Results 1 to 24 of 24

Thread: Sajam Automobila - Delta 2019

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Cool Sajam Automobila - Delta 2019

    Znam da je komentarisano negdje ali da spomenem i ja koju riječ ovdje - a mislm da sobzirom da polako postaje jedini sajam automobila u CG da zaslužuje posebnu temu. Onaj u BD se odlaže ko zna koliko godina za redom, tj ne održava se tako da je ovo "najveći sajam automobila u Crnoj Gori" pa sad da bude i jedno auto na sajmu...opet je najveći jer drugog nemamo.
    Odziv je bio onako osrednje loš, organizacija klasična, šteta što se nije javilo više ponuđača. Iz meni nepoznatih razloga su izostali:
    Rokšped - tradicionalno nije došao, mada je bio Seat, tako da nijesam siguran da li je ovo preko Rokšpeda ili nezavisno, ovo znači da nije bilo Audi-ja a ni VW-a. Efel motors je ove godine sjedio kući - nema Forda ni Mazde. Citroen..ima li uopšte predstavništvo u CG - ni jedno auto da dođe na sajam. Mercedsu je izgleda ispod časti da bude na sajmu, ako imate para za Mercedes ne morate dolaziti na saja. Voli motors je opet zaobišao sajam, ni BMW-a, ni Toyote, možda im prodaja nije nešto naročito pa ne mogu da sebi priušte da budu na sajmu (šaljiva pretpostavka, lično pojma nemam što ih nije bilo).
    I tako spomenuh sve ove što ih nije bilo, ali ima i koji su došli.

    Ekipa koje je došla..došla je stvarno da valja, i predstavili dostojno svoje proizvode...skoro pa bez zamjerke.
    British motors je odradio standardno dobar štand sa modelima koje pravo da vam kažem nijesam nešto puno zagledao, što zbog cijene, što zbog relativne klasčnosti modela -ali da ne shvatite ovo kao kritiku, Landrover ima tradicionalno dobar kvalitet, ili je možda toliko skup da je ljude sramota da se žale na kvalitet..kad daš sto "iljada....onda ne smije da šteka.
    Hjundai je imao fine modele ali bih samo izdvojio Tuscon (tupson, kako reče jedna djevojka koja nije mogla da se odvoji od automovbil...možda ga je dok ja pišem ovo već kupila), odlično upakovan automobil u relativno pristojnu cijenu. 1.6D motor, naravno sve ostale blabla podatke možete naći online ali auto i komforom i svim drugim plijeni. - ako imate para...preporuka je moja,( a nijesu mi dali ni eura da ih hvalim)
    Renault je odradio dobro predstavljanje, za sve od ljubitelja dobre štedljive Dacie do nekog Clia rs*nešto, u svakom slučaju iznenadio je Duster koji ima skoro svu opremu ostalih 4x4 ofroadera sa kamerom od 360 po cijeni koja je sigurno barem jedno 10 hiljada eura manja od konkurencije, doduše ima nešto što mi se čini kao jeftinije, npr sjedišta koja nemaju dobru bočnu podršku......rado ću mijenjati aluminiske felme za to. Na pitanje su mi rekli da je to to....nema "sportskih sjedišta" za sad. Ostalo je klasično dobro, od nekog doobrog modela Koleos do Captura, moja preporuka je Kadjar - odnos cijena dobijeno za sad izgleda najbolji. Možda bi bilo lijepo vidjeti Nissan Navaru, ali od pikapa ove godine je bio samo Isuzu.
    Oldtajmre Lada je vratio na ona dobra stara vremena kad smo mogli da skoro pa sami odradimo sve oko auta.
    Po fejsu vidjeh da je izgleda Seat ove godine radio Rokšped za sajam (ostaje zamjerka za Audi i VW) i ekipa koja ga je radila je stvarno odradila posao da valja, srdačni u razgovoru, ljubazni...i znaju dosta o svojim modelima. Preporuka Seat Terraco ili kako li se već izgovara...nešto između Q5 i Q7
    Volvo iznenađujuće su dozvolili da se može ući u njihov V60, koliko se sjećam prošle godine su se modeli samo gledali...ono kao u izlogu - gledaj,divi se i ne diraj - V60 jeste najbolji, ali je izgleda Volvo totalno odustao od manuelnih menjača (ovo je ujedno i jedina kineska marka automobila na sajmu).
    Alfa, Fiat, Jeep, ekpa normaln, odlična za razgovor,....šta reći, da se birala mis/mister automiblia Stelvio bi bio na prvom mjestu. Znam da bi zauzeo dosta mjesta ali GrandCherokee bi bio ukras pored Alfe
    Opel je i dalje dobro predstavljen, Insignia je polako zrela za barem neko planiranje restilizacije ali i dalje ima onu lijepu dinamičnu liniju.
    Issuzu pikap, jedini pravi predstavnik pikapa na sajmu, usamljen kao zgodna djevojka kojoj malo ko se usuđuje da priđe, neću komentarisati model jer se meni sviđa....a ako vam se sviđaju pikapi svaki komentar je suvišan. samo jedna zanimljivost - po riječima predstavnika firme Osmanagić, jedini dizel na sajmu kojem ne treba ADBLUE ili neki takvi dodaci da bi bio Euro 6 - pohvala za tehnologiju. I motor od 1.9 - znači kako ga god registrujete neće vas odrati registracija mada mu je nosivost od 1050 i vučna snaga od 3.5....tako da je definitivno za poštovanje.

    Ovo je moje mišljenje, ali kao što već znate - ljepota je subjektivna.....tako da o ljepoti ne vrijedi raspravljati.
    p.s.-ili da dodam još nešto
    Mis sajma je lijepa ali za sledeću godinu treblao dodati i kategoriju "mis šarma" - tu bi pobijedila djevojka koja je predstavljala Seat (ona sa naočarima, ima šarma za izvoz - što bi rekli, a i poznaje automobila koje predstavlja )
    Last edited by NAND; 24-04-19 at 14:20. Reason: ipak je bila i Lada

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala sto si otvorio temu.
    Ekipa DRS, kojoj pripadam, odlucila je prije 7 godina da napravi auto moto show u svom gradu. Ulozili smo ideju, entuzujazam, “malo” novca i krenuli. Zao nam je sto nemamo snimke izraza lica ljudi kada smo im im saopstavali sta cemo napraviti od garaznog prostora.
    Moto defile, slow grand prix, edukativni programi i izlozbeno pridajni segment dobili su svoj zivot. Ipak, ono sto se najvise komentarise je broj izlagaca. Ove godine nastupili su 23 auto brenda (nije ih lako ni nabrojati a ne okupiti) i 15 moto brendova kao i prodavci opreme.

    Sto bi rekao Ratko Pavicevic : “ Jes da nije frankfurtski sajam ali nismo ni mi Njemacka”

    Ima prostora za napredak a mi cemo se truditi i da ga ostvarimo.
    Like Frankie said "I did it my way"
    - - - - - -
    "Molim lijepo,vele da zena od nesoja moze da napravi chojeka pa ako idemo tom logikom onda vishe zena stvara jedan chvrst kompaktan karakter - moramo legalizovat poligamiju!"

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ja se zajebah pa podjoh na sajam automobila u BG. Nakon toga ovo u PG je go kvarc. Vjerovatno ce, dok se ne nadje bolji/veci prostor, i dalje biti ovako.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a tek kakav je onaj u nemackama...
    vjerovatno bi nas zadovoljilo da nemamo ni ovaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Šteta što nije bilo više brendova....nadam se da nije cijena prostora bila to što je odbilo ove "likove" koji nijesu došli - ovo bi moj iskreni i subjektivni pogled na sajam. Šteta je što se ne podržava tako dobra ideja. Moji komplimenti svima koji dođoše - a ko ne dođe šteta što nije došao na još jedno lijepo druženje .......ovo je najbolji sajam autmobilizma u CG - e zaboravih još, šteta što nije bila "barka" od prošle godine, bilao je impresivno sa vrata pa brod

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Antares....treba se truditi i podržavati ove što pokušavaju nešto...i mali korak samo neka se svake godine ide po malo naprijed..opet je dobro

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    Antares....treba se truditi i podržavati ove što pokušavaju nešto...i mali korak samo neka se svake godine ide po malo naprijed..opet je dobro
    Treba naravno. Ranije sam se bunio sto je sajam automobila u Budvi, a sada mi je sajam u Budvi daleko ispred garaze u Delti, prije svega zato sto je dio automobila bio na otvorenom (Lada, ako me sjecanje sluzi nije ulazila u zatvoreni prostor ). Kontam da organizacija nije laka, treba udovoljit svim izlagacima.

    Ali sto je to kod sajma konkretno uznapredovalo u odnosu na proslu godinu?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Po meni za pohvalu je sto su organizatori napravili od prostora garaže, ja nisam imao utosak da sam na parking. Pohvalu sto su u opste išta napravili.

    Zamjerka onima koji nisu dosli, i nikad ne dolaze, ali tu se ne može ništa.

    Citroën zastupa Efel pa ih nije bilo.
    Peugeotu je "svanulo" marketinški reklo bi se od kad je Prokom uzeo zastupnostvo. Mada nekako nisu iskorostili premijeru 508ice, bar sam ja tako doživio.

    British je bio odličan, bezobrazno skup za nas sirotinju ali prisutan prije svega.

    Škoda?
    Ktm i Magnus su se fino postavili, izasli sa dosta modela, jeste da je lakse sa moto modelima ali ipak su se potrudili i to cijenim.

    Poslato s Jadrana

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ma sajam u Budvi nije daleko, samo treba volje - 3....4 čovjeka vazda mogu nasuti toliko goriva da odu do BD a ulaz u sajam je bio besplatan, ako se sjećam prije puno puno puno godina. Napredak je što su se održali - kakav god, održali su se, i to je opet plus u odnosu na prošlu godinu. Treba podržati ekipu koja radi nešto pozitivno u bilo kojem smjeru. Kao što reče "Tom" British je bezobrazno skup ali ipak se pojavio, i mora se priznati da su lijepa vozila....statusni simbol sa pravom, i vrlo vjerovatno uz tojotu landkruzer jedini pravi terenci koji su ostali u visokoj klasi

  10. #10
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ја свратих и намртво ми се свиђа Alfa Guilia ) , 36k је она на сајам била

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Svaki trud je za postovanje. Pa i ovaj oko sajma u garazi. Ove godine nisam stigao da odem, a i mislio sam da duze traje.
    Tradicionalno se ne pojavljuju brendovi poput VW, AUDI, BMW i Mercedes. Toyota je bila prosle i preposle koliko se sjecam. Nisu se oni ni u Budvi pojavljivali, osim Mercedesa jedne prilike ali tu je bilo malo i nesuglasica sa Duskom Knezevicem i cijenom koju je nametao.

    Ono sto meni smeta, a da kolega iz DRS ne shvati to kao kritiku njemu upucenu jer zaista nije, jeste sto je Podgorica kao grad dosla u situaciju da se sajam knjiga i automobila odrzava u garazi jednog trznog centra? Ili sajam knjiga u atrijumui The Capital Plaze. Porazavajuce za jedan grad i njegov odnos prema kulturi prevashodno.

    Eno par hala pokojnog Radoja Dakica koji postoji na papir, pa bi mogli razmislit da jednu halu pretvore u sajmiste. Ne mora sve bit naselje a la napolitanka popularno nazvano City Kvart ili sto bi neki rekli shitty kvart.
    Antologijski poljoprivredno otkupni centar koji se gradi kao Skadar na Bojani, bi isto mogao se iskoristiti kao sajmiste npr.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Ja ne znam zasto bi neko posjecivao taj sajam osim ako kupuje novo auto pa da iskoristi sajamski popust.


  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Da vidim šta ima, to je slično pitanju "zašto ići u kafić kad imaš kafu i kući?" - ja lično nemam para za novo auto, ali to ne znači da ne uživam u tehnologijama i novim autmobilima, volio bih da vidim kuda će sve ovo ići....i kuda ide pa ako u međuvremenu nabavim pare za novo auto...znam šta će se pazariti neće me pare naći nespremnog

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kad smo vec kod sajma, od auta ispod 11K, valja li sto Kia Rio?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    Da vidim šta ima, to je slično pitanju "zašto ići u kafić kad imaš kafu i kući?" - ja lično nemam para za novo auto, ali to ne znači da ne uživam u tehnologijama i novim autmobilima, volio bih da vidim kuda će sve ovo ići....i kuda ide pa ako u međuvremenu nabavim pare za novo auto...znam šta će se pazariti neće me pare naći nespremnog

    Aha, tamo na sajmu uzivas u tehnologijama i vidis kuda sve ide a ugaseno auto bez kapi struje u akumulator, a vecima zakljucana.


  16. #16
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Aha, tamo na sajmu uzivas u tehnologijama i vidis kuda sve ide a ugaseno auto bez kapi struje u akumulator, a vecima zakljucana.
    Ово да су закључана је убједљиво најглупља ствар, на сајам аутомобила нр могу да уђем у ауто него морам да молим да га откључају.
    Али они то да им сиротиња не глиба кола хахахах

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,180
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Zar se ne zakljucavaju samo ona koja su prodali?

  18. #18
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Sto ako su prodali sve?


  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,180
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Idu kuci

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pa uglavnom svi zastupljeniji predstavnici imaju "demo" automobile, koji se koriste za pokazivanja na sajmu i za test vožnju, mene je lično iznenadilo što se moglo uću u Volvo XC60 - prelijepo auto....doduše Stelvio je bio zatvoren, ali ruku na srce trebalo je birati i najljepši automobil

  21. #21
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Jes, bio sam danas u salon i bjese vozacev sic prljav kao da su sjela stoka a ne ljudi.


  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Takumi, tema je "sajam" a ne salon. Je li sic bio prljav prije nego si sjeo...ili poslije? Hercules doobra ideja, nadam se da će neko imati sluha za ovo što si rekao

  23. #23
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Pa taj auto je prebacen u salon posle sajma, i koza je bila prljava.


  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Antares - pretpostavljam da pričaš o benzincu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Smart t3ch sajam delta city
    By icanfly in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 28-11-15, 22:05
  2. Sajam kucnih ljubimaca Delta City
    By fanste in forum Kućni ljubimci
    Replies: 4
    Last Post: 22-11-15, 08:56
  3. sajam automobila u BD
    By verbalni_fajter in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 140
    Last Post: 14-10-09, 02:17
  4. Sajam automobila u Bd
    By ^the books of knjige^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 21
    Last Post: 16-10-06, 14:18
  5. sajam automobila u bg
    By ^AlieN^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 62
    Last Post: 31-03-05, 21:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •