Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 137

Thread: Windows Vista !!!

  1. #51
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    dusane, ne bih da ulazim u raspravu sa tobom oko toga kako radi winOS, sta gdje cuva i kako rade registri i instalirani softver, i kako oni upisuju reference(niti imam vremena, niti je ovo mjesto za to). Samo cu se osvrnuti na jedan detalj.

    Svi gorepomenuti softveri su uglavnom freeware ili shareware tipa. Druga stvar je da postoji nesto sto se zove kompatibilnost softera sa OS, tj u svakom programu ima readme fajl koji ti govori za koji za koji OS ima podrsku, iliti ako ti je lakse na kojem moze da se instalira/radi.

    U ovo se ubraja veliki broj programa, a s obzirom da Vista jos nije izdala kompletne specifikacije osim MS partner firmama (adobe i njima slicni), cisto sumljam da bas sve sto si nabrojao moze da radi na njoj. Vrlo je moguce da rade free/sharewere programi koji u vecini ne zavise toliko od tipa instaliranog Windowsa

  2. #52
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    dusane, ne bih da ulazim u raspravu sa tobom oko toga kako radi winOS, sta gdje cuva i kako rade registri i instalirani softver, i kako oni upisuju reference(niti imam vremena, niti je ovo mjesto za to). Samo cu se osvrnuti na jedan detalj.

    Svi gorepomenuti softveri su uglavnom freeware ili shareware tipa. Druga stvar je da postoji nesto sto se zove kompatibilnost softera sa OS, tj u svakom programu ima readme fajl koji ti govori za koji za koji OS ima podrsku, iliti ako ti je lakse na kojem moze da se instalira/radi.

    U ovo se ubraja veliki broj programa, a s obzirom da Vista jos nije izdala kompletne specifikacije osim MS partner firmama (adobe i njima slicni), cisto sumljam da bas sve sto si nabrojao moze da radi na njoj. Vrlo je moguce da rade free/sharewere programi koji u vecini ne zavise toliko od tipa instaliranog Windowsa
    Što se tiče ovih programa koje sam naveo da rade bez ponovne instalacije,reč je i o mnoštvu komercijalnih programa a ne samo freeware/shareware.Tu su i partition magic,system mechanic,everest enterprise,acdsee, itd,sve komercijalne verzije.U slučaju komercijalnih programa dovoljno je uneti podatke za registraciju,a inače i oni rade po istom principu,bez ponovne reinstalacije.Nije reč o tome da li su komercijalni ili freeware,već da li su tako isprogramirani da skladište važne fajlove u windows folderu ili da zavise od svojih zapisa u registru.
    Veliki programski paketi(MS Office,Adobe Acrobat,Photoshop)i programi koji instaliraju neki svoj drajver(virtual drive,alcohol,vmware itd),firewall-ovi(sem outpost-a) i antivirusi ne mogu raditi bez ponovne instalacije,pa se posle svake nove instalacije windowsa moraju ponovo reinstalirati.
    Većina ovih programa koje sam naveo da rade bez ponovne instalacije,svakako će raditi i na Visti(ja sam se lično uverio da ogromna većina radi na beta 1 i beta 2),čak je mnogo verovatnije da će ovakvi programi raditi bez problema jer ovakve aplikacije ne zavise uopšte od registra i windows foldera,pa su mnogo manje zavisni i od verzije windowsa.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    aha piraterija a
    Last edited by DIDI; 31-01-07 at 18:51.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post


    Ajte uzdravlje skidali da vam ne puca adsl



    Pukao sam 11 GB protoka da bih skinuo vistu od 2.6 GB jer mi je pucao adsl 4-5 puta....

    Ostatak sam potrosio na igrice i sad cu ili cekat decembar da ovo skinem ili platit 21e :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

    j*** im adsl


  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Zasto ti je trebala Vista (tako hitno)?!
    She is only here to annoy herself!

  6. #56
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Pukao sam 11 GB protoka da bih skinuo vistu od 2.6 GB jer mi je pucao adsl 4-5 puta....

    Ostatak sam potrosio na igrice i sad cu ili cekat decembar da ovo skinem ili platit 21e :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

    j*** im adsl

    Zato skidas preko torrenta,pa ako ti pune adsl,ima resume

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://img413.imageshack.us/img413/5377/vista16cd.jpg

    da ne bude da samo linux reklamiram hahahah

  8. #58
    Join Date
    May 2004
    Location
    New York, New York, United States
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam Vistu ali kada sam kupio laptop naravno ide vista..i mogu reci da je prejaka...
    ------------------
    Niksic-Crnogorski Detroit

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja sam juce instalirao Vistu ultimate,kao prvo iznenadila me brzina instalacije i jednostavnost. Inace imam Intel celeron 2.9 procesor,itd,itd,512 mb ram i radila je jako dobro bez ikakvih problema(manje -vise). E onda sam nakon dva sata koriscenja izbrisao je i vrnuo se na XP jer neke programe koje sam koristio na XP nijesam mogao instalirati jer ne podrzavaju taj sistem windows-a. Treba malo sacekati da i razni programi budu podnosljivi sa Vistom i tek je onda koristiti. A `jel lijepa jes vala ...

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lagano svi "kupuju" novi OS jer je ljepsi...bruka

  11. #61
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poenta je u tome sto "kupuju"

  12. #62
    Join Date
    May 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    794
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poz....
    danas "uzeh" vistu, no nije mi dosao niti serijal, niti nista, pa samo da mi kaze neko ko je vec instalirao, je li to potrebno, ili je li ista potrebno od toga(SN, aktivacija, itd.) da se ne bih zaglavi u sred instalacije????

  13. #63
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by <[ nIkI ]> View Post
    poz....
    danas "uzeh" vistu, no nije mi dosao niti serijal, niti nista, pa samo da mi kaze neko ko je vec instalirao, je li to potrebno, ili je li ista potrebno od toga(SN, aktivacija, itd.) da se ne bih zaglavi u sred instalacije????
    Nije potrebno, Bil Gejts je sa Vistom odlucio da oslobodi svoje programe za
    slobodno koriscenje i mijenjaje, pa ti sa njim dodje i source
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Pitanje: rodjaka je kupila lap top i doshla joj je Vista na njemu. Da li ce imati kakvih problema u radu ako se na njega instalira ***** verzija MS Office?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #65
    Join Date
    May 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    794
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Nije potrebno, Bil Gejts je sa Vistom odlucio da oslobodi svoje programe za
    slobodno koriscenje i mijenjaje, pa ti sa njim dodje i source

    evo sad sam je probao instalirati, i trazi mi product key. da nema ko slucajno?????

  16. #66
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako odma prodje ova euforija oko Viste, naravno, odma posto se instalira
    Stvarno mi je radila brzo i dizao se sistem brze od eXPee-a, aero okruzenje fino izgleda, sve ql. Al najbolje je kad se otkrije sto sve moze na nju da se pokrene) - nista skoro (cak ni uz onaj compatibility wizard). Tako da je i kod mene zavrsila u bin, kao i kod svakog drugog vjerujem

  17. #67
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Pitanje: rodjaka je kupila lap top i doshla joj je Vista na njemu. Da li ce imati kakvih problema u radu ako se na njega instalira ***** verzija MS Office?
    MS Office 2003 radi ok,za ostale verzije ne znam.Rade i open office i abiword.

  18. #68
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bijela-HN
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim dosta price.. Da ne bi komplikovao pricu i lupao u prazno pisem ukratko svoje iskustvo i misljenje o Visti.
    Instalirao sam je, igrao sam se neko vrijeme s njom i sada je koristim. Prednosti naspram XP-a su stabilnost i vizuelni efekti, mane jos uvjek nedostatak drajvera, hardverski je zahtjevnija (zauzima mi oko 380MB radne memorije i 3GB i nesto na hard disku). Laksa je za pretrazivanje fajlova na kompjuteru kao i za pregled. Uglavnom vecina zadnjih verzija programa radi na njoj bez ikakvih problema.
    Ja pored nje jos uvjek imam XP jer na laptopu imam 512MB rama sto mi malo otezava brzi rad s njom kao sto je to na XP-u.
    Evo neki screenshot-ovi sa mog laptopa.

    Odje mozete vidjet kolika velicina foldera moze da se podesi...
    http://img87.imageshack.us/my.php?im...titled1rl9.jpg

    Odje sam se malo igrao, promjenio ikonice programima i stavio Large icons na Desktopu.
    http://img138.imageshack.us/my.php?image=vistaav5.jpg

    Ovo je sam pocetak, tj. 30min. nakon instalacije Viste...
    http://img178.imageshack.us/my.php?i...enshotsvi3.jpg
    Last edited by fishman; 10-03-07 at 01:31.

  19. #69
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bijela-HN
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos nesto... Sve verzija Viste dolaze na jednom DVD disku. Od upisanog serijskog broja na pocetku instalacije zavisi koju Vistu cete instalirati na kompjuteru.
    SVaku od Vistinih verzija mozete isprobati i bez serijskog broja, s tim sto cete imati 30 dana zadovoljstva ili ne zadovoljstva

  20. #70
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje : dje da skinem ultimate verziju viste i moze li se pored xp-a istalirati jos i wista ili npr. na drugi hdd da nju istaliram pa pri paljenju pc-a da biram koji cu sistem oce li ispasti to kako ?
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  21. #71
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bijela-HN
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes na drugoj particiji da instaliras Vistu i da prilikom paljenja kompjutera biras koji sistem zelis da pokrenes. Kad pokrenes instalaciju biras advance install i kasnije odredis drugu particiju na kojoj zelis Vistu da stavis. Trazi na torrente Vistu.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok Hvala .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Whatever You Do: Don't Buy Vista!

    Worried about PC privacy? Looking for increased reliability and greater security? Then don't buy Microsoft's new, heavily hyped operating system, called Vista, or any computer that comes equipped with it.

    Vista includes an array of "features" that make your computer less reliable, less secure, less stable and slower. These so-called features also cause compatibility problems with other programs. If these features offered some corresponding benefit, perhaps this tradeoff would be worth it. But they don't. They're designed to make certain that you're not violating any of what are called "digital rights management" (DRM) features built into Vista.

    What's going on? It's been five years since Microsoft introduced Windows XP-why isn't Vista a faster, safer and more secure operating system?

    Blame Hollywood. Most of these "features" were inserted into Vista at the behest of the entertainment industry. Basically, what Microsoft has done is to add what amounts to copy protection technology for certain media formats. If you want the highest-quality output possible from these formats, you'll need to use peripheral devices that have comparable copy protection built-in. Otherwise, you'll see blurred images of your game, movie-or the output may be blocked altogether.

    A substantial incentive of Vista software is to essentially keep tabs on you. The good folks at Microsoft want to make certain you're not using "protected media" in any way prohibited by your license agreements. (You do read all your license agreements, don't you?) It's not a huge surprise to learn that this overhead slows down your PC considerably.

    Do you live an area subject to less than a perfect electricity supply? Too bad-Vista can interpret slight voltage variations as a hacker attack and automatically restart your PC. Hackers have already taken advantage of this fact to design exploits that subtly alter voltages or other parameters to trigger these DRM features, thereby disabling targeted PCs. (Think of the implications of this kind of attack on a military installation.)

    What can you do to protect yourself? The most important thing to do is NOT to purchase Vista or a Vista-equipped machine. This won't be easy, because as with Windows NT, Microsoft is bundling Vista with PC manufacturers so that it will become increasingly difficult not to use it. Moreover, even if you don't use Vista, you'll wind up against Vista's DRM measures in your PC peripherals design and manufacture two different versions of their products

    One thing's for sure: Vista's DRM features are so obnoxious that I predict millions of users will wind up disabling it (and thereby breaking the law) simply to play their own legitimately-acquired digital media. And that may finally persuade Hollywood to break their unholy alliance with Microsoft. Time will tell.

    MARK NESTMANN, Privacy Expert & President of The Nestmann Group
    www.nestmann.com

  24. #74
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    nocas smo instalirali vistu kdo druga, pa okruzenje jeste lijepo, ali toliko da ti to ide na zivce. Gledam Vistu a vidim graficko okruzenje linuxa.
    Svidja mi se search opcija na start meniju, ako sam dobro pohvatao to je u stvari nekadasnji 'run'?
    I sta je fora sa onim 'Large Icons'? Jebote, sta da su po defaultu onakve... :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #75
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Ravell
    Gomila gluposti sa sajta koji si naveo kao izvor.
    Inace ne uzbudjujte se zbog raznoraznih prica tipa "teorija zavjere microsofta da novim zlim operativnim sistemom pokori svijet" i sl.
    Cinjenica je da ljudi vole takve senzacije i da su vecina bez pokrica.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trikovi!
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 53
    Last Post: 10-04-07, 17:07
  2. Microsoft Windows Media Player 11
    By stefke in forum Software
    Replies: 62
    Last Post: 29-01-07, 00:57
  3. Novi windows ce se zvati...
    By hercules in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-05, 07:15
  4. Katastrofa od podizanja sistema zvanog XP
    By hercules in forum Software
    Replies: 43
    Last Post: 11-04-05, 15:31
  5. 600 kompjuterskih knjiga na DVD-u,4 eura
    By petrucci in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 08-02-05, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •