View Poll Results: Mozete li 24h bez drustvenih mreza FB,IG,Twitter?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • Mogu lagano

    32 78.05%
  • Nema sanse

    0 0%
  • Jedino kad ne stizem ili nema interneta

    9 21.95%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Mozete li 24h bez drustvenih mreza FB,IG,Twitter?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Cool Mozete li 24h bez drustvenih mreza FB,IG,Twitter?

    Maloprije se ustadoh pijem kaficu i nesto razmisljam, ja nikakvu potrebu za ovo dvoje nemam za razliku od vecinu ljudi, cak mi se neki i zale "poslali smo ti poruku na fb sto ne odgovaras po dva dana"? :grin:
    Kako vi dragi forumasi i forumasice stojite sa drustvenim mrezama, bi li mogli bez istih izdrzat cijelih 24h a da vas ne kopka je li vam sto stiglo, koliko lajkova imate i ostalo?
    A da niste obavezni naravno, na stranu kolege kojima posa' zavisi od toga pa moraju biti aktivni.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Hmmm trebao sam staviti ovaj "poll" anoniman , ne bojte se recite slobodno jeste li zavisni o drustvenim mrezama


  3. #3
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    5-6godina nemam drustvene mreze.
    A i kad sam imao nikad nisam nesto "visio".
    Imam sad fb neki lazni ali sluzi mi iskljucivo za oglase.
    Ali sam non stop na forum i na 3-4portala.
    A takodje volim i da "surfujem" i citam po netu raznorazne stvari.
    Bas sam srecan kad prodje dan i vidim baterija 70% sto znaci da nisam dirao telefon.
    Ali generalno bih mogao.
    Desavalo mi se da uzmem obican tel po mj dana blokiram sve dolazne pozive .Da mogu samo ja da zovem ili porukom da komuniciram.Odmor mozga.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Last edited by Djalac; 09-03-19 at 17:33.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja sam tako nesto pocinuo od fb-a davno sam prestao da ulazim na dnevnom nivou, udjem kad treba da posaljem nekome nesto ili procitam poruke i nadjem se masu puta u situaciju kako je ljudima cudno i kritikuju me "kako nisi vidio ovo ili ono i sto ne odgovaras po 2-3 dana" :shock: prosto me napanu! A iskreno osjecam se mnogo "zdravije" ne prateci sve to... Gledam oko mene cesto se "iscekuje" neki lajk/komentar/skandal ili tipa "zamisli stoji mi "seen" a nije odgovorio" i tako to, ja sam tako nesto van svega toga... Znatno vise mi prijaju forumi a twitter ni dan danas ne znam o cemu se tamo radi, vele za neke "uticajni twitteras" , moje znanje o twitteru je da se tamo samo nesto komentarise i retvituje to je sve...

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ista stvar kao Djalac.

    FB ne koristim (osim lazni nalog za logovanje na free hotspotove i sl.)
    Intagram nemam
    Twitter nemam
    Snapchat nemam

    Linkedin jedino imam, i to njega pogledam jednom u nedjelju dana.
    Forum, skoro svaki dan otvorim

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    FB sam deaktivirao davno (supruga ga je dva puta aktivirala davno da bi na nekim igricama slala sebi neku energiju)...
    Twitter i LinkedIn striktno poslovna upotreba...
    Instagram odnedavno fotke postavljam...
    Ostalo nemam i nijesam zainteresovan...

    Povremeno pogledam pomenuto (Tw, LIn, Insta rijetko)... Mogao bih komotno bez icega...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    FB ne koristim, mislim da je poceo da gubi svrhu za ljude 30+ godina... IG koristim, za putovanja je interesantan, ne za slikavanje shpageta i govana... TW nikad nisam koristio... ono sto najvise koristim je LinkedIn. Vjerovatno mreza sa najboljom svrhom i najvecim povratom investiranog vremena.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja se nesto mislim da ove kolege/inice sto "Nema sanse" da mogu bez soc. mreza se boje da cemo ih osudjivat pa ne voutuju, a stvarno mi nije bila namjera, ovo postavljanje poll-a sam "pozurio" sad mi je krivo sto ne stavih anonimno...
    Cisto da vidimo kako stojimo

  9. #9
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Фб је топ за мување, ове данашње ђевојке наше мораш да "пробијеш" преко глупости као фб да би дошао до неке озбиљније шеме, жалост. Ово ми је запажање а фб никаф нисам имао.

    Форум је већ друга прича

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Fb koristim kao news reader samo. Odlican je. Instagram bas skori nikako jer mi je dosadan. Forum uglavnom mi je interesantan i to par pdf-ova. Mogao bih lagano bez svega ali od FB bas imam koristi jer mnogo dobrih clanaka bude objavljeno, preporuka knjiga, vijesti vezanih za nauku itd.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    FB koristim ali jako slabo. Obicno kad imam neku konkretnu svrhu (evo rad na ovoj PayPal peticiji npr.) znam da ulazim vise puta na dan, u protivnom jednom u par dana. FB Messenger jos rijedje koristim.

    IG imam ali ni njega ne koristim precesto. Obicno prelistam nove post-ove pred spavanje i to je to. A nerijetko se desi i da preskocim koji dan u tome.

    Twitter ne koristim. Imam neki nalog, bas bas davno sam i neke slike kacio ne znajuci ni svrhu same platforme. Sad znam i ne otvaram ga.

    To je od pomenutih. Nekad sam bio aktivniji na neke foto-platforme ali sam sve to batalio. Jedino 500px posjetim s' vremena na vrijeme ali je to tipa jednom/dvaput u mjesec dana ili rijedje.

    Na ovom forumu sam prakticno svaki dan. Nekad obavim svoje 'obaveze' i to je to, nekad provedem i vise sati na njemu.

    Ako se YouTube racuna (a ne bi trebalo valjda) tu provedeno vrijeme zna dosta da varira. Nekad YT ne upalim danima a nekad provedem pola dana na njemu, kao nocas kad zaribam do 4-5 ujutru gledajuci neke emisije, obicno zabavnog ili edukativnog karaktera.


    Da napomenem da kad sam na brod obicno nemam neta po par dana ili nedelja. Tokom odredjenih ugovora se desi da neta nemam uopste nego samo mail kojim komuniciram sa prijateljima i rodbinom jednom u nedelju dana, u posjeku. I u tim prilikama mi ne fali uopste nista od pomenutog. U tim "offline" situacijama jedino bi nekad volio da mogu da posaljem ili primim kakvu sliku, pored iskljucive razmjene tekstualnih poruka ali i bez toga vrijeme leti, znatno kvalitetnije nego sa svim ovim modernim bolestima koje znaju nekima i cijeli dan da oduzmu, da im utice na raspolozenje, da kupe nesto samo zato sto taj prozivod XY osoba reklamira, da donose neke odluke zavisno od nekog komentara nepoznanika itd. itd.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #12
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nista YouTube se ne racuna, nego generalno ove nase soc. mreze na koje odredjeni % ljudi provodi svo slobodno vrijeme i ne moze iscekat notifikacije/lajkove i ostalo... Mada kad se vec dotakosmo ostalog, ja na primer YouTube ne gasim ono upaljen mi je kad god moze ili pici neka muzika u pozadinu ili podcast ili neki review gledam sto god, tu vec mogu rec za sebe da bi tesko izgura bez njega jer ja nisam od ljudi koji skinu stvari na uredjaj tipa muziku pa slusaju nego kad nestane interneta nemam muziku. A isto tako najveci forum na svijet koji vjerovatno masu nas koristi odje necu pominjat imenom ne znam kako pravila nalazu, tu recimo znam da upanem u neki loop i da ostanem bas dosta dosta vremena jer nema cega nema i ako je coek dokon zna da zaglavi bas. A sad jedino YouTube je taj bez kojeg stvarno ne bih mogao samo ukoliko bih bio primoran...

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,090
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Ada evo danas od 15h tako nesto ne radi FB i Instagram > pa je pomama.

    Fb je evo upravo dosao a instagram je i dalje nedostupan.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Da li bih mogao 24h? Ne znam, mislim da ne. Ima dobrih stvari za ubijanje vremena.
    Na facebook ne znam kada sam izbacio neku sliku. Prelistam cisto da vidim sta se radi..
    Instagram isto tako za gledanje blic klipova i slanja istih.. Imam dve slike zadnja postavljena Jun 16. 2016
    Najvise koristim youtube
    Na reddit mogu da se nadju zanimljivi clanci, diskusije, video, slike itd itd
    Pratim jos par sajtova, foruma i to je to.

    Da suzim ne bih mogao, telefon mora biti pored mene.(kada sam kuci). Kada sam u drustvu ne koristim ga, to mi je tako pfff....

  15. The Following User Says Thank You to nepoznat For This Useful Post:


  16. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    uh kako mene nervira nemogućnost da se "odreknes" drustvenih mreza na sat, dan, nedelju ako si spriječen zbog bilo kakvih razloga i obaveza...znači kasnis neđe ali uredno uzimaš tel da provjeriš fb nalog ili instagram, twiter...žuriš i baviš se nekim bitnim stvarima gdje fb i instagram ometaju tvoju posvećenost i mogućnost da posao obaviš maksimalno koncentrisano kako je i potrebno, a ti opet u svakoj sekundi mjeriš trenutak kad ćeš moći na fb da virnes....aooo ja bi toga zaposlenoga odmah doma poslala!
    Ili voziš auto, stigne ti porua i ti momentalno uzimaš da vidiš ko je i odgovaraš...a voziš...i nije bitno to pita te neko onako što mu je dosadno dje si što radiš...
    ne znam!
    Ja mogu, kad imam obaveze ne uzimam telefon u ruke, može poruke pisati ko hoće, zauzeta sam kad završim obaveze javiću se. Kad vozim može me zvati ko hoće, ne javljam se, kad imam posla nemam vremena da telefoniram i da provjeravam lajkove na fb i gluposti.
    Fb provjerim ali niti često bravim tamo niti provjeravam, instagram i twiter najviše koristim dok čekam negdje nešto da mi vrijeme prođe, a na forum uđem onda kad imam vremena skoro svakodnevno, ali se desi da kad imam obaveze danima ne uđem na forum. Inače mi je ovo najdraži dio internet neba)
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ugasio sam i FB i Instagram ima 3-4 godine, apsolutno trika nema da bih se vratio, zeru mi ne nedostaje.

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 13-03-19 at 22:45.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Posao mi je takav da kad sam u smjenu imam prilicno slobodnog vremena, od 8h radnih sati aktivno radim kad se sabere 2h, i to mi daje mnogo prostora da visim po mrežama.
    Fb najviše radi oglasa i drugog posla koji mi omogućava besplatnu reklamu i komunikaciju sa musterijama(messenger). Insta mi je interesantan zbog fotki, iz oblasti koje me zanimaju.
    Forumi i 2 portala su mi baza informacija, i tu potrošim sate.

    Svoje slobodno vrijeme koristim na druge načine i sto neko reče, kad nisam na posao baterija mi je na 70% do uveče. A danas od 15h, tri puta sam sa punjača skidao tel. Smrt.

    Poslato s Jadrana
    Last edited by Tom; 13-03-19 at 21:58.

  19. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Vezan poslom za fb i insta, treba odgovarati na poruke (bar 50 dnevno)

    Inace sam svoj insta ugasio eo mjesec-dva i pocinuo

  20. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,090
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Ja evo od 17h ne mogu stori da izbacim na instagram ne znam kako izdrzavam ovo.

  21. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Ja se nesto mislim da ove kolege/inice sto "Nema sanse" da mogu bez soc. mreza se boje da cemo ih osudjivat pa ne voutuju, a stvarno mi nije bila namjera, ovo postavljanje poll-a sam "pozurio" sad mi je krivo sto ne stavih anonimno...
    Cisto da vidimo kako stojimo
    Evo da nas ne prozivaš

    FB nemam i nikada g anijesam imala. Čak sam imala negativan stav čim se pojavio a pošto sam tada blogovala, imala sm apar tekstova o tome.
    Twitter nikad nijesma koristila, niti ga čitam, nemam neko objašnjenje, samo mislim da što manje želim da se vežem za mreže i na to trošim vrijeme.
    Instagram imam jer sam veliki ljubitelj fotografije i samo to postavljam i gledam. Imam ga odmah čim j epostavljen za download.
    Na forumu sam takodje od prvog dana, i to onog prvof foruma, pa je kasnije nastao ovaj. Volim razmjenu mišljenja. Uglavnom ujutro uz kafu prije posla.
    I to je to, bez svega ovoga bih mogla, ali opet ad priznam da uhvatim sebe da iz dosade ono otkljucam telefon da vidim ima li što novo na insta, iako me ne zanima.

  22. #21
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,275
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    FB imam. Imao sam ga skoro od početka. Jedna Kanađanka mi pokazala kako to izgleda pa se zapalio. Onda me smorio pa ga izbrisao. Posle nekoliko godina me žena smorila kako hoće da joj stoji status da je ''married'' i od tada evo nekoliko godina ulogujem se, izlajkujem sve redom i to je to Imam Linkedin. Ne koristim ga prečesto, ali s vremena na vrijeme pogledam što ima novo. Instagram i Twitter nisam nikad imao niti me interesuju. Ne znam postoje li još neke. Mogao bih lagano bez društvenih mreža. Mislim da su čisto gubljenje vremena, osim onima kojima trebaju za posao

    Sent from my F3111 using Tapatalk

  23. #22
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ickorz View Post
    FB imam. Imao sam ga skoro od početka. Jedna Kanađanka mi pokazala kako to izgleda pa se zapalio. Onda me smorio pa ga izbrisao. Posle nekoliko godina me žena smorila kako hoće da joj stoji status da je ''married'' i od tada evo nekoliko godina ulogujem se, izlajkujem sve redom i to je to Imam Linkedin. Ne koristim ga prečesto, ali s vremena na vrijeme pogledam što ima novo. Instagram i Twitter nisam nikad imao niti me interesuju. Ne znam postoje li još neke. Mogao bih lagano bez društvenih mreža. Mislim da su čisto gubljenje vremena, osim onima kojima trebaju za posao

    Sent from my F3111 using Tapatalk
    Ako nisam ocekiva da ces posle ovoga napisat "pa sam i nju izbrisa" :lolblue:razocarah se hahahahahaha... A ovo je ziva istina, vidim i ovo kako ljudi kad se ozene i udaju pa stave ono dva imena i prezime i onda zajedno koriste profil, nemam nista protiv toga ali kad saljem poruku moram prvo dobro razmislit oce li je druga osoba procitat

  24. The Following User Says Thank You to nemam ti kad For This Useful Post:


  25. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Nemam ih, tako da lagano...

  26. #24
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    174
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Msm da bi svi produktivniji bez tih drustvenih mreza bili...Po sebi vidim, toliko se vremena izgubi na tome da je to haos. Kad se igraju igrice bar si nesto radio, na Fb i Insta bas ne mozes nista rec da si radio...

  27. #25
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    Danilovgrad
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ah nije izazov 24h

    Izazov je Nedjelju dana ili cak jos bolje, MJESEC DANA :O al totalno bez NET-a

    Da znam da cu bit bez interneta nedjelju dana onda bih unaprijed poskidao serije, filmove i anime pa bih lako podnio nedjelju al mjesec bez net-a... to je tesko

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Twitter...
    By Igi in forum Sve i svašta
    Replies: 88
    Last Post: 29-10-12, 20:20
  2. Capello to take your Twitter questions
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-12, 15:50
  3. Capello to take your Twitter questions
    By Goran69 in forum Euro 2012 news
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-12, 10:10
  4. Twitter problem
    By Jakuza in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 21-04-11, 14:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •