Vecina ljudi se slaze da je sistem truo I da mora da se mijenja. Vjerujte da je vecina ljudi koji glasaju DPS, a sa kojima sam pricao, stava da ovo cudo od stanja u drustvu mora da se mijenja, da su svjesni korupcije I svega isto kao I mi, ali imaju strah od toga ko ce doci na vlast (citajte strah od DF).

E sad, ovi protesti su gradjanski, ne predvodi ih opozicija, I ovo je mozda prilika da se na tim protestima iznesu neki realni, nikako maksimalisticki, zahtjevi, a koji bi bili prihvatljivi za 90% stanovnistva. Ovo bi znacilo I mogucnost drasticnog omasovljavanja protesta I dovodjenja do tolikog nivoa pritiska da stvarno I dodje do promjena.

Ja bih da mi odje sa foruma izbacimo par opcija o tome na koji nacin vidimo promjenu ovog trulog sistema, odnosno sta bi po nama trebali biti konkretni I realni zahtjevi sa protesta.

Kako ja otvaram temu, evo da se upisem prvi.


Ima nas odje raznih, ali slozicemo se da se narod u Crnoj Gori nikad nece sloziti oko identitetskih pitanja, zato to odmah rijesiti na nacin da identitetska pitanja ostavljamo po strani. Ako neko misli da je najbitnije sad da rjesavamo ta neka pitanja, dok se drzava raspada, taj je za Dobrotu.

Dakle:

1)Ostavke predsjednika drzave, Ivice Stankovica I Katnica, Blaza Jovanica, Radoja Zugica I onog Radonjica u ASKa, vracanje starih clanova savjeta RTCG. Ne pomenuh ostavku Markovica jer bi on mogao biti premijer ispred DPS u sistemu rotacije. Za ostavke dodajte po zelji....

2) a) Trazi se formiranje vlade nacionalnog jedinstva (tehnicka vlada) dje bi usle sve politicke partije uz rotaciju vlast I opozicija na mjestu premijera svakih 6 mjeseci. Dok je premijer iz jedne opcije svi podpredsjednici su iz druge, pa opet rotacija. b)ekspertska vlada. Licno mi je bliza ideja ekspertske vlade ali mislim da je opcija pod a) realnija

3)Cilj vlade mora biti stvaranje slobodnog I demokratskog drustva sa prevashidnim ciljem sto brzeg ulaska u EU. (Ovdje se izmedju redova cita da se spoljna politika ne mijenja jer onaj ko hoce u EU mora da uskladjuje svoju SP sa onom koju vodi EU).

4)ispitivanje porijekla imovine svih javnih funkcionera I partijskih funkcionera (vlast I opozicija), kao I svih gradjana sa imovinom vecom od 200 hiljada eura

5)ukidanje naknade za MHE

6)Identitetska pitanja se ostavljaju po strani do ulaska u EU, a nakon toga ce se rjesavati u skladu sa dobrom praksom EU.




Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk