Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 376 to 400 of 508

Thread: Nacionalni parkovi, i prirodna bogatstva Crne Gore - ''valorizacija"

  1. #376
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najveci je nas problem sto nama uslovno receno vladaju umno ograniceni ljudi koji su iskljucivo stvorili nesto otimanjem od bivse drzave ili reketom.
    Roditelji djevojcice iz Kine koja je pronadjena nazalost mrtva su je locirali satelitom i obavijestili sluzbe nadlezne u Srbiji.
    A ovaj vojnik prica o nemogucnosti lociranja, opravdava kupovinu FAPova za 30 miliona ili unistavanje jednog od najvecih nedirnutih komada prirode u Evropi.


    Quote Originally Posted by high View Post
    E kuku nama sa takvim strucnjacima. U kom vijeku oni zive?
    Nisu culi da danas lovci na pse stvaljaju ogrlice sa GPS lociranjem. Onda na aplikaciji prate poziciju svih njih da bi znali na koju stranu jure divlje svinje.

    Bolje opremljen lovac zna lokaciju svakog svog kucka…..a ti tvoji ne znaju gdje im je bataljon ako ga ne vide ispred sebe.

    I na obicnom telefonu mozes da djetetu ukljucis lokaciju I u googl mapsu podesis da ti vidis gdje je….ako se bojis da ce se izgubiti na putovanju.

  2. #377
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zasto pitati samo vojnu struku.

    Sta kaze Agencija za zaštitu životne sredine Crne Gore (EPA)?

    Kolko sam citao intervju one Kasom, daleko od toga da su za izgradnju poligona.

    Jel ovaj poligon dobio zeleno svjetlo kroz elaborat o uticaju na zivotnu sredinu?? Cisto sumnjam da je neko imao obraza potpisati takvo nesto.... mada je kod nas sve moguce.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Nisam na to mislio. Da obrazložim, sve ostalo je dostupno osim ovo što sam pitao (ili ja ne znam da nađem). Interesuje me zašto (u stručnom smislu).

    Sent from my Motorola 8400

  3. #378
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nisam na to mislio. Da obrazložim, sve ostalo je dostupno osim ovo što sam pitao (ili ja ne znam da nađem). Interesuje me zašto (u stručnom smislu).

    Sent from my Motorola 8400
    Ako se nesto ne gradi ne rade se ni procjene uticaja na zivotnu sredinu.
    Isto tako ako je privremeni objekat.

    Tako da elaborata nema.

    Ono sto imamo je studija zastite i ustanovljavanja zasticenog podrucja - Sinjajevina gdje je objasnjeno koliko je znacajna i fragilna ova planina.
    I gdje najmanji uticaj moze da unisti biodiverzitet a da ne pricamo o artiljeriji koja tuce

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #379
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Poceli smo da uzivamo benefite clanstva . . .

  5. #380
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Situacija alarmantna: Biogradsko jezero u pretposljednjem stadijumu

    Izuzetno nizak nivo Biogradskog jezera šokirao je posljednjih dana posjetioce, a ovih jesenjih dana ono je skoro neprepoznatljivo.

    Do takve situacije je, kako tvrde iz Nacionalnih parkova Crne Gore (NPCG), došlo zbog više razloga. Pored već poznatih procesa, zbog kojih je sudbina svih ledničkih jezera neizvjesna, dugi sušni period pogoršao je situaciju.

    Kako je “Vijestima” kazao savjetnik za zaštitu i održivi razvoj u NPCG Veselin Luburić, djelovanje erozije učinilo je da danas već možemo govoriti o pretposljednjem stadijumu’ života jezera. Njegova dubina je prepolovljena i sada za vrijeme najvećeg vodostaja iznosi 12 metara.

    “To jezero je tokom holocena bilo dva do tri puta prostranije, a njegova dubina je, kako su procijenili stručnjaci, bila oko 30 metara. Jezero gubi vodu kroz više ponora na sjevernom kraku i ranije se tu pokušavalo plombiranje (tzv. Injekcione zavjese), ali je vrijeme pokazalo da ni to nije adekvatna zaštita. Drugi proces koji se decenijama događa je i da se jezero zasipa nanosima iz Biogradske rijeke i Lalevog potoka. Još jedan problem je stvaranje morenskog nanosa u koritu rijeke Jezerštice, koji predstavlja latentnu opasnost za jezero”, kazao je Luburić.
    Rješavanje problema postepenog nestajanja jezera, podsjeća on, vrlo je kompleksno sa naučnog stanovišta. S obzirom na to da je jezero smješteno u jednoj od tri preostale prašume u Evropi, “procesu ispitivanja i mjerama za njegovo rješavanje treba pristupiti sa puno senzibiliteta iz mnogo razloga”.

    “Pristupiće se rješavanju ovog problema na vrlo konkretan način. Mislimo da je, prije svega, nužno utvrditi mjesta izvora, procijeniti njegovu jačinu, periode javljanja… Neophodno je i revidirati davno izrađene projekte regulacije, uraditi kompletno snimanje jezera, i u svim istraživanjima uzeti u obzir Biogradsku rijeku kao pritoku i Jezeršticu kao otoku jezera. Tu je posebno važno pitanje stabilnosti bedema’ između jezera i Jezerštice i treba utvrditi koliko je opstanak te barijere ugrožen”, objašnjava on.

    Prema Luburićevim riječima, od izuzetne važnosti je informacija da je u završnoj fazi izrada projekta sanacije klizišta Biogradske rijeke. To podrazumijeva i rješavanje hidroloških problema u slivu Biogradskog jezera i te rijeke, a vrijednost projekata je 400.000 eura. Te aktivnosti vodi Ministarstvo održivog razvoja i turizma (MORT) i na listi je prioritetnih infrastrukturnih projekata iz sektora za zaštitu životne sredine.

    Luburić podsjeća da je prethodnih godina rađeno više istraživanja i više projekata za sanaciju Biogradskog jezera.
    Krajem 1990. godine, urađeno je mjerenje nanosa i uzimanje uzoraka na profilima koji su bili suvi. Tada se pokazalo da postoji mogućnost vađenja dijela nanosa iz jezera bez posljedica po ekosistem.

    "Poslije toga nastupila je dugogodišnja pauza zbog tadašnjih društvenih prilika u našem okruženju, a koji su imali vrlo direktne posljedice na ukupan odnos prema sistemu zaštite životne sredine”, podsjeća Luburić.

    Priča u vezi sa sanacijom jezera je, podsjeća on, aktuelizovana 2005. godine kada je Skupština Crne Gore izdvojila sredstva za projekat NVO “Zelenih Crne Gore” koji su uradili idejno rješenje zaštite. U tom rješenju dramatično je upozoreno da jezeru prijeti nestajanje u vrlo kratkom periodu. Tragom tih upozorenja NPCG 2007. godine, angažovalo je Građevinski fakultet koji je uradio Studiju za sanaciju erozijom nastalog klizišta na desnoj obali Jezerštice.

    Minulih godina, kako tvrde u NPCG, okupljali su na naučnim skupovima najeminentnije stručnjake iz različitih oblasti, kako bi definisali najoptimalnije rješenje ili mjere koje je neophodno preduzeti da se jezero spasi od nestajanja.

    ZBOG PARA DO SADA NISU REALIZOVANI PROJEKTI ZAŠTITE
    Tokom 1976. godine, u više navrata obavljana su geološka istraživanja Šumarskog fakulteta iz Beograda koji je uradio dva projekta zaštite jezera. Prvi se odnosio na problem zasipanja jezera nanosima iz Biogradske rijeke i Lalevog potoka, a drugi pitanjem saniranja klizišta izazvanog regresivnom erozijom Jezerštice. Projekat nije realizovan iz tehničkih razloga i nedostatka finansijskih sredstava.

    Zatim je NP Biogradska gora, 1988. godine, od Zavoda za geološka istraživanja SR Crne Gore naručen projekat hidroloških i geoloških ispitivanja u cilju sanacije jezera. Prema informacijama sa kojima NPCG raspolaže, Zavod nije realizovao ovaj projekat zbog nedovoljnih finansijskih sredstava.

    izvor: www.vijesti.me

  6. #381
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ovo zalosno izgleda...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #382
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja ne vidjeh sliku u prethodnom post-u pa da je postavim ovdje, u slucaju da neko bude u slicnoj situaciji pa da ne trazi clanak...



    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #383
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Majko sveta, pogle betona pored takve ljepote
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #384
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #385
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default



    Nacionalni park Biogradska gora biće zatvoren od danas za posjetioce, zbog porušenih stabala koji su usljed jakog vjetra i kiše pala na put od Kraljevog kola do Biogradskog jezera, saopšteno je danas iz Nacionalnih parkova Crne Gore.




    “Službe zaštite i ambijentalne higijene tog nacionalnog parka tokom dana pristupiće raščišćavanju prilaznog puta. Molimo sve posjetioce da ne planiraju posjetu ovom nacionalnom parku narednih dana, a Javno preduzeće za nacionalne parkove Crne Gore blagovremeno će obavijestiti javnost o ponovnom otvaranju parka kad put bude očišćen i bezbjedan za posjetioce”, poručili su iz NPCG.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  11. #386
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Limenka na vodi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #387
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Da stavim i ovde. Bravo, odlican si bio.



    Pomenuo si da gradjani moraju da brane prirodu od drzave. U nekom sledecem gostovanju mozes to malo razraditi.

    Normalne drzave formiraju nacionalne parkove i onda ih brane od zlonamjernih pojedinaca koji bi da ih unistavaju radi licne koristi.
    Mi smo u stadijumu da gradjani moraju da brane nacionalne parkove od drzavnih sluzbenika koji ne postuju ili izigravaju zakone koje je drzava donijela.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  13. #388
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Drzava, prava drzava, koja je postojala tamo od drugog svjetskog rata pa do kraja 80ih, je udarila temelje infrastrukturi, a ova paradrzava u zadnjih 30 godina samo razara sto joj je dato...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  14. #389
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Rajković i društvo traže da grade malu HE na Lještanici

    Dok se predsjednik Vlade Duško Marković pita “zar je moguće da i tu rijeku treba da ubacimo u cijevi”, firma “Hydro Lještanica“ podnijela je zahtjev Ministarstvu održivog razvoja i turizma da joj izda građevinsku dozvolu da gradi malu hidroelektranu na ovoj bjelopoljskoj rjeci, jer je obezbijedila svu ostalu dokumentaciju.
    U „Hydro Lještanici“ jedan odsto udjela ima češka firma „Vodni Zdroje“, a 99 odsto podgorička kompanija „Synergy“. U firmi “Synergy“ 12 odsto kapitala ima podgorička firma „KIA Montenegro“, biznismena Vuka Rajkovića, poslovnog partnera i kuma šefa države Mila Đukanovića. U ovoj firmi 52 odsto ima Tomaš Hajek, a po 12 odsto još i Radoje Vujadinović, Uroš Karadžić i Dragana Bošković.
    Premijer Marković je krajem septembra učestvovao na okruglom stolu “Saradnja Vlade i nevladinih organizacija - ključ razvoja civilnog društva”, gdje je naveo da mu je tog dana ministarka Dragica Sekulić pokazala slike korita rijeka Bistrice i Lještanice.
    “Dobio sam slike dok sam dolazio ovdje i rekao zar je moguće da i tu rijeku (Lještanicu) treba da ubacimo u cijevi. Bez obzira na odluke koje su donijete, one nisu nepromjenljive. Nije tragično odustati od neke odluke, ako je to u korist države ili u korist građana”, kazao je Marković.
    Mjesec i po nakon ove izjave Markovića, “Hydro Lještanica“ predaje zahtjev za izdavanje građevinske dozvole. Vlada je prije dvije sedmice najavila jednostrani raskid ugovora za gradnju malih hidroelektrana na sedam vodotokova, ali tu nije bilo Lještanice.
    Protiv gradnje na ovoj rijeci su mještani, kao i grupa nevladinih organizacija okupljenih kroz građansku inicijativu “Za spas Bistrice”.
    Vlada je nedavno najavila sporazumni raskid ugovora za gradnju mHE na sedam vodotoka čija je investiciona vrijednost 44 miliona eura, zbog čega bi investitori koji imaju ugovore mogli zatražiti milionska obeštećenja.
    Ministarstvo ekonomije naloženo da “za početak otpočne pregovore o sporazumnom raskidu ugovora o gradnji” malih hidroelektrana na rijekama Bistrica u Bijelom Polju, na tri u Plavu - Murinskoj, Đuričkoj i Komaračkoj rijeci, na Bukovici u Šavniku i Tepačkoj u Andrijevici.
    Svjetski fond za zaštitu prirode (WWF), koji je završio analizu o projektu malih elektrana u Crnoj Gori preporučio je nedavno Vladi da raskine sve ugovore za male hidroelektrane čiji koncesionari nijesu obezbijedili novac za investicije, bez prava odštete za njih, kao i u slučajevima u kojima ne postoje planski dokumenti koji omogućavaju gradnju mHE, te da se zaustavi prenos koncesija na potencijalno nove koncesionare.
    Iz GI “Za spas Bistrice” poručeno da će nastaviti sa borbom dok se ne raskine ugovor za gradnju mHE na Lještanici.
    Ovoj grupi vlasnika ovo bi bila treća hidroelektrana, jer je “Synergy“ na području bjelopoljske opštine već izgradio dva postrojenja za proizvodnju električne energije. Ima status povlašćenog proizvođača za mHE Vrelo, dok firma “Hidro Bistrica”, čiji je Synergy” skoro stoodstotni vlasnik, ima isti status za mHE Majstorovina.
    Posao proizvodnje električne energije iz mini-hidroelektrana je unosan biznis u Crnoj Gori jer je garantovan otkup svakog proizvedenog kilovat-sata i to po podsticajnoj cijeni. Povlašćeni status dobile su brojne kompanije koje namjeravaju da grade MHE jer im je osigurano da svaki kilovat-sat struje koju proizvedu iz tih elektrana otkupljuje Elektroprivreda (EPCG) po cijeni koja je značajno veća od tržišne. Podsticaj plaćaju svi građani preko računa za struju.
    Koncesija odobrena kad je premijer bio Đukanović
    Ministarstvo ekonomije je još u aprilu 2016. godine, kada je premijer bio Đukanović, dodijelila koncesiju za korišćenje vodotoka za izgradnju male hidroelektrane na Lještanici. Tehničkim rješenjem predviđena je izgradnja jedne mHE procijenjene godišnje prozvodnje 7,592 GWh.
    Ministarstvo uređenja prostora je u junu ove godine firmi „Hydro Lještanici“ izdalo urbanističko-tehničke uslove za izradu tehničke dokumentacije za izgradnju mHE na ovom vodotoku.
    Sada su uz zahtjev za građevinsku dozvolu priložili arhitektonski, mašinski, elektrotehnički i građevinski projekat budućeg postrojenja za proizvodnju električne energije na Lještanici, desnoj pritoci Ljuboviđe. Ministarstvo je zatražilo dopunu dokumentacije, odnosno rješenje o imenovanju revizora tehničke dokumentacije, kao i glavni projekat u digitalnoj formi.

    izvor: www.vijesti.me

  15. #390
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Čuh li ja ovo dobro da VCG (Vojska Crne Gore) radi pošumljavanje Sinjajevine... Tove prase pred klanje, šta li?

    Sent from my Motorola 8400

  16. #391
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Čuh li ja ovo dobro da VCG (Vojska Crne Gore) radi pošumljavanje Sinjajevine... Tove prase pred klanje, šta li?

    Sent from my Motorola 8400
    https://fosmedia.me/infos/drustvo/vc...-propaganda-mo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #392
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Čuh li ja ovo dobro da VCG (Vojska Crne Gore) radi pošumljavanje Sinjajevine... Tove prase pred klanje, šta li?

    Sent from my Motorola 8400
    Zamisli sadiš dje nikad drveta nije bilo...

    Priroda se postarala za to.

    To je pašnjak i sa razlogom je pašnjak
    One Ring to Rule them all...

  18. #393
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Uze mi mudri Gandalf rijec iz usta. Zna priroda zasto je tu pasnjak a ne suma...

  19. #394
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Isto sam pomislio gledajuci ona nasmijana lica kako sade... Pa stara mu majka, nije golet tu bez neke...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  20. #395
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pošumljavanje pašnjaka Sinjavine je mnogo štetnije nego što je bilo poribljavanje Skadarskog jezera kinezom (karašem).

    Strane vrste su tumor za prirodu.

    Znamo da zbog ovog poribljavanja svake godine imamo milione štete na Skadarskom jezeru. Unosom palminog surlaša izgubili smo drvorede stogodišnjih palmi. Neke primorske opštine su zbog toga izdvojile preko 100.000 € za nadoknadu gradskog zelenila.

    Pošumljavati Sinjavinu smrčom, čije sjeme ne potiče sa naših prostora, je sterilisanje prostora čak i kad se vrši pošuljavanje šumskog zemljišta. Pošumljavanje pašnjaka uzrokuje gubitak životne raznovrsnoti zbog koje je upravo Sinjavina predložena da bude park prirode. Umjesto da se šume obnavljaju tamo gdje su nekada bile, Ministartvo odbrane uništava pašnjake da bi dobili sterilne šume.

    Formiraje šuma na pašnjacima mijenja strukturu ekosistema a onda i njegovu produkciju. Kada se pošumi pašnjak onda dolazi do kolonizacije novog ekosistema drugim organizmima a postojeće vrste napuštaju svoja staništa.

    Ti pašnjaci nam trebaju makar zbog stočarstva i pčelarstva.

    Nekada je vojska bila najveći zaštitnik prirode, dobro je znala koliko može biti u njenoj milosti i nemolosti.
    One Ring to Rule them all...

  21. #396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Bješe li da se "kinez" hrani nekom podvodnom travom/biljkom u koju naš krap mrijesti?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #397
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Bješe li da se "kinez" hrani nekom podvodnom travom/biljkom u koju naš krap mrijesti?
    I jede mladj naseg krapa
    One Ring to Rule them all...

  23. #398
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Nema razloga za zabrinutost. Ne sade oni to drvece da bi poraslo.
    Sade ga , da ima sta da gadja artiljerija. Ne moze meta da bude prazna livada.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  24. #399
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Vala kod nas "kineza " ima od kad je jezera
    Sad vj ste u pravu kad kazete da ovi nasi poribljavaju samo kineza vj
    Ali generalno citav ekosistem jezera ce bit' unisten zbog turizma.Nesto mora da "plati" nazalost..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  25. #400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Vala kod nas "kineza " ima od kad je jezera
    Sad vj ste u pravu kad kazete da ovi nasi poribljavaju samo kineza vj
    Ali generalno citav ekosistem jezera ce bit' unisten zbog turizma.Nesto mora da "plati" nazalost..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Hajde reci mi kako zbog turizma jer mi je nije najbolje jasan taj dio ?
    One Ring to Rule them all...

Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nacionalni plan razvoja Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 18-02-12, 00:22
  2. JP "Nacionalni parkovi CG" postaju AD "Nacionalni parkovi CG"
    By ovizionizi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 06-11-11, 12:30
  3. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  4. Nacionalni parkovi CG
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-07, 23:51
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •