Page 10 of 29 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 712

Thread: Xiaomi Smart Home

  1. #226
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Nije bas 'Smart Home' ali evo je izasao i MiBand 4...



    Sto znam, malo veci ekran, malo vise piksela, malo svijetliji ekran, podrzava boje, navodno precizniji i bolji...

    Ja sam jos uvijek na prvu verziju, tacnije MiBand 1s, najvise zbog baterije i zato sto mi ne treba da buljim u jos jedan ekran pa mi odgovara i da ga nema... Za sve sto mi treba, telefon je ionako skoro uvijek blizu mene... Sto narukvica sa ekranom svakako ne bi promijenila...

    Trenutno je cijena nekih 40 eura po Ali-ju sto je visocija pocetna cijena nego ijedna do sad, koliko mi se cini...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #227
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Skupo, ja sam za 53 eur uzeo Amazfit bip, always on display, gps, 150.000+ pozadina a bateriju ako ne bicikliram sa gps-om traje od 35-40 dana.

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,926
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nemoj ko da se zajeba' da uzme ovo *****, notifikacije kasne po 2-3min, ne radi live view, užas...

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    Ipak sam možda prenaglio, imadoh malo vremena danas pa $edoh detaljno da se zabavljam sa ovim. Uspio sam da namjestim da radi, sad notifikacije kasne 1-2s sekunde što je skroz ok. Live view je namijenjen u situacijama prije i posle zvona (dok se osoba približava, tj. kad kamera fata movement) Nakon zvona stiže notifikacija na telefon sa videom/slikom po volji, uz mogućnost da odgovorite glasovno onome ko zvoni (ovaj doorbell ima i zvučnik i mikrofon) tako da suma sumarum nije loše rješenje mada javljam nakon par dana testiranja rezultate u uslovima đe je slabiji wifi signal.

    Ključno je bilo Xiaomi Home aplikaciji bukvalno za sve dati dozvole i popaliti sve notifikacije u okviru iste aplikacije i fercera...

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #229
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ipak sam možda prenaglio, imadoh malo vremena danas pa $edoh detaljno da se zabavljam sa ovim. Uspio sam da namjestim da radi, sad notifikacije kasne 1-2s sekunde što je skroz ok. Live view je namijenjen u situacijama prije i posle zvona (dok se osoba približava, tj. kad kamera fata movement) Nakon zvona stiže notifikacija na telefon sa videom/slikom po volji, uz mogućnost da odgovorite glasovno onome ko zvoni (ovaj doorbell ima i zvučnik i mikrofon) tako da suma sumarum nije loše rješenje mada javljam nakon par dana testiranja rezultate u uslovima đe je slabiji wifi signal.

    Ključno je bilo Xiaomi Home aplikaciji bukvalno za sve dati dozvole i popaliti sve notifikacije u okviru iste aplikacije i fercera...

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    Eto... a ti ih nagrdi

    Sve zavisi sto imas.. Ja recimo na MiHome nemam dozvoljeno nista od toga jer mi ne treba... Kad bi dozvolio, imao bih vise funkcija, tj. glasovno bi mogao neke stvari da palim/gasim/mijenjam. Ali mi to nije toliko zanimljivo trenutno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #230
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Velika preporuka za Mi Homes store, prvi put je bilo nesporazuma oko processing time-a, ali kad je poslao stiglo je za 8-9 dana. Sad druga pošiljka, poslao istog dana kad sam poručio, tj. 30-og maja i eo danas je već kod nas u izmjeničnu, znači nepune 5 dana.
    Sem toga, generalno mislim da je i najpovoljniji store što se tiče Mi proizvoda...
    Na tvoju preporuku uzeh kod ovoga prodavca dvije stvari. Sve doslo za 14 dana. Tako da preporuke i od mene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #231
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Vec par sedmica razmatram kupovinu gateway-a i senzora i prilicno vremena sam potrosio citajuci recenzije i komentare. Moram priznati da sam se prijatno iznenadio kada sam naletio na ovu temu na domacem forumu.

    Primjecujem da vecina ima iskustva sa home dodacima, pa bih htio pitati sve vas par stavki koje me interesuju.

    1. Primjetio sam na stranim forumima da se mnogi zale da im nakon update-a MI Home aplikacije ne stizu ili kasne notifikacije? Vidim da su neki od vas imali slicna iskustva, pa me zanima kakvo je stanje sada sa poslednjim updateom?

    2. Koliko je user friendly aplikacija imajuci u vidu da su natpisi naziva senzora na kineskim simbolima? Da li je i ovo prilagodjeno novim updateom jer primjecujem da aqara ima nazive senzora na engleskom.

    3. Narucio sam IMI 1080p kameru, ima li neko iskustva sa istom? Ono sto sam do sada uspio procitati i vidjeti na netu je mahom pozitivno...

    4. Imamo li koga u CG da ozbiljnije radi sa Xiaomi uredjajima? Znam da Multicom ima corner, ali nijesam odusevljen izborom, prije samo par dana sam bio i nijesu imali hub i senzore na lageru. Kontam platio bih par € vise da ne moram cekati dostavu sa alija.

    5. Citao sam da su aqara senzori u odredjenim segmentima napredniji od mijia senzora, a shodno tome i skuplji. Primjera radi body sensor (motion sensor) pored pokreta ima i light sensor pa se moze setovati zavisno od nivoa osvjetljenja. Water leak sensor je fantasticna stvar, da li ga neko posjeduje?

    6. Uz kameru sam porucio EU nastavak za uticnicu, nego mi se cini da ce biti kratak imajuci u vidu da su mi u kuci "uvucene" uticnice. Ako ne bude odgovarajuci, ima li ovih nastavaka nedje po Pg da se trguje ili da se zajma iz CRBC.

  7. #232
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Vec par sedmica razmatram kupovinu gateway-a i senzora i prilicno vremena sam potrosio citajuci recenzije i komentare. Moram priznati da sam se prijatno iznenadio kada sam naletio na ovu temu na domacem forumu.

    Primjecujem da vecina ima iskustva sa home dodacima, pa bih htio pitati sve vas par stavki koje me interesuju.

    1. Primjetio sam na stranim forumima da se mnogi zale da im nakon update-a MI Home aplikacije ne stizu ili kasne notifikacije? Vidim da su neki od vas imali slicna iskustva, pa me zanima kakvo je stanje sada sa poslednjim updateom?

    2. Koliko je user friendly aplikacija imajuci u vidu da su natpisi naziva senzora na kineskim simbolima? Da li je i ovo prilagodjeno novim updateom jer primjecujem da aqara ima nazive senzora na engleskom.

    3. Narucio sam IMI 1080p kameru, ima li neko iskustva sa istom? Ono sto sam do sada uspio procitati i vidjeti na netu je mahom pozitivno...

    4. Imamo li koga u CG da ozbiljnije radi sa Xiaomi uredjajima? Znam da Multicom ima corner, ali nijesam odusevljen izborom, prije samo par dana sam bio i nijesu imali hub i senzore na lageru. Kontam platio bih par € vise da ne moram cekati dostavu sa alija.

    5. Citao sam da su aqara senzori u odredjenim segmentima napredniji od mijia senzora, a shodno tome i skuplji. Primjera radi body sensor (motion sensor) pored pokreta ima i light sensor pa se moze setovati zavisno od nivoa osvjetljenja. Water leak sensor je fantasticna stvar, da li ga neko posjeduje?

    6. Uz kameru sam porucio EU nastavak za uticnicu, nego mi se cini da ce biti kratak imajuci u vidu da su mi u kuci "uvucene" uticnice. Ako ne bude odgovarajuci, ima li ovih nastavaka nedje po Pg da se trguje ili da se zajma iz CRBC.
    1. Ja ne koristim notifikacije pa ce ti to odgovorit' neko od ostalih koji koriste tu opciju... Ako je bude ukljucio da testiram, dopisacu ovdje iskustvo.

    2. Aplikacija je meni vrlo 'user friendly'. Uredjaji nisu na Kineskom a sve i da jesu, sam mozes da ih preimenujes u sto god oces i kako oces. Jedina Kineska sekcija je sama prodavnica u koju svakako ne ulazim jer odatle ne bi nista ni mogao da narucim... I eventualno nekad stigne "promo notifikacija" koja je full na Kineskom i koju samo iskuliram... Evo kako izgleda dio sa uredjajima...



    3. Nemam kamere ali neki od forumasa su narucivali neke pa ce mozda napisat' iskustvo (ili potrazi par stranica unazad da vidis koje su se kamere pominjale)

    4. Nemamo nikog. Cak i ta ponuda Xiaomi-ja je vise bila na moje insistiranje i sl. Do skoro nisu ni imali senzore niti ista vec samo neke uredjaje koji mogu nezavisno da rade (preciscivac vazduha, sijalica [i to samo jedan, stari model], WiFi pojacivac, usisivac itd.) Sad imaju i taj set u ponudi (eto je vec prosao) iako je taj set dosta skroman a i znatno skup sa cijenom od blizu 100 eura. Ako se ne varam, isti set je na Ali-ju recimo nekih 50/60 eura. Nije to bas mala razlika, pogotovo uzimajuci u obzir da ce tesko taj jedan set da 'zavrsi posao'. Po meni je najbolje narucivat' posebno vise stvari... Fino pocnes od ulaznih vrata pa polako hodas po stanu/kuci i gledas sta bi ti gdje trebalo i to zapisujes. Na kraju vidis koliko ti kojih uredjaja treba i narucis ono sto ti je najpotrebnije (tu mora da bude 'hub' ili ti 'gateway') a poslije narucujes ostatak. Kad imas sve, mozes da narucis i po jedan 'backup' da imas u slucaju da sijalica crkne ili se nesto drugo desi.. Makar sam ja tako (od)radio...

    5. Po meni su Mijia i Aqara dosta slicni. Imam i jedne i druge ali vise Mijia, najcesce jer je povoljnija bez ikakvih nedostataka. Cak je i dizajn dosta slican (ne isti) pa nema tu neke znacajne razlike. Mozda neki uredjaji imaju neku dodatnu funkciju a svako treba da procjeni koliko mu je to bitno... Nemam 'water leak sensor'. Planirao sam da ga narucim kad sam uzeo onaj sensor za slavinu (automatski pusta vodu kad priblizis ruke) ali mi se on nije proslavio pa sam odustao i od jednog i od drugog, makar za sad.

    6. Skoro svaki prodavac koji prodaje ove uredjaje nudi mogucnost (besplatnog) slanja nastavka bilo da je za EU, UK ili neki drugi sistem. Ja nisam nista trazio a svaki uredjaj koji se kaci u struju mi je dosao sa nastavkom za moju uticnicu. Vjerujem da bi i kod nas moglo da se nadje nesto slicno iako nisam siguran gdje. Znam da oni adapteri kao za putovanja rade ali su previse glomazni (a i skupi) da bi se upotrebljavali u ove svrhe. Ako ne dodje uz sam uredjaj (a trebalo bi) onda je opet najbolje narucit' 5-6 komada ili koliko vec sa Ali-ja ako se vec kod nas ne moze nac' bez velike muke..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #233
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Fidel, hvala na iscrpnom odgovoru, mislim da ću krenuti lagano sa par senzora pa ću proširivati mrežu iz mjeseca u mjesec.

    Bitno je da notifikacije funkcionišu kako treba, jer bez njih određeni senzori gube smisao kad osoba nije u kući (npr. water leak).

    Kako hub stoji sa jačinom signala, koliko zidovi ograničavaju domet/vezu u tvom slučaju? Prostor koji bih pokrio je priličan, pa će mi vjerovatno trebati 2. Vidim da je zigbee dosta brz i da je prenos podataka minimalan, kapiram da zidovi neće biti prevelik izazov ako se obezbijedi minimum konekcije.

    Imaš li možda iskustva sa Yeelight trakama?

    Interesantan je ovaj crni remote controller, vidim da je mistery pisao da planira poručiti, valjda se javi sa rivjuom

  9. #234
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Fidel, hvala na iscrpnom odgovoru, mislim da ću krenuti lagano sa par senzora pa ću proširivati mrežu iz mjeseca u mjesec.

    Bitno je da notifikacije funkcionišu kako treba, jer bez njih određeni senzori gube smisao kad osoba nije u kući (npr. water leak).

    Kako hub stoji sa jačinom signala, koliko zidovi ograničavaju domet/vezu u tvom slučaju? Prostor koji bih pokrio je priličan, pa će mi vjerovatno trebati 2. Vidim da je zigbee dosta brz i da je prenos podataka minimalan, kapiram da zidovi neće biti prevelik izazov ako se obezbijedi minimum konekcije.

    Imaš li možda iskustva sa Yeelight trakama?

    Interesantan je ovaj crni remote controller, vidim da je mistery pisao da planira poručiti, valjda se javi sa rivjuom
    Da, ne koristim nista gdje bi mi notifikacije bile toliko bitne kao pomenuti 'water leak'...

    Ja sam u stanu i 'hub' dobacuje kroz svih 70m2 bez problema... Veci mi je problem sam net zbog kojeg moram da koristim WiFi pojacivac (Xiaomi) ali to je neka druga prica... Mislim da tu ima raznih kombinacija da neki od uredjaja bude 'relay' za ostale ali nisam previse istrazivao to jer mi nije trebalo...

    Imam Yeelight traku ali sam jos uvijek bio lijen da je postavim iza TV-a. Samo sam je bio zalijepio selotejpom da probam i radilo je sve kako treba. Sad treba dobro da premjerim i vidim tacno kako cu ga postavit' sa samoljepljivom trakom koja dodje uz njega a nisam je jos nakanio da odradim to.. Mislim da je dobra stvar a ako duzina od 2m nije dovoljna imaju oni nastavci (1m, cini mi se) koji su vrlo povoljni i lagano se kace na postojecu traku...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #235
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da, ne koristim nista gdje bi mi notifikacije bile toliko bitne kao pomenuti 'water leak'...

    Ja sam u stanu i 'hub' dobacuje kroz svih 70m2 bez problema... Veci mi je problem sam net zbog kojeg moram da koristim WiFi pojacivac (Xiaomi) ali to je neka druga prica... Mislim da tu ima raznih kombinacija da neki od uredjaja bude 'relay' za ostale ali nisam previse istrazivao to jer mi nije trebalo...

    Imam Yeelight traku ali sam jos uvijek bio lijen da je postavim iza TV-a. Samo sam je bio zalijepio selotejpom da probam i radilo je sve kako treba. Sad treba dobro da premjerim i vidim tacno kako cu ga postavit' sa samoljepljivom trakom koja dodje uz njega a nisam je jos nakanio da odradim to.. Mislim da je dobra stvar a ako duzina od 2m nije dovoljna imaju oni nastavci (1m, cini mi se) koji su vrlo povoljni i lagano se kace na postojecu traku...
    Anticipirao sam da mi jačina wifi signala za kameru može biti problem pa sam naručio ovu spravicu prije nedelju dana https://www.aliexpress.com/item/3262...73b94c4dyb0H1e (nije Xiaomi, išao sam direktno na best match).

    Ovih dana poručujem Mijia gateway i instaliram ga pored ovog pojačivača, ima da radi k'o zmaj.

    Yeelight traka može da se produži do 10m, znači još osam ekstenzija može ići na adapter, s tim što će meni za skrivače trebati 17m, što je investicija u dva adaptera i ekstenzije...
    Last edited by Mile_Djikanovic; 20-10-19 at 21:45.

  11. #236
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Naručio sam iz ove prodavnice 8 komada ovih sijalica za spušteni plafon
    https://www.aliexpress.com/item/3303...chweb201603_52
    Na drugim mjestima su najmanje po 2 eura skuplje, možda nekom bude valjalo...

    Ima li još što zanimljivo da se uzme od ovih smart zajebancija, spremam novi stan pa dok sam na vrijeme da isprovučem što bi valjalo..?
    Ima li onih zajebancija da se prati potrošnja električnih uređaja?
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 21-10-19 at 13:13.

  12. #237
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ima li onih zajebancija da se prati potrošnja električnih uređaja?
    Ima ovaj recimo...

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...92#post5114292

    Moguce da ima jos nekih stvari ali ovo je najjednostavnije i mjeri samo ono sto je nakacenu preko tog adaptera u utucnicu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #238
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A ima li recimo ovaj da bilježi potrošnju, ili je samo smart upravljanje?

    https://www.aliexpress.com/item/3305...325b01e13ac4-2

    I onaj produžni isto tako, ima li neki da prati potrošnju preko njega?

  14. #239
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Cini mi se da je ovo dosta slicno mom samo sto je ovo EU verzija iako nisam siguran...

    Ne znam ima li produzni da direktno prati ali ja metnem produzni u ovaj moj adapter, njega u uticnicu i imam potrosnju sa cijelog produzenog..

    Siguran sam da ima boljih i preciznijih rjesenja ali nisam mnogo istrazivao jer mi to ne predstavlja nista isuvise bitno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #240
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Naručio sam iz ove prodavnice 8 komada ovih sijalica za spušteni plafon
    https://www.aliexpress.com/item/3303...chweb201603_52
    Na drugim mjestima su najmanje po 2 eura skuplje, možda nekom bude valjalo...

    Ima li još što zanimljivo da se uzme od ovih smart zajebancija, spremam novi stan pa dok sam na vrijeme da isprovučem što bi valjalo..?
    Ima li onih zajebancija da se prati potrošnja električnih uređaja?
    Ima vrhunska stvar koja dodje na sinu u tablu sa osiguracima i preko njega mogu da idu 4 strujna kruga(moze vise njih paralelno naravno) i moze do 2.3kw po strujnom krugu. Ima potrosnju i daljinsko upravljanje. Skuplje je ali je dobra stvar

    https://shelly.cloud/shelly-4-pro/

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #241
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Koliko para Boki? I ne znam je li glupo pitanje, ali je li sigurno ovo, da se ne zapali nešto? :stupid:

    p.s. evo sad vidim, 70e

  17. #242
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Mnogo dobra stvar ovaj Shelly, možda se i nabavi jednog dana, ipak je Xiaomi prioritet za sad. Evo poručih set pa šaljem slike kad ga aktiviram

  18. #243
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Prije par dana mi je stigla prva pošiljka, kamera.

    Instalirao sam je, ispravna je i odličan je kvalitet snimka. Radi bez kartice i u slučaju motion detectiona snima kratke zapise na cloud-u koji se mogu skinuti na telefon. Znači kinezi me gledaju konstantno i pride snimaju kad im dune

    Loša strana je što nijesam mogao da pristupim sa svog Samsunga - mogu da vidim video i čujem zvuk, ali me izbacuje čim pokušam da uđem na detaljan stream koji nudi opcije pokretanja lijevo-desno, gore-dolje. Testa radi, uspio sam da pristupim kameri ovoj opciji sa dva druga telefona tako da može biti da je problem do mog telefona.

    Dodatno, notifikacije za motion detection stižu samo in-app iako sam u podešavanjima omogućio da stižu na glavni ekran. Znači nije najbolje riješeno sa notifikacijama, ali vjerujem da će ovo ispraviti sa određenim apdejtima.

    Ocjena 4, dok se ne riješi problem sa notifikacijama. Ispunjava namjenu za koju je kupljena, što je najbitnije.

    PS. Ovaj uređaj je skroz korektan.

  19. #244
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ova kamera ima i u multicom da se kupi...mislim da je tih 10-12€ razlike sasvim ok dati za garanciju od 24 mjeseca i znaš da je EU model. Na iOS nemam problema sa upravljanjem i notifikacija. E sad, ovo non stop snimanje mi je malo bzv. stvarno neko može da pristupi kameri, ne vidjeh da ima neki pass da se postavi...
    Last edited by Iceman; 27-10-19 at 07:22.

  20. #245
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman View Post
    Ova kamera ima i u multicom da se kupi...mislim da je tih 10-12€ razlike sasvim ok dati za garanciju od 24 mjeseca i znaš da je EU model. Na iOS nemam problema sa upravljanjem i notifikacija. E sad, ovo non stop snimanje mi je malo bzv. stvarno neko može da pristupi kameri, ne vidjeh da ima neki pass da se postavi...
    Na njihovom sajtu bio je, čini mi se, stari model mijia kamere 720p, ako misliš na nju jer izgledaju skoro identično.

    Čitao sam "terms", cloud snima kratke snimke (10-12 sec) koji se brišu nakon 7 dana. Šta znam, nije loša opcija, naprotiv vrlo je korisna kod security moda. Pass može da se postavi.

    Kada snimanje nije potrebno setuje se sleep mode ili se jednostavno ugasi iz utičnice (za one paranoične)

    Notifikacije mi stižu na stari Samsung u roku od par sekundi, tako da je vjerovatno problem do mog telefona ili podešavanja aplikacije na istom.

    Sve u svemu, kamera je odlična vrijednost za novac.

  21. #246
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na sajtu piše 720p ali je u prodavnici model 1080p (piše na kutiji 1080p, a i kad se doda na Mi Home app isto stoji 1080p).
    može naravno da se stavi u sleep, ali s obzirom na to da je neki događaj “probudi”, znači da ipak ne “spava”

  22. #247
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    U prodavnici sam tražio Smart home set koji nijesu imali na stanju iako je bio naveden na sajtu. Treba da budu ažurniji sa sajtom ako hoće da budu konkurentniji

    Imaju li šta od senzora u prodavnici, ako si u toku?

  23. #248
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nema ga odavno u prodavnici, ali na sajtu piše da ima...ne znam
    nemaju senzore, ja ih uglavnom kupujem sa AliExpress...aqara, zbog podrske za homekit...

  24. #249
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Stigla prva šarža, šaljem update čim dođem doma i instaliram.

    Click image for larger version. 

Name:	Xiaomi.jpg 
Views:	106 
Size:	12.9 KB 
ID:	165125

  25. #250
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Instalirani su hub, switch, door sensor i mi remote. Sve radi perfektno, notifikacije stižu u sekundi.

    Mi remote je dobra stvarčica, uspio sam povezati TV i AC u par koraka, toplo preporučujem svima. Odziv je trenutan, za TV testira samo Power switch, Vol + i -, dok AC testira On/off i Cooling mode. Ako je sve u redu potvrđuje se setup. Planiram da potpuno automatizujem uređaje sa termometrima.

    Sitna zamjerka kod Alert funkcije hub-a je što nema delay prilikom deaktivacije alarma (ili nijesam našao opciju?). Ovako postavim delay prilikom aktivacije, da se uključi npr. za 30 sekundi od klika na switch, ali kada se vratim kući alarm se momentalno aktivira i valjalo bi da postoji delay opcija par sekundi dok fizički pristupim switch-u... Palo mi je na pamet da uploadujem neki alarm sound sa 10 sekundi zakašnjenja, tako da bi se moglo riješiti uz malo improvizacije.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 03-11-19 at 12:56.

Page 10 of 29 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Xiaomi Yi - home camera
    By Stivi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 21-02-17, 10:47
  2. Prodajem dva nova Smart led tv 39 inca Fox + Android Smart 4.2.2 Jelly Bean---- 299 e
    By PesPro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-14, 23:50
  3. Portugal's Polish home from home
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-12, 16:20
  4. K:Modul Coming Home/Leaving Home
    By Rover in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-11, 18:52
  5. Coming home/Leaving home na Golf 4?
    By 50_CENT in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 05-01-11, 14:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •