Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Popravka

  1. #1
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Popravka

    Imam lap top toshiba satellite c55-c-174 i uzasno je spor (ram 4gb DDR3L, procesor Intel Celeron N3050 1.60, 2mb cache). Bukvalno dok se upali i pokrene treba mu bas dosta, kad hocu da udjem u neki program sigurno mu treba pola minuta da ga pokrene. Ja sam neki prosjecan korisnik, lap top mi treba za word, excel, gledanje nekih serija, nista pretjerano. Pa me zanima da li moze nekako procesor da se unaprijedi ili ram memorija ili nesto drugo sto treba? Ima li neko ko bi se pozabavio sa tim?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Po mom skromnom misljenju, rekao bih da se ne isplati.

    Ako moze sofrverski da se ocisti i sredi ok... ulaganje u hardver (ako je uopste moguce) bi bilo bacanje para...

    Ali mozda neko ko se bavi time napise i drugo misljenje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve zavisi koliko je zahtjevan korisnik. Usko grlo tog racunara je svakako taj procesor. Mozes staviti ssd i nesto rama,novi OS i taj ce racunar biti drasticno bolji ali ne ocekuj neke lude performanse.Mada,vjerujem da ce za tvoje potrebe to biti sasvim dovoljno. Za sve info broj mi je u potpisu.
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  4. #4
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Jeftinije ti je da uzmes neki novi jer opet neces dobiti nista spektakularno ako postoji mogucnost nadogradnje uopste...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djosla View Post
    Sve zavisi koliko je zahtjevan korisnik. Usko grlo tog racunara je svakako taj procesor. Mozes staviti ssd i nesto rama,novi OS i taj ce racunar biti drasticno bolji ali ne ocekuj neke lude performanse.Mada,vjerujem da ce za tvoje potrebe to biti sasvim dovoljno. Za sve info broj mi je u potpisu.
    Koliko bi otprilike bila ugradnja jos ram memorije i promjena OS? On sad radi na win 10, ali nekako osjecam da mu je to preveliko opterecenje. Mozda bi i bolji bio kad bi mogao da radi na win 7 npr. A sto se tice procesora, tu ne moze nista vise da se uradi?

  6. #6
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Po mom skromnom misljenju, rekao bih da se ne isplati.

    Ako moze sofrverski da se ocisti i sredi ok... ulaganje u hardver (ako je uopste moguce) bi bilo bacanje para...

    Ali mozda neko ko se bavi time napise i drugo misljenje...
    Hvala na odgovoru, rekoh da vidim moze li nesto da se popravi na njemu, jer sad kad bih kupovala novi opet bih morala izdvojiti 300-400€ za dobar lap top, pa gledam jeftiniju soluciju.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Jeftinije ti je da uzmes neki novi jer opet neces dobiti nista spektakularno ako postoji mogucnost nadogradnje uopste...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Novi su opet skupi, makar ovi da nesto valjaju. I ovaj je kupljen nov za nekih 270€, znaci opet bih morala da dam dosta para za nov, a ovaj ne mogu da prodam 😊

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Problem je sto taj recimo ne vrijedi ni 100e (pretpostavka) te treba da ulozis jos toliko da bi bio bolji za 20%.

    Umjesto toga ga prodas za nesto manje od njegove vrijednosti (sve moze da se proda) i uzmes novi.

    Ako je novi previse skup, uvijek se moze naci i polovni, nekad jos uvijek u garanciji.

    Ti mozes da pitas (kolegu gore i druge) i da vidis koliko bi te kostalo da poboljsas postojeci pa da sama procjenis jel' vrijedi u odnosu na potencijalno poboljsanje... mada sam prilicno siguran da se tako nesto ne bi isplatilo na takvom laptopu...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Novi su opet skupi, makar ovi da nesto valjaju. I ovaj je kupljen nov za nekih 270€, znaci opet bih morala da dam dosta para za nov, a ovaj ne mogu da prodam
    stavi Xbuntu ili Lubuntu
    imas firefox, libreoffice... ne mora antivirus... mila majka
    Bar probaj prije nego ga se odrekneš.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ono što bi najviše ubrzalo pokretanje Windowsa, Worda i Excela je ugradnja SSD-a. Windows 7 je bolje rješenje za takve laptopove.

    Što se tiče serija ne znam da li je taj procesor dobar za 720p. Za 480p jeste.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Prvo je obavezno da se instalira Win7 jer ga Win10 gusi . Mogla bi se malo poboljsati RAM memorija i to je to ,sto se tice SSD ,ja nebih ulagao u takav lap top jer ga nebi puno ubrzao . Ubrzalo bi ga dovoljno da ne cekas po 5min da ti otvori nesto

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Jun 2015
    Location
    Nikšić
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja baš mislim da je SSD najbolje rješenje! Ubrzaće dosta podizanje sistema i pokretanje ofis programa.
    Naravno instalirati Windows 7 i što manje programa koji automatski startuju ( čak i njihovi servisi za apdejt dosta gnjave računar).
    Nikako ne instalirati novije apdejte za Windows - kobajagi služe za sigurnost, a ugnjave računar.
    Isplati se investirati to 40€ za taj računar, jer se koristi samo za ofis......a ovi sa značajnije boljim performansama ipak su i dosta skuplji.
    Srećno!
    Može taj računar fino poslužiti!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bar
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pahuljica_ View Post
    Imam lap top toshiba satellite c55-c-174 i uzasno je spor (ram 4gb DDR3L, procesor Intel Celeron N3050 1.60, 2mb cache). Bukvalno dok se upali i pokrene treba mu bas dosta, kad hocu da udjem u neki program sigurno mu treba pola minuta da ga pokrene. Ja sam neki prosjecan korisnik, lap top mi treba za word, excel, gledanje nekih serija, nista pretjerano. Pa me zanima da li moze nekako procesor da se unaprijedi ili ram memorija ili nesto drugo sto treba? Ima li neko ko bi se pozabavio sa tim?
    Probaj prvo softverski. Ukoliko je win 64bit, ubaciti 32bit. SSD oce ubrzati značajno, ali i HDD bi trebalo da zavrsi posao prosjecnog korisnika. Vrlo lako moguće da je i prepun virusa. Ukoliko ima problema za pregrijavanjem treba zamjeniti termalnu pastu, to može da utiče na brzinu. Linux je dobro rešenje ukoliko slabo znaš kako ga zaštiti od virusa. Ukoliko si u Bar mogu reinstalirati bez naplate.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Oz
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    ...imam Dell 5010 sa 2gb ddr 3 i cpu-om 2 x 1ghz...zavrsava sve poslove (win7 je instaliran na njega)...ofis,filmovi...jeste spor da ponekad iritira...ali...
    ...toshiba je duplo bolji po performansama...tako da prvo vidjeti jedan reinstall...mozda neki jeftini ssd sa Alija za 15-ak €...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by okleznam View Post
    Probaj prvo softverski. Ukoliko je win 64bit, ubaciti 32bit. SSD oce ubrzati značajno, ali i HDD bi trebalo da zavrsi posao prosjecnog korisnika. Vrlo lako moguće da je i prepun virusa. Ukoliko ima problema za pregrijavanjem treba zamjeniti termalnu pastu, to može da utiče na brzinu. Linux je dobro rešenje ukoliko slabo znaš kako ga zaštiti od virusa. Ukoliko si u Bar mogu reinstalirati bez naplate.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Moze li se ovo meni zavrsiti,ja sam u Bar a laptop mi je zreo za reinstalaciju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bar
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Moze li se ovo meni zavrsiti,ja sam u Bar a laptop mi je zreo za reinstalaciju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Može , javi se na p.p.


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Cetinje
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kasno viđeh post ali evo i ja da se oglasim..

    Mislim da je bilo kakvo ulaganje u takav računar besmisleno, potrošio bi dosta para a ne bi ti se toliko isplatilo jer bi ga malo poboljšao (neki osrednji SSD ti je 50e, reinstalacija sistema 20 / 25e kako gdje) i opet nemaš ništa spektakularno. Imaš dosta povoljne lap top računare u Multicom-u, s kojima dobijaš i štampač, idealno za neke manje poslove, koji ne zahtijevaju jak računar. To su novi računari, novih generacija komponenti koji će ti biti mnogo bolji od tog'.
    A što se tiče tvojeg lap topa, mislim da bi trebao da ga prodaš, doplatiš i uzmeš ovaj neki novi u Multicomu, oni su od 299e pa na dalje uz gratis štampač.

    P.S.
    Ako neko zna još neka mjesta gdje može čovjek povoljno kupiti novi lap top neka piše, ja sam naletio na ovo u Multicomu, ne radim za njih, samo mi je fina ponuda haha :P

    U svakom slučaju srećno !

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Moj savjet je da uzmeš SSD i dodaš bar 2GB rama, sami SSD će 150% ubrzati taj računar, a uvijek ga možeš prebaciti i na novi računar ukoliko ga kupiš u budućnosti...

  19. #19
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Oz
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    ..."najgori" ssd je makar za zeru bolji od tog hdd-a u lap topu...ja sam,doduse u desktop pc,ubacio ssd sa Alija...sistem se podize se za ~5,6 sec. ...gasi se za 3 sec. ...

    € 10,73 65%OFF | Goldenfir SSD 32GB 60GB 240GB 120GB 480GB 960GB 1TB SSD 2.5 Hard Drive Disk Disc Solid State Disks 2.5 " Internal SSD128GB 256GB
    https://s.click.aliexpress.com/e/b4F0r75A

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Taj laptop nije los za to sto ti trazis, tako da je kupovanje novoga za oko 300 eura potpuno besmisleno, cak ti ni vise memorije ne treba, dovoljan je ssd od 120 gb uz instalaciju i ciscenje ventilatora na procesoru, neces prepoznat taj laptop... eventualno postojeci hard disk mozes da pretvoris u eksterni ili kao dodatni da se instalira umjesto dvd-a, ukratko potrosices manje od 100 eura a dobices vise nego da opet kupis novi sa nekim celeronom... ovo sve vazi ako ti je laptop fizicki dobro ocuvan, jer tim tosibama znaju da se polome sarke koje drze ekran.
    067-572270

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Moj savjet je da uzmeš SSD i dodaš bar 2GB rama, sami SSD će 150% ubrzati taj računar, a uvijek ga možeš prebaciti i na novi računar ukoliko ga kupiš u budućnosti...
    Laptop je u pitanju, ne racunar. Da li si siguran da moze da se upgrade-uje i RAM i SSD na konkretnom modelu? I da ce ta nadogradnja moc' da se iskoristi na bilo koji drugi laptop?

    150%? Generous.



    Ja se ne bavim kompjuterima ni komponentama ali znam cinjenicno stanje stari(ji)h komponenti kad su te stvari u pitanju... Jednostavno ih vrijeme pregazi i poslije odredjenig vremena nisu ni primac' onome sto su bili kad su uzeti. Dzabe reinstalacija i bilo koja druga softverska intervencija. To uvijek treba prvo pokusat', slazem se. Najjeftinija je i najlaksa opcija. Ali iz mog licnog iskustva, to mi nikad znacajno nije ubrzalo laptop.

    Jedan od skorijih primjera... Uzeo sam novi HP laptop koji sam platio nekih 400+ eura. Kad je uzet bio je odlican. Uzet je na Win7 i zavrsavao sve moje (tada dosta skromnije) potrebe. Poslije nekog vremena je znacajno usporio, na svim poljima. Poslije par godina je postao skoro neupotrebljiv. Sporije se palio, sporije je otvarao bilo kakve programe, poceo je da koci na pustanje snimaka preko 480p itd. Kao da mu je crkao neki dio. A nije. Reinstalirao sam ga, pogasio vecinu servisa pri paljenju i odradio jos nekih softverskih intervencija. Bilo je poboljsanja ali neznatnog, po mojoj procjeni ispod 10%. Probah i Win10 da stavim ali ni to nije pomoglo (niti odmoglo, ako cemo pravo). Fizicki sam ga otvorio, ocistio ventilator, promjenio termalnu pastu i uklonio sve tragove prasine i sl. Opet, i to nije nista znacajno ubrzalo laptop. Nakon nekih mjesec dana pracakanja sa njim i pokusaja 'vracanja u zivot', odustao sam. Doslo mi je da ga slomim o zid ali sam ga prodao za 70-80e, nekome je bio dovoljan za dijete.

    Nije to jedini primjer ali ga se dobro sjecam jer se nekad pokajem sto ga nisam o zid slomio.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    U tome sam poslu, i nije ambiciozno mojih 150%, iz iskustva pričam.. SSD može da se nadogradi, a ram jeste upitan, nisam provjeravao moze li na ovom modelu preko 4gb

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Da, ok... samo pitam da ne bude da si na PC mislio kao sto sam ja skontao.

    Ja nisam u tom poslu, samo pricam iz svog, relativno skromnog, iskustva.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #24
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Kupi ssd za 30e i ubrzace ti rad za 50%....

    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Laptop je u pitanju, ne racunar. Da li si siguran da moze da se upgrade-uje i RAM i SSD na konkretnom modelu? I da ce ta nadogradnja moc' da se iskoristi na bilo koji drugi laptop?

    150%? Generous.



    Ja se ne bavim kompjuterima ni komponentama ali znam cinjenicno stanje stari(ji)h komponenti kad su te stvari u pitanju... Jednostavno ih vrijeme pregazi i poslije odredjenig vremena nisu ni primac' onome sto su bili kad su uzeti. Dzabe reinstalacija i bilo koja druga softverska intervencija. To uvijek treba prvo pokusat', slazem se. Najjeftinija je i najlaksa opcija. Ali iz mog licnog iskustva, to mi nikad znacajno nije ubrzalo laptop.

    Jedan od skorijih primjera... Uzeo sam novi HP laptop koji sam platio nekih 400+ eura. Kad je uzet bio je odlican. Uzet je na Win7 i zavrsavao sve moje (tada dosta skromnije) potrebe. Poslije nekog vremena je znacajno usporio, na svim poljima. Poslije par godina je postao skoro neupotrebljiv. Sporije se palio, sporije je otvarao bilo kakve programe, poceo je da koci na pustanje snimaka preko 480p itd. Kao da mu je crkao neki dio. A nije. Reinstalirao sam ga, pogasio vecinu servisa pri paljenju i odradio jos nekih softverskih intervencija. Bilo je poboljsanja ali neznatnog, po mojoj procjeni ispod 10%. Probah i Win10 da stavim ali ni to nije pomoglo (niti odmoglo, ako cemo pravo). Fizicki sam ga otvorio, ocistio ventilator, promjenio termalnu pastu i uklonio sve tragove prasine i sl. Opet, i to nije nista znacajno ubrzalo laptop. Nakon nekih mjesec dana pracakanja sa njim i pokusaja 'vracanja u zivot', odustao sam. Doslo mi je da ga slomim o zid ali sam ga prodao za 70-80e, nekome je bio dovoljan za dijete.

    Nije to jedini primjer ali ga se dobro sjecam jer se nekad pokajem sto ga nisam o zid slomio.
    ciscenje ventilatora i zamjena paste, sami po sebi ne ubrzavaju laptop ali mu produzavaju zivot, da si stavio ssd u taj tvoj mozda bi ga i sad koristio... kvalitet pustanja snimaka u vecim rezolucijama zavisi uglavnom od procesora, a celeroni su najslabija intelova varijanta. ovo sto sam curi predlozio nije bezveze prica nego nesto sto sam radio na vise laptopova i, s obzirom na njene zahtjeve, nesto sa cim ce bit zadovoljna.
    067-572270

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Popravka cd-a
    By AnimAl in forum Vozila i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 10-01-16, 22:32
  2. Info Popravka
    By Matadorr in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-15, 17:31
  3. Info Popravka PSP-a
    By Beethoven's C*** in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 03-08-12, 07:51
  4. I: Popravka mp4 ?
    By Tonya in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-12, 09:19
  5. Popravka PS2
    By N_L in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 18-06-08, 19:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •