Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 235

Thread: Radio CT & Mala Maja Marijana Anci, Brzi i Dajana ...i naravno Dzej!

  1. #51
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Stariji konstatuje da teba da se pozabavimo sa mladjim jer se cudne stvari s njim desavaju docim slusa te pjesme
    Znaci po tom sudu ja sam skroz lud
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    Znaci po tom sudu ja sam skroz lud
    naravno da ne mislim da je iko lud pa koju god muziku da slusa
    Procitala sam pazljivo sve tvoje postove na ovu temu,cak smo se i slozili u mnogome.
    Ovo gore sto si qvotovao je upravo potvrda tvojeg a i mojeg suda da muzika ne vaspitava omladinu,jer ja svoje dvoje djece jednako vaspitavam a mladje ponekad zapamti neku novokomponovanu pjesmu a stariji smatra da je to strasno cudno voljeti tu muziku!Pri tome obojica slusaju ono sto vole jako glasno tako da su prinudjeni,htjeli to ili ne,da slusaju i ono sto ne vole pa ipak se ne "navukose" ni mladji na klasiku i rok,nit stariji na pop i narodnjake!

  3. #53
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @zvoncica

    Dijelim tvoje mishljenje i stav po pitanju vaspitanja u potpunosti!

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    Znaci po tom sudu ja sam skroz lud
    Gajo, ne zivish dati u zabludi da nijesi lud :hardrock: :hardrock: :hardrock: :hardrock:

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Interesuje me onda kako se onda objasnjavaju one izjave i desavanja nama svima dobro znana iz tih "turbo folk kafana"?

    Ocu da kazem da ta muzika i ambijent koji stvara je ekscesivan sam po sebi i da na takva mjesta prije padaju u vodu drustvene norme nego, evo bicu konkretan, na jedan 'rejv' dje je 40 hiljada nadrogiranih ljudi.
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    valjda su ljudi ekscesni a ne ambijent!
    Ti si mozda prisustvovao nekim "ludim" zurkama sa narodnjacima pa se desilo nekih ekscesa i problemcica tipa sitnih koskanja ali ja i dalje mislim da ta muzika ne razgoropadjuje ljude i navodi ih na eksces,nego malo vise alkohola,polugolih curica koje smekaju jednoga a drugi smeka nju pa malo po malo se ljudi pokoskaju.
    Uostalom gdje je god guzva mozes ocekivat da ce doci do sitnih (nekad i krupnijih)koskanja.
    Mene da pustis na tehno zurku vjerovatno bih bas potpuno luda izasla odatle i ne bih odgovarala za svoje postupke:kamikaza:i mislim da bi se to moglo slusati satima covjek mora biti naduvan(to je samo utisak a ne nesto sto sam vidjela ili znam)

    A sto se tice 40000 nadrogiranih,pa oni se nece tuci dogod imaju droge i sve im je ravno ...al ostavi tu masu bez toga pa da vidis sta ce se desiti:fight:

  6. #56
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    @zvoncica

    Dijelim tvoje mishljenje i stav po pitanju vaspitanja u potpunosti!


    Gajo, ne zivish dati u zabludi da nijesi lud :hardrock: :hardrock: :hardrock: :hardrock:
    Ma na stranu to sto sam ja inace lud no reko da sam jos vise pomatufio zbog muzike
    Ne znam, svako ima svoj sud i misljenje o svemu, i to je prirodno da je tako, ali ne mogu nikako da shvatim kako to odredjena vrsta muzike moze uticati na vaspitanje djeteta. Slozicete se svi sa mnom da neko nije manje ili vise pametan zato sto slusa ''ovu'' ili ''onu'' muziku. isto tako, neko nije manje ili vise kulturan i vaspitan ako slusa ''ovu'' ili ''onu'' muzike. Na kraju, ono sto svi zelimo, da od djeteta napravimo zdrav potencijal za uspjesnog covjeka, nikako nece zavisiti od toga koju ce on muziku slusati dok mu mi govorimo sto valja a sto ne valja. Niti ce nam muzika biti saveznik u dobrom vaspitanju, niti ce nas osporavati da dijete naucimo sve ono sto smatramo da je potrebno da ono zna. I onda, kako muzika utice na vapitanje??? I stvarno jos bi trebalo da se neko dijete smatra zaostalim u razvoju zato sto slusa jednu ili drugu vrstu muzike, a ne zato sto ima ili nema neke druge psihicke ili fizicke zaostatke. Ako sjutra mom djetetu jedini zaostatak u zivotu bude to sto bi slusalo narodnu muziku, ja bih to sad potpisao.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  7. #57
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ljudi da ja vama nesto sad kazem, znate li sto je klasicno ``zlostavljanje`` djece (mozda sam mogao ovo i bez navodnika staviti), na onaj grand pa ona prva generacija ``ZVEZDE GRANDA``. Ono je klasicno maltretiranje i stvarno treba prebiti vlasnike toga Granda. Znate kako oni pjevaju zabavnjake i onaj nas stari rock, bruka ali je zalosno sto oni to ne smiju da pjevaju jer su vezani nekim ugovorom. I sad sto se desava non stop su na TV pa u novine i to danasnjoj djeci postaju idoli, pa se ide u trocadero ili kod Puca ili dje sve ne pjevaju... Prvo treba utuliti ``ZVEZDE GRANDA`` i ako sam ih ja isti slusa za novu godinu....
    sto napricah ne znam ni sam
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #58
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Random View Post
    Interesuje me onda kako se onda objasnjavaju one izjave i desavanja nama svima dobro znana iz tih "turbo folk kafana"?

    Ocu da kazem da ta muzika i ambijent koji stvara je ekscesivan sam po sebi i da na takva mjesta prije padaju u vodu drustvene norme nego, evo bicu konkretan, na jedan 'rejv' dje je 40 hiljada nadrogiranih ljudi.
    Randi a kako onda objasnjavas da ceca okupi 200 000 ljudi na koncert pa niko nikoga ne ubi?
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  9. #59
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    Ma na stranu to sto sam ja inace lud no reko da sam jos vise pomatufio zbog muzike
    Ne znam, svako ima svoj sud i misljenje o svemu, i to je prirodno da je tako, ali ne mogu nikako da shvatim kako to odredjena vrsta muzike moze uticati na vaspitanje djeteta. Slozicete se svi sa mnom da neko nije manje ili vise pametan zato sto slusa ''ovu'' ili ''onu'' muziku. isto tako, neko nije manje ili vise kulturan i vaspitan ako slusa ''ovu'' ili ''onu'' muzike. Na kraju, ono sto svi zelimo, da od djeteta napravimo zdrav potencijal za uspjesnog covjeka, nikako nece zavisiti od toga koju ce on muziku slusati dok mu mi govorimo sto valja a sto ne valja. Niti ce nam muzika biti saveznik u dobrom vaspitanju, niti ce nas osporavati da dijete naucimo sve ono sto smatramo da je potrebno da ono zna. I onda, kako muzika utice na vapitanje??? I stvarno jos bi trebalo da se neko dijete smatra zaostalim u razvoju zato sto slusa jednu ili drugu vrstu muzike, a ne zato sto ima ili nema neke druge psihicke ili fizicke zaostatke. Ako sjutra mom djetetu jedini zaostatak u zivotu bude to sto bi slusalo narodnu muziku, ja bih to sad potpisao.
    i ja bi sad potpisala,da porastu kao dva normalna covjeka koja ce htjeti i znati da se brinu sjutra o svojim porodicama kao uspjesni i casni mladi ljudi i stubovi svojih porodica pa makar slusali samo Seku Aleksic i Gogu Sekulic!!!

  10. #60
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    i ja bi sad potpisala,da porastu kao dva normalna covjeka koja ce htjeti i znati da se brinu sjutra o svojim porodicama kao uspjesni i casni mladi ljudi i stubovi svojih porodica pa makar slusali samo Seku Aleksic i Gogu Sekulic!!!
    Eto tako
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda ne utice na vaspitanje, ali utice na ponasanje.
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Random View Post
    Mozda ne utice na vaspitanje, ali utice na ponasanje.
    Opet ne razumijem, znaci djeca roditelja koji slusaju narodnu muziku se nenormalno ponasaju a djeca roditelja koji slusaju ... ja ne znam ni kako se zove ta elektronska muzika sad, se ponasaju normalno kad ih vidim ulicom da non stop mlatinjaju glavom naprijed-nazad? Nije mi jasno koja vrsta ponasanja
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sam si Perun pominjao...sva ta djeca su i vaspitana i iz finih familija...no kako bi onu noc, grupa njih od 13 14 god, mrtva pjana?
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  14. #64
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci dodjosmo do resenja ovi sto slusaju narodnjake su mrtvi pijani, ovi drugi predrozirani. Samo mi jos nije jasno koje je manje zlo?
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  15. #65
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Random View Post
    ...sva ta djeca su i vaspitana i iz finih familija...no kako bi onu noc....
    Najgore od svega je to sto bas djeca iz finih familija, sto bi rekli starih cetinjskih danas rade svasta, pa obrukaju cijelu familiju...

    ko zna, znace o cemu pricam, a to je stvarno zalosno
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Chicha View Post
    Znaci dodjosmo do resenja ovi sto slusaju narodnjake su mrtvi pijani, ovi drugi predrozirani. Samo mi jos nije jasno koje je manje zlo?
    Upravo tako!
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na drugom topicu sam manje vise napisa` sto mislim o tome. Da li sam dobro obavijesten ako kazem da nas radio nema muzickog urednika? Ali ima direktoricu. Danas je radio CT stanica bez integriteta koja se ponekad ne razlikuje od radio Zete. Treba procitati par socioloskih studija o turbo folku i njegovom uticaju na nervni sistem. Na kraju `90 te su pocele turbo folkom. Uostalom sve sto slusam je jutarnji program ne bih li dozna zasto nece biti vode u gornjem/donjem dijelu grada, struje isto tako a podjekad nesto od aktuelnosti u gradu. Uvece sam davno presao na Atlas, koji pusta neku drugu muziku iz nekog drugog vremena. Zao mi je sto je tako ali nemam namjeru da svoj mentalni sklop izlazem zagadjenju koje se nedjeljom a cujem i drugim danima emituje u etar.
    virtuality is under construction.

  18. #68
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Savrsheno si dobro upoznat' po pitanju muzichkog urednika.U stvari, direktorica izigrava tu funkciju kod kojega joj to tonca moze bit'. /me se zasad na sebi svojstven nachin dosta dobro odupire i ,ruku na srce, ponosim se time!

    Atlas radio , i ja sam im redovni slushalac!

    Neka no je pokushala i onaj jado nocni program da odradi sa TF muzikom, pa joj nije proshlo kako je mislila...trazili Deep purple!

    Na kraju, ima i radio svoje bisere... chuvaj onaj snimak kumim te Bogom da nedje volshebno ne nestane iz nashe arhive mada sam ga i ja arhivira!

    P.S. Lako je za zagadjenje, no shto izaziva unrecoverable brain dammage!Kako ga sklopih, a?
    Last edited by david_coverdale; 07-11-06 at 12:53. Reason: Zaboravio apostrof :)

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislis onaj EPOHIJALNI snimak
    virtuality is under construction.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    DUSHA MI PLACHE kad evociram uspomene na prvu reprodukciju istog!Da , da , taj snimak!

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Dolina Bogova
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    DUSHA MI PLACHE kad evociram uspomene na prvu reprodukciju istog!Da , da , taj snimak!
    aooooooo ljudi shto je ono!!!!!!!!!!! da OBIDE hahahahahahhaahha
    "Its not how hard you push along the way,its having something in you to finish."

  22. #72
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    to su svi culi bez ja, ajde dajte postavite ga po netu
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  23. #73
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    CETINJE,MONTENGRO
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako sam se izasmija juche kad sam na radio chuo neshto:

    ""Kumu srecno rodjene djeteta zeli(nisam chuo ko)uz pjesmu Sampanjac-Mileta Kitica""

    tako je neshto bilo,mozda sam i jedan dio pobrka,ali sam siguran za sampanjac
    Klinka se klinkom izbija :)

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U necijim ocima
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAGUAL View Post
    Na drugom topicu sam manje vise napisa` sto mislim o tome. Da li sam dobro obavijesten ako kazem da nas radio nema muzickog urednika? Ali ima direktoricu. Danas je radio CT stanica bez integriteta koja se ponekad ne razlikuje od radio Zete. Treba procitati par socioloskih studija o turbo folku i njegovom uticaju na nervni sistem. Na kraju `90 te su pocele turbo folkom. Uostalom sve sto slusam je jutarnji program ne bih li dozna zasto nece biti vode u gornjem/donjem dijelu grada, struje isto tako a podjekad nesto od aktuelnosti u gradu. Uvece sam davno presao na Atlas, koji pusta neku drugu muziku iz nekog drugog vremena. Zao mi je sto je tako ali nemam namjeru da svoj mentalni sklop izlazem zagadjenju koje se nedjeljom a cujem i drugim danima emituje u etar.
    NAGUAL, samo cu reci:
    Beki Bekic !!! :-P
    If you think you know how to love me
    And you think you can stand by me
    You've got to lead the way

  25. #75
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zar ne mislite da je glavni problem na radiju zaposljeni u njemu? 30 ljudi radi u radiju mnogo brate pa da pokrivaju svu bivsu Jugoslaviju.

    A sto se tice muzike evo vam formula: fenomen zvani turbo folk donosi slusanost, slusanost povecava broj reklama i oglasa, reklame i oglesi donose profit i pare a sa tim dolaze i plateeee. Na njima je da odluce oce li da ih zarade (mada tesko za njih 30 mozda i koji vise)
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Similar Threads

  1. Lista podnosilaca prijava na konkurs za dozvole za emitovanje radio-difuznih signala
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 6
    Last Post: 16-05-05, 07:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •