Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast
Results 151 to 175 of 235

Thread: Udar na Huawei

  1. #151
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    A malo su zlocina ucinili jel’ Sirija,Libija,Iran,Irak,Ukraina...?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bojim se da kad shvate da su na kraju da je to sve dječja igra .

  2. #152
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jeste. Zato je u svemu ovome i problem ko ce ga kontrolisati. Na stranu brzine i sve ostalo, oprema je laka, male potrosnje i velikog dometa. Sto je idealno za militarizaciju opreme cim Internet of Things postane dovoljno jeftin(ili za vojsku i ne mora).
    Upravljanje dronovima na zemlji i vazduhu postaje lakse jer ti ne treba nista bez dzip sa stubom. Mogu sa se pocnu da koriste cipovi za vojnike koji ce slati podatke o stanju vojnika, gdje se nalaze u vecem sklopu borilista i da li su povredjeni ili mrtvi. Video zapis moze da ide u visokoj rezoluciji bez kasnjenja.
    Ko postavi najvise opreme za komercijalne korisnike moze najlakse da ih spijunira i prati. Vec se pominju aplikacije na vozilima da stanje u saobracaju se u realnom vremenu razmjenjuje izmedju automobila bez koriscenja satelita i drugih servisa.
    Mreze drze bez pada sistema stotine hiljada korisnika sto je dato na primjeru dolaska pape i hadza u meki.
    I sve to za pristupacne pare.
    A kod nas se ljudi raduju zabrani....srednji vijek u tehnologiji i ti se radujes....
    Lazanski ti li si bre ?

  3. #153
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Udar na Huawei

    Nisam Lazanski. Sto, kao do sada se nije militarizovala tehnologija ili iz militarizovane nastala komercijalna tehnologija.
    Nije ovo iz moje glave, vec ljudi pisu i po tehnoloskim i po ostalim casopisima o mogucim primjenama 5G tehnologije od komercijalne kroz samovozne automobile do upravljanja dronovima na ratistu koji su bili ograniceni na satelitsko upravljanje dok sad nece trebati jer je oprema laka i energetski efikasna.
    Sad sta je sve SF a sta su realne aplikacije je pitanje.
    Ali prica o 5G je prica o najvecem napretku u bezicnim komunikacijama zadnjih 20 godina.
    Zvuci mozda ludacki, ali kad malo pogledas zasto ljudi pricaju o tome, pocne da zvuci logicno

    Nego da ne objasnjavam ja
    https://insights.samsung.com/2018/07...o-new-heights/

    Americki Generali o sadasnjem koriscenju mobilnih mreza i buducem koriscenju 5G mreze
    Last edited by Hell Raiser; 24-05-19 at 15:07.

  4. #154
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    A zracenja koje 5G nosi sa sobom kao i pomor hiljade ptica na neka mjesta gdje su postavili prijemnike,pitanje se postavlja “kako ce to uticati na covjeka”??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #155
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    A zracenja koje 5G nosi sa sobom kao i pomor hiljade ptica na neka mjesta gdje su postavili prijemnike,pitanje se postavlja “kako ce to uticati na covjeka”??


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na svim člancima "ozbiljnih" medija u naslovu na tu temu stoji jedan veliki upitnik a i u samom tekstu izražavaju sumnju o tome je li upravo 5G uzrok. Masovni pomori ptica i drugih životinja su se dešavali i prije , čak i u regionima koji jedva da imaju ili uopšte nemaju signal mob. telefonije. Ove žute degutantne portale tipa Bljuc, Kurir i s. nema što komentarisati. Internet je pun samoproklamovanih univerzalnih stručnjaka za nuklearnu medicinu, radiologiju i kulinarstvo koji liječe frustracije, tražeći medijsku pažnju pa mlateći neprovjerene gluposti okupljaju pristalice sa istom dijagnozom. Paradoksalno je da "nešto" stvara toliko štetno i jako zračenje a da pri tome troši toliko malo energije. Kad naprave funkcionalnu mikrotalasnu pećnicu koja će skuvati čaj pomoću litijumske baterije od 3,7V, ozbiljno ću se zabrinuti.

  6. #156
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Huawei izjavio Amerika nije svjesna koliko su oni jaki...
    Nakoristio sam se mog P10 do sad od izlaska i prezadovoljan sam. Taman kad budem novi tel morao da uzimam neka ga gase

  7. #157
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Promaklo mi je ovo a izaslo je prije par dana...

    Zanimljiv osvrt na to kako je sama Amerika izbavila banke i druge privatne kompanije a sad ocekuju da Kina nece izbaviti Huawei koji btw. (makar vecim dijelom) drzavni...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #158
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    A zracenja koje 5G nosi sa sobom kao i pomor hiljade ptica na neka mjesta gdje su postavili prijemnike,pitanje se postavlja “kako ce to uticati na covjeka”??


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zaboga kako moze bit vece zrachenje nego do sad, ako trosi/koristi mnogo manje energije?! To su najosnovnije stvari iz fizike.
    Evidentno je da je i to iz iste kuhinje iz koje je dosla pricha o spijuniranju.
    ><

  9. #159
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Zaboga kako moze bit vece zrachenje nego do sad, ako trosi/koristi mnogo manje energije?! To su najosnovnije stvari iz fizike.


    Previous 'G' networks have used frequencies between 700 MHz and 6 GHz. The 5G network will operate on frequencies between 28 and 100 GHz. To put that into perspective: 4G is 10 times faster than 3G. It is expected that 5G will be around 1,000 times faster than 4G

    With an inability to travel great distances or pass through objects, the shorter length millimeter waves used in 5G need strengthening via booster antennas positioned on average every 150 meters (500 feet).

    In addition to the mobile phone towers already dotted across rural and urban areas, the need to enhance frequency levels for 5G networks could soon see booster antennas positioned on street signs, street lights and even post boxes (if they still exist then) in a bid to ensure a stable connection for users.

    Different frequencies of wavelength interact with the human body in different ways, but with a greater number of low-frequency antennas comes increased exposure to radio frequency radiation.

    https://www.dw.com/en/5g-networks-ar...lth/a-47981285






    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #160
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Interesantan tekst, -Ako ima vise izvora (low-frequency) zrachenja, onda je zrachenje vece.. Ingeniozno!
    (Da li isti princip vazi i za 5G koja nije niskofrekventna to ne vele. So :-?)


    Zez na stranu, linkovani chlanak iznosi jedne podatke a video koji je u sklopu chlanka, druge.
    Po tekstu 5G startuje sa 28GHz i ide do 100GHz, dok video veli da je start 5G-a na oko 3.5GHz (sto je malo jache od trenutnih 2.6GHz za 4G) a da ce tek kasnije to rasti put 100GHz.

    Dok kineski otac 5G-a, tvrdi da je za (njihovu) 5G potrebno znachajno manje energije nego za 4g..


    WTF?


    Ko ovdje pricha istinu ili je ovo trenutno sto se ima, u nedostatku pravih podataka, lupetanje kao i obichno, nagadjanje i licitiranje.
    ><

  11. #161
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Što je veća frekfencija manja je talasna dužina, veća propusna moć i manji domet, manji domet se tu rješava većim brojem JEFTINIH baznih stanica ali emitovana energija po m je zbirno mnogo manja nego kod 3G i 4G tehnologije. Teoretski i bi i mobilni telefoni trošili 10x manje struje na 5G tamo gdje je signal dostupan.

  12. #162
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    5G ne moze bas tako brzo da startuje, dosta zemalja koristi te frekvencije predvidjene za 5G kao dio programa istrazivanja svemira i uredjaja koji omogucuju to.
    5G u CG ce ic ja mislim na 3.6 a kad ce krenut sa 5G to se ne morate sjekirat

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  13. #163
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    5G ne moze bas tako brzo da startuje, dosta zemalja koristi te frekvencije predvidjene za 5G kao dio programa istrazivanja svemira i uredjaja koji omogucuju to.
    5G u CG ce ic ja mislim na 3.6 a kad ce krenut sa 5G to se ne morate sjekirat

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Ajmo u opkladu u sledeće dvije godine će ga biti , čak i kod nas . Sem ako nam kravarija ne zabrani da koristimo Kinesku tehnologiju .

  14. #164
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Moze testna bazna stanica da se pusti ali za komercijalnu upotrebu sanse nema. Pa mi ni Volte nemamo a ne 5G da pustaju

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  15. #165
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Inace mtel i telekom koriste Ericsson i to ce tako bit i ubuduce, telenor je na huawei. Mozda telenor i ubaci to malo ranije ali kako su se unakazili sa onim ZTE eksperimentom ja mislim da vise ne znam nikog ko je telenor korisnik

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  16. #166
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Inace mtel i telekom koriste Ericsson i to ce tako bit i ubuduce, telenor je na huawei. Mozda telenor i ubaci to malo ranije ali kako su se unakazili sa onim ZTE eksperimentom ja mislim da vise ne znam nikog ko je telenor korisnik

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Koliko je meni poznato Telenor je zadnjih 6-7 godina na ZTE opremi. Od uvodjenja 4G su koliko se sjecam

  17. #167
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Uvesti će oni 5G ne zbog nas nego zbog sebe i svog profita . A mi će trčati za nove ugovore nove telefone i velike brzine koje nam ionako ne trebaju . Koliko nas i 4G iskoristi u punom obimu . Ali covjek je proklet uvjek hoće bolje veće brze . Jbg sve znam a prvi ću ga uzeti .

  18. #168
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koliko je meni poznato Telenor je zadnjih 6-7 godina na ZTE opremi. Od uvodjenja 4G su koliko se sjecam
    Na huawei su oni odavno
    Umro je ZTE

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  19. #169
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Norveski Telenor prije par godina odlucio da umjesto Ericssona uzme ZTE opremu, i da opremu testiraju kod nas.
    Isto je trebao i Telekom da uradi, ali su se odlucili za Huawei.
    mtel je cini mi se isto na Huawei opremi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #170
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,669
    Thanks Thanks Given 
    1,687
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Telekom je vec testirao 5G mrezu, za koliko ce godina zaživjeti, vidjećemo....

    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

  21. #171
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Antares telenor huawei
    Telekom, mtel ericsson

    Tako makar cuh na neki seminar u BD

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 25-05-19 at 12:49.

  22. #172
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Huavej je registrovao ime Hongmeng za svoj operativni sistem zasnovan na Androidu.

    Novo ime će oduševiti mnoge korisnike Huaveja jer u kineskoj mitologiji Hongmeng označava situaciju pre stvaranja sveta.Kako je predsednik Huveja Ren Žengfej istakao, u kompaniji su očekivali da će se ovako nešto dogoditi, pa su na vreme počeli s razvijanjem vlastitog operativnog sistema.

    O kakvom se sistemu tačno radi mediji su do sada samo nagađali, no čini se kako bismo već ove godine mogli da ga vidimo uživo na pametnim telefonima.

    Radi se o otvorenoj platformi koju bi trebalo prilagoditi različitim proizvodima u relativno kratkom vremenu. Nije zanemarljiva ni činjenica da je Hongmeng (navodno) tako osmišljen da sve Android aplikacije mogu da funkcionišu na njemu bez problema.

    Iza Hongmenga stoji profesor s kineskog Univerziteta Đao Tong iz Šangaja Čen Haibo, koji ga razvija još od 2012. godine.

    Konačna verzija trebala bi da bude kompatibilna sa Android aplikacijama na telefonima, računarima, tabletima, televizorima, ali i automobilima. Čak bi i vizuelno trebalo da bude veoma sličan kako bi se korisnici što brže i lakše prilagodili.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #174
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    5G ne moze bas tako brzo da startuje, dosta zemalja koristi te frekvencije predvidjene za 5G kao dio programa istrazivanja svemira i uredjaja koji omogucuju to.
    5G u CG ce ic ja mislim na 3.6 a kad ce krenut sa 5G to se ne morate sjekirat

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Jes, ometaće naš radioteleskop na Durmitoru.

  25. #175
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Huavej je registrovao ime Hongmeng za svoj operativni sistem zasnovan na Androidu.

    Novo ime će oduševiti mnoge korisnike Huaveja jer u kineskoj mitologiji Hongmeng označava situaciju pre stvaranja sveta.Kako je predsednik Huveja Ren Žengfej istakao, u kompaniji su očekivali da će se ovako nešto dogoditi, pa su na vreme počeli s razvijanjem vlastitog operativnog sistema.

    O kakvom se sistemu tačno radi mediji su do sada samo nagađali, no čini se kako bismo već ove godine mogli da ga vidimo uživo na pametnim telefonima.

    Radi se o otvorenoj platformi koju bi trebalo prilagoditi različitim proizvodima u relativno kratkom vremenu. Nije zanemarljiva ni činjenica da je Hongmeng (navodno) tako osmišljen da sve Android aplikacije mogu da funkcionišu na njemu bez problema.

    Iza Hongmenga stoji profesor s kineskog Univerziteta Đao Tong iz Šangaja Čen Haibo, koji ga razvija još od 2012. godine.

    Konačna verzija trebala bi da bude kompatibilna sa Android aplikacijama na telefonima, računarima, tabletima, televizorima, ali i automobilima. Čak bi i vizuelno trebalo da bude veoma sličan kako bi se korisnici što brže i lakše prilagodili.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Znači da sam bio u pravu, linux kernel, android runtime i ćao, svaka aplikacija koja je na google store će moći da se skine i sa njihovog storea a developerima još jedan izvor finansiranja, maps i ostali google aplikacije će isto raditi na njihovom sistemu. Na kraju će jedini gubitnici biti ameri a Huawei će i dalje postojati i prodavati opremu i telefone.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moždani udar - ictus cerebralis
    By nezavisni_posmatrac in forum Medicina
    Replies: 16
    Last Post: 26-07-14, 15:56
  2. Kupujem Topovski udar
    By zajeb in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 04-07-13, 14:38
  3. STRUJNI UDAR, DAR-MAR, i goli CAR
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 01-03-07, 13:48
  4. Postmortem & UDAR
    By Innuendo in forum Muzika
    Replies: 80
    Last Post: 21-05-04, 17:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •