Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: OnePlus 7

Default OnePlus 7

Znam da je rano ali neka stoji

Za sada samo 'glasine' i nagadjanja uz neka 'curenja' koja nisu potvrdjena...

Po svemu sudeci, ovo je ono najblize...

I malo teksta na temu: https://www.techadvisor.co.uk/new-pr...lus-7-3689847/

Trebalo bi da bude predstavljen negdje u maju, eventualno da se pomjeri za jun.

Sta ocekujete? Sta bi voljeli da vidite od promjena? Kako vam izgleda ovo rjesenje sa pop-up selfie kamerom?

Ja sam jos na OnePlus One-u i nista mi ne fali.. A OnePlus 7 bi mogao da bude moj sledeci dzepni saputnik...
    Tako mi Posejdonovog trozupca!

Ja se nadam da nece imati ovu pop up kameru
    zbog face unlock

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Imace popup kameru.

Evo Fidel je dobio neki test oneplus 7 pa nam moze reci vise detalja

Ja sam spreman da skocim sa 1-ice na 7-icu

Zasluzio je 7icu besplatno

Sjutra u 17h (naseg vremena) je zvanicno predstavljanje...

https://www.oneplus.com/uk/2019/launch

Moze se pratiti preko YT-a...

Khm... potrudili su se dosta da "na sto" stave zanimljiv telefon, po nekim stvarima bolji od vecine a da to nisu gluposti kao sto neki proizvodjaci rade.

Ima dosta stvari koje mi se svidjaju mada sa druge strane ima i dosta stvari koje meni licno nista ne znaci i cak mi je bolje bez njih.

'Selfie' kamera mi ne smeta sto je motorizovana i skrivena. Rijetko je koristim tako da za mene to nije cak ni kompromis a imam kompletan ekran bez 'notch'-eva, 'cut-out'-ova i sl. prelaza koje smo gledali prosle godine i koji nisu nikog odusevili...

Sa druge strane, nisam ljubitelj ogromnih telefona. Uvijek mi je recimo 'Note' serija Samsung-a bila velika i mozda jedini razlog sto sam gotivio (stari) Apple jer su imali manje telefone od ostalih.

Sad imamo telefon od 6.67" sto je po meni previse. Pa moj tablet je 7" i Kindle isto. To sa sobom nosi i velicinu samog telefona (uprkos 'body-to-screen ratio' od 93%) kao i tezini - 210 grama, sto je opet vise od vecine.

Nisam nikad bio ljubitelj krivih ekrana Samsung-a pa isto to misljenje imam i za ovaj OP7. Ivice drugacije reflektuju svijetlo i sadrzaj na ekranu, nerijetko se slucajno aktivira ekran ili neka funkcija na obodu ekrana itd. Jednostavno volim ravne, normalne ekrane.

OnePlus je furao 1080p od pocetka. Po meni su mogli i da nastave. Kapiram da tehnologija napreduje itd. ali mislim da je 1080p dovoljno za telefon (cak i tu velicinu) a ima znacajan uticaj na bateriju koja je po meni mnogo bitnija.

90Hz je fino ali opet ne znam koliko se primjeti u praksi. Za to ne mogu da pricam dok ne vidim svojim ocima ali i to ima uticaj na bateriju, pogotovo ako nema nekog 'adaptive mode'-a koji trenutno nedostaje.

Po preliminarnim misljenjima kamera je opet slaba tacka sto je po meni veliki minus. Cekacu neke detaljnije testove i sl. ali sam ocekivao da ce se fokusirati na kvalitet senzora i eventualno poboljsanju softvera pri obradi (automatskoj, pri samom slikanju). Umjesto toga su dodali 0.6x siroku kameru (zovu je "ultra-wide" iako je manje siroka od vecina 'wide' kamera danas) kao i 3x zoom koji je samo 8mpx i izgleda osjetno slabijeg kvaliteta (ostrina, kontrast, boje)...

Za kameru mi je interesantno da izgleda nema "izmedju". Moze 'wide', moze standardna kamera i onda odma 3x zoom. Nisam vidio opciju za 2x zoom niti ista izmedju. Mozda ima u neka 'pro' podesavanja ili koristenjem '3rd party' aplikacije ali eto, po onome sto vidjeh, primjetih da toga nema sto nije idealno.

Eto su navodno dodali 'stereo' zvuk iako mi se cini da je to daleko od pravog 'stereo' zvuka. Vise radi dodavanja toga za marketing i sl. nego sto se stvarno dobro cuje. Opet, i to ce trebat' da se testira malo bolje iako je to jedna od stvari koje treba uzivo cut' ili pogledat' neku recenziju od nekog ko se razumije a ne bilo koga...

Cijena je, rekao bih, ocekivana jer su pripremili 'fanove' na povecanu cijenu 'slucajnim leak-ovima' i sl. Ipak, ovo je najvece povecanje cijene do sad i svakako najskuplji uredjaj koji su izbacili. Koliko je opravdano je kompleksno pitanje na koje nemam jasan odgovor jos uvijek.

Da pomenem i "obicnu" 7-icu... kazem "da pomenem" jer su je i oni tako "pomenuli". Vise su se zadrzali na bezicne slusalice druge generacije nego na 7-icu. Vidi se da ce nju da guraju na neko drugo trziste (Indija i sl.) jer mi ne izgleda nista posebno u odnosu na prosli model - OP 6T.

Ima i jos nekih stvari koje ce nekima smetat' ali mene licno ne tangiraju. Pored same 'selfie' kamere koje pomenuh i koja se mnogima nece svidjet' a meni je odlicno rjesenje, tu je recimo i dalje nedostatak IP rating-a za vodonepropusnost. Meni taj papir ne igra neku ulogu, Dave 2D ga je drzao nekih 15 minuta u vodi, cak i palio 'selfie' kameru u vodi i nije bilo nikakvih problema. I Jerry je vidio da ima vodonepropusne gumice svuda tako da su ga definitivno napravili vodonepropusnog, jednostavno nisu zeljeli da dodatno plate za IP rating koji bi vjerovatno nabudzio cijenu jos vise.

Wireless punjenje mnogi pominju ali sa njihovim brzim punjenjem ne vidim neku realnu potrebu za istim. Pogotovo sa ovim novim gdje se za 20 minuta napuni do pola. Kapiram da je lakse/bolje jednostavno stavit' telefon na punjac nego ubacivat' kabl u rupu ali je to sitnica na koju se ne bih nesto obazirao iako je mnogi pominju.

Nedostatak 'jack'-a za slusalice. Mnogi placu oko toga ali je u pitanju samo promjena u tehnologiji... Imas rupu, metnes standardne slusalice... Nemas rupu, kupis bezicne kojih ima ne pretek a danas se mogu i solidne nac' za normalne novce. Ja imam i standardne i bezicne i nedostatak rupe mi ne igra nikakvu ulogu. Kapiram nekog ko ima neke 'omiljene' slusalice koje je platio grdilo para i oce da koristi. Onda jbg.. neka se okrene telefonima koji imaju 'jack' iako ih je sve manje...

Eto.. par redova od mene kao OnePlus pratioca... Uglavnom su kritike ali ih nema puno a to znaci da je sve ostalo odlicno. Cak i ove kritike nisu nikakvi minusi, jednostavno stvari koje meni licno uglavnom nisu potrebne a imaju neke negativne uticaje na druge stvari...
    Last edited by Fidel Castro; 14-05-19 at 20:45.

S10+ i P30 Pro dok One Plus 7 dođe kod nas će se moći naći po 650e (u Srbiji već i mogu) dok će on biti 700e+, o čemu da se priča dalje?

Ne znam, po meni je užasno cjenovno pozicioniran, poletjeli su ove godine previsoko a sem tog all screen bez notcha, kapljice, pilule nema ništa što pomenuti telefoni nemaju, uglavnom mu je sve i slabije počev od kamere pa do IP68 sertifikata što je po meni kriminalno da jedan flagship nema...

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Kamera je dobila odlican rejting
    E sad vidjecemo jeli to to

Da, slazem se.

Smatram da su i S10+ i P30 Pro bolji i kompletniji telefoni od OP7 Pro. A sto ti kazes, za neka 2 mjeseca (ako ne i vise) kad dodje kod nas, cijena ce im bit' priblizna tako da ne vidim da ce nasi prodavci proc' nesto dobro sa njim...

Mislim da su ovoga puta zagrizli vise nego sto mogu da progutaju ali polako se stvara guzva i kod tog brenda pa i tu ima ovaca koji ce uzet' najnoviji, no questions asked (ne mislim kod nas nego inace)...

Sto se mene tice, mozda je vrijeme da se gadja neki novi kinez koji ulazi na trziste, kao sto je nekad bilo sa OnePlus-om. Sa njima sam pogodio bolje nego ikad, vidjecemo sto je sledece...

Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    S10+ i P30 Pro dok One Plus 7 dođe kod nas će se moći naći po 650e (u Srbiji već i mogu) dok će on biti 700e+, o čemu da se priča dalje?

Ne znam, po meni je užasno cjenovno pozicioniran, poletjeli su ove godine previsoko a sem tog all screen bez notcha, kapljice, pilule nema ništa što pomenuti telefoni nemaju, uglavnom mu je sve i slabije počev od kamere pa do IP68 sertifikata što je po meni kriminalno da jedan flagship nema...

Za kameru cemo vidjeti
    A za ip68 vjerovatno nije jos moguce zbog popup kamere

Vjerujem da su ga namjerno "osakatili" da ne ugroze svoju ipak prvu perjanicu ove godine - Oppo Reno 10x, jer Oppo od ove godine ulazi prvi put na evropsko tržiše, do sada su se pojavljivali samo preko One Plus-a (njihova firma)

Sto se DXO tice... jedno je sto pise na papiru a drugo u praksi.

Takodje, koliko znam, DXO je koristio 'firmware' koji jos nije izasao tako da nije bio dostupan ni ovim 'reviewer'-ima koji se nisu odusevili kamerom. Da li ce to znacajno uticat' na poboljsanje rezultata... ostaje da se vidi.

Sjecam se kad su na FB stranici izbacili sliku neke ptice i bili popljuvani u komentarima i nisam mogao da vjerujem da im je to bio primjer odlicne kamere i reklama za istu...

Po onome sto sam ja vidio i licno (ne pretjerano) testirao, Samsung S10/+ daje najbolje rezultate kad je u pitanju kamera. Sa ukljucenim automatskim HDR-om. Bez ikakvog gubljenja vremena sa podesavanjima, bez dodatne obrade nekom drugom aplikacijom ili u kompjuteru itd. Ja svakako ne volim pretjerano HDR a i svaku sliku posebno obradjujem ali ne gledam iz svoje perspektive nego iz perspektive prosjecnog korisnika telefona...

P.S. Ovo pricam za rezultate koje sam gledao na samom telefonu, bez detaljnog 'pixel-peaking'-a na kompjuteru i sl. Znaci za vecinu stvari za sta se i koriste slike danas - da se posalje nekom na viber, pogleda na drugom telefonu, postavi na FB ili IG i sl.

Detaljnije testove bi radio ako ce neko od njih da mi plati Posto vecina 'camera test'-ova koje gledam na YT su dosta losi, da se blago izrazim.
    Last edited by Fidel Castro; 14-05-19 at 21:09.

Eto, i poslije ove recenzije kamere i dalje zadrzavam misljenje da Samsung S10+ daje najbolje rezultate 'overall'.

P30 Pro ima bolji zoom (iako je upitno do kojeg zoom-a je slika uopste upotrebljiva) ali je definitivno najbolji u nocnim snimcima.

Moguce da OnePlus 7 Pro izvlaci vise detalja sa njegovih 48mpx glavne kamere.

Medjutim Samsung je na svim tim poljima vrlo blizu a na svim ostalim bolji. Kontrast i boje su jednostavno bolje, 'wide' je najsiri, stabilizacija je najbolja, slow motion je najbolji, ima opcije za snimanje u boljem kvalitetu od ostalih pri istim podesavanjima...

Na Iphone ne bih trosio rijeci, kompletan brend me ne tangira 1%.

Da ne bude da ga kudimo samo, stvari koje sam primijetio poslije par review-a:

- fantastičan fingerprint ispod ekrana, super-brz, konačno da tehnologija radi kako treba, na nivou klasičnog

- odličan night mode što se tiče kamere

- motorizovana selfi kamerica radi takođe brzo, bešumno, po meni odličan kompromis da se dobije čitav ekran, definitivno nešto što će sigurno biti trend u ovoj i sledećoj generaciji telefona, s pravom

- trenutno najbrže punjenje - oko 20min 50% što je top

Slozio bih se sa svim navedenim...

- Do sada je in-screen otisak prsta bio dosta spor, pogotovo u odnosu na do tada jedinu tehnologiju otiska prsta - fizicko 'dugme'. Ovo je znatno brze i znatno veci prostor obuhvata pa nije potrebno tako precizno 'gadjati' prstom na senzor. Po svim mjerenjima izmedju 0.2 i 0.3 sekundi sto je sasvim prihvatljivo. Vjerujem da ce to ici i neznatno brze ali mislim da je ovo odlicna brzina dok sam za prvu generaciju odma rekao da je sporo...

- 'Night mode' je dosta dobar. Znatno bolji nego sto je bio a ne toliko ispod P30 Pro. P30 Pro je i dalje bolji u skoro svakom primjeru ali mu se 7 Pro primakao dosta... Posto je isti senzor vjerujem da ostaje ista rezolucija slike i sl. Ovo mi je uvijek zanimljivo jer ima milion kombinacija koje u praksi na kraju ne mozes da koristis. Tu ne pricam samo za OnePlus nego za sve brendove uopste. Marketing kaze jedno, u praksi to mozes da koristis samo ako se ispune odredjeni uslovi. Da ne nabrajam primjere, nadam se da znate o cemu pricam bilo da je u pitanju rezolucija slike, rezolucija snimka, stabilizacija, prednja kamera, slow motion, portrait mode itd.

- Kao sto rekoh, meni je ta 'pop-up' kamera odlicno rjesenje, za MOJE potrebe. Mnogo elegantnije rjesenje od pomenutog Oppo Reno 10x. E sad za nekog ko je bas cesto koristi (a ima ih) vjerujem da nije bas najbolja opcija. Ne bi me cudilo da nakon godinu dana (ili manje) ljudi pocnu da se zale da je mehanizam zakazao, tj. da su ostali bez prednje kamere... Za mene kao nekog ko koristi prednju kamera 1% vremena (mozda i manje), ovo rjesenje je idealno jer je prakticno ne vidim a pruza mi kompletan ekran bez ikakvih smetnji da uzivam u punoj rezoliciji i sadrzaju bez isjecenih djelova.

- OnePlus je medju najboljima od samog pocetka sto se tice i baterije i punjenja te samog trajanja iste. Najvise zbog nevjerovatne brzine Dash punjenja (sada WARP zbog problema sa imenom) em zbog softvera koji je odlicno optimizovan. Valjda je dovoljno rec' da je meni baterija ne OP1 tek nakon 4 godine pocela da primjetno opada sa kapacitetom i pouzdanoscu. Valjda ove nove celije mogu da budu samo bolje, pouzdanije i dugovjecnije. Sa tako brzim punjenjem ga nikad ne bih punio preko noci niti na duze vrijeme uopste... Tesko je drzati neki optimum za vijek baterije ali se bez problema moze stavit' na punjac par puta po 10-15 minuta i da nikad nemas problema (razmisljanje na duze staze vijeka baterije).. A cak i standardnim punjenjem recimo ujutru do 100% vjerujem da se do sledeceg jutra moze izdrzat' lagano, uz normalno koriscenje (bez gledanja filmova i igranja igrica). Pogotovo ako sam malo sredis softver uvodjenjem 'Greenify'-ja, eventualno koriscenje 60Hz umjesto 90Hz itd.

Ima tu jos dosta pozitivnih stvari koje se sad podrazumijevaju kad je OnePlus u pitanju. Pocevsi od sitnica poput fizicke kontole izmedju normalnog rezima, vibracije i necujnog pa do softvera za koji smatram da je najbolji na trzistu a svaki put ga jos poboljsaju. Ne racunam gluposti poput "Zen mode"-a i sl. koje su po meni totalni "gimmick" ali ne smetaju i lako se iskuliraju.

Licno bih volio da lose prodju sa ovom 7-icom kako bi ih udarac malo vratio na zemlju i kako bi mogli da ocekujemo da se malo normalizuju kad su cijene u pitanju... Ako im i ovo bude prolazilo kao alva (6/6T je odlicno prosao, najvise zbog probijanja na US i EU trziste na velika vrata preko najjacih provajdera) onda sigurno mozemo ocekivat' da ce postat' totalni premium i sa cijenom i bit' jos blizi ostalih 'flagship'-ovima koji nerijetko prelaze 4 cifre sto je po meni suludo za telefon...

Огроман, заобљени екран потпуни промашај, 90 херца екран који коље батерију скроз непотребно и очигледно не тако добра камера опет. Промашај.

Op6/6t су и даље закон

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Огроман, заобљени екран потпуни промашај, 90 херца екран који коље батерију скроз непотребно и очигледно не тако добра камера опет. Промашај.

Op6/6t су и даље закон

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Tvoj sledeći telefon,samo da padne cijena

A cisto sumnjam, imam OP6 i on mi je glomazan a ovaj je veci od npr s10+ i to dosta veci.
    Sate sate sate

Lose je sto i vecina "novih kineskih proizvodjaca" koji pokusavaju da se probiju na trziste kao po pravilu odmah prvi telefon izbace enormnih dimenzija a svaki sledeci je jos veci...

Ne mozes nac' telefon normalnih dimenzija vise... Kao da svi oce da gledaju 4K filmove na telefonu..

Moj je recimo 5.5" i tada mi se cinio velik, jedan od razloga sto nisam ni htio da ga uzmem 'na prvu loptu'.

Ali sad mislim da je taman, jos sa danasnjim izmjenama u dizajnu bi sa istom velicinom ekrana bio jos manji a pristao bi i na istu velicinu telefona a da je onda ekran malko veci..

Ali 6.67"... i 210 grama... Ne stvarno.

Ja kad sam vidio s10e pomislio sam da je ovo savrsena velicina za telefon i da ima OP skin na njega to bi ideale bilo , ovako mrka kapa
    Sate sate sate

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)