Results 1 to 15 of 15

Thread: Rasizam u" Vijestima"

  1. #1
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default Rasizam u" Vijestima"

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...-sa-navijacima


    NjegosSrbin 5 hours ago
    "Hehe, ovi crnci nemaju nikakva prava u svojoj državi, a u Evropi su glavni?? Neka idu odakle su došli."


    Nije prvi put da se na portalu "Vijesti" mogu procitati vulgarni, sovinisticki i rasisticki komentari. Sjecam se odvratnih komentara na racun Roma, Albanaca, Jevreja - mislim da je jednom protest uputila ambasada Izraela. No, urednici "Vijesti" ne haju. Ovo bi, valjda, trebalo da predstavlja slobodu govora. Izvinite, gospodo, rasisticke izjave se ne mogu podvesti pod slobodu govora. Drugi moguci odgovor redakcije bi mogao biti da nemaju dovoljno moderatora. Izvinite, gospodo, ako nemate moderatore, onda nemojte imati ni komentare. Treci moguci odgovor "Vijesti" mogao bi biti da "Vijesti" ne odgovaraju za sadrzaj komentara. Izvinite, gospodo, vi bi morali za to odgovarate, jer se ovaj rasizam pojavljuje pod firmom "Vijesti". Osim ako vas nije briga sto se objavljuje na portalu "Vijesti", odnosno ako vas je vise briga za broj klikova. I profit. Valjda bi nesto sto se zove profesionalni stadard, pa i moral, trebao biti vazniji od profita. Pretpotstavljam da ce ovaj komentar biti obrisan. Ali, nije se smio uopste pojaviti, a posebno da tamo ostane satima. No, izgleda da "Vijesti" nemaju moderatore. A zadnjih godina i s novinarima tanko stoje. Steta. Bili su nekad dobra novina.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Mogao bih stranice i stranice otkucati na temu sovinistickih komentara na portalu Vijesti,ali nemam volje.Napisacu samo da sam jednom poslao opsiran mail glavnim urednicima/ama toga medija,jer su me takvi komentari maksimalno iritirali,dobio sam i odgovor u kome se prvi covjek tog medija po malo nevjesto branio,po meni.
    I u jednoj emisiji Nacisto u kojoj je izmedju ostalih gostovao Z.Ivanovic,urednik Komnenic mu je direktno ukazao na ruzne komentare na portalu i da se nesto mora uraditi povodom toga,mozda mu je cak rekao da ako nisu sposobni da ih izmoderiraju,da ih ugase,ali ne mogu tvrdit jer je emisija bila ranije,ovako okvirno se sjecam da je urednik Komnenic to pomenuo kroz neku pricu,neprimjerene komentare na portalu Vijesti.
    Kako je danas ne znam,znam da je sajt presao na drugu platformu i cini mi se da je komentara manje nego ranije,kakvog su sadrzaja ne znam,ne posjecujem vise taj portal a ni druge nase portale.Ranije su bili uzasni.
    Zanimljiva mi je i stvar da clanovi vlasti i pro-vladini mediji koji vode rat protiv Vijesti,nisu nikad da ja znam kao argument u kritici i ratu pomenuli te komentare,nisam primijetio.
    Last edited by Platinum; 13-04-19 at 08:07.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  3. #3
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Mogao bih stranice i stranice otkucati na temu sovinistickih komentara na portalu Vijesti,ali nemam volje.Napisacu samo da sam jednom poslao opsiran mail glavnim urednicima/ama toga medija,jer su me takvi komentari maksimalno iritirali,....
    Bas to. Kad procitam ovakav komentar moja prva reakcije je da opsujem. U sebi. Nesto, ko "mars u 3 P...m.... budalo jedna!"
    I sto ce mi da onda citam te komentare?

    Platinum, mislim da je pametno sto ne citas nase portale. I ja sam smanjio i zadnjih godina uglavnom citam sport. A ova vijest ko zadjavola bjese bas na sportu.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Nema se tu sta citat,vrte se stvari politicke ili blisko vezano za politiku a tu je meni sto se Crne Gore tice odavno sve jasno.Treba pratit geopolitiku i slicno,a ovo nase,pametni narod je digo ruke od toga.E sad u tim komentarima ima cesto i botova koji planski postavljaju nacionalisticke i sovinisticke komentare da bi se narod nanovo sludjivao/raspravljao a zaboravljao na racune za struju.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Naravno da cim su portali postali dostupni sirokim narodnim masama, da su postali srediste sukobljavanja misljenja razlicitih profila ljudi, a s obzirom da zivimo na Balkan, u prvi plan su izleceli primitivci, nacionalisti, a ne smijemo izuzeti ni trolove, ja mislim da ih je i najvise, i to je mnogo tesko moderirat, jer nije samo jedan clanak u pitanju, vec se u danasnjem novinarstu clanci stancuju pod parolim 'sto vise, to bolje,' naravno, sve pod presijom vece zarade, jer vise clanaka=vise pregleda=veca zarada, tako da clanci izlaze tioa svako 10 minuta, i onda treba izmoderirat toliku navalu komentara. U svakom slucaju, u cijeloj ex-Yu je manje-vise isto, jedino bih izdvojio portal index.hr koji najvise i posjecujem, mislim i tu dolaze Balkanci, tako da isto ocekujte zustre rasprave, al barem su pune humora koji je vecinom svojstven Hrvatima, pa se bar nasmijem i to dobro.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Zasto se 'Vijesti' izdvajaju?

    Pitam jer rijetko kad citam komentare ali kad god to radim, bez obzira koji je portal u pitanju, komentari su dno dna.

    Kontam da iko za dvije zdrave u glavi ne komentarise niti cita komentare a oni najgori tu ostave sve svoje frustracije.

    Vijesti nisu nikakav izuzetak ali nisu ni jedini koji imaju kancerogene komentare.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ti covece dobri onda nisi ocigledno citao komentare na CDM portal. Vijesti mala djeca za demone sa cdm-a
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,449
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Procitati i ovo: https://www.vijesti.me/pravila-komentarisanja

    U principu svaki portal ima nesto slicno... Da oni imaju pravo da obrisu komentare koje smatraju neprimjerene a da nisu odgovorni za sadrzaj istih niti to oslikava misljenje Vijesti ili bilo koga povezanog sa njima.


    Vijesti makar zahtijevaju registraciju preko mail adrese. CDM portal recimo ne zahtijeva ni to koliko ja znam - samo lupis neko ime i kucas poruku.


    Ako mislite da ce bilo koji portal imati tim koji ce juriti za svakim komentarom (a dnevno ih u prosjeku ima na hiljade) onda ste precijenili sve nase portale i njihove mogucnosti kad su komentari posjetilaca u pitanju.


    Mislim da prije svega gledate previse ograniceno na te komentare kao da su oni nesto bitni i kao da ce neki portal da se opterecuje oko njih... Jednostavno nijedan portal nema ni ljudi ni vremena da se bakce sa tim. Nije to forum koji je mnogo uredjeniji i gdje kol'ko tol'ko moze da se odrzava neki red. To je portal gdje su clanci najvazniji a komentari kolateralna steta od onog momenta kad su uvedeni na svim portalima... A uvedeni su da bi se povecala posjecenost, da bi se 'odredjena grupa' (da ne uvrijedim koga) vracala po 100 puta na isti clanak da gleda jel' neko odgovorio na njegov komentar i da odma uzvrati jos jace...

    Komentari na portalima, na glupim Facebook stranicama, jos glupljim Instagram profilima su samo posljedica, ne uzrok naseg mentaliteta...
    Last edited by Fidel Castro; 14-04-19 at 00:23.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Razlika izmedju cdm i Vijesti jeste da se na cdm komnetar ne moze objaviti dok ga ne odobri moderator. Na Vijestima se moze objaviti bukvalno sve, a moderator nakon toga odlucuju da li ce neki komentar biti obrisan. Ako se ne cdm objavi neki neprimjeren komentar, onda se radi o propustu moderatora koji je to dopustio. Kod Vijesti se radi o sistemskom problemu, jer se dozvoljava da se objave i prijetnje, a ne samo rasisticki komentari kakav sam postavio. A u proslosti je bilo i mnogo grdjih komentara.

    Pomenuh protest Izraela, ali se radilo o protestu Jevrjeske zajednice:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-govora-mrznje

    "Ovaj put portali Obraza, Šturm Fronta i 1389 mogli bi da se postide pred Vašim portalom. ..."

    Mislim da portali uglavnom funkcionisu na principu prethodnog odobravanja i da je portal "Vijesti" izuzetak, ili barem manjina.

    Gadosti kakve sam procitao na portalu "Vijesti" , na tom nivou otvorenog rasizma, nijesam nsao nidje. Istina, ne posjecujem portale tipa "Obraza, Šturm Fronta i 1389" I ne sporim da se i na drugim portalima objavljuju komentari kakvi ne bi smjeli biti objavljeni. Ipak, mislim da je portal "Vijesti" najgori u tom dijelu. Upravo zbog te sistemske greske koju, szbog nekog razloga, urednici "Vijesti" tvrdoglavo odbijaju da isprave.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakav šokantan komentar, očekujem da nvo reaguje.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi smo kao drustvo navikli na rasizam evo vec skoro tri decenije. Tako da ga stustinski i ne primijecujemo.
    Samo jedan dan proveden prelistavajuci CdM, Portal Analitiku, In4s, Vijesti i ostale neutralnom citaocu bi bio dovoljan da obeljezi i medije i stanovnistvo kao visoko rasisticko.
    Rasizam u sirem kontekstu, i mislim najopasniji po nase drustvo je ono sto kod nas zovu nepotizam. Pa recimo Blazo ima vjetroelektrane-sjutra ce nove hidroelektrane, mladi Kolarevic ima svoju plazu u Dobrotu, ona nevjesta Jadrana lokal u Unesko zabranjenoj zoni, Govzdenovic na Slovenskoj plazi. Ostala vazna djeca su u Centralnoj Banci, u pravosudju a evo i u Skupstini.
    Nova klasa koju sa ovolikim dugom drzave obican narod tesko ce moci da prezivi.
    Jos kad se pocne ici kao iz Hrvatske.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oduprise97001 View Post
    Mi smo kao drustvo navikli na rasizam evo vec skoro tri decenije. Tako da ga stustinski i ne primijecujemo.
    Samo jedan dan proveden prelistavajuci CdM, Portal Analitiku, In4s, Vijesti i ostale neutralnom citaocu bi bio dovoljan da obeljezi i medije i stanovnistvo kao visoko rasisticko.
    Ovo je, nazalost, tacno (kao i ostatak posta). Imali smo skoro na utakmici reprezentacije s Engleskom grupu majmuna koji su dali vjerodostojnu sliku o sebi, kao majmunima, ali i veoma ruznu sliku o Crnoj Gori. Ono sto je meni zasmetalo nakon tog incidenta jeste odsustvo adekvatne osude. Nevjerovatno odsustvo elementarnog znanja sta treba raditi kad se takav incident desi. Cak je i Djudrjevac u svojoj izjavi u Londonu lupio "ako se dokaze"! A citav svijet je imao priliku da vidi video na kojem se cuju majmunski krici. Pa, je li, bre, Djurdjevcu, kako te nije sramota da tako nesto kazes? Ako se dokaze?! Ma jesi li ti normalan, covjece? I ko te postavi na to mjesto? I sto onda ocekivati od NjegosSrbina na portalu Vijesti?

    Nijesam toliki idiot da ocekujem da se stvari mogu brzo promijeniti. Uprkos onom sto Radoje Cerovic izjavi (i osta ziv!) u Zivoj istini, da rasizam ima veze s Crnom Gorom koliko Eskimi sa suncanicom, tuzna je cinjenica da su i rasizam i sovinizam vrlo prisutni u Crnoj Gori. Ljudi se mogu samo pretvarati da ih ne vide. Ao ih stvarno ne vide, onda imaju neki problem.

    Sve naopake stvari koje postoje u Crnoj Gori, a tu uz rasizam i sovinizam spada, svakako, nepotizam, treba mijenjati. Za pocetak treba stalno ukazivati na njih, umjesto praviti se da se ne vide.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Nije rasizam, ali čitajući komentare na ovaj požar na Notr Damu, ne znam šta bi vam rekao... Prvi "insekt" mi je da se borim da nikad u ovoj državi ne bude demokratije, da idem na masu koja traži da se narod pita, ako ovako razmišlja narod dovoljno pismen da se registruje na portalu. Ovakvim ljudima treba domaći Gadafi ili Sadam da ih sačuva same od sebe, i za uši odvuče u civilizaciju.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Nije rasizam, ali čitajući komentare na ovaj požar na Notr Damu, ne znam šta bi vam rekao... Prvi "insekt" mi je da se borim da nikad u ovoj državi ne bude demokratije, da idem na masu koja traži da se narod pita, ako ovako razmišlja narod dovoljno pismen da se registruje na portalu. Ovakvim ljudima treba domaći Gadafi ili Sadam da ih sačuva same od sebe, i za uši odvuče u civilizaciju.
    Poseban problem jeste da vecina tih odvratnih komentara dolaze iz jednog jasno prepoznatljivog dijela opozicionog bloka. DPS moze uvijek da kaze, "eto kakva vam je alternativa DPS-a". Nijesam pristalica teorija zavjere, ali me ne bi iznenadilo da DPS masinerija stancuje takve komentare. Ipak, mislim da su izvorno DF-ovski. Svjesno ili nesvjesno, DF je jedan od najvaznijih djelova mehanizma opstanka DPS-a na vlasti.

    Nevezano za ovu pricu, otkuda toliko zla i pakosti u Crnoj Gori? Kako koja godina, sve vise osjecam stid sto dolazim iz takvog naroda. A nekada sam bio ponosni Jugosloven. Naravno, ne mislim na Jugoslaviju nakon 90-tih.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...-sa-navijacima


    NjegosSrbin 5 hours ago
    "Hehe, ovi crnci nemaju nikakva prava u svojoj državi, a u Evropi su glavni?? Neka idu odakle su došli."


    Nije prvi put da se na portalu "Vijesti" mogu procitati vulgarni, sovinisticki i rasisticki komentari. Sjecam se odvratnih komentara na racun Roma, Albanaca, Jevreja - mislim da je jednom protest uputila ambasada Izraela. No, urednici "Vijesti" ne haju. Ovo bi, valjda, trebalo da predstavlja slobodu govora. Izvinite, gospodo, rasisticke izjave se ne mogu podvesti pod slobodu govora. Drugi moguci odgovor redakcije bi mogao biti da nemaju dovoljno moderatora. Izvinite, gospodo, ako nemate moderatore, onda nemojte imati ni komentare. Treci moguci odgovor "Vijesti" mogao bi biti da "Vijesti" ne odgovaraju za sadrzaj komentara. Izvinite, gospodo, vi bi morali za to odgovarate, jer se ovaj rasizam pojavljuje pod firmom "Vijesti". Osim ako vas nije briga sto se objavljuje na portalu "Vijesti", odnosno ako vas je vise briga za broj klikova. I profit. Valjda bi nesto sto se zove profesionalni stadard, pa i moral, trebao biti vazniji od profita. Pretpotstavljam da ce ovaj komentar biti obrisan. Ali, nije se smio uopste pojaviti, a posebno da tamo ostane satima. No, izgleda da "Vijesti" nemaju moderatore. A zadnjih godina i s novinarima tanko stoje. Steta. Bili su nekad dobra novina.
    To je udbaška zaostavština i veoma podla "igra". Vijesti su kao i nekada CDM bili epicentar širenja raznih bileština i trovanja narodnih masa bez ikakvog sankcionisanja. Ko pamti raniji CDM a i forume, to je bilo sve samo ne normalno mjesto.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 06:10
  2. Replies: 11
    Last Post: 31-12-11, 13:32
  3. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •