Results 1 to 5 of 5

Thread: Molim za savjet !!!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default Molim za savjet !!!

    Nadam se da će mi neko pomoći i savjetovati me šta da uradim u sledećoj situaciji:

    Imam dva psa mješanca i živimo na par km od Podgorice. Imamo više livada kuda se oni igraju, ali ništa nije ogradjeno, i psi su, otkako su spašeni sa ulice, pušteni na slobodu, jer nemamo u blizini komšija, a psi nisu agresivni.

    Jedan od dva psa je mužijak, neka mješavina rotvajlera, koji sluša bukvalno sve šta mu se kaže, skoro nikad nigdje ne ide mimo kuće i ima nepunih godinu dana. (U maju računam da će biti godina.)
    Drugi je ženka, neka mješavina šarplaninca (najviše liči na Putinovog bugarskog ovčara) , i nenormalno je tvrdoglava. Ogromna duga dlaka, visoka i krupna. Ima dvije godine, spašena je iz kontejnera kad je bila mrvica. Navikla je na slobodu otkako je spašena i JAKO VOLI DA SKITA po selu. Uhvati nekoliko krugova, posjeti ko zna koga, i vrati se.

    Prošle nedjelje nam ih je neko otrovao, jedva smo ih spasili, i računam da je to bilo zbog nje. Nekome je, iz nekog razloga, smetala.
    Otad ih vežemo i ne puštamo ih nigdje same. Medjutim, ženka je pala praktično u depresiju, jer je vezana.

    Pokušao sam dva puta da je izvedem uveče, ali čim se odalji par metara od mene, pobjegne mi, i nema načina da je stignem. Primakne se kući, čim me vidi, hvata maglu, da je ne bih ponovo vezao. Posle nekoliko sati kad se išćefi se vrati, vežemo je, i tako u krug. Pokušavao sam da je izvedem na povodac, ali neće ni da piški ni da kaki dok sam u blizini. I tako može da trpi ko zna koliko... Jednostavno, čim je na lanac, bojkotuje, a čim je pustim, pobjegne.

    S obzirom na to da ne mogu da je puštam po danu, jer će mi je neko ponovo otrovati ili ubiti, a uveče ne mogu da čekam da se vrati jer se vrati kasno, pokušavam da nadjem rješenje.
    Pada mi na pamet, koliko god sam protivinik toga, ogrlice sa električnim impulsima, koje će je "opomenuti da se vrati kući posle nekoliko vremena.

    Ima li neko bilo kakav savjet ili ideju kako bih mogao da riješim problem sa njom?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-qL View Post
    Nadam se da će mi neko pomoći i savjetovati me šta da uradim u sledećoj situaciji:

    Imam dva psa mješanca i živimo na par km od Podgorice. Imamo više livada kuda se oni igraju, ali ništa nije ogradjeno, i psi su, otkako su spašeni sa ulice, pušteni na slobodu, jer nemamo u blizini komšija, a psi nisu agresivni.

    Jedan od dva psa je mužijak, neka mješavina rotvajlera, koji sluša bukvalno sve šta mu se kaže, skoro nikad nigdje ne ide mimo kuće i ima nepunih godinu dana. (U maju računam da će biti godina.)
    Drugi je ženka, neka mješavina šarplaninca (najviše liči na Putinovog bugarskog ovčara) , i nenormalno je tvrdoglava. Ogromna duga dlaka, visoka i krupna. Ima dvije godine, spašena je iz kontejnera kad je bila mrvica. Navikla je na slobodu otkako je spašena i JAKO VOLI DA SKITA po selu. Uhvati nekoliko krugova, posjeti ko zna koga, i vrati se.

    Prošle nedjelje nam ih je neko otrovao, jedva smo ih spasili, i računam da je to bilo zbog nje. Nekome je, iz nekog razloga, smetala.
    Otad ih vežemo i ne puštamo ih nigdje same. Medjutim, ženka je pala praktično u depresiju, jer je vezana.

    Pokušao sam dva puta da je izvedem uveče, ali čim se odalji par metara od mene, pobjegne mi, i nema načina da je stignem. Primakne se kući, čim me vidi, hvata maglu, da je ne bih ponovo vezao. Posle nekoliko sati kad se išćefi se vrati, vežemo je, i tako u krug. Pokušavao sam da je izvedem na povodac, ali neće ni da piški ni da kaki dok sam u blizini. I tako može da trpi ko zna koliko... Jednostavno, čim je na lanac, bojkotuje, a čim je pustim, pobjegne.

    S obzirom na to da ne mogu da je puštam po danu, jer će mi je neko ponovo otrovati ili ubiti, a uveče ne mogu da čekam da se vrati jer se vrati kasno, pokušavam da nadjem rješenje.
    Pada mi na pamet, koliko god sam protivinik toga, ogrlice sa električnim impulsima, koje će je "opomenuti da se vrati kući posle nekoliko vremena.

    Ima li neko bilo kakav savjet ili ideju kako bih mogao da riješim problem sa njom?
    Vjerovatno nekom kokosku uhati u selo pa smeta..
    Uglavnom ili da radis sto vec radis i budes uporan.Pa setnja svaku noc.
    Ta ogrlica za koju kazes nece ti pomoc jer ce ti utec daleko i treba na daljnski da klikces ali nece bit u dometu.Nece skapirat.
    Uglavnom mislim da imas jednostavno resenje.
    Kupii zicu onu kao za ovce.Cobanicu kako li se zove.
    Ogrlicu oko vrata i zicom uhvatii sto veci krug oko imanja pa nek trckara na taj veliki prostor i da joj je dosta.Cim se primakne zici pecnuce je i cao..

    Ovoga tipa nesto.
    https://www.halooglasi.com/kucni-lju.../5425485475893

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Ili neki boks nesto ogradi gdje ona moze da se slobodno krece da nije vezana pa uvece povodac i setnja...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ovo sto ovaj drugariznad kaze je dobar predlog. Moji prijatelji su imali mjesanca pit bula i rasel terijera, to je ludje od djavola. I tako su rijesili problem, bas ja sam pomagao da postave tu zicu, ukopa se plitko ispod zemlje u krug kojim mislis da mu ogranicis kretanje, na ogrlici je ta kockica sa metalnim dijelom koji mu dotice vrat i cim se priblizi zici pecne ga dovoljno jako da se udalji.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Bogami tesko da ces je navici a i to je velika promjena za psa, najbolja solucija ti je da uzmes neku najjeftiniju zicu i ogradis koliko god budes u mogucnosti, em nece biti pod stresom i privici ce se brzo. Ja isto imam mjesanca koji je trvdoglav samo tako, evo treca mu je godina jedva na kraj s njim izlazim a izbjegavam da ga tucem, dobije "porciju" novinom i tako, dosta toga sam uspio da pormijenim i dresiram ga na neki nacin... Po meni nebi trebao toga psa vezati i ostavljati na lancu, opet kazem velika je to promjena za njega i vjerovatno to shvata kao neki vid "kazne" sto nije dobro...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Molim za savjet
    By Tijana-Tiki in forum Automobilizam
    Replies: 59
    Last Post: 02-12-13, 06:37
  2. Molim za savjet
    By Madzi in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-08, 09:46
  3. dajte savjet,hitno!Molim vas
    By Koma[MFHN] in forum Operatori
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-07, 23:48
  4. Replies: 21
    Last Post: 14-05-05, 00:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •