Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 155

Thread: Kad pukne balon

  1. #126
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupovna moc nam je katastrofalna ! Preko 80% stanovnistva ne moze priustiti hotel, novi automobil, odlazak u restoran vise puta mjesecno....

  2. #127
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Da se ne zagubi đe ova vijest
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...dana-crne-gore
    ''Odnosno četveročlano domaćinstvo koje ima ukupne godišnje prihode manje od 8.388 eura, smatra se relativno siromašnim''
    Dakle, 8.388/12= 699eur mjesečno
    Dosta često u 4-članim porodicama, mladim prije svega radi samo jedno, najčešće muž. Dakle on mora imat makar 700eur da bi porodica eto nekako živjela.
    A koliko ih ima da su ispod te cifre?
    Više od pola zapošljenih u CG zvanično prima manje od 250eur.

    Ja sam sada skoro išao na razgovor u jednu našu poznatu ''veliku'' firmu na razgovor za posa, sa iskustvom od 13 godina u tom poslu koji se traži, ponudili su mi platu od 600eur. Rekao sam im da se neću obrnut ispod 1000eur jer znam da su prije mene imali toliku platu čak i višu.



    Najgore je sto ce neko biti prinudjen da radi i za 500e...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #128
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali ni nizak standard nije najveci problem.


    Danasnja Crna Gora je kao geto. Nikada ovako nije bilo. Zatvoreni smo hermeticki jer nijesmo clanica EU a mala smo zemlja. Da smo veca zemlja bilo bi nam lakse. Nikakve sadrzaje ne nudi Podgorica kao glavni grad, obala nam je mala, sa zemljama u okruzenju nemamo dobre odnose, putevi i avio-linije su lose, sportske lige su nam slabe pa se ni tu ne moze gubiti vrijeme, kriminal nam cvjeta, drustvo nam je podijeljena po svim savovima.


    Crna Gora je postala bas lose mjesto za zivot.
    Last edited by bonvivan1789; 23-06-19 at 18:21.

  4. #129
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Slažem se, postajemo sve više životinje. Borba za opstanak. Jedni žive na uštrb drugih.
    Ne nudi se izbora, nema prilika da se dobro zaradi i kad se stvarno odereš od posla jer svi gledaju da dobiju posla pa za manje para.
    Ovo što no-mercy nagovijesti.

  5. #130
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve se svodi na odlazak do mora na dan uz brzu hranu ili na vise dana u neke srednje apartmane. Nemamo novca za hotel. U inostranstvo takodje, jeftini hosteli i klackanje autobusom kao da smo migranti. Kupovna moc nam je mala kada odemo na neko putovanje.
    Dok Milo Djukanovic se ne savija u CG, kako kaze Rocen. Covjek putuje i uziva sto je razumljivo.

    E kada na ovo dodamo podjele unutar CG, malu zemlju koja se obilazi za dan i nema kulturne ponude, onda dobijemo katastrofu.
    Crna Gora ce u buducnosti biti jedna zemlja koja ce biti dobra za sezonske poslove za mlade iz regiona. I nista vise od toga. Zemlja koja nema nikakvi perspektivu I koja CR biti lose mjesto za zivot.

  6. #131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Alea iacta est Ako ćemo vjerovati istoričarima, Rubikon je zapravo bio malo veći potok; ipak, njegov značaj za Rimsku Republiku leži u njegovom položaju, označavajući zvaničnu granicu između Italije i Galije (današnje Francuske i sjeverne Italije), kojom je upravljao Gaj Julije Cezar. Prema zakonima Rimske Republike, prelazak ovog potočića imao bi ozbiljne posljedice - svaki provincijalni guverner, koji bi predvodio vojsku preko granice u Italiju, bio bi proglašen javnim neprijateljem Rimske Republike. Jednostavno napisano, prelazak Rubikona bio bi ratni čin koji automatski dovodi do građanskog rata. Desetog januara 49. godine prije nove ere, svjesno birajući da pregazi Rubikon, Gaj Julije Cezar citira omiljenog grčkog dramaturga Menandera: “Kocka je bačena”. Građanski rat u Rimskoj Republici je mogao da počne. Vijest da je Cezar sa vojskom prešao Rubikon stigla je u Rim 15. januara. Pristalice Cezarevih protivnika panično bježe, vjerujući u glasine o veličini njegove vojske - možda i razumljive, s obzirom na Cezarev ugled u Galiji. Rim su napustili gotovo svi senatori i najuticajniji građani. Istoričar su opisivali zastrašujuće znake koje su Rimljani vidjeli u to vrijeme - zemljotrese, komete i pomračenje Sunca, a bilo je i izvještaja o rođenju monstruoznih životinja. Grom je pogodio Kapitol, koja je oštetila statue Jupitera i Marsa. Gaj Julije Cezar se u Rim ušetao sa Legijom XIII (13) Gemini, jednom od najčuvenijih rimskih vojnih formacija. * Finansija kriza, bilo lokalna, regionalna ili globalna jeste fenomen koji se redovno redovno ponavljaponavlja. Poznate finansijske krize kroz istoriju gotovo su dovele do kolapsa ekonomijukolapsa ekonomiju države u kojoj su se dešavale. Poslednja globalna ekonomska kriza iz 2007. godine je pokazala koliko je svijet postao globalo selo – u vrlo kratkom roku, kriza se prelila iz SAD na cijeli svijet. U međuvremenu, svijet je od 2007 godine postao još povezaniji sa drastidrastičnimnim ubrzanjemubrzanjem tehnologije koja je prodrla u sve sfere društva, samim tim i ekonomije. Poslednja decenija je donijela brojne ekonomske rekorde: maksimalnmaksimalnu cijenu akcija na berzi, maksimalnumaksimalnu globalnu zaposlenost, maksimalmaksimalanan standard stanovnika koji, međutim, prati najvenajveća nejednakost kako u zemljama u razvoju, tako i u razvijenim ekonomijama. Poslednja decenija je donijela još jedan rekord – nivo javnognivo javnog (dr(državnog) iavnog) i privatnog dugaprivatnog duga (dug pravnih (dug pravnih i fizi fizičkih lica).kih lica). Pridružujemo se velikom broju ekonomista te smatramo da će ogogroman rastoman rast u nivou globalnog duga koji prate dramatične promjene u samoj strukturi javnog, kao i duga privrede i duga stanovništva, dovesti do globalne globalne finansijske krizefinansijske krize.
    One Ring to Rule them all...

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Neposredno nakon izbijanja finansijske krize, počeće i recesijarecesija zbog ograničene mogućnosti država za primjenu fiskalnih i monetarnih stimulativnih mjera. RecesijaRecesija će biti jača od one iz 2008. godine i najviše će biti izražena u ekonomijama u razvoju kojima pripada Crna GoraCrna Gora. U ovoj analizi ukazaćemo samo na neke od trendova koji će nesumnjivo dovesti do svjetske finansijske krize i recesije, koje će snažno pogoditi ekonomije u razvoju a samim tim i Crnu Goru. Prioritet naše države treba da bude razvijanjerazvijanje mehanizamamehanizama kojima bi umanjili efekte krize koja kuca na vratima. U ovom trenutku, samo je jedno pitanje važno - da li se u tome zakasnilo ili ne? Spremite se za Spremite se za 2020.2020.; godinu nove, velike finansijske krize; godinu nove, velike finansijske krize i godinu koja oznai godinu koja označava poava početak etak dugotrajne recesijedugotrajne recesije na globalnom nivou.na globalnom nivou.


    Koga zanima vise neka skine cijeli file i procita. Fidelity odradio sjajan posao
    http://finomen.me/2020-2/
    One Ring to Rule them all...

  8. #133
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    500 milki... Nece biti krize u izbornoj godini, makar ne do izbora... Pa poslije kako god.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #134
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Dobro ga duvaju, mislim balon

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #135
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Sreca pa su se oni obezbijedili sa po 10-20 stanova i stortinama hiljada u banke... moze da pukne sto oce, oni su lagani

  11. #136
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dobro ga duvaju, mislim balon

    Tapatalk
    mi ga bolje duvamo, ne mislim na balon

  12. #137
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,879
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Da ostane zapisano šta premijer odgovara vezano za dodatna zaduženja

    Predsjednik Vlade Duško Marković ocijenio je tokom premijerskog sata da se predviđenim izmjenama Zakona o budžetu ne uvodi bilo kakvo novo zaduženje, koje će povećati javni dug Crne Gore naredne godine.

    Marković je, odgovarajući na pitanje Raška Konjevića (SDP) koliko će novo zaduženje Vlade od 500 miliona eura, koje je predviđeno predlogom rebalansa, uticati na ukupan javni dug koji je tokom 2019.godine premašio iznos od 3,1 milijarde eura, kazao da je "ovdje riječ o pažljivo osmišljenim mjerama otplate državnog duga"

    "Usmjereni smo na jačanje fiskalne stabilnosti ...i stvaranje pretpostavki za refinansiranje glavnice postojećeg javnog duga koji dospijeva na naplatu u 2020.godini, što je i osnovni cilj predloženog rebalansa".

    On je kazao da Vlada i Ministarstvo finansija pažljivo prate trendove na međunarodnom finansijskom tržištu, s obzirom da dio duga, koji dospijeva na naplatu 2020.godine iznosi oko 530 miliona eura. Od tih 530 miliona, kako je istakao, 321 milion se odnosi na obveznice emitovane 2015.godine.

    Zato, kako je ocijenio, smatraju opravdanim da se sredstva za otplatu duga koji dospijeva naredne godine, obezbijede uz što niže troškove.

    Marković je istakao da se povećanje javnog duga u iznosu od 600 miliona eura u periodu od 2016.godine, dominantno odnosi upravo na povlačenje sredstava za izgradnju prioritetne dionice autoputa.

    On je naKonjevićevo pitanje da da li ovakve odluke Vlade predstavljaju “teret o vratu” novim generacijama, kazao da "ovakva finansijska operacija neće biti teret o vratu mnogim generacijama, već je u pitanju promišljena i pravovremena reakcija".

    Konjević je ocijenio da je ukupan javni dug 2016.godine iznosio oko 2,6 milijardi eura, a ukupan javni dug na kraju 2019.godine premašiće iznos od 3,2 milijarde eura.

    "Da li činjenica da su za tri godine građani zaduženiji za 600 miliona eura može na bilo koji način da se predstavi kao poboljšanje njihovog životnog standarda”, pitao je Konjević.

    Rast duga od 600 miliona, kako je kazao, znači da je Vlada svakog stanovnika Crne Gore , koji je bio dužan 4.300 eura 2016.godine, za samo tri godine zadužila za dodatnih 1.000 eura.

    izvor: www.vijesti.me

  13. #138
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uf, od kad znam za sebe puca neki imaganarni balon, pripajaju nas velikoj albaniji, sprema nam se krepavanje od gladi... 20 godina ista prica, pojedini ce u grob otici vjerujuci u to. Mada, mozda je ipak bolje pripojiti se maici srbiji opet jer ko ce bolje cuvati svoje dijete od maike srbije i srpskih bajoneta?

  14. #139
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa i crkavamo ekonomski vec godinama. Pojedinacni slucajevi se ne racunaju. Da pogledas Siriju danas, nace se bar koliko i ovdje na forumu da kazu da nije strasno i da se dobro zivi.
    Cinjenice sa druge strane ne govore u prilog tome. 90% preduzeca ne ulazi u statistiku Monstata o prosjecnoj plati, prosjecna starost vozila u CG je 11 godina, 50% stanovnika radi u najnize placenim granama privrede za platu 250-300 eur, EU ima 9 standarda zivota koji moze da ispuni samo 3% stanovnistva dok 65% ne moze da ispuni ni tri najosnovnija, iseljavanje je postalo toliki problem da provladini mediji pisu o tome....
    Ovo je otprilike sumirano zadnji mandat vlade od 2016.godine
    Cak ni Djukanovic vise ne govori kome je bolje na drugu stranu neka ide. Ovi nize niz lestvicu i ograniceniji su pominjali Srbiju. Vecina sad cuti ali se jos nadje poneki da to pomene. Kasno palite prijatelju.
    Evo vas 4 godine poslije nema da branite nijednu odluku koja je ovdje osporavana......auto put.....zaduzenja....prodaja drzavnih obveznica...

  15. #140
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,879
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Kako bi onaj vic?
    - Treba da dignem neki kredit, ajde da mi budeš žirant?
    - Ne, to ne dolazi u obzir, ali mogu ja da dignem taj kredit za tvoje potrebe, a ti da budeš žiran.

    Država je bila žirant u dosta slučajeva, a kako je poznato da državu vode ljudi od struke tako nije bilo potrebe da se vraćaju tuđi krediti... Zapravo, bilo je, ali je bilo i odgovornosti u tom slučaju... Ne, nema odgovornosti, valjda što nisu veliki iznosi poreskih obaveznika u pitanju... Ne znam, prosudite sami da li je normalno da država kao žirant vraća kredite... Evo nekih:
    2011 god.
    - 32,92 miliona eura za MNSS, of-šor firmu koja je rukovodila željezarom
    - 0,99 miliona eura za ,,Pobjedu''
    2012 god.
    - 23,42 miliona eura za KAP (tada vlasnik Oleg Deripaska)
    - 544,74 hiljada eura za rudnik boksita (tada vlasnik Oleg Deripaska)
    - 747,35 hiljada eura za ,,Pobjedu''
    2013 god.
    - 107,23 miliona eura za KAP (tada vlasnik Oleg Deripaska)
    - 531,49 hiljada eura za rudnik boksita (tada vlasnik Oleg Deripaska)
    - 1,69 miliona eura za ,,Mi Rai'' (vlasnik Branko Mičković)
    - 575,55 hiljada eura za ,,Lenku'' (vlasnik Raif Hodžić)
    - 1,65 miliona eura za Fabriku Elektroda Piva (vlasnik Atlas Grupa)
    2014 god.
    - 5,15 miliona eura za rudnik boksita (tada vlasnik Oleg Deripaska)
    - 4,25 miliona eura za ,,Melgonia Primorka'' (vlasnik Nebojša Bošković)
    - 6 miliona eura za ,,Pobjedu''
    Crnogorska plovidba, Željeznička infrastruktura, Montenegro Airlanes,... ima tih kompanija koje dižu kredite da bi poslovale, ali ne mogu svojim poslovanjem da vraćaju rate pa uskače žirant...

  16. #141
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Aoo, Mi Rai .Dok je Brano kupovao nekretnine, sinovi lupali auta, šmrkali što stignu i kockali se

  17. #142
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Aoo, Mi Rai .Dok je Brano kupovao nekretnine, sinovi lupali auta, šmrkali što stignu i kockali se
    Plus je kupio Javorak za 1,00€ ili cak 1 DM

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  18. #143
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    I sa njim dobio koncesije na ogromne šume a onda to drvo I klase rezao kao ogrijevno i prodavao da bi čas prije izvukao pare. Nije imao kad čekat da se to prebači u trupcima ili građi preko granice.

  19. #144
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Dogodine poslije izbora ima da se vraca porez na sim kartice i brojila za struju. A vala bi mogli i na gorivo neku kriznu akcizu dodat dok ne premostimo.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  20. #145
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dogodine poslije izbora ima da se vraca porez na sim kartice i brojila za struju. A vala bi mogli i na gorivo neku kriznu akcizu dodat dok ne premostimo.

    Eo kafa pala u depru niko da je konstatuje, a tol'ki potencijal čuči za akciznu valorizaciju
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #146
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Montenegro Airlane je kupio jedan iz Turske, ne samo njega nego i kazino u Budvu. Zašto se o tome kod nas ćuti?
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  22. #147
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Ali ni nizak standard nije najveci problem.


    Danasnja Crna Gora je kao geto. Nikada ovako nije bilo. Zatvoreni smo hermeticki jer nijesmo clanica EU a mala smo zemlja. Da smo veca zemlja bilo bi nam lakse. Nikakve sadrzaje ne nudi Podgorica kao glavni grad, obala nam je mala, sa zemljama u okruzenju nemamo dobre odnose, putevi i avio-linije su lose, sportske lige su nam slabe pa se ni tu ne moze gubiti vrijeme, kriminal nam cvjeta, drustvo nam je podijeljena po svim savovima.


    Crna Gora je postala bas lose mjesto za zivot.
    Ja se skoro ni sa cim ne slazem sto si rekao. Da se ne naljutis sa sugestijom, ali sto ne bi probao da odes iz CG?

  23. #148
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Ja se skoro ni sa cim ne slazem sto si rekao. Da se ne naljutis sa sugestijom, ali sto ne bi probao da odes iz CG?
    Sve je istina što je rekao. Najteže je otići odavde, napuštiti familiju, društvo, kuću. Zbog takvih kao ti, mi propadamo po svim šavovima.

    Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

  24. #149
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ne propadaju ''oni'' no mi koji ne mislimo ka oni.
    Ali ja im želim da i oni počnu da propadaju.

  25. #150
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,035
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Svim srcem.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Balon masina
    By LaCiKa in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-14, 14:03
  2. I:aqua balls - balon na vodu
    By don86 in forum Ostali oglasi
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-12, 10:26
  3. Kad prijateljstvo pukne...
    By Kliker17 in forum Ljubav
    Replies: 36
    Last Post: 30-05-11, 01:01
  4. Downloadujem a onda pukne..POMAGAJTE
    By maraku in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-05, 01:27
  5. Shta kad vam draga prijateljica - pukne?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 6
    Last Post: 05-08-05, 16:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •