Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Dolomiti - Dolomites

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Thumbs up Dolomiti - Dolomites

    Ja za ovo cuo nisam i pokrivam se usima od juce...




    Pao sam na dupe od ovih predjela i kontam da moram poc'

    I pored samih vrhova (na koje ne planiram da se penjem) ima prelijepih mjesta, jezera da se odmori dusa bar jedno nedelju dana, po mogucnosti i nesto duze...

    Zanima me jel' bio iko, ima li ikakva iskustva u vezi samog transporta, smjestaja itd.

    Kontam da je tu Venecija najbliza iako bi mozda moglo i iz Milana da se uzme neki voz/bus do tamo.

    Otvaram temu na brzinu jer sam sebi govorim "moram poc" ali neka stoji, mozda jos neko pa'ne na dupe.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Kako nijesi čuo?

    Ovo ti je bajka ako mene pitaš. Evo se ježim dok ovo pišem. Kako sam uvijek bilal ljubitelj mora, planina me nije baš toliko zanimala, ali kad sam ovo vidjela, uh.

    Bila sam iz Venecije na obilazak Dolomita nekoliko dana. Sestra je bila dva puta po 15 dana Ako t ebude zanimao smještaj mogu je pitati.
    Gdje god se staciniraš, putevi su dobri.
    Ja sma bila u Cortinu d'Ampezzo, Pieve di Cadore, Auronzo, Passo Falzarego ima žičara koja te vodi na nevjerovatan pogled na Dolomite i Marmoladu. 3 minuta joj treba da te povede sa 2000m na nevjerovatnih 2800m.
    Usput imaš toliko toga da vidiš, jezera, vrhovi, ja sam se pela do Tre Cime di Lavaredo.
    Idi obavezno!

    Evo ti pogled sa stajališta čičare:








  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Najljepsi dio Alpa! Obisao sam ih skoro cijele i skijao u Val Gardeni... Mnogo lijepo. 10tak puta sam isao u Alpe na skijanje ali Val Gardena mi je ubjedljivo naj bila.
    Imas na svakom cosku bajkovito mjesto sa pristuoacnim cijenama. Ja sam recimo u Tesero placao 50tak eura nocenje u kuci pa mislim da je 4* bila. Naj da iz Milana uzmes auto pa obidjes sve sto te zanima. Ja sam iz Venecije isao autom. Mozes i to ali morao bi iz Dubrovnika Voloteom ici za Veneciju.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Da, mislim da tamo nema sta da se radi bez svog auta.

    Zato sam prvo razmisljao u pravcu da idem svojim cak i odavde ili eventualno nekim feri brodom iz HR/ALB do Venecije recimo... ("fala bogu" mi nemamo nista osim Bari-ja koji mi ne odgovara)

    Ne znam ni koji je najbolji period da su predjeli 'obojeni' a da nema previse guzve... Kontam sto prije
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pa bio sam u Julu i sve je bilo green ��
    Kod njih je odmor u Avgustu pa mozes lagano u Junu/Julu poci nece ti biti guzve. Meni cak ni u Kortini nije bilo guzve. Ako treba pomoc oko odabira mjesta i tako toga cimaj slobodno ��

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Možeš li mi objasniti zašto feribot? Mnogo je bliže nego što ti se čini...
    Moja preporuka ti je da za dan spucaš autoputevima do Slovenije, tu ostaviš jedan dan za Bled/Bohinj, Julijske Alpe, ako to već nisi obilazio...
    Ako jesi, ili ako nemaš dovoljno vremena, noćiš u Sloveniji, i narednog dana za nekih par sati si u Dolomitima...
    Najbolji period što zbog vremena, što zbog gužvi, ti je kraj juna, početak jula...
    Takođe nije loše da se negdje pozicioniraš centralno, pa onda da obilaziš razna mjesta, passove, vrhove...
    Ima milion žičara i ferrata koga zanima planinarenje...
    Val di Funes, Gardena pass, Giau pass, jezera Misurina i Braies, Seceda, to su neki highlights Dolomita...
    Ja lično uvijek spavam u nekom manjem mjestu (prošle godine sam bio u San Vito di Cadore, ove godine planiram u La Villi),
    što zbog povoljnijih cijena, što zbog ljepšeg ambijenta (što zbog toga što volim da se okolo vozim motorom )...
    Eto, ukratko...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    Pa bio sam u Julu i sve je bilo green ��
    Kod njih je odmor u Avgustu pa mozes lagano u Junu/Julu poci nece ti biti guzve. Meni cak ni u Kortini nije bilo guzve. Ako treba pomoc oko odabira mjesta i tako toga cimaj slobodno ��
    Zahvaljujem.

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Možeš li mi objasniti zašto feribot? Mnogo je bliže nego što ti se čini...
    Moja preporuka ti je da za dan spucaš autoputevima do Slovenije, tu ostaviš jedan dan za Bled/Bohinj, Julijske Alpe, ako to već nisi obilazio...
    Ako jesi, ili ako nemaš dovoljno vremena, noćiš u Sloveniji, i narednog dana za nekih par sati si u Dolomitima...
    Najbolji period što zbog vremena, što zbog gužvi, ti je kraj juna, početak jula...
    Takođe nije loše da se negdje pozicioniraš centralno, pa onda da obilaziš razna mjesta, passove, vrhove...
    Ima milion žičara i ferrata koga zanima planinarenje...
    Val di Funes, Gardena pass, Giau pass, jezera Misurina i Braies, Seceda, to su neki highlights Dolomita...
    Ja lično uvijek spavam u nekom manjem mjestu (prošle godine sam bio u San Vito di Cadore, ove godine planiram u La Villi),
    što zbog povoljnijih cijena, što zbog ljepšeg ambijenta (što zbog toga što volim da se okolo vozim motorom )...
    Eto, ukratko...
    Samo sam ga pomenuo kao neku opciju koju vidim, ne opciju koju bih nuzno izabrao ili za koju smatram da je bolja.

    Nisam bio ni po Sloveniji ali sve zavisi kad cu ic' i koliko cu vremena imat'.

    Zahvaljujem u svakom slucaju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,065
    Thanks Thanks Given 
    859
    Thanks Thanks Received 
    261
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    U Sloveniji, osim sto su ti naveli, moras posjetiti i Mangart



    Kranjsku goru, Vrsic prelaz



    Dolinu Soce, Tolminska korita...

    A tek sta sve ne u Dolomitima... uh
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne znam oću li ti stat' na žulj ali...PK Komovi su organizovali za svoje članove pohod na Dolomite ovoga ljeta. Eto makar slika i savjeta za smještaj ću ti donijet.

    Naravno čisto je planinarski pohod...mada prošle godine je bilo i onih koji su čisto turistički pošli (išli smo na Triglav i Zugspitze).

    Pozdrav i poštovanje lijepoj želji!

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Upravo se vratio iz Dolomita i Alpa, pa evo par fotki na račun ove teme...
    koga zanimaju detalji, slobodno pitajte














    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Top...

    Da ne čačkam po bookingu, kako se kreću cijene smještaja...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    U Dolomitima sam boravio u mjestu La Villa (Alta Badia), hotel Savoy sa 4*, imaš ga na Bookingu...
    Za dvoje sa (odličnim) doručkom je bilo oko 80e noćenje, plus imaju garažu za motore. Na jednoj slici se vidi pogled iz sobe.
    Hotel je relativno mali ali ima i SPA, bazen, teretanu, mada ništa od toga nisam koristio...
    Može jeftinije a i skuplje od toga, ali u odnosu na ovo sto sam dobio to je sjajna cijena za srce Dolomita. Tu ti je odmah Sella Ronda, cijelu je obidjes za sat vremena od hotela i nazad, a Ortisei je na nekih 40 min, sa njega ima npr žičara za Secedu, itd...
    Last edited by Incognito; 04-07-19 at 13:38.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #13
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,443
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Motor je za ovo idealan. Svaka čast.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    jedno pitanje...

    Za Dolomite je prakticno obavezno bit' motorizovan? Takvo sam nekakvo iskustvo stekao gledajuci snimke...

    U principu je pitanje vezano da je li obavezno doci svojim vozilom (ili eventualno rent-a-car) ili je moguce obici vecinu i pjeske, uz solidnu spremnost da se 'hike'-uje, vecinu vremena.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Pa i nije baš obavezno, samo je u pitanju veće područje, pa ako želiš da obilaziš više planinskih vrhova, mjesta i slično, lakše je ako si motorizovan...
    sa druge strane, mislim da im je javni prevoz busevima prilično dobro povezan, pa sigurno može i tako da se premjesti od mjesta do mjesta, pa onda sa nekom žičarom na ferrate da se planinari i hajkuje...
    ja ovom prilikom nisam toliko hajkovao, nešto malo, ali u tom slučaju se može naći neki smjestaj npr oko Val Gardene gdje žicare vode u raznim smjerovima, i onda napraviti plan u zavisnosti od broja dana, ambicija itd... Uglavnom, nije obavezno, ali je merak za vožnju i razgledanje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Zahvaljujem puno.

    Da, merak je svakako mnogo veci ali posebno kad je na motoru... Kolima nije isti 'uzitak'.

    Ja sam mislio ovo ljeto da odradim to ali ipak nece bit' moguce ali se nadam da cu sledeceg ljeta biti u mogucnosti... Svakako mi je u planu od kad sam otvorio temu a prije toga sam samo znao da mjesto postoji ali ne i da je ovakva idila u pitanju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Pa iz mog ugla nije isti užitak kolima kao motorom, ali isto tako sreo sam na desetine egzotičnih vozila po ovim passovima...
    Uglavnom lijepo je i kolima, a posebno je lijepa ova druga polovina juna, kad još ima snijega po vrhovima, po mom mišljenju je ljepše nego npr u avgustu... I ko ide u ove krajeve odavde, da rasporedi malo, npr Kranjska Gora pa onda Dolomiti... Idealno
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Je li ovo KTM 790 Adventure?

    Koja ti je ruta bila iz CG?

    Bio sam u ovom dijelu na skijanju kao i ljeti ali u blizini...najljepsi dio Alpa sigurno.

    Moze se bas jeftino uzeti auto u Milano (do Milana Wizzom iz PG) i poci do Dolomita relativno su blizu pa nekih 5 dana je dovoljno da se zagrebe fino i da se covjek zaljubi u taj dio

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Jeste, ovo je novi 790 Adventure R

    Rutu sam unaprijed ucrtao u Garmin, išao sam regionalnim putevima, ništa autoputevi itd, ovako po danima ugrubo:
    Pg-Pluzine-Sarajevo-Banja Luka
    Banja Luka - Prijedor-Dvor-Metlika-Ljubljana - Bled
    Bled - Tolmezzo-Misurina-Cortina-La Villa
    La Villa-Brunico-Passo Stalle-Lienz - Grossglockner
    Grossglockner- Hallstatt - Maribor
    Maribor - Banja Luka
    Banja Luka - PG.

    Plus naravno dnevne vožnje po Sloveniji oko Triglava, dolinom Soče i kroz Dolomite.
    Sve ukupno prešao sam oko 3300km.

    Inače bio sam i prošle godine u Dolomitima ali sa 1190 Adventure... Treba to izdržati svake godine, muka

    Last edited by Incognito; 04-07-19 at 15:54.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Predivno. Kakva je ovo bajka.
    Mi smo bili u veneciju, tačnije Mestre, i tu smo uzeli rentacar i peli se na Dolomite.
    Da, sad je pravo vrijeme jer krajem avgust apočinju kiše.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ovaj motor je brutalan... gleda sam ga u tuttomoto, drug je htio da ga uzme ali previse skup
    ja sam uzeo atv ipak, nesto mi sigurnije ))

    odlicna ti je ruta bila. Koliko rece dana da si bio? Mi smo nesto planirali jug Italije...Bar-Bari pa do Lecea neki krug da se napravi. Nije ni primaci Alpima ali sasvim dovoljno za 4-5 dana

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    A dje ATV sigurnije, čini ti se ideš 100, a ono ideš 40, sve se trese... Ne znam, meni ATV nema smisla, tj ima ako živiš neđe na planini...
    Ovako ti treba prikolica ili kombi, jer preći sa ATV neku distancu je baš podvig... Plus si širok skoro kao auto, a izložen si skoro kao na motor...
    Baš ne vidim prednosti ATV, barem u odnosu na motor...
    Ovaj krug je bio 9 dana...
    Može se fin napraviti i dolje krug oko Barija... Nije da podrivam CG ekonomiju, ali mislim da ti je bolja varijanta iz Drača da ideš za Bari,
    u smislu troškova a i finih imaju brodova, čini mi se da 3 kompanije voze Drač - Bari...
    Pokrajina Basilicata između Barija i Napulja mi izgleda zanimljivo, imaš Materu, Pietrapetrosu, izgledaju neka mjesta kao mali Dolomiti...
    Sasvim dovoljno da se obiđe za 3-4 dana ako ne želiš da stojiš samo u jednom mjestu...
    Druga alternativa ti je npr Split-Ankona, pa da se uhvati krug po Toskani, isto je prelijepo da se vozi...
    Samo vremena i sredstava čovjek da ima
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    pa nije bas tako ali ajde
    Ovaj 790 adv r isto ima krampon gume? tako da nije ni on bas previse udoban eto jedina prednost (za mene) je sto na 100km/h ne opterecujes masinu kao na atv. Inace sa drustvom u 99% slucajeva idemo of road slabo izlazimo na magistralu, jedno kada moramo. Sad nam se prikljucio jedan jos sa Yamahom Tenere.
    Ja sam gledao taj krug bi iz Niksca bio oko 500km a to je nista za 5 dana. Cuo sam za to da je iz Draca povoljnije jer ovo iz Bara je bas klanje. Ovaj juzni dio IT ima fantasticne plaze pa covjek moze poci u Septembru recimo da lagano obidje sva zanimljiva mjesta

  24. #24
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Naravno, ukusi su različiti, neko uživa da vozi biciklo, neko motor, neko ATV, samo hoću da kažem da se ATV i motor ne mogu porediti, to su dva svijeta...
    ATV sam probao da vozim, Yamahu Kodiaq od 450 kubika, uglavnom nije to za ljude koji voze motor, jeste za ljude koji voze inače kola, jer instinktivno krenem da radim countersteering i da upravljam sa tijelom ATV
    Zato i kažem da ima smisla za nekoga ko je stalno u prirodi, voziti asfalt sa ATV je mučenje koliko mi se čini... Da ne pričam neki dalji put ili autoput
    Prednost mi ATV može imati na nekim teškim tehničkim terenima, dubokom blatu, snijegu i ledu, tu adventure motor bude u problemu...

    790R ima fabrički adventure gume, koje su kao krampon, ali su homologirane do 190km/h, tako da su normalno udobne i bezbjedne na putu...
    Ko vozi teži offroad može staviti full krampon ili ko vozi samo put može staviti neke turing gume... To je već individualno
    Samo nemojmo da je bezbjedniji ATV od motora, pogotovo ako ne voziš u neku full zaštitnu opremu kao za motokros
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,683
    Thanks Thanks Given 
    1,729
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    305 Posts

    Default



    kazi ti meni kakav je 790 u odnosu na 1190 na ovakvom putovanju??
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •