Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 235

Thread: Udar na Huawei

  1. #101
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jos nema zitelja evrope ? Kad pocne da se blmira zovite me, da se smijem
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  2. #102
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Јел се огласио ракун само ме то занима

  4. #104
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ova kompanija od samog početka klonira samsungove i eplove uređaje. Ja ne znam šta su oni doprinjeli tehnologiji. Neka ideja, inovacija...pogledati samo njihove laptopove, sramota da iskopiraju makbuk u potpunosti. Tako mnogobrojna nacija bez ijednog poznatog naučnika koji je zadužio svijet nekim otkrićem, nejeasno skroz. Obična banda prevaranata, nije ni čudo što ih Japanci ne poštuju ni malo. Ovo za špijunažu vjerovatno je glupost, ali bez obzira drago mi je zbog ove odluke američkih kompanija. Sad mogu u laptopove ugrađivati mediatek ili da se posvete poljoprivedi, nije im loš ovaj bijeli luk što uvozimo, organski.

  5. #105
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Јел се огласио ракун само ме то занима
    Vjerovatno sprema neki iscrpan post posle kojeg će da se stavi tačka odje, zatvori topic i arhivira za buduće generacije..

  6. #106
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Јел се огласио ракун само ме то занима
    To nije rakun , to je zitelj evrope. Obicno mu treba do 4 radna dana da se spremi za neku temu i da pocne sa dominiranjem
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  7. #107
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Original clanak
    https://www.theguardian.com/artandde...-a-photo-essay
    U svakom slucaju bas impresivno.

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  8. #108
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tales View Post
    Ova kompanija od samog početka klonira samsungove i eplove uređaje. Ja ne znam šta su oni doprinjeli tehnologiji. Neka ideja, inovacija...pogledati samo njihove laptopove, sramota da iskopiraju makbuk u potpunosti. Tako mnogobrojna nacija bez ijednog poznatog naučnika koji je zadužio svijet nekim otkrićem, nejeasno skroz. Obična banda prevaranata, nije ni čudo što ih Japanci ne poštuju ni malo. Ovo za špijunažu vjerovatno je glupost, ali bez obzira drago mi je zbog ove odluke američkih kompanija. Sad mogu u laptopove ugrađivati mediatek ili da se posvete poljoprivedi, nije im loš ovaj bijeli luk što uvozimo, organski.
    Ne vidim problem već isključivo krajnji benefit za korisnika u tome. Šta ti uopšte znači taj doprinos? Ekrani, senzori, procesori, itd. svi se izrađuju po licenci kompanija za koje nikad nisi ni čuo.

  9. #109
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #110
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tales View Post
    Ova kompanija od samog početka klonira samsungove i eplove uređaje. Ja ne znam šta su oni doprinjeli tehnologiji. Neka ideja, inovacija...pogledati samo njihove laptopove, sramota da iskopiraju makbuk u potpunosti. Tako mnogobrojna nacija bez ijednog poznatog naučnika koji je zadužio svijet nekim otkrićem, nejeasno skroz. Obična banda prevaranata, nije ni čudo što ih Japanci ne poštuju ni malo. Ovo za špijunažu vjerovatno je glupost, ali bez obzira drago mi je zbog ove odluke američkih kompanija. Sad mogu u laptopove ugrađivati mediatek ili da se posvete poljoprivedi, nije im loš ovaj bijeli luk što uvozimo, organski.
    ovoliku kolicinu gluposti, a u ovoliko malom postu nisam odavnoo procitao. jedna od najstarijih civilizacija, stara oko 5000 god, koja izmisslila barut, prve bombe, kompas, papir i prva uvela u upotrebu papirni novac, zapocela tehnologiju stamparstva sa drvenim presama, kisobran... ako ti je nesto nepoznato, procitaj malo, obrazuj se, a ne da izlivas odje frustracije.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #111
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tales View Post
    Ova kompanija od samog početka klonira samsungove i eplove uređaje. Ja ne znam šta su oni doprinjeli tehnologiji. Neka ideja, inovacija...pogledati samo njihove laptopove, sramota da iskopiraju makbuk u potpunosti. Tako mnogobrojna nacija bez ijednog poznatog naučnika koji je zadužio svijet nekim otkrićem, nejeasno skroz. Obična banda prevaranata, nije ni čudo što ih Japanci ne poštuju ni malo. Ovo za špijunažu vjerovatno je glupost, ali bez obzira drago mi je zbog ove odluke američkih kompanija. Sad mogu u laptopove ugrađivati mediatek ili da se posvete poljoprivedi, nije im loš ovaj bijeli luk što uvozimo, organski.
    Huawei bas nije ta kompanija koja kopira samsung telefone... Evo ovaj novi P30 Pro je prvi telefon sa nevjerovatnim zoom-om, i po meni imaju najbolju kameru na telefonu.

    Ako cemo realno, u zadnje vrijeme svako, svakog kopira cim vide da je nesto u trendu odmah iskopiraju.

    Evo primjer NOTCH, to je prvi iPhone uveo pa su ostale kompanije poceli ali recimo Fingerprint na ekranu je prvi uveo Vivo X20 Plus pa je posle Samsung njih kopirao, tako da odje je Samsung nekog kopirao

    Kinezi trenutno vladaju na trzistu mobilnih uredjaja, iPhone i Samsung polako ali sigurno gubi od kineza pa je ovo jedini nacin da uniste veliku kompaniju kao sto je Huawei. Ovo je sve politicki, da bi Samsung i iPhone ostali No.1 na trzistu


    Najveci problem svih kompanija jeste sto amerikanci drze monopol.

    Google, Android, YouTube, Intel, windows itd... sve to kontrolisu amerikanci ali proizvodnju svu kontrolise kina pa jedina zrtva ce narod biti, mi cemo ti koji cemo poceti da placamo skuplje telefone jer cim nema konkurencije odmah cijene rastu a napredak nidje

    Po meni ovo je napad na Kinesku ekonomiju ali bogami i na americku, jer kina nece sigurno samo stajat i gledat

  12. #112
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

  13. #113
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    E ovo je mnooooogo veći udarac za Huawei nego Google i ostala bratija...

  14. #114
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    E ovo je mnooooogo veći udarac za Huawei nego Google i ostala bratija...

    To je sigurno, ali cisto sumnjam da ce na ovome zavrsiti

  15. #115
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,491
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Nego, šta sprečava neku drugu kinesku firmu da kupuje američki hardver i preprodaje ga Huawei-u...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  16. #116
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    E kad bi to tako islo. Vjerovatno postoji klauzula o koriscenju, tj striktno za sopstvene potrebe.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #117
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tales View Post
    Ova kompanija od samog početka klonira samsungove i eplove uređaje. Ja ne znam šta su oni doprinjeli tehnologiji. Neka ideja, inovacija...pogledati samo njihove laptopove, sramota da iskopiraju makbuk u potpunosti. Tako mnogobrojna nacija bez ijednog poznatog naučnika koji je zadužio svijet nekim otkrićem, nejeasno skroz. Obična banda prevaranata, nije ni čudo što ih Japanci ne poštuju ni malo. Ovo za špijunažu vjerovatno je glupost, ali bez obzira drago mi je zbog ove odluke američkih kompanija. Sad mogu u laptopove ugrađivati mediatek ili da se posvete poljoprivedi, nije im loš ovaj bijeli luk što uvozimo, organski.
    Zaboravio si da dodaš da jedu pse i mačke )))))

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    E kad bi to tako islo. Vjerovatno postoji klauzula o koriscenju, tj striktno za sopstvene potrebe.
    Evo šanse za Balkance

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #119
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Japanci se pridruzuju: https://asia.nikkei.com/Spotlight/Hu...ject-to-US-ban

    Ocekivano.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ovoliku kolicinu gluposti, a u ovoliko malom postu nisam odavnoo procitao. jedna od najstarijih civilizacija, stara oko 5000 god, koja izmisslila barut, prve bombe, kompas, papir i prva uvela u upotrebu papirni novac, zapocela tehnologiju stamparstva sa drvenim presama, kisobran... ako ti je nesto nepoznato, procitaj malo, obrazuj se, a ne da izlivas odje frustracije.
    No postove/priche od kojih odumiru neuroni se ne odgovara zaboga, vidis li da se skola pohadjala fakultativno i od moranja.
    I sto je najbizarnije, lol, pogladaj nick.. Moz' mislit u kakav se propeler pretvorio nesretni Tales (iz Mileta), mogla bi mu se elektrana na grob napravit.


    Nego, istorija za istoriju, danas za danas, recimo rezultati PISA testova u potonjih nekoliko godina/decenija i kako se rangiraju po njima. U prvih su nekoliko zemalja koliko se sjecam.
    Te je naravno jasno zasto se sa razvojem 5g otislo najdalje kod njih
    ><

  21. #121
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    A šta očekivati od okupirane države , ma bila i bogata . Samo jedna kravarska kolonija sa okupacionim amarickin snagama , tako se zvanično zovu .

  22. #122
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post

    Nego, istorija za istoriju, danas za danas, recimo rezultati PISA testova u potonjih nekoliko godina/decenija i kako se rangiraju po njima. U prvih su nekoliko zemalja koliko se sjecam.
    Te je naravno jasno zasto se sa razvojem 5g otislo najdalje kod njih
    Drago mi je da je ovo pomenuto. Dijelom objasnjava pozadinu ovog incidenta. Koji je samo dijelom vezan za trgovinski rat Kine i SAD.

    Nedavno sam imao prilike da pogledam rezultate PISA rezultata koji se odnose na nauku i matematiku. Ako se dobro sjecam, prvih sedam drzava je bilo iz Istocne Azije: Singapur, Hong Kong, Makao, Kina, Japan, J. Koreja, Taivan. U ovom treba traziti kljuc uspjeha ovog dijela svijeta i zasto mnogi smatraju da 21. vijek pripada Aziji. Dzaba ti krades tehnologiju, ako nemas kapacitet da je absorbujes i znanje da je primijenis i unaprijedis. SAD su napravile razliku znacajnim dijelom svojom dominacijom u IT sektoru, narocito u zadnjih 25 godina. Sad Kina prijeti da potkopa tu poziciju, cime se potkopava i ukupna pozicija SAD kao supersile. 5G je samo jedna ilustracija ovog sto se desava, a ovaj napad na Huawei je ocajnicki pokusaj da se to sprijeci, ili barem odlozi.

    Ovih par likova koji na Kinu gledaju kao na grupu prevaranata iz neke "raspale Kine" samo pokazuju nivo svog neznanja. Koje je, pretpotstavljam, posljedica predrasuda, ispiranja mozga, ili gledanja na Kinu kroz kineske butike bofl robe iz Podgorice. Njima jednostavno ne moze doprijeti do (ispranog) mozga da to sto oni misle nema mnogo veze sa realnoscu da postoji jedna druga, mocna Kina koja ce vrlo brzo postati vodeca sila u svijetu. Iako sam u ovo ubijedjen, ipak bih stavio odredjenu rezervu, buduci da Kina ima svojih unutrasnjih problema.

  23. #123
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    A šta očekivati od okupirane države , ma bila i bogata . Samo jedna kravarska kolonija sa okupacionim amarickin snagama , tako se zvanično zovu .
    Ovo je, nazalost, tacno. Japan ce uvijek slijediti politiku SAD, manje ili vise bezrezervno. Uz rijetke izuzetke. Jedan moj prijatelj, koji poznaje Japance bolje od mene, tvrdi da Japanci vole da bude uz najaceg i da ce jednog dana kada Kina postane vodeca sila i Japan promijeniti stranu. Mislim da se to nece tako lako desiti. Izmedju Japana i Kine tinja netrpjeljivost, iako na neki svoj nacin Japanci postuju Kinu, buduci da su mnoge stvari Japanci preuzeli iz Kine (ukljucujuci budizam i konfucijanizam). S druge strane, Japanci su opsjednuti Amerikom i Amerkancima. Sto je za prosjecnog Balkanca opsjedunutog prosloscu tesko da razumije.

  24. #124
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nažalost mnogi ne shvataju da za svako tržište postoji odredjena cjenovna kategorija . Kineski buticu po Evropi nemaju ni iste cijene ni kvalitet kao kod nas isto tako po Africi ili npr Bangladešu sam gledao njihove butike sa mnogo losijim kvalitetom robe i naravno prilagođenom cijenom . Ono sto se kod bas prodaje kod njih oblaci obuje najniži sloj stanivništva . U velikim gradovima teško da ćete naći takve stvari .
    Jedna paralela . Stariji se sjecaju šta je sve moglo sa se kupu se “ jednu črvenu “ a sad su oni kupili nas . Jbg ko jam he kriv sto smo Balkan

  25. #125
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ovim zabranama huaweia najvise je profitirao ericsson, malo se ovajdila i nokia. Digao ih je tramp iz nokdauna.
    Politika je iza svega, prisliskivanje je samo pokrice to i ptice znaju

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moždani udar - ictus cerebralis
    By nezavisni_posmatrac in forum Medicina
    Replies: 16
    Last Post: 26-07-14, 16:56
  2. Kupujem Topovski udar
    By zajeb in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 04-07-13, 15:38
  3. STRUJNI UDAR, DAR-MAR, i goli CAR
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 01-03-07, 14:48
  4. Postmortem & UDAR
    By Innuendo in forum Muzika
    Replies: 80
    Last Post: 21-05-04, 18:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •