Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Izvoz znanja!!!!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izvoz znanja!!!!

    Ne mogu da vjerujem.

    Ekonomski fakultet iz Podgorice otvara predstavništvo u Italiji, u Brindiziju!
    Nastava počinje već krajem novembra.

    I pored svih problema sa kojima se suočava obrazovanje u CG, ne mogu, a da ne pohvalim ovaj korak EF-a.
    Mislim, ako Ekonomski Fakultet, koji školuje buduće biznismene, nije u stanju da osmisli dobar biznis, ko onda može?!

    Nadam se da će novac od zarade biti utrošen na kvalitanije obrazovanje Crnogoraca u budućnosti. Pretpostavljam da se od zarade u Italiji može finansirati bar duplo toliko CG studenata.

    I Vujice, zabrani upis našim državljanima, mnogo bi bilo

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    O cemu se radi?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Filijala crnogorskog Ekonomskog fakulteta u Italiji

    Ekonomski fakultet u Podgorici će otvoriti odjeljenje u Italiji, u Brindiziju, i postati prva univerzitetska jedinica u istoriji crnogorskog školstva koja će imati svoju filijalu u inostranstvu.


    Dekan Ekonomskog fakulteta dr Vujica Lazović je kazao Pobjedu da je riječ o trogodišnjem studijskom programu - Biznis menadžment - i da bi nastava trebala da počne krajem narednog mjeseca.

    Nastava bi bila izvođena u Obrazovnom institutu Padre Pio u Brindiziju, i već se jedan broj mladih iz Italije prijavio da studira po programu Ekonomskog fakulteta.

    Protokol o saradnji, kojim su precizirani uslovi za otvaranje ovog studijskog programa, potpisali su prošlog mjeseca direktor Instituta dr Pjetro Luiđi Zizari i dekan Ekonomskog fakulteta dr Vujica Lazović, piše Pobjeda.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Pobjeda saznaje: Prvi put u istoriji visokog obrazovanja u Crnoj Gori jedna univerzitetska jedinica imaće filijalu u inostranstvu
    Ekonomski fakultet iz Podgorice otvara odjeljenje u Italiji
    Podgorica, 24. oktobar - Ekonomski fakultet u Podgorici otvoriće svoje odjeljenje u Italiji, u Brindiziju, i postati prva univerzitetska jedinica u istoriji crnogorskog školstva, koja će imati svoju filijalu u inostranstvu, i to u zemlji Evropske unije, u kojoj je nastala Bolonjska deklaracija koja predstavlja osnov visokog obrazovanja ujedinjene Evrope. Dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović kazao je za «Pobjedu» da je riječ o trogodišnjem studijskom programu - Biznis menadžment - i da bi nastava trebala da počne krajem narednog mjeseca.
    Nastava bi se izvodila u Obrazovnom institutu «Padre Pio» u Brindiziju, i već se jedan broj mladih iz Italije prijavio da studira po programu Ekonomskog fakulteta. Protokol o saradnji, kojim su precizirani uslovi za otvaranje ovog studijskog programa, potpisali su prošlog mjeseca direktor Instituta dr Pjetro Luiđi Zizari i dekan Ekonomskog fakulteta prof. dr Vujica Lazović.
    - Direktor Instituta profesor Zizari boravio je u avgustu u Crnoj Gori kao član delegacije regije Pulja. Tom prilikom posjetio je Univerzitet Crne Gore i Ekonomski fakultet, razgovarao sa rektorom o mogućnostima saradnje. Posebno ga je interesovao kvalitet našeg obrazovnog sistema, i moram reći, da je bio impresioniran činjenicom da smo za kratko vrijeme implementirali standarde Bolonjske deklaracije. Nakon toga uslijedio je poziv da dođemo u Brindizi i nastavimo razgovore. Delegacija Ekonomskog fakulteta bila je gost Instituta «Padre Pio» od 11. do 13. septembra, i tada je uslijedio predlog profesora Zizarija da Ekonomski fakultet, u saradnji sa Institutom «Padre Pio», otovri svoje odjeljenje u Brindiziju, kaže dekan Lazović.
    Nastavu će izvoditi profesori Ekonomskog i fakulteta u Italiji, koji će proći sertifikaciju, odnosno proceduru izbora na Univerzitetu Crne Gore, koju prolaze svi profesori koji se angažuju sa strane. Predavanja bi se izvodila na italijanskom i na engleskom jeziku, pri čemu bi se koristila i elektronska predavanja, odnosno učenje na daljinu, za šta su Ekonomski fakultet i Univerzitet u potpunosti osposobljeni.
    - Mi smo prije nekoliko dana imali razgovore sa gospodom iz Brindizija oni su nam kazali da su završili proceduru kod njihovih organa zaduženih za akreditaciju studijskih programa. Na putu smo da završimo i dio naših obaveza. Preksjutra je sjednica Senata i računamo da ćemo dobiti podršku za otvaranje odjeljenja u Italiji. Program bi bio samofinansirajućeg karaktera, a mi bi, što je veoma bitno, imali potpunu kontrolu kvaliteta nastave i studija.
    Osnov svega je, po riječima Lazovića, protokol kojeg je potpisala Vlada Crne Gore sa regijom Pulja, koji predviđa saradnju u raznim oblastima, a koja je na ovaj način konkretizovana.

    Potvrda da imamo dobar obrazovni sistem

    - Ovo je, ističe Lazović, za naše prostore izuzetno značajan događaj i potvrda da imamo, i da smo imali, dobar sistem obrazovanja, koji sa manje ili više napora treba dograđivati i usavršavati. Mi dakle, treba da razbijemo naše lokalne komplekse i možemo da pokažemo Evropi da smo sposobni za izvoz, ne samo sirovina, nego i znanja, i ovo je najbolji primjer da se uklopamo u standarde nove ekonomije, kaže dekan Lazović.

    Veliki iskorak prema EU

    - Za nas je ovo veliki izazov i šansa. Studenti u Italiji će dobijati diplome našeg Fakulteta i Univerziteta Crne Gore i to je nabolja potvrda da nas Evropska unija, u tom smislu, prepoznaje i napravljen je zaista veliki iskorak. Poznato je da se pripremamo da Crna Gora postane dio jedinstvenog evropskog prostora visokog obrazovanja 2010. godine, ali će se diplome našeg univerziteta u jednoj zemlji EU pojaviti i prije, kaže Vujica Lazović, naglašavajući da je ovo prvi korak saradnje. Postoji interesovanje da se otvaraju i drugi studijski programi u organizaciji Pravnog i nekih tehničkih fakulteta iz Podgorice.



    V.Šofranac


    Moram pohvalit ovaj poduhvat dragog nam dekana
    Last edited by hercules; 27-10-06 at 13:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije samo jasno što će nekome u Italiji diploma našeg Ekonomskog fakulteta? :-?
    Always smiling :-)

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za ovih 37 godina boravka u Dansku,
    samo je jednom Frederiksberg KOMUNA trazila DIPLOMU STSH "Vaso Aligrudic",
    na ZAPADU ne pitaju za DIPLOMU,
    nego ZNASH LI TO DA RADISH I IMASH LI ISKUSTVA I PREPORUKE OD PREDHODNIH POSLODAVACA,
    BOLI NJIH QURAC,
    za KOMUNISTICHKE DIPLOME, DR-ove, Mr-ove i Sh-arove,
    bez jednoga jedinoga DANA RADNOGA STAZA ILI PRAKSE,

    MI SMO OBOLJELI OD KUMROVECA i KAKADEMIJE.

    GOMILAMO DIPLOME,
    A DRZAVA U RASULU, VOZOVI VOZE NIZA STRANU , ZAGADJUJEMO MORE; JEZERA ,RIJEKE, GRADIMO GIGANTE KOJI PRAVE GUBITKE I UNISHTAVAJU ZIVOTNU SREDINU,
    SIDA I KOMUNIZAM ,
    ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.


    EKONOMSKOM FAKULTETU , SVAKA CHAST.

    ROBNA RAZMJENA U EU IZNOSI 30% od BNPa,
    USLUGE 70%.

    NE KUPUJU TALIJANI DIPLOME,
    NEGO ZNANJE i ISKUSTVO:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Dobro si to rekao, s tim sto za profesora na ekonomskom ipak traze diplomiranog ecc, valjda
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Dobro si to rekao, s tim sto za profesora na ekonomskom ipak traze diplomiranog ecc, valjda
    NARAVNO,
    ALI U DANSKU TRAZE I MALO ISKUSTVA U PRIVATNOM BIZNISU ILI PRAKSE.

    KOD NAS PROFESOR NE OBRNE 100 ILJADA EURA,
    cipan cijeloga zivota, a uchi druge kako da OBRCU PARE.

    MI SMO ZEMLJA APSURDA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A koliko je kostao taj projekat?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ego, ovo nije projekat pomoći reformi talijanskog obrazovanja.
    Ovo je profitni projekat od kojeg će Fakultet zaradjivati.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Ego, ovo nije projekat pomoći reformi talijanskog obrazovanja.
    Ovo je profitni projekat od kojeg će Fakultet zaradjivati.
    Ok je to ali mene interesuje koliko kosta taj projekat. Jer tu su troskovi zakupa prostora na godine, troskovi odrzavanja casova, putovanja profesora,...

    A to sigurno nije mala cifra.

    Koliko sam vidio u Bridizju ima mnogo skola. Ali nemogah naci ovaj Edukativni Institut "Padre Pio". Jedino sto sam nasao jeste Tehnicki institut " Padre Pio".
    Last edited by Ego_and_his_own; 28-10-06 at 13:20.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ima fakultet para ne boj se
    Shake, ovo je dokaz da ovo sto mi ucimo nije za potcjenjivanje, ni za bacit a ?:-)
    milovane hoces li ikad ista pofalit?
    Mislim da ovi sto ce tamo predavat, ipak imaju malo iskustva, i da su obrnuli neke vece sume novca, ali kako Vi starija garda sve zivo znate...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima fakultet para ne boj se
    Shake, ovo je dokaz da ovo sto mi ucimo nije za potcjenjivanje, ni za bacit a ?:-)
    milovane hoces li ikad ista pofalit?
    ...
    Miloše, a ovo što mi radimo na ostalim univerzitetskim jedinicama je za bačit samo zato jer se nijesmo sjetili da recimo u Albaniji otvorimo Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore?

    Meni je ovo dokaz samo toga da neki ljudi ne znaju što će od svog života, pa su baš Italiju izabrali da bi "šetali" (i ko zna šta još).

    Vi bogami odmah pravite ekonomske preračune, kao da ste i kao da ćete imati neku korist od ovog ZLATNOG projekta. Bolje da su dali koju stipendiju i našli posao ovima koji čekaju da ih neko pozove iz biroa.

    Nego, mi idemo u jEvropu, pa mora sve da bude jevropski, sem onoga što bi prvo trebalo da "ide", a što se zove naš narod.

    Milovan nema šta da hvali, jer i ono malo što bi moglo da se pohvali, potisnuto je našom svakodnevnicom i svim onim negativnim (što po mom mišljenju preovladava). Tužno, a i radosno jeste da Milovan iako nije ođe, proživljava ono što bi mnogi drugi trebali, ali... huh odaljih se od teme.

    E brao, sad se sjetih, imaćeš korist Mloše, možda ti plati Fakultet da pođeš na tom u Italiji da završiš magistarske, ili te pozovu na nekom seminarskom ... :???: Daj bože!
    Always smiling :-)

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Miloše, a ovo što mi radimo na ostalim univerzitetskim jedinicama je za bačit samo zato jer se nijesmo sjetili da recimo u Albaniji otvorimo Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore?

    Meni je ovo dokaz samo toga da neki ljudi ne znaju što će od svog života, pa su baš Italiju izabrali da bi "šetali" (i ko zna šta još).

    Vi bogami odmah pravite ekonomske preračune, kao da ste i kao da ćete imati neku korist od ovog ZLATNOG projekta. Bolje da su dali koju stipendiju i našli posao ovima koji čekaju da ih neko pozove iz biroa.

    Nego, mi idemo u jEvropu, pa mora sve da bude jevropski, sem onoga što bi prvo trebalo da "ide", a što se zove naš narod.

    Milovan nema šta da hvali, jer i ono malo što bi moglo da se pohvali, potisnuto je našom svakodnevnicom i svim onim negativnim (što po mom mišljenju preovladava). Tužno, a i radosno jeste da Milovan iako nije ođe, proživljava ono što bi mnogi drugi trebali, ali... huh odaljih se od teme.

    E brao, sad se sjetih, imaćeš korist Mloše, možda ti plati Fakultet da pođeš na tom u Italiji da završiš magistarske, ili te pozovu na nekom seminarskom ... :???: Daj bože!
    Sad ne bih da hvalim uspjehe fakulteta, ali recimo, jedan bivsi student Ekonomskog Fakulteta je glavni rukovodilac programa za prikljucenje CG Svjetskoj banci... Eto ta nestrucnost.
    Ne rekoh da je za bacit to sto vi radite, ovo je samo dokaz da nas fakultet nije tako bezvredan, kao sto mnogi misle.
    Na prvoj godini se radi po knjizi, koja je proglasena za najbolji udzbenik iz oblasti ekonomije, a taj isti autor je savjetnik Dzordza Busa za ekonomska pitanja. I sama si je citala pa znas o cemu pricam.
    Ovo bas da ne znamo sto cemo od zivota pa otvaramo fax u inostranstvo nesto mi ne ide u glavu. To bi rekla i za Americke univerzitet u Grckoj sto postoje?
    Podji na biro, pa pogledaj koliko ekonomista je bez posla.
    A uzmi prospetk faulteta, u kojem pisa da ti fakultt obezbjedjuje zaposlenje sa prosjekom vecim od 8.
    I sad ne znam zasto ste vi strucnajci nasli da kritikuejte ovaj poduhvat? Fakultet ima konkurenciju i u Crnoj Gori pa se jednako reklamiraju oba?
    Ovaj otvara odjeljenje u Italiji i ne vidim tu nista lose?
    Milovan samo kritikuje, mada imam osjecaj da bi mu milije bilo da je ovo Medo licno uradio. Onda bi se to diglo u nebesa.
    Ovako je to uradio jedan SDP-ovac i ne odgovara Vam.
    Ako smo vec odlicno sproveli Bolonju, onda su neke naznake da se "ide" ka Evropi. Sad sto bi to nas narod preko noci, to je druga stvar.
    Ako Bog da ja cu dobit stipendiju da idem u Cikago da tamo zavrsim to sto sam naumio, a ovima u Italiju cu bit profesor, ili prodekan za nastavu

    P.S. Kad bi znala koliki j profit fakulteta bio prosle godine mozda bi i razumjela sve ovo, ovako neces nikad
    I dzabe me pitate necu Vam rec.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sad ne bih da hvalim uspjehe fakulteta, ali recimo, jedan bivsi student Ekonomskog Fakulteta je glavni rukovodilac programa za prikljucenje CG Svjetskoj banci... Eto ta nestrucnost.
    I to je bas zato sto je zavrsio ekonomski, i to u PG
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    I to je bas zato sto je zavrsio ekonomski, i to u PG
    Ne rekoh da je zbog toga. Neka vam te upadice-skocice.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Nije upadica skocica nego cinjenicno stanje. Eto pogledaj recimo ministar ekonomije je zavrsio ekonomski (valjda, naravno) pa nije ministar zbog toga.
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima fakultet para ne boj se
    Shake, ovo je dokaz da ovo sto mi ucimo nije za potcjenjivanje, ni za bacit a ?:-)
    milovane hoces li ikad ista pofalit?
    Mislim da ovi sto ce tamo predavat, ipak imaju malo iskustva, i da su obrnuli neke vece sume novca, ali kako Vi starija garda sve zivo znate...

    EKONOMSKOM FAKULTETU , SVAKA CHAST.

    ROBNA RAZMJENA U EU IZNOSI 30% od BNPa,
    USLUGE 70%.

    NE KUPUJU TALIJANI DIPLOME,
    NEGO ZNANJE i ISKUSTVO:
    HERCULES,

    chitash li ti shto sam napisao, zar ovo nije KOMPLIMENT.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Miloše, a ovo što mi radimo na ostalim univerzitetskim jedinicama je za bačit samo zato jer se nijesmo sjetili da recimo u Albaniji otvorimo Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore?
    Ovo u najmanju ruku izgleda da je nasa Shake bar dekan nekog slicnog fakulteta, ali poslije prvog posta "sta ce Italijanima nas fakultet...." prije bi licilo na one koji kazu da skola samo kvari ljude ili da su neki pamanitali od visokih skola. Ne znam shake koje ti univerzitetske jedinice usrecujes svojim prisustvom, ali bi trebala znati da nije bas jednostavno organizovati nastavu u drugoj drzavi, na stranom jeziku i da se diploma te jedinice priznaje kao i domacih fakulteta. Iskreno ti vjerujem da bi ti se vise dopalo da su umjesto toga tebi kupili lak za nokte, ali se valjda nijesu sjetili toga i to je stvarno kardinalna greska.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Hmm ne znam cemu ovakav odgovor :roll:

    Mislim niko nije 100% u pravu, ni ona ni erk.
    She is only here to annoy herself!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Miloše, niko nije doveo u pitanje vrijednost Ekonomskog fakulteta. I mi čitamo Gidensa i Hejvuda, takođe najbolje svjtske pisce knjiga iz svojih oblasti. Zaključak bi bio da mislim da Univerzitet Crne Gore mnogo još treba na sebi da poradi, da bi mogao da se upoređuje sa jEvropom. A onda će biti vremena i za 10 odjeljenja ne u Italiji nego u Bangladešu ako treba!

    Hari Krisna, baš zbog tvojih i sličnih postova izbjegavam da učestvujem u bilo kojoj raspravi na ovom dijelu podforuma. Tako da ću i sada biti kratka, i samo ti se ljubazno zahvaliti na tvom, po meni tako jadnom, postu.

    P.S. Ekonomski Fakultet se piše sa malim slovom F.
    Always smiling :-)

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da, još nešto...
    Ne slažem se da je Bolonjska "odlično sprovedena". Ali to je već druga tema.
    Always smiling :-)

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A uzmi prospetk faulteta, u kojem pisa da ti fakultt obezbjedjuje zaposlenje sa prosjekom vecim od 8.
    Neka Miloshe.. Neka de.. Ne vjeruj u sve shto pishe u 'prospekte'

    Mislim da je ovo super potez! Svaka cast Lazovicu i ostalima!

    A (nije vezano za ovaj potez) sve se plashim da ce se izgubiti neke druge vrijednosti u trci za profitom. Nikako nije dobra ideja (IMHO) o upisivanju 400 studenata na magistarskim studijama (shto se desilo prosle god ).. Ne mozemo bash svi.. Nije svako za sve, valjda. Obezvrijedjuju se neke stvari. Ne moze valjda neko studirati postdiplomske i istovremeno se zhaliti da se "profesor previshe ekonomski izrazhava.. previshe je tih izraza" :hammer: ili kome "ne pada na pamet da prochita 3 knjige za spremanje ispita, dovoljno je i po jedne...":hammer: , a "ovi shto chitaju dodatno su dokoni" .. :shock: :hammer: :hammer: Da sam se pitala, kao shto nijesam, na postdiplomske ne bi mogao ni pomisliti neko s prosjekom ispod 8,5.. Stvarno..

    No da smo zdravo. I da je mirno
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Steta sto ces biti kratka jer takav poznavalac evropskih fakulteta i nedostataka cronogorskog obrazovanja vjerovatno bi imala puno da kazes.
    PS.
    Ne znam koga ispravljas, ali kad si vec zapela ne pise se sa slovima vec slovima. Bar su tako ucili u ovim zatucanim skolama

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    KOD NAS PROFESOR NE OBRNE 100 ILJADA EURA,
    cipan cijeloga zivota, a uchi druge kako da OBRCU PARE.
    Kako to Milovane da tako slabo zaradjuju profesori. Jedan Gćsteforsker na fakultetu dobije nesto manje od 2000 eura pa bi to obrnuo za 50 mjeseci, a profesor je itekako na visem rangu?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. A sad: DOLJE MILO
    By Jeronim in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 119
    Last Post: 26-05-10, 08:23
  2. Totalno neznanje
    By ATAMAH in forum Sve i svašta
    Replies: 76
    Last Post: 25-06-06, 19:05
  3. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •