Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 110 of 110

Thread: [P R A V O] Nasljedno | kazneno | socijalno..

  1. #101
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Može li mi neko na PM opisati detalajan postupak? Samo sam rodjena u Dubrovnik i ništa više.
    Da li je neko probao sve odmah u Dubrovniku da završi, kažu mi d aje tamo najbrže?
    U HR za sve postupke imas "normalni rok", "zurni" i "super zurni" (ne znam tacne nazive) osim za drzavljanstvo, tako da ti je prakticno nebitno dal' ces ici preko Dubrovnika ili Kotora (niposto PG, kao sto rekoh a i the_lady potvrdi, jer su uzasni).
    Sve informacije se nalaze na linkovima ispod ali opet ne bih se vodio samo tim, najjednostavnije ti je da okrenes konzulat u Kotoru i zakazes termin (maksimalno su ljubazni) te onda sve rijesis preko njih.

    https://mup.gov.hr/gradjani-281562/m...vljanstva/4746
    https://www.zakon.hr/z/446/Zakon-o-h...5%BEavljanstvu

    Ako ti oba roditelja nisu bili drzavljani RH u trenutku tvog rodjenja zaboravi na drzavljanstvo jer od kako su u EU totalno su druge procedure. Za novorodjenchad je neka druga prica, tu i dalje "primaju drzavljane" shakom i kapom. :P

  2. #102
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    A okle državčjani Hr, rodjeni i oni u Novi, nego samo je Dubrovačka bolniva vazda bila gospodska i tamo smo se masovno novljani radjali.
    Nema ni veze nego su me ubjedjivali neki da sigurno može n aosnovu mjesta rodjenja.

  3. #103
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nema ni veze nego su me ubjedjivali neki da sigurno može n aosnovu mjesta rodjenja.
    U principu nekada je moglo ali sada tesko. Prakticno pola Novog bi imalo HR drzavljanstvo da je i dalje tako.

  4. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  5. #104
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Ima li pravnika da je voljan i zna da me posavjetuje
    Ako je neko na nepokretnost/livadu i objekte upisao u katastart u ogranicenja sledece vrste:


    "pravo sluzbenosti - stvarna sluzbenost prolaza pjesice i motornim vozilima bilo koje vrste u bilo koje doba dana i novi ili godine u korist svakodobnog vlasnika parce 2205, 2208, 2208/2 itd... "

    nekolike stvari me interesuju - je li ovo nesto sto se upisuje po "sluzbenoj duznosti" ili je neko odlucio tako da upise i time nekome posebno dozvoli prolaz. sta to znaci za vlasnika parcele? da mora, po zahtjevu vlasnika parcele 2205 (i ostalih) ucrtati put preko svojega? (trenutno put ne postoji)

    zasto je isto upisano i za objekte na parceli? zbog ovih letaca te bi kolima kroz kucu ili samo neko ne koristi glavu?


    i da obrazlozim jos poziciju


    edit: ipak slika - kliknite za vecu sliku

    Parcela 2207 mene interesuje (zeleno oznacena), ona ima pomenuta opterecenja
    i ona i parcele 2205-2209 su vlasnistvo istoga lica. Ivicama parcela 2207 i 2208 (gornja i desna sa skice) je magistrala i seoski put
    gore navedeno opterecenje je samo za parcelu 2207...
    pri cemu parcela 2208 npr (dio opterecenja) ima prilaz sa 2 puta cijelom duzinom/sirinom, a opet je navedena u opterecenju za parcelu 2207 da mora dozvoliti put


    Suma sumarum - ako ja kupim parcelu 2207, moze li me trenutni vlasnik sa ovom "tehnikalijom" sjutra zeznuti da izdijeli ove parcele okolo te se granice sa 2207 i kaze - ovaj vam duguje put tako je u katastar ?
    imam utisak da znam odgovor, ali eto da pitam
    Last edited by LuTheDuck; 17-06-22 at 15:39. Reason: edit
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ne znam bas da ti dam ogovor n apitanje ali bih ti savjetovao da ne kupujes nista ako nije sve 1/1 bez ikakvih opterecenja, ogranicenja....
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #106
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Ima li pravnika da je voljan i zna da me posavjetuje
    Ako je neko na nepokretnost/livadu i objekte upisao u katastart u ogranicenja sledece vrste:


    "pravo sluzbenosti - stvarna sluzbenost prolaza pjesice i motornim vozilima bilo koje vrste u bilo koje doba dana i novi ili godine u korist svakodobnog vlasnika parce 2205, 2208, 2208/2 itd... "

    nekolike stvari me interesuju - je li ovo nesto sto se upisuje po "sluzbenoj duznosti" ili je neko odlucio tako da upise i time nekome posebno dozvoli prolaz. sta to znaci za vlasnika parcele? da mora, po zahtjevu vlasnika parcele 2205 (i ostalih) ucrtati put preko svojega? (trenutno put ne postoji)

    zasto je isto upisano i za objekte na parceli? zbog ovih letaca te bi kolima kroz kucu ili samo neko ne koristi glavu?


    i da obrazlozim jos poziciju


    edit: ipak slika - kliknite za vecu sliku

    Parcela 2207 mene interesuje (zeleno oznacena), ona ima pomenuta opterecenja
    i ona i parcele 2205-2209 su vlasnistvo istoga lica. Ivicama parcela 2207 i 2208 (gornja i desna sa skice) je magistrala i seoski put
    gore navedeno opterecenje je samo za parcelu 2207...
    pri cemu parcela 2208 npr (dio opterecenja) ima prilaz sa 2 puta cijelom duzinom/sirinom, a opet je navedena u opterecenju za parcelu 2207 da mora dozvoliti put


    Suma sumarum - ako ja kupim parcelu 2207, moze li me trenutni vlasnik sa ovom "tehnikalijom" sjutra zeznuti da izdijeli ove parcele okolo te se granice sa 2207 i kaze - ovaj vam duguje put tako je u katastar ?
    imam utisak da znam odgovor, ali eto da pitam
    Zakon o svojinsko-pravnim odnosima, član 215
    "Vlasnik nepokretnosti koji nema izlaz na javni put ili se do njega može doći samo uz pretjerano zaobilaženje (opkoljeno zemljište, enklava) ima pravo da zahtijeva da mu se, uz plaćanje naknade, dozvoli prolaz preko tuđeg zemljišta (nužni prolaz).Nužni prolaz može biti ustanovljen kao pravo prolaza pješaka, kola, motornih vozila, poljoprivrednih mašina i sl.
    Ako je do stvaranja enklave došlo diobom, nužni prolaz može se dozvoliti samo preko onog zemljišta koje je do diobe činilo cjelinu sa enklavom.
    Imaocu prava nužnog prolaza može se naložiti preduzimanje mjera koje obezbjeđuju da se prelaženje vrši u uslovima najmanje štetnim za nepokretnost preko koje se prolazi.
    Vlasnik opterećene nepokretnosti ima pravo da zahtijeva ukidanje prava nužnog prolaza ako usljed izgradnje novog javnog puta ili inače prestanu razlozi zbog kojih je bilo ustanovljeno. U tom slučaju on je dužan da vrati dio primljene naknade, po procjeni suda.
    Vlasnik nepokretnosti opterećene pravom nužnog prolaza, ima pravo da zahtijeva od imaoca prava nužnog prolaza da otkupi dio nepokretnosti koji služi za prolaz.
    U slučaju promijenjenih prilika vlasnik nepokretnosti ima pravo da zahtijeva da se pravo nužnog prolaza vrši na drugom mjestu na istoj nepokretnosti.
    Pravo nužnog prolaza ne može se ustanoviti preko kuće i dvorišta, osim kad nema drugog izlaza na javni put."

  8. #107
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Zna li neko važi li u CG u Ministarstvo pravde, ovlašćenje za preuzimanje dokumenata koje je dato kod notara u Srbiju?
    In rum we trust.

  9. #108
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Citam neke vijesti i vidim osudjen na 10 godina, a osoba se nalazi u bjekstvo svih 10 godina, prilikom hapsenja , da li svih 10 godina lezi osoba ili to zastarijeva i da li uopste presuda moze da zastari ako se osoba i dalje nalazi u bjekstvo ili ono ipak hapsenjem to mora da odlezi?

    Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

  10. #109
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    30godina treba da prodje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  11. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  12. #110
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    mora da lezi,ako mu je sudjeno u bjekstvu onda moze da trazi novo sudjenje

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Socijalno preduzetnistvo
    By ovizionizi in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 31-08-12, 10:24
  2. ejahan - socijalno-strateska igra
    By ivanzj in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 31-03-10, 03:17
  3. Kazneno-popravni domovi u CG
    By ssrdan in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 14-03-06, 20:09
  4. Socijalno savjetovalishte za ugrozene UNIONISTE
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 26-07-05, 02:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •