Results 1 to 5 of 5

Thread: TV Audio - Soundbar-ovi

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default TV Audio - Soundbar-ovi

    Znam da imamo HiFi temu ali mi se cini da 'soundbar'-ovi i ne pripadaju bas tu

    Imas vas dosta audiofila koji uzivate u najboljem zvuku i soundbar-ovi su vam smijesne igracke za polu-gluve ili kako se vec zovemo mi koji nisu audiofili

    Koristi li ko 'soundbar'? Koji imate? Koliko ste zadovoljno sa njim?

    Moji doma imaju neki "Bose" koji je star bar jedno 5-6 godina ja mislim i to je obican 'soundbar', bez ikakvih subwoofer-a, satelita itd. Realno, ja sam zadovoljan sa onim sto "isporucuje". Nije to niti ludilo od jacine niti ne znam kakva dubina nota ili cega vec ali daje kol'ko tol'ko prostor zvuku i neuporedivo je sa zvucnicima TV-a (koji je stariji i od njega jedno godinu/dvije).

    Sad bi gledao da i ja uzmem nesto slicno ali bolje a i jeftinije (koliko pamtim, nije jeftino placen).

    Najradije bi uzeo samo 'soundbar' a najvise dodatni subwoofer.

    Ima li sto da valja na nasem trzistu? Listao sam sajtove od ovih santadnih poput 'Tehnomax'-a gdje ih ima i od 100e pa do 'AudioDream'-a gdje ih ima i po par hiljada eura.

    Sto se tice 'afiniteta', muziku bi rijetko slusao. Najvise filmovi/serije te mi je mnogo bitnija 'cistoca' dijaloga nego jak zvuk, da se zidovi tresu.

    Po netu naidjoh na dva koja su mi se svidjela i imaju jako dobre ocjene i komentare...

    Jedan je VIZIO 38” 2.0 Sound Bar | SB3820-C6 od $100 --- https://www.vizio.com/audio/home-theater/sb3820c6.html
    a drugi je BlitzWolf BW-SDB1 60W 36-inch Smart Soundbar 2.0 manje-vise iste cijene --- https://www.blitzwolf.com/2.0-Channe...60W-p-236.html

    E sad ovako nesto kod nas naravno nema niti moze lako da se naruci tako da to nije opcija, samo neka prica kako bi ja tamo nedje zavrsio posao za 80 eura

    Kod nas sam gledao recimo JBL Bar 2.1 koji je u AudioDream-u 350 eura... --- http://audiodream.me/product/jbl-bar-2-1

    Ali opet, citajuci po netu generalno ljudi i nisu nesto odusevljeni a cijena mu nije mala. Ipak je to slabiji sistem 2.1 u odnosu na 3.1 (koji je dodatnih 100e) ili 5.1 koji je duplo skuplji od 2.1 ako se ne varam...

    Kapiram da ce subjektivni osjecaj i komentari bit' drugaciji od pojedinca do pojedinca ali recimo za vecinu LG soundbar-ova (Tehnomax) uglavnom je utisak da su dovoljno jaki i glasni ali da je dijalog dosta los. A to je suprotno od onoga sto meni treba. LG SK5 je recimo 250 eura... (https://www.tehnomax.me/audio-video/...view/121/21733) Ima 2x80W u soundbar-u i jos 200W subwoofer. Ali daj dijalog i neslaganje sa zvucnim efektima pominje vecina ljudi.


    Znam da ovo lici na "Info" temu sa oglasa ali mi to nije bila (jedina) namjera vec da cujem i druga misljenja i iskustva kao i preporuke koje se mozda nece slagat' sa onim sto ja trazim ali ce pomoc' nekom drugom ko razmislja u slicnom pravcu.
    Last edited by Fidel Castro; 23-02-19 at 02:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Koristim doma LG NB 300, https://www.lg.com/rs/kucni-bioskopi/lg-NB300-sound-bar , već dvije godine.

    Zadovoljan baš. Možda zato što nisam koristio nešto drugo, ali recimo ranije nije bilo sile da išta čuju sagovornici u emisiji Reflektor ili Načisto, a da se ne pojača zvuk na 2/3.

    Uzet u Technomaxu

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Da se digne tema iz mrtvih malo, uzeh Samsung HW-T650, nisam ga nešto testirao ali iskreno nisam nešto oduševljen. Niski tonovi nisu problem, ima taj sub koji radi skroz ok posao (sjajno je što može bežično da se pozicionira gdje god hoćete u sobi u odnosu na soundbar, bez ikakvog delay-a), već sam više očekivao od tog centralnog zvučnika, jednostavno nije glasan dovoljno, mora baš da se pojača pozamašno da bi se dobio neki efekat. (probao sam sa različitim presetima, nije u tome problem).

    Do juče koristio B&O Beolab 8000 (prebacio ih u sobu) koji su namjenski za muziku kreirani ali ispade da rade bolje posao i što se multimedie tiče tako da vjerovatno ide rokada.

    Soundbar je spojen sa TV-om preko HDMI-a, ARC, vidim da je došao i optički kabl ali sumnjam da bi dobio šta bolji rezultat, čak u instrukcijama kažu da je optičko povezivanje namijenjeno isključivo za televizore koji nemaju ARC port. Subwoofer pozicionirate po sobi gdje god hoćete kao što rekoh, bežično, sjajna stvar. (naravno, uslovno bežično jer sub mora biti uključen u struju)


    Kakva su vaša iskustva što se soundbarova tiče? Mislim, jasan je ogroman upgrade u odnosu na TV zvučnike, ali bojim se da za neki wow efekat i kino efekat bez Dolby Atmos-a teško da može a tu već idemo u 600e + klasu...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    barovi su malo manja prevara od isusa i kisobrana.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da se digne tema iz mrtvih malo, uzeh Samsung HW-T650, nisam ga nešto testirao ali iskreno nisam nešto oduševljen. Niski tonovi nisu problem, ima taj sub koji radi skroz ok posao (sjajno je što može bežično da se pozicionira gdje god hoćete u sobi u odnosu na soundbar, bez ikakvog delay-a), već sam više očekivao od tog centralnog zvučnika, jednostavno nije glasan dovoljno, mora baš da se pojača pozamašno da bi se dobio neki efekat. (probao sam sa različitim presetima, nije u tome problem).

    Do juče koristio B&O Beolab 8000 (prebacio ih u sobu) koji su namjenski za muziku kreirani ali ispade da rade bolje posao i što se multimedie tiče tako da vjerovatno ide rokada.

    Soundbar je spojen sa TV-om preko HDMI-a, ARC, vidim da je došao i optički kabl ali sumnjam da bi dobio šta bolji rezultat, čak u instrukcijama kažu da je optičko povezivanje namijenjeno isključivo za televizore koji nemaju ARC port. Subwoofer pozicionirate po sobi gdje god hoćete kao što rekoh, bežično, sjajna stvar. (naravno, uslovno bežično jer sub mora biti uključen u struju)


    Kakva su vaša iskustva što se applinked soundbarova tiče? Mislim, jasan je ogroman upgrade u odnosu na TV zvučnike, ali bojim se da za neki wow efekat i kino efekat bez Dolby Atmos-a teško da može a tu već idemo u 600e + klasu...
    Hvala vam puno na rješenju.
    Last edited by kelsin; 26-10-21 at 15:59. Reason: pravopisna pogreška

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Soundbar ili kucni bioskop 5.1
    By mich111 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 02-06-18, 12:36
  2. Kupujem Soundbar ili kucni bioskop 5.1
    By mich111 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-18, 15:05
  3. Prodajem Sony ht-ct180 soundbar nov
    By BOxO in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 20-08-16, 20:37
  4. Prodajem dva Soundbar-a SONY HT CT80...pod garancijom jos 11 mjeseci
    By daki772 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-16, 16:46
  5. P: philips soundbar hts 5110
    By user_name in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 15
    Last Post: 21-01-12, 20:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •