Page 8 of 29 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 713

Thread: Xiaomi Smart Home

  1. #176
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    U srbiji su ti eltricni skuteri izmedju 170 i 200 eura. Naravno nisu xiaomi ali eto ima dosta slicnih vrsta

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    "Mi" logo košta 200+ eur, skuter ka skuter. Na 5% uzbrdicu moja šćer sa 50kg popela se normalno, sa mojih 85kg nije mogao da mrdne. Naravno, Xiaomi to spakuje fino, ubaci još par guma od 10 eur i nastavak za pumpanje i to naplati 200eur više. Ima i jednu strašnu felerinku, na zglobu gdje se preklapa osovina od kormana je sramotno veliki luft , kad prikoćiš pri većoj brzini to se bukvalno ljuja naprijed nazad, imaš utisak kao da će svaki čas da pukne. Vidim ima neki platični uložak na aliju da se to popuni.

  2. #177
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nije on bas lagan da se nosi sa sobom... Ili ga vozis ili ga vezes nedje.

    A kod nas dje kradu kapice od ventila i prskalice od brisaca... mislim da ne bi dugo bio vezan. Ponijeli bi i tu sipku za koju je zavezan ako treba.
    Kakvo odvajanje, za lanac i oko ruke, s njim u Deltu, u kafić, u wc, inače .... odeeeee...

  3. #178
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ima li dje toga toplomjera sto u sekundi mjeri temperaturu da se kupi po PG I ako ima koja je razlika u cijeni u odnosu na aliexpress??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #179
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Je li nko uzimao ovo od Xiaomija kako se pokazala ?
    https://www.aliexpress.com/item/Xiao...7-899df75b1af4
    Crna cetka za WC solju? No.

    Da ne objasnjavam

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima li dje toga toplomjera sto u sekundi mjeri temperaturu da se kupi po PG I ako ima koja je razlika u cijeni u odnosu na aliexpress??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Mozda ima nesto slicno ali Xiaomi-jev ne vjerujem da ima... Ako nije stigao u Multicom-u u medjuvremenu jer cesto dobijaju neke nove stvarcice a nerijetko ih i ne postave na sajtu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #180
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ma crna je najbolja, ne vidi se gouance kad se zaprlja, znači definitvno SMART četka. Nego me zanima čisti li dobro, vidim neki su je i kupovali i pisali recenzije, jedni je hvale drugi kažu da ne čisti sama nego da moraš sam rukom. Nema nikakvih tehničkih podataka, nema "mi" logo ... šta znam, možda ipak kupim jednu u Cungu , deluxe model sa ovim antismrd- anti prsk poklopcem je je oko 6 eur bila.

  6. #181
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Ne znam, ne vidim potrebu za smart cetkom za viscenje g0vana... Tu mi je vec dovoljna obicna mada i njih nije lako nac' kod nas... Po prodavnicama gledam samo katastrofalne cetke... Jesu jeftine ali ne vrijede ni toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #182
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    A što znam, mislim da svaki smarthome zaslužuje mi smart četku ali fakat sam od xiaomija očekivao samorotirajuću sa lion baterijom i usb priključkom za punjenje i samo je ubaciš u šolju pritisneš puce a ona se zavrti malo lijevo malo desno ... bar osnovni model, pro bi mogla da ima i bt konekciju sa telefonom i aplikaciju sa statistikom, tipa za 7 dana obrisano ... potrošeno toliko i toliko kalorija , 4 m3 vode, 300m toalet papira .... ova na linku ne uliva baš povjerenja ,manuelac klasični.

  8. #183
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ova nije loša

    Last edited by Tivatech; 27-05-19 at 23:04.

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Uzimam ovo definitivno, baš mi je trebalo ovako nešto za jedan stan đe su vrata koja nemaju špijunku. Jedino mi nije baš najjasnije kako ću montirati ovo s obzirom da su ta vrata od debelog mutnog stakla, možda sa strane pa u zid jer je širokougaona kamera koliko vidim, pa neće biti problem. Strašno jeftino rješenje a jako praktično (čitaj bežično)



    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Poručih ovo pa javljam utiske, koliko sam vidio poneko se neđe žali da mu kasne notifikacije i da ponekad ne registruje zvono uopšte ali 99% sam siguran da je to do lošeg WiFi-a.
    War. War never changes.

  10. #185
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Na sajtu Tehnomaxa, Xiaomi trotineti 450€
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #186
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Toliko su u multicom

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  12. #187
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Uzeo sam ja trotinet, jos u februaru, i prosao skoro 600+km na njemu ali sam vozio danima kada je fino vrijeme. Takvih dana ocigledno nije bilo puno, ali opet racunam da sam presao dosta.

    Kada sam krenuo da ga uzimam najbolji drug mi je doslovce rekao "Sto ce ti to, da izgledas kao da si na k***c i da te gledaju ljudi". I sada kako je pocelo sve vise ljudi da ga vozi me je pitao "Aj mi ga daj na jedan dan malo da vozim". Mene licno zabolje da li ce neko da me gleda ili ne, svako svoj posa' i onako kako on hoce.

    Nije lak za nosenje, ali ja ga licno ni ne nosim toliko. Po gradu se vozi lagano, naravno proci ce vremena dok nadjete najbolju/najbrzu rutu u slucaju da idete na posao sa njim.
    Mjerio sam i do posla mi treba 15 minuta sa njim, a sa autom 13. I jos se ne mucim sa parkingom.

    Parkiranje ispred Delte ne dolazi u obzir, cak i da se sveze sa lancima ili nesto kradu kao ludi bicikla a ne trotinet.

    Konkretno Xiaomi model ima nekih par boljki, koje su lako rjesive. Rezervnih djelova (ako treba) ima na pretek.

    Ako nekome treba jos neka info oko ovoga, neka mi se slobodno javi na PM.

  13. #188
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Uzeo sam ja trotinet, jos u februaru, i prosao skoro 600+km na njemu ali sam vozio danima kada je fino vrijeme. Takvih dana ocigledno nije bilo puno, ali opet racunam da sam presao dosta.

    Kada sam krenuo da ga uzimam najbolji drug mi je doslovce rekao "Sto ce ti to, da izgledas kao da si na k***c i da te gledaju ljudi". I sada kako je pocelo sve vise ljudi da ga vozi me je pitao "Aj mi ga daj na jedan dan malo da vozim". Mene licno zabolje da li ce neko da me gleda ili ne, svako svoj posa' i onako kako on hoce.

    Nije lak za nosenje, ali ja ga licno ni ne nosim toliko. Po gradu se vozi lagano, naravno proci ce vremena dok nadjete najbolju/najbrzu rutu u slucaju da idete na posao sa njim.
    Mjerio sam i do posla mi treba 15 minuta sa njim, a sa autom 13. I jos se ne mucim sa parkingom.

    Parkiranje ispred Delte ne dolazi u obzir, cak i da se sveze sa lancima ili nesto kradu kao ludi bicikla a ne trotinet.

    Konkretno Xiaomi model ima nekih par boljki, koje su lako rjesive. Rezervnih djelova (ako treba) ima na pretek.

    Ako nekome treba jos neka info oko ovoga, neka mi se slobodno javi na PM.

    Jel realno da neko može danas , 2019 godine da nekom kaže "što će ti to da te neko gleda"... Ja ne znam života mi koja je muka sa ovim narodom ođe. Što koga boli k što neko radi danas? Svako svoj posa'. Ali ne može to ođe, ne mogu ljudi da evoluiraju , nije ovo selo, nije ovo 1830 godina, ne znam , stvarno ne znam… ođe i dalje pričaju ko je sa kim lijega u krevet, ko je koju prešega na ćemovsko, đe je ostavio kolima… što je ko jeo juče, kupio…. aooo

  14. #189
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Nije to losa stvar samo da se može negdje parkirati, jer stvarno nije ga sigurno nidje ostaviti.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  15. #190
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    @Director
    Ne znas da li su gori ti koji komentarisu "sto ce ti to da te neko gleda" ili oni koji npr. ne kupe nesto sto hoce jer zbog takvog komentara

    @straus
    Ja sam ga prvobitno uzeo da se vozikam do posla sa njim. Jer realno samo ako ga koristis svaki dan moze da ti se isplati.
    Zbog toga ga i nosim sa sobom u kancelariju, i usput pripunim )))

  16. #191
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Evo ja na proljeće i ljeto se ne skidam sa bajka, ove godine evo mnogo manje zbog kiše.

    Nikad ga niđe nijesam ostavio ni na minut. Đe god idem, sa mnom pod ruku. Ako moram u ustanovu, samo opcija đe mogu da ga gledam. Svaka druga varijanta ne dolazi u obzir.

    Biciklo je moćno i privlači pažnju, nebi ni minut čini mi se bilo na vezu. Em što ga je lako okinut, em ne mora uopšte kidat sajlu. Dovoljno je da mi skine brzinomjer, osvjetljenje, sic recimo, ili bilo što, eto mi štete 200€... A sve se skida u sekund bukvalno, na štift.

    Jedno biciklo mi je isparilo, doduše unbranded, od tada samo ovako...

    Auto vozim sa slomljenom antenom evo godina. Na zadnje staklo ima držač, i antena dužine 10 cm koja se ušarafi u dva okreta. Tri ih naručujem i tri kidaju. Bukvalno ne traje ni sekund da je odvrneš, jer je navoj prekratak, ali ne, sivonja je samo uzme rukom i povuče ka sebi ili iščupa. I slomi i mene držač i njemu antenu, ne valja mu ništa kad je slomi tako.

    To je jedina osoba koju kunem kao babetina.
    Last edited by Petronas; 29-05-19 at 06:24.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. #192
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Evo ja na proljeće i ljeto se ne skidam sa bajka, ove godine evo mnogo manje zbog kiše.

    Nikad ga niđe nijesam ostavio ni na minut. Đe god idem, sa mnom pod ruku. Ako moram u ustanovu, samo opcija đe mogu da ga gledam. Svaka druga varijanta ne dolazi u obzir.

    Biciklo je moćno i privlači pažnju, nebi ni minut čini mi se bilo na vezu. Em što ga je lako okinut, em ne mora uopšte kidat sajlu. Dovoljno je da mi skine brzinomjer, osvjetljenje, sic recimo, ili bilo što, eto mi štete 200€... A sve se skida u sekund bukvalno, na štift.

    Jedno biciklo mi je isparilo, doduše unbranded, od tada samo ovako...

    Auto vozim sa slomljenom antenom evo godina. Na zadnje staklo ima držač, i antena dužine 10 cm koja se ušarafi u dva okreta. Tri ih naručujem i tri kidaju. Bukvalno ne traje ni sekund da je odvrneš, jer je navoj prekratak, ali ne, sivonja je samo uzme rukom i povuče ka sebi ili iščupa. I slomi i mene držač i njemu antenu, ne valja mu ništa kad je slomi tako.

    To je jedina osoba koju kunem kao babetina.
    Ja imam Sinus Bosch sa "perfomance line" motorom, kad nisu ove usr... kiše isto se ne skidam s njega, napravio sam i ugradio tuning modul da mu maknem hebeni limit na 25km , alarm, skriveni gps traking modul sa sopstvenim napajanjem i opet ga zaključam sajlom. Na posao ga stavim ispred kamere od obližnje kladionice ... za svaki slučaj . Neko će reći ovaj je bolesno paranoičan ali to su obično ljudi kojima nisu digli ni jedan bajs. E-bike je zakon ako imaš velike uzbrdice na trasi do kuće i prelaziš duže rute. Zabavan je i rekreativan bez obzira na asistenciju motora. Za letnje gužve spas!

  18. #193
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Neka te dobro služi Tivatech, ali nijesam fan e-bikea.
    Volim uzbrdo, ali sključivo sa MTB

    Odosmo u off, pošalji mi molim te na PP koji GPS modul koristiš i đe ga kupit, naručit, cijena ?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #194
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Neka te dobro služi Tivatech, ali nijesam fan e-bikea.
    Volim uzbrdo, ali sključivo sa MTB

    Odosmo u off, pošalji mi molim te na PP koji GPS modul koristiš i đe ga kupit, naručit, cijena ?
    Na aliju imaš kompletna ili develop rješenja , ja sam uzeo neki topin zx303, malo se zahebavao sa njim da to spakujem ali sam na kraju zadovoljan rezultatom.

  20. #195
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Posle nedjelju dana korišćenja evo nekih zapazanja. Senzor za temp i vlagu sam postavio vani sa spoljne strane jednog prozora kojeg sunce i kisa ne dovaću ali posto je izgleda bio predaleko od Gateway- (nekih 7m+zidovi) cesto je ispadao i app ga je vidio kao ofline. Ostalo radi solidno...kamera G2 radi besprekorno i brzo se upali kada pozelite da vidite sta se dogadja u kuci. Bio sam u inostranstvu nekoliko dana i dobar je osjecaj kad za nekih 10 sekundi cak i brze pocne streem. Senzori za vrata dobri ali nekad se cekaju notifikacije po nekoliko minuta. Vazno je izgleda imati baaas dobar wifi i ruter da bi ovo dobro radilo

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  21. #196
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    I jedno pitanje...moze li se mi app podestiti da vise telefona pristupaju jednom Gateway-u i istim senzorima/kamerama ili je to sve ograniceno na jedan telefon?

    Evo nadjoh da ima share family...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Last edited by mistery; 01-06-19 at 09:59.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  22. #197
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Da, imas opciju 'share device' ili kako vec...

    Ja sam se sa tim 'igrao' kad nisam mogao neke nase uredjaje da dodam na 'China Mainland' server ali sam nekako uspio na kraju pa nisam tu 'share' funkciju na kraju ni koristio...

    Za notifikacije ne znam, nisam podesio da mi ikakve notifikacije stizu.. Senzor na vratima mi aktivira sledece stvari:

    - kad se vrata otvore, pali se svijetlo u ulaznom hodniku i cuje se zvuk zvona na 'gateway'-u
    - kad se vrata zatvore, cuje se (drugi) zvuk na 'gateway'-u i svijetlo u ulaznom hodniku se gasi ali sa 5 minuta zakasnjenja ('delay' opcija)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #198
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    jel ko uzimaop njihopv aparat za brijanje, vidio sam ga u neku nasu prodavnicu?
    Forever young, i want to be forever young

  24. #199
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Pominjan je prije neku stranu, jedan od njih...

    Ne znam jel' ga jos neko uzimao (neko ga je vec imao)...

    Ja ne koristim takve brijace pa nisam zainteresovan...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #200
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    jel ko uzimaop njihopv aparat za brijanje, vidio sam ga u neku nasu prodavnicu?
    Jesam ja, ovaj sa 3glave, https://www.aliexpress.com/item/New-...162f4c4dCH97Nj stigao je za 7 dana, odličan je ništa mu ne fali, koliko će trajati nožići vidjet ćemo, ima kompletna zamjenska glava sa noževima za 12 eur da se kupi. Ja ga koristim sa pjenom , stavim malo pjene jer mi na suvo iritira vrat i bude mi crvenilo nekoliko dana ali to mi se dešava isto i sa filpsom. Sve u svemu vrhunska za te pare, philips ili Remington sa istim mogućnostima ne bi bio ispod 100 eur.

Page 8 of 29 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Xiaomi Yi - home camera
    By Stivi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 21-02-17, 10:47
  2. Prodajem dva nova Smart led tv 39 inca Fox + Android Smart 4.2.2 Jelly Bean---- 299 e
    By PesPro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-14, 23:50
  3. Portugal's Polish home from home
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-12, 16:20
  4. K:Modul Coming Home/Leaving Home
    By Rover in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-11, 18:52
  5. Coming home/Leaving home na Golf 4?
    By 50_CENT in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 05-01-11, 14:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •