Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 369

Thread: Chernobyl (2019)

  1. #226
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ljudi, već ste se dohvatili tema koje su za drugi pdf. Jeste serija u jakom političkom tonu i prosto obrađuje jedan politički sistem, ali se sasvim sigurno ne svodi na onu Amerika vs Rusija.

  2. #227
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakva crna sabotaza...zar ne rece cika iz kgb da svako ima pratioca i da oni vjeruju svima ali da je najbolja ona “vjeruj ali potvrdi” tako nekako i sad pored toliko nadgledanja sabotaza...kako ne...

  3. #228
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Anatoli Djatlov je dobio 10 godina zatvora kazne od čega je odslužio 5 godina nakon čega je amnestiran.

    Ima li ovdje iko normalan ko vjeruje da ne bi dobio doživotnu robiju ili smrtnu kaznu da su postojale bilo kakve indikacije da je namjerno izazvao nuklearnu havariju a kamoli još pod uticajem stranih sila?
    SSSR da amnestira čovjeka koji je odgovoran za smrt desetina ljudi direktno, i više hiljada indirektno, raseljavanje 150,000 ljudi, srozavanje ugleda sovjetskog nuklearnog programa, nauke i države generalno, i koji je je sve to uradio namjerno za strane faktore?

    Ali nije čudno razmišljati...
    Ne bi dobio robiju. Dobio bi odma metak u celo da su mislili da suruje sa amerikom.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  4. #229
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Btw, kreator ovog remek djela je ladno isti lik koji je kreirao i Hangover & Scary Movie...

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  5. #230
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Mora od nečeg da se živi...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  6. #231
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,226
    Thanks Thanks Given 
    14,446
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Ja juče odgledah svih 5 zaredom. Nisam nešto siguran da je serija kao serija remek djelo kako se forsira. Možda je više zbog same teme toliko interesantna.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #232
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Pogledah i ja ovo cudo... Ne filozofiram previse u vezi serija, ili je dobra ili nije. Ova je vrhunska, i kraj je odlican.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  8. #233
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Serija je fantasicna, uvijek je bila bitnija fotelja i napredovanje od ljudskih zivota, mislim da je danas to jos i gore i nista ne cude drzavni udari i kojekakva proseravanja politicka, da ne pricam o KGB, CIA, BIA, ANB, DB FBI .... njih je tek briga za obicnog
    covjeka, onog koji uvijek ni kriv ni duzan dodje u situaciju da bude zrtvovan.

  9. #234
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Meni serija uopšte nije WOW zbog same teme, niti me iskreno ta tema interesuje... već je realizovana na nevjerovatnom nivou, i nikad ništa ovako nije uspjelo da dopre do mene, i tako jako prenese cijelu situaciju...

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    primjer kako može da se napravi prava serija, traje tačno koliko treba, bez nepotrebnog odugovlačenja, svaka epizoda drži pažnju od početka do kraja (mogli su da naprave npr. 2 sezone)...

    svi znamo za katastrofu, ali je na jednostavan način prikazan i objašnjen uzrok, koji (makar ja) do gledanja serije nijesam znao...

    odabir glumaca fantastičan, s tim što je fenomenalno da glumci koji su glumili legasova, a pogotovo djatlova, brikanova i fomina liče na njih...

    sve u svemu, pohvale koje su na račun serije (i ocjene) potpuno zaslužene...
    ...

  11. #236
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja juče odgledah svih 5 zaredom. Nisam nešto siguran da je serija kao serija remek djelo kako se forsira. Možda je više zbog same teme toliko interesantna.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

    To sve zavisi kako ocjenis ti seriju, ako ti je sve do price, onda ovo nije za tebe, i prije smo svi znali kako se cernobilj zavrsio i manje vise sve sto se dogodilo, doduse ima tu nekih interesantnih detalja, ako ocjenis scenografiju, glumu i reziranje onda grijesis, jer ovo je remek dijelo sto se toga tice...

  12. #237
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    34 Posts

  13. #238
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    E sad može lock




    The more things change, the more they stay the same.

  14. #239
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A poslije one sapunice od GoT-a, ova serija je pravo osvježenje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #240
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    RT su takve cvećke da to nije normalno.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. #241
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ahahahahhaaaaaaaa

  17. #242
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo zadnja epizoda jedina na IMDB-u sa ocjenom 10, sad ce ruski botovi svi da je downvotuju


  18. #243
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Sad kad se zavrsila serija ukupni utisak je da Chernobyl zaista zasluzuje pohvale koje dobija i da se definitivno radi o jednoj od najboljih serija koje su se pojavile u skorije vreme. Nije bas posteno porediti Chernobyl sa daleko duzim serijama kojima postepeno opadne kvalitet ali posmatrajuci kvalitet po minutazi Chernobyl se moze svrstati u sami vrh najboljih serija. Ali, o par stvari se itekako moze polemisati i istaci da nisu bas uradili besprekoran posao. Prva je da serija stvarno jeste zestoko ispolitizovana i da ima jake kritike na racun SSSR-a, narocito sovjetskog rezima i komunistickih partijasa. Licno nemam bas nikakvih simpatija prema SSSR-u ali je vidljivo da je sve to prikazano iz zapadne perspektive sto je i normalno jer je ipak namenjeno za njihovu publiku. Cak su mogli biti i ekstremniji po tom pitanju, narocito posto ni oni sami nisu sigurno nisu mogli pretpostaviti koliki ce uspeh imati serija. Da su Rusi radili seriju oni bi ih sve prikazali kao nevinasca, kod njih je kult SSSR-a i dalje jak. Druga stvar koja mi vec jeste zasmetala je sto je Djatlov bas previse demonizovan i prikazan kao neki cartoonish zlikovac. Narocito ono njegovo ponasanje u elektrani mi uopste nije realisticno. I na kraju, iako mi se u pocetku tako cinilo, serija sigurno ima poprilicnu dozu fikcije narocito sto je lik one Homjuk izmisljen. Naravno, nije bas moguce sve prikazati tacno kako se desilo niti je ovo dokumentarac vec serija koja sluzi tome da zabavi gledaoce ali su previse sebi dali na umetnickoj slobodi. Sto se svega ostalog tice tesko da ima ikakvih primedbi, scenario, gluma, rezija i narocito scenografija, sve zaista odlicno. Jedino jos sto ne verujem uopste da je ovaj Craig Mazin sam radio scenario, narocito kada se uzme u obzir njegova predjasnja karijera mada nemam neki problem sa tim.
    Last edited by Severnjak; 07-06-19 at 11:15.

  19. #244
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni ovo stvarno nije jasno koja je muka sa glavom ljudi koji u nekom globalnom trendu misle da svi moramo ići za masom, nipodištavati Rusiju, SSSR , a sve koji ne misle kao oni nazivati ruskim botinama. To je tako tipično za skučene intelekte i široke mase koje prihvataju takve šablone. Da nije bilo "ruskih botina" sada bi francuske sobarice klečale njemačkim šefovima i pred početak posla odrađivale blow job. Sovjeta u drugom svjetskom ratu je poginulo preko 20 miliona, dakle sve nacije svijeta nisu imale zajedno toliku žrtvu, koje su učestvovale u velikom ratu. To treba dakle poštovati. Treba poštovati i njihove napore i žrtvu da se sanira katastrofa izazvana ekplozijom reaktora. Treba poštovati Ruse kao naciju jer su ovom svijetu dali itekako puno i naučnika i umjetnika i doktora i astronoma i svih onih koji su svojim darovima gurali čovječanstvo naprijed. Isto važi i za USA, Japan i sve ljude na ovoj planeti, iz koje god države dolazili a koji su svojim posebnim darovima intelekta gurali čovječanstvo naprijed. Isto važi i za one koji su živote dale za slobodu, pravdu i istinu. Ali ljudi, dajte sjašite sa tom seljačkom pričom o rusima i ruskim botovima…

  20. #245
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni ovo stvarno nije jasno koja je muka sa glavom ljudi koji u nekom globalnom trendu misle da svi moramo ići za masom, nipodištavati Rusiju, SSSR , a sve koji ne misle kao oni nazivati ruskim botinama. To je tako tipično za skučene intelekte i široke mase koje prihvataju takve šablone. Da nije bilo "ruskih botina" sada bi francuske sobarice klečale njemačkim šefovima i pred početak posla odrađivale blow job. Sovjeta u drugom svjetskom ratu je poginulo preko 20 miliona, dakle sve nacije svijeta nisu imale zajedno toliku žrtvu, koje su učestvovale u velikom ratu. To treba dakle poštovati. Treba poštovati i njihove napore i žrtvu da se sanira katastrofa izazvana ekplozijom reaktora. Treba poštovati Ruse kao naciju jer su ovom svijetu dali itekako puno i naučnika i umjetnika i doktora i astronoma i svih onih koji su svojim darovima gurali čovječanstvo naprijed. Isto važi i za USA, Japan i sve ljude na ovoj planeti, iz koje god države dolazili a koji su svojim posebnim darovima intelekta gurali čovječanstvo naprijed. Isto važi i za one koji su živote dale za slobodu, pravdu i istinu. Ali ljudi, dajte sjašite sa tom seljačkom pričom o rusima i ruskim botovima…
    Prica ti bas nema veze sa vezom jer ovdje niko ne vrijedja ni ruske borce koji su se borili protiv nacista niti ljude koji su radili na sanaciji cernobila i svjesno dali svoje zivote za to. Ni ovdje a ni u seriji niko nista protiv tih ljudi nije rekao nista lose. Receno je protiv njihovog zatucanog komunistickog rezima koji je u tripu bio da je sve bilo savrseno i koji nije htio da isptavi greske posle nesrece nego su to uradili tek par godina kasnije i da nije bilo Svedske koja je otrkila radijaciju oni bi i dalje negirali da se ista desilo.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  21. #246
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,277
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    scena sa mostom i djecom koja su izvedena u 2-3 ure poponoci da se igraju u radioaktivnom pepelu, kao neka morbidna paralela sa bozicem ili proslavom nove godine je u startu srozala ocekivanja kad je ovo "remek-djelo" u pitanju. u nastavku, sastanak lokalnog komiteta sa aplauzima starom staljinovom saborcu dalje oslikava cio sovjetski savez gao gomilu budala i/ili poltrona sto se nastavlja kroz cijelu seriju... ljudi pokazuju neku vrstu spoznaje da vjerovatno rizikuju zivote ali su i radnici na nuklearci i rudari prikazani kao nebitne osobe, nema porodica, zena, majki da se brinu... glupa zena vatrogasca iglupe sestre, doktori koji je pustaju da se trudna zraci danima nad muzem koji se raspada.... scena sa vojnikom, babom i kravom potpuno nebitna i vrlo toksicna, da ne pominjem patetiku sa kerusom i njenih 7 malih... sve u svemu zacin ce, da se nije podleglo antipropagandi komunizma i rusije mogla je ovo da bude vrhunska serija.
    da se ne svadjamo mnogo, naveo sam samo mane serije jer se o dobrim stranama pricalo dosta pa da ne ponavljam.
    067-572270

  22. #247
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Druže direktore, ja sam imao prilike da se raspravljam prethodnih dana sa nekoliko likova koji su totalni rusofili i toliko pristrasni da nisu u stanju da sagledaju realistično bilo šta što imalo kritikuje SSSR ili Rusiju. Lik je ladno ustvrdio da je Černobil ****** jer prikazuje narod kao sirotinju i sve kao da je prljavo i zaostalo, i prikazuje sve u negativnom svjetlu da ocrni. A ja sam u fazonu - Pripjat je relativno bogat i napredan grad za SSSR, i tako je i prikazan. Ljudi su bili srećni i vrijedni, a kad se desila nesreća svi su priskočili da pomognu i žrtvovali se za druge. Sistem je bio korumpiran i u raspadu, to ne može niko da ospori, i bacao je ljude u vatru da spasi situaciju, a njihova žrtva je prikazana s maksimumom saosjećanja i poštovanja. Ko to ne vidi je do te mjere pristrasan da se slobodno može nazvati botom.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  23. #248
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmijo View Post
    da se nije podleglo antipropagandi komunizma i rusije mogla je ovo da bude vrhunska serija.
    da se ne svadjamo mnogo, naveo sam samo mane serije jer se o dobrim stranama pricalo dosta pa da ne ponavljam.
    Komunizam u SSSR 80tih JESTE bio korumpirani raspad bez kinte i u konstantnom zaostatku za svijetom. Oni su ladno mislili da mogu da sakriju tako krupnu stvar u dobu informacija, tehnologije i povezanosti svijeta. To ti dovoljno govori. Černobil jeste bio jedan od većih događaja koji su vodili ka raspadu saveza kad se pogleda u retrospektivi.

    Ali za sve što si naveo se ne slažem na bazičnom nivou, jer sve ima smisla kad isključiš taj pogled na sve kao na antisovjetsku propagandu. Ljudi prvu noć nisu imali pojma koliko je opasno, djeca su bila van, ljudi su gledali light show. Nisu "svi debili" ali svaki sastanak glavešina u komunizmu bez obzira na lokaciju na svijetu je onakav, sa sve poltronima i politikantskim i ideološkim baljezgarijama. Pogledaj naše vlasti dan danas pa uporedi. Niko nije prikazan kao nebitan ali jeste kao nemoćan pred onim što se od njega traži i očekuje, i šta mora da bude urađeno. Vatrogasci su bukvalno ubijeni jer nisu ni smjeli da budu pozvani. Rudari su najveći carevi kao što su uvijek i bili, likvidatori su često na svoju ruku se izlagali većem zračenju od maksimalne doze jer su htjeli da doprinesu. Ljudmilino dijete jeste umrlo poslije 4h ali je dramska sloboda to što je u seriji kao ozračena od muža u bolnici - kad se tijelo dekontaminira i ukloni odjeća i ostalo, nije više samo izvor tolike količine zračenja da može da šteti drugima. Ubijanje životinja (krave, psi, mačke) se jeste desilo, kao i babe koje neće da odu pa su odvlačene silom. Kučići nisu patetika već simboličan prelaz klinca od 18 godina koji nije usmrtio nikoga u životu u osobu koja hladnokrvno odstrijeljuje pse. Sva ova svjedočanstva su u knjigama koje nije pisao Holivud, i koje su osnova za svaku intimnu ljudsku priču u seriji. Rado bih dalje diskutovao o detaljima ali ovo niko ne čita ionako, i ako je išta jasno, jasno je da na neke teme ljudima ne možeš promijeniti stav ako su već sami odlučili.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  24. #249
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Serija je ipak serija, dakle, određen stepen dramatizacije mora da postoji. Mada i nebitno je više bilo šta pričati za seriju kad je dobila pohvalu od majora Nikolaja Tarakanova. Po njemu je jedino kraj serije 'loš' u smislu da se razlikuje od određenih događaja.

    Mislim ono rođaci, kad Rusi za 30 godina nisu uspjeli ovo da ekranizuju dovoljno govori o tome koliko su spremni da se suoče sa sopstvenim demonima.

  25. #250
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Druže direktore, ja sam imao prilike da se raspravljam prethodnih dana sa nekoliko likova koji su totalni rusofili i toliko pristrasni da nisu u stanju da sagledaju realistično bilo šta što imalo kritikuje SSSR ili Rusiju. Lik je ladno ustvrdio da je Černobil ****** jer prikazuje narod kao sirotinju i sve kao da je prljavo i zaostalo, i prikazuje sve u negativnom svjetlu da ocrni. A ja sam u fazonu - Pripjat je relativno bogat i napredan grad za SSSR, i tako je i prikazan. Ljudi su bili srećni i vrijedni, a kad se desila nesreća svi su priskočili da pomognu i žrtvovali se za druge. Sistem je bio korumpiran i u raspadu, to ne može niko da ospori, i bacao je ljude u vatru da spasi situaciju, a njihova žrtva je prikazana s maksimumom saosjećanja i poštovanja. Ko to ne vidi je do te mjere pristrasan da se slobodno može nazvati botom.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ja sam pisao o onima koji su ovdje komentarisali, a koji se rukovode već ukorijenjenom šablonu trenda u kojem se Rusija tretira kao nešto nazadno, opasno, anticivilzacijski, a one koji ne slijede takvo stanovište , nazivaju rusofilima, botinama i slično. Ja sam sa serijom oduševljen u smislu na koji način je snimana, kako su svi odglumili i koliko je bilo veoma dobro sve prenijeto i realno u smislu vizuala. Međutim, jasno je da svi oni koriste na zapadu moćno oružje da svoje višedecenijske neprijatelje potkače na način koji je to opisao mmijo. Ljudi koji prihvate sve što im se bukvalno servira kao suvu istinu, za mene su ništa drugo nego osobe sa veoma nerazvijenim intelektom… Ovi što u svakom drugačijem mišljenju vide neku ruski uticaj (nekada su to ********, sada rusofili, sjutra ne znam ni sam što) su tek posebna priča. Ogledalo današnje "napredne" mašinerije glasačke...

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Grip 2019
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 16
    Last Post: 30-01-19, 13:00
  2. Kupujem pes 2019
    By tonino2 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 31-08-18, 13:56
  3. To Chernobyl By Bike
    By LuTheDuck in forum Motociklizam
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-11, 15:35
  4. S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl POMOC!!
    By GaGo020 in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-10, 22:02
  5. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Game Server CG
    Replies: 34
    Last Post: 21-06-07, 11:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •