Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 155

Thread: Kad pukne balon

  1. #76
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default



    Kosovari 65 km autoputa za 700 miliona mi 42km za 1.2 milijarde.

    I oni su imali zahtjevne djelove, most dug preko 6 km itd.

    Njima je radio USA-Turska konzorcijum, a nama "jeftini" Kinezi.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ljudovi, nisu nas kinezi odrali, nego su se nasi lopovi ogradili na racun kineza. Na nivou, koliko ti je ovo bate? 1 milion.
    Neka bude 11 da se zaradi nesto
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  3. #78
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Планска реиндустријализација.Производња финалног продизвода са што више домаћих компоненти.Била то Јахта у ЈББ, разна муниција, експлозиви и оружје у Полиексу и Тари, макар за почетак и кинески фрижидери на Цетињу, извоз најскупљих и најтраженијих алуминијумских легура и полупроизвода из КАП-а, изградња реверзибилних акумулација на Пиви и Комарници као и на Морачи.Експлоатација рудинх богастава, прије свега угља, кроз изградњу максимално еколошких термоелектрана.

    За оно што не можемо сами, тражити партнере, кроз моделе приватно јавног партнерства.

    Заштити домаћу пољопривредну производњу до уласка на европско тржиште, и напустити ЦЕФТУ.

    Престати трошити вријеме узалуд и дјелати одмах и сад.Годину за недостајуће пројекте и студије, годину за избор партнера/ тендер и припреме и удри.




    Замисли да имамо сопствену валуту.Заборавио би се Топчидер при Перперу нашем.
    Uopste mi nije jasan ovaj entuzijazam. Nije ovo uslovno toliko tesko uraditi na papiru ili reci.
    Kao da je tesko reci “ Planiramo kosmodrom s Orlovog Krsa iznad Cetinja, nasli smo renomiranu kompaniju iz USA”
    Jadransko brodogradiliste. Bez velikih ulaganja u infrastrukturu i kadar, a posebno kadar koji moze da odradi tako zahtjevan posao od toga nema nista. Da bi ro radilo investitor osim menadzmenta na lokaciju treba da preseli jos jedno 30-40 strucnjaka od varioca, elektricara, masinskih inzenjera i tehnicara do drvodelja i tapetara i jos milion sitnih majstora za unutrasnjost.
    Mi to NE ZNAMO da radimo na potrebnom nivou. Nisam siguran da gliser umijemo da sklopimo sa krevetom a ne jahtu
    Ista stvar sa Poliexom i Tarom. Jedna je cak pod svajcarskom upravom, ali oni nemaju ni ljudstva ni resursa za ozbiljniju proizvodnju. Vec smo pricali na pdf Vojska CG oko ovoga i da li je Tara uopste dovoljno jaka da opremi samo CG vojsku i policiju i mislim da si i ti rekao da je tesko do nikako(tvoju potvrdu uzmi sa rezervom, moj stav oko Tare je i dalje isti)
    KAP. Daj da se ne sprdamo. Ta fabrika radi na 20% kapaciteta. Da proizvedu nesto vise od ingota treba im bar 10 godina sa najboljom mogucom upravom.
    Kao sto rekoh. Mogao si napisati i kosmodrom na Cetinju isto je moguce kao i bilo sta drugo od ovoga sto pominjes

  4. #79
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Da je DPS htio ikakvu reindustrijalizaciju uradili bi to evo 30god.

  5. #80
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uopste mi nije jasan ovaj entuzijazam. Nije ovo uslovno toliko tesko uraditi na papiru ili reci.
    Kao da je tesko reci “ Planiramo kosmodrom s Orlovog Krsa iznad Cetinja, nasli smo renomiranu kompaniju iz USA”
    Jadransko brodogradiliste. Bez velikih ulaganja u infrastrukturu i kadar, a posebno kadar koji moze da odradi tako zahtjevan posao od toga nema nista. Da bi ro radilo investitor osim menadzmenta na lokaciju treba da preseli jos jedno 30-40 strucnjaka od varioca, elektricara, masinskih inzenjera i tehnicara do drvodelja i tapetara i jos milion sitnih majstora za unutrasnjost.
    Mi to NE ZNAMO da radimo na potrebnom nivou. Nisam siguran da gliser umijemo da sklopimo sa krevetom a ne jahtu
    Ista stvar sa Poliexom i Tarom. Jedna je cak pod svajcarskom upravom, ali oni nemaju ni ljudstva ni resursa za ozbiljniju proizvodnju. Vec smo pricali na pdf Vojska CG oko ovoga i da li je Tara uopste dovoljno jaka da opremi samo CG vojsku i policiju i mislim da si i ti rekao da je tesko do nikako(tvoju potvrdu uzmi sa rezervom, moj stav oko Tare je i dalje isti)
    KAP. Daj da se ne sprdamo. Ta fabrika radi na 20% kapaciteta. Da proizvedu nesto vise od ingota treba im bar 10 godina sa najboljom mogucom upravom.
    Kao sto rekoh. Mogao si napisati i kosmodrom na Cetinju isto je moguce kao i bilo sta drugo od ovoga sto pominjes
    Што не знамо, или што не можемо сами, наћи партнера, лијепо сам рекао.
    Не очекујем ја да ми имамо знања да сами направимо ишта више од бродице 10 метара дужине, али уз холандски Дамен, као партнера, једног дана и то за 5-6 година, тамо би могли да правимо јахте од 50 метара.

    Поготово у Полиексу, али и у Тари има довољно људи који знају да раде, али да би улагали у проширење капацитета, и обуку кадра, морају имати обезбијеђено тржиште.Рецимо ако држава прогласи фирму Полекс за фирму значајну за одбрану земље и да им дугорочни уговор да ће од њих куповати муницију, лако би они нашли начин да је произведу.У крајњој линији држава може инвестирати у фабрику.Линија за више калибара кошта око 20 милиона долара, а спољно тржиште само гута муницију.
    Исто важи и за Тару.Наручити од њих рецимо 3000 пушака, што је потреба ВЦГ, и инвестиција од 3-4 милиона еура, па ћеш да видиш како немају капацитета да то произведу.

    КАП је почео нешто да ради у смислу да ремонтују ћелије и улажу у прераду, кажу догодине фабрика силумина и то по најави 30.000 тона.Што ће од тога бити, искрено не знам јер све дјелује некако без воље, мрављим корацима.За пет година су, од великих најава, колико видим оспособили фабрику билета, раднички ресторан, и продали Глиницу у старо жељезо (никакве штете за то).

    Али нико неће да улаже и улази у ризик, ако нема подршку државе, да га та почетна инвестиција неће одвести у банкрот, псоебно са овим лихварским банкама.

    Да не говорим о репро ланцу, који би се онда могао развијати, гомили малих предузећа са ситном производњом која би могла да раде за те фирме.

    Посебно ме боли прича о крупнијим енергетским пројектима, хидроцентралама на Морачи, Комарници и Пиви, термоелектрани у Пљевљима, ђе пројекти одавно постоје, ђе постоје и партнери на тржишту, али ђе и даље нема воље да се крене са мртве тачке.Нису у стању били десет година да направе други блок термоелектране, који је електропривреда могла сама финансирати.
    Оно само што нисмо почели, и онда прц.Најбаналнији примјер и једна огромна пропуштена прилика.Замисли да већ наредне године извозимо у Италију 1000 GWh из новог блока термоелектране.
    Са постојећим капацитетима, па и свим најављеним пројектима (нове вјетроелетране, соларна електрана у Улцињу) , тешко да ћемо се примаћи, ономе што један базни извор, као што је термоелектрана може да произведе.

    Догодине, догодине, догодине.Све полако, док се милиони расипају на, ево видимо прије неки дан још новца за плате у јавном сектору, готово 50 милиона више, које се неће вратити држави.
    Не очеукјем да се индустрија и припадајући репро ланац може створити за двије године, али се мора почети, а ја видим да се не почиње.Не видим воље.
    Last edited by BAR; 30-05-19 at 14:02.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #81
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Vidis tu se razlikujemo malo po tom pitanju. Ok strateski partneri i sve to. Ali ti je prica bas malo bas crnogorsko tajkunska. Nece niko ako drzava ne ulozi ili stane garancijama iza.
    Pa to nas je i unistilo sve ove godine.
    Neka drzava da posao tipa Tari. 3000 pusaka rok isporuke neka bude 6 mjeseci ili godinu. Pa imas komercijalne banke i svjetsko trziste kapitala. Napravi plan i uzmi kredit. A ne ajmo IRF ili drzava da garantuje, pa ako propadne jer se kadrovi nisu obucili pa prave fuseraku robu ili se kvari jer ne znaju, nikom nista....
    Po cemu se to razlikuje od ovoga danas molim te.
    Daj ne drzi nas za djecu, niti nam nemoj predstavljati Vesovu Podgoricku ekonomsku skolu.... Imamo takvih i previse

  7. #82
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,814
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,035
    Thanked in
    1,800 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidis tu se razlikujemo malo po tom pitanju. Ok strateski partneri i sve to. Ali ti je prica bas malo bas crnogorsko tajkunska. Nece niko ako drzava ne ulozi ili stane garancijama iza.
    Pa to nas je i unistilo sve ove godine.
    Neka drzava da posao tipa Tari. 3000 pusaka rok isporuke neka bude 6 mjeseci ili godinu. Pa imas komercijalne banke i svjetsko trziste kapitala. Napravi plan i uzmi kredit. A ne ajmo IRF ili drzava da garantuje, pa ako propadne jer se kadrovi nisu obucili pa prave fuseraku robu ili se kvari jer ne znaju, nikom nista....
    Po cemu se to razlikuje od ovoga danas molim te.
    Daj ne drzi nas za djecu, niti nam nemoj predstavljati Vesovu Podgoricku ekonomsku skolu.... Imamo takvih i previse
    То и ја кажем, нека држава да Тари посао, одмах ће се снаћи, а те машине ће остати ту.Рок испоруке не мора бити шест мјесеци, може то да се одради за неколико година.
    А кад једном прошире капацитете, могу да наступају даље, рецимо продаја у региону, Азији, јужној Америци, гдје постоји тржиште за ту врсту оружја.

    Наравно да се контрола подразумјева, од нулте серије, па у свакој наредној.

    Колико видим ови ученици Весове школе знају једино да сукну паре у супермаркет са увозном робом, и неке јаде у пољопривреду.

    Да знају ишта, сад би имали макар тај други блок термоелектране, а постојећи би се спремао за еколошку реконструкцију.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #83
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja sam reka mojima starima da stede ove godine koliko mogu, e ko zna sto ce bit dogodine i oce li na ikakve poslove i penzije moc racunat. A ako bude plata i penzija dogodine, neka i od njih stede sto vise mogu, inace docekat prskavanje balona bez 5-10000 ustedjevine bice tesko.

    Nama od 20 do 45 godina sto imamo nesto u glavu i nece past pretesko, ako treba i u inostranstvo cemo raditi, ali ovi stariji i mladji sa familijama bez puno u glavu pogodice recesija najteze.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #84
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Колико видим ови ученици Весове школе знају једино да сукну паре у супермаркет са увозном робом, и неке јаде у пољопривреду.
    Ko su nam današnji privrednici koji imaju milione? Sve mahom ljudi iz 90tih.
    Baš su oni znanjem stekli sve to što imaju.

  10. #85
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A kako vam je crna prica...
    Sto palinjate ovaj narod blentavi ovuda...
    Plata raste iz godine u godinu, jes da je sitno i da se radi o par eura, ali makar ne pada, a ovamo pricate o balonima i krizama...
    Sanse nema da ce plate i penzije dana kasnit u narednih 20 godina... opusteno samo

  11. #86
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,134
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    469
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A kako vam je crna prica...
    Sto palinjate ovaj narod blentavi ovuda...
    Plata raste iz godine u godinu, jes da je sitno i da se radi o par eura, ali makar ne pada, a ovamo pricate o balonima i krizama...
    Sanse nema da ce plate i penzije dana kasnit u narednih 20 godina... opusteno samo
    Pa prica nije crna no realna... ako iz godine u godinu se zaduzujemo za 100ine miliona eura i konstantno nam je budzet u deficitu... sta si mislio do kad to moze trajat?
    Plate i penzije mozda nece kasnit al ce se smanjivat po 20, 30, 50 eur... slicno stanje ce bit ko sto je Vucic odradio u Srbiju.... sa samo jednom srecnom solucijom kod nas.... a to je sto nam je euro pa nam nece moc prodavat price ko sto Vucic radi u Srbiji.

  12. #87
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  13. #88
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Kad pukne balon

    Zajebava li se ovaj covjek
    Priča je sljedeća. U Splendidu imam 15 čistača javnih površina. Startna plata im je 299 eura. Sa prekovremenim i noćnim satima plata im je od 400 do 450 eura. Imaju tri obroka u hotelu i plaćen stan. Predlagao sam im, da makar tokom ljeta rade dvije smjene, uz naravno jedan dan sedmično slobodan. Rekao sam im, ako butete tako radili, plata će vam biti od 850 do 1200 eura, zavisno od smjene. I to samo da tako rade tokom tri sljedeća mjeseca. Znate li koliko je njih prihvatilo da rade za ovu platu i pod ovim uslovima? Nijedan!”
    Ako je za 8 sati 300 eura kako je za 16 sati 850. Ako se sa prekovremenim moze zaraditi 400, to znaci da se ostaje u smjeni bar jos dva ili tri sata vise. I onda mu cudno. Pa jer znaju da za 10-12 sati na poslu dobiju 400 eura i da laze da ce za 16 da dobiju 850. Vjerovatno bi to poslo na 18-20 sati za te pare

  14. #89
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pi, ali pi. Prošle godine srednjoškolci bez ikakvog radnog iskustva su išli na Korčulu da rade u kuhinjama, plata 600+ za pranje sudova i ciscenje krompira itd. 40 sati nedeljno radno vrijeme a ne ovo naše. A on se "čudi" čoče što nema radnika pod njegovim bajnim uslovima, pi.

  15. #90
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Pa prica nije crna no realna... ako iz godine u godinu se zaduzujemo za 100ine miliona eura i konstantno nam je budzet u deficitu... sta si mislio do kad to moze trajat?
    Plate i penzije mozda nece kasnit al ce se smanjivat po 20, 30, 50 eur... slicno stanje ce bit ko sto je Vucic odradio u Srbiju.... sa samo jednom srecnom solucijom kod nas.... a to je sto nam je euro pa nam nece moc prodavat price ko sto Vucic radi u Srbiji.
    O cemu ti pricas...
    Poredis Crnu Goru kao ekskluzivnu turisticku destinaciju sa propalom Srbijom ???
    Pa samo kad zavrsimo autoput, kad krene putarina da se naplacuje, znas li koliko para ima da zaradimo, otplaticemo ga za nekolike godine, kao Sozinu...
    Da bi zaradio pare, moras nedje da ulozis...

  16. #91
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zajebava li se ovaj covjek

    Ako je za 8 sati 300 eura kako je za 16 sati 850. Ako se sa prekovremenim moze zaraditi 400, to znaci da se ostaje u smjeni bar jos dva ili tri sata vise. I onda mu cudno. Pa jer znaju da za 10-12 sati na poslu dobiju 400 eura i da laze da ce za 16 da dobiju 850. Vjerovatno bi to poslo na 18-20 sati za te pare
    To sve govori kakva nam je privreda i kakvi su privrednici.
    Kad se govori o radnicima misli se na najslabije plaćene poslove za koje nije potrebna nikakva kvalifikacija.
    I jedini način da zaradite više jeste da radite dok ne umrete.
    Ovo sve priča čovjek iz turizma.

  17. #92
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Što je to Žaka loše rekao...
    500e ovdje je kao 1500 u Njemačku...
    No svi oće tamo da rade, da im goozica malo puta vidi... ili idu u Ameriku...
    Ko oće da radi, ovdje može dobro da zaradi... radiš 18 sati dnevno, sve ti je plaćeno, imaš apartman na pjenu od mora, jedan dan slobodan neđeljno... 4x850=3400e... da živiš kao lord do sledeće sezone
    Last edited by karamazov; 31-05-19 at 08:04.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja sam bio jedan od ovih koji nije imao izbora nego da prihvati ponudu vlasnika "kompanije". Ne ovoga nego drugih.

    Kada sam pitao mogu li nekako dobiti povisicu jer obavljam posao za 3 osobe sa VSS a plata ne prati moje zalaganje i znanje receno mi je da umjesto 12h mogu raditi 18h dnevno za duplu platu s' tim sto cu na sebe preuzeti posao za jos jednu osobu za kojom prestaje potreba.

    Tako sam 3 sezone od aprila do novembra radio posao za 4 osobe. Spavao sat popodne i 3-4-5 sati uvece.
    Plata je bila solidna i mogao sam sebi priustiti skolarinu za fakultet, putovanja, platiti stan/racune, jesti itd itd. Cak su me placali i u van sezoni da bih se vratio jer je tesko naci konja koji zna posao a spreman je da ugrozi zdravlje da bi zaradio da ima da prezivi.

    Ovo moje zalaganje je rezultiralo sa 2chira, poremecajem sna, hronicnim umorom, 2 diskusa itd itd.

    Nista je bilo sta ja prezivljavam kako je bilo radnicima u kuhinji.

    Ziva u termometru u kuhinji se ne spusta ispod 50 stepeni. Varira izmedju 50-60. Po 16 sati na nogama smjena. Koza im se pretvori kao da je neko lakirao, pocne kosa da im otpada poslije 2-3 mjeseca.
    Redovno se desavalo da se onesvijeste pa primi flashu i vracas ga na posao.

    Zarka Radulovica treba pustiti da odradi 2 dana kao sto preporucuje svojim radnicima.

    Nije cudo sto nam svi odose za hrvatsku na sezonu pa sad dovode kosovare bez rijeci jezika da rade.

    Nije mi dobro dok ovo pisem...

    Cini mi se poslije toga sve je lagano. I onda mi cudno kad vidim mamine i tatine sinove kako se prenemazu zbog 8h rada i dobije slobodan dan.
    Last edited by Gandalf_White; 31-05-19 at 08:17.
    One Ring to Rule them all...

  19. #94
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zajebava li se ovaj covjek

    Ako je za 8 sati 300 eura kako je za 16 sati 850. Ako se sa prekovremenim moze zaraditi 400, to znaci da se ostaje u smjeni bar jos dva ili tri sata vise. I onda mu cudno. Pa jer znaju da za 10-12 sati na poslu dobiju 400 eura i da laze da ce za 16 da dobiju 850. Vjerovatno bi to poslo na 18-20 sati za te pare
    Procitah jutros clanak i iskreno sam ostao zaprepascen. Novinar koji je ovo objavio ovako a bez da da neki argument bi trebao dobro da se zapita o svom mentalnom zdravlju.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Karamazov se raspravlja sam sa sobom. I dobro je što je tako.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #96
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ovi namjerno potkopavaju Radulovića, naravno isti su kao on samo što im je došla voda do poda.

    https://www.klikdoposla.com/posao-ve...hrvatskoj.html

  22. #97
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    @remark
    Znam licno podosta momaka i djevojaka iz Novog i Trebinja koji vec par godina iskljucivo rade u Dubrovniku (sezonski naravno). Naravno da im ne pada na pamet da protrace sezonu kod nas kad su nam plate mizerne (iako se npr. kao konobar itekako dobro moze zaraditi i kod nas).
    Last edited by beatnological; 31-05-19 at 08:36.

  23. #98
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Oko 1500 Trebinjaca radi u Dubrovniku, tako mi rekoše prije mjesec dana kad sam bio tamo.

  24. #99
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    “Jedini izlaz iz ove situacije nedostatka radne snage je da Vlada i Ministrsva vanjskih poslova, rada i socijalnog staranja i unutrašnjih poslova vizni režim omekšaju kako bi mogli da dovodimo radnu snagu iz Indonezije, Filipina za turizam, za poljoprivredu i građevinu Pakistan i Indiju. To je jedini način. Jer, stanje je teško, haotično”, zaključio je Radulović


    Ja ne znam sto da kazem na ovo... Bruka i sramota. Da ima drzave i inspekcija da mu zatvore ono ***** od hotela, radnik da mu zivi u barake... Porazno. Toliko na Kambodzu podsjecamo, da se zapitam jesmo li u Evropi...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  25. #100
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Kakvo magare gladno

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Balon masina
    By LaCiKa in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-14, 13:03
  2. I:aqua balls - balon na vodu
    By don86 in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-12, 09:26
  3. Kad prijateljstvo pukne...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 36
    Last Post: 30-05-11, 00:01
  4. Downloadujem a onda pukne..POMAGAJTE
    By maraku in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-05, 00:27
  5. Shta kad vam draga prijateljica - pukne?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 6
    Last Post: 05-08-05, 15:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •