Results 1 to 11 of 11

Thread: Cetinjski majstori

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default Cetinjski majstori

    Podje covjek kod elektricara da vidi zasto mu se svaki drugi dan iz cista mira gasi motor (pri tome da napomenem da je laicki ustanovljeno da je vjerovatno jedan kabal koji ima labav kontakt jer kad njega malo ''cacka'' obicno poslije toga upali). I cetinjski majstor elektricar mu kaze ''moze biti da je do toga, mozda je i do neceg drugog, ali najbolje je da ti meni dovedes auto kad se ugasi da mi ne bi gatali''???!!!
    Znaci, ako povucemo paralelu covjek-auto, jer majstor za kola je isto sto i doktor za covjeka, trebalo bi kad podjemo kod doktora da nam kaze ''mozda ti je grlo, mozda imas rak, ali najbolje je da dodjes kad umres da mi ne bi gatali''
    E to su cetinjski majstori ...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko sam ja shvatio, kad je elektronika u pitanju...majstor stvarno ne moze utvrditi dje struja ne dolazi dok auto radi.Kad stane, tada idi da vidish koji je kabal u prekidu, t.j. dovedi majstora!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I ja, ili ti sjutra, treba da podjem na put nedje i da mi se auto ugasi kod Bijelog Polja pa da zovnem ''majstora'' da mu kazem ''e legendo utulio mi se auto na granicu sa srbijom oli doci da sad ustanovis kvar''. Nemoj me zezat srece ti, ako neko ne zna da ustanovi kvar onda nije ni primjereno da ga zovemo majstor, a da sam ja, ili ti, ili onaj zbog kojeg sam se i sjetio da postavim post, posao u krsteni servis (tipa Knezevic) ustanovio bi se kvar za 2 minuta. No cetinjski majstori su cetinjski majstori, jedinstveni u svemu!
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A shto bi chinio da ti se bez prethodne spoznaje da ti je neshto u kvaru utuli auto kod BP?

    BTW, kad svi kablovi imaju dovod, onda kvara nema i nema toga Knezevica koji ce utvrdit kvar dje ga nije.U konkretnom sluchaju je problem bio kontakt kablova.Otkad ga isprskashe sprejom auto se ne gasi!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ti sad postavljas hipoteticka pitanja koja nemaju nikakve veze sa onim o cemu govorim. Ne bih cinio nista, pokvario se iz cista mira, kao sto covjeka gadje kap zdravoga, ali ako vec znas da nesto nije u redu zasto ne otkloniti kvar a ne cekati da te zadesi na putu? I ja opet ponavljam, ako majstor ne zna da ustanovi kvar bilo koje vrste, to za mene nije majstor, a ima servisa boga mi koji ce ga ustanoviti, e sad sto smo mi sirotinja pa nam je nemoguca misija dati 100 eura za dijagnostiku motora koja ce utvrditi svaku nepravilno postavljenu izolir traku u autu to je druga stvar
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudji nemote mi zamjerit ,ali koko ja vidjoh svudje nasvijet su "majstori " isti !
    Ja ojdoh sa jednijem drugom u (Swecku/Göteborg) Sa Mercedes AMG kod ovije cuvenije majstora da mu poprave kvar na menjacu (jedno dugme se zaglavilo) ! Prikopcase ga mna kompjuter najmoderniji koji ima i rekose mu da to nije nista i da ce ga kostat dijo 45 eura i ruke 270, OK idemo dalje . Poslije dva tri dana izadje mu racun 3200 Eura skidose menjac (toboze ga renovirase) bez pitanjanja njegovoga i plati ili sud ! No to nije jedinstven slucaj , televizija povede desetak (potpuno ispravnijeh ) auta koje namjerno pokvarise najsitnijjim kvarovima tipa otkacise zicu na kocnice ,ili nedje bilo koju zicicu samo da auto slabije ide ili tesko pali itd itd ,ALI SVE BAGATELA STO DIJETE MOZE POPRAVIT !
    To sve od Forda ,Mecke,Audia, Volva itd itd . E da vidite "filozofa/majstora ,kuku majko racuni po od 300 do 3000 eura za djelove i ruke ! Da im vidite face kad ulete desetak tv reportera sa kamerama i pokazu im toboze KVAROVE na auto hahahahahhahahhah , kako se zacrvene ka rakovi ahahahahh !
    Tako da nije sve trulo u drzavu Crnu Goru vise no u druge "napredne " drzave !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja ne izlazim nidje ni iz kuce a kamoli iz ove nesrecne drzave ali to malo vremena kad dje podjem cujem price po narodu. Kupi covjek reno megan i poslije desetak dana pocne auto da se gasi. Podje on kod mehanicara ovaj mu kaze to ti je kvar za elektricara a elektricar mu kaze instalacija ti je ok idi ti kod mehanicara. On opet podje (ali kod nekog drugog, jer da je Bog imamo ih kroz Cetinje) i kaze sad je poceo da mi pali lampicu od ulja. On mu pregleda motor i kaze e to ti je za elektricara nesto sa instalacijom motor ti je ok. On opet podje (sad kod drugog elektricara) i poslije pregleda ovaj mu kaze ma nema sanse da je do struje, tebi pali lampicu zbog motora. I vozikali su ga tamo-ovamo dok mu nije izgorio motor. I naravno poslije svega ga je uradio u servir renoa. Ne kazem ja da su jedino u cetinje takvi majstori, fusheraja ima svuda, ali govorim o cetinjskim jer su to trenutno oni s kojima se susrijecemo mi koji smo odavde.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I dalje je ubjedljivo najopasnija rabota kad majstor na pitanje koliko ce to kostati kaze: "dogovoricemo se".
    virtuality is under construction.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAGUAL View Post
    I dalje je ubjedljivo najopasnija rabota kad majstor na pitanje koliko ce to kostati kaze: "dogovoricemo se".
    hahaha bas tako ostavi ti auto pa cemo se dogovorit, bice tu nekih sitnih rabota jos ...
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Pa ti vozi auto od Bajica do Doljeg polja tamo ovamo pa daako ti stane u Cetinje a ne put Bijelog Polja
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Knjiga koja je skoro prezentovana javnosti ``OVOGA NEMA NIDJE`` sadrzi upravo nesto za majstore
    auto se pokvarilo i poveo ga covjek kod majstoa, ovaj ga napravio i pita sad vlasnik majstora:`` kolko para``
    majstor: pa daj za sisanje
    poslije dva dana auto se ponovo pokvari, on ponovo kod majstora
    Isto, pita vlasnik kola: ``Majstore kolko sam duzan``?
    Majsto: ``eto tolko da se osisam``
    Vl. auta: ``majstor nesto ti prebrzo kosa raste``

    (ne znam tacno imena, a nijesam kuci da je prenesem u originalu)
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 11:56
  2. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 18:52
  3. Mitropolit-gospodar Petar I-sv.Petar Cetinjski Cudotvorac !
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 13-01-05, 01:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •