Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 252

Thread: lEtnja tEla ;)

  1. #51
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nimfa nije lose- povrce je zdravije sirovo (sem par stvari), da napomenem da przeno ne dolazi u obzir nista.
    Ja sam videla da mi je najefikasniji trening speed shift na traci pa onda vezbe opterecenja- inace, vise kalorija se gubi vezbanjem sa tegovima nego trakom i trcanjem i to je dokazano.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Sa tim što tijelo ugljene hidrate koje unosiš ne može odmah sve da iskoristi, već višak deponuje prvo kao glikogen u jetri i mišićima, a onda višak pretvara i deponuje kao masti. U fazi gladovanja ih koristi. Ja nisam za te restriktivne dijete kao keto,gdje se drastično ograničava unos ugljenih hidrata, posebno kod fizički aktivnih osoba. Mišići bez glikogena nemaju snagu. Sama kažeš da se čovjek dugo osjeća slabo. Prije sam za to da se unosi sve, jer organizmu treba i koristi sve, a probleme sa kilogramima, a i lošim metaboličkim parametrima, lakše je riješiti sa intermitentnim postom, zdravom mediteranskom ishranom i fizičkom aktivnošću. Sem što je prva dva, tri dana teško kad preskačeš obrok na koji si naviknut, jer baš u to vrijeme grelin,hormon gladi, ima pik, od starta se osjećaš lakše, bolje spavaš, a i apetit ti se smanji, pa čak iako gladan legneš uveče,sledeći obrok se ne prejedeš.
    Ima ona medjufaza, kad se istrosi glikogen,ne moze doci do razgradnje masti dok god u krvi ima insulina, e u toj medjufazi se trose misici.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Ima ona medjufaza, kad se istrosi glikogen,ne moze doci do razgradnje masti dok god u krvi ima insulina, e u toj medjufazi se trose misici.
    To se normalno dešava na kakvom god režimu ishrane bio. Proteini se konstantno razgrađuju i sintetišu. Ali minorna količina. To je dinamičan proces i ništa ireverzibilno. Sve što sagoriš,možeš brzo da nadoknadiš ako unosiš hranom dovoljno. Dnevno 30-50 gr proteina se razgrađuje, ne samo iz mišića, a to je i preporučeni dnevni unos proteina za osobe koje nemaju posebne zahtjeve za proteinima. Intermitentni post, a i čisto gladovanje nekoliko dana dokazano ne dovodi do povećanog katabolizma proteina. Utvrđeno mjerenjem raspadnih produkata proteina u urinu ljudi koji su na postu.

    Obično ljudi to zamišljaju kao odvojene procese, nezavisne jedne od drugih. Ne kontaju da istovremeno postoji i trošenje glikogena, trošenje masti i trošenje proteina. Samo ne u jednakoj količini i vremenski različito u odnosu na fazu gladovanja ako govorimo o intermitentnom postu. Suština je da intermitentni post, ni dugoročno, a ni kratkoročno, ne dovodi do osjetnijeg gubitka mišićne mase pod uslovom da unosiš dovoljnu količinu proteina hranom.
    Last edited by Superhik; 28-05-19 at 23:22.

  4. #54
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ne prejedati se. Ako ovo pravilo postane nacin zivota mozes jesti sve i ostati vitka.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    od prvog sam na dijeti uz dobar trening , imam 100 , do jula 94 je cilj

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Valja li ujutro recimo na prazan stomak, da se prepjesaci jedno 7-8km? Posto su ujutro rezerva glikogena istrosene, trebalo bi da tijelo odma trosi masti za fizicku aktivnost?

  7. #57
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ja sam počeo da pratim unos kalorija na MyFitnessPal aplikaciji. Dosta pomaže da se ne prejedeš

  8. #58
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Valja li ujutro recimo na prazan stomak, da se prepjesaci jedno 7-8km? Posto su ujutro rezerva glikogena istrosene, trebalo bi da tijelo odma trosi masti za fizicku aktivnost?
    ujutro na prazan stomak je najjaci HIIT, ali valja naravno i to, i trose se masti

  9. #59
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    To se normalno dešava na kakvom god režimu ishrane bio. Proteini se konstantno razgrađuju i sintetišu. Ali minorna količina. To je dinamičan proces i ništa ireverzibilno. Sve što sagoriš,možeš brzo da nadoknadiš ako unosiš hranom dovoljno. Dnevno 30-50 gr proteina se razgrađuje, ne samo iz mišića, a to je i preporučeni dnevni unos proteina za osobe koje nemaju posebne zahtjeve za proteinima. Intermitentni post, a i čisto gladovanje nekoliko dana dokazano ne dovodi do povećanog katabolizma proteina. Utvrđeno mjerenjem raspadnih produkata proteina u urinu ljudi koji su na postu.

    Obično ljudi to zamišljaju kao odvojene procese, nezavisne jedne od drugih. Ne kontaju da istovremeno postoji i trošenje glikogena, trošenje masti i trošenje proteina. Samo ne u jednakoj količini i vremenski različito u odnosu na fazu gladovanja ako govorimo o intermitentnom postu. Suština je da intermitentni post, ni dugoročno, a ni kratkoročno, ne dovodi do osjetnijeg gubitka mišićne mase pod uslovom da unosiš dovoljnu količinu proteina hranom.
    Iz tvog iskustva koliko se gubi misicne mase? Koliko dugo biti u rezimu IF?

    Malo me pokolebao ovaj clanak:

    https://medium.com/@dusan_fitness_ed...o-e0ce1ae317fb

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Borislav9 View Post
    Iz tvog iskustva koliko se gubi misicne mase? Koliko dugo biti u rezimu IF?

    Malo me pokolebao ovaj clanak:

    https://medium.com/@dusan_fitness_ed...o-e0ce1ae317fb

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Solidan clanak ali je, po meni barem, potpuno pogrijesio tvrdeci da je na IF nemoguce izgraditi misicnu masu. Ovo pricam iz licnog iskustva i iz iskustva par prijatelja.

    Licno vec 4, 5 godina primjenjujem IF (sa tu i tamo preskakanjem povremeno) i gubitak misicne mase nema nikakve veze sa njim, vec sa time koliko kalorija unosim (odnosno ne unosim - koliki je deficit). Kilaza mi varira i po 10kg u toku godine i zavisi samo od toga koliko sam prase i cime se hranim, al' dokle god se vodim IFastom osjecam se bolje, nisam gladan skoro nikad u toku dana i lakse mi pada trening na prazan stomak.

  11. #61
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Solidan clanak ali je, po meni barem, potpuno pogrijesio tvrdeci da je na IF nemoguce izgraditi misicnu masu. Ovo pricam iz licnog iskustva i iz iskustva par prijatelja.

    Licno vec 4, 5 godina primjenjujem IF (sa tu i tamo preskakanjem povremeno) i gubitak misicne mase nema nikakve veze sa njim, vec sa time koliko kalorija unosim (odnosno ne unosim - koliki je deficit). Kilaza mi varira i po 10kg u toku godine i zavisi samo od toga koliko sam prase i cime se hranim, al' dokle god se vodim IFastom osjecam se bolje, nisam gladan skoro nikad u toku dana i lakse mi pada trening na prazan stomak.
    Potpuno laicki da pitam, dolazi li do usporavanja metabolizma ovim pristupom?? Logicno bi bilo da dolazi, jer svi preporucuju da se jede cesto a malo za ubrzavanje metabolizma, a opet neka moja laicka pretpostavka je da spor metabolizam generalno nije dobar za zdravlje zbog sporog izbacivanja stetnih materija iz organizma.

    Nemam ni brz ni spor metabolizam, ali sam nekim mojim sistemom uspio da ga ubrzam (chia sjemenke uz ovsene ujutro I otprilike 3 solje zelenog caja dnevno), a racunam da mi je to pomoglo da ubrzam skidanje viska masnog tkiva....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Valja li ujutro recimo na prazan stomak, da se prepjesaci jedno 7-8km? Posto su ujutro rezerva glikogena istrosene, trebalo bi da tijelo odma trosi masti za fizicku aktivnost?
    valja, u principu najbolje je ili brzi hod ili sprintevi. a najgore ili ti najnepotrebnije je onaj medijum trcanje. ili uzmi kratke sprinteve sa pauzama ili bar 45 minuta brzog hoda.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #63
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nemam ni brz ni spor metabolizam, ali sam nekim mojim sistemom uspio da ga ubrzam (chia sjemenke uz ovsene ujutro I otprilike 3 solje zelenog caja dnevno), a racunam da mi je to pomoglo da ubrzam skidanje viska masnog tkiva....

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    MLogo se unaprijed izvinjavam, ali meni se čini da je najbolji pokazatelj dobrog metabolizma tekstura i boja izmeta, pa kakvi ste na tom polju smijete li o tom?

  14. #64
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IF je pokazao neke odlicne rezultate u ispitivanjima na pacovima ali kod zenki je dolazilo do promenama u ovulaciji i zato se IF ne preporucuje zenama koje zele da radjaju u to doba barem ne na duze staze.

  15. #65
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    MLogo se unaprijed izvinjavam, ali meni se čini da je najbolji pokazatelj dobrog metabolizma tekstura i boja izmeta, pa kakvi ste na tom polju smijete li o tom?
    Slikao bih ti I okacio odje, no cu popit ban, ko Gando svojevremeno.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  16. #66
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Potpuno laicki da pitam, dolazi li do usporavanja metabolizma ovim pristupom?? Logicno bi bilo da dolazi, jer svi preporucuju da se jede cesto a malo za ubrzavanje metabolizma, a opet neka moja laicka pretpostavka je da spor metabolizam generalno nije dobar za zdravlje zbog sporog izbacivanja stetnih materija iz organizma.

    Nemam ni brz ni spor metabolizam, ali sam nekim mojim sistemom uspio da ga ubrzam (chia sjemenke uz ovsene ujutro I otprilike 3 solje zelenog caja dnevno), a racunam da mi je to pomoglo da ubrzam skidanje viska masnog tkiva....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    prvo treba definisati sta je to ubrzani metabolizam, a to ljudi dosta cesto zamisljaju mnogo drugacije nego sto jeste.
    METABOLIZAM je jednostavno receno sposobnost tijela da apsorbuje hranu.
    Matematički je vezan uz količinu mišića jer u njima se nalaze inzulinski receptori koji potiču gušteraču na rad kada hrana dođe u tijelo. ako vas zanima mozemo malo i o tome, ali najprostije receno sto su veci misici oni vise kalorija trose a samim time brze se i mrsa
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #67
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slikao bih ti I okacio odje, no cu popit ban, ko Gando svojevremeno.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Nemoj da se ljutiš, samo se zbog ovsenih htjedoh nadovezati. Mogu osobu da dovedu u zabludu da je metabolizam ubrzan, ali kako to reče lepetanac apsorpcija hrane je važnija od toga koliko se puta ide u wc. Doduše nisi ti to rekao, nego se ja samo nadovezah. I što da ne i o tome.

  18. #68
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Znači li to, što reče koleginica, da je normalan metabolizam ako se pokakite svaki dan, i kakvo treba da bude od ponuđenih?


    https://opusteno.rs/humor-zabava-f9/...ana-t9764.html

  19. #69
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ne znači. Možete da idete na šolju i 3x dnevno a da hrana koju ste unijeli samo protutnji kroz organizam i da ništa od unešenog nije apsorbovano da valja. Pokazatelj toga može biti i vnogo, a takođe i koža, kosa, nokti, itd...

  20. #70
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    IF je pokazao neke odlicne rezultate u ispitivanjima na pacovima ali kod zenki je dolazilo do promenama u ovulaciji i zato se IF ne preporucuje zenama koje zele da radjaju u to doba barem ne na duze staze.
    Mogu li se pravit đeca sa 10% bf, ili se čoek i žena moraju malo zamastit?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  21. #71
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ljudi ako hocete nesto kila da skinete, dodjite kod mene da pripomognete u bastu i neki kanal da se otvori :P

    Salu na stranu, kad ima volje za vjezbe moze se i skinut po koji kg

    Najvaznije su fizicke aktivnosti, trcanje jedno 5km dnevno, lagana hrana i izbaciti auto iz upotrebe, samo pjeske ili biciklo... do Jula ima da izgledate TOP

  22. #72
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pokazatelj toga može biti i vnogo...


    Hmm, onda njemački dizajn WC šolje i nije tako bezveze kako se čini..

    The more things change, the more they stay the same.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Hahhahaha kako je ovo mrzna šolja za očistiti
    Ali ima logike

  24. #74
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ovo je kad moderator troluje, i poslije mi dodje mene da kaznjava hm
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #75
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Borislav9 View Post
    Mogu li se pravit đeca sa 10% bf, ili se čoek i žena moraju malo zamastit?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne, dovoljno je samo da se sexaju...

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem [Letnja Akcija] Gaming Laptop / Ipad Mini 4 / PS4 i jos mnogo toga
    By Andrija. in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-16, 21:00
  2. Kupujem Samsung i Tesla TV sa M-tela
    By Mindcircus in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-16, 19:04
  3. Kupujem otkljucavanje ot991 sa m-tela
    By fikusmali in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-13, 01:52
  4. Nova akcija telefona m-tela
    By straus in forum Operatori
    Replies: 28
    Last Post: 07-11-08, 19:07
  5. Prodavachice tela!
    By Shelly in forum Sex i erotika
    Replies: 122
    Last Post: 19-06-04, 18:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •