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    SJAJNA serija.

    Posebno mi se sviđa što je na tako pametan način u poslednjoj epizodi objašnjeno sve do detalja, kako se desilo, zašto, kakve su bile reakcije i kompletan proces, tako da je svako, i ko nije imao pojma o ovome mogao sve da poveže.
    Odlična priča.

    Par nezaboravnih scena, i posebno se slažem za ovu đe gledaju u otvoren reaktor, definitivno nešto što se ne zaboravlja...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  9. #159
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Nisam moga da vjerujem da je režiser serije lik koji je bio u ovoj grupi

    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #160
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,422
    Thanks Thanks Given 
    14,906
    Thanks Thanks Received 
    4,186
    Thanked in
    2,118 Posts

    Default

    Ima li dobrog snimka?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #161
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni za kraj ove serije je ostalo da s razlogom posumnjam da je ova tragedija bila nečije maslo, užasna podmetačina da neko odradi ovako prljav posao. Imajući u vidu očigledne mane sigurnosti reaktora, a na osnovu svega što sam pročitao zbog serije i na kraju samog suđenja, ostaje mi teško da povjerujem da je jedan čovjek iz neznanja vodio čitav proces koji je doveo do tragedije tek iz neznanja i obijesti jer je ŠEF.

  12. #162
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Evo Rusi kazu da ce da snime svoju verziju serije Cernobil jer ova nije autenticna,jer po njihovoj verziji CIA je ubacila svojeg covjeka da napravi ovu havariju. Nikad nece oni priznati gresku da su napravili.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  13. #163
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Evo Rusi kazu da ce da snime svoju verziju serije Cernobil jer ova nije autenticna,jer po njihovoj verziji CIA je ubacila svojeg covjeka da napravi ovu havariju. Nikad nece oni priznati gresku da su napravili.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    Pa očigledno je da su svi priznali mane sigurnosti ali realno meni ta priča o ubačenom čovjeku poslije svega itekako ima smisla jer su soejtili ranjivog lava kojeg su željeli dokrajčiti, tačnije SSSR.

  14. #164
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne mora sve da bude zavjera, neke stvari se dese iz sklopa loših okolnosti, samo ako postoje uslovi za to. SSSR je pri kraju bio kombinacija zastarelosti tehnologije, poltrona na pozicijama koje zahtijevaju stručnost, manjka sredstava i opšteg straha od kontriranja državi. Černobil je samo bio prva stvar koja je pukla.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #165
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne mora sve da bude zavjera, neke stvari se dese iz sklopa loših okolnosti, samo ako postoje uslovi za to. SSSR je pri kraju bio kombinacija zastarelosti tehnologije, poltrona na pozicijama koje zahtijevaju stručnost, manjka sredstava i opšteg straha od kontriranja državi. Černobil je samo bio prva stvar koja je pukla.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ja nisam isključiv, samo previše je sumnjivo da je zbog jednog bahatog čovjeka i njegovih naređenja sve otišlo u pm... Niko ne spori zastarjelost tehnologija, mada je Černobilj tada bio ipak ne baš tako nenapredan, a manjak stručnosti je očigledan u ovom primjeru, onih koji su učili od daleko iskusnijih. Rusi itekako imaju stručne ljude, bez obzira na propagandu koja se stvorila. SSSR je bio na izdisaju a Gorbačov je kao kod nas Mesić odradio ono što se od njega očekivalo. Ništa ja ne bih isključivao kao mogućnost u ovoj priči oko Černobilja.

  16. #166
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Diatlov nije jedini faktor, samo je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme da omogući katastrofu. Uslovi su već bili tu.

    A s obzirom na katastrofalne posljedice i sveobuhvatnu cijenu koju i dalje plaćamo svi mi, plus mogućnost da nesreća ojadi čitav kontinent i šire, isključio bih svaku mogućnost da je bilo kakav dodatni faktor uticao, posebno zavjere o CIA i slične gluposti.

    Pogledajte samo Japan: Fukušimu je izazvao loš dizajn i idiotsko planiranje. Izgradili su nuklearku na samoj obali, a sistemi hlađenja koji su jedini mogli da spriječe meltdown jezgra u slučaju pada sistema napajali su se iz generatora koji sami nisu bili zaštićeni od cunamija. Nesreća je bila neminovna i desila se u prvoj situaciji gdje su se poklopili svi parametri, isto kao Černobil.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  17. #167
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja nisam isključiv, samo previše je sumnjivo da je zbog jednog bahatog čovjeka i njegovih naređenja sve otišlo u pm... Niko ne spori zastarjelost tehnologija, mada je Černobilj tada bio ipak ne baš tako nenapredan, a manjak stručnosti je očigledan u ovom primjeru, onih koji su učili od daleko iskusnijih. Rusi itekako imaju stručne ljude, bez obzira na propagandu koja se stvorila. SSSR je bio na izdisaju a Gorbačov je kao kod nas Mesić odradio ono što se od njega očekivalo. Ništa ja ne bih isključivao kao mogućnost u ovoj priči oko Černobilja.
    Ali nije bilo sve zbog jednog covjeka, kao sto je na kraju sve lijepo Legasov objasnio, problem je bio sami dizajn reaktora, kao prvo nijedan reaktor nije imao celicni stit oko njega, kao drugo koristili su jeftin uranijum, i kao trece sistem je bio pozitivni temperaturni koeficijent, sto znaci da se reaktivnost povecava sa povecavanjem temperature sto je mnogo losa stvar kako sam procitao. Nijednja drzava na svijet nije koristila takav sistem, upravo zbog toga sto se tesko kontrolisu takvi reaktori.

    Postoji li mogucnost da je CIA nekako to scenirala, naravno da postoji, ali niko nije mogao da predvidi da bi to imalo takav uticaj na SSSR, takve nesrece nije bilo prije nigdje na svijet tako da je tesko moglo da se scenira takva katastrofa, jednja nuklearna detonacija i ne bi bilo neki pogodak za USA, a u sustini to je i bila. All in all, uzasna stvar, a serija brutally good.
    Last edited by dbox-500s; 05-06-19 at 08:47.

  18. #168
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dbox-500s View Post
    Ali nije bilo sve zbog jednog covjeka, kao sto je na kraju sve lijepo Legasov objasnio, problem je bio sami dizajn reaktora, kao prvo nijedan reaktor nije imao celicni stit oko njega, kao drugo koristili su jeftin uranijum, i kao trece sistem je bio pozitivni temperaturni koeficijent, sto znaci da se reaktivnost povecava sa povecavanjem temperature sto je mnogo losa stvar kako sam procitao. Nijednja drzava na svijet nije koristila takav sistem, upravo zbog toga da se tesko kontrolisu takvi reaktori.

    Postoji li mogucnost da je CIA nekako to scenirala, naravno da postoji, ali niko nije mogao da predvidi da bi to imalo takav uticaj na SSSR, takve katastrofe nije bilo prije nigdje na svijet tako da je tesko moglo da se scenira takva katastrofa. All in all, uzasna stvar, a serija brutally good.
    Oni su sve lijepo objasnili i na mnogim video kliplovima kojih je pun YouTube. Ja sam veoma pažljivo sve pogledao, poslušao i vidio. Meni je potpuno jasna sva ta slika oko reaktora i mana oko sigurnosti uzrokovanih zbog nedostatka novca ALI se zanemaruje da je jedan od glavnih krivaca čovjek koji je radio ipak decenijama u tom i sličnim poslovima. U seriji je prikazano dosta stvari na suđenju koje sam prihvatio s rezervom(procedure koje su slijedili iz knjiga, a koje su bile precrtane). Dakle , ako je sve tako bilo, neko je jasno želio takav sljed događaja. Ne mislim ja da su to baš bile budale u hijerarhiji…

  19. #169
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Dobro sad, pustite teorije zavjere, bilo nechega sa strane ili ne, ipak se svodi na -javashluk, uber nemar i fundamentalno boljku svih na planeti, bez obzira na sistem -da se ustedi dinar. Stavicemo gori dio jer je jeftinije. To svi rade bez izuzetka!
    Ovi avioni nesretni skoro sto padoshe, pali su upravo jer se shparalo. Preskupo je projektovat novo tijelo za nove motore, lakse je dodat software da ispravlja avion jer mu novi motori stoje ka magaretu sedlo...


    Nego,
    U ovoj najstrasnijoj seriju, koju ochigledno vecina ne gleda prepazlljivo i ne vidi da zapravo ono sto je chini dobrom-dobrom je dio dok se drze (manje vishe) fakata i dokumentarnog, kad na tome grade bez pretjeranog "dopisivanja i tumachenja" sve je odlichno. Chim krene chisti "kreativni dio" odma pad. Ali dobro, to tako mora, upravo jedan Rus podavno je primijetio da je i najbanalnija realnost fantastichnija od najvece imaginacije.
    A realnost koja se onamo ima je sve samo ne banalna i svakodnevna.

    Kako god, jedan detalj para oko bash,

    -Pricha pochinje prikazom inzinjera u kontrolnoj sobi, koji prde i snebivaju se posle zvek detonacije, -Koji klinac ovo bi, glavni retko veli otishlo crijevo od vode.. I gledalac pomisli, sovjetsko smece od mashine u pitanju, ljudi radili regularno, test neki uzgred, svi parametri bili oket, kad ono -ekspolozija.. te otud onakva reakcija tehnichara. U tim okolnostima, kad je sve regulano, svi parametri na mjestu, potpuno je logichna reakcija kuju gledamo u ep 1.

    Chetiri epizode kasnije, rekonstrukcija dogadjaja koji su prethodili eksploziji:

    -Nocna, B posada, pod pritiskom najveceg idiota u istoriji planete, mashinu koja je predvidjena da se vrti do max 3200, nagna na 33000!!!! I to uz eN abnormalnosti prilikom testa/rada.
    Dakle prate potpuno abnormalno ponashanje reaktora prilichno vremena, a neposredno prije eksplozije gledaju u power output koji pokazuje -33000MW!! (ostatak pokazivacha je takodje poshashavio i vrishti, nije tesko pretpostavit).

    -DAHAAAAAA!!!

    (utrchava chovjek vas nagrdjen, -ekspolodirao reaktor!)

    -Jok more, u shoku je, lupa, crijevo je puklo, nista to nije, podji vidji kakvo nam treba da zamijenimo to..

    __________________________________________________

    Poenta ove drobljevine je da se skrene paznja na "theatrical" (besmisleno) u vidjenom i da se valja umjerit kad se nesto kuje u zvijezde. Velim kad nisu prekreativni i kad ne dociraju, -odlichno. Chim krene "po nama" (objasnjavanje svog vidjenja dogadjaja), pre-teatarsko prikazivanje svari, odma khm.
    ><

  20. #170
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ova scena je brutalna, kako su covjeka poslali u smrt Fomin i Bryukhanov.


  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Pa Diatlov je bio nadređeni svima, te noći je bio u smjeni i svjedočenje svih bukvalno se poklopilo kasnije, jasno se ukazivalo da su sve procedure prekršene. Kakva CIA i bakrači, jedino ako ne mislite da su svi u smjeni te noći bili ubačeni elementi? Reaktor jeste imao "fabričku grešku" ali do havarije ne bi došlo da su se poštovale procedure. I nije samo Černobil bio problem nego su svi ostali reaktori širom SSSR-a koji su imali identičnu grešku u dizajnu, da im nisu Ameri i za to krivi?
    Last edited by BiTrAtE; 05-06-19 at 09:00.
    War. War never changes.

  22. #172
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Serija je fakat brutalno dobra. Na kraju serije smo vidjeli suđenje u kojem je dokazano da je bahatošću jednog čovjeka, koji je rukovodio operacijom testiranja, došlo do katastrofe. Sve su procedure prekršene i to naređenjem jednog čovjeka koji je decenijama bio u tom i sličnim poslovima…

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Akimov i svi ostali u smjeni su podjednako krivi, niko nije morao da ga posluša, svima njima je trebalo da se jebe za karijeru i da postupe po procedurama ali obrni-okreni, svi su oni imali istu brigu - karijeru.
    War. War never changes.

  24. #174
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kakvih je ovo 5 epizoda bilo ljudi, kakvo remek djelo, uf!

  25. #175
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Akimov i svi ostali u smjeni su podjednako krivi, niko nije morao da ga posluša, svima njima je trebalo da se jebe za karijeru i da postupe po procedurama ali obrni-okreni, svi su oni imali istu brigu - karijeru.
    Tako je svuda… Nisu ni amerikanci ni bilo koji drugi drugačiji jer svi moraju da slušaju naređenja… Ima li se đe ovo skinut u HD rezoluciji sa prevodom?

Page 7 of 15 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Grip 2019
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 16
    Last Post: 30-01-19, 12:00
  2. Kupujem pes 2019
    By tonino2 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-18, 12:56
  3. To Chernobyl By Bike
    By LuTheDuck in forum Motociklizam
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-11, 14:35
  4. S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl POMOC!!
    By GaGo020 in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-10, 21:02
  5. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Game Server CG
    Replies: 34
    Last Post: 21-06-07, 10:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •