Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 106 of 106

Thread: lEtnja tEla ;)

Што је ово са овим шприцевима хахаха каква је ово сад небулоза?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

Kao da heroin reklamiraju, a sto je ovooo, zlatni li su centarfori i princezine krofne bile...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Jel' se salite da furaju ovu foru sa spricevima i kod nas? Jel' realno ovo?

Sto se tice skidanja kilograma jedna od bitnijih stavki jesu hormoni. Kortizol - hormon stresa smanjiti, a izbegavati hranu koja vam podize nivo insulina- cesti obroci, za dorucak voce, pahuljice, jogurt...Dorucak (ako ga imate) treba da se zasniva na zdravim mastima i proteinima, Magnezijum- smanjuje nivo stresa i Kalijum je bitan i za sintezu proteina iz amino kiselina u ćeliji. On funkcioniše i u metabolizmu ugljenih hidrata, aktivan je u glikogenu i metabolizmu glukoze, pretvarajuću glukozu u glikogen, koji se zatim skladišti u jetri kao energija za kasnije korišćenje. Kalijum je važan za normalan rast i izgradnju mišića.
    Magnezijum pomaže da se kalijum zadrži u ćelijama, ali je odnos natrijuma i kalijuma jednako delikatno podešen kao i odnos kalcijuma i fosfora ili kalcijuma i magnezijuma.

Istraživanja su pokazala da ishrana koja uključuje visok unos natrijuma i nizak unos kalijuma utiče na vaskularni volumen i obično diže krvni pritisak. Ukoliko dođe do toga, doktori će vam, obično, kao rešenje prepisati diuretike, koji će izazvati još veći gubitak kalijuma. Pravo rešenje je da se prebacite na hranu bogatu kalijumom, a da izbegavate hranu sa dosta soli, ukoliko je potrebno i da izgubite na kilaži i da vežbate. Takođe, istraživanja su pokazala da povećan unos kalijuma i smanjenje soli i natrijuma mogu da smanje rizik od šloga za 21% i mogu i da smanje mogućnost za razvoj srčanih oboljenja.Ne postoji efikasan metod za očuvanje kalijuma u organizmu. Čak i kada imamo manjak kalijuma, bubrezi nastavljaju da ga izlučuju

Kopirala sam sa sajtova podatke koji su interesantni.
    Isto tako ako vam vezbanje predstavlja stres povecava vam nivo kortizola pa se blokira i mrsavljenje. Kardio i Hiit nemaju veze sa gubitkom kilograma koliko dizanje tegova i izgradnja misica. Naravno moze se smrsati i deficitom kalorijskog unosa plus kardio ali mnogo teze.

Quote Originally Posted by pumba View Post
    Kao da heroin reklamiraju, a sto je ovooo, zlatni li su centarfori i princezine krofne bile...

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Aooh kako bih sad pojeo japaner centarfora.

A

Ja sam skinuo skoro 24kg ali za period od pola godine. Provalio sam da imam specifičan metabolizam, tj. kad mi je fizička aktivnost na minimum - bukvalno i od čaše vode dobijam na težini. Međutim, kad sam aktivan, sve što unesem u sebe brzo i sagorim. Najbolja stvar - junk food, slatko, sve. Doduše bez večere. Zadnjih mjesec dana sam baš brutalno radio i uglavnom se svuda krećem pješke, nisam pazio na ishranu i skinuo sam još 2-3kg. Čekam povoljno vrijeme za plivanje, to je računam još desetak kg manje ljetos i idelno tElo.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)