Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 47 of 47

Thread: O strukturi i razvoju svesti

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Buduci da je Univerzum imao potrebu da svoju sustinu prosiri i podijeli sa drugima, a i kontrauniverzum je jedan od vidova njegove ekspanzije (da li imam pogresan utisak da to vidite kao njegovu slabost tj stagnaciju? - navodite "... u jednom trenutku njegovog postojanja energije su bile na veoma niskom razvoju...") sta vas navodi na zakljucak da bas on (kontrauniverzum) ima za cilj zaustavljanje napretka svijesti ljudske vrste?

    Mozda malo konfuzno ali eto...

  2. #27
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tigrovo oko
    Buduci da je Univerzum imao potrebu da svoju sustinu prosiri i podijeli sa drugima, a i kontrauniverzum je jedan od vidova njegove ekspanzije (da li imam pogresan utisak da to vidite kao njegovu slabost tj stagnaciju? - navodite "... u jednom trenutku njegovog postojanja energije su bile na veoma niskom razvoju...") sta vas navodi na zakljucak da bas on (kontrauniverzum) ima za cilj zaustavljanje napretka svijesti ljudske vrste?

    Mozda malo konfuzno ali eto...
    Изражавамо се у множини, па можда због тога нисмо били у потпуности јасни. То је део где кажемо:

    "Из скоро безграничног броја енергија које је генерисао, у једном тренутку његовог постојања енергије које су тада биле на веома ниском нивоу развоја,... "

    па ћемо тај део додатно појаснити.

    Наиме, Универзум је генерисао скоро безграничан број енергија, од којих свака има своју сврху у његовом функционисању. Оно што је важно знати, јесте податак да је енергија истовремено и одређено, односно, одговарајуће стање свести.

    Енергије о којима говоримо биле су ниског нивоа вибрација, што значи да су истовремено биле и ниског нивоа свести. Тај ниво свести променио се након што су се спојиле са енергијама антиматерије - променио у смислу да је тај спој дао интелигентнију врсту енергија у односу на ниво пре спајања. Та енергија, односно, енергетска структура, јесте Контрауниверзум.

    Е сад, осим Љубави и Доброте, једна од значајнијих карактеристика Универзума је и Слободна Воља, те из тог разлога он се директно не меша и не интервенише у рад и активности енергија које је генерисао - јер не нарушава њихову Слободну Вољу, што се односи и на Контрауниверзум који је настао на начин који већ описали.

    У том циљу Универзум генерише неке друге енергије-свести, са сврхом да исправе поремећаје у раду енергија које постоје широм Универзума. Све енергије и енергетске структуре садрже у себи (у потенцијално-развојном стању) енергије и карактеристике Универзума од кога су изворно потекле, при чему су за нас можда најинтересантније Љубав, Доброта и Слободна Воља.

    Једна од тих енергија, тј. енергетских структура које су настале од Душа по молби Универзума, смо и ми - Развојне Свести Душа, или како нас духовне свести називају: Деца Земље.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Zbog tolikog broja svijesti koje imamo, onda je i logično da ćemo od sad i mi govoriti o nama u množini. Jer stvarno ne znam kako i đe bismo tačno locirali njega(čitaj-sebe) u ovom trenutku.
    Imamo jedno pitanje.
    Energija je nešto što ima silu, i ukoliko se pravilno ukanališe(skocentriše), ona STVARNO ima "filmski nestvarne" moći. Ali energija NI POD RAZNO ne može posjedovati inteligenciju. Energija ima stvaralačke atribute, ali da bi stvarala nešto mora da je "pošalje".
    Nije energija Stvoritelj, već je Stvoritelj ONAJ koji raspolaže sa energijom.
    Nas najviše interesuje, što je to uticalo na "univerzum"(koja sila?) da je pošao baš u tom pravcu? Odnosno...... zašto nije otišao u smjeru u kom ide kontrauniverzum, a prije negoli je kontrauniverzum postao kontrauniverzum?!

  4. #29
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pecaros
    Zbog tolikog broja svijesti koje imamo, onda je i logično da ćemo od sad i mi govoriti o nama u množini. Jer stvarno ne znam kako i đe bismo tačno locirali njega(čitaj-sebe) u ovom trenutku.
    Imamo jedno pitanje...

    Nas najviše interesuje,...
    Баш сте нас насмејали овим коментаром



    Imamo jedno pitanje.
    Energija je nešto što ima silu, i ukoliko se pravilno ukanališe(skocentriše), ona STVARNO ima "filmski nestvarne" moći. Ali energija NI POD RAZNO ne može posjedovati inteligenciju. Energija ima stvaralačke atribute, ali da bi stvarala nešto mora da je "pošalje".
    Nije energija Stvoritelj, već je Stvoritelj ONAJ koji raspolaže sa energijom.
    Природа свести и природа 99% Универзума су енергетске. Када особа трајно напусти физичко тело - када "умре", она и даље постоји и функционише нормално, осим што је физички план егзистенције заменила енергетским плановима егзистенције. То је могуће из разлога јер смо ми бесмртне духовно-енергетске свести, које препознајемо, развијамо и материјализујемо нашу духовну суштину на физичком плану планете Земље.

    Е сад, што се појам "енергија" првенствено везује за неку врсту парапсихолошке или покретачко-радне силе, није до нас...



    Nas najviše interesuje, što je to uticalo na "univerzum"(koja sila?) da je pošao baš u tom pravcu? Odnosno...... zašto nije otišao u smjeru u kom ide kontrauniverzum, a prije negoli je kontrauniverzum postao kontrauniverzum?!
    У једном каналисању речено нам је да је Универзум одувек постојао и да ће постојати вечно, и да се не зна да ли је пре њега постојало нешто друго, нека друга свест која га је створила таквог какав јесте. Он је апсолутно позитиван, таква му је суштина и зато нема сврхе трагати за одговором: "А зашто није негативан попут Контрауниверзума"?

    Стога у Универзуму као таквом не постоји ништа негативно или зло, он је апсолутна позитивност по свим својим карактеристикама, намерама и поступцима. Све поменуто - апсолутну позитивност и развојно-креативне могућности, поседујемо и ми - Деца Земље, јер нам је дат можда највећи дар у Универзуму - Слободна Воља.

    Без ње, нека енергија-свест може имати изузетно висок степен свести који јој омогућава да делује ј складу са сврхом свог постанка, али без Слободне Воље она не може развити своју свест у складу са сопственим интересовањима, док на врхунцу тог развоја не досегне стање свести самог Универзума, од кога је изворно и потекла.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Maslacak, oslovljavacu TE onako kako te ja vidim i doživljavam, a u skladu je sa "pravilima" foruma.
    Najveće i najuspješnije obmane su one koje u 30-40% istine fino kao u ukrasnom celofanu zapakuju 60-70% NEistine. Takve neistine se najlakše "gutaju" jer čovjeka najviše interesuje dobra ambalaža. A što se u njoj nalazi je nebitno.
    Najvjerovatnije da si u pravu za "DOBAR DIO TOGA" kako funkcioniše naše tijelo(a i univerzum). I moram priznat da sam fasciniran na kako GENIJALAN način "otac neistine" provlači ljudima ispred samog nosa Boga sa sve Njegovim genijalnim kreacijama, a da ljudi i dalje misle da Bog ne postoji već da iza svega toga stoji nekaaaaa BEZLIČNA ENERGIJA???!
    U čitavom SMISLU POSTOJANJA, smislu iza kojeg stoji više nego očigledeno Genije vi dajete sebi za pravo da Ga negirate?! I ne samo što Ga negirate, već idete do te krajnosti da je SMISAO stvorio BESMISAO?!
    MaslaČAK , paziiii...... (kao u seriji "ali-alo") ovo ću ti reći samo jednom
    Od svih čudesa koji su stvoreni upravo energijom univerzuma koju je pokrenula SAMO RIJEČ, najveće čudo, tj. ČUDO NAD ČUDIMA nije ni čovjek, niti ovaj svijet, čakkkk ni sve što je stvoreno.........
    već upravo taj pravac kojim je krenuo taj "tvoj" univerzum. Ništa u univerzumu ne postoji veličanstvenije, savršenije i MOĆNIJE od Njega. A On je najveći UM, um nad umovima, i jedino ga stvorena bića mogu vidjeti, tj. prepoznati u vidu LJUBAVI i DOBRA kao ZAKONA koji je preteča svemu stvorenom. Ne zavisi od materije(bar ne nama poznate) i može da se po potrebi pojavi bilo kad bilo đe, i u vidu bilo čega a da niste u stanju da ga prepoznate.
    Ovo nije ni bajka a ni filozofija, ovo je LOGIKA, i to "dragi moji" SUVA LOGIKA!
    Maslačak, u pravu si čak i za REinkarnaciju. Ali jedina promjena tijela koja će se stvarno desiti je obećano besmrtno tijelo.
    Ljudi, osvijestite se. Ulog je vječni život. Ne igrajte se!
    Last edited by pecaros; 28-02-19 at 04:30.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Верници "бога" замишљају као личност која седи на небеском трону, гледа шта ми, тј. ви верници радите, и пресуђује кога треба казнити, а кога наградити. Кажњеници су они који га не поштују и не исповедају његово учење, а награђени су верни, који му се моле, обожавају и бране од неверника који га не признају. Ако верни почине неки грех, криминално дело или злочин њихов "бог" обрисаће га из небеског досијеа верника, јер је милостив према истима.

    Ово би био кратак пресек виђења "бога" од стране верника, и у томе нема ничега лошег уколико га на силу и мачем на намећу Хуманистима, Слободњацима, Духовним Трагаоцима и Духовницима.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default O strukturi i razvoju svesti

    Kad je svjesnost u pitanju mislim da grijesimo sto pokusavamo da smo svjesni svega. Svjesnost zahtjeva fokus i oštrinu a kad se fokusiramo na nesto gubimo sve ostalo. Kao u mraku sa baterijskom lampom. Objasni ti sad lampi da postoji nesto van snopa svijetla. Ja licno vise volim pristup da sam „maglovito“ svjestan svega i da vremenom oštrim sliku. Svijeća. Osvješćenost.I nije potrebna neka narocita ostrina da imali ideju o cijeloj slici. Mislim da je tako lakše vremenom spoznati zakon uzrok-posledica nego povezivati stvari za koje mislimo da smo ih pojedinačno apsolvirali/osvjestili. Kad spoznamo spregu uzrok-posledica onda to vodi hrišćanskom pokajanju koje samo po sebi nije cilj, kako crkve to reklamiraju, već posledica spoznaje. A cilj te svjesnosti bi bio da se ne vrćem više u ovaj kazan emocija od ovog svijeta
    Last edited by Caesar; 28-02-19 at 11:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cаеsar
    Kad je svjesnost u pitanju mislim da grijesimo sto pokusavamo da smo svjesni svega. Svjesnost zahtjeva fokus i oštrinu a kad se fokusiramo na nesto gubimo sve ostalo. Kao u mraku sa baterijskom lampom. Objasni ti sad lampi da postoji nesto van snopa svijetla. Ja licno vise volim pristup da sam „maglovito“ svjestan svega i da vremenom oštrim sliku. Svijeća. Osvješćenost.I nije potrebna neka narocita ostrina da imali ideju o cijeloj slici...
    Кол'ко смо успели да приметимо ви сте еклектик, те стога ту и тамо - из разних извора, прикупљате зрнца Истине, повезујете их у логичко-линеарну целину, градећи на тај начин један флексибилан и широк поглед на свет. Такав приступ је добар, јер омогућава развој и напредак у областима интересовања.

    Запажање о "фокусираности" свести као погрешном приступу такође стоји, а интересантно је да се такав приступ развоју свести синхронизовано "рекламирао" из америчких и источњачких извора.

    Основни проблем са фокусираношћу је у томе што је Его особе тада максимално активан, што не води развоју свести, већ у најбољем случају код практиканта може развити и изоштрити елементе мисаоног дела свести: способност запажања, усресређеност на објекат истраживања и сличне.

    "Захваљујући" таквом ставу, две основне заблуде међу Духовним Трагаоцима су претходно поменута фокусираност свести и одсуство било каквог мисаоног садржаја, све у зависности од фазе или методе медитације која се практикује

    Овим не тврдимо да је само једна медитација добра, а остале погрешне, већ да су деценијама/вековима од стране оних који би да зауставе развој свести људске врсте, охрабривани и рекламирани приступи развоју духовне свести који се заснивају на Его активностима, јер у том случају не може доћи ни до каквог значајнијег напретка у развоју свести медитанта.

  9. #34
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Верници "бога" замишљају као личност која седи на небеском трону, гледа шта ми, тј. ви верници радите, и пресуђује кога треба казнити, а кога наградити. Кажњеници су они који га не поштују и не исповедају његово учење, а награђени су верни, који му се моле, обожавају и бране од неверника који га не признају. Ако верни почине неки грех, криминално дело или злочин њихов "бог" обрисаће га из небеског досијеа верника, јер је милостив према истима.

    Ово би био кратак пресек виђења "бога" од стране верника, и у томе нема ничега лошег уколико га на силу и мачем на намећу Хуманистима, Слободњацима, Духовним Трагаоцима и Духовницима.
    Nas Bog u tijelu koji ce sa nama biti na obnovljenoj zemlji je Isus Hrist. Sto se tice Boga Oca (hijerarhija ipakkkk postoji), to je vec mnogo komplikovano za shvatiti. I ne bih se usudio nista ni pretpostavljati osim onoga sto je jasno.....a to je da hijerarhija postoji izmedju Oca i Sina.
    A Boga Oca jedino mozemo vidjeti kroz njegov karakter koji ce se izmedju ostaloga i ispuniti i ostvariti u Hristu. Onaj koji radi izuzetno vazan posao sada trenutno na zemlji jeste Sveti Duh o kojemu Isus vrlo jasno govori u trecem licu.
    U stvari ja i imam svoju pretpostavku o Bogu Ocu......
    On ne zavisi od vremena. Postoji od vjecnosti. On se medju nama manifestuje IZMEDJU OSTALOG i u vidu vec postojece svijesti u kojoj obitavamo mi ljudi, i svi smo prozeti s njome tako da zavisno od "nasih individualnih sposobnosti(svjesnosti)" i imamo direktan kontakt sa Stvoriteljem. Posto ne zavisi od vremena u jednom treptaju ljudskog oka kojega mi nijesmo ni svjesni za Njega moze biti citava vjecnost. A nije tesko pretpostaviti sto bi to moglo da znaci?

  10. #35
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ово је тема о структури и развоју свести, и намењена је свима којима је таква врста тематике блиска. Свако има право да изнесе свој став и виђење, међутим, коментаре који не доприносе развоју дискусије и који нису у складу са суштином теме нећемо коментарисати, јер таква врста коментара најчешће прерасте у троловање, нарочито када потичу од особе која је службено присутна на форуму.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ja ne vidim da sam se u nečemu udaljio od teme? Čak štoviše, u sami smo centar zbivanja

  12. #37
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default






    Ову илустрацију урадио је Љубиша Стојановић на основу директног виђења Душе, Темена Врпце-Црева и ауре.
    Односи међу њима нису пропорционално приказани.
    Last edited by MaslacakPG; 03-03-19 at 12:52.

  13. #38
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    blok
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    MaslacakPG, da li vas je vise ili si sam ??

  14. #39
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Maslacakpg da li vas je više u sekti ili si sam
    this is pointless

  15. #40
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    blok
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    MIslio sam je li sam sa sobom ili ih je vise. Nesto kao Vulin.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shabonny View Post
    MaslacakPG, da li vas je vise ili si sam ??
    Iskreno..... miriše mi na "legion".

  17. #42
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Приказ енергетског система човека урадио је Љубиша Стојановић, на основу директног виђења енергетских структура и енергија које се налазе у њој:



    http://s.dmdtopic.com/s/eUCehf

  18. #43
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    145
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Приказ енергетског система човека урадио је Љубиша Стојановић, на основу директног виђења енергетских структура и енергија које се налазе у њој:



    http://s.dmdtopic.com/s/eUCehf
    Zanimljiva tema. Ja već duže vrijeme pratim jednog Guru-a. Čovjek je vrlo zanimljiv.
    Evo jedan video. Malo šaljiv i zanimljiv zaključak.


  19. #44
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да, Садгуру на веома интелигентан начин - кроз шалу, објашњава људима да је религиозност самоидентификацијска пројекција схватања бога.

    У духовности то питање нема значаја, јер особа која досегне ниво Духовног Трагаоца, јесте особа која је у великој мери прерасла грубе облике самоидентификацијске пројекције свог Ега.

    Наравно, постоји духовна свест која је генерисала све што постоји у универзуму, али је за једног Духовника и већину Духовних Трагаоца то само чињеница којa доприноси потпунијем сагледавању и разумевању стварности која нас окружује.

    Суштина духовности је у Директном Искуству, чему претходи обнова везе са сопственом Душом - за оне који су досегли ниво развоја свести неопходан за тако нешто. Без тога, нема ни напретка у развоју духовне свести.

    Приметили смо да Садгуруа цитирају на многим сајтовима, али незнамо да ли промовише неко учење/технику духовног развоја или пак само одржава talk show на тему духовности.
    Last edited by MaslacakPG; 01-04-19 at 15:46.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    145
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaslacakPG View Post
    Да, Садгуру на веома интелигентан начин - кроз шалу, објашњава људима да је религиозност самоидентификацијска пројекција схватања бога.

    У духовности то питање нема значаја, јер особа која досегне ниво Духовног Трагаоца, јесте особа која је у великој мери прерасла грубе облике самоидентификацијске пројекције свог Ега.

    Наравно, постоји духовна свест која је генерисала све што постоји у универзуму, али је за једног Духовника и већину Духовних Трагаоца то само чињеница којa доприноси потпунијем сагледавању и разумевању стварности која нас окружује.

    Суштина духовности је у Директном Искуству, чему претходи обнова везе са сопственом Душом - за оне који су досегли ниво развоја свести неопходан за тако нешто. Без тога, нема ни напретка у развоју духовне свести.

    Приметили смо да Садгуруа цитирају на многим сајтовима, али незнамо да ли промовише неко учење/технику духовног развоја или пак само одржава talk show на тему духовности.
    Koju literaturu predlažeš da se malo bolje upoznam sa ovom temom...?

  21. #46
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Све што вас интересује већ је објављено на нету, те од ваших интересовања зависи избор литературе.

    У томе важну улогу има степен досегнутог нивоа развоја свести остварен током претходних инкарнација, што води спонтаној усмерености ка одређеној области духовности, или ка одређеном учењу и техници духовног развоја.

    Значи, ви бирате..

  22. #47
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Е сад, осим Љубави и Доброте, једна од значајнијих карактеристика Универзума је и Слободна Воља, те из тог разлога он се директно не меша и не интервенише у рад и активности енергија које је генерисао - јер не нарушава њихову Слободну Вољу, што се односи и на Контрауниверзум који је настао на начин који већ описали.

    У том циљу Универзум генерише неке друге енергије-свести, са сврхом да исправе поремећаје у раду енергија које постоје широм Универзума. Све енергије и енергетске структуре садрже у себи (у потенцијално-развојном стању) енергије и карактеристике Универзума од кога су изворно потекле, при чему су за нас можда најинтересантније Љубав, Доброта и Слободна Воља.

    Једна од тих енергија, тј. енергетских структура које су настале од Душа по молби Универзума, смо и ми - Развојне Свести Душа, или како нас духовне свести називају: Деца Земљ
    Ako je nama "djeci zemlje" podarena slobodna volja u tkz. 4 dimenziji - I to je nesto na cemu insistiraju vasi slicnomisljenici za zapada, zasto je skoro pa "panica" godinama vec, u budjenju sto vise ljudi sa zemlje, da bi tim budjenjem presli u tkz. 5. dimenziju?

    Hvala Lepo

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 56
    Last Post: 19-09-13, 09:51
  2. djeca ometena u razvoju
    By dolazimZa5minuta in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 11-07-10, 14:04
  3. Vujičić: Srpska zastava smeta razvoju Koto
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 29-03-04, 19:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •