Results 1 to 4 of 4

Thread: Isticanje zastave druge drzave

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,160
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    558
    Thanked in
    271 Posts

    Default Isticanje zastave druge drzave

    Imam jedno pitanje vezano za javno isticanje zastava drugih drzava, koje je po nasem zakonom zabranjeno osim ako ta zastava nije "u drustvu" sa zastavom Crne Gore. Kazna za to krivicno djelo je 250 eura koliko znam. Mene je interesovalo ima li sud pravo da me kazni ako isticem zastavu strane drzave bez zastave Crne Gore ako je ta zastava...defektna, felericna?
    Imam jednu zastavu strane drzave koju nekad istaknem bez zastave Crne Gore, medjutim ona je istampana pogresno, pa samim tim, de jure, to nije zastava te drzave. Jer svaka zastava zvanicna, drzavna, ima svoj medjunarodni standard, promjer zastave, grba u odnosu na zastavu, svaki detalj je opisan i zaveden kao standard.
    Ovoj mojoj fale neki detalji u odnosu na pravu zastavu, dakle to nije zastave te drzave. Nije nicija. Zato me zanimalo da li bi sud imao pravo da me kazni sto isticem tu zastavu?
    Uzmite primjer koji ocete, mozete zastavu Srbije uzeti pa zamislite da nema jednog ljiljana ispod jedne kandze orla, ili hrvatsku zastavu pa sa jednog od onih malih grbova na velikom grbu maknete kunu ili polumjesec, ima li sud pravo da vas kazni sa tom zastavom?
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Taj zakon se ionako ne postuje, mrtvo slovo na papiru.

    Mislim da jos niko nije kaznjen za to a primjeri isticanja druge zastave bez 'pratnje' CG zastave imas svakodnevno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Za zvanične manifestacije ne bi trebalo da je mrtvo slovo na papiru, za sve ostalo... svejedno, zapravo glupo je kažnjavati... Ako igra reprezentacija Srbije u košarci zašto da ne navijam sa njihovom zastavom, ako igra reprezentacija Francuske u fudbalu zašto da ne razvijem njihovu zastavu, ako pratim Moto GP i navijam za Rosija zašto ne bi sa italijanskom zastavom. Osim navijanja tu bi ubrojio i sve ostale privatne zabave: svadbe, žurke i ostala prijateljska i rodbinska okupljanja.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #4
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,160
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    558
    Thanked in
    271 Posts

    Default

    Zakon postoji, koliko se primjenjuje ne znam. Znam da je kazna 250 eura ako nije zastava pod ruku sa zastavom Crne Gore. Prije neki mjesec je kaznjen covjek Albanac zbog albanske zastave, pa je predsjednik opstine Tuzi rekao da ce njegova stranka to platiti. Takodje prije neku godinu su Rusi slavili u Budvi Dan pobjede, pa su vozili gradom auta sa istaknutim ruskim zastavama, mislim da su bili kaznjeni zbog toga, nisam siguran 100%, policija ih jeste zasutavila i sputala, a mislim da su dobili i kaznu zbog zastava, tako da zakon je tu, primjenjuje se ipak ponekad, a ja ne bih da mi zbog setnje ulicom sa zastavom koja i nije regionalana (jer je taj zakon mislim ponajvise zbog tih zastava donesen) uzmu 250 eura. Svakako je zastava "felericna" tako da se i desi nesto mogu da se vadim na to, nadam se.

    (Sad se cak osjecam bezveze, jer ti elementi koji fale na mojoj zastavi simbolisu jedan od najvaznijih datuma u istoriji te drzave, dje izginulo mnogo naroda...ali tako vam je kad Kinezi prave i prodaju po netu zastave i drugo. Kao kad je Crna Gora primljena u NATO, pa dizana zastava Crne Gore na jarbol, valjda u Briselu dje sjediste NATOa, preksjutra dan su stavljali drugu jer je prva bila kineska losa kopija, na prvi pogled to je zastava CG, a onda vidis da one linije na krilima koja odvajaju peruske nisu tamno zlatne nego crne i da mozda grb nije bio srazmjerne velicine i tako to...et' tako..)
    Last edited by Platinum; 03-09-19 at 23:56.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. grbovi i zastave
    By Dutch in forum Istorija
    Replies: 268
    Last Post: 11-09-22, 15:30
  2. Replies: 9
    Last Post: 19-12-13, 00:04
  3. zastave!
    By forumen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 117
    Last Post: 05-09-10, 02:40
  4. Zastave
    By Motor in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-10, 11:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •