Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 83

Thread: Podijeljeno Hrišćanstvo

  1. #1
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default Podijeljeno Hrišćanstvo

    Gledano generalno, koga Crnogorci danas više podržavaju - Srpsku Pravoslavnu Crkvu ili Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu i zašto?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Samo je jedna crkvA.Pravoslavna.
    Svako ko dijeli crkve i gleda u koju ce uc Ne treba ni da ulazi.To sto prave podjele to je drugo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Evo da ti odgovorim iako se nisam vec poduze vreme doticao ove teme. U Crnoj Gori zive oni koji se izjasnjavaju kao Crnogorci i oni koji se izjasnjavaju kao Srbi. I svako normalno naginje ka svojoj crkvi. Ti kao Hrvatica si prirodno naklonjena crnogorskoj strani a mozda kao neki ekstremniji Crnogorci mislis da crnogorski Srbi ne postoje ali cu da pretpostavim da to nije slucaj. Da li je sada jasnije?

    I jos nesto, ja kao neko ko je krsten u pravoslavnoj veri i 4 godine slusao veronauku odgovorno kazem i tvrdim da je sva poenta, ne samo pravoslavlja nego i bilo koje druge religije verovanje u vecni zivot. I nije dovoljno verovati samo u to, nego i verovati na onaj nacin kao sto ti tvoja vera to objasnjava i i verovanje u pravila koja ti nalaze uz strogo pridrzavanje tih istih pravila. Tako da, vi potpuno ubedjeni vernici manite se interneta i vise se drzite svoje vere, nije vam valjda za tih nekoliko decenija sto vam je ostalo bas toliko zapelo kad vas vec ceka vecna uzivancija u Raju.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    U Srpskoj pravoslavnoj crkvi se pri krstenju ne mozes izjasniti kao Crnogorac, dok u lupam Grckoj ili Ruskoj mozes... Za CPC ne znam, mada je vjerovatno slicno jer im udaraju kontru.

    E tu je davno predjena granica zdrave religije i zaslo se u politiku, zar ne?

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Gledano generalno, koga Crnogorci danas više podržavaju - Srpsku Pravoslavnu Crkvu ili Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu i zašto?
    To je čisto političko pitanje
    Činjenica da je CPC postojala do 1920 god. kad je nasilno aneksirana
    Činjenica da je sva crkvena imovina starija od 99 godina imovina CPC isto kao što je činjenica da je nikad neće dobiti nazad
    100 godina indoktrinacije se teško briše


    Što se mene tiče i jedna i druga i treće i 148 nestale sa planete
    Last edited by Rakun; 26-01-19 at 01:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Evo da ti odgovorim iako se nisam vec poduze vreme doticao ove teme. U Crnoj Gori zive oni koji se izjasnjavaju kao Crnogorci i oni koji se izjasnjavaju kao Srbi. I svako normalno naginje ka svojoj crkvi.
    Samo što broj "srba" u Crnoj Gori veoma varira. Srbi u Crnoj Gori veze sa srpskom nacijom nemaju, to su politički srbi.
    Prije ratova na prostorima ex YU broj Srba i possrbica u Crnoj Gori je bio 3%, rast procenta na 9% se poklopio sa ratom u Hrvatskoj i Bosni, nagli skok na 30% se poklopio sa ratom na Kosovu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Samo je jedna crkvA.Pravoslavna.
    Svako ko dijeli crkve i gleda u koju ce uc Ne treba ni da ulazi.To sto prave podjele to je drugo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Nije narod napravio podjelu već crkve
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #8
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Vjera i nacionalnost ne bi trebalo da uopste imaju dodirnih tacaka. Ali!!! SPC zloupotrebljava "naivnost" naroda i danas je najvece uporiste srpske AGRESIJE na crnogorsku teritoriju! Nije njih uopste stalo jesmo li mi Crnogorci ili Srbi. Njih jedino interesuje obala Jadrana. A to sto su na sve nacine i NE BIRAJUCI SREDSTVA ubijedili dobar dio Crnogoraca(da ne kazem veci dio) da su srpskog porijekla..... je samo njihovo pokrice. Ne interesuje njih i nikad ih nije ni interesovao covjek kao COVJEK, njih samo interesuje materijalna dobit. Ovo im je maticni broj GENETIKE!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Hvala vam na odgovorima. Nisam ja znala da je za vas toliko bolno pričati o tome.
    Imam i ja veze s CG po majčinoj liniji, pa imam i pravo ovdje nešto napisati, a ne samo primati
    ksenofobične komentare u inbox.

    Nikako ne mogu pojmiti da Crnogorac može više osjećati pripadnost SPC nego CPC.
    Nisu to nikakve podjele, nego se radi u autokefalnosti. (sam sebi glava).
    Razumijem da ima dosta Srba u CG, razumijem i da ima miješanih brakova, ali zar se treba zatrti svoje
    da bi živio u tzv.miru?
    Ma ne mrzim ja Srbe, znam da je SPC 100g.imala glavnu riječ u CG, te da je CPC ukinuta nasilno,
    ali se pitam zašto se ne može naći mirno rješenje između tih dviju crkava?
    Članak koji sam navela govorio je o velikosrpskoj ideji koja se širila u RH devedesetih, ali i danas jer njihovi
    poglavari pjevaju četničke pjesme usred RH.

    Ujak od moje mame koji je živio u Kotoru, nikad nije dopustio da netko za njega kaže da je Srbin,
    dok su njegove dvije sestre koje su prave Crnogorke, udale se za Srbe - veće Srpkinje od samih Srba.
    Ja to ne mogu razumjeti.

    Poštuj tuđe, voli svoje.
    Žalostan je narod tko nije svjestan sebe i svoga identiteta.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Crkveni kanoni su nešto sasvim posebno, tako da CPC nije kanonska u okvirima pravoslavne crkve, kao ni MPC (Makedonska pravoslavna crkva).
    Jednostavno prvi među jednakima Patrijarh vaseljenske patrijaršije Vartolomej mora da izda TOMOS o kanonizaciji CPC, sve dok se to ne desi ona može da funkcioniše kao kakav NVO. Zanimljiva je teza o crkvama (sakralni objekti) pre 1920 godine i CPC. Pa tek tada nije postojala nikakva CPC a Vladike su bile pastiri eparhija, mitropolija.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nakon Ukrajinske PC, pitanje je dana kad će biti priznata i Makedonska PC.
    No, carigradski patrijarh nije naklonjen Crnogorskoj PC.
    Ipak, Carigrad je priznao da je Crnogorska PC bila autokefalna.
    Izjava Carigradske patrijaršije iz 1920g:
    “U granicama ovog Ujedinjenog Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca ušle su i autokefalne pravoslavne crkve, Karlovačka i Crnogorska, kao i dvije dalmatinske eparhije, Zadarska i Kotorska”.

    Pitanje CPC je i pitanje samoostvarenja crnogorske nacije i države, ali i oslobođenja od srpskog utjecaja.
    Iz svega ovoga, ako se gleda šire, jasno je da se velikosrpska ideja širila, ali i danas nastoji učvrstiti/širiti kroz SPC,
    pa joj samosazrijevanje naroda ili očitovanja samomislećih ljudi ne idu na ruku (da ne kažem, diže kosu na glavi).
    Za sada SPC ima podršku u carigradskom patrijarhu Bartolomeju, ali i Crnogorska PC bi trebala biti svjesna da se ideja i stvarnost autokefalne
    crkve rađa u samome narodu (proces - odgoj - obrazovanje - obitelj), te da njena obnova autokefalnosti neće pasti s neba pisanjem Tomosa Carigradskog patrijarha.
    Treba činiti, raditi, svjedočiti u samoj kolijevci naroda, pa su poprišta najveće borbe upravo u odgojno-obrazovnim institucijama u kojima se vrlo lako mogu širiti (u ovom slučaju) prosrpske ideje.
    Vjerski odgoj u obitelji je važan i to je mjesto oblikovanja vjerskih i nacionalnih stavova.
    To je velik posao.
    Osobno mislim da je Crna Gora zaslužila obnovu svoje autokefalne crkve, ali i da treba njegovati zdrave i dijaloške odnose sa SPC.
    I nisu to nikave separatističke i suverenističke ideje, već povratak na izvore - slavnoj crnogorskoj povijesti.
    Uostalom, zašto jedna narod ne bi smio biti slobodan i ne bi mogao imati svoju crkvu?!
    No, ako on sam to ne želi, neka mu bude onako kako želi.

    Bilo bi dobro da se ovdje pokažu argumenti onih koji su ZA SPC u CG.
    Što bi pravoslavlje u CG dobilo, a što izgubilo uspostavom autokefalnosti CPC?
    U čemu je prednost i dobitak pravoslavlja u CG da u njoj i dalje djeluje SPC kao ona koja uključuje Crnogorce kao pravoslavce?

    https://www.jutarnji.hr/magazin/nako...rbiji/7828449/
    Last edited by naftali; 26-01-19 at 11:30.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Nakon Ukrajinske PC, pitanje je dana kad će biti priznata i Makedonska PC.
    No, carigradski patrijarh nije naklonjen Crnogorskoj PC.
    Ipak, Carigrad je priznao da je Crnogorska PC bila autokefalna.
    Izjava Carigradske patrijaršije iz 1920g:
    “U granicama ovog Ujedinjenog Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca ušle su i autokefalne pravoslavne crkve, Karlovačka i Crnogorska, kao i dvije dalmatinske eparhije, Zadarska i Kotorska”.

    Pitanje CPC je i pitanje samoostvarenja crnogorske nacije i države, ali i oslobođenja od srpskog utjecaja.
    Iz svega ovoga, ako se gleda šire, jasno je da se velikosrpska ideja širila, ali i danas nastoji učvrstiti/širiti kroz SPC,
    pa joj samosazrijevanje naroda ili očitovanja samomislećih ljudi ne idu na ruku (da ne kažem, diže kosu na glavi).
    Za sada SPC ima podršku u carigradskom patrijarhu Bartolomeju, ali i Crnogorska PC bi trebala biti svjesna da se ideja i stvarnost autokefalne
    crkve rađa u samome narodu (proces - odgoj - obrazovanje - obitelj), te da njena obnova autokefalnosti neće pasti s neba pisanjem Tomosa Carigradskog patrijarha.
    Treba činiti, raditi, svjedočiti u samoj kolijevci naroda, pa su poprišta najveće borbe upravo u odgojno-obrazovnim institucijama u kojima se vrlo lako mogu širiti (u ovom slučaju) prosrpske ideje.
    Vjerski odgoj u obitelji je važan i to je mjesto oblikovanja vjerskih i nacionalnih stavova.
    To je velik posao.
    Osobno mislim da je Crna Gora zaslužila obnovu svoje autokefalne crkve, ali i da treba njegovati zdrave i dijaloške odnose sa SPC.
    I nisu to nikave separatističke i suverenističke ideje, već povratak na izvore - slavnoj crnogorskoj povijesti.
    Uostalom, zašto jedna narod ne bi smio biti slobodan i ne bi mogao imati svoju crkvu?!
    No, ako on sam to ne želi, neka mu bude onako kako želi.

    Bilo bi dobro da se ovdje pokažu argumenti onih koji su ZA SPC u CG.
    Što bi pravoslavlje u CG dobilo, a što izgubilo uspostavom autokefalnosti CPC?
    U čemu je prednost i dobitak pravoslavlja u CG da u njoj i dalje djeluje SPC kao ona koja uključuje Crnogorce kao pravoslavce?

    https://www.jutarnji.hr/magazin/nako...rbiji/7828449/
    Koja je to "Karlovačka autokefalna crkva"? Mislim da ne čitaš sa razumevnjem.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    Koja je to "Karlovačka autokefalna crkva"? Mislim da ne čitaš sa razumevnjem.
    Uguglaj.
    Last edited by naftali; 26-01-19 at 13:59.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Hvala vam na odgovorima. Nisam ja znala da je za vas toliko bolno pričati o tome.
    Imam i ja veze s CG po majčinoj liniji, pa imam i pravo ovdje nešto napisati, a ne samo primati
    ksenofobične komentare u inbox.

    Nikako ne mogu pojmiti da Crnogorac može više osjećati pripadnost SPC nego CPC.
    Nisu to nikakve podjele, nego se radi u autokefalnosti. (sam sebi glava).
    Razumijem da ima dosta Srba u CG, razumijem i da ima miješanih brakova, ali zar se treba zatrti svoje
    da bi živio u tzv.miru?
    Ma ne mrzim ja Srbe, znam da je SPC 100g.imala glavnu riječ u CG, te da je CPC ukinuta nasilno,
    ali se pitam zašto se ne može naći mirno rješenje između tih dviju crkava?
    Članak koji sam navela govorio je o velikosrpskoj ideji koja se širila u RH devedesetih, ali i danas jer njihovi
    poglavari pjevaju četničke pjesme usred RH.

    Ujak od moje mame koji je živio u Kotoru, nikad nije dopustio da netko za njega kaže da je Srbin,
    dok su njegove dvije sestre koje su prave Crnogorke, udale se za Srbe - veće Srpkinje od samih Srba.
    Ja to ne mogu razumjeti.

    Poštuj tuđe, voli svoje.
    Žalostan je narod tko nije svjestan sebe i svoga identiteta.
    Koliko poznajem istoriju ta kako kažeš velikosrpska ideja bila je ostvarena stvaranjem Kraljevine SHS u koju su primljeni Hrvati i Slovenci ali se nisu borili za istu već su bili na strani austrougarske monarhije ..poražene u tom nesretnom ratu koju je inicirala objavom rata Srbiji.Srbima je bila bolja opcija stvaranje samostalne države ..ne znam koji je razlog bio da su udruže jer se kasnije izgubio na svim poljima od ubistva kralja smisao.. kako kažeš velikosrpske ideje.Ne sumnjam da su prava građana zagarantovana u regionu i samo bog zna gdje su više ta prva oskudna kako pre 30 g tako i danas.
    Bog ne ubija one koje ne prokažu oni koji su mu bliži..

  15. #15
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Taj spor izmedju CPC i SPC je sigurno najvise oko imovine, da ne kazem skoro iskljucivo zbog toga. Mada sigurno da je dosta bitno i koliko ce ljudi uspeti svako da privoli na svoju stranu...
    Eto, i posle obicnim ljudima treba neko da poruci da zive hriscanske zivote i da rade sve onako kako Biblija nalaze... Najvisi crkveni velikodostojnici, oni koji bi prosto morali da imaju zagarantovanu VIP lozu u Raju a toliko se prepiru i spore oko blagodeti koje pruza Carstvo Zemaljsko.
    Da li se to njima nesto ne zuri u Carstvo Nebesko kad im je toliko stalo do ovozemaljskog zivota ili nisu ni oni nesto ubedjeni u tu svoju verziju, ko zna sta je u pitanju. Ali dokle god ce biti ljudi koji ce im davati pare i na taj nacin kupovati sopstveno vecno spasenje do tada cemo i dalje slusati o crkvama i o tome ko tu kome sta duguje i ko tu koga priznaje ili ne priznaje.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Žalosno se stvari događaju na ovome portalu.
    Ljudi umjesto da ovdje argumentirano pišu,
    obraćaju se osobi privatnim porukama ili reputacijskim komentarima
    jer osoba govori o autokefalnosti Crnogorske pravoslavne crkve.

    Ljudi na crnogorskom portalu i u Crnoj Gori
    su protiv autkefalnosti vlastite crkve?!

    Što se to s pameću i dušom mora dogoditi
    da voliš više tuđe nego svoje?!
    Jedina logična misao bi bila da ovdje komentiraju samo
    Srbi ili ultrasrbski nastrojeni Crnogorci.
    Ili je u pitanju pranje mozgova od strane SPC.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Pravoslavlje

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Žalosno se stvari događaju na ovome portalu.
    Ljudi umjesto da ovdje argumentirano pišu,
    obraćaju se osobi privatnim porukama ili reputacijskim komentarima
    jer osoba govori o autokefalnosti Crnogorske pravoslavne crkve.

    Ljudi na crnogorskom portalu i u Crnoj Gori
    su protiv autkefalnosti vlastite crkve?!

    Što se to s pameću i dušom mora dogoditi
    da voliš više tuđe nego svoje?!
    Jedina logična misao bi bila da ovdje komentiraju samo
    Srbi ili ultrasrbski nastrojeni Crnogorci.
    Ili je u pitanju pranje mozgova od strane SPC.
    Ja ne znam u kojoj ti i vaterpolisti Zvezde dimenziji živite. Pricati o crkvama u jednom duboko podjeljenom drustvu ili obući dres srpskog kluba tamo gdje znas da su rane jos svjeze nije previse inteligentno. Bez obzira koliko si u pravu i kolika prava imaš. To kad budeš u Šveckoj. Svaka osuda za svaku vrstu nasilja bilo verbalnog ili fizičkog ali izigravati švedjanina na Balkanu... To se obicno zavrsi skokom u more ili negativnim reputacijama. Ovdje uopste ne govorim da li si u pravu za sukob SPC i CPC vec samo da se prestanes iznenadjivati necim sto je za ocekivati. Ali ako mislis da treba da istrajes ti nastavi mada ne vidim svrhu zaista.
    Last edited by Caesar; 12-02-19 at 18:15.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nisam znala da imate tolike rane od Crnogorske Pravoslavne Crkve koja je ukinuta prije sto godina.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Čemu služe popovi, tj koja je njihova svrha.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Da slave euharistiju/liturgiju po kojoj se uprisutnjuje uskrsli Isus Krist (to ne može nitko osim njih),
    da tumače Sveto pismo, pomažu ljudima, svjedoče Kristovu poruku, da čuvaju i razvijaju nacionalni identitet/kulturu
    koja je bitno kršćanska, da odgajaju, čitaju znakove vremena i u svjetlu Kristova nauka ih tumače..itd.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    E hebi ga, ima li kakva definicija koju dijete može razumjet?

  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Pravoslavlje

    Quote Originally Posted by remark View Post
    E hebi ga, ima li kakva definicija koju dijete može razumjet?
    Pop/Sveštenik: čiko u crnom od kojeg mozes da dobijes po guzi.

    Ne znam uklapa li ti se ova definicija u svijetlu aktuelnih desavanja u hrišćanskim crkvama a vezano za pedofiliju
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ima bih ja svoju definiciju nego je ne smijem saopštit jer će me reći majci

  24. #24
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naftali
    Da slave euharistiju/liturgiju po kojoj se uprisutnjuje uskrsli Isus Krist (to ne može nitko osim njih),
    da tumače Sveto pismo, pomažu ljudima, svjedoče Kristovu poruku, da čuvaju i razvijaju nacionalni identitet/kulturu
    koja je bitno kršćanska, da odgajaju, čitaju znakove vremena i u svjetlu Kristova nauka ih tumače..itd.
    Euharistija или причешће, представља облик симпатетичке магије, где се крв и месо људске жртве замењују вином и хлебом. Вече пре причешћа један или више свештеника изговарају/зазивају име "бога" религије којој припадају молећи га да својом свешћу-енергијом испуни вино и хлеб намењени сутрашњем причешћу.

    "И, шта је ту чудно"? - упитаће се сваки верник.

    "То" што се одазива на име које изговара/призива свештеник, није оно,тј. онај, за кога они мисле да ће им се јавити.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nije više ni magija ono što je bila.....https://www.dnevno.hr/magazin/zaniml...FuRVaIHwwUedSg

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. bazen-termin za građanstvo?
    By UltrasTito in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 02-11-09, 23:50
  2. Hrišćanstvo
    By rockstar in forum Istorija
    Replies: 36
    Last Post: 05-07-09, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •