Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 155

Thread: Kad pukne balon

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default Kad pukne balon

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Државни посао = сигурност. Тако многи размишљају.
    Ja sam mozda jedini kojem se cini da je skori bankrot drzave neminovnost, a mozda i nisam, nego niko drugi ne progovara o ovoj mogucnosti.

    Ne vidim mogicnost da mi mozemo izaci na preko 3.5 milijardi duga. Mozemo prodati aerodrome i jos ponesto, ali to je svega 200-300 miliona brzih eura, to pojede deficit za penzije samo za jednu godinu.

    Ovim tempom zaduzivanja mi mozemo jos godinu-dvije, dok sve ovo ne pukne. A onda nas ceka neki katastrofalni grcki scenario. Pad plata u drzavnu sluzbu na minimalac(250e), penzije na minimalac(150e), desetine hiljada otpustenih...
    Jedino ovo mozemo odlozito tako sto ce se neki kreditori smilovat na nas i pustiti nas da idemo na 4+ milijarde duga...

    Kad sve pukne, vise nece bit tako sigurno, a nece ni bit posla u drzavnu upravu.

    Mozda sve ovo zvuci mracno, ali ja ne vidim kako mi mozemo da izbjegnemo grcki scenario, jer radikalan zaokret za godinu-dvije nije mogicnost da bi se smanjio dug, bez orgomnog otpustanja u drzavni aparat...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja sam mozda jedini kojem se cini da je skori bankrot drzave neminovnost, a mozda i nisam, nego niko drugi ne progovara o ovoj mogucnosti.

    Ne vidim mogicnost da mi mozemo izaci na preko 3.5 milijardi duga. Mozemo prodati aerodrome i jos ponesto, ali to je svega 200-300 miliona brzih eura, to pojede deficit za penzije samo za jednu godinu.

    Ovim tempom zaduzivanja mi mozemo jos godinu-dvije, dok sve ovo ne pukne. A onda nas ceka neki katastrofalni grcki scenario. Pad plata u drzavnu sluzbu na minimalac(250e), penzije na minimalac(150e), desetine hiljada otpustenih...
    Jedino ovo mozemo odlozito tako sto ce se neki kreditori smilovat na nas i pustiti nas da idemo na 4+ milijarde duga...

    Kad sve pukne, vise nece bit tako sigurno, a nece ni bit posla u drzavnu upravu.

    Mozda sve ovo zvuci mracno, ali ja ne vidim kako mi mozemo da izbjegnemo grcki scenario, jer radikalan zaokret za godinu-dvije nije mogicnost da bi se smanjio dug, bez orgomnog otpustanja u drzavni aparat...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Већина размишља супротно од тебе, односно како да закучи некакав државни поса', па нека пуца около све.

    Ех, једва чекам та масовна отпуштања партијских мишева.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja sam mozda jedini kojem se cini da je skori bankrot drzave neminovnost, a mozda i nisam, nego niko drugi ne progovara o ovoj mogucnosti.

    Ne vidim mogicnost da mi mozemo izaci na preko 3.5 milijardi duga. Mozemo prodati aerodrome i jos ponesto, ali to je svega 200-300 miliona brzih eura, to pojede deficit za penzije samo za jednu godinu.

    Ovim tempom zaduzivanja mi mozemo jos godinu-dvije, dok sve ovo ne pukne. A onda nas ceka neki katastrofalni grcki scenario. Pad plata u drzavnu sluzbu na minimalac(250e), penzije na minimalac(150e), desetine hiljada otpustenih...
    Jedino ovo mozemo odlozito tako sto ce se neki kreditori smilovat na nas i pustiti nas da idemo na 4+ milijarde duga...

    Kad sve pukne, vise nece bit tako sigurno, a nece ni bit posla u drzavnu upravu.

    Mozda sve ovo zvuci mracno, ali ja ne vidim kako mi mozemo da izbjegnemo grcki scenario, jer radikalan zaokret za godinu-dvije nije mogicnost da bi se smanjio dug, bez orgomnog otpustanja u drzavni aparat...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Koliko puta se nadjem usamljen u takvom razmisljanju i pocnem da mislim da nisam mozda nedje referentnu na pogresno mjesto ubo. Toliko je okolina nezainteresovana na pricu o ekonomiji i dugovima da je to prosto za nevjerovati. Nista im ne valja, sve bi oni bolje i drugacije, ali kad treba nesto preduzeti - nidje nikog.

    Zemlja u kontinuitetu emituje obveznice da bi finansirala tekuce dazbine. Aloo ljudi u pamet se. Pustite se te price kako je nastao SDP i u sta je izrastao. Mi smo kao društvo zakazali totalno jer nam je normalno ako nas neko iz vlasti krade. Ne nagovjestaj kradje, kao u Austriji ono, nego ocigledna kradja, i nikom nista. Pa da mi ga je majka rodila isao bi u zatvor.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ovaj scenario ce izazvati ogromnu recesiju, i kompletno urusavanje svih sistema, tako da nikome nece biti dobro. Ne znam sto treba da se desi, ali mislim da je situacija jako krhka, koliko i povjerenje kreditora. Mozda se to ne cini tako, ali vjerujem da cim se osjeti i dasak da drzava NIJE LIKVIDNA ode sve niz vodu.
    Last edited by Mojsije; 28-05-19 at 18:14.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Koliko puta se nadjem usamljen u takvom razmisljanju i pocnem da mislim da nisam mozda nedje referentnu na pogresno mjesto ubo. Toliko je okolina nezainteresovana na pricu o ekonomiji i dugovima da je to prosto za nevjerovati. Nista im ne valja, sve bi oni bolje i drugacije, ali kad treba nesto preduzeti - nidje nikog.

    Zemlja u kontinuitetu emituje obveznice da bi finansirala tekuce dazbine. Aloo ljudi u pamet se. Pustite se te price kako je nastao SDP i u sta je izrastao. Mi smo kao društvo zakazali totalno jer nam je normalno ako nas neko iz vlasti krade. Ne nagovjestaj kradje, kao u Austriji ono, nego ocigledna kradja, i nikom nista. Pa da mi ga je majka rodila isao bi u zatvor.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Evo cesto imam prilike da iako nisam ekonomista pregledam ekonomske parametre CG, zbog angazmana pri stranim nvo.
    Ja vec vise godine pricam da nam se ebala majka.
    Odlazemo samo propast. Krajem ove i sledece godine milijarde eura obveznica treba da platimo.
    Autoput(kamen oko vrata) stize na naplatu.
    fond PIO je zadnje 10 godina milijardu u minusu
    Plate zadnje 10 godina nisu rasle dok porezi i cijene jesu
    Pokrivenost uvoza izvozom najmanja na planeti...

    Itd itd

    Kad krene krkljanac bice o kuku we didnt see this coming.

    Pitaju me drugari zbog cega sam postao prepper ?

    Ja kazem ne moze da skodi.
    Mali sam bio ali se dobro sjecam kad je 90ih odjednom krenula nemastina.
    Kad su se ispraznili marketi i kad se plate i penzije nisu primale.
    Ja necu dozvoliti da budem nespreman kad dodje do kolapsa ovog DPS sistema.

    A da vam ispricam kako to pocinje :

    - prvo ce kasniti penzije u javnom sektoru po 15ak dana (nista strasno right ?). Think again
    130 000 penzionera, 20 dana nema da kupi da jede, placa rentu, kupi ljekove, da djeci/unucima da se premoste.
    Krece smanjenje potrosnje, prezajmljivanje itd

    - pa onda kasnjenje plata u javnom sektoru 15-20 dana i kasnjenje uplate doprinosa 2-3 mjeseca. Sto dovodi do domino efekfa i kompletnog kolapsa sistema.

    Onda se plate ne primaju po par mjeseci a penzije po 6-7 i onda imamo situaciju da glavni grad gori.

    Ali tada je vec kasno.
    Last edited by Gandalf_White; 28-05-19 at 17:51.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    E moj Gando, kad bi plata bila jedino mjerilo. Meni je cijeli sistem nakaradan i bez perspektive. Ne moze se sve kupiti samo platom. Mene interesuje jos i skolstvo, dje djeca da mi uce. Zdravstvo, dje ce da se lijece. I na kraju me najvise interesuje ekonomska perspektiva, dje ce sjutra isti oni da zive i rade.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo cesto imam prilike da iako nisam ekonomista pregledam ekonomske parametre CG, zbog angazmana pri stranim nvo.
    Ja vec vise godine pricam da nam se ebala majka.
    Odlazemo samo propast. Krajem ove i sledece godine milijarde eura obveznica treba da platimo.
    Autoput(kamen oko vrata) stize na naplatu.
    fond PIO je zadnje 10 godina milijardu u minusu
    Plate zadnje 10 godina nisu rasle dok porezi i cijene jesu
    Pokrivenost uvoza izvozom najmanja na planeti...

    Itd itd

    Kad krene krkljanac bice o kuku we didnt see this coming.

    Pitaju me drugari zbog cega sam postao prepper ?

    Ja kazem ne moze da skodi.
    Mali sam bio ali se dobro sjecam kad je 90ih odjednom krenula nemastina.
    Kad su se ispraznili marketi i kad se plate i penzije nisu primale.
    Ja necu dozvoliti da budem nespreman kad dodje do kolapsa ovog DPS sistema.

    A da vam ispricam kako to pocinje :

    - prvo ce kasniti penzije u javnom sektoru po 15ak dana (nista strasno right ?). Think again
    130 000 penzionera, 20 dana nema da kupi da jede, placa rentu, kupi ljekove, da djeci/unucima da se premoste.
    Krece smanjenje potrosnje, prezajmljivanje itd

    - pa onda kasnjenje plata u javnom sektoru 15-20 dana i kasnjenje uplate doprinosa 2-3 mjeseca. Sto dovodi do domino efekfa i kompletnog kolapsa sistema.

    Onda se plate ne primaju po par mjeseci a penzije po 6-7 i onda imamo situaciju da glavni grad gori.

    Ali tada je vec kasno.

    Ajde vise batali tu opozicionu pricu, samo prepadate ovaj narod. Sto casti ti i ako bude da kasne i da se ne primaju plate i penzije po koji mjesec, Pa to je Bogom data situacija da se pokaze patriotizam, ne voli narod ovu "drzavu" zbog plata i penzija i ima da dostojanstveno istrpi kad je "drzava" u pitanju. I da znas jos jedno, ne nadajte se da ce narod glasati tamo nekakve opozicije, zna narod ko najbolje cuva ovu "drzavu" i kome ova "drzava" lezi na srcu.

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo cesto imam prilike da iako nisam ekonomista pregledam ekonomske parametre CG, zbog angazmana pri stranim nvo.
    Ja vec vise godine pricam da nam se ebala majka.
    Odlazemo samo propast. Krajem ove i sledece godine milijarde eura obveznica treba da platimo.
    Autoput(kamen oko vrata) stize na naplatu.
    fond PIO je zadnje 10 godina milijardu u minusu
    Plate zadnje 10 godina nisu rasle dok porezi i cijene jesu
    Pokrivenost uvoza izvozom najmanja na planeti...

    Itd itd

    Kad krene krkljanac bice o kuku we didnt see this coming.

    Pitaju me drugari zbog cega sam postao prepper ?

    Ja kazem ne moze da skodi.
    Mali sam bio ali se dobro sjecam kad je 90ih odjednom krenula nemastina.
    Kad su se ispraznili marketi i kad se plate i penzije nisu primale.
    Ja necu dozvoliti da budem nespreman kad dodje do kolapsa ovog DPS sistema.

    A da vam ispricam kako to pocinje :

    - prvo ce kasniti penzije u javnom sektoru po 15ak dana (nista strasno right ?). Think again
    130 000 penzionera, 20 dana nema da kupi da jede, placa rentu, kupi ljekove, da djeci/unucima da se premoste.
    Krece smanjenje potrosnje, prezajmljivanje itd

    - pa onda kasnjenje plata u javnom sektoru 15-20 dana i kasnjenje uplate doprinosa 2-3 mjeseca. Sto dovodi do domino efekfa i kompletnog kolapsa sistema.

    Onda se plate ne primaju po par mjeseci a penzije po 6-7 i onda imamo situaciju da glavni grad gori.

    Ali tada je vec kasno.
    Mislim da niko nije svjesan kako situacija bukne bukvalno preko noci. Samo je nevjerovatno kako je javno mnjenje izmanipulisano i kako se po cio dan servira prica o NATO, EU, Crkvi i glupostima. I stvara se privid likvidne situacije, a za svega nekoliko nedelja mozemo upasti u najvecu recesiju od 90ih.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    "Osjecam se ko onaj Bale u filmu Big Short"

    Ko je gledao, zna o cemu pricam.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Eeee kad se samo sjetim, 93 godina, restoran na Petrovaradinu onamo kod sata, dobar dan dobar dan, što imate fino za pojest, u kuhinji imamo samo jedno parče teletine, predlažem teleće medaljone sa šampinjonima, može.

    Djeluje nestvarno zar ne...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    sjećam se tih godina, otvoriš frižider nema ništa bez kisjela, a da kupiš nemaš niđe
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Sjecam se da se arod tukao u redu za mlijeko... Srecna vremena.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Kad će, kad će, kaT će eeee to više?


    Poslato s Jadrana

  14. #14
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Da ce to doc vise da se pocera i vlast i opozicija

  15. #15
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Знате ли онај стари виц кад је тамо деведесетих због санкција и пљачке ради финансирања рата, пропала цјелокупна економија СРЈ.
    Иде овако:
    Тешка сиутација, што ће Слобо кукавац, нема му друге, оде код Тита (на небо) и пита шта да се ради, студенти и омладина на улицама, границе све мање и мање, пензионери роваре по контејнерима...и вели њему Тито: полицију на студенте, војску на границе, а пензионере...њих пошаљи мени.

    Због тога што користимо еуро, и због тога што смо чланица НАТО-а, деведесете се могу поновити само ако цијели свијет или барем већи дио Европе задеси некаква катаклизма, типа депресије са краја двадесетих прошлог вијека, но тада би нам економија била најмања брига.

    Ја сам увјерен да са овим ресурсима и са овим радом, а рачунајући ова два фактора (Еуро и НАТО), можемо овако да преживљавамо дуго дуго, имаћемо за то риљање и за кабловску да гледамо Митровићеве и Пецонијеве тровачнице, и било која власт да дође, даваће пензосима њихово, макар одвајали од улагања у инфраструктуру, здравство, школство.

    Друго питање треба поставити, желимо ли ми да искористимо ове ресурсе на прави начин, да радимо колико треба, и да живимо животом достојних људи.
    Да имамо добре болнице, добре путеве, жељезнице, да идемо на љетовања, зимовања, да возимо возила не старија од 5 година, да живимо у нормалним и енергетски ефикасним кућама и зградама у планским блоковима и насељима, да нам је ваздух чист, да су нам улице чисте, да су нам корита ријека и обале мора и језера огледало, итд. итд.

    За то треба да се боримо, а овако може још сто година, биће увјек за пара за чварке и Марића, то не брините.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    BAR ajde meni kao laiku objasni kakve veze ima NATO sa ovim?

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Sjecam se da se arod tukao u redu za mlijeko... Srecna vremena.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sjećam se tih godina, otvoriš frižider nema ništa bez kisjela, a da kupiš nemaš niđe
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Eeee kad se samo sjetim, 93 godina, restoran na Petrovaradinu onamo kod sata, dobar dan dobar dan, što imate fino za pojest, u kuhinji imamo samo jedno parče teletine, predlažem teleće medaljone sa šampinjonima, može.

    Djeluje nestvarno zar ne...
    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    "Osjecam se ko onaj Bale u filmu Big Short"

    Ko je gledao, zna o cemu pricam.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    E sad zamislite ovo

    130 k ljudi zavisi od penzija (tj. Taj je broj mnogo veci jer dosta penzija hrani unucad, placa fakultete i hrani djecu)

    60k ljudi prima platu sa budzeta.

    To je bukvalno 200k ljudi cija je egzistencija direktno vezana za budzet drzave.

    A onda imamo minimarkete i ostale biznise i sve to kreira domino efekat.

    E sad zamislite da od ovih 190k plata/penzija sigurno 80-90% ljudi zivi od prvog do prvog (krediti itd) i nemaju ustedjevinu.


    I na kraju zamislite da plate i penzije zakasne 20 dana...


    Jeste li zamislili ?

    Kako vam se cini ?

    Jel vam jasno sad sto smo pozajmili juce 63 miliona eura ? I sto cemo jos 500 ove godine ?




    @BAR

    Kakvu obavezu ima NATO da nas vadi iz ekonomskih govana ? Iz javnog duga koji je 2006 bio 20% a sada je 80% ?

    I kako mislis da izvedu to ? Evo vam milijarda da se premostite ? Ako te zanima o cemu pricam pogledaj obveznice koje prispijevaju sledece 18mjeseci pa onda pogledaj kad i koliko nam je rata za autoput.


    Kakvu obavezu ima EU da nas vadi ?
    Oni i poslije ovih izbora zbijaju redove. Grckoj je trebalo (pored svih paketa pomoci) skoro 10 godina da se izvadi iz govana a ima makar 20 puta razvijenije sve vise od nas.


    Da napravim jednu malu paralelu.

    Kosovari su dok su Tachi i Haradinaj i hijene oko njih pljackale i vodile zemlju u sunovrat pricali nece nas pustiti Nato/amerika/Eu pa su ih pustili.
    Tako je Kosovo danas najsiromasnija zemlja u Evropi gdje 30% populacije zivi sa manje od 1eur dnevno.

    Ne pomaze ni Bondsteal ni Nato da se stane na noge.
    Last edited by Gandalf_White; 28-05-19 at 22:11.
    One Ring to Rule them all...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jel vam jasno sad sto smo pozajmili juce 63 miliona eura ? I sto cemo jos 500 ove godine ?
    Pa tako mi mozemo jos duuugo, dugo.. zar nisi cuo?


  19. #19
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    BAR ajde meni kao laiku objasni kakve veze ima NATO sa ovim?

    Економија СРЈ је пропала, али тотално се скршила из два главна разлога.Први се односи на међународне санкције, прекид сваке врсте спољне трговине, почев од енергената до хране и љекова, а други је хиперинфлација чији је један од узрока систематска пљачка девизних резерви ради финансирања рата.

    Хиперинфлације само у Црној Гори неће бити, валута коју користимо се не штампа на Топчидеру ево дваес година, већ између осталих у Берлину, а међународна заједница нам никад неће увести санкције док нам три савезника сједе у сталном сазиву Савјета безбједности, од пет колико их има.

    Деведесетих као дио СРЈ нисмо имали ниједног савезника, већ је свих пет сталних чланица Савјета безбједности, било против нас и увели нам санкције, укључујући и Русију у Кину, и то прије свега због начина на који смо водили рат у БиХ.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Nato će nam pomoć a i euro, samo da nekako riješimo problem štampanja istog, predlažem da štamparija bude na Obodu, simbolike radi.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa tako mi mozemo jos duuugo, dugo.. zar nisi cuo?
    Ево тачно ће десет година се прича како само што неће почет редови за хљеб и млијеко, да неће почет бонови за гориво и оно пар-непар таблице, што веле у партиу?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Економија СРЈ је пропала, али тотално се скршила из два главна разлога.Први се односи на међународне санкције, прекид сваке врсте спољне трговине, почев од енергената до хране и љекова, а други је хиперинфлација чији је један од узрока систематска пљачка девизних резерви ради финансирања рата.

    Хиперинфлације само у Црној Гори неће бити, валута коју користимо се не штампа на Топчидеру ево дваес година, већ између осталих у Берлину, а међународна заједница нам никад неће увести санкције док нам три савезника сједе у сталном сазиву Савјета безбједности, од пет колико их има.

    Деведесетих као дио СРЈ нисмо имали ниједног савезника, већ је свих пет сталних чланица Савјета безбједности, било против нас и увели нам санкције, укључујући и Русију у Кину, и то прије свега због начина на који смо водили рат у БиХ.

    Ekonomija SRJ je propala mnogo prije rata samo sto su tada politicari radili bukvalno isto sto i sada.
    Cijelih 80ih ekonomija je grcala i zivjeli smo takoreci na ler i nije bilo odgovora u sistemu kakav je bio.

    Volio bih da znam da je neko 89 rekao ljudima da ce sledecu deceniju gladovati sta bi ti rekli...


    -------------------------------

    Samo par parametara :

    Javni dug 80+%
    Pokrivenost uvoza izvozom 15% (najmanja na svijetu)
    Rast plata poptuna stagnacija 10 godina.
    Zadnje 10 godina nijesmo nasli nacin da ekonomiju poboljsamo i dignemo na noge pa da imamo vece prihode, vec je jedina grana (najfragilnija grana privrede) turizam sto je neodrzivo
    Nesmijenjivost vlasti i nemanje bilo kakve ideje kako da se ekonomija stavi na noge, osim prodaje prodaje prodaje (iznajmljivanja na 90godina)
    Pita li se ko sto prodajemo jedan od najvrijednih resursa i kapiju u CG - Aerodrome ?
    Odseljavanje
    Crna gora zivi od doznaka iz inostranstva...
    AUTOPUT
    Kriminal - kokain - korupcija - duvan

    Itd ITD


    Nego hajde da se lazemo da ce nas iz nasih govana vaditi neko drugi. Hajde da se nadamo da ce EU pored svih svojih kriza - Brexit, rast desnice, euroskepticizam uskociti da nam "pozajmi" par milijardi da se izvadimo A mi njihove preporuke ne slusamo evo vec 13 godina.
    Last edited by Gandalf_White; 28-05-19 at 22:21.
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ekonomija SRJ je propala mnogo prije rata samo sto su tada politicari radili bukvalno isto sto i sada.
    Cijelih 80ih ekonomija je grcala i zivjeli smo takoreci na ler i nije bilo odgovora u sistemu kakav je bio.

    Volio bih da znam da je neko 89 rekao ljudima da ce sledecu deceniju gladovati sta bi ti rekli...
    Никад ја нисам рекао да је економија била цијеће, али смо имали и електролизе које раде пуним капацитетом и 44 трговачка брода и Радоје Дакић и Обод, и њемачке туристе.
    За Радоја Дакића и Обод се могао наћи инострани партнер, КАП би направио сопствени извор електричне енергије и разгранао прераду, бродови би наставили да плове, зависно од кретања на тржиштима можда и са већом тонажом, имали би туристе из најбољих емитивних тржишта.

    Мјесто тога ми смо изабрали суноврат, а мислим да са ова два корака која смо направили у те суноврате више нећемо.

    Питање је да нашу дјецу и она своју подижемо у друштву у којем смо се ми требали подићи, или нам је овако уз треш и помије добро.
    Last edited by BAR; 28-05-19 at 22:39.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ево тачно ће десет година се прича како само што неће почет редови за хљеб и млијеко, да неће почет бонови за гориво и оно пар-непар таблице, што веле у партиу?
    Za 10 godina smo pozajmili 2 500 000 000 eura. Kako ti se ovo cini? Mislis da ce MMF, Londonski i pariski klub i domace banke da nam pozajme joz 500 000 000-1 000 000 000,da tavorimo ovako jos 2-3 godine i iz kredita isplacujemo plate i penzije.

    a) DA
    b) NE

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ..или нам је овако уз треш и помије добро.
    Prijatno, majstore!


Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Balon masina
    By LaCiKa in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-14, 14:03
  2. I:aqua balls - balon na vodu
    By don86 in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-12, 10:26
  3. Kad prijateljstvo pukne...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 36
    Last Post: 30-05-11, 01:01
  4. Downloadujem a onda pukne..POMAGAJTE
    By maraku in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-05, 01:27
  5. Shta kad vam draga prijateljica - pukne?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 6
    Last Post: 05-08-05, 16:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •