Results 1 to 19 of 19

Thread: Roaming Srbija

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default Roaming Srbija

    Imam telekomov paket za 5e ( i dalje me ponekad zovu da predjem, prije su masovno) sa kojim imam 180 dolaznih minuta dzabe dok sam u Srbiji i 60 u inostranstvu, to plus sto broj zadrzavam su mi jedine stvari sto mi trebaju. Mada 5 po 5 a slabo i te minute koristim, ima li neka jeftinija opcija, mozda sa mtelom? Moze prepaid, bilo sta samo da imam neke dolazne minute i broj ne gubim no odrzavam ga ovako.
    rm -rf /

  2. #2
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Dje mogu u CG da kupim neki +381 broj?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    aj kad vec vidjeh ovu temu ,da pitam , brzo cu u bg na 3 nedelje , 69 su mi kartice , telenor , da li kupiti neku njihovu karticu i ubaciti internet ili imam neke povoljnosti na vec postojecu 69 karticu , koje treba da aktiviram dok sam tamo ? zna li ko sto je najbolja opcija dok budem u SRB

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Imas preko telenora mislim da je 3.5e 3 gb i besplatno u telenor mrezi srbija i cg mislim da je ovo nedelju dana..
    A ako ces neku njihovu imas vip 300 dinara imas 3 gb i 300 dinara da zoves i saljes sms

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    I dalje isto pitanje. Telekom je digao cijene mog paketa koji mi bas ne treba i ocu da predjem na prepaid cisto da broj cuvam i za kad dodjem. Pitah na salter mtel i telenor no veze nemaju a i na sajt ne mogu nac informacije mimo o raznim dodatnim opcijama pa ako zna neko nudi li mtel ili telenor kakve besplatne ili jeftine minute u njihovim mrezama u Srbiji? Vidim mtel ima neku godisnju kartu 20e no vazi za kalendarsku god pa mi je crno placat da je imam 3 nepuna mjeseca.
    Na neke vijesti nadjoh kao besplatni dolazni za mtel u mts mrrzi tralala ali nista konkretno i sigurno. Zvacu ih ili slat mail ne znam ko ce bolje znat da mi rece al do tad odje da vidim
    rm -rf /

  6. #6
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    I dalje isto pitanje. Telekom je digao cijene mog paketa koji mi bas ne treba i ocu da predjem na prepaid cisto da broj cuvam i za kad dodjem. Pitah na salter mtel i telenor no veze nemaju a i na sajt ne mogu nac informacije mimo o raznim dodatnim opcijama pa ako zna neko nudi li mtel ili telenor kakve besplatne ili jeftine minute u njihovim mrezama u Srbiji? Vidim mtel ima neku godisnju kartu 20e no vazi za kalendarsku god pa mi je crno placat da je imam 3 nepuna mjeseca.
    Na neke vijesti nadjoh kao besplatni dolazni za mtel u mts mrrzi tralala ali nista konkretno i sigurno. Zvacu ih ili slat mail ne znam ko ce bolje znat da mi rece al do tad odje da vidim
    Predji na start paket bez pretplate. Imas 300 besplatnih minuta za dolazne pozive u Vip mrezi.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    6 eura pretplata rekose mi?
    rm -rf /

  8. #8
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    6 eura pretplata rekose mi?
    Ja ne znam ko su ti sto ti daju tako pogresne info. Imas paket bez pretplate pogledaj zvanicni cjenovnik na sajtu Telekoma. Evo cu ti ga okacit ako mognem.
    https://cloud.tapatalk.com/s/5d5d3d9d...2016082019.pdf

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pise da je smart 6, valjda se radi o mono paketu, to su oni bez pretplate da sa krvnickim cijenama svega.
    Ako vaze ovi minuti ko sad sto imam ok, to mi je #1 opcija za sad. Racunam na prepaid bi bilo bolje da ima nesto slicno jer kad dodjem mogu aktivirat neki dodatak za pozive, poruke, internet, ne znam na ovaj paket ima li ista, znao sam da imaju ti bez pretplata ali mislio sam da ne ide tih 300 i nista drugo na njih
    rm -rf /

  10. #10
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Pise da je smart 6, valjda se radi o mono paketu, to su oni bez pretplate da sa krvnickim cijenama svega.
    Ako vaze ovi minuti ko sad sto imam ok, to mi je #1 opcija za sad. Racunam na prepaid bi bilo bolje da ima nesto slicno jer kad dodjem mogu aktivirat neki dodatak za pozive, poruke, internet, ne znam na ovaj paket ima li ista, znao sam da imaju ti bez pretplata ali mislio sam da ne ide tih 300 i nista drugo na njih
    Da mono postpaid se zove. Cijene su iste kao i kod drugih paketa 18 centi minut. Rekao si da ti ne treba za Cg..

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nijesam ni znao da je toliko skupo, mada racunam drugi imaju dzabe. I ne treba generalno sem kad dodjem ponekad, valjalo bi da ima neki dodatak sto mogu upalit za net/pozive da se ne napravi tada racun poveci
    rm -rf /

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    18 centi nije skupo...
    Ako pričaš pola minuta naplate ti 9 centi =jer naplaćuju po sekundi).

    Na druge pakete od 10 centi po minutu pričao minut ili pola minuta naplatiće ti 10 centi...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Uporedu sa dzabe je skupo haha, bas ne znam cijene minuta i tako toga jer nikad nijesam placao van paketa, mislio sam da je skupo to jer kad god sam na prepaid bio npr ode par eura nakon 2 3 poziva.
    Uglavnom zvah da pitam i nema nikakvih dodataka na njemu, sto bi bilo smor kad dodjem pa nemam net ili od poziva nabucam racun brzo. Za sad je i dalje opcija jer mi se ne placa 6e za nista ali da vidim ima li jos sto. CUdi me da telenor i mtel nemaju neke povoljnosti u iste mreze gore, najbolje nudi telekom sa vipom, nidje veze. Znam da mtel ima nesto da platis 20e godisnje i imas minute i stavec ali to vazi od prvog do prvog pa je smor.
    Last edited by N_L; 22-08-19 at 17:35.
    rm -rf /

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Imaš godišnju kartu u mtel i Telekom

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Vidim, samo ne znam jel to za postpaid ili moze i prepaid a i ovo mi je nejasno da li samo i dolazni iz mtel/mts su dzabe, "Neograničeni dolazni i odlazni minuti ka Telekom Srbija i m:tel mreži" . Uglavnom ovo mozda i uzmem ako bude odgovaralo u januar tamo da ne placam 20e 2 mjeseca kad se vratim. Uglavnom cilj mi je sto manje para, da mogu kad dodjem u CG aktivirat minute/gb, i besplatni/sto jeftiniji dolazni u Srbiji, pa da uklopim se sto blize tome
    rm -rf /

  16. #16
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Vidim, samo ne znam jel to za postpaid ili moze i prepaid a i ovo mi je nejasno da li samo i dolazni iz mtel/mts su dzabe, "Neograničeni dolazni i odlazni minuti ka Telekom Srbija i m:tel mreži" . Uglavnom ovo mozda i uzmem ako bude odgovaralo u januar tamo da ne placam 20e 2 mjeseca kad se vratim. Uglavnom cilj mi je sto manje para, da mogu kad dodjem u CG aktivirat minute/gb, i besplatni/sto jeftiniji dolazni u Srbiji, pa da uklopim se sto blize tome
    Druze ti bi da imas povoljnosti i u Cg i u Srbiju a to ne moze bez pretplate tj nekog paketa. Ako predjes na pripejd zna se da je on skuplji od postpaida i nikada nije povoljniji u romingu od posta.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Mislim da je logicno da ocu da mi odgovara potrebama a i bude sto jeftinije, ali posto nema nesto da mi sve zadovoljava trazi se najblizi kompromis. Mada i malo sam navikao da na sva ova putovanja po eu koristim svudje istu karticu.
    Prvobitna zamisao mi je bio neki prepaid od mtel ili telenor, mislio sam da nude povoljnosti gore u istoj mrezi na neki nacin, pa kad dodjem uvijek imaju dodaci zsa minute i gb da se uplate ako ostajem duze od par dana.
    Minimalna uplata bjese 2e jel, i mora svaki mjesec ili dva? Trebam vidjet to i cijenu poziva pa izracunat otprilike mada ne vjerujem da se isplati. Za pocetak ovo bez pretplate pa za dalje cu vidjet
    rm -rf /

  18. #18
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Eto jos kad bi znao da se zahvalis po nekad bilo bi fino.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pa nijesam jos rijesio definitivno, na kraju bih, sad hvala svakako na savjetima, tj za mono paket, ostalo sam i sam znao.
    rm -rf /

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Roaming
    By Adriatic in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-12, 23:51
  2. Roaming CG-Srb
    By Stivi in forum Operatori
    Replies: 4
    Last Post: 15-12-09, 18:05
  3. Roaming
    By dmc in forum Operatori
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-08, 13:15
  4. 069 roaming sa 063
    By punisher in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 29-03-07, 21:54
  5. Roaming
    By Balsa in forum Operatori
    Replies: 5
    Last Post: 04-07-05, 00:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •