Page 1 of 29 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 712

Thread: Xiaomi Smart Home

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Cool Xiaomi Smart Home

    Vjerujem da je ovo najprikladniji dio foruma za ovakvu temu...

    Ne znam jesam li jedini u CG ali mozda bude jos nekih zainteresovanih pa da podijelim neka svoja iskustva i sl.

    Suvisno je pricat' koliko volim Xiaomi proizvode od samog dizajna, funkcionalnosti pa do pristupacnih cijena.

    Najveca mana je sto se vecina stvari radi iskljucivo za Kinu (makar za sad) sto znaci da za vecinu uredjaja su potrebni adapteri sa Kineskog na EU 'plug' sto nije nikakav izdatak ali narusava estetiku.


    Za one koji o ovome nemaju pojma, ovaj klip od 8 minuta objasnjava dosta toga...



    A lik koji postavlja ove snimke radi i zivi tamo i pravi odlicne snimke, recenzije, vijesti i sl. pa bi preporucio i sve ostale snimke koje je objavio...

    https://www.youtube.com/channel/UCkT..._cmnWoXfjQ6thw



    Sto se mene tice, ja sam svakako prvo uzeo 'gateway' koj je 'mozak' medju svim uredjajima i bez njega prakticno nista ne funkcionise... Njega sam postavio u dnevnoj sobi koja se nekako nalazi u centru samog stana. Pored glavne funkcije 'mozga' sistema moze da se koristi kao alarm, kao nocno svijetlo a moze cak da pusta u radio (doduse samo Kineski pa to nisam nikad ni koristio).



    Onda sam poceo sa sijalicama i senzorima.. Postoje bijele sijalice (ide od hladne bijele, skoro plave do tople bijele, skoro zute) a ima ih i u boji koje mogu da mijenjaju sve moguce boje, ukljucujuci i standardne bijele tonove ovih prvih.

    Sijalice su Yeelight a najnovija verzija (koju koristim) izgleda ovako...



    Sijalice se mogu aktivirat' na milion nacina. Ja najvise koristim senzore za pokret. Znaci kad udjem u neku prostoriju, svijetlo se pali i nakon 2/5 minuta od nedetektovanja poketa, svijetlo se gasi. Kao 'backup', na nekim mjestima imam i 'wireless switch' koji moze da se nakaci na zid ili da bude 'slobodan' na stolu i sl. kojim opet moze da se pali/gasi svijetlo, mijenja temperatura/boja itd. Na mjestima gdje uveliko dopire dnevna svijetlost, senzori se aktiviraju samo poslije odredjenog vremena dana (meni je to trenutno 17/18 casova) tako da se do tad ne pale cak i kad osjeti pokret a poslije tog vremena se aktivira. Sve se moze podesavat' i uskladit' sa potrebama.

    Senzora ima milion pa ih necu ovdje postavljat' da ne cinim ovaj prvi post predugim. Prakticno svi senzori postoje u 2 "izrade", tj. Xiaomi koristi dvije kompanije - 'Mijia' i 'Aqara'. Razlika medju njima je minimalna i vise se svodi na dizajn iako je i on dosta slican i po meni odlican u oba slucaja.

    Ukoliko imate vise sijalica u jednoj lampi mozete grupisat' vise sijalica da se ponasaju identicno pri odredjenoj akciji (pokret, pritisak na 'switch' itd.).

    To mi je bio glavni cilj iako oni imaju lepezu proizvoda koji vam ne mogu ni na pamet past'.

    Pored sijalica i senzora, imam jos i 'Air Purifier 2S' koji preciscava vazduh. On ima mnogo kljucniju funkciju u Kini gdje je vazduh jako zagadjen ali ja ga koristim kad dimim (vape) ili ako mi neko dodje pa pusi u stanu. Dosta efektivno uklanja dim i neprijatne mirise. Filteri se poslije odredjenog vremena (zavisno od frekvetnosti koriscenja) mijenjaju a ima ih raznih iako 'standardni' je sasvim dovoljan za vecinu potreba. Moze da se koristi potpuno odvojeno od svega ali moze i u kombinaciji sa senzorima sa temperaturu/vlagu i sl.



    Uzeo sam i 'Xiaomi Strip', produzni kabl jer mi je on svakako trebao a njihov sam uzeo jer ima USB post-ove gdje ne moram da koristim punjac i sl. nego jednostavno metnem kabl i punim sto mi treba... Njega sam recimo uzeo u Multicom-u jer je EU verzija za nase uticnice te ne moram da koristim dodatne adaptere...




    Imam i neke stvari koje rade potpuno nezavisno od njihovog 'Mi Smart Home' ekosistema...

    Automatski 'dispenzer' (kako li se na naski to zove) za tecni sapun... Bolji je sto se higijene tice, meni mnogo laksi za koriscenje od trljanja sapuna medju ruke, cistiji, laksi za upotrebu a i traje znatno duze...




    Jedna od lampi koje imam a radi potpuno nezavisno od njihovog ekosistema je 'indukciona' (ko zna jel' i to naski) lampa koja radi na pokret ali bez dodatnih senzora i sl. Njih koristim u oba kupatila. Cim detektuje pokret pali se. Kada pokreta nema jedan minut, gasi se. Idealna za manje prostore gdje niste stacionarni tako da je meni to odlicno 'palo' za WC.




    Ima tu sigurno jos nekih stvari koje imam a nisam pomenuo jer nisu previse znacajne a post je dug ionako... Ima i dosta stvari od Xiaomi-ja koje imam ali ne pripadaju njihovom ekosistemu pa nisam ni htio da ih pominjem...

    Mislim da je dovoljno za pocetak a ukoliko ima bilo kakvih pitanja vezano za ovo, slobodno pisite ispod pa cu objasnit' koliko mogu.

    Kontam da je mnogima ovo neka vrsta 'debilizma' ili kako bi ga vec nazvali ali meni jednostavno olaksava svakodnevnicu a uz to estetski doprinosi izgledu stana, makar po mom misljenju.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    I ja sam nedje prije pola godine, kad sam uzeo njihov telefon slucajno po netu malo procackao njihove paletu proizvoda, glava me zaboljela kad sam vidio sta sve prave.
    Ovako na prvu loptu neki proizvodi i igledaju malo 'previse,' al sve je ovo bliska buducnost covjecanstva.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,058
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Svaka cast za temu... Ima jos entuzijasta/geek-ova/esteta koje ovo interesuje... Ovaj produzni, koja je jacina na usb portovima?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Svaka cast za temu... Ima jos entuzijasta/geek-ova/esteta koje ovo interesuje... Ovaj produzni, koja je jacina na usb portovima?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Top.
    Uzeo sam skoro sijalicu kao sto kazes sve zivo ima,ali je za greskom poruceno za lampu :/
    Reci mi da li mogu da stavim/kupim takvo usko grlo da zamijenim sa sadasnjim klasikom

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    nebi bilo lose da uz proizvode koje su narucio i sa kojima si zadovoljan das link do prodavca .

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Uzeo sam skoro sijalicu kao sto kazes sve zivo ima,ali je za greskom poruceno za lampu :/
    Reci mi da li mogu da stavim/kupim takvo usko grlo da zamijenim sa sadasnjim klasikom

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Nisam siguran da sam te razumio... pojasni malo

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    nebi bilo lose da uz proizvode koje su narucio i sa kojima si zadovoljan das link do prodavca .
    Pa kao sto rekoh, bilo je tu dosta prodavaca, ne samo jedan. I sa svima sam imao pozitivna iskustva i svaki je slao relativno brzo od narudzbe (vec sledeci dan ili koji dan nakon narudzbe). Jedini problematicni je pomenuti prodavac koji je bio krajnje bezobrazan i samo valjao laz nakon lazi koje bi provalilo i dijete...

    Ali evo neki od njih do kojih mogu doc' dok gledam u 'orders'-e...

    Za Aqara i Yeelight proizvode, najvise sam koristio Mi Aqara Yeelight Store --- https://www.aliexpress.com/store/2953070

    Za Mijia proizvode, najvise sam koristio Mi Mijia Store --- https://www.aliexpress.com/store/3616175


    Jos neki od prodavaca od kojih sam kupovao a koji primarno imaju Xiaomi proizvode...

    Xiaomi Online Store --- https://xiaomionline.aliexpress.com/store/2178148

    Mi smartHome Store --- https://www.aliexpress.com/store/2796086

    Xiao mi World Store --- https://www.aliexpress.com/store/713766

    Mijia Homes Store --- https://www.aliexpress.com/store/1486388

    Mi homes Store --- https://www.aliexpress.com/store/1414017


    I jos par koji nisu primarno za Xiaomi ali imaju nesto njihovih proizvoda, nekad i po nizim cijenama...

    E-Source Factory --- https://www.aliexpress.com/store/1161084

    Aimee Elec Store --- https://www.aliexpress.com/store/3127005


    Ima tu jos prodavnica koje su vjerujem ok ali ih ja nisam koristio, vjerovatno zbog toga sto nisu bili povoljniji od pomenutih... Sto ne znaci da nece biti za neke druge proizvode ili u nekoj buducnosti...



    Za izbjegavati samo Fagesiwei Store --- https://www.aliexpress.com/store/2184132
    Last edited by Fidel Castro; 10-04-19 at 16:53.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam siguran da sam te razumio... pojasni malo
    Imam sijalicu,ali je za usko grlo.Za lampu neku vjerovatno.
    E mene zanima da li mogu da kupim tonusko grlo i montiram na 220v mjesto klasicnog grla.Kapis?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Imam sijalicu,ali je za usko grlo.Za lampu neku vjerovatno.
    E mene zanima da li mogu da kupim tonusko grlo i montiram na 220v mjesto klasicnog grla.Kapis?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ne

    Kakvu sijalicu imas? Yeelight sijalicu? Usko grlo? Daj tacnu oznaku.

    Imas sijalicu za usko grlo a oces da kupis to usko grlo?

    Ne znam, cini mi se da je pitanje za elektricara ali nisam siguran
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Djalac tebi treba ovako nesto? Samo vidi koja je oznaka tog tvojeg.
    https://www.amazon.com/Candelabra-Ad.../dp/B013QO15GE
    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by navigator View Post
    Djalac tebi treba ovako nesto? Samo vidi koja je oznaka tog tvojeg.
    https://www.amazon.com/Candelabra-Ad.../dp/B013QO15GE
    E nisam znao da su i ovo izmislili
    To je to sto ce rijesit moje probleme.
    Hvala,hvala.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Xiaomi je odličan brend. Imam od njih par stvari, i sa nijednom nemam nikakav problem. Sve rade perfektno.

    1. Senzor temperature i vlažnosti - od kako je postavljen nikad taknut. Mjeri vrlo precizno, brz odziv, ima i BT. Koštao oko 10 €.


    2. Toplomjer - isto radi odlično, fina sprava. Nema oscilacija, recimo jednom izmjeri normalnu temperaturu, pa onda višu, ne brlja. Uglavnom, za đecu dobra stvar. P.S. sa ovim sam provalio da je čeona temperatura često veća od temperature tijela, tako da mi redovno na čelu pokazuje 37c. Cijena oko 20 €.


    3. Full HD kameru - isto odlična stvar. U svaki tren možeš bit live kući ili na posao. Kvalitet slike odličan, sa karticom od 32Gb čuva snimke 2-3 dana. Ima i opciju da sve ide na cloud. Ima mikrofon, zvučnik, rotiraš je telefonom za 360 stepeni... Cijena oko 60 €.


    Pored ovoga, imam i Mi Band 2 i Mi Band 3 koje takođe rade odlično. I što je vrlo bitno, sve aplikacije koje prate ove uređaje su kvalitetne, jednostavne, pregledne...

    Ako vam trebaju linkovi za nešto od ovoga, pišite...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    1. Taj pokazivac temperature i vlaznosti je odlican. Ja imam i njihove 'obicne' senzore za temperaturu i vlaznost koji su mi u svakoj prostoriji (pregled iskljucivo na telefonu kao i integracija za drugim uredjajima) ali imam i ovaj 'pokazivac' u dnevnoj sobi... Za 10 eura je poklanjanje ili sto bi Ameri rekli "It's a steal".

    2. Imam neke druge digitalne toplomjere pa nisam imao potrebu za ovim.

    3. Sto se kamera tice, ziveci u stanu nemam potrebu za video nadzorom, makar za sad. A znam da imaju milion kamera za video nadzor i sve sto ide uz to...

    Od kamerica imam Xiaomi 4K akcionu kameru i Xiaomi Mijia Dash Cam za kola.


    Kad bi mogle njihove akcije da se kupe, bubreg bi stavio.


    Kao sto se neki kunu u Apple, ja se kunem u Xiaomi.



    EDIT: Ovo su 'obicni' senzori o kojima pricam... Aqara i Mijia. Objasnih razliku, uglavnom dizajn i nista vise...




    P.S. A za ovaj senzor koji prikazuje temperaturu i vlaznost... ipak nije isti kao moj.

    Ovaj sam iskulirao jer nisam htio da ima ni WiFi ni BT nego nezavisno da radi kako bi mu baterija duze trajala i da ne razmisljam o tome duze vremena... Takodje sam citao da precesto 'azurira' temperaturu pa se desi ako je izmedju dvije decimale da svaki seund ide gore/dolje (mozda se taj problem vec rijesio softverski jer je i to jako pozitivna stvar - cesto azuriraju softver na svim uredjajima njihovog ekosistema)...

    Uz to se meni svidja i ovaj 'ink LCD' a moze da se drzi ovako sa postojem na stolu ili drugoj ravnoj povrsini, ima i 'sticker' da se nalijepi na zid ili bilo koju drugu povrsinu a ima i 'magnetni sticker' kojim moze jednostavno da se nakaci na neku metalnu podlogu... (cijena je ista ~ 10 eura)

    Last edited by Fidel Castro; 10-04-19 at 19:03.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #14
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ovaj pokazivač koji imam, kvalitet izrade mu je odličan.

    Uzeo sam ga obavezno sa ekranom, jer neću samo ja na tel da vidim koja je temperatura. I tek mi je sad jasno koliko klime isušuju vazduh, čim je upalim posle par minuta vidiš kako vlažnost u prostoriji drastično pada.

    Ima BT i radi na jednu AAA bateriju, koja mu traje preko godinu...

    P.S. Digitalni toplomjer i ovaj Xiaomi nemaju sličnosti. Ovaj je beskontaktni, i mjeri temperatu bukvalno na klik, manje od sekunde...
    Last edited by Petronas; 10-04-19 at 19:10.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ovaj pokazivač koji imam, kvalitet izrade mu je odličan.

    Uzeo sam ga obavezno sa ekranom, jer neću samo ja na tel da vidim koja je temperatura. I tek mi je sad jasno koliko klime isušuju vazduh, čim je upalim posle par minuta vidiš kako vlažnost u prostoriji drastično pada.

    Ima BT i radi na jednu AAA bateriju, koja mu traje preko godinu...

    P.S. Digitalni toplomjer i ovaj Xiaomi nemaju sličnosti. Ovaj je beskontaktni, i mjeri temperatu bukvalno na klik, manje od sekunde...
    Ne sumnjam da mu je odlicna izrada, Xiaomi je to.

    Ne znam koja im je glavna razlika (izmedju mog i tvog) lise tog BT-a koji meni nije potreban za njega.

    Ostali senzori su mi tu vise za povezivanje sa drugim uredjajima kad ima potrebe i da mogu da nadgledam temperaturu i kad nisam u stanu... Kao primjer: ako se temperatura spusti ispod XX stepeni, aktivira mi se produzni na kojem je ukljucen konvektor i pocinje da grije prostoriju. Ili prikljucim klimu preko njihovog 'smart plug'-a (pomocu kojeg se ima u uvid u potrosnju, kako trenutnu tako i dnevnu/mjesecnu/godisnju) i onda kad senzor osjeti da se temperatura popela iznad XX stepeni, pali se 'smart plug' i samim tim i klima pocne da radi...

    Taj 'smart plug' izgleda ovako...




    Naravno, posto je kineska verzija (jedina dostupna), mora se koristit' i adapter koji narusava estetiku i cini proizvod 2 puta vecim/glomaznijim i 10 puta ruznijim... Ali funkcionalnost ostaje yebena i prakticno svaki uredjaj moze da ucini 'smart' uredjajem...
    Last edited by Fidel Castro; 10-04-19 at 19:20.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Samo da se javim zakleti ćaaaaomi fEn evo 3 godine telefone necemo pominjati...toplomjer odlican i bas praktican kad su djeca u pitanju posebno uvece...ne morate da ih budite, samo primaknete celu na 1cm i za 1 sekundu vam se na displeju pokaze temperatura, ne mora se ni svijetlo paliti. Roditelji znaju koliko je sve ovo vazno.

    Imam i njihov novcanik evo godinu, mozda i duze. Odlicna koza i bas kvalitetan, kostao oko 20e posle je bio i jeftiniji.

    Kanim se da krenem sa ovim džidžama za kuću, mislio sam ovu kamericu da uzmem
    € 31,10 | 2018 Original Xiaomi Mijia Smart Camera 1080P HD Night Vision AI Enhanced Motion Detection Inverted Installation Xiomi Kamera
    https://s.click.aliexpress.com/e/eH1DXXa

    P.s. moze li taj senzor za temp na baterije napolje da se drzi zasticen od kise?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk


    ==========================


    € 17,03 | 2017 Xiaomi ROIDMI 3S FM Wireless Bluetooth Car Charger Dual USB Music Player With Smart APP For iPhone 7 Plus 6 6S 5S & Android
    http://s.aliexpress.com/eQF3AZJR

    Ovo isto imam, nevjeeerovatno dobra stvar

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 10-04-19 at 20:22.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    mistery, koliko je pouzdan taj toplomjer, jesi testirao uporedo sa klasičnim?

    @Fidel

    Baš se kanim da otvorim temu/pitam vezano za Xiaomi Air Purifier, mislio sam ga uzeti, koji je aktuelan model, pretpostavljam da ganjam samo taj poslednji? I možda glupo pitanje, mogu li na klasično grlo te smart sijalice koje se pale na movement?
    Imam prostoriju malu za mačka đe mu je posip i đe on obavlja nuždu. Svaku noć mu ostavljam sijalicu upaljenu pa se pofino nakupi struje iako je štedna, ta smart sijalica bi mi legla ka budali šamar...

    You must spread some Reputation around before giving it to Fidel Castro again.
    Last edited by BiTrAtE; 10-04-19 at 20:20.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Jesam, prilicno je tacan. Samo jednom nam je zabudalio ali mislim da je razlog bio taj sto smo ga iz dnevne koja se grije ponijeli u sobu koja je bila bas hladna ...e tu je pokazivao da je temp 36 i nesto a dijete je imalo 38,6. Bilo je vidno da dijete gori...pa smo izmjerili sa drugim. Eto to je mozda bio razlog da se nesto poremeti, ne znam. Ali za ovih godinu samo tada je kiksao

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  19. #19
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    On u sebi ima taj poništavač spoljnje temperature...
    Moj nije još kiksao tj uvijek je pokazao kad je dijete vruće. Testirao sam ga i na šolju čaja, sa spoljne strane, malo ugrijem pa ohladim, prati sve uredno...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    2,344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery View Post
    Samo da se javim zakleti ćaaaaomi fEn evo 3 godine telefone necemo pominjati...toplomjer odlican i bas praktican kad su djeca u pitanju posebno uvece...ne morate da ih budite, samo primaknete celu na 1cm i za 1 sekundu vam se na displeju pokaze temperatura, ne mora se ni svijetlo paliti. Roditelji znaju koliko je sve ovo vazno.

    Imam i njihov novcanik evo godinu, mozda i duze. Odlicna koza i bas kvalitetan, kostao oko 20e posle je bio i jeftiniji.

    Kanim se da krenem sa ovim džidžama za kuću, mislio sam ovu kamericu da uzmem
    € 31,10 | 2018 Original Xiaomi Mijia Smart Camera 1080P HD Night Vision AI Enhanced Motion Detection Inverted Installation Xiomi Kamera
    https://s.click.aliexpress.com/e/eH1DXXa

    P.s. moze li taj senzor za temp na baterije napolje da se drzi zasticen od kise?

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk


    ==========================


    € 17,03 | 2017 Xiaomi ROIDMI 3S FM Wireless Bluetooth Car Charger Dual USB Music Player With Smart APP For iPhone 7 Plus 6 6S 5S & Android
    http://s.aliexpress.com/eQF3AZJR

    Ovo isto imam, nevjeeerovatno dobra stvar

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    E nisi ni veci ni duzi fan od mene

    Na koji senzor mislis? Na ove male sto samo mjere (a ocitava se preko aplikacije na telefonu) ili na ove sto imaju display i prikazuju?

    U svakom slucaju, nijedan od njih nije 'waterproof' a ako bi ga zastitio od kise (ako sam dobro procitao) onda ne vidim zasto ne bi mogao da radi... Samo sto ako bi koristio ove senzore sto rade preko 'gateway'-a, morao bi da bude relativno blizu njega, ne daleko... Domet je klasicni domet WiFi, ukljucujuci i njegova ogranicenja kad su zidovi i sl. u pitanju...

    P.S. A kad bi ja nabrajao sve ostalo od Xiaomi-ja sto imam, od narukvica, ROIDMI-ja, lampe i jos milion cuda, ne bi mi kraj bio... Nego sam se fokusirao samo ne ove stvari za stan/kucu, tj. kao dio njihovog 'Smart Home' ekosistema...


    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    @Fidel

    Baš se kanim da otvorim temu/pitam vezano za Xiaomi Air Purifier, mislio sam ga uzeti, koji je aktuelan model, pretpostavljam da ganjam samo taj poslednji?

    Pazi, sto se tice Air Purifier-a, imas vise verzija...

    Prvu verziju zaboravi, nje vise nidje i nema. Kao da nikad nije ni postojala.

    Dalje, dvojka (Air Purifier 2) je dobra ali nema display sto meni ne odgovara.

    Unaprijedjena dvojka (Air Purifier 2S) je onaj sto ja imam i prakticno je ista kao obicna dvojka ali ima display koji meni znaci a i po nekim testiranjima, nesto je precizniji senzor a moguce je da je to jednostavno sto je poboljsan softver u medjuvremenu.

    Pored njih imas Pro verziju koja je znatno veca/teza (tacnije 2x veca/teza od prethodnih) i za sad je nema kod nas (CG/HR).

    Na kraju imas i MAX verziju koja je opet veca/teza (tacnije 4x veca/teza od dvojke i dvojke S) a koristi i druge filtere i do nje se tek ne moze doc'.

    Evo i snimka mog omiljenog co'eka za te stvari... Kad je ova konkretna 2S verzija u pitanju... Sve lijepo objasnjeno i prikazano...




    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    I možda glupo pitanje, mogu li na klasično grlo te smart sijalice koje se pale na movement?
    Imam prostoriju malu za mačka đe mu je posip i đe on obavlja nuždu. Svaku noć mu ostavljam sijalicu upaljenu pa se pofino nakupi struje iako je štedna, ta smart sijalica bi mi legla ka budali šamar...

    You must spread some Reputation around before giving it to Fidel Castro again.
    Ove smart sijalice se kace na standardno grlo, tj. E27 koje i mi koristimo za vecinu sijalica. Nema tu nikakvih filozofija.

    E sad, ako ti treba samo za to a prostorija je mala, preporucio bi ovu lampu sto pomenuh da radi nezavisno od svega...

    Razlog je sto bi sa sijalicama morao da narucujes gateway, senzor za pokret i sijalicu sto bi te ispalo najmanje 60-ak eura...

    Dok bi te ova 'nezavisna' izasla upola cijene (trenutno je 21.5e + 6e postarina) i ne bi morao nista da instaliras, povezujes kad su aplikacije u 'automatizacije' u pitanju...

    Ja sam je ovdje narucio: https://www.aliexpress.com/item/HOT-...898371687.html

    (prva je stigla za rekordnih 5-6 dana, ova druga koju cekam ce izgleda nesto duze putovat')


    Samo treba vidjet' visinu i velicinu prostorije i koliko bi ti odgovarala...

    A ako svakako planiras u buducnosti da 'prosiris' sistem onda uzimanje i ove prve opcije moze bit' dobro rjesenje...
    Last edited by Fidel Castro; 10-04-19 at 20:42.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Od svega ovoga nekako najviše sam iskoristio ovu kućnu kameru... ima masu mogućnosti: da snima samo kad im pokreta ispred nje, da se rotira sama tamo ovamo, sama se prebacuje u noćni mod, u koji je vidljivost odlična. Bukvalno pitch black, 0 vidljivost, sa njom vidiš sve i to baš lijepo.
    Sad sam bio nešto službeno odsutan, desetak dana, isto ka da sam doma bio. Real time komunikacija non stop, i ne treba neki jak internet, kad gledaš u SD treba samo 25-30 KB/s da sve ide glatko, kad si u Full HD oko 100-120 KB/s.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    468
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    mistery, koliko je pouzdan taj toplomjer, jesi testirao uporedo sa klasičnim?

    @Fidel

    Baš se kanim da otvorim temu/pitam vezano za Xiaomi Air Purifier, mislio sam ga uzeti, koji je aktuelan model, pretpostavljam da ganjam samo taj poslednji? I možda glupo pitanje, mogu li na klasično grlo te smart sijalice koje se pale na movement?
    Imam prostoriju malu za mačka đe mu je posip i đe on obavlja nuždu. Svaku noć mu ostavljam sijalicu upaljenu pa se pofino nakupi struje iako je štedna, ta smart sijalica bi mi legla ka budali šamar...

    You must spread some Reputation around before giving it to Fidel Castro again.
    Poruči za bebu je odlična stvar toplomjer!

  23. #23
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Fidele posto vidim da imas dosta stvari od xiomi-a i da te nervira sto dosta stv za kineske uticnice itd. pa ti muka kad dodajes EU adapter i cuda.Sto prosto ne bi neku uticnicu zamijenio i stavio uticnicu koja moze da prihvati americke/kineske aparate .Ima i to da se naruci da ide na 220v

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  24. #24
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,993
    Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Ovaj senzor za temp bih postavio na jedan zaklonjeni balkon na koji dobaca wifi...probacu

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  25. #25
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,555
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    322
    Thanked in
    199 Posts

    Default

    Svaka cast Fidele za temu, sirimo Xiaomi propagandu!

    Ma ne smeta ni da si pisao i o drugim Xiaomi stvarima, fino za procitat iz prve ruke.
    Kao tipa sto rece mystery za novcanik, neko za mi band itd.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Page 1 of 29 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Xiaomi Yi - home camera
    By Stivi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 21-02-17, 11:47
  2. Prodajem dva nova Smart led tv 39 inca Fox + Android Smart 4.2.2 Jelly Bean---- 299 e
    By PesPro in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 23-10-14, 00:50
  3. Portugal's Polish home from home
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 05-06-12, 17:20
  4. K:Modul Coming Home/Leaving Home
    By Rover in forum Vozila i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-11, 19:52
  5. Coming home/Leaving home na Golf 4?
    By 50_CENT in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 28
    Last Post: 05-01-11, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •