Page 72 of 131 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #1776
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    LAŽ!

    Sve što političke partije plaćaju je prevoz svojim pristalicama! (jedini razlog što to rade je što bi u suprotnom od istih svojih glasača bili okarakterisani kao dekoracija milove vlasti i saboteri protesta)

    Ko je platio ozvučenje i binu na posljednjem protestu, ko na prethodnom, a ko na onom trećem unazad?

    Svaki put je platila neka od političkih partija, dok ovi pametnjakovići napamet postavljaju i predstavljaju besmislene uslove i ideje.

  2. #1777
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Polakote ljudi sa tom radikalizacijom! Polakote!
    Ne može to odjednom sve. Vidite li da organizatori nemaju para ozvučenje da iznajme.
    Vidite li da nemaju para 100 postera da zalijepe.

    Ovaj protest je još uvjek u početnoj fazi. Zar ne vidite ljudi u Srbiji mjesecima protestuju prije radikalnog poteza zauzimanja institucije javni servis.
    Oni su imali razlog jer ih vlast mjesecima ignoriše. Za ove proteste se ne može reći da ih vlast ignoriše, a pogotovo ne mjesecima!
    Evo je Đukanović počeo da kmeči iz Berlina kako je potreban dijalog sa ljudima koji protestuju.

    Sad ljudi koji protestuju treba da odigraju pametno.
    Ne smiju bit okarakterisani kao neko ko nije spreman na dijalog.
    Sa Đukanovićem se treba pregovarati, da bi bili etablirani kao ozbiljan pokret koji nije zatvoren za pregovore.
    Naravno posle pregovora koji obavezno moraju biti neuspjeli, treba nastaviti sa protestima.

    Ima se kad za radikalizaciju. Ako se nakon 5-6 mjeseci utvrdi da institucije ignorišu postojanje nezadovoljnih građana, onda se radi blokada institucija (blokada institucija se vrši "BEZ NASILJA").

    Ako nismo spremni da se 5-6 mjeseci borimo mirnim protestima za bolje sjutra onda realno ni ne zaslužujemo bolje sjutra.
    Niko ovdje ne trazi radikalizaciju. Samo skrecemo paznju da ako se ne iskristalise plan djelovanja, imas dvije opcije. Ili da se narod “ospe” ili da se “radikalizuje”.
    Svi vi ovdje pricate institucije, promjena sistema, ignorisanje....
    Pa mi smo vec imali “dovoljno je da vi odete, pa mi da dodjemo(mislim da je sveto ili brajovic 91)”.
    Ako se ulazi u “bitku” ulazi se sa nadam se nekom taktikom, sa nekim planom.
    Ostavka Djukanovica i vlade to jednostavno nije. To je ulaganje apsulutno svega sto imas u jedan potez, bez nekog plana sta ako izgubis.
    Kao sto rekoh, trepnuli su. Sad trpe od DPS masine udarce sa svake strane.
    Last edited by Hell Raiser; 19-03-19 at 10:11.

  3. #1778
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by artemida View Post
    Ko je platio ozvučenje i binu na posljednjem protestu, ko na prethodnom, a ko na onom trećem unazad?

    Svaki put je platila neka od političkih partija, dok ovi pametnjakovići napamet postavljaju i predstavljaju besmislene uslove i ideje.
    Vidim da si opozicini partijski aktivista, tako da ako nije problem skalaj malo, pa tamo u partijske odbore pljujte po organizatorima protesta.

    Opozicija se ne umije ni oko izlaska iz parlamenta dogovorit, a ne sto drugo. Zamislite rasulo kad bi oni drzali govore, pa svako svoju pricu.....

    Vidjeli smo kako opozicija vodi proteste prethodnih godina, tako da "neka hvala ne treba".



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  4. #1779
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Ima se kad za radikalizaciju. Ako se nakon 5-6 mjeseci utvrdi da institucije ignorišu postojanje nezadovoljnih građana, onda se radi blokada institucija (blokada institucija se vrši "BEZ NASILJA").

    Ako nismo spremni da se 5-6 mjeseci borimo mirnim protestima za bolje sjutra onda realno ni ne zaslužujemo bolje sjutra.
    Za 5-6 mjeseci, ovim tempom, na proteste neće bit 1000 ljudi, nismo mi takav narod. Ne tražim radikalizaciju ali tražim da vidim jedan korak naprijed a do sad ga nisam vidio. Ovo do sad je samo je li ili nije više nego prošli put, ima li ili nema zastave apsolutno se ništa ne dešava osim što se malo skače u sars. (******* se na njega).

    A izašao sam svaki put i izlaziću dok budu trajali..

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post
    Nigdje ni jedan mirni protest,a pogotovo ne jedno nedeljni nije donio promjene.Hajde navedite mi jedan.Evo dolazi lijepo vrijeme.Treba početi sa što češćim okupljanjima.Za početak.
    Ima slučajeva u uređenim zemljama. Na balkanu nema a čisto sumnjam da će ikad bit. Govorim o mirnim protestima koji bi trebalo da riješe neko krupnije političko pitanje.

    EDIT: Ispisao sa željom da griješim.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  5. #1780
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vidim da si opozicini partijski aktivista, tako da ako nije problem skalaj malo, pa tamo u partijske odbore pljujte po organizatorima protesta.

    Opozicija se ne umije ni oko izlaska iz parlamenta dogovorit, a ne sto drugo. Zamislite rasulo kad bi oni drzali govore, pa svako svoju pricu.....

    Vidjeli smo kako opozicija vodi proteste prethodnih godina, tako da "neka hvala ne treba".



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ja samo hoću ovdje argumentovanu raspravu, bez laži.

    Tek na posljednjem protestu su bila dva jasna i smislena govora, Glendža i Perović.

    Besmisleniji govori i duži ne mogu biti od onih sa prethodnih protesta, postoje jasna pravila po kojima se drže govor, kako bi energija za vrijeme istih rasla.
    Al mi se još ponašamo kao da smo negdje u sredini prošlog vijeka, i opozicija, a pogotovo organizatori protesta.

    Nisu narod na ulice izveli nesposobni organizatori protesta, niti sujetna opozicija, nego mučno stanje u kom žive. A naravno da je novac kojim opozicija finansira proteste novac građana Crne Gore.

  6. #1781
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  7. #1782
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Cus novac gradjana platit 20 autobusa tj. Gorivo za njih, a sto ti 3000 kineza ne placaju akcize za gorivo, sto su ovi iz depesa napravili 1 300 000 000 duga samo za autoput koji se nikad sam nece isplatit, sto ti naplacuju po 20-30 eura za struju da bi blazo sebi napunio dzepove, e greota boga mi koliko su neki ljudi maloumni.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #1783
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja iza svakog svog posta stojim, a to što pojedini žive u eho-komorama, red Vijesti, red ovog podforuma, red slično raspoloženog neposrednog okruženja, pa je svako razmišljanje mimo "bolje crni đavo nego Milo, sva sredstva dozvoljena" jadno - to ne znači da je to tako u, što bi rekao Katnić, spoljnjem svijetu.

    2015-2016 sam ja bio spreman na svaki način da se suprotstavim onim i ovakvim protestima, i kad bi trpio žestoku ličnu cijenu. Zamisli Gandalfa, samo s druge strane. Prema ovima sam indiferentan, sve dok ne čujem plan za "dan posle" i malo bolje ne sagledam ko je izgledan da potencijalno najviše profitira politički iz eventualne promjene vlasti. Za to je još rano, još se opozicija čačka i pipka, niko još nije naskočio. Ako ovde DF ili Milačić uzmu maha, kao što je u Srbiji Boško Obradović eliminisao Branislava Lečića i Sergeja Trifunovića - eto me na pozicijama iz 2015 za sekund, a ti tvoju đecu śutra vaspitavaj i odvikavaj kako oćeš.

    P.S. Nemam +40 godina, niti blizu.



    EU samo ponavlja da je mjesto dijaloga parlament. Evo i juče onaj Njemac.
    ti prijatelju ako ne vidiš totalni kriminal Milov i njemu bliskih ne znam šta sa tobom diskutovati...

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
    Last edited by NovakRamov; 19-03-19 at 12:21.

  9. #1784
    Join Date
    May 2018
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    izzy maloumni su oni koji ne umiju shvatiti jednu prostu rečenicu.

    Nisam kritikovao to što što se plaćaju protesti. Opoziciji je to dužnost, za to su i plaćeni, za to i dobijaju podršku građana.
    Ne treba od toga praviti posebnu udarnu vijest, ali ne treba ni kriti da su korektni u ovom slučaju, iako se organizatori predstavljaju kao supermeni koji sami sve obavljaju (a pošto nisu dozvoljavali da im se prigovori, trebalo je da prođe 5 protesta da shvate da treba iznajmiti ozvučenje za trg, a ne za kafić).

  10. #1785
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Bas je ubo sustinu. Respect!!!

    Ja cu ga c/p zbog onih koji ne vole linkove da otvaraju, dakle:

    "Kao član Organizacionog tima protesta ‘Oduprise97000’ odgovoriću vam u lično ime šta mislim o vašem pozivu na dijalog.

    Nemam ovlašćenja da govorim u ime cijelog Organizacionog tima, nema ga čak ni gospodin Džemal Perović bez konsultacija sa nama ostalima, iako je lider organizacije.

    Tako mi funkcionišemo, za razliku od vas, jer gdje god da ste vi, tu je skoncentrisana sva moć, uprkos onome što propisuje Ustav.


    Ovo je već drugi vaš poziv na razgovor, dok se premijer Marković, čiju smo ostavku tražili kao i vašu, ne oglašava, iako je po Ustavu njegova pozicija mnogo važnija. Toliko ste se zaboravili u svojoj nelegitimnoj moći da nesvjesno ponižavate premijera. Ili možda svjesno?

    Razgovor sa vama, ja lično nikada ne bih prihvatio, osim u onom momentu u kojem bi dogovorili kad i na koji način ćete podnijeti ostavku. Čak i u tom slučaju, ja ne bih pošao na taj razgovor, ali to su već lični razlozi i amanet mog rahmetli oca, koji je dobio infarkt i umro kada me vaša, a ne vojna, policija hapsila zbog odbijanja učešća u “ratu za mir”, koji, jelte, po vama, nikada nismo vodili. Uprkos tome, onda kada budete silazali sa vlasti ili “padali” (što ne bih volio, uprkos svemu), principijelno ću vam stati u odbranu, jer će oni iz vašeg najbližeg okruženja svaliti svu krivicu isključivo na vas, tražeći da budete linčovani.

    Da se vratim vašim pozivima za razgovor. Prvi poziv je bi ovlaš, onako usput, podcjenjivački, rekao bih. Ovaj drugi, iz Berlina, pokazuje vaš “visoki demokratski kapacitet”, jer su, kažete “protesti legitiman put ispoljavanja političkih interesa i očigledan pokazatelj napretka i demokratije”. Kao i uvijek, jedna priča vam je kada ste kod kuće, druga kada ste vani. Opet, tzv. javni servis, kojeg držite pod punom kontrolom, o navedenim protestima za koje račune polažate u inostranstvu (volite da račune polažete u inostranstvo, rekao bih), izvještava o njima tako kako izvještava, i za mjesec i po, od kada su počeli, još niko iz Organizacionog tima nije pozvan da iznese stavove.

    Zato jesu “čuveni” (plaćeni) analitičari iz regiona. I skoro sve domaće apanažne “patriote”.

    U svojoj izjavi inputirate i da mi samo formalno stojimo iza protesta, da smo u stvari nečije lutke na koncu. Mislite da su takve kvalifikacije dobra osnova za bilo kakav razgovor, sve da ga želimo prihvatiti? A kroz pomenute “analitičare” sa tzv. javnog servisa, razne dnevne novine, analitike, antene i žive istine koje finansirate, povezujete nas čas sa Istokom i Rusijom, čas DF-om, čas Demokratama, Urom, te nekakvim otuđenim centrima moći. Kao jedan od eksponenta tih “otuđenih centara moći” mogu vam reći (što vaše službe u tili čas mogu provjeriti) da vraćam kredit od četiri hiljade eura, na platu službenika Monte Karla od punih 355.00 eura, poslije 33 godine staža. Ušteđevine nemam, vozim automobil, nepreveden, dobijen na poklon, tržišne vrijednosti od oko 500.00 eura. Živim u naslijeđenoj očevoj kući koja je pred urušavanjem. Drugih nekretnina nemam.

    Vi, iz neotuđenih centara moći, nosite sat od 100.000 eura, mimo zakonskih procedura ste podigli vilu na porodičnom imanju i renovirali staru kuću, posjedujete ogroman stan, otvarate of-šor firme na Kipru (iako pogiboste za Crnu Goru), možda ćete kupiti vilu (kažem možda, pozivajuću se na vašu izjavu) pod Goricom, vrijednu nekoliko miliona eura, brat vam je bankar i vlasnik milionskih nekretnina, sestra najplaćeniji advokat u Crnoj Gori, sin uspješan biznismen koji će graditi minihidrocentrale koje ću ja dotirati, svi kumovi su vam milioneri, drugovi, prijateljice…

    I ja i mi smo iz otuđenih centara moći, vi iz neotuđenih!? Uz sve to, predstavljate se socijalistom (Demokratska partija socijalista)!

    U vašoj izjavi pozivate se na borbu kroz institucije i vlast dobijenu na izborima.

    Institucije u Crnoj Gori su mrtvo slovo na papiru, pod totalnom su, što partijskom, što kontrolom vas lično. Zbog toga, pored ostalog, i protestujemo. Da institucije budu institucije, nezavisne i u službi građana i građanki koji su nosioci suvereniteta u državi, a ne vas, vaše ili bilo koje druge partije.

    Što se tiče izbora i izbornog legitimiteta – nemate ga. Na vlast ste došli ulicom i klasičnim pučem, a svi izbori od tada su bili jedna obična farsa za koje ste uvijek tražili dokaze da su farsa. Kroz aferu “Snimak” i aferu “Koverta”, ti dokazi su postali jasni i pravnim laicima, ali lažni ASK, lažni Specijalni državni tužilac i druge lažne institucije, umjesto da procesuiraju i vas i partiju, čak možda zabrane njen rad zbog kršenja osnovnog Ustavnog načela – prava na izražavanje slobodne volje putem slobodnih izbora, zamajavaju i zabavljaju javnost sa nominalno veoma ozbiljnih funkcija koje pokrivaju, izjavama i (ne)činjenjima koje dezavuišu i urušavaju samu državu. Istu onu državu za koju vi kao pogiboste, sa istim žarom sa kojim ste ginuli i za prethodne tri koje su nestale za vrijeme vaših rotirajućih mandata na najodgovornijim funkcijama.

    Navodite i da se želite suprostaviti “onima koji žele da konzerviraju procese i da zadrže i Crnu Goru i Zapadni Balkan van EU”. Upravo vi i vaše kolege iz regiona, protiv kojih se protestvuje, napravili ste od država svoje privatne prćije koje godinama stoje na slijepom kolosjeku, usput nas uvodeći u dužničko ropstvo.

    Da vas podsjetim, bez ekonomske nezavisnosti nema ni bilo koje druge, a rasprodali ste sve što se moglo rasprodati, do guše nas zadužili, ne stvarajući novu vrijednost. Tako zadužena država je isto kao enormno zadužen pojedinac – ni jedno ni drugo ne mogu biti nezavisni. Kada bi samo par mjeseci međunarodne institucije prestali da nas kreditiraju, vi bi pali, kao i bilo koja druga vlast koja dođe poslije vas. Tako izgleda, u najkraćem, naša nezavisnost.

    Poglavlja 23 i 24 vi ne možete ispuniti, jer su kriminal i korupcija, zahvaljujući vama lično i vašoj partiji, utkani u sve pore društva.

    Drugi čovjek partije vam je priznao da je bio na čelu organizovane kriminalne grupe koja je oštetila “voljenu” vam državu (muzaru) za desetine miliona eura. I tu ste, očigledno, napravili dil sa njim i “institucijama”, jer umjesto u zatvoru, on (Marović) se “liječi” po beogradskim kafanama.

    Slobodni izbori i vladavina prava je ono o čemu mi sanjamo i za što se kroz ove proteste borimo. Zato će vam, siguran sam, upravo oni koji su vas iz svojih stabilokratskih i geostrateških interesa podržavali svih ovih godina, uskoro upozoriti da morate da odete. A dosta vas je bilo pa da ste sve pozlatili, a ne uništili. Postali ste teret i balast čak i njima. Što prije to shvatitite, to bolje za vas i sve nas. Jer mi smo država, građani su država a ne bilo koja partija ili vi lično.

    Zato očekujemo vašu brzu ostavku, ali i ostavku premijera Markovića.

    Svi ostali u “lancu ishrane” će brzo poći vašim stopama i ovo društvu onda ima šansu da najzad ozdravi i istinski ispuni proklamovane ciljeve i pregovaračka poglavlja. Ne zbog Brisela ili bilo kog drugog, već zbog nas samih."



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #1786
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jehehehehehehe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #1787
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Bas je ubo sustinu. Respect!!!

    Ja cu ga c/p zbog onih koji ne vole linkove da otvaraju, dakle:

    "Kao član Organizacionog tima protesta ‘Oduprise97000’ odgovoriću vam u lično ime šta mislim o vašem pozivu na dijalog.

    Nemam ovlašćenja da govorim u ime cijelog Organizacionog tima, nema ga čak ni gospodin Džemal Perović bez konsultacija sa nama ostalima, iako je lider organizacije.

    Tako mi funkcionišemo, za razliku od vas, jer gdje god da ste vi, tu je skoncentrisana sva moć, uprkos onome što propisuje Ustav.


    Ovo je već drugi vaš poziv na razgovor, dok se premijer Marković, čiju smo ostavku tražili kao i vašu, ne oglašava, iako je po Ustavu njegova pozicija mnogo važnija. Toliko ste se zaboravili u svojoj nelegitimnoj moći da nesvjesno ponižavate premijera. Ili možda svjesno?

    Razgovor sa vama, ja lično nikada ne bih prihvatio, osim u onom momentu u kojem bi dogovorili kad i na koji način ćete podnijeti ostavku. Čak i u tom slučaju, ja ne bih pošao na taj razgovor, ali to su već lični razlozi i amanet mog rahmetli oca, koji je dobio infarkt i umro kada me vaša, a ne vojna, policija hapsila zbog odbijanja učešća u “ratu za mir”, koji, jelte, po vama, nikada nismo vodili. Uprkos tome, onda kada budete silazali sa vlasti ili “padali” (što ne bih volio, uprkos svemu), principijelno ću vam stati u odbranu, jer će oni iz vašeg najbližeg okruženja svaliti svu krivicu isključivo na vas, tražeći da budete linčovani.

    Da se vratim vašim pozivima za razgovor. Prvi poziv je bi ovlaš, onako usput, podcjenjivački, rekao bih. Ovaj drugi, iz Berlina, pokazuje vaš “visoki demokratski kapacitet”, jer su, kažete “protesti legitiman put ispoljavanja političkih interesa i očigledan pokazatelj napretka i demokratije”. Kao i uvijek, jedna priča vam je kada ste kod kuće, druga kada ste vani. Opet, tzv. javni servis, kojeg držite pod punom kontrolom, o navedenim protestima za koje račune polažate u inostranstvu (volite da račune polažete u inostranstvo, rekao bih), izvještava o njima tako kako izvještava, i za mjesec i po, od kada su počeli, još niko iz Organizacionog tima nije pozvan da iznese stavove.

    Zato jesu “čuveni” (plaćeni) analitičari iz regiona. I skoro sve domaće apanažne “patriote”.

    U svojoj izjavi inputirate i da mi samo formalno stojimo iza protesta, da smo u stvari nečije lutke na koncu. Mislite da su takve kvalifikacije dobra osnova za bilo kakav razgovor, sve da ga želimo prihvatiti? A kroz pomenute “analitičare” sa tzv. javnog servisa, razne dnevne novine, analitike, antene i žive istine koje finansirate, povezujete nas čas sa Istokom i Rusijom, čas DF-om, čas Demokratama, Urom, te nekakvim otuđenim centrima moći. Kao jedan od eksponenta tih “otuđenih centara moći” mogu vam reći (što vaše službe u tili čas mogu provjeriti) da vraćam kredit od četiri hiljade eura, na platu službenika Monte Karla od punih 355.00 eura, poslije 33 godine staža. Ušteđevine nemam, vozim automobil, nepreveden, dobijen na poklon, tržišne vrijednosti od oko 500.00 eura. Živim u naslijeđenoj očevoj kući koja je pred urušavanjem. Drugih nekretnina nemam.

    Vi, iz neotuđenih centara moći, nosite sat od 100.000 eura, mimo zakonskih procedura ste podigli vilu na porodičnom imanju i renovirali staru kuću, posjedujete ogroman stan, otvarate of-šor firme na Kipru (iako pogiboste za Crnu Goru), možda ćete kupiti vilu (kažem možda, pozivajuću se na vašu izjavu) pod Goricom, vrijednu nekoliko miliona eura, brat vam je bankar i vlasnik milionskih nekretnina, sestra najplaćeniji advokat u Crnoj Gori, sin uspješan biznismen koji će graditi minihidrocentrale koje ću ja dotirati, svi kumovi su vam milioneri, drugovi, prijateljice…

    I ja i mi smo iz otuđenih centara moći, vi iz neotuđenih!? Uz sve to, predstavljate se socijalistom (Demokratska partija socijalista)!

    U vašoj izjavi pozivate se na borbu kroz institucije i vlast dobijenu na izborima.

    Institucije u Crnoj Gori su mrtvo slovo na papiru, pod totalnom su, što partijskom, što kontrolom vas lično. Zbog toga, pored ostalog, i protestujemo. Da institucije budu institucije, nezavisne i u službi građana i građanki koji su nosioci suvereniteta u državi, a ne vas, vaše ili bilo koje druge partije.

    Što se tiče izbora i izbornog legitimiteta – nemate ga. Na vlast ste došli ulicom i klasičnim pučem, a svi izbori od tada su bili jedna obična farsa za koje ste uvijek tražili dokaze da su farsa. Kroz aferu “Snimak” i aferu “Koverta”, ti dokazi su postali jasni i pravnim laicima, ali lažni ASK, lažni Specijalni državni tužilac i druge lažne institucije, umjesto da procesuiraju i vas i partiju, čak možda zabrane njen rad zbog kršenja osnovnog Ustavnog načela – prava na izražavanje slobodne volje putem slobodnih izbora, zamajavaju i zabavljaju javnost sa nominalno veoma ozbiljnih funkcija koje pokrivaju, izjavama i (ne)činjenjima koje dezavuišu i urušavaju samu državu. Istu onu državu za koju vi kao pogiboste, sa istim žarom sa kojim ste ginuli i za prethodne tri koje su nestale za vrijeme vaših rotirajućih mandata na najodgovornijim funkcijama.

    Navodite i da se želite suprostaviti “onima koji žele da konzerviraju procese i da zadrže i Crnu Goru i Zapadni Balkan van EU”. Upravo vi i vaše kolege iz regiona, protiv kojih se protestvuje, napravili ste od država svoje privatne prćije koje godinama stoje na slijepom kolosjeku, usput nas uvodeći u dužničko ropstvo.

    Da vas podsjetim, bez ekonomske nezavisnosti nema ni bilo koje druge, a rasprodali ste sve što se moglo rasprodati, do guše nas zadužili, ne stvarajući novu vrijednost. Tako zadužena država je isto kao enormno zadužen pojedinac – ni jedno ni drugo ne mogu biti nezavisni. Kada bi samo par mjeseci međunarodne institucije prestali da nas kreditiraju, vi bi pali, kao i bilo koja druga vlast koja dođe poslije vas. Tako izgleda, u najkraćem, naša nezavisnost.

    Poglavlja 23 i 24 vi ne možete ispuniti, jer su kriminal i korupcija, zahvaljujući vama lično i vašoj partiji, utkani u sve pore društva.

    Drugi čovjek partije vam je priznao da je bio na čelu organizovane kriminalne grupe koja je oštetila “voljenu” vam državu (muzaru) za desetine miliona eura. I tu ste, očigledno, napravili dil sa njim i “institucijama”, jer umjesto u zatvoru, on (Marović) se “liječi” po beogradskim kafanama.

    Slobodni izbori i vladavina prava je ono o čemu mi sanjamo i za što se kroz ove proteste borimo. Zato će vam, siguran sam, upravo oni koji su vas iz svojih stabilokratskih i geostrateških interesa podržavali svih ovih godina, uskoro upozoriti da morate da odete. A dosta vas je bilo pa da ste sve pozlatili, a ne uništili. Postali ste teret i balast čak i njima. Što prije to shvatitite, to bolje za vas i sve nas. Jer mi smo država, građani su država a ne bilo koja partija ili vi lično.

    Zato očekujemo vašu brzu ostavku, ali i ostavku premijera Markovića.

    Svi ostali u “lancu ishrane” će brzo poći vašim stopama i ovo društvu onda ima šansu da najzad ozdravi i istinski ispuni proklamovane ciljeve i pregovaračka poglavlja. Ne zbog Brisela ili bilo kog drugog, već zbog nas samih."



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  13. #1788
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jehehehehehehe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Hahahhaahhahaha

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #1789
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default


  15. #1790
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquamarin View Post
    Sudeci po ovoj izjavi, izgleda da je Francuska nerazvijena i nedemokratska drzava...Sto znam....
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #1791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post
    ti prijatelju ako ne vidiš totalni kriminal Milov i njemu bliskih ne znam šta sa tobom diskutovati...

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
    Vidim, kristalno jasno. Samo ovima drugima ništa ne vjerujem, poštenju Peđe Bulatovića, koji je izmislio izbornu krađu, bukvalno, i Andrije Mandića, koji ne može da istrijebi najozbiljniji kriminal ni u svojoj familiji. A bogami i ovi drugi, od poštenog tajkuna Žarka Rakčevića, preko Ranka Krivokapića, koji sigurno 18 godina nije radio ništa što je radio Brajović (jeste, nego nije imao svoju Patriciju Pobrić, više sreće no pameti).

    Ali ajde, njih bih i mogao da sažvaćem, DF nikad.

    A inače je sa mnom teško diskutovati, jer sam ja sa godinama posao izuzetno ciničan po pitanju svih crnogorskih političkih priča. Ono, po meni, "vlast" i "opozicija" se manje više svodi na to da jedna polovina Crne Gore oće da živi na račun druge. Izuzetno nezdrava situacija, praktično bez prostora za smislen dijalog.

    Šta, sad ćeš ti nekom na državnoj sisi, ili u njenoj blizini, da objašnjavaš "ovi pokradoše". Njemu je bolje da "ovi ne pokradoše", a da on lično dobije đon, ili u najboljem slučaju jednu vrlo neprijatnu situaciju da šef više nije "od njegovih"? Njima da pričaš "misli na đecu"? Pa taj i misli, da ih istim sistemom uvali neđe, a ne da mijenja sistem.

    Ili ćeš da objašnjavaš nekome ko toj sisi ne može da se primakne, kako treba da mu je dobro? Neće može, bajo, on je isto završio momišićko pravo, neće da bude mrčndajzer u Voliju i da ima radnu subotu, oće Samostalni Savjetnik I, malo putovanje, malo prekovremeni, malo varijabila, oće i on pauzu od sat ipo. Svakako je njima svaki sistem bolji nego ovaj.

    Meni na to liči Crna Gora. Kombinacija "bolje mi nego oni" + "identitetska pitanja". Nekakvom diskusijom o socijalnim i životnim temama iz iskrenih pobuda bavi se jedno 10-15% stanovništva, koje politika ne dotiče egzistencijalno.

  17. #1792
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Moram se u jednom sloziti sa kolegom Nije bitno. Dao je dosta dobar presjek mentaliteta prosjecnog CGorca.


    "Neka sve gori da ja imam to malo moje" "Meni je dobro jebe mi se kako drugi zive" i te price." "Nijesi gladan nijesi zedan, cuti"


    Ali pretpostavke da se sistem ne treba mijenjati su potpuno pogresne.


    Prva pretpostavka je najcesca pretpostavka ljudi koji glasaju DPS, tj opravdavaju svoje nepocinstvo i ubjedjuju sebe da je zbog ovog ili onog njihova odluka da glasaju DPS(ili se pred izbore prodaju) ispravna :
    "Ovi su se nakrali, šta bi radili ovi drugi" i "Ovi su loši ali opozicija je gora".

    Da objasnim na primjeru iz mog okruženja : Imam starog i dobrog drugara koji od 18te glasa DPS, zadnje 13 godina je radio svega 6 mjeseci i to preko veze , živi sa roditeljima i jedan je od najvećih branilaca DPS-a ikad. On pljuje na svoju situaciju i na sistem, na težak život i nemogućnost da se nađe posao, na pljačku i sve ostale dnevno socio-ekonomske teme. Ali kada dođe do toga da se krene po DPS-u i opcija da se možda ovaj put ne zaokruže oni nego neko drugi skače kao oparen. Iz prostog razloga što njega i familiju pred svake izbore (lokalne, predsjedničke, parlamentarne) posjeti tip iz MZ i obeća posao u EPCG ili Opštini, pije se u par DPS kafana dzabe 2-3 dana prije i na noć izbora i to je to... On svaki put kaže da nije DPS kriv nego to što nam ne valja opozicija ( L O L )

    Druga pretpostavka da se sistem ne treba mijenjati je objašnjena od strane kolege nije bitno u principu ide ovako :

    Lokalni ćata koji hrani 2 djece i ženu a vjerni je glasač DPS-a 15 godina ne želi da ostane bez posla i glasa. A ćuti i glasa. Jer "imam makar taj posao, da dodju ovi drugi odma bi me otpustili"

    Treća pretpostavka je najveći problem i nešto što makar 20% održava DPS u životu a to je kriminal :

    Kamataši, reketaši, ovi i oni bilderi i "sportisti", jaki momci grada koji valjaju priču da ako dodju ovi drugi uništiće tržište, pohapsiće dovešće krimose iz ovog ili onog klana i to je to.


    Jedina ispravna pretpostavka u CG od 89 pa na ovamo je da PROMJENE moraju da se dese. Sad nam je već možda i kasno ali moramo pokušati.
    One Ring to Rule them all...

  18. #1793
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kamataši, reketaši, ovi i oni bilderi i "sportisti", jaki momci grada koji valjaju priču da ako dodju ovi drugi uništiće tržište, pohapsiće dovešće krimose iz ovog ili onog klana i to je to.
    Obični kamataši, reketaši i sl...taj sloj kriminalaca politika zanima samo u smislu očekivanja pomilovanja, amnestije ili uslovnog otpusta u zamjenu za glas. Institucije s kojima se oni rvaju - policija, tužilaštvo, sud - se ne mijenjaju tek tako, s te strane im je svejedno ko će da bude na vlasti. Čak i ANB, ako drži jedan dio njih na saradničkoj vezi, ne mijenjaju se te službe tek tako, to vidimo i iz okruženja.

    Kriminal koji najviše strepi, po meni, je sitniji privredni i koruptivni. Firme koje žive od dobavljanja i održavanja službenih vozila, saobraćajnih znakova, segmenata ležećih policajaca, tonera, papira, usluga čišćenja; pojedinci koji žive od izdavanja poslovnih prostora institucijama... Taj vid korupcije se veže sa neku ličnost iz srednjeg nivoa menadžmenta, a "biznis" im je zamjenljiv dok si rekao keks. Ode ličnost - ode kombinacija sa njom. Neki Bečićev brat od strica može sjutra da osnuje D.O.O. i preuzme bilo koji od tih uvozničkih i uslužnih poslova za mjesec dana.

    Krupne firme koje su već izgradile infrastrukturu, one već manje strepe. Bemax ili Zetagradnja su too big to fail, bez obzira na to kako su zaradili prvi milion.

  19. #1794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Obični kamataši, reketaši i sl...taj sloj kriminalaca politika zanima samo u smislu očekivanja pomilovanja, amnestije ili uslovnog otpusta u zamjenu za glas. Institucije s kojima se oni rvaju - policija, tužilaštvo, sud - se ne mijenjaju tek tako, s te strane im je svejedno ko će da bude na vlasti. Čak i ANB, ako drži jedan dio njih na saradničkoj vezi, ne mijenjaju se te službe tek tako, to vidimo i iz okruženja.
    Griješiš...

    Sitnim i krupnim kriminalcima odgovara ovaj sistem. Nijesam pricao ni o policiji ni o tužilaštvu već o sistemu u kom kriminal apsolutno cvjeta.
    Kriminalci ne vole promjene, a baš ne bi voljeli da dodje recimo neki novi ministar UP ili direktor uprave policije pa da počne da trenira strogoću.

    Jer realno sve se u CG zna, ko kome i kako i koliko puta. I njima se toleriše do jedne mjere, jer je to piramidalni sistem i jedni odgovaraju drugima. Sa vremena na vrijeme padne neka zaplijena ili se kasiraju 3-4 kamataša, kao prilikom jedne akcije kada je jedan od kamataša davao novce sinu jednog ministra, pa kad je ta cifra prešla 100k i počele prijetnje mali se požalio tatici pa smo imali jednu sjajnu akciju zvučnog imena. Pa je to kasnije odradilo domino efekat, da ne ulazim.

    Isto je sa ostatkom kriminalnog establishmenta.

    Mislim šta očekivati od zemlje gdje se tadašnji premijer i Roćen uz njega dovode u aferu listing da su komunicirali sa krimosima, ili gdje jedni drugima idu na svadbe, ili dje Milov brat opere Šarićima desetine milona preko Kipra i nikome ništa, ili gdje rektorka univerziteta sjedi sa najvećim bosovima u zemlji ili dje je kocka legalna i gdje nemaš nikakav porez osim smiješnih koncesija...
    Da ne dužim previše. I šta se očekuje od zemlje gdje su upravo kamataši ti koji kupe najviše ličnih pred svake izbore.
    Ili hoćeš da kažes da Rambo Ko ti je reka da dođeš na Konik, sitni krimos ne strijepi od pada DPS i da nema takvih na stotine da ne kažem hiljade ?


    Ovo nijesu gradjanski antiDPS protesti već kratko i jasno

    ANTIMAFIA i AntiSistemski protesti...
    Last edited by Gandalf_White; 19-03-19 at 22:32.
    One Ring to Rule them all...

  20. #1795
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ne bih se bas slozio. POgotovo za ove zadnje dvije firme. Dodje drugi na vlast i onda drug "Zetagradnja" kroji DUP. Zna se ko su najveci neimari u CG, pokazu prstom i tu se usadi zgrada, koeficijen izgradjenosti na parceli nije 30% ka za mene i tebe, no bar 90%. Kad nemas to ides niz vodu bajo moj.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #1796
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Meni se svidjela jedna protestantkinja na prosla 2 protesta smo bili jedno blizu drugog relativno.Zbog nje mi se odlazi na proteste,a ovo drugo...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  22. #1797
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Ne valja ti to vjeruj mi, zamisli zaljubis se, a ona clan DF-a???!!!
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. #1798
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    A nemaju ti vise oni clanova djavo popio...ne odaje fizicki utisak da je neki njihov podrzavalac preostali..mada jes bas teska opozicionarka to se vrlo lako skapira ; ]
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  24. #1799
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    U CG je zaposlenih:
    1954: privreda 29 500 drzavne sluzbe 460
    1988: privreda 125 000 drzavne sluzbe 8 500
    1991: privreda 112 500 drzavne sluzbe 7 600
    Danas: privreda: nema zvanicnih podataka drzavne sluzbe: 55 000

    Ne znam koliko je ovo mjerodavno ali nije da nije priblizno tacno, rekao bi covjek da nas ima skoro 4 miliona.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  25. #1800
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

Page 72 of 131 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •