Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 235

Thread: Radio CT & Mala Maja Marijana Anci, Brzi i Dajana ...i naravno Dzej!

  1. #1
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Angry Radio CT & Mala Maja Marijana Anci, Brzi i Dajana ...i naravno Dzej!

    E, pa ovako!

    Shto mislite o pushtanju turbo-folk katastrofizama na talasima Radio Cetinja?

    Mislite li da jedna stanica koja je nekad imala svoje ime i imidz (tijekom ranih 90-tih kad nijedna radio stanica nije pushtala htvatsku muziku, sa nashih talasa je pushta Misho Kovach, Jura Stublic i.t.d. , prvi objavili pad Knina) treba da ,po meni, padne tako nisko?

    Obrazlozenje:

    Radi se o samovolji direktorice radija kojoj je nemoguce dokazati da je to "muzika" koja "podrstrekava psihosomatska oboljenja" i koja zasigurno nece sluziti u svrhu oplemenjivanja duha slushalaca i kulturnom uzdizanju istih!U sushtini, ona je prvi i glavni slushalac i obozavatelj tih nadripjevacha.Nas nekoliko tonaca (isto se i za novinare odnosi) koji preferiramo neku drugu vrstu muzike tretira kao idiote, narkomane, teletabise, zeljne one rabote, bolesnike i.t.d.Znachi, prichati s njom o tome je gubljenje vremena.Da se suprostavimo bojkotom ili nekim drugim vidom opstrukcije programa, vjerovatno bi nas koshtalo posla tako da i ta varijanta otpada.U principu, mislim da bi svaki pokushaj suprostavljanja istoj bio fatalan po rjeshenje o zaposhljenju!

    Eto, ja toliko, pa ako neko ima neku ideju ili komentar...udrite!!!

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Trazili ste gledajte...
    Sve si ti u pravu ali postoje dva (ja bar vidim dva) razloga zasto turbo folk opstaje na talasima Radio Cetinja. Prvi je rukovodeci kadar jer ni u jednom preduzecu, bilo da se radi i o radio stanici, ne mozes cenzurisati nesto sto je volja rukovodstva. Drugi razlog je slusanost. Nezapamcen bi primjer u svijetu bio da jedna radio stanica, tv program, lokal, diskoteka... iz svog programa izbaci nesto sto podize slusanost. Da se razumijemo ne govorim o podizanju renomea i kvaliteta programa, samo slusanosti, ali to je ono zbog cega postoji i radio Cetinje i svaka druga radio/tv stanica. Prema tome... trazili smo gledajmo/slusajmo
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  3. #3
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Angry

    Quote Originally Posted by gabol View Post
    ...Nezapamcen bi primjer u svijetu bio da jedna radio stanica, tv program, lokal, diskoteka... iz svog programa izbaci nesto sto podize slusanost.
    Za razliku od nas, ostale radio stanice primaju plate i zive od pushtanja te "muzike".Kod nas se nishta ne naplacuje, t.j. pushta se za merak jedne ili
    dvije osobe iz firme kojima se nemoguce suprostaviti. Slusha se i neka druga muzika pa je nema na nashim talasim (elektronska recimo).Sve shto ocu da kazem je da se to ne pushta zarad slushalaca (kojih ni nema, pokazao je prethodni nocni program)!

    Prokomentarishi sljedece:

    Radio se nocni program u petak i u jednom momentu najavljeno je kupljenje muz. zelja!Nidje nije recheno da je nocni program iskljuchivo za ovom ili onom vrstom muzike.Javio se tip i trazio neku stvar od Deep Purple.Nije mu pushtena pjesma jer, kako mi je prenesheno, interni komentar je bio: "Ka da smo umrli"?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Only radio 98!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    Za razliku od nas, ostale radio stanice primaju plate i zive od pushtanja te "muzike".Kod nas se nishta ne naplacuje, t.j. pushta se za merak jedne ili
    dvije osobe iz firme kojima se nemoguce suprostaviti. Slusha se i neka druga muzika pa je nema na nashim talasim (elektronska recimo).Sve shto ocu da kazem je da se to ne pushta zarad slushalaca (kojih ni nema, pokazao je prethodni nocni program)!

    Prokomentarishi sljedece:

    Radio se nocni program u petak i u jednom momentu najavljeno je kupljenje muz. zelja!Nidje nije recheno da je nocni program iskljuchivo za ovom ili onom vrstom muzike.Javio se tip i trazio neku stvar od Deep Purple.Nije mu pushtena pjesma jer, kako mi je prenesheno, interni komentar je bio: "Ka da smo umrli"?
    E pa ja kazem sve radio stanice zive po sistemu slusanost + reklame = plata, ili bar tako nesto, nisam sad bas ekspert za te racunice. Ako je kod vas drugacije onda je to zalost, jer jedini razlog zbog kojeg bi trebalo opravdati turbo folk u programskoj shemi je biznis, pare, zarada, redovne plate... Ako toga nema onda nema ni razloga da se pusta. U svakom slucaju, licno smatram da ni u cemu ne treba biti iskljuciv pa ni u tome. Znaci, ako Radio Cetinje postoji za rad slusalaca, a postoji, i ako ima slusalaca koji preferiraju tu vrstu muzike, onda neka dere, ali ako to ne donosi profit, onda okreni na nesto sto donosi.
    A sto se tice muzicke zelje, to je zalost i to ne srednja no visoka ona korota sto se godinu dana nosi. Jedino bih razumio da je to bio nocni koji se bavio iskljucivo oderdjenom vrstom muzike u koju se trazena zelja ne uklapa a ako, kao sto kazes nije bilo tako, zalosttttt
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @david_coverdale
    a kako se to mjeri slusanost gomilom poziva? ako niste formatirali muzicku kopncepciju i pustate sve i svasta sto onda da preskocite narodnjake? ako ce vam seka i ceca donijeti nesto para - sto da ne zar su goca, zeljko jox i ekipa bolji? ili mozda coldplay, james blunt i ostali smaraci nesto vrijede... e moj druze...
    a to da slusas sta ide u program i da se zbog toga nerviras... to su djecije bolesti svakog ko radi na radiju!

    progledaj malo http://www.mediart.org/kategorija.php?id_kategorije=5

    kolegijalni pozdrav
    Last edited by Local; 25-10-06 at 18:13.
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti ochito nijesi prochita prethodne postove.MI NEMAMO CENTA JEDNOGA JEDINOGA OD TOGA!!!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma udri brigu na veselje, valjda ti je cast da radis na radiju, a pare su tu onako, usput?

    koji program koristite za emitovanje?
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Local View Post
    Ma udri brigu na veselje, valjda ti je cast da radis na radiju, a pare su tu onako, usput?
    Ko moze danas od casti da zivi prijatelju? Od para se zivi a cast neka nekome drugome
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  10. #10
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Local View Post
    Ma udri brigu na veselje, valjda ti je cast da radis na radiju, a pare su tu onako, usput?

    koji program koristite za emitovanje?
    A eto ha, shto se chasti tiche...lijepo je to, ali kad ne primish platu 15 mjeseci zna da ti se stuzhi

    Winamp koristimo za redovni program a Radugu preko noci.Za montazu Sound forge!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    A eto ha, shto se chasti tiche...lijepo je to, ali kad ne primish platu 15 mjeseci zna da ti se stuzhi

    Winamp koristimo za redovni program a Radugu preko noci.Za montazu Sound forge!
    al kad legne na jedno sva plata (tj nadam se da ce tako bit
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  12. #12
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    al kad legne na jedno sva plata (tj nadam se da ce tako bit
    Ko te ne vodio na vecheru (da sam birash restoran), da mu **b** oca! :yipiiii:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ja da recem koju! Nijesam procitala sve postove, ali ipak moram pofaliti emisije na nasem radiju! Posebno me odusevila emisija u nedjelju dje su birali naziv emisije (zaljubljeni cetinjanji, idemo dalje, folkomania, folk zurka, cetinjski grand show, ....) i strasno me interesuje koji je od onih "divnih" prijedloga pobijedio, a tek kakvu ce spicu naprqavit tonac ! Eto sto drugo reci, samo nastavite tako pa i slusanost ce sigurno porasti!


  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    E, pa ovako!

    Shto mislite o pushtanju turbo-folk katastrofizama na talasima Radio Cetinja?

    Mislite li da jedna stanica koja je nekad imala svoje ime i imidz (tijekom ranih 90-tih kad nijedna radio stanica nije pushtala htvatsku muziku, sa nashih talasa je pushta Misho Kovach, Jura Stublic i.t.d. , prvi objavili pad Knina) treba da ,po meni, padne tako nisko?
    Mislim da svi znaju kakvu je muziku nas radio nekad pusta i taj radio je stvarno imao ugled i imidz! Ali ako cemo pravo, nije samo vasa direktorica problem. Problem su neki tonci i novinari, zadnjih godina ste zaposlili koga ste prije stigli. Sjetite se kakav je radio bio kad je radila slavica kruscic, gagovicka, marina banovic i ostali! Ovo se sad ne moze ni porediti sa tim proslim vremenom! I da ima vas tonaca, novinara ne bi $edjeli skrstenih ruka nego bi ste nesto (KOLEKTIVNO) preduzeli!
    Mogu samo reci da me jako rAstuzi kad cujem u cem se pretvara radio koji je na neki nacin uticao na formiranje mog muzickog ukusa


  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    ... Ali ako cemo pravo, nije samo vasa direktorica problem. Problem su neki tonci i novinari, zadnjih godina ste zaposlili koga ste prije stigli. Sjetite se kakav je radio bio kad je radila slavica kruscic, gagovicka, marina banovic i ostali! Ovo se sad ne moze ni porediti sa tim proslim vremenom! I da ima vas tonaca, novinara ne bi $edjeli skrstenih ruka nego bi ste nesto (KOLEKTIVNO) preduzeli!
    Da si prochitala moj post cio vidjela bi da sam jasno napisao da bilo kakvom pobunom rizikujemo svoj posao, a kome je do toga???Shvatash li ti da je nama zabranjeno da se kolektivno sastajemo da porazgovaramo o problemima finansijske prirode ako nam prethodno dir nije dozvolila, a kamo li da se bunimo.

    Zaposljavali su zahvaljujuci obadvijema politichkim strujama koji su obecavali i kusome i repatome rjeshenja i onda taj isti narod ne znajuci dje ce s njim trpali kod nas.

    Ove 3 koje si pomenula su nas napushtale jedna za drugom kad su vidjele dje sve ide (i to da ne ulazim u detalje - uz podebelu finansijsku korist), tako da pojedinim imenima nije mjesto odje!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    Da si prochitala moj post cio vidjela bi da sam jasno napisao da bilo kakvom pobunom rizikujemo svoj posao, a kome je do toga???Shvatash li ti da je nama zabranjeno da se kolektivno sastajemo da porazgovaramo o problemima finansijske prirode ako nam prethodno dir nije dozvolila, a kamo li da se bunimo.

    Zaposljavali su zahvaljujuci obadvijema politichkim strujama koji su obecavali i kusome i repatome rjeshenja i onda taj isti narod ne znajuci dje ce s njim trpali kod nas.

    Ove 3 koje si pomenula su nas napushtale jedna za drugom kad su vidjele dje sve ide (i to da ne ulazim u detalje - uz podebelu finansijsku korist), tako da pojedinim imenima nije mjesto odje!

    Da, nijesam sve procitala, ali ja bih uvijek nasla rjesenja! Svi obustavite rad, trazite plate i sve ostalo! Ona istresa svoje lose zivce na vama! Ne znam, necu ulaziti u te vase probleme, ali ja uvijek trazim rjesenje i izvodim stvar na cistac pa me makar to skupo kostalo! A ta imena sto sam pomenula, pomenula sam ih samo da podsjetim na neke lijepe dane radija, a sad ko je kad napustio i zasto, ne ulazim u to!


  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja mnim e nema bolesnije muzike i pjesama od turbo (GTI) muzike sa 32 ventila !!!!!!!!!! Misim da bi trebali to podhitno izbacit totalno iz svije programa u Crnu Goru !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema shto no da spalimo kontigente CD-ova koji dolaze iz susjedne nam drzave nedje kod Prijepolja (od koje smo jedva chekali da se otcijepimo, a sad shizimo za njihovom muzikom) i da installiramo neki zezeni firewall koji bi zabranio posjete sajtovima i P2P programima sa TF (turbofolk) sadrzajem!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    Nema shto no da spalimo kontigente CD-ova koji dolaze iz susjedne nam drzave nedje kod Prijepolja (od koje smo jedva chekali da se otcijepimo, a sad shizimo za njihovom muzikom) i da installiramo neki zezeni firewall koji bi zabranio posjete sajtovima i P2P programima sa TF (turbofolk) sadrzajem!

    Imas pivo prvom mojom posjetom Cetinju
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  20. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ti PM, pa se javi prije nego krenesh da se dogovorimo oko detalja ispijanja istog

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Ja bogomi dobar dio ljeta vec bila

    al ce opet pa se javi

    nego sad na ct moram i sa darovima
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by david_coverdale View Post
    Nema shto no da spalimo kontigente CD-ova koji dolaze iz susjedne nam drzave nedje kod Prijepolja (od koje smo jedva chekali da se otcijepimo, a sad shizimo za njihovom muzikom) i da installiramo neki zezeni firewall koji bi zabranio posjete sajtovima i P2P programima sa TF (turbofolk) sadrzajem!
    I tek bi tada jos goru stvar napravio jer je kod naseg naroda poznato da sto mu vise nesto branis on to sve vise trazi. Bolje ovako pustit pa dako se alaverte, ili ajde alavertimo, posto sam i ja sebe ubrajam u neke narodnjake, ali tipa harisa i beslica, ne ovih novokomponovanih
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ljudi pricate li vi o radio Cetinju kao javnom servisu gradjana ili kao o privatnom radiu? Ja vas stvarno ne razumijem.
    pun energije i volje za zivotom ali zasto... otom potom

  24. #24
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chicha View Post
    Pa ljudi pricate li vi o radio Cetinju kao javnom servisu gradjana ili kao o privatnom radiu? Ja vas stvarno ne razumijem.
    dobro pitanje
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #25
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Chicha View Post
    Pa ljudi pricate li vi o radio Cetinju kao javnom servisu gradjana ili kao o privatnom radiu? Ja vas stvarno ne razumijem.
    Koji crni javni servis!?! To transformacije vidjelo nije! Da vidite ko nam je sve u upravni i programski odbor da te kap ubije.No necu pominjat imane, da me kakva strahotina ne nadje

    Boga mi se neki ponashaju tamo ka da im je odje djeda osta u nasljedstvo...nekate ljudi...

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lista podnosilaca prijava na konkurs za dozvole za emitovanje radio-difuznih signala
    By Sale in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 6
    Last Post: 16-05-05, 07:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •