Page 12 of 21 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 508

Thread: Nacionalni parkovi, i prirodna bogatstva Crne Gore - ''valorizacija"

  1. #276
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,993
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kontradiktoran si.... ovamo kazes tri granate a odmah prije toga kazes kompletna sredstva (pedesetak komada kako sam zakljucio iz ranijeg posta) da izmijestamo.

    Za tri granate ne treba sve da se seli, nego par komada orudja. Pa da nabavimo jos ta tri komada, ako treba, bolje nego da zauzimamo 3.5 povrsine plantaza radi tri granate.
    Нећемо у Македонију слати свих 50 оруђа са муницијом, али свакако по десетак пар пута годишње, то није баш лако пребацити као што мислиш.Премало да би угрозило екосистем, испитивања и у Црној Гори на мјесту гдје су уништене на хиљаде тона експолозива, и недавно на самом Криволаку то потврђују, али опет довољно да транспорт истих, заједно са трупама са којима треба да учествују у маневрима буде нерационално.

    Мој задњи пост и три гранате је било карикирање активизма у Црној Гори који се бави само популарним стварима, које је лако продати, па макар их и измислили.Оним стварним, тешким и системским се нико не бави, или ријетко ко.

    Иначе полигон је толики и ради максималног обезбјеђења, и стварања услова за маневре јединица величине чете и батаљона.Сама просторија у којој ће долазити до експлозија убојних средстава је далеко мања, и ако нађем иницијални захтјев војске од прије 5-6 година, гдје то пише, подијелићу овдје.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Dakle Albaniji ne treba artiljerija, nama treba. Do sad nismo imali dje da vjezbamo, bez po Dubrovniku, a sad treba da pravimo poligon na 84 km2.
    Албанији треба артиљерија, али немају новца.Генерално оружане снаге Албаније, уз изузетак хеликоптерске јединице и обалске страже, су у веома лошем стању, и нису на понос НАТО савеза.
    Last edited by BAR; 03-08-19 at 00:35.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Tako da, dobri moji, samo vi gurajte neku agendu koju mozda ni sami do kraja ne razumijete, ali ja cu da navijam da se ovaj naum ne sprovede i da se ta planina ostavi na miru.
    A da ne ulazimo previse u pricu - nego sto nego je za neciji licni interes.

    ACS druze, podatak je od strane grupe biologa koji su navi cas u Sinjajvini rade studiju.
    Na proljece dolazi i tim biologa/antropologa/arheologa iz EU isto

    Ne znam jesi znao da se na dijelu koji je oznacen za gadjaliste nalaze i tumuli iz praistorije?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #278
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Oce li biti otkupa zemljista na sinjajevinu ili je ta parcela strogo drzavna???

    Послато са SM-A530F помоћу Тапатока

  4. #279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Oce li biti otkupa zemljista na sinjajevinu ili je ta parcela strogo drzavna???

    Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
    Drzavna zemlja ali se gazi po tradiciji i obicajnom pravu.
    Ti ljudi stotinama godina izdizu na ista mjesta.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #280
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A da ne ulazimo previse u pricu - nego sto nego je za neciji licni interes.

    ASC druze, podatak je od strane grupe biologa koji su navi cas u Sinjajvini rade studiju.
    Na proljece dolazi i tim biologa/antropologa/arheologa iz EU isto

    Ne znam jesi znao da se na dijelu koji je oznacen za gadjaliste nalaze i tumuli iz praistorije?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Važi, onda ćemo komentarisat kad rezultati te studije budu dostupni. Sami broj od 60 jedniki po kvadratu ne znači ništa.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White
    Drzavna zemlja ali se gazi po tradiciji i obicajnom pravu.
    Ti ljudi stotinama godina izdizu na ista mjesta.
    Niko im ne brani da to rade i ubuduće.

  6. #281
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Niko im ne brani da to rade i ubuduće.
    Zasto je bitno da mi imamo poligon za artiljeriju? Kakav benefit, ajde da ne pricamo o ekonomiji nego uopste, dobija Crna Gora kao drzava sa tim poligonom?

    Evo Albanija, koja je clanica NATOa duze od nas, pa nema ni artiljeriju ni poligone.

    Ako cemo da se branimo od susjeda koji nisu u NATO, zar nam clan 5 ne garantuje bezbjednost? Zar se NATO sustinski ne pobrine I o nesporazumima izmedju clanica? Od cega nam to konkretno prijeti opasnost pa mora se zauzeti 3.5 povrsine najveceg vinograda u Evropi da bi se vjezbalo gadjanje.

    Sa druge strane imamo realan koncept regionalnog parka prirode, za koji su vec dijelom bili odobreni grantovi. Sad na to treba pljunuti zbog nekakvog nepotrebnog poligona.

    Stvarno ne razumijem bilo koga ko ovu gadost podrzava. Ajde objasni mi zasto podrzavas ovu ideju.

    Ja sam bio prilicno konkretan kroz navodjenje razloga zasto sam protiv.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  7. #282
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Vjerovatno nijesam pratio dovoljno, postoji li neka ozbiljna studija uticaja, eventualnog korišćenja poligona, na živi svijet u tom predjelu...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  8. #283
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zasto je bitno da mi imamo poligon za artiljeriju? Kakav benefit, ajde da ne pricamo o ekonomiji nego uopste, dobija Crna Gora kao drzava sa tim poligonom?

    Evo Albanija, koja je clanica NATOa duze od nas, pa nema ni artiljeriju ni poligone.

    Ako cemo da se branimo od susjeda koji nisu u NATO, zar nam clan 5 ne garantuje bezbjednost? Zar se NATO sustinski ne pobrine I o nesporazumima izmedju clanica? Od cega nam to konkretno prijeti opasnost pa mora se zauzeti 3.5 povrsine najveceg vinograda u Evropi da bi se vjezbalo gadjanje.

    Sa druge strane imamo realan koncept regionalnog parka prirode, za koji su vec dijelom bili odobreni grantovi. Sad na to treba pljunuti zbog nekakvog nepotrebnog poligona.

    Stvarno ne razumijem bilo koga ko ovu gadost podrzava. Ajde objasni mi zasto podrzavas ovu ideju.

    Ja sam bio prilicno konkretan kroz navodjenje razloga zasto sam protiv.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ti bi da se artiljerija kao grana vojske koju već imamo onemogući u praktičnom osposobljavanju zato što će to navodno da dovede do nekakve ekološke katastrofe, a za šta nema valjanih argumenata.
    A ukoliko dođe do organizacije regionalnog parka prirode, ne vidim da će 2 puta po 15 dana vježbi godišnje na prostoru koji obuhvata 15% parka isti da upropaste.

    Dalje, imamo 5 nacionalnih parkova (Lovćen, Skadarsko jezero, Biogradska gora, Durmitor, Prokletije) i 2 regionalna parka prirode (Piva i Komovi).
    Prosječan građanin pojma nema da su Piva i Komovi nekakvi parkovi prirode.
    Last edited by ASC; 03-08-19 at 13:50.

  9. #284
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ti bi da se artiljerija kao grana vojske koju već imamo onemogući u praktičnom osposobljavanju zato što će to navodno da dovede do nekakve ekološke katastrofe, a za šta nema valjanih argumenata.

    A ukoliko dođe do organizacije regionalnog parka prirode, ne vidim da će 2 puta po 15 dana vježbi godišnje na prostoru koji obuhvata 15% parka isti da upropaste.
    Nisi mi odgovorio kakvu korist ima Crna Gora od toga. Sta je benefit. Zasto je bitan poligon?? Postoji artiljerija evo makar 30 godina (makat od artiljerisanja po Dubrovniku) I bez ovog poligona, pa dako se ne rasformira ako ne zauzme pola planine.

    Nije 15% sigurno, jer po onoj mapi trecinu Sinjajevine cini jezerska visoravan I naselja, a to ne racunaj slobodno.

    Zasto je bitan ovaj poligon??? Ne mogu da prihvatim kao odgovor zato sto imamo artiljeriju. A artiljeriju imamo jer moramo sta?? I sta to artiljerija nece moci ako se ne napravi ovaj poligon?? Od cega nas nece umjeti braniti? Kakve su to potencijalne opasnosti zbog kojih treba zauzeti 3.5 puta povrsinu vecu od Plantaza.

    Rezon: znate kako imamo artiljeriju, pa kad je vec imamo neka gadjaju malo po Sinjajevinji jer to je poenta posjedovanja artiljerije... ne prihvatam.

    Dje su gadjali zadnje trideset godina? Od Dubrovnika pa na ovamo? Opalise li dje koju granatu ili cute plombirane haubice tri decenije? Kako je bilo do sada, neka bude I tako. Sinjajevinu preskocite.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  10. #285
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nisi mi odgovorio kakvu korist ima Crna Gora od toga. Sta je benefit. Zasto je bitan poligon?? Postoji artiljerija evo makar 30 godina (makat od artiljerisanja po Dubrovniku) I bez ovog poligona, pa dako se ne rasformira ako ne zauzme pola planine.

    Nije 15% sigurno, jer po onoj mapi trecinu Sinjajevine cini jezerska visoravan I naselja, a to ne racunaj slobodno.

    Zasto je bitan ovaj poligon??? Ne mogu da prihvatim kao odgovor zato sto imamo artiljeriju. A artiljeriju imamo jer moramo sta?? I sta to artiljerija nece moci ako se ne napravi ovaj poligon?? Od cega nas nece umjeti braniti? Kakve su to potencijalne opasnosti zbog kojih treba zauzeti 3.5 puta povrsinu vecu od Plantaza.

    Rezon: znate kako imamo artiljeriju, pa kad je vec imamo neka gadjaju malo po Sinjajevinji jer to je poenta posjedovanja artiljerije... ne prihvatam.

    Dje su gadjali zadnje trideset godina? Od Dubrovnika pa na ovamo? Opalise li dje koju granatu ili cute plombirane haubice tri decenije? Kako je bilo do sada, neka bude I tako. Sinjajevinu preskocite.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Gađano je na poligonu u Danilovgradu, ali to su smiješne distance od par stotina metara - direktno gađanje mete u vidokrugu.
    To nije namjena haubica i minobacača.


    Dalje, vojska taj prostor na Sinjajevini ne zauzima trajno. Već ga koristi do 30 dana u godini kad gore uglavnom nema nikoga.
    Last edited by ASC; 03-08-19 at 15:34.

  11. #286
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...je-27-03iuskkj

    Evo moraju da dođu evropski parlamentarci da nam kažu da nijesmo normalni.

    A u MORT-u nevera

  12. #287
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  13. #288
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovo su isti oni evropski zeleni sto su pajovicu objasnili sto je demokratija i ko odje treba da vlada kad je bio u poziciji da prekine agoniju. Znaci da ikako moze biti da se ne vrate u komadu to bi bilo pravo, sve drugo je nista . . .

  14. #289
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...skom-komisijom

    Vajs: Sinjajevina ne smije biti vojni poligon, razgovaracemo sa evropskom komisijom.

    Ajmo, internacionalizacija problema.
    To je pravi put.

    Stop poligonu na Sinjajevini !!!!!

  15. #290
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovo su isti oni evropski zeleni sto su pajovicu objasnili sto je demokratija i ko odje treba da vlada kad je bio u poziciji da prekine agoniju. Znaci da ikako moze biti da se ne vrate u komadu to bi bilo pravo, sve drugo je nista . . .
    Pajović je uzeo pare, ostalo je sve nebitno.

  16. #291
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Nije nacionalni park, ali...

    Zamislite kada teren prilagođavate građevini, a ne obrnuto građevinu terenu. To je moguće u Budvi. Iznad moje kuće je brdo sa borovom šumom koja je tu nikla jer se to nekada pošumljavalo (radne akcije). Zapravo, bila je šuma, skinuto je preko 200 stabala (dalje nisam brojao, tako da ne znam tačan broj) da bi se napravile stambene zgrade. Progres?

  17. #292
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Planirani poligon ne pokriva cijelu planinu nego ovaj pravougaonik dimenzija 6x12km koji je praktično cijeli u okviru opštine Mojkovac.
    Na njemu se nalazi par katuna i raštrkanih koliba.


    Tekst peticije veli:
    Mi, građani okupljeni oko ideje o zaštiti Sinjajevine, izražavamo nezadovoljstvo namjerama Ministarstva odbrane da militarizuje Sinjavinu i pretvori je u vojni poligon i zahtijevamo:
    -proglašavanje Sinjajevine zaštićenim područjem;

    (Po kojem osnovu? Ako su uslovi pašnjaci, krš i katuni, onda cijelu Crnu Goru da proglasimo zaštićenim područijem)

    -da se Sinjajevina i dalje ostaviti na korišćenje stočarima;
    (Niko stočarima niti brani niti planira da onemogući korištenje planine)

    -afirmaciju Sinjajevine kao turističke destinacije;
    (Ovo je bila do sad destinacija za planinarske klubove, i ostaće turistička destinacija za planinarske klubove. U neku spaktakularnu turističku vrijednost i razvoj mimo toga ne vjerujem, ali i ako bude nekakvog zamišljenog turističkog razvoja, zimske vježbe vojske tu ne predstavljaju problem, bez ako neko ne planira gore da pravi skijališta, i to tačno na području poligona)

    -podršku razvoju Sinjajevine kao poljoprivrednog dobra;
    (na području zahvaćenom poligonom mimo stočarstva ne postoji razvijena poljoprivreda, a isto se odvija samo u ljetnjim mjesecima)

    -brendiranje poljoprivrednih proizvoda sa Sinjajevine;
    (Kako god, ali kao što rekoh, mimo ispaše stoke u ljetnjim mjesecima, na planiranom poligonu nema poljoprivrednih aktivnosti)

    -zaštitu kulturnog nasleđa, tradicije i arheoloških nalazišta na Sinjajevini i
    (Neka mi neko navede poimenice kulturno naslijeđe, tradiciju i arheološka nalazišta Sinjajevine koja su ugrožena ovim poligonom)

    -informisanje građana o pravu na zdravu životnu sredinu.
    Vise je nego ocigledno da sva kisa koja padne u ovaj pravougaonik zavrsi u vodotocima koji prolaze kroz Bistricu, Stitaricu I Lipovo….pa onda sve skupa u Tari.
    Ta voda sigurno nece biti cistija ako ovde bude poligon,
    Mlijeko, sir I kajmak koji se skupe na planini su ekoloski proizvodi je nema poligona.
    Dovoljno je da vojska jedan dan godisnje ima gadjanje, I taj prostor je izgubljen za stocare. Ko normalan ce htjeti da kupi sir proizveden na vojnom poligonu?
    Bi li ti tvojoj djeci kupio sir , ako su krave pasle po poligonu dje je vojska samo malo gadjala?

    I onda ce Vlada da se krije iza neke ekoloske studije kako je sve u redu. Naci ce neku prodanu dusu da potpise studiju onako kako odgovara.
    Samo sto to sve teze prolazi….nije vino posto predje bijese...

    E sad, vojska treba da ima prostor za gadjanje. Siguran sam da se moglo smisliti nesto pametnije.
    Problem je u onome sto je napisao Dejan. Ova vlast odavno ne radi nista u opstem interesu….osim ako to slucajno ne ispadne tako.
    I ljudi su sve vise toga svjesni. I sve vise spremni da se bore protiv neke konkretne stvari koja ih ugrozava.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  18. #293
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ja bih da se nekako pokupimo da organizujemo protest zbog gradnje ovh brana na Cijevni.

    Mi kao drzava nemamo nikakvu korist a sigurno imamo stetu. Traziti podrsku EU, traziti da neka medjunarodna komisija ispita uticaj na sliv rijeke Cijevne (riblji fond, vodostaj ...).

    Ne kapiram da drzavu boli ona rabota.
    Ekoloska drzava po ustavu... kako da ne.

    A oko poligona... stvarno su mi nejasni ljudi koji mogu da brane ovo bezumlje.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #294
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja bih da se nekako pokupimo da organizujemo protest zbog gradnje ovh brana na Cijevni.

    Mi kao drzava nemamo nikakvu korist a sigurno imamo stetu. Traziti podrsku EU, traziti da neka medjunarodna komisija ispita uticaj na sliv rijeke Cijevne (riblji fond, vodostaj ...).

    Ne kapiram da drzavu boli ona rabota.
    Ekoloska drzava po ustavu... kako da ne.

    A oko poligona... stvarno su mi nejasni ljudi koji mogu da brane ovo bezumlje.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Evo neka hronologija poslije koje će biti malo jasnije (volio bih neki demati).
    - Svojevremeno se rade studije snadbjevanja vodom crnogorskog primorja. Urađeno je nekoliko varijanti, među kojima je bilo i da se voda uzima sa Skadarskog jezera (Raš je najviše razmatran). Međutim, pokazalo se da bi se time (uzimanjem vode iz basna Skadarskog jezera) uticalo na to da se prosječna temperatura vode u jezeru podigne za dva do pet stepeni celzijusovih, a to bi imalo veliku posljedicu po floru i faunu tako da se odustalo...
    - izbijaju sukobi, sankcije, ide kao neki oporavak, aktuelna nestašica vode i nekom padne na pamet, ajde onu odbačenu ideju, i to goru (po ekologiju) varijantu, da se snadbjevamo iz Boljih Sestara.
    - Ne, nismo pitali Albaniju, iako je trećina vode na njihovoj teritoriji. Kada su se pobunili mi smo njima dozvolili da rade šta hoće sa tim vodama (mislim da je neko svojevremeno u skupštini i tražio taj sporazum, ali ga nije dobio).
    - Albanija pravi plan da gradi nuklearnu elektranu, te da se vodom iz Cijevne (basen Skadarskog jezera) i iz samog Skadarskog jezera hlade nuklearni reaktori. Zbog pritiska EU (ne našeg) oni odustaju od tog suludog plana
    - Kada je počeo ovaj plan oko Cjevne da se realizuje prošle godine takođe se potezala priča oko reciprociteta i onog famoznog sporazuma. Mi još uvjek eksplatišemo Skadarsko jezero...

    Poenta, kada nešto lijepo treba uništiti za zvaničnike homo-balkanus zajednice ne postoje bilateralne prepreke.

    Sent from my Motorola 8400

  20. #295
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo neka hronologija poslije koje će biti malo jasnije (volio bih neki demati).
    - Svojevremeno se rade studije snadbjevanja vodom crnogorskog primorja. Urađeno je nekoliko varijanti, među kojima je bilo i da se voda uzima sa Skadarskog jezera (Raš je najviše razmatran). Međutim, pokazalo se da bi se time (uzimanjem vode iz basna Skadarskog jezera) uticalo na to da se prosječna temperatura vode u jezeru podigne za dva do pet stepeni celzijusovih, a to bi imalo veliku posljedicu po floru i faunu tako da se odustalo...
    - izbijaju sukobi, sankcije, ide kao neki oporavak, aktuelna nestašica vode i nekom padne na pamet, ajde onu odbačenu ideju, i to goru (po ekologiju) varijantu, da se snadbjevamo iz Boljih Sestara.
    - Ne, nismo pitali Albaniju, iako je trećina vode na njihovoj teritoriji. Kada su se pobunili mi smo njima dozvolili da rade šta hoće sa tim vodama (mislim da je neko svojevremeno u skupštini i tražio taj sporazum, ali ga nije dobio).
    - Albanija pravi plan da gradi nuklearnu elektranu, te da se vodom iz Cijevne (basen Skadarskog jezera) i iz samog Skadarskog jezera hlade nuklearni reaktori. Zbog pritiska EU (ne našeg) oni odustaju od tog suludog plana
    - Kada je počeo ovaj plan oko Cjevne da se realizuje prošle godine takođe se potezala priča oko reciprociteta i onog famoznog sporazuma. Mi još uvjek eksplatišemo Skadarsko jezero...

    Poenta, kada nešto lijepo treba uništiti za zvaničnike homo-balkanus zajednice ne postoje bilateralne prepreke.

    Sent from my Motorola 8400
    Ako je ovo tacno, a zvuci dovoljno balkanski da mora da je tacno, onda smo stvarno prnuli u cabar.

    Ono sto meni nije jasno je sljedece...
    Takav sporazum ne bi smio biti tajne prirode, ali nikako. Medjunarodni obavezujuci sporazumi bi se morali usvajati u parlamentu. Nije to neki memorandum o saradnji koji nema definisana prava I obaveze I vise je deklarativnog tipa. Ko je I u cije ime potpisao takav sporazum?? Odakle mu zakonsko ovlascenje da u ime drzave ovakve stvari potpisuje??

    Nego, kao kod nas... sve I da neko otvori tu temu pricace se o tome ukupno desetak dana, a onda opet idu zastava, nacija, jezik I crkva.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  21. #296
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Čini mi se kada su ti (međudržavni) sporazumi formalno dogovarani 2005 god. na relaciji Beograd - Tirana (tada je bila SRJ) kada je odlučeno da se koriste Bolje sestre za napajanje vodom za regionalni vodovod. Prvi naum o nuklearnoj elektrani je bio 2007 god., da bi se priča oko iste uozbiljila 2009 god., no zbog ogromnog pritiska EU se odustalo. Godinu kasnije ili 2011 godine počeo da radi regionalni vodovod (za Budvu), dok je kasnije napravljen i krak ka Ulcinju (2012 god.). Ovo je sada ovako iz glave, moraću da provjerim.

  22. #297
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Vlada CG je donjela odluku za formiranje vojnog poligona na Sinjajevini

    Sent from my Motorola 8400

  23. #298
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    E sad krece prava borba

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #299
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Vlada jednoglasno za formiranje vojnog poligona na Sinjajevini

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...na-sinjajevini



    URA: EU dala novac Vladi da se Sinjajevina proglasi parkom prirode

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...parkom-prirode
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #300
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Da bi, možda, bilo jasnije na šta se to poziva ministar
    https://eeas.europa.eu/delegations/m...%20Crnu%20Goru

    Sinjajevina jeste u skladu sa mrežom ,,Natura 2000" jer, prosto, ista nije dio te mreže. Formalno nije slagao.

    Na istoj sjednici vlade još jedna ,,ekološka" odluka

    Vlada je danas donijela odluke o davanju koncesija za dvije nove male hidroelektrane "Skrbuša" na istoimenom vodotoku u Trunićima kod Kolašina i za "Bare kraljske" na rječici Vranještica takođe u Kolašinu. "Skrbušu" će graditi firma „Hydro Logistics“ iz Podgorice a "Bare kraljske" firma "PM Hydro" iz Podgorice. Vlasnik "Hydro Logistics" je Slaven Burzanović, koji je i ovlašćeni zastupnik u firmi "BB hidro" Blaža Đukanovića koja gradi druge dvije male hidroelektrane. ,,PM Hydro" je u vlasništvu Marinka Radulovića, koji je osnivač i direktor firme "Ramel" koja je u poslovnim vezama takođe sa Blažom Đukanovićem. Druga firma sina predsjednika države BB solar je prije dvije godine svoje poslovne prostore založila u Prvoj banci za kredit od 359 hiljada eura koji je odobren firmi "Ramel". Vlasnici malih elektrana imaju visoku garantovanu otkupnu cijenu za prizvedenu struju a nju plaćaju svi potrošači preko posebne stavke na računu.

    izvor: www.vijesti.me
    Last edited by wulfy; 05-09-19 at 18:01.

Page 12 of 21 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nacionalni plan razvoja Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-12, 23:22
  2. JP "Nacionalni parkovi CG" postaju AD "Nacionalni parkovi CG"
    By ovizionizi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 06-11-11, 11:30
  3. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  4. Nacionalni parkovi CG
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 21-10-07, 22:51
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •