Page 3 of 21 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 508

Thread: Nacionalni parkovi, i prirodna bogatstva Crne Gore - ''valorizacija"

  1. #51
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Kad je bila priča za Bar i vrtic, javno sam rekao da ljudi nisu u pravu, da je ispolitizovano i da je vrtic u gradskoj jezgru sa vecom populacijom bitniji od 50 cempresa. To mislim i dalje.

    Ali, Ovo je nesto drugo, netaknuta priroda, dragulj drzave, resurs turisticki ali ne i graditeljski - Crno jezero.
    Ovo ne moze prosto, ne smije da prodje!
    Puna moja podrska da se ovo zaustavi.

    Wild beauty ! Wild majku mu jeebem, WILD !
    Ne aluminijumska "beauty"! Ne ni betonska, ni drvena ni nikakva, samo divlja, divlju vi mater jebeem kad vam ovo pade na pamet!

    A pazite ovo, nikad na to jezero nisam isao, na zabljak sam ukupno 3 puta bio i to u gradu, jbg nije bilo prilike, nemam poznanika puno gore, a i vise sam vezan za drugi dio drzave, crno jezero sa slika i snimaka samo znam, ali vidim i znam koliko vrijedi... nadam se da cu nekad biti u prilici da odem na crno jezero da mi neko pokaze te ljepote, odavno to imam u agendi ali jbg bice valjda prilike nekad...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovdje nema strateskog partnera, ovo je lokalna mafija, nije da je neki stranac dobio posao koji ce da ulaze stotine miliona dugorocno. Cu Luka Bulatovic... ovo ne smije proc.
    Zato je pod navodnicima sintagma, inace.. Njima je partner onaj ko im daje lovu, kod koga se ugradjuju, a ovaj Luka sve ovo sigurno nije izlobirao na lijepe oci...


  3. #53
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Gandalfe,
    kad postane izgledno da je ovo stopirano, iskoristiti akumulisanu energiju I napravljenu organizaciju I traziti smjenu ovih Klica, trica I kucina.
    Traziti da se za direktora postavi neko ko istinski voli prirodu, mrzi beton I asfalt, a ima I znanja kako da nacionalnim parkovima upravlja na odrziv nacin.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Gandalfe,
    kad postane izgledno da je ovo stopirano, iskoristiti akumulisanu energiju I napravljenu organizaciju I traziti smjenu ovih Klica, trica I kucina.
    Traziti da se za direktora postavi neko ko istinski voli prirodu, mrzi beton I asfalt, a ima I znanja kako da nacionalnim parkovima upravlja na odrziv nacin.
    To cu ostaviti politickim partijama na drzavnom nivou. Jer ovo je ocigledno OKG formirana ali im nece proci.

    Protesti su u subotu u 12:00.

    Odlucili smo se za ovaj tajming kako ih ne bi politizovali jer bilo je interesovanja da odredjene politicke partije kao i org. protesta u PG startuju sa tim.

    Vidimo se na Zabljaku
    One Ring to Rule them all...

  5. #55
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Gando šalji mi i ovu sliku za share na viber

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Gando šalji mi i ovu sliku za share na viber
    Poslato :*

    Ljudi pomozite nam u subotu da ovo napravimo stvarno ludilo !

    Dodjite

    Recite ljudima da dodju

    Necemo dugo


    Subota 12 - Rampa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi mi Podgoričani mogli odradit makar performans ispred sjedišta NP i zatražit ostavku onog zlikovca.

  8. #58
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sjeca-cetinara

    "TURISTIČKO UDRUŽENJE ŽABLJAK" PISALO NADLEŽNIMA

    Odstranjivanje grmlja ili sječa četinara?

    Iz Udruženja se pozivaju i na povrede odredaba zakonika o krivičnom postupku i zakona o nacionalnim parkovima

    „Turističko udruženje Žabljak“ na više je adresa otpremilo zahtjev za obustavljanje postupka javnih nabavki za izvođenje radova na izgradnji nedostajeće infrastrukture od Crnog jezera do hotela „Durmitor“ na Žabljaku.

    U dopisu koji je dostavljen Ministarstvu održivog razvoja i turizma, Upravi za javne radove, JP Nacionalni parkovi Crne Gore, Državne komisije za kontrolu postupka javnih nabavki Crne Gore, Uprave za inspekcijske poslove i Opštine Žabljak navode da se tenderskom dokumentacijom krše zakonski propisi Crne Gore.

    "U tenderskoj dokumentaciji koja je objavljena na portalu Uprave za javne nabavke na stranama predviđeno je „Sječenje stabala četinara prečnika do 80cm sa uklanjanjem panjeva i pravljenje drvenih asortimenata dužine do jednog metra sa slaganjem pored trase". Odsječene grane posložiti na gomilu pored drvenih asortimenata. Tenderska dokumentacija, u okviru pripremnih radova definiše „Odstranjivanje grmlja i drveća”. Ovim putem skrećemo pažnju na član 16 Zakona o nacionalnim parkovima koji kaže da je u nacionalnim parkovima zabranjeno „krčenje i čista sječa šuma”", navodi se u dopisima.


    Objašnjavaju da zakon predviđa izuzetke kada je riječ zaštite divlje vrste biljaka, životinja i gljiva i očuvanja prirodnih staništa; sprječavanja ozbiljnih šteta na usjevima, šumama, ribnjacima, vodama ; zaštite zdravlja ljudi, sigurnosti i vazdušne sigurnosti i istraživanja i obrazovanja.

    Iz Udruženja se pozivaju i na povrede odredaba zakonika o krivičnom postupku i zakona o nacionalnim parkovima i od tih institucija traže da iskoriste svoj uticaj, da bez odlaganja zaustave postupanje po ovoj tenderskoj dokumentaciji, te da u slučaju da ne uspiju u tome, podnesete krivične prijave protiv odgovornih lica.

    Kroz institut slobodnog pristupa informacijama zatražili smo uvid i tok cijelog ovog procesa koji se odvijao mimo znanja javnosti, kaže član udruženja Aleksandar Dragićević.

    "Za srijedu smo planirali mini performans na Crnom jezeru pod sloganom „Dalje nećeš moći“. Tog dana počeće potpisivanje peticije građana protiv dalje gradnje. U petak je planiran sastanak sa predstavnicima MORT-a, lokalnim zvaničnicima i rukovodstvom Nacionalnog parka „Durmitor“. Sa nama će biti više naučnih radnika iz zemlje i inostranstva koji će, prezentovati štetne posledice ove gradnje po životnu sredinu, turizam i druge sfere života a u subotu organizujemo veliki protest kod rampe. Pod parolom „Dalje nećeš moći“ sa rampe ćemo nastaviti šetalištem do Crnog jezera gdje će se organizovati mini performans", kaže Dragićević.

    Podrška partija

    Građanskim protestima usmjerenih protiv gradnje na Crnom jezeru pridružuju se i političke partije. Prvi su se podrškom oglasili iz OO Nove srpske demokratije.

    U petak su takvu aktivnost jednoglasno podržali svih 15 odbornika DPS. "Vijesti" nezvanično saznaju da je identičan epilog i današnjeg sastanka Izvršnog odbra OO DPS u proširenom sastavu koji su činili njihovi odbornici.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ma-na-proteste



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Koga interesuje ovaj dopis, (koji je poslat MORTu, JP Nacionalni parkovi, Drzavnoj komisiji za kontrolu postupka javnih nabavki, Upravi za javne radove, Opstini Zabljak, I na kraju malo modifikovan na nacin da bude zahtjev za pokretanje inspekcije kao vanredni pravni lijek u upravnom postupku I Upravi za inspekcijske poslove), evo ga integralno:

    TURUSTIČKO UDRUŽENJE ŽABLJAK



    ZAHTJEV ZA OBUSTAVLJANJE POSTUPKA JAVNIH NABAVKI ZA OTVORENI POSTUPAK JAVNE NABAVKE

    ZA IZVOĐENJE RADOVA NA IZGRADNJI NEDOSTAJUĆE INFRASTRUKTURE
    OD CRNOG JEZERA DO HOTELA DURMITOR NA ŽABLJAKU


    Poštovani,

    Ovim putem Vam se obraćamo sa Zahtjevom da odmah obustavite postupak javnih nabavki za izvođenje radova na izgradnji nedostajuće infrastrukture od Crnog jezera do hotela Durmitor na Žabljaku, a iz razloga jer se tenderskom dokumentacijom predviđa kršenje zakonskih propisa države Crne Gore.

    Naime, u tenderskoj dokumentaciji koja je objavljena na Portalu Uprave za javne nabavke na stranama 9 i 10 tenderske dokumentacije je predviđeno: „Sječenje stabala četinara prečnika do 80cm sa uklanjanjem panjeva i pravljenje drvenih asortimenata dužine do 1m sa slaganjem pored trase. Odsječene grane posložiti na na gomilu pored drvenih asortimenata.“ Dalje, na strani 65 tenderske dokumentacije, u okviru pripremnih radova definiše se „Odstranjivanje grmlja i drveća”.

    Ovim putem Vam skrećemo pažnju na clan 16 Zakona o nacionalnim parkovima (Objavljenom u "Sl. listu Crne Gore", br. 28 od 4. jula 2014, 39/16), a koji u svom prvom stavu kaže da je u nacionalnim parkovima zabranjeno odstranjivanje I čista sječa šuma:

    “Na području nacionalnih parkova zabranjeno je:
    1) krčenje i čista sječa šuma;“

    Izuzeci od ovih zabrana su takođe definisani pomenutim zakonom, i to u članu 17 kako slijedi:

    “Na području nacionalnih parkova mogu se preduzimati pojedine radnje iz člana 16 stav 1 ovog zakona, na osnovu dozvole organa uprave nadležnog za poslove zaštite životne sredine, radi:
    - zaštite divlje vrste biljaka, životinja i gljiva i očuvanja prirodnih staništa;
    - sprječavanja ozbiljnih šteta na usjevima, šumama, ribnjacima, vodama i dr;
    - zaštite zdravlja ljudi, sigurnosti i vazdušne sigurnosti;
    - istraživanja i obrazovanja.“

    Dakle, više je nego jasno da se izuzeci od zabrana sječe šume, a koji su taksativno nabrojeni Zakonom o nacionalnim parkovima, ne odnose na sječu stabala radi izgradnje infrastrukture, jer dovođenje infrastrukture se nikako ne može podvesti ni pod jednu od kategorija za koju su propisani izuzeci.

    Takođe, podsjećamo na član 323 Krivičnog zakonika Crne Gore, a koji glasi:
    „(1) Ko protivno propisima ili naredbama nadležnih organa vrši sječu ili krčenje šume, ili ko oštećuje stabla ili na drugi način pustoši šume ili obori jedno ili više stabala u parku, drvoredu ili na drugom mjestu gdje sječa nije dozvoljena, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.
    (2) Ko djelo iz stava 1 ovog člana izvrši u zaštitnoj šumi, nacionalnom parku ili u drugoj šumi sa posebnom namjenom, kazniće se zatvorom od tri mjeseca do tri godine.”

    Očigledna je namjera zakonodavca u dodatnoj zaštiti područja nacionalnih parkova kroz propisivanje strožije kazne.

    Napominjemo da su propisi o sječi šuma na području nacionalnih parkova veoma decidno regulisani članovima 16 i 17 Zakona o nacionalnim parkovima, a da se Uprava javnih radova kao naručilac ovog posla ne može smatrati nadležnim organom u smislu stava 1 člana 323 Krivičnog zakonika, te stoga smatramo da bi postupanje po tenderskoj dokumentaciji i samo ugovaranje posla predstavljalo krivično dijelo, a nećemo se libiti da podnesemo krivične prijave protiv svih učesnika takvih radnji.

    Kako Vas ovim putem upoznajemo sa činjenicama, a sa kojim možda ranije nijeste bili u toku, da se tenderskom dokumentacijom propisuje sječa šume u Nacionalnom parku Durmitor, da je ista zabranjena Zakonom o nacionalnim parkovima, da je za ovakve radnje zaprijećena zatvorska kazna u trajanju od tri mjeseca do tri godine, molimo Vas da iskoristite svoj uticaj da bez odlaganja zaustavite postupanje po ovoj tenderskoj dokumentaciji a kojom se predviđa kršenje zakona, te da u slučaju da ne uspijete u tome Vas molimo da podnesete krivične prijave protiv odgovornih lica.

    Kao savjesni građani, kojima je interes Nacionalnog parka Durmitor i očuvanje prirodnog bogatstva za naredna pokoljenja koja dolaze ispred interesa privatnih investitora, nadamo se da ste na našoj strani i da možemo očekivati da postupite u skladu sa našim zahtjevom i spriječite kršenje zakona naše države.


    U očekivanju Vašeg brzog odgovora.

    Srdačno Vas pozdravljamo

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #61
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...adani-zabljaka

    Radulović: Isključeno skidanje sa UNESCO liste, uživajte građani Žabljaka

    "Razgovaraćemo o tome, pa ako se usaglasimo da je to interes Žabljaka, bice građeno, ako ne, nije to sveto pismo. Mi mislimo da smo napravili dobru stvar za Žabljak", kazao je Radulović

    "U petak će Luka Bulatović organizovati prezentaciju projekta. Potpuno smo ubijeđeni da Žabljačani nemaju potpunu informaciju, odnosno ako je informacija ono čime sad raspolažu, onda su na potpuno pogrešnom putu", kazao je Radulović za TV Vijesti.
    Da vidimo i to čudo.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kad je bila priča za Bar i vrtic, javno sam rekao da ljudi nisu u pravu, da je ispolitizovano i da je vrtic u gradskoj jezgru sa vecom populacijom bitniji od 50 cempresa. To mislim i dalje.

    Ali, Ovo je nesto drugo, netaknuta priroda, dragulj drzave, resurs turisticki ali ne i graditeljski - Crno jezero.
    Ovo ne moze prosto, ne smije da prodje!
    Puna moja podrska da se ovo zaustavi.

    Wild beauty ! Wild majku mu jeebem, WILD !
    Ne aluminijumska "beauty"! Ne ni betonska, ni drvena ni nikakva, samo divlja, divlju vi mater jebeem kad vam ovo pade na pamet!

    A pazite ovo, nikad na to jezero nisam isao, na zabljak sam ukupno 3 puta bio i to u gradu, jbg nije bilo prilike, nemam poznanika puno gore, a i vise sam vezan za drugi dio drzave, crno jezero sa slika i snimaka samo znam, ali vidim i znam koliko vrijedi... nadam se da cu nekad biti u prilici da odem na crno jezero da mi neko pokaze te ljepote, odavno to imam u agendi ali jbg bice valjda prilike nekad...
    Dje si bio lucke kad se izbetonira cijelo primorje da ne pricamo o drugim lokalitetima? Dovoljno je pogledati Boku i Budvu
    Podgorica Podgoricanima!

  13. #63
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Dje si bio lucke kad se izbetonira cijelo primorje

    Na mješalicu

  14. #64
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    1,131
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Pa pogledaj ti njemu saopstenja,kao neki klosar se ponasa. Jadove stisni muda pa reci da je ovo los posao po Zabljak i Crnu Goru.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Pa pogledaj ti njemu saopstenja,kao neki klosar se ponasa. Jadove stisni muda pa reci da je ovo los posao po Zabljak i Crnu Goru.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

    Najodvratnija osoba sigurno na sceni. Toliko odvratan, toliko nepostovanje iskazuje.

    ALO kazes gradjanima jednog grada UZIVAJTE ! ! ! ALO !

    Misli u petak da ce ispred njega biti stocari i bezubi gorstaci.

    Dovodimo najjace strucnjake iz oblasti zastite zivotne sredine, turizma, prostornog planiranja iz bivse Juge. Profesore, doktore, biologe, NVO. Pa da mu oni objasne o cemu se radi.

    Smrad
    One Ring to Rule them all...

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Kao veli klošar haha, pa pogledaj ga druže, ne treba tu nikakvo "kao". Saopštenje ala Katnić, po nekom šablonu ih rade 100%

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Kakavih seljobera i neznalica ima u ovoj vladi dje ih nalaze svaka im cast
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  18. #68
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Kakavih seljobera i neznalica ima u ovoj vladi dje ih nalaze svaka im cast
    Vjeruj mi da je to sreca u nesreci. Tek operativci, cinovnici na nizem nivou su prica za sebe. Toliko su nesposobni da mozes, ako se zainatis, da im pokvaris skoro svaku kombinaciju. Najveca falinka sistema je zaposljavanje nesposobnih klimoglavaca, pa kad im daju da nesto odrade oni to najcesce otraljave maksimalno, pa mozes da ih kecas poslije.

    Da imamo sudstvo I tuzilastvo stvarno nezavisno, sve bi se ovo brzo u red dovelo. Pa samo MANS koliko je krivicnih podnio, al zalud kad ima neko ko sve trpa u fioku.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.facebook.com/events/325661831424322/


    Evo gospodo i dame !

    Evo prilika da aktivnije ucestvujete u odbrani Durmitora.

    U petak cemo znati jesmo li ili nijesmo uspjeli da odbranimo. U subotu u 12:00 na Rampi su protesti, setacemo do jezera i bice performansi iznenadjenja

    U slucaju da odbranimo, bice piva i priganica
    One Ring to Rule them all...

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najodvratnija osoba sigurno na sceni. Toliko odvratan, toliko nepostovanje iskazuje.

    ALO kazes gradjanima jednog grada UZIVAJTE ! ! ! ALO !

    Misli u petak da ce ispred njega biti stocari i bezubi gorstaci.

    Dovodimo najjace strucnjake iz oblasti zastite zivotne sredine, turizma, prostornog planiranja iz bivse Juge. Profesore, doktore, biologe, NVO. Pa da mu oni objasne o cemu se radi.

    Smrad
    Ne bih ja razotkrivao adute, pa neka se zapanji na licu mjesta...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #71
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najodvratnija osoba sigurno na sceni. Toliko odvratan, toliko nepostovanje iskazuje.

    ALO kazes gradjanima jednog grada UZIVAJTE ! ! ! ALO !

    Misli u petak da ce ispred njega biti stocari i bezubi gorstaci.

    Dovodimo najjace strucnjake iz oblasti zastite zivotne sredine, turizma, prostornog planiranja iz bivse Juge. Profesore, doktore, biologe, NVO. Pa da mu oni objasne o cemu se radi.

    Smrad
    Valjalo bi ovo da se snima....

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #72
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nece on ni doc

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ne bih ja razotkrivao adute, pa neka se zapanji na licu mjesta...

    Aduta imamo preko glave.
    Fanatika i ljubitelja Durmitora jos vise

    Ljudi vi pojma nemate do koga smo sve stizali. Ja sam jutros pricao sa drugim covjekom UNESCO-a koji je na odmoru i lijepo mi je objasnio kako ide proces i izvinuo se.
    Prije sam se cuo sa glavnim za WCPA za CG i ovaj dio evrope.
    Poslo je pismo UNESCO-u.
    Evo upravo sam zavrsio jedno kratko ali ostro pismo EU delegaciji u CG.
    Nema javne licnosti koja nas nije podrzala i samo ceka nase instrukcije da odreaguje. Zonjo je poceo tu kampanju, nastavlja se sa Rambom i ekipom.

    Imamo plan akcija da ovo potraje do 20 avgusta - performansa i akcija. Tako da smo mi spremni a sve sto dodje mi smo mu naredni.
    Izlobirali smo kod lokalnog DPS da stanu na stranu Durmitora i naroda i gusto je bilo do samog kraja ali su i to ljudi od krvi i mesa, i ne moze protiv sebe i svoje djece.

    Evo pismo da imate prilike prvi da ugledate
    Last edited by Gandalf_White; 01-04-19 at 23:17.
    One Ring to Rule them all...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Na Instagram viđeh da je podržao jovan memedovic. A ovaj luka bulatović, je li anb-ovac?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    this time next year...

  25. #75
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Aduta imamo preko glave.
    Fanatika i ljubitelja Durmitora jos vise

    Ljudi vi pojma nemate do koga smo sve stizali. Ja sam jutros pricao sa drugim covjekom UNESCO-a koji je na odmoru i lijepo mi je objasnio kako ide proces i izvinuo se.
    Prije sam se cuo sa glavnim za WCPA za CG i ovaj dio evrope.
    Poslo je pismo UNESCO-u.
    Evo upravo sam zavrsio jedno kratko ali ostro pismo EU delegaciji u CG.
    Nema javne licnosti koja nas nije podrzala i samo ceka nase instrukcije da odreaguje. Zonjo je poceo tu kampanju, nastavlja se sa Rambom i ekipom.

    Imamo plan akcija da ovo potraje do 20 avgusta - performansa i akcija. Tako da smo mi spremni a sve sto dodje mi smo mu naredni.
    Izlobirali smo kod lokalnog DPS da stanu na stranu Durmitora i naroda i gusto je bilo do samog kraja ali su i to ljudi od krvi i mesa, i ne moze protiv sebe i svoje djece.

    Evo pismo da imate prilike prvi da ugledate
    Bravo. Svaka čast.
    Ne smije im se dati ovaj biser.

Page 3 of 21 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nacionalni plan razvoja Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 18-02-12, 00:22
  2. JP "Nacionalni parkovi CG" postaju AD "Nacionalni parkovi CG"
    By ovizionizi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 06-11-11, 12:30
  3. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  4. Nacionalni parkovi CG
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-07, 23:51
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •