Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 225

Thread: 5G mreza - potencijalni efekti na živi svijet

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default 5G mreza - potencijalni efekti na živi svijet

    Vidim da je 5G mreza i nova tehnologija digla veliku pomamu u svijetu.
    Kako kazu bice velikih problema i necemo jos bas dugo..

    http://www.novi-svjetski-poredak.com...jesti-svijeta/

    https://www.5gspaceappeal.org/?fbcli...f70hPgAONr0Txw
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Koliko gledah 5G bazne stanice ce morati da budu na par stotina metara tako da ce to da bude zracenje koje ce da ima znacajan uticaj na okolinu.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kažu valjda na svakih 100m u urbanim sredinama, to je pakao

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ta tehnologija zahtjeva takva rjesenja koja su po meni ocajna...

    Nadam se da cemo i na ovom polju kasnit' jedno 100 godina i da 5G necemo gledat' uskoro u CG.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #6
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Nista nam 5G ne treba. Procitajte istrazivanja koja su radjena do sad, i ovaj slucaj testiranja u Holandiji, gdje je vise stotina ptica pomrlo kad su ukljuceni 5G predajnici. Nego kod nas se ne ispituje ni uticaj 3G/4G/LTE/WIFI sistema nego se instaliraju bazne stanice i sl. radio predajnici gdje i kako hoce provajderi. Niko ne mjeri kolicinu zracenja i dugorocni uticaj na zdravlje gradjana. Evo po PG na masu lokacija su bazne stanice instalirane gdje su ljudi izlozeni direktnom EMF snopu sa bazne stanice na razdaljini od 40-50m. Da ima institucija date bazne stanice bi bile uklonjene, a i na novim lokacijama bi morale da emituju signal manje snage. Radjeno je vise istrazivanja i potvrdjeno je da signal mobilne telefonije izaziva rak, a pogotovo kod modernih sistema mobilne telefonije 4G/LTE, EMF pulsiranje od 7000 pulseva po min. (razlicitih amplituda) pa i vise u toku uspostavljenog poziva/internet veze. Data istrazivanja su radjena kad covjek drzi telefon non-stop pri ruci/tijelu.
    Last edited by techlinkit; 13-05-19 at 12:42.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    4G signal radi u rasponu od 2-8Ghz (što veća frekvencija to je veće zračenje), dok 5G signal radi u rasponu od 30-90Ghz što je pakleno, kosa o'pada što se veli...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Da ja znam kod nas su frekvencije za 4G od 800 do 2600MHz.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default


  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nista nam 5G ne treba. Procitajte istrazivanja koja su radjena do sad, i ovaj slucaj testiranja u Holandiji, gdje je vise stotina ptica pomrlo kad su ukljuceni 5G predajnici. Nego kod nas se ne ispituje ni uticaj 3G/4G/LTE/WIFI sistema nego se instaliraju bazne stanice i sl. radio predajnici gdje i kako hoce provajderi. Niko ne mjeri kolicinu zracenja i dugorocni uticaj na zdravlje gradjana. Evo po PG na masu lokacija su bazne stanice instalirane gdje su ljudi izlozeni direktnom EMF snopu sa bazne stanice na razdaljini od 40-50m. Da ima institucija date bazne stanice bi bile uklonjene, a i na novim lokacijama bi morale da emituju signal manje snage. Radjeno je vise istrazivanja i potvrdjeno je da signal mobilne telefonije izaziva rak, a pogotovo kod modernih sistema mobilne telefonije 4G/LTE, EMF pulsiranje od 7000 pulseva po min. (razlicitih amplituda) pa i vise u toku uspostavljenog poziva/internet veze. Data istrazivanja su radjena kad covjek drzi telefon non-stop pri ruci/tijelu.
    Mjeri se zracenje baznih stanca i kod nas. Svaki opstina bi po pravilu trebala da izmjeri zracenje baznih stanica prije pustanja u rad. Medjutim, kod nas se prvo bazna stanica pusti u rad, onda se vrsi mjerenje i korigovanje parametara da zadovlji neku propisanu normu zracenja. Tako da svaka bazna stanica mora da bude u skladu definisanih parametara. Problem je sto niko ne kontrolise operatere nakon "aminovanja" bazne stanice u rad, tako da vjerujem da ima zloupotreba.
    Zoran Veljovic sa ETF fakulteta je jedno vrijeme bio zaduzen za ispitvanje zracenja baznih stanica, a ujedno je i svaka bazna stanica morala da bude odobrena od strane strucnog osoblja sa ETF-a, tj. njega i asistenata.
    Prostora za manipulisanje ima vise nego dovoljno.

    I ovo je prica za bazne stanice. Niko nidje ne pominje zracenje indoor antena kojih ima u svim vecim objektima.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    4G signal radi u rasponu od 2-8Ghz (što veća frekvencija to je veće zračenje), dok 5G signal radi u rasponu od 30-90Ghz što je pakleno, kosa o'pada što se veli...
    Vidljivo svjetlo je skoro do 800 THz, tj na ~10 000 puta većoj frekvenciji nego 5G mikrotalasi.. Nije problem u frekvenciji, problem je u snazi, ne sirite dezinformacije.

    Svako od nas ima bar 100mW predajnik u ruci, ili access point u kuci, samo sto talas od njega dok stigne do tijela bude u mikrovatima.

  12. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  13. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,919
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    necemo umrijet ali ce se przimo lijepo
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  14. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Po normalnom danu u normalnim uslovima potencijal atmosfere je oko 200V/m na visini covjeka..

  15. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default



    Inace 4G je bila velika pobjeda za USA. Postaknula ekonomiju sa 100 milijardi dolara (https://api.ctia.org/wp-content/uplo...onomy_2018.pdf) a procjene su da ce 5G dodati 500 milijardi dollara BDP i 3 miliona novih poslova (https://www.consulting.us/news/800/5...billion-to-gdp)

    Postoji samo jedan problem - Kina / Huawei. Realno je da su godinama ispred svih sto se tice 5G, jer su zadnjih 10 godina ulozili nevjerovatnu kolicinu novca ka razvoju. Njihova oprema je najbolji omjer kvalitete i cijene. Trenutni konflikt izmedju US i Huawei je da se napravi steta kinezima, da bi US opet imao lidersku poziciju.
    \\
    OFL•GIC

  16. #15
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default


  17. The Following User Says Thank You to blancoblu For This Useful Post:


  18. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default




    _______

    Brussels: The First Major City To Halt 5G Due To Health Effects
    worldhealth.net

    “I cannot welcome such technology if the radiation standards, which must protect the citizen, are not respected, 5G or not. The people of Brussels are not guinea pigs whose health I can sell at a profit. We cannot leave anything to doubt." Celine Fremault, Minister of the Government of the Brussels

    Protests against 5G mobile continue in Switzerland
    lenews.ch

    The more things change, the more they stay the same.

  19. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default



    Sent from my ONEPLUS A7003 using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #18
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Postoji samo jedan problem - Kina / Huawei. Realno je da su godinama ispred svih sto se tice 5G, jer su zadnjih 10 godina ulozili nevjerovatnu kolicinu novca ka razvoju. Njihova oprema je najbolji omjer kvalitete i cijene. Trenutni konflikt izmedju US i Huawei je da se napravi steta kinezima, da bi US opet imao lidersku poziciju.
    Ne znam đe ovi linkovi sve vode i sto pricaju, ali je ovo sustina. Plus, nemaju kontrolu nad uredjajima ili kako ce znati da li postoji neki bekdor na uredjajima da mogu prisluskivat politicare po Americi i Evropi? Kako ce napravit da oni samo mogu presretat saobracaj, a da za to ne znaju kinezi? Kinezi pristaju na sve jer su ogroman novac ulozili, ali oni ne daju. Od ovoga dugorocno samo kina moze da dobije.
    ?

  21. #19
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post


    Inace 4G je bila velika pobjeda za USA. Postaknula ekonomiju sa 100 milijardi dolara (https://api.ctia.org/wp-content/uplo...onomy_2018.pdf) a procjene su da ce 5G dodati 500 milijardi dollara BDP i 3 miliona novih poslova (https://www.consulting.us/news/800/5...billion-to-gdp)

    Postoji samo jedan problem - Kina / Huawei. Realno je da su godinama ispred svih sto se tice 5G, jer su zadnjih 10 godina ulozili nevjerovatnu kolicinu novca ka razvoju. Njihova oprema je najbolji omjer kvalitete i cijene. Trenutni konflikt izmedju US i Huawei je da se napravi steta kinezima, da bi US opet imao lidersku poziciju.
    Trenutno se radi na 10 5G mreza u svijetu, od deset 9 njih radi ericsson tako da ovo a huawei ne znam odakle vam

  22. #20
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default


    Samo sto je huawei godinama ispred svih
    ?

  23. #21
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Evo i Španija sjutra počinje testiranje Huawei 5G mreže jer je prosto jeftinija oprema a znajući kako Kina posluje dugorično siguran sam da je otplata u nekom modelu koji firma može da podnese praktično bezbolno !!! Špijunaža je zapravo spinovanje i to svako zna jer bi i najmanji incident takve vrste ( a znamo da je Amerika to radila intezivno i oni to uopšte ne kriju ) značio raskid saradnje uz konfiskaciju opreme !!! Elektromagnetni talasi su 100% štetni po zdravlje ali se onda treba vratit u doba kad se sve radilo sa žicom a opet je veća šansa da nas posjete vanzemaljci nego da se to desi pa sva priča pada u vodu !!! Profit odredjuje pravila u svakodnevnom životu a kao što vidimo ljudi koji donose odluke nemaju nikakav problem podržat bačanje bombi na neke ljude i onda očekivat zabranu 5G spada u domen naučne fantastike i mnogo je manje štetna !!! Moguće da je zbog ukidanja monopola u toj industriji vrijeme testiranja svedeno na najmanju moguću mjeru ali isto sam nešto siguran da podaci do kojih se dodje neće biti katastrofalni ni posle 2 god. upotrebe jer ne treba zaboraviti da je čovjekov organizam ipak nejkomplikovaniji sistem na ovoj kugli i vrlo smo dobro upoznati što nam može napravit problem
    deuscroix

  24. #22
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Prosto mi je nevjerovatno ali da podijelim i ovaj video sa temom 5G. Iz slicne sam struke i znam sto sve moze da se gura kroz 4G pa mi je prosto nevjerovatno zasto se tako brzo, tj relativno brzo prešlo na 5G razvoj.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  25. #23
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    8 Posts

  26. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Cim vidim naslov da neke studije opravdavaju tehnologiju da je zdrava i da nema posledica, ne otvaram link. Unaprijed znam kako je to fino nafilovano i obradjeno da prosto pozelis da spavas pored tih antena i cuda.

    Bas me zanima vjeruje li ko u te price da je sve to zdravo i veselo ? Ne samo 5g nego i ostale napredne tehnoloske zezalice?
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  27. #25
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Neću reci da li he štetna ili ne jer nisam kompententan za to ali ovi koji horski vicu da ubija sve živo pa nisu ni oni . Ali daju sebi za pravo sa kažu sa he štetno . Ajmo malo drugačije . Da li je štetna hrana koju jedemo ? Voda koju pijemo ? Vazduh koji dišemo ? Svi radio talasi koji već decenijama postoje .
    U Južnoj Koreju pustise tu mrežu pa ne čusmo da ljudi padaju mrtvi ulicama .
    Napravio bi paralelu sa antivakcinasima . Zar najgkasnija nije bila ona pevaljka ? Čak ni ljekar čak ni imunolog to ne može znati . Zato služe naučne labaratirije i mnogo mnogo rada na terenu da bi rezultati bili validni .
    Istu priču smo slušali kad su se uvodile prve bazne stanice a tek za 3G sto je bilo .
    Eto ja im dam da na moji kucu stave stanicu . Pa ću saznati hel štetno ili ne .
    Valjda je sviha jasno da će stići i 6G i 7G i tako dalje kako se budu razvijali autonomni automobili , autobusi , kamioni i slično .
    Neću dozivjeti ali u drugoj polovini vijeka teško da će postojati zanimanje vozač pilot i slično . Budimo realno ljudi su skupi i prave greske , već sada postoji tehnologija za vozila bez vozača u velikom broju ali trenutno je cijena problem . Ako u jednom trenutku imate stotinu hiljada takvih vozila naravno da će trebati ogromne brzine i ping koji je mnogo manji od jedan .
    Jedino se bojim za nas , mi ćemo se raspravljati Milo ili Momir i slične gluposti . U banke odavno ne ulazim ali morao sam zbog penzije da prenesem sa poste u banku i za nevjerovat koliko ljudi placa račune na šalteru ! Zona sumraka . I to obrazovani školovani , ali j dalje ne vjeruju el plaćanju kao sto ne vjeruju karticama a tek plaćanje preko neta ( većina će vam reci da je ti sigurna kradja ) !
    Često čitam podrugljive komentare o Kini a recimo oni daleko najviše na svijetu koriste plaćanje sa mobilnim . Kod nas nešto bilo krenulo ali podrška trgovina je izostala .

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitanje ? Mreza...
    By EOPOMALO in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 17-07-11, 19:33
  2. Mreza za odbojku?
    By Igi in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 22-05-11, 16:34
  3. N900 mreza ?
    By Springfild in forum Nokia
    Replies: 1
    Last Post: 18-04-11, 13:29
  4. ad-hoc mreza
    By DJuzla in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-11, 11:57
  5. 068 mreza
    By SRGA in forum Operatori
    Replies: 29
    Last Post: 23-11-05, 21:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •