Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 99

Thread: [TURIZAM] Apartmani / iznajmljivači

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default [TURIZAM] Apartmani / iznajmljivači

    Vratih se na forum posle 7mjeseci zbog Booking-a ima li ko da se razumije u to?

    Placam info. 10e sat.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Pa mislim da je dovoljno sto ovdje nisam ulazio vise od pola godine (trebalo bi to da je jak dokaz)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Sto se tice Booking'a - nama su sezone mnogo dobre i dosta jake cijene i stalno nam je sve puno.

    Ali npr: ima tu jedan stan od komsije koji se ne moze uporedjivati sa mojim ni 1% (obicno/sprosjecan) stan i on izdaje taj stan preko Booking'a 100/120e dan i stalno mu je puno - stan od 48 kvadrata..

    Pa me zanima kako to ide ako neko zna (objavio bi 6 stanova na jedan oglas) pa da probam da vidim kako ce to ici jer uveliko su poceli sa rezervacijama..

  3. #3
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Treba cistit 6 stanova.. da ne udju ljudi u prljave onda te sjebu u komentare

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ako nisi do sad davao te stanove na Booking, moja preporuka ti je Airbnb, manja je provizija, bolja komunikacija sa platformom kao i gostima, pare na račun, a nije neka filozofija registrovati se, pokačiti fotke...Samo se dogovori sa sobom koliko si fleksibilan po pitanju check in/out-a, koji ti je minimum dana, čišćenje, boravišna...
    Ne nidje - jer sam samo cuo za booking.
    Jedni prijatelji preko Booking'a za sezonu uzmu preko 50hiljada od 2 apartmana.

    Pa me to privuklo. da se trud jos vise isplati.

    Quote Originally Posted by dr hellfire View Post
    Treba cistit 6 stanova.. da ne udju ljudi u prljave onda te sjebu u komentare

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Sto znam tesko jeste ali je sve spremno - za sat vremena se stan ocisti > jos se nije desilo da gosti ostave nesto neuredno.
    Posteljine/Peskiri itd to je odma spremno za mijenjanje...

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nije lako ako je lokacija stanova različita, to stoji da oduzima dosta vremena ali stižu to 2 dobro usklađene osobe, koje oće da očiste, govore tečno engleski i radi su da ugoste svakoga.
    Zaista ne mogu da vjerujem da neko očekuje dobre komentare (tj profit) a ne mane viledom ispod kreveta mjesec dana. Bagra.
    4 stana su u 20 metara sto bi se reklo - ova druga 2 su blizu ali su na drugi kraj grada od ova 4

    Tacno 2 osobe su spremne za to. vise njih samo dolazi do guzve.
    Kod mene ti je sve 1/1 nema guranja ispod tepiha i slicno.

    Vec su uveliko pripreme pocele da se docekaju novi.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    50 iljada od 2 apartmana, jedino ako im guze daju kad dodju

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    50 iljada od 2 apartmana, jedino ako im guze daju kad dodju
    Mlati bizbi kao i obicno, mozda najbolji (lokacija) apartmani u Petrovac su oko 100-120e noć.

    http://www.booking.com/Share-moWwSCs

    Imaju 4, pa mozda uzmu te neke pare za sezonu...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Moze li savjet iskusnijih sto napraviti od dvosobnog stana od 85 m2. Dvije spavace sobe od po 16-17 kvadrata, toliki je i dnevni boravak plus kuhinja/trpezarija sa ostavom (30m2 ukupno), jedno vece kupatilo, hodnik i balkon.
    Stan je u prizemlju kuce, klasika 10 sa 10.
    Razmisljao sam da od tog stana napravim dva apartmana, ovamo dje je kuhinja i trpezarija da od ostave napravim kupatilo, ali ne znam koliko bi vremena tu trebalo za majstore, pa bih krenuo sa opcijom da izdajem cijeli stan ujedno ovu sezonu.
    Kako ga namjestiti, sto uzeti od namjestaja i dje, jesam li zakasnio za ovu sezonu, koliko se ceka rega na booking i arnb?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dje je stan ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Tivat

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    50 iljada od 2 apartmana, jedino ako im guze daju kad dodju
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Mlati bizbi kao i obicno, mozda najbolji (lokacija) apartmani u Petrovac su oko 100-120e noć.

    http://www.booking.com/Share-moWwSCs

    Imaju 4, pa mozda uzmu te neke pare za sezonu...

    2 stana od po 100 i kusur kvadrata.
    Dan im je 200e

    i nisu u Petrovac.

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    2 stana od po 100 i kusur kvadrata.
    Dan im je 200e

    i nisu u Petrovac.
    "Ali npr: ima tu jedan stan od komsije koji se ne moze uporedjivati sa mojim ni 1% (obicno/sprosjecan) stan i on izdaje taj stan preko Booking'a 100/120e dan i stalno mu je puno - stan od 48 kvadrata.."

    Ovo si ti rekao...

    Ja zakljucih da je petrovac jer kad se vec uporedjujes sa njim, i rekao si 48 kvadrata...

    Pa ne znam ko bi uzeo taj stan pored ovog sto ja okacih

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Trud se isplati i lijepo je što si našao motivaciju
    Visina prihoda zavisi od dosta faktora, a npr booking ti uzima proviziju 15-18%, Airbnb - 3% tebi a 12% ide na cijenu gosta.
    Lokacija da li je atraktivna, imaš li parking, fleksibilnost dolaska/odlaska, komunikativnost, preporuke mjesta i tura, šta sve gost dobije sa apartmanom/stanom (detalji u kuhinji/terasa/pogled/kupatilo).... Sitnice isto znače.
    Koji grad je u pitanju i promet saobraćaja u toku ljeta, pa uskladjivanje i motorizacija
    Ali polako, samo s elanom što se veli, i uči se usput
    Ako je sve novo - održavanje je još lakše.
    Lokacije su atraktivne na mirnim mjestima.
    Od njih 6 na 4 mozes da ulazis sporednim ulazom koji nema veze sa glavnim od zgrade svi su na prizemlje.
    Svaki stan ima parking i ful su opremljeni i imaju do najmanjih sitnica pegle/fen za kosu/mikser itd.
    Pa dobro sto kazes uci se (mislim na ucenja za booking) jer npr; da bi se dodao prevoz sa aerodroma do smjestaja i slicno.
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    "Ali npr: ima tu jedan stan od komsije koji se ne moze uporedjivati sa mojim ni 1% (obicno/sprosjecan) stan i on izdaje taj stan preko Booking'a 100/120e dan i stalno mu je puno - stan od 48 kvadrata.."

    Ovo si ti rekao...

    Ja zakljucih da je petrovac jer kad se vec uporedjujes sa njim, i rekao si 48 kvadrata...

    Pa ne znam ko bi uzeo taj stan pored ovog sto ja okacih
    Moguce da je do mene jer nisam bio ovdje 7mjeseci pa sam ispao iz forme.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Ja sam samo trazio savjete ko je strucan za booking. pa uporedih ovoga od 48kvadrata da mu je dan 100/120e preko Booking'a a ni 1% primaci mojim smjestajima.
    Onda sam se nadovezao isto od ovih sto uzmu i 50hiljada samo preko Booking'a
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

  13. #13
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sto si ubacio u spavace sobe? Gledao sam u Namos bracne krevete od daske/iverice, cini mi se da bi poslije dva jaca kresa bili proslost. Ili grijesim?
    Mislio sam da u spavace sobe ubacim po jedan bracni i samac krevet, a u dnevni da ubacim ona dva lezaja na razvlacenje.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Sto si ubacio u spavace sobe? Gledao sam u Namos bracne krevete od daske/iverice, cini mi se da bi poslije dva jaca kresa bili proslost. Ili grijesim?
    Mislio sam da u spavace sobe ubacim po jedan bracni i samac krevet, a u dnevni da ubacim ona dva lezaja na razvlacenje.
    Imamo mi par njih na razvlacenje ali oni nisu u stanu nego u ostave po potrebi ako kome u stanu zatreba onda im se donesu.

    Sigurno nisam tamo nikad zalazio.

    Ovi kod mene su svi rucno radjeni puno drvo - znamo covjeka sto ih pravi Dr.Mr za krevete i ostalo sto pozelis + dostavi ih namontira sto ces vise.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ne nidje - jer sam samo cuo za booking.
    Jedni prijatelji preko Booking'a za sezonu uzmu preko 50hiljada od 2 apartmana.

    Pa me to privuklo. da se trud jos vise isplati.



    Sto znam tesko jeste ali je sve spremno - za sat vremena se stan ocisti > jos se nije desilo da gosti ostave nesto neuredno.
    Posteljine/Peskiri itd to je odma spremno za mijenjanje...



    4 stana su u 20 metara sto bi se reklo - ova druga 2 su blizu ali su na drugi kraj grada od ova 4

    Tacno 2 osobe su spremne za to. vise njih samo dolazi do guzve.
    Kod mene ti je sve 1/1 nema guranja ispod tepiha i slicno.

    Vec su uveliko pripreme pocele da se docekaju novi.
    Meni stric u budvu zakupio od nekog rusa stan na godinu blizu starog grada kod avale cini mi se, za smijesne pare. Ne bahce se on oko tog izdavanja nego ima neke dilere/agencija te mu odma kazu moze za 70e na dan da mu daju za njega. A oni ga izdaju i vise a to ide njima..
    Al znam da ima velikih problema oko ciscenja stana..A ti za 6 stanova tebi treba neko da ti docekuje goste da radi check in/out, da cisti, veliki je to posao plus ako ti se u vise stanova potrefi check out u isti dan...mozes ti dosta zaradit ako budes fino sve odradio.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  16. #16
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    2 stana od po 100 i kusur kvadrata.
    Dan im je 200e

    i nisu u Petrovac.
    I da su na marsu, ne mozes dobiti 50k za sezonu samo od izdavanja trika nema. 18% ide Bookingu od te cifre od 50k. Za ciscenje, komunalije, internet, televizuju, sitne popravke imas oko 400-500 eura troska mjesecno. Da bi zaradio te pare ciste treba da si izdat od sredine aprila do kraja oktobra, bez dana praznog hoda.
    Vise mi pun q podgorickih lazavih prica kako se milijarde zaradjuju, samo sjedis i brojis pare...

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I da su na marsu, ne mozes dobiti 50k za sezonu samo od izdavanja trika nema. 18% ide Bookingu od te cifre od 50k. Za ciscenje, komunalije, internet, televizuju, sitne popravke imas oko 400-500 eura troska mjesecno. Da bi zaradio te pare ciste treba da si izdat od sredine aprila do kraja oktobra, bez dana praznog hoda.
    Vise mi pun q podgorickih lazavih prica kako se milijarde zaradjuju, samo sjedis i brojis pare...
    Milijardu je stanova na booking u Bd... znaci coek bas mora da zna sto radi u smislu cjenovne politike, popusta, duzine milimalnog boravka... itd itd itd. Da ne pricamo o tomr da stanovi moraju da budu savrseno cisti, i prijava i odjava gosta da budu bez greske. Izborit se pored takve konkurencije, a ima masu stanova sa 9.5+ ocjenom i smijesnim cijenama u sezonu... ma ne moze ni 10k izbit u prvu sezonu dvije, a ne sto vise. I to oni sto znaju sto rade.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sto ti znaci ovo - prijava i odjava gosta

  19. #19
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Posto imas iskustva u turizmu, sto me savjetujes, kako da namjestim ovaj stan?
    Sto da ubacim u sobe, rekao bih da je to jedna od bitnijih stavki

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    "Ali npr: ima tu jedan stan od komsije koji se ne moze uporedjivati sa mojim ni 1% (obicno/sprosjecan) stan i on izdaje taj stan preko Booking'a 100/120e dan i stalno mu je puno - stan od 48 kvadrata.."

    Ovo si ti rekao...

    Ja zakljucih da je petrovac jer kad se vec uporedjujes sa njim, i rekao si 48 kvadrata...

    Pa ne znam ko bi uzeo taj stan pored ovog sto ja okacih
    on je to rekao pa ostao ziv... mogu mislit na sta lice komsijini kad se ne mogu sa ovim njegovim "lux" uporedit. nego, svako svoga konja...

    da vidi kakvi su apartmani tigrovom, postidio bi se cime se dici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Posto imas iskustva u turizmu, sto me savjetujes, kako da namjestim ovaj stan?
    Sto da ubacim u sobe, rekao bih da je to jedna od bitnijih stavki
    Podijeli to rigipsom, dogradi 2 mala kupatila sa walk in shower i napravi 3 studio apartmana.

    I uzivaj.

    Kao single unit ti je neiskoriscen. Neces imati value for money.

    Jer recimo dvosoban stan mozes izdati u prosjeku 70ak eur u sezoni(zavisi od lokacije)
    Plus ti je selling point i target grupe dosta suzene.

    Sa 3 studio apt od nekih 25-27 kvadrata gdje ide bracni krevet i kauc udobni. Imas sirok selling point i prodajes ih 35-45 eur dnevno ako hoces da ti budu prodati i u van sezoni.

    To ti je na 3 apt 105 - 135 eur dnevno.

    Nema sanse tu cijenu da postignes sa dvosobnim stanom + dvosobni stan te uslovljava da to budu porodice ili grupe prijatelja.

    Dok sa studio Apt ciljas na najbrojniju i najbolju grupu - parove. Ili parove sa jednim djetetom.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr hellfire View Post
    Meni stric u budvu zakupio od nekog rusa stan na godinu blizu starog grada kod avale cini mi se, za smijesne pare. Ne bahce se on oko tog izdavanja nego ima neke dilere/agencija te mu odma kazu moze za 70e na dan da mu daju za njega. A oni ga izdaju i vise a to ide njima..
    Al znam da ima velikih problema oko ciscenja stana..A ti za 6 stanova tebi treba neko da ti docekuje goste da radi check in/out, da cisti, veliki je to posao plus ako ti se u vise stanova potrefi check out u isti dan...mozes ti dosta zaradit ako budes fino sve odradio.

    Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
    Znam za to - cuo i vidio ali stanovi se maksimalno paze.
    u april 2018 smo ulozili u jedan stan 10hiljada.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I da su na marsu, ne mozes dobiti 50k za sezonu samo od izdavanja trika nema. 18% ide Bookingu od te cifre od 50k. Za ciscenje, komunalije, internet, televizuju, sitne popravke imas oko 400-500 eura troska mjesecno. Da bi zaradio te pare ciste treba da si izdat od sredine aprila do kraja oktobra, bez dana praznog hoda.
    Vise mi pun q podgorickih lazavih prica kako se milijarde zaradjuju, samo sjedis i brojis pare...
    Izvini sto izmisljam nemoj mi sto zamjeriti.
    Pitacu ih koliko im je racun za smece dosao pa da i to odbijes i za godisnji porez..

    Digli ljudi kredit ne smijem reci koliko da me ne provalis da uvelicavam i ulozili u 2 apartmana na 20m od mora pa racunaj 200e dan
    van sezone im je od 100 do 120e dan a ful im je od maja do okt. da ne racunam ostale mjesece.

    nijednog gosta nisu imali iz CG sve stranci.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Milijardu je stanova na booking u Bd... znaci coek bas mora da zna sto radi u smislu cjenovne politike, popusta, duzine milimalnog boravka... itd itd itd. Da ne pricamo o tomr da stanovi moraju da budu savrseno cisti, i prijava i odjava gosta da budu bez greske. Izborit se pored takve konkurencije, a ima masu stanova sa 9.5+ ocjenom i smijesnim cijenama u sezonu... ma ne moze ni 10k izbit u prvu sezonu dvije, a ne sto vise. I to oni sto znaju sto rade.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Odlicno je meni i ovako nego cisto pitam/komentarisem kazem sto sam cuo i vidio.
    Barem da zna covjek jos vise za;sto se mucio.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Bizbi kolika ti je kvadratura stanova / za koliko osoba?
    Povremeno možeš angažovati neku ženu da ti pegla, eventualno.

    Ono što ja vidim da masu posrednika uzima stanove/apartmane/garsonjera/studio pa uzima proviziju, ali se polome u toku sezone od transporta sa vespama/trotinetima. Tu se izgubi dosta vremena i živaca, a to pare ne mogu da vrate.

    Moj savjet je, ko je u mogućnosti jel (lokacija je takođe +) imati bazu svoju, lagerovati sve od posteljine/peškira itd, i birati lokacije u radijusu od 5 10 minuta hoda. Sve preko toga košta što se mene tiče previše i utiče na uslugu.
    Ako imaš ove uslove - možeš gostu kad ti dođe da se posvetiš i za 15-20 minuta razgovora ili čak ture kroz kraj priuštiš nešto što im niko ne priušti. Kuda da se kreću, đe da izađu u zavisnosti od toga što vole, đe da jedu, koja hrana, koje plaže, što još da vide u CG, šta da posjete, bus, sajtovi, taxi koju, igrališta, saloni, spa ... Itd itd... Naravno, nisam otkrila toplu vodu, sve već ima na netu, ali vrlo bitna stavka - ljudi jako malo čitaju! I kad ih ti dočekaš sa korisnim info - kupio si ih pa da ti u stanu i nesto kiksa u toku boravka. Ako i što kiksa - častiš vinom, tortom, dan dva duže.... Ja recimo prijavljujem pratim datume, dosta gostiju je za koje sam vidjela da su kod mene a u toku im je rođendan - naručila malu torticu i s bocom dočekala. To košta ali se pamti i kupuje za dogodine ili za CG
    Tako da sve se može, i džekovski u hotelu, ali i u privatnom smještaju, klijentele ima za 5e i za 50 i za 500 na noć.
    Zaraditi čisto ove godine možeš 30k samo upri.
    A što se konkurencije tiče i nevernih Toma - if they laugh, then **** 'em all!

    Go Bizbi!
    Jedan stan je 50m2+ 10m2 terase + 40m2 dvorista.
    Drugi je 70m2 + 2 terase od po 10tak kvadrata.
    Treci je 80m2 + 2 terase ogromne + dosta dvorista itd..

    Svi nasi gosti zele mir a to ovamo imaju + sto su im plaze previse blizu.
    Npr: do Lucica laganim hodom su za 5min.. Kod mene ti nema 10min i vise do plaze. sve im je da dohvat.

    Sto se tice usluge i to sto kazes mi sve imamo pripremnjeno posteljine za 20 stanova.
    Jer ne zelimo da nesto izostane svi dobiju po dan vise ili da izadju iz stana kasnije a to im mnogo znaci.

    Sve ih doceka pomoc oko stvari/Neke sto imaju djecu hrana itd 100 cuda/svakog gosta podjem da prijavim to im je kao da si kucu ozilada. itd da ne duzim.

    Ja samo gledam/pitam za booking sto da se cini da se krene tu ili da se digne rucna i radi se kao do sad.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Nešto razmišljam pa da se nadovežem, đe dosta njih kiksa - svi bi da izdaju i zarade ali da ne čiste. Plate smještaj u tuđe garaže koje su "prilagođene" kao stanovi za mlade čistačice iz Andrijevice i Plava, plaćaju im po 300,400e i one još poneđe očiste koji stan za 15, 20e u toku dana. E takvi "domaćini" su ugostitelji sa kućama od po 10,15 soba/apartmana isti kao i čika Radulović iz Splendida. Za mene je to ista bagra. Nema razlike.

    Dok god vlasnik sam nije zasukao rukave, tu nema ni trunke poštovanja ni jedne kapi znoja, jer je on sam nikad nije ispustio, pa kako bi cijenio tuđu. Takva svijest je osuđena na siromaštvo. Duha i materije. Mislite i o tome.
    Hvala sto si mi dao ocjenu 10+

    Kod mene su 60% stari gosti 30% preporuceni od starih gostiju i 10% novi.

    Dovoljno da ti kazem za ove sto si ti rekao kako izdaju kazu a sto to cistis toliko kad ce opet da izglibaju za 5min sto se opucas toliko.

    __POSLE SVAKOG GOSTA STAN SE CISTI KAO DA JE TU NEKO BORAVIO 10god__

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    on je to rekao pa ostao ziv... mogu mislit na sta lice komsijini kad se ne mogu sa ovim njegovim "lux" uporedit. nego, svako svoga konja...

    da vidi kakvi su apartmani tigrovom, postidio bi se cime se dici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Moze mi ga biti kad za moj divlji stan odbijem ponudu od 210 hiljada eura.
    Last edited by Biznismen Podgorica; 02-03-19 at 22:25.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bizbi, ajde odmori dushe ti ochine...

    Smaras

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Lazes bizbi kao mali kad si bio ako ne priznas da se nisi ulogovao sekund posto ti je ban istekao.
    Ovakva prdnjava prica je falila ovom forumu.
    Makar znamo da nije neki bot, to je samo bizbi natural

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  25. #25
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    100 dana puta 200e puta 2 stana opet je to 40 iljada crni biznismene..
    A dje su razni troskovi? Rekoh ja da ti tvoji prijatelji daju dupeta

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Turizam - što se to dešava!?
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15636
    Last Post: 17-03-24, 18:58
  2. P/I: Apartmani na ZABLJAKU - APARTMANI KALjEVIC
    By Apatmani Kaljevic in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 18-08-11, 22:31
  3. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  4. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •