Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 252

Thread: lEtnja tEla ;)

  1. #101
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Што је ово са овим шприцевима хахаха каква је ово сад небулоза?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,666
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Kao da heroin reklamiraju, a sto je ovooo, zlatni li su centarfori i princezine krofne bile...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  3. #103
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Jel' se salite da furaju ovu foru sa spricevima i kod nas? Jel' realno ovo?

  4. #104
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice skidanja kilograma jedna od bitnijih stavki jesu hormoni. Kortizol - hormon stresa smanjiti, a izbegavati hranu koja vam podize nivo insulina- cesti obroci, za dorucak voce, pahuljice, jogurt...Dorucak (ako ga imate) treba da se zasniva na zdravim mastima i proteinima, Magnezijum- smanjuje nivo stresa i Kalijum je bitan i za sintezu proteina iz amino kiselina u ćeliji. On funkcioniše i u metabolizmu ugljenih hidrata, aktivan je u glikogenu i metabolizmu glukoze, pretvarajuću glukozu u glikogen, koji se zatim skladišti u jetri kao energija za kasnije korišćenje. Kalijum je važan za normalan rast i izgradnju mišića.
    Magnezijum pomaže da se kalijum zadrži u ćelijama, ali je odnos natrijuma i kalijuma jednako delikatno podešen kao i odnos kalcijuma i fosfora ili kalcijuma i magnezijuma.

    Istraživanja su pokazala da ishrana koja uključuje visok unos natrijuma i nizak unos kalijuma utiče na vaskularni volumen i obično diže krvni pritisak. Ukoliko dođe do toga, doktori će vam, obično, kao rešenje prepisati diuretike, koji će izazvati još veći gubitak kalijuma. Pravo rešenje je da se prebacite na hranu bogatu kalijumom, a da izbegavate hranu sa dosta soli, ukoliko je potrebno i da izgubite na kilaži i da vežbate. Takođe, istraživanja su pokazala da povećan unos kalijuma i smanjenje soli i natrijuma mogu da smanje rizik od šloga za 21% i mogu i da smanje mogućnost za razvoj srčanih oboljenja.Ne postoji efikasan metod za očuvanje kalijuma u organizmu. Čak i kada imamo manjak kalijuma, bubrezi nastavljaju da ga izlučuju

    Kopirala sam sa sajtova podatke koji su interesantni.
    Isto tako ako vam vezbanje predstavlja stres povecava vam nivo kortizola pa se blokira i mrsavljenje. Kardio i Hiit nemaju veze sa gubitkom kilograma koliko dizanje tegova i izgradnja misica. Naravno moze se smrsati i deficitom kalorijskog unosa plus kardio ali mnogo teze.

  5. #105
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Kao da heroin reklamiraju, a sto je ovooo, zlatni li su centarfori i princezine krofne bile...

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
    Aooh kako bih sad pojeo japaner centarfora.


    A

  6. #106
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja sam skinuo skoro 24kg ali za period od pola godine. Provalio sam da imam specifičan metabolizam, tj. kad mi je fizička aktivnost na minimum - bukvalno i od čaše vode dobijam na težini. Međutim, kad sam aktivan, sve što unesem u sebe brzo i sagorim. Najbolja stvar - junk food, slatko, sve. Doduše bez večere. Zadnjih mjesec dana sam baš brutalno radio i uglavnom se svuda krećem pješke, nisam pazio na ishranu i skinuo sam još 2-3kg. Čekam povoljno vrijeme za plivanje, to je računam još desetak kg manje ljetos i idelno tElo.

  7. #107
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Još sam na keto, malo je usporilo sa opadanjem kilograma. I dalje jednom dnevno jedem, osjecam se top i veci dio dana ne osjecam glad uopste. Za ovih 17 dana sam sa 111kg spao na 107. 4kg manje ili oko 235g dnevno. Zadovoljan. Do kraja septembra najdalje, ispod 90.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  8. #108
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Da vise puta dnevno jedes vise bi se smrsalo

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #109
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Još sam na keto, malo je usporilo sa opadanjem kilograma. I dalje jednom dnevno jedem, osjecam se top i veci dio dana ne osjecam glad uopste. Za ovih 17 dana sam sa 111kg spao na 107. 4kg manje ili oko 235g dnevno. Zadovoljan. Do kraja septembra najdalje, ispod 90.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    То је супер, претпостављам да тренираш такође?



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #110
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Da vise puta dnevno jedes vise bi se smrsalo

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Koja logika stoji iza tvrdnje? Dnevni unos kalorija mi je oko 1000-1200.
    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    То је супер, претпостављам да тренираш такође?



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Bas nista. Tu i tamo pomognem oko restorana kad je guzva, mada za koji dan kad se rasplamsa sezona ima da gulim smjene po 12 sati.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  11. #111
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Koja logika stoji iza tvrdnje? Dnevni unos kalorija mi je oko 1000-1200.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    1200 kalorija je bas premalo za muskarca,cak i za zensko je malo,pazi se da ne zakacis kakvu infekciju jer toliko niski unos kalorija za muskarca slabi imunitet bas dosta... 1400-2000cal je normalan unos(odabranih) kalorija...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #112
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    1000-1200 kaloraija na dan?

    Ides na smanjenje kilaze bez ikakve fizicke aktivnosti?

    Jos mi reci da pijes malo vode na dan...

    To je vec opasna igra, eto... da ne bude da ti nismo rekli.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #113
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Nalivam se vodama, limunadama, kafama i cajevima, uzimam svakodnevno cink, magnezijum, kalcijum, B kompleks, i C. Za neka dva-dva i po mjeseca sam izgubio preko 20 kilograma. Okej se osjecam, prestao je zeludac da me boli, bolje spavam. Fizicke aktivnosti u vidu treninga nemam, jedino ovo sto iskonobarisem par sati i eventualno odem na plazu, mada ovih dana slabije jer sam primio vakcinu za zutu groznicu pa su mi rekli da svedem aktivnost na minimum nekih desetak dana. Ne vidim zasto bih povecavao kalorijski unos kad su mi aktivnosti i potreba za kalorijama smanjeni. 1000-1200 ne zvuci tako malo, dvije-tri kobasice, dva tri przena jaja, avokado, paradajz salata, par snita slanine - solidan obrok nedje pri kraju dana BMR mi je oko 2200 sad.
    Last edited by guvarana; 19-06-19 at 18:15.
    Those about to rock, we salute you!

  14. #114
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Па ако се не трошиш пуно то је и ајде и ајде некако али и ја мислим да је мало, мада ако се храниш квалитетно мијења ствар ипак

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  15. #115
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Da vise puta dnevno jedes vise bi se smrsalo

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Daleko od istine. Bilo je razgovora na temu IF ovdje, prelistaj i informisi se ako te volja.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    1000-1200 kaloraija na dan?

    Ides na smanjenje kilaze bez ikakve fizicke aktivnosti?

    Jos mi reci da pijes malo vode na dan...

    To je vec opasna igra, eto... da ne bude da ti nismo rekli.
    Mislim da se samo zavarava i jede mnogo vise od tih 1000-1200.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    1000-1200 ne zvuci tako malo, dvije-tri kobasice, dva tri przena jaja, avokado, paradajz salata, par snita slanine - solidan obrok nedje pri kraju dana BMR mi je oko 2200 sad.
    A evo ga i dokaz da vecina ljudi nije svjesna koliko kalorija unese u sebe. Ovo sto si nabrojao je daleko vise od 1000-1200 kalorija jer je sve na ulju pravljeno pretpostavljam (ako racunamo po 3 kojabe i przena jaja) :P. Osim ako ne pricas o minijaturnim kobasicama i prepelichjim jajima... Jos po vrh svega pomenu avokado kao jednu od vocki koje ima medju najvise kalorija po gramu (itekako zdravih tho!).

    Vecina ljudi nit moze, niti je logicno da zna koliko kalorija unosi u sebe osim ako ne vaga sve. Metodom "otprilike" se ne postize nista, ili ce se debelo zakinuti ili nadodati kalorije.
    Last edited by beatnological; 20-06-19 at 09:30.

  16. #116
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Pa i ja mislim da grijesi taj unos kalorija,ne bi mogao normalno da funkcionise na duze staze na 1000-1200cal dnevno,pogotovo ne na ove vrucine...
    Pa samo jaja przena(cijela) imaju od 500-600cal


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #117
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nalivam se vodama, limunadama, kafama i cajevima, uzimam svakodnevno cink, magnezijum, kalcijum, B kompleks, i C. Za neka dva-dva i po mjeseca sam izgubio preko 20 kilograma. Okej se osjecam, prestao je zeludac da me boli, bolje spavam. Fizicke aktivnosti u vidu treninga nemam, jedino ovo sto iskonobarisem par sati i eventualno odem na plazu, mada ovih dana slabije jer sam primio vakcinu za zutu groznicu pa su mi rekli da svedem aktivnost na minimum nekih desetak dana. Ne vidim zasto bih povecavao kalorijski unos kad su mi aktivnosti i potreba za kalorijama smanjeni. 1000-1200 ne zvuci tako malo, dvije-tri kobasice, dva tri przena jaja, avokado, paradajz salata, par snita slanine - solidan obrok nedje pri kraju dana BMR mi je oko 2200 sad.
    Negdje ranije si pominjao kako si na keto i da jednom nedeljno imaš čit dej? Pa ti taman uđeš u ketozu pa izađeš, i sve tako. Mnogo bolje bi ti bilo da što duže izdržiš i budeš u ketozi. Bio sam i ja na keto I skidaju se kilogrami dosta fino, a centimetri još bolje. Šteta što ne treniraš. Nisam ni ja. Mene uvijek zezne neki događaj na koji "moram" da pijem, onda izađem iz ketoze i izgubim volju kad moram opet sve nanovo. Što se tiče kalorija ja sam unosio dosta više ali sam mršao. Tako da ne prećeruj. Mala je to količina kalorija. Još sad ove vrućine. I ja sam za neka dva mjeseca ili mjesec ipo smršao 15kg. Sledeća evo dva nisam na režimu i naravno 5,6 gore. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #118
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Nisam pominjao nikakav čit dej, niti sam imao čit obrok od kako sam počeo.

    Drugo vezano za ove kalorije u kobasicama i jajima, ajde momci iduci put kaf kupite nesto, obrnite pakovanje pa procitajte koliko sta kalorija ima. 500-600 u jajima? Možda, ali u sva tri. Svinjske kobasice su obicno oko 300cal za 100g. Avokado 160cal za 100g.

    2*300=600
    2*200=400
    1*50 paradajz
    i taj avokado, oca mu ***** ko moze vise od pola jednog pojest dakle neka je 150-200cal
    ________________
    1150-1200

    Vodim izuzetno racuna o kolicinama i sastavu obroka. Da grijesim u procjeni vjerovatno ne bih skinuo 20+ kg. Ali bitno je da ce neko poput @beatnological doci dai objasni sta ja zapravo radim.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #119
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nisam pominjao nikakav čit dej, niti sam imao čit obrok od kako sam počeo.

    Drugo vezano za ove kalorije u kobasicama i jajima, ajde momci iduci put kaf kupite nesto, obrnite pakovanje pa procitajte koliko sta kalorija ima. 500-600 u jajima? Možda, ali u sva tri. Svinjske kobasice su obicno oko 300cal za 100g. Avokado 160cal za 100g.

    2*300=600
    2*200=400
    1*50 paradajz
    i taj avokado, oca mu ***** ko moze vise od pola jednog pojest dakle neka je 150-200cal
    ________________
    1150-1200

    Vodim izuzetno racuna o kolicinama i sastavu obroka. Da grijesim u procjeni vjerovatno ne bih skinuo 20+ kg. Ali bitno je da ce neko poput @beatnological doci dai objasni sta ja zapravo radim.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Cemu defanziva odmah? A gdje su ti dodatna kobasica, jaje, "listovi slanine" i ulje po vrh svega?
    Kao sto rekoh, racunanje "na pamet" ne vodi nicemu, pogotovo kada se kaze nesto tipa "Pojedem 2-3 kobasice i 2-3 przena jaja". Razlika izmedju 2 i 3 je 50% kalorija druze, to nije sitnica uopste.

    Po vrh svega ja nigdje nisam ni naveo koliko koja od namirnica ima kalorija tako da ne znam bas o cemu pricas.

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Još sam na keto, malo je usporilo sa opadanjem kilograma. I dalje jednom dnevno jedem, osjecam se top i veci dio dana ne osjecam glad uopste. Za ovih 17 dana sam sa 111kg spao na 107. 4kg manje ili oko 235g dnevno. Zadovoljan. Do kraja septembra najdalje, ispod 90.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ajd da se vratimo na ovo. Izgubio si za 17 dana 4kg sto u prevodu dovodi do jednostavne racunice da si otprilike unio 28 000 kalorija manje za tih 17 dana (~1600 dnevni deficit).

    Tu se otvara vise pitanja:
    1.) Dal' si izgubio misice/mast ili vodu?
    2.) Da li si stvarno izgubio 4kg?
    Mnogi ljudi se lagano prevare prilikom vaganja jer kilaza od dana do dana zdravoj osobi moze da varira i po par kilograma. Ako hoces da znas tacnu kilazu moras se vagati svaki dan u isto vrijeme i na kraju sedmice uzeti srednju vrijednost, nema druge opcije.
    2.) Koliki ti je ustvari realni TDEE i jesi li fizicki "neaktivan" toliko koliko je navedeno?

    Po tome sto si napisao je skoro pa nemoguce izgubiti toliku kilazu bez adekvatne ishrane i podobrog treninga, osim naravno ako nije u pitanju samo gubljenje vode (sto je veoma cesto i slucaj).

    Nije bila namjera da uvrijedim ikoga (a vidim da jesam), vec mi je tvoj post upao kao trn u oko jer je nekonsistentan. Ne slaze ti se racunica uopste, nit BMI, nit dnevni unos, niti gubitak kilograma. Veoma je jednostavno uociti neslaganja za bilo koga ko se malo duze bavi ovom tematikom.
    Last edited by beatnological; 20-06-19 at 10:47.

  20. #120
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    A evo i primjera odstupanja u vaganju, ne drasticnog jer je skoro svaki faktor da se pogrijesi eliminisan. Vaganje svaki dan u isto vrijeme, bez garderobe i poslije otprilike iste kolicine sna (u ovom slucaju odsustva istog).


    Ne preporucujem ovo ikome da radi tho. Jedini razlog sto sam poceo da vodim full "dnevnik" jeste da bih napokon izracunao tacan TDEE (jos "samo" sedam sedmica)...
    Last edited by beatnological; 20-06-19 at 11:13. Reason: Image

  21. #121
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Cemu defanziva odmah? A gdje su ti dodatna kobasica, jaje, "listovi slanine" i ulje po vrh svega?
    Kao sto rekoh, racunanje "na pamet" ne vodi nicemu, pogotovo kada se kaze nesto tipa "Pojedem 2-3 kobasice i 2-3 przena jaja". Razlika izmedju 2 i 3 je 50% kalorija druze, to nije sitnica uopste.


    Ajd da se vratimo na ovo. Izgubio si za 17 dana 4kg sto u prevodu dovodi do jednostavne racunice da si otprilike unio 28 000 kalorija manje za tih 17 dana (~1600 dnevni deficit).

    Tu se otvara vise pitanja:
    1.) Dal' si izgubio misice/mast ili vodu?
    2.) Da li si stvarno izgubio 4kg?
    Mnogi ljudi se lagano prevare prilikom vaganja jer kilaza od dana do dana normalnoj osobi moze da varira i po par kilograma. Ako hoces da znas tacnu kilazu moras se vagati svaki dan u isto vrijeme i na kraju sedmice uzeti srednju vrijednost, nema druge opcije.
    2.) Koliki ti je ustvari realni TDEE i jesi li fizicki "neaktivan" toliko koliko je navedeno?

    Po tome sto si napisao je skoro pa nemoguce izgubiti toliku kilazu bez adekvatne ishrane i podobrog treninga, osim naravno ako nije u pitanju samo gubljenje vode (sto je veoma cesto i slucaj).

    Inace ne zelim da pametujem, vec mi je tvoj post upao kao trn u oko jer je nekonsistentan. Ne slaze ti se racunica uopste, nit BMI, nit dnevni unos, niti gubitak kilograma. Veoma je jednostavno uociti neslaganja za bilo koga ko se malo duze bavi ovom tematikom.
    Na kraju svega dodaj hormone i njihov rad i vratices se na jednacinu sa dvije nepoznate. Svako tijelo je po malo priča na svoj način. Stvar nije samo matematicke prirode, dosta toga tu igra ulogu.
    Zadnjih desetak godina kuburim sa kilažom, jako jako brzo dobijam i gubim kilograme. Garderobu odavno slazem po brojevima, ne po boji.
    Primjera radi najmanja kilaza zadnjih godina mi je bila 2013. i to sam sišao sa 118kg na 85kg. Sedam mjeseci mi je trebalo za to, bez izmjene ishrane. Doduse taj period sam bio na brodu, rasturao se od posla (cca 10-15km pjeske - konobarisao na kruzeru i 4-5 puta sedmicno brodska teretana, preworkouti, proteini, boosteri, cuda i jadi. Neko vrijeme sam se zadrzao na toj kilazi, pa poslije nekih "ljubavnih" problema sam samo poceo da se tovim. Zimus mi je bio životni "peek" toliki da me sramota samog sebe bilo stati na vagu, martovska 125kg i poslije tog mjerenja sam jos par kg nabacio i konacno presjekao i zavrsio sa slatkisima, alkoholom i gaziranim. Ubrzo nakon toga potpuno izbacio krtolu i tijesta, cuo i za keto i prebacio se na to, pa prikljucio intermittent fasting, sto se svelo na jedan obrok dnevno, a po nekad i jedan u 48h.
    Par puta sam radio i water fasting, dje nisam nista osim vode unosio po 3-4 dana.
    Generalno, imao sam zalihu sala da ne jedem ič bar dva mjeseca

    Sto se izbacivanja vode tiče, zar se ta težina prva ne gubi? Nelogično mi djeluje da izbacujem vodu iz sebe ovako kasno.


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  22. #122
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Pretezno se priliko starta sa dijetom koja ima drasticno manji unos kalorija (pogotovo ako je keto) uvijek izgubi prvih sedmicu, dvije vecinom voda.

    Al' da, slazem se, naravno da u svemu veliku ulogu igra organizam i hormoni al' daleko od toga da su presudni. Opet ponavljam, pricam samo o zdravim osobama.

  23. #123
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,259
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Pa eto. Moji hormoni divljaju kao kod tinejdzerke


    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  24. #124
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nisam pominjao nikakav čit dej, niti sam imao čit obrok od kako sam počeo.

    Drugo vezano za ove kalorije u kobasicama i jajima, ajde momci iduci put kaf kupite nesto, obrnite pakovanje pa procitajte koliko sta kalorija ima. 500-600 u jajima? Možda, ali u sva tri. Svinjske kobasice su obicno oko 300cal za 100g. Avokado 160cal za 100g.

    2*300=600
    2*200=400
    1*50 paradajz
    i taj avokado, oca mu ***** ko moze vise od pola jednog pojest dakle neka je 150-200cal
    ________________
    1150-1200

    Vodim izuzetno racuna o kolicinama i sastavu obroka. Da grijesim u procjeni vjerovatno ne bih skinuo 20+ kg. Ali bitno je da ce neko poput @beatnological doci dai objasni sta ja zapravo radim.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Izvini, bio sam ubijeđen da sam ranije negdje pročitao. I još se ponadao kako bih I ja onda tako mogao. :-D Ali mojim nadanjima je došao kraj. :-D

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #125
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,528
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A evo i primjera odstupanja u vaganju, ne drasticnog jer je skoro svaki faktor da se pogrijesi eliminisan. Vaganje svaki dan u isto vrijeme, bez garderobe i poslije otprilike iste kolicine sna (u ovom slucaju odsustva istog).


    Ne preporucujem ovo ikome da radi tho. Jedini razlog sto sam poceo da vodim full "dnevnik" jeste da bih napokon izracunao tacan TDEE (jos "samo" sedam sedmica)...
    Pa koliko dugo racunas TDEE? Jos 7 sedmica da dodjes do racunice?

    Svjestan si da je TDEE promijenljiva vrijednost, tj. nije stalna i za 2 mjeseca moze znatno da se promijeni?

    Pitam jer imam osjecaj da oces da dodjes do tacne brojke a to nije moguce, pogotovo ne racunanjem na duze staze.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem [Letnja Akcija] Gaming Laptop / Ipad Mini 4 / PS4 i jos mnogo toga
    By Andrija. in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-16, 20:00
  2. Kupujem Samsung i Tesla TV sa M-tela
    By Mindcircus in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-16, 18:04
  3. Kupujem otkljucavanje ot991 sa m-tela
    By fikusmali in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-13, 00:52
  4. Nova akcija telefona m-tela
    By straus in forum Operatori
    Replies: 28
    Last Post: 07-11-08, 18:07
  5. Prodavachice tela!
    By Shelly in forum Sex i erotika
    Replies: 122
    Last Post: 19-06-04, 17:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •