Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 369

Thread: Chernobyl (2019)

  1. #101
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Pa sto je onda problem reci da je Chernobil (ili Chernobilj, kako ko vise voli), naprosto dobar-odlichan (i pored toga sto je na engleskom, (ne znam da li bih isao toliko daleko i rekao jedna od naj ikad)), apsolutno nebitno koliko epizoda ima.
    ><

  2. #102
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,419
    Thanks Thanks Given 
    611
    Thanks Thanks Received 
    639
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Jedna od najjačih scena s rudarima:




    Idem u off, današnja vijest o eksploziji u ruskom Dzeržinsku. Prizori i atmosfera kao u seriji

    a bravo, i ovdje sam se presmija.. ali onaj glavni veli prvo i da oces da pucas nemas dovoljno metaka za sve nas, ostace zivi cetvor petoro koji ce vas prebit na mrtvo. Pa ga istapkase glibavim rukama i veli mu onaj jedan "Sad si pravi ministar uglja" hahahaha
    Čupatelj

  3. #103
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Nedje sam citao da je lik valjda stvarno bio rudar prije nego je postao ministar valjda je to moralo tako u Sovjetskom Savezu pored dokazivanja partiji morao si imati i radnicku podlogu da bi bio ministar necega ali ima i ona scena kad ona prasica od nekog direktora u Bjelorusiji kaze onoj naucnici "ti si naucnica a ja sam nekad bio obucar i vidi me sad".
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Pa sto je onda problem reci da je Chernobil (ili Chernobilj, kako ko vise voli), naprosto dobar-odlichan (i pored toga sto je na engleskom, (ne znam da li bih isao toliko daleko i rekao jedna od naj ikad)), apsolutno nebitno koliko epizoda ima.
    Pa ja sam i rekao da je serija fenomenalna ali je ne mogu porediti sa npr. "The Wire" ili BB, ne zato što je slabija od pomenutih već zato jer je jednostavno mini-serija, ne znam kako bih objasnio... Isto npr. da sad kažeš za neki odličan kratak film od 10min da je jedan od najboljih filmova ikad, bolji od recimo The Shawshank Redemption, ne ide zar ne?

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    War. War never changes.

  5. #105
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nedje sam citao da je lik valjda stvarno bio rudar prije nego je postao ministar valjda je to moralo tako u Sovjetskom Savezu pored dokazivanja partiji morao si imati i radnicku podlogu da bi bio ministar necega ali ima i ona scena kad ona prasica od nekog direktora u Bjelorusiji kaze onoj naucnici "ti si naucnica a ja sam nekad bio obucar i vidi me sad".
    Scena u seriji je jedna od rijetkih koja je iskarikirana radi umjetničkog dojma... Pravi ministar uglja je bio cijeli život u rudarskoj industriji, nalećeh i neđe na sliku mu, prava rudarska glava...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  6. #106
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    ima i ona scena kad ona prasica od nekog direktora u Bjelorusiji kaze onoj naucnici "ti si naucnica a ja sam nekad bio obucar i vidi me sad".
    Kad smo kod scena, posebno pogađa ona kad stiže vijest da je djeci u 2hilj. km udaljenoj Njemačkoj zabranjen izlazak iz njihovih domova, dok istovremeno u kadru pripjatska bezbrižno skaču na igralištu

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    \\
    OFL•GIC

  8. #108
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pa ja sam i rekao da je serija fenomenalna ali je ne mogu porediti sa npr. "The Wire" ili BB, ne zato što je slabija od pomenutih već zato jer je jednostavno mini-serija, ne znam kako bih objasnio... Isto npr. da sad kažeš za neki odličan kratak film od 10min da je jedan od najboljih filmova ikad, bolji od recimo The Shawshank Redemption, ne ide zar ne?

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    Not really..

    Mnogo bi bolje bilo da si rekao, tesko je poredit dokumentarni i igrani sadrzaj, a Chernobilj je bazichno dokumentarna serija elitne igrane produkcije.
    A ne zato sto je "mini", (to i ne postoji zapravo, Haiku nije ni mali ni velik, vec tachno onakav kakav treba da bude), pa je usled velichine neuporediva sa chim vec.

    Sem toga,
    Wire je vise (mini) policijskih pricha u jednoj seriji, povezanih preko par likova. True Detective jos prije je vishe "mini" pricha. BB bi bio jos bolji da je kraci, tj sazetiji. U Better Call Saul se to jos bolje vidi, postoje chitave epizode, sezona zapravo, ova potonja, koja je gotovo ochigledno producentska. Daleko od toga da je losha-losha, ali.. Sopranovi takodje usled ogromnosti nisu bolji, vec gube na sjaju.. repetitivnost, razvlachenje..

    Dok recimo BBC-ijeva The Fall, jedna od naj ikad, je cijelih 17 epizoda i ende.
    The Night Of , 10-12 epizoda ili kolliko ono vec bi.


    Bottom line, bilo koja pricha koja se endlessly razvlachi naravno gubi na kvalitetu. Po prirodi stvari ne moze biti dobra kao zaokruzena isklesana cjelina, postedjena, -Ajde da kenjamo (kvalitetno) i dalje, iako smo rekli sve sto ima da se kaze, ljudi vole likove koje smo stvorili, dobra je para.
    Naravno epske priche moraju biti vece/velike, no to nikako ne znachi da treba kao Game of razvlachenja, 3 epizode gdje je trebalo jedna, da se uzme dinar vishe.
    Last edited by NexusVI; 02-06-19 at 09:49.
    ><

  9. #109
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ha, a mislio sam da je prikazivanje relativno posteno, (ako je tachno ovo sto prochitah, a jest izgleda), kad ono.. mix money-graba i smrdo-agitpropa!

    Ova 3 chovjeka koji su se najmudatije ikad spustili da odvrnu ventil.. kako dobar dio planete ne bi postao nenastanjiv jako dugo i kojima po seriji nije ni recheno (sto je izgleda laz) sto moze da im se desi, da vjeruju da ce bit mrtvi za nedelju-dvije, dva su dan danas ziva! 33 godine posle! Treci je umro od srca 2006-te. Odlikovani od Ukrajine 2018 za hrabrost, jedan posthumno je li.


    Necu vise o ovom velikom ostvarenju, izvinjenje i za ovo do sad.
    ><

  10. #110
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Šta je netačno u prikazivanju...? Valjda razumiješ šta znače riječi "moguće" i "vjerovatno"... Btw sa tim su istim mišljenjem od strane odgovorinih, po svim ruskim izvorima, poslati u misiju... Srećom po njih, očigledno se nijesu ostvarile prognoze...

    Kritika će biti opravdana, samo u slučaju da u potonjoj epizodi kažu da su sva trojica umrla, što je dugo bila verzija zapadne propagandne mašinerije...

    P.S. Nije da potpuno vjerujem ni Rujama, jer su oni sve obavili velom tajne, ko će garantovati da su ljudi koji su primili medalje baš oni koji su otvorili ventile...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  11. #111
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Medalje za hrabrost su primili od tadashnjeg ukrajinskog prezidentea Porosenka, 2018-e kao sto rekoh. Kakve veze tamo Rusi imaju s tim ne bih znao.
    ><

  12. #112
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Zanimljivo, do danas sam mislio da su njih trojica umrli. Ima li neđe neka vijest iz relevantnog izvora o toj dodjeli nagrada ili ne daj bože slika sa Porosenkom?


    Evo nađoh vijest:

    https://www.ukrinform.ru/rubric-soci...ikam-caes.html
    Last edited by remark; 02-06-19 at 16:32.

  13. #113
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ovo je igrana serija, a ne dokumentarac. To što je ponešto dramatizovano ne mogu smatrati manom ako je dobro dramatizovano, niti sam prije ovog saznanja i onog o Homjukovoj mislio da se sve što su prikazali desilo.

    Vezano za stvarna dešavanja, je li tačno ono da je Legasov ostavio snimke na kasetama nekome prije nego se ubio, i ako jeste, da li su isti objavljeni neđe?
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  14. #114
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Kasete nijesu nikad objavljene, navodno ih je ostavio. To su uzeli iz nekog BBCijevog serijala....

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  15. #115
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Znaci da ne ulazim odje dok ne pogledam seriju jer se odje spojluje bezocno?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #116
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Nema tu pravih spojlera. Serija počinje samoubistvom. A realno je teško da ti neko može spojlovat ovu seriju
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  17. #117
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post

    Vezano za stvarna dešavanja, je li tačno ono da je Legasov ostavio snimke na kasetama nekome prije nego se ubio, i ako jeste, da li su isti objavljeni neđe?

    The show opens with Legasov recording himself talking about what happened at Chernobyl on audio tapes before his death. But did the actor listen to any of them to prepare for the scene?

    Harris revealed to The Cheat Sheet that he didn’t listen to any audio tapes to prepare for the role for a reason. “There weren’t audio tapes,” he said. “He left behind journals. But that’s not as cinematic as audio tapes.”

    He continued, “They’re very hard to get a hold of. In fact, there’s not a lot of him left in the historical record because they basically wrote him out of the story. They erased him from history. That’s what they were trying to do as a threat.” The actor said this was “to stop him from trying to get the story out.”


    +

    Eight years after his death and a decade after the disaster, Legasov was posthumously awarded the title of Hero of the Russian Federation by Russian president Boris Yeltsin.




    _________






    Last edited by starwalker; 02-06-19 at 21:09.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #118
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Znaci da ne ulazim odje dok ne pogledam seriju jer se odje spojluje bezocno?
    Ako si išta gleda i čita o Černobilu, a jesi sigurno, već su te spojlovali .
    Ništa od heroja iz Amerike, nisu uspjeli da spasu elektranu pa je pošla u penis.

  19. #119
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    pogledah juče ove 4 epizode pa onda jutros prelistah temu, manje više sve je rečeno.
    serija je odlična al ne može se sad uporedjivati sa onima koje traju po par sezona. smatram da je serija doživjela ovakvu popularnost jer je sa jedne strane veliki broj ljudi čitao i istraživao o svemu što se desilo, pa su željeli da vide kako je to prenijeto na ‘male ekrane’ a sa druge strane priličan broj ljudi je samo znao za dogadjaj i nije dublje zalazio šta se sve zbilo tako da su smatrali da je ovo najbolji način da saznaju. takodje mislim da je broj epizoda pun pogodak i ne znam baš da li bi uspjeli da zadrže ovako visok kvalitet da su tipa produžili seriju na još sezonu. ima scena koje izazivaju neku jezu - kao ona kad posle eksplozije ljudi stoje na onom mostu, sa sve djecom i posmatraju požar kao neki spektakl ni ne sluteći šta će im se desiti, preko onih scena u bolnici (pogotovo sa onim vatrogascem i njegovom ženom).
    ne mogu da se odam utisku koliko su ona dvojica (Bryukhanov i Fomin čini mi se) sigurni da se nije desilo ništa i da će se sve to riješiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #120
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne postoji scena u svim epizodama bez žestokog osjećaja jeze i mučnine u pozadini. A ne bih se složio, moja žena se nikad nije zanimala za tu nesreću ali je toliko pogodila čitava priča od prve epizode da bukvalno svakome preporučuje seriju i već je pročitala "Voices of Chernobyl" i odgledala sve dokumentarce i podcaste. Jednostavno je dobro, tačka.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  21. #121
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne postoji scena u svim epizodama bez žestokog osjećaja jeze i mučnine u pozadini. A ne bih se složio, moja žena se nikad nije zanimala za tu nesreću ali je toliko pogodila čitava priča od prve epizode da bukvalno svakome preporučuje seriju i već je pročitala "Voices of Chernobyl" i odgledala sve dokumentarce i podcaste. Jednostavno je dobro, tačka.
    I kod mene je tako

  22. #122
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne postoji scena u svim epizodama bez žestokog osjećaja jeze i mučnine u pozadini. A ne bih se složio, moja žena se nikad nije zanimala za tu nesreću ali je toliko pogodila čitava priča od prve epizode da bukvalno svakome preporučuje seriju i već je pročitala "Voices of Chernobyl" i odgledala sve dokumentarce i podcaste. Jednostavno je dobro, tačka.

    Inače sam food freak što se tiče zdravstvene ispravnosti, ali kad sam naletio na ovaj podcast :upset:
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #123
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne postoji scena u svim epizodama bez žestokog osjećaja jeze i mučnine u pozadini. A ne bih se složio, moja žena se nikad nije zanimala za tu nesreću ali je toliko pogodila čitava priča od prve epizode da bukvalno svakome preporučuje seriju i već je pročitala "Voices of Chernobyl" i odgledala sve dokumentarce i podcaste. Jednostavno je dobro, tačka.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    nisam do detalja upućen u dešavanja iskren da budem, znao sam ono osnovno, ali posle gledanja serije malo sam više čitao o tome. na ovoj temi sam naišao na zanimljive materijale. možda griješim al’ tokom gledanja sam stekao utisak da ljudi koji su živjeli tamo nisu bili svjesni kolika je opasnost toga svega. posle nesreće danima su ljudi slobodno šetali gradom dok kako se navodi u seriji po Zapadu ljudi nisu ni izlazili iz kuće. definitivno je moram pogledati ponovo, kvalitet je neupitan, s obzirom da je tema previše osjetljiva i koliko su Sovjeti po mnogim pitanjima koji se tiču unutrašnjih stvari obazrivi serija je izuzetno detaljna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #124
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne postoji scena u svim epizodama bez žestokog osjećaja jeze i mučnine u pozadini. A ne bih se složio, moja žena se nikad nije zanimala za tu nesreću ali je toliko pogodila čitava priča od prve epizode da bukvalno svakome preporučuje seriju i već je pročitala "Voices of Chernobyl" i odgledala sve dokumentarce i podcaste. Jednostavno je dobro, tačka.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Sigurno da je dosta popularnosti i gledanosti donio i strah. Ljudi nemaju pojma sto znaci nuklearna katastrofa, svuda se priča o nuklearnom naoružanju, ali tek u ovoj seriji se bas iskusi sto znaci malo radioaktivnog grafita i kako je pojeo onog vatrogasca za sekund...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  25. #125
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Pogledah 4 epozode na Gledalicu. Kad je zadnja epizoda na tv?

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Grip 2019
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 16
    Last Post: 30-01-19, 12:00
  2. Kupujem pes 2019
    By tonino2 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-18, 12:56
  3. To Chernobyl By Bike
    By LuTheDuck in forum Motociklizam
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-11, 14:35
  4. S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl POMOC!!
    By GaGo020 in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-10, 21:02
  5. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Game Server CG
    Replies: 34
    Last Post: 21-06-07, 10:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •