Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 99 of 99

Thread: [TURIZAM] Apartmani / iznajmljivači

  1. #76
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Kupuj odma... Zovu se double decker-i, ka onaj autobus na 2 sprata, jer spavaju u krevete koji su na 2 sprata...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  2. #77
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Jedno pitanje...
    Sto mislite o turizmu u Podgorici?
    Svaki dan sretnem jedno 20 pekdekera, kako li se vec zovu...
    Plus jos toliko plavusana i stranih grdnih faca...
    Rekao bih da ima turista, ipak je ovo glavni grad jedne drzave... jes da ce biti razocarani, ali opet...
    Moze li se valorizovati sprat od kuce u Podgorici, ili kupit dva-tri apartmana (garsonjere) u onaj dio oko autobuske i zeljeznicke, nije skup kvadrat...
    Lezis i nista ne radis, a pare ti kapaju, ljepota...
    Plus sto si u glavni grad, ne moras se cimat po ovih sela i vukohebina po primorju i sjeveru...
    Oko železničke i autobuske da. Meni drugar odlično prolazi. Mada ne toliko da ne mora da radi još nešto.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #78
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Jedno pitanje...
    Sto mislite o turizmu u Podgorici?
    Svaki dan sretnem jedno 20 pekdekera, kako li se vec zovu...
    Plus jos toliko plavusana i stranih grdnih faca...
    Rekao bih da ima turista, ipak je ovo glavni grad jedne drzave... jes da ce biti razocarani, ali opet...
    Moze li se valorizovati sprat od kuce u Podgorici, ili kupit dva-tri apartmana (garsonjere) u onaj dio oko autobuske i zeljeznicke, nije skup kvadrat...
    Lezis i nista ne radis, a pare ti kapaju, ljepota...
    Plus sto si u glavni grad, ne moras se cimat po ovih sela i vukohebina po primorju i sjeveru...
    Odična ideja, i lokacija je top. Taj dio kod željezničke i autobuske krug oko 300m je najidealniji. Turisti dođu autobusom ili vozom i odma su tu, za turiste na bunkind ili arbienbi rokneš 30€ dan i uvjek će ti full bit, za one domaće jebnike ili kako ih nazoveš par sati 10€ i top (tih je najviše) ovo znam jer mi drugarica to radi. Kupila je dvosoban stan od 60m2 i od njega napravila 2 stana sa 2 kupatila. Malo renovirala i top apartmane napravila. Svaki dan joj kapne po nešto, ali veli da ovo na par sati najbolje ide, dnevno zna po 50-60€ da uzme od apartmana + ako ga izda uveče top para.
    Reče da je uložila oko 70k u opremanje i sve i da je za dvije godine izvukla oko 40k € samo od apartmana i da je u pregovorima sa komšijom da joj proda stan pored da proširi na 4 apartmana i cio sprat bi bio njen.
    Tako da po meni to je dobar posao, ne radiš ništa, sjediš i samo ti dođu na prag od kuće i daju pare.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  4. #79
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Jel ovo neka zajebancija?
    Ova je vise zaradila za godinu dana na dva apartmana po 30m2 nego Splendid

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  5. #80
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Da ti drugarica nije lovac...?

    Dođe da ima 850€ mjesečno čisto po apartmanu, tokom cijele godine... Što je naravno laž...

    Poslije svake mušterije se mora čistiti, mijenjati i prati posteljina i peškiri... Pa ne znam dal leži i kaplju pare, ili čisti oba apartmana po 3-4 puta dnevno...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  6. #81
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Da ti drugarica nije lovac...?

    Dođe da ima 850€ mjesečno čisto po apartmanu, tokom cijele godine... Što je naravno laž...

    Poslije svake mušterije se mora čistiti, mijenjati i prati posteljina i peškiri... Pa ne znam dal leži i kaplju pare, ili čisti oba apartmana po 3-4 puta dnevno...

    Sent from Tapatalk
    Drug ima aj da kažem lux jednosoban na tuski i uzme po 900 nekad i jace mjesecno..

    Al 5e mu je da žena očisti (ranije je on to radio)

    Al je on bas profi....

    I ne izdaje ga na sat slabo čak i našim ljudima...

    Tako da ko oće oko toga da radi definitivno se fina parica može čupnuti..

  7. #82
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Da ti drugarica nije lovac...?

    Dođe da ima 850€ mjesečno čisto po apartmanu, tokom cijele godine... Što je naravno laž...

    Poslije svake mušterije se mora čistiti, mijenjati i prati posteljina i peškiri... Pa ne znam dal leži i kaplju pare, ili čisti oba apartmana po 3-4 puta dnevno...

    Sent from Tapatalk
    ona nasa prijateljica je na 2 izlazila 1000-1500, kako kad 😃
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #83
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Drug ima aj da kažem lux jednosoban na tuski i uzme po 900 nekad i jace mjesecno..

    Al 5e mu je da žena očisti (ranije je on to radio)

    Al je on bas profi....

    I ne izdaje ga na sat slabo čak i našim ljudima...

    Tako da ko oće oko toga da radi definitivno se fina parica može čupnuti..
    Pogode se dobri mjeseci naravno, ali prosjek od 850€ čisto mjesečno je nešto drugo... Nije isto lux stan i apartman...

    Ko ide preko booking-a i aribnb-a, računaj odma 13-15% provizija + komunalije + čistačica...
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ona nasa prijateljica je na 2 izlazila 1000-1500, kako kad
    Prijateljica je krenula među prvima da izdaje... To je realna prosječna cifra na 2 stana...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #84
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pogode se dobri mjeseci naravno, ali prosjek od 850€ čisto mjesečno je nešto drugo... Nije isto lux stan i apartman...

    Ko ide preko booking-a i aribnb-a, računaj odma 13-15% provizija + komunalije + čistačica...


    Sent from Tapatalk
    Buking jeste cak i 18%

    Dok airbnb nije nego 3% a 10% plaća proviziju ovaj što uzima stan

  10. #85
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Jes ali su ranije klali na bankarske provizije prilikom transfera na račun izdavaoca, ne znam sad kakvo je stanje...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  11. #86
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ovo stan na par sati je najjače, dnevno za 4 5 sati ubode po 50€-60€ od jednog apartmana, ljeti toga manje ima jer ljudi u kola klepaju, ali zimi samo od toga živi.
    Svaki dan joj je full, čak i na zakazivanje radi, tipa sjutra od 11 do 12h je zauzet pa od 12:30 do 13:30 i tako to. Masu je ljudi koji ljubavnice dovode ili kombinacije, niđe ličnu kartu ne ostave no plate završe posao i doma.
    Pa ti računaj koliko se tu para skupi. 10 dana 500€ od samo jednog apartmana za kombinacije x 2 apartmana 1000€ 10 dana a mjesecf ima 30 dana, od toga 15 dana minimum je stalno full to je 1500€ mjesec + uveče ako ga izda još nekih 600€ na 2 apartmana. Nek na komunalije ode 250€ a nema šanse da toliko može proć ostane joj za mjesec 1850€ x 12 mjeseci 22,200€ mjesec to je to kao što i ona kaže oko 20k za godinu uzme.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  12. #87
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Mijenja li cesto krevete?

  13. #88
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Vojnički metalni ili puno drvo i jednom u godinu promijeni jogi i to je to.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  14. #89
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ovo stan na par sati je najjače, dnevno za 4 5 sati ubode po 50€-60€ od jednog apartmana, ljeti toga manje ima jer ljudi u kola klepaju, ali zimi samo od toga živi.
    Svaki dan joj je full, čak i na zakazivanje radi, tipa sjutra od 11 do 12h je zauzet pa od 12:30 do 13:30 i tako to. Masu je ljudi koji ljubavnice dovode ili kombinacije, niđe ličnu kartu ne ostave no plate završe posao i doma.
    Pa ti računaj koliko se tu para skupi. 10 dana 500€ od samo jednog apartmana za kombinacije x 2 apartmana 1000€ 10 dana a mjesecf ima 30 dana, od toga 15 dana minimum je stalno full to je 1500€ mjesec + uveče ako ga izda još nekih 600€ na 2 apartmana. Nek na komunalije ode 250€ a nema šanse da toliko može proć ostane joj za mjesec 1850€ x 12 mjeseci 22,200€ mjesec to je to kao što i ona kaže oko 20k za godinu uzme.
    Interesantna racunica...
    Ali samo mi ovo nije jasno...
    Ako vec uzima skoro 1000e mjesecno po apartmanu, zasto ne iznajmi jos 2 sredjene garsonjere, za 200e sigurno moze naci fino renoviranu, neka da gazdi jos 50e mjesecno da bi joj dozvolio da ga dalje izdaje, eto joj jos 1000e mjesecno...

  15. #90
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Još par Moldavki da zaokruži ponudu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  16. #91
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Genijalna ideja...

    Click image for larger version. 

Name:	hron931122018.jpg 
Views:	91 
Size:	10.2 KB 
ID:	164580

  17. #92
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ovo stan na par sati je najjače, dnevno za 4 5 sati ubode po 50€-60€ od jednog apartmana, ljeti toga manje ima jer ljudi u kola klepaju, ali zimi samo od toga živi.
    Svaki dan joj je full, čak i na zakazivanje radi, tipa sjutra od 11 do 12h je zauzet pa od 12:30 do 13:30 i tako to. Masu je ljudi koji ljubavnice dovode ili kombinacije, niđe ličnu kartu ne ostave no plate završe posao i doma.
    Pa ti računaj koliko se tu para skupi. 10 dana 500€ od samo jednog apartmana za kombinacije x 2 apartmana 1000€ 10 dana a mjesecf ima 30 dana, od toga 15 dana minimum je stalno full to je 1500€ mjesec + uveče ako ga izda još nekih 600€ na 2 apartmana. Nek na komunalije ode 250€ a nema šanse da toliko može proć ostane joj za mjesec 1850€ x 12 mjeseci 22,200€ mjesec to je to kao što i ona kaže oko 20k za godinu uzme.
    Država nije svjesna koliki potencijal za punjenje budžeta leži u ovim ilegalni aktivnostima njenih imućnijih građana. Ako ništa drugo, ima da ih ova provalija sa autoputem natjera na oporezivanje i stavljanje u legalne tokove svih vidova iznajmljivanja smještaja.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #93
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Država nije svjesna koliki potencijal za punjenje budžeta leži u ovim ilegalni aktivnostima njenih imućnijih građana. Ako ništa drugo, ima da ih ova provalija sa autoputem natjera na oporezivanje i stavljanje u legalne tokove svih vidova iznajmljivanja smještaja.
    Drugu jednom su vec kucali na vrata

    I ovima sto prodaju preko fb/insta su oduzimali robu....

  19. #94
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Treba mi info od ljudi koji rade regularno izdavanje apartmana :

    Dakle napravio sam vikendicu i zelim da pocnem izdavanje preko bookinga, airbnb itd
    Prvo pitanje je sta ja treba da uradim da bih legalno izdavao brvnaru
    Dakle ako ko moze da mi objasni proces sta sve treba da odradim i kako to ide. U koje ustanove, kompletan proces ako je ikako moguce
    Drugo pitanje je kako ide samo izdavanje preko bookinga, da li i tu ima period koji treba da prodje da bi se verifikovao acc za izdavanje? Da li se unosi devizni racun ili kao vec idu placanja? Ako moze malo detalja i tu
    Zahvalan unaprijed na odgovorima

    P.S valjalo bi da odgovor bude iz prve ruke a ne znam ja to drug/brat mi to radi

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  20. #95
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Treba mi info od ljudi koji rade regularno izdavanje apartmana :

    Dakle napravio sam vikendicu i zelim da pocnem izdavanje preko bookinga, airbnb itd
    Prvo pitanje je sta ja treba da uradim da bih legalno izdavao brvnaru
    Dakle ako ko moze da mi objasni proces sta sve treba da odradim i kako to ide. U koje ustanove, kompletan proces ako je ikako moguce
    Drugo pitanje je kako ide samo izdavanje preko bookinga, da li i tu ima period koji treba da prodje da bi se verifikovao acc za izdavanje? Da li se unosi devizni racun ili kao vec idu placanja? Ako moze malo detalja i tu
    Zahvalan unaprijed na odgovorima

    P.S valjalo bi da odgovor bude iz prve ruke a ne znam ja to drug/brat mi to radi

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Shodno Zakonu o turizmu, za dobijanje odobrenja za iznajmljivanje smještaja za fizička lica, potrebno je dostaviti nadležnom sekretarijatu lokalne samouprave (Sekretarijat za privredu i finanasije) sljedeće:

    Korak 1. Ispunjen zahtjev za određivanje kategorija privatnog smještaja (kuće apartmani sobe).
    Zahtjev se uzima na šalteru Opštine i razlikuje se od Opštine do Opštine.Korak 2. Upotrebna dozvola (izdaje Sekretarijat za prostorno planiranje i održivi razvoj) ili Atest za struju ukoliko objekat nema upotrebnu dozvolu (Izdavaoci smještaja koji prilože atest za struju, dobijaju odobrenje za rad na 3 godine, zavisno od roka važenja atesta, sa mogućnošću novog produženja, odnosno dobijanja upotrebne dozvole) .
    Korak 3. List nepokretnosti (dokaz o vlasništvu), koji ne smije biti stariji od 6 mjeseci.
    Korak 4. Poresko uvjerenje opštinskog poreskog organa.
    Korak 5. Poresko uvjerenje područne jedinice Poreske uprave.
    Korak 6. Uvjerenje od Službe za naplatu naknade za komunalno opremanje građevinskog zemljišta (Uvjerenje mora da predstavlja dokaz o izmirenim obavezama ili o započetoj proceduri naplate zaostalih obaveza).
    Korak 7. Dokaz o izvršenoj uplati od 10,00 eura, svrha: administrativna taksa za odobrenje za rad, žiro račun: zavisi od Opštine do Opštine.
    Korak 8. Dokaz o izvršenoj uplati od 10,00 eura, svrha: taksa za komisiju, žiro račun: zavisi od Opštine do Opštine.
    Rok za rješavanje po zahtjevu 15 dana.


    Napomena: S obzirom da određene lokalne samouprave na drugačiji način rješavaju proceduru izdavanja odobrenja za iznajmljivanje ležaja za fizička lica, postoji šansa da se postupci pod rednim brojem: 4, 5, 6 razlikuju od Opštine do Opštine. Opisana procedura tiče se Opštine Budva.


    Prema zakonskoj regulativi, rok za izdavanje odobrenja za iznajmljivanje ležaja je 15 dana.
    Fizičko lice može dobiti Odobrenje za iznajmljivanje ležaja za najviše 15 ležaja.
    Kategorizacija se vrši jednom u 5 godina, pod uslovom da ne dođe do promjene u izgledu objekta. U slučaju promjene izgleda objekta, neophodno je izvršiti novu kategorizaciju.


    Na objektu koji ima namjenu za izdavanje ležajeva turistima, domaćin je dužan da neposredno kod ulaznih vrata postavi tablu o kategoriji objekta. Tabla se plaća 18,43 eura na žiro račun dobavljača, a uz dokaz o uplati može se podići na šalterskoj službi Lokalne samouprave.
    Izdavalac smještaja, nakon registracije smještajnih kapaciteta treba da obezbjedi ovjerenu knjigu gostiju i knjigu žalbi (koju je moguće nabaviti u svim knjižarama). Knjige moraju biti ovjerene od strane sekretarijata za privredu i finansije.
    Domaćin je obavezan da ima cjenovnik usluga, a dužan je da u periodu od 01.06. do 01.09. istakne na vidnom mjestu kućni red sa svojeručnim potpisom.

    U početku jeste stvarno procedura, ali si regularan kada bude dolazio republički ili turistički inspektor...Kada ti dođe gost fino ga uneseš u knjigu gostiju i prijaviš u najbližem TO birou. Jedna prijava (crveni list) ide gostu jedna tebi kao dokaz kada dođe inspekcija.

    Što se tiče bookinga, verifikovanje obično traje od 15-30 dana dok stigne kod na tvojoj adresi koju si naveo. Ukoliko bude kasnio, moguće je da kontaktiraš booking i da obavite video poziv kako bi verifikovao profil na bookingu. Plaćanja idu kada dođe gost, tj. gotovinom ili putem bankovnih kartica ali zato ti je potrebno da imaš instaliran terminal u Cg, uzima se i potpisuje ugovor sa nekom bankom.

    Ako te još nešto bude zanimalo javljaj

  21. The Following User Says Thank You to cola2 For This Useful Post:


  22. #96
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    @cola2 hvala puno na ovako detaljnom odgovoru, sve je jasno. Idemo polako u proceduru

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  23. #97
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Mislim da se POS terminal plaća 10-15e mjesečno ako nemaš promet preko 1500e.... Plus tu gubiš nekih 2-5% na proviziju kad ti plate karticom... Čisto da znaš


    Srećno!

  24. #98
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    9€ u CKB mjesečno... Pos ti realno treba samo da naplaćuješ no-show, ostalo možeš keš...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  25. #99
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Tako je. A od skoro je i Hipotekarna uvela neku novu metodu placanja za ove koji nemaju pos terminal.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Turizam - što se to dešava!?
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15636
    Last Post: 17-03-24, 18:58
  2. P/I: Apartmani na ZABLJAKU - APARTMANI KALjEVIC
    By Apatmani Kaljevic in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 18-08-11, 22:31
  3. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  4. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •