Page 58 of 131 FirstFirst ... 84854555657585960616268108 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #1426
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Moguće da će biti manje ljudi, ali sa mnom pored onih štu su bili na poslednja 3 protesta ide još 2-3 ljudi koje zabolje za politiku i nikada na izborima bili nijesu. Svakako očekujem više mlađih ljudi i studenata, za ostale ćemo viđet

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  2. #1427
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Cudna je ova inflacija nicim izazvane price o mogucim neredima i sl trivijanosti na nivou naucne fantastike. Pogotovo je cudno sto dolaze uglavnom od ostrascenih opozicionara a cija prica je uglavnom izazivala kontraefekte. U situaciji kada jednom gradjanskom pricom i prvi put bez podjela, bez spinova, bez neke zajedljivosti, sa pozitivnom energijom obezbjedjujes masovnost i polako budis taj gradjanski bunt neko odjednom poteze price o neredima, napadima itd.!? Neko ima veliku zelju da obesmisli samu sustinu protesta i taj neko nije na strani koja podrzava rezim. Zadnji potezi organizatora su uslovljeni aktivnostima opozicionih politickih struktuta i strahom da bi mogli da upropaste protest kao i svaki do sada a ne radom sluzbi na razbijanju njega. Inace za fijasko DFovog protesta je kriv Radunovic i Mandic sve dok ne objasne svoje malo je reci cudno ponasanje te noci.

  3. #1428
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hop, nemam sto da dodam, sve si rekao.
    Ma imao bih ja još puno da kažem, no ajde...
    Trudim se da se ne uplićem previše u priču.

    Ako bude manje ljudi nego na prethodnom protestu onda je valjda to kraj, ne treba ni protestovati više ...jer bi to značilo da je stanje u državi u redu?
    Valjda se stanje u državi popravilo od pokretanja protesta, to jest od početka februara do sada?

    Generalno, nemam ništa protiv organizatora ovih protesta i svaka im čast što su se okuražili da uopšte sve pokrenu, nije to mala stvar. Mnogi su pokušavali svih prethodnih godina i decenija, pa ništa. Ne samo partije, nego prije svega neke druge skupine građana i pojedinci.
    Organizatori su u vezi ovih protesta napravili dosta dobrih poteza, na primjer vezano za opoziciju, zahtjeve itd. Neko se žali što djeluje kao da nemaju plan, ne eksponiraju se puno, sve je nekako u magli i iščekivanju. Ali oni kažu da znaju što rade. Na narodu je da im vjeruje ili ne vjeruje da znaju što rade (a čak i da im ne vjeruje, opet svako svojim dolaskom na protest izražava lični bunt protiv DPS-a i cjelokupnog funkcionisanja sistema). Možda je bolje ovako kako organizatori rade, možda i ne bi valjalo da otkrivaju više detalja (iz raznih razloga, njima najbolje znanih), možda im je dobra taktika. Ko će ga znati. I na narodu je da se tome, tako kako je, pridruži, ili da ostane kući. Tu je sav izbor. Svi bi mi mogli naći neku zamjerku, dati neki predlog, ko će to sve posložiti. Pitanje je da li želiš bunt, da li želiš otpor, da li želiš da se odupreš? Narod, bolje reći pojedinac, ima priliku da iskaže svoje nezadovoljstvo tako što će svojim prisustvom na ovim protestima udružiti snage i energiju sa svakim drugim pojedincem, ne kroz partiju i partijsko prisustvo, nego na mnogo ljepši način. Sigurno je na ovim antirežimskim protestima bilo i ljudi kojima se ne sviđaju ni opozicione partije. Dok su partije pokušavale da nekim protestima, ili bilo kako mimo izbora zadrmaju režim, ili da izdejstvuju bilo kakve promjene u funkcionisanju države, viđeli smo koliko je to bilo izvodljivo i koliko je imalo uspjeha.
    Ko želi da iskaže bunt, ko dođe, kroz masovnost će poslati najbolju poruku režimu, bolju od svih poruka sa bine. Naravno, koristili bi neki nadahnuti govori sa bine, ali sa bine se nema što epohalno reći. Narodu koji dolazi na protest je sve već rečeno, sve im je već jasno.

    Ali ako nekome ovo nije potaman, onda ništa, ovaj protest ne valja, pa da sačekamo neki drugi, na kojem će nam sve biti potaman...

    Eto, Džemal Perović je na ovoj konferenciji prije par dana, kada je rekao da ipak neće biti ostajanja na trg, pomenuo i da je moguće da će se opet pauzirati jedan vikend, pa da naredni protest bude opet za 14 dana. I ja bih sad mogao izreći zamjerku u stilu "a ne nego najbolje za pola godine". Ali ne vodim ja protest, nego on.
    A on sigurno zna da se prije 30 godina, kad je bio ulični protest koji je svojom masovnošću uzrokovao smjenu vladajuće strukture (i doveo mlade, lijepe i pametne), pred skupštinu dolazilo iz dana u dan i da je taj konstantni protest bio u pravom smilsu riječi pritisak naroda, koji staro rukovodstvo nije moglo ignorisati.
    I on sigurno zna da ako ne treba ostajati na trg jer bi neko mogao da napravi provokaciju, onda nikad nikakv protest ne bi ni trebalo praviti, jer se provokacija može uvijek napraviti ako neko oće da je pravi, ili se makar može puštiti priča kako je moguća provokacija.

    E sad, možemo se vratiti malo unazad, pa pitati zašto su organizatori uopšte bili najavili ostanak na trg i zašto baš na ovom protestu (a ne nekom ranijem ili nekom budućem), ako nisu imali plan što i kako i ako nisu bili spremni da to sprovedu ...a valjda su i tada bili svjesni da postoje protivnici protesta, da postoji mogućnost da bi neko htio da oni ne uspiju, da neko napravi plan da poremeti protest, da provocira i sl.
    A opet, možda je ta najava ostanka na trgu bila dio taktike, možda je iz nekog njima znanog razloga imala smisla. Možda.

    Obrni-okreni, ko nije zadovoljan DPS-om i stanjem u državi može da izađe na protest i valjda bi bilo logično da izađe, evo mu prilike, pete u nizu. Da izađe na protest bez obzira na sve druge detalje (osim ako mu je rizično da izađe jer bi mu zbog toga, ako bude primijećen, bila ugrožena egzistencija). Ko neće ne mora.

  4. #1429
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Moja poenta je da je besmisleno pozivati se na legalnost zatvaranja ulice u sistemu koji prvo odluci sta mu je korisno da uradi a onda iznalazi legalno pokrice za to.

    Kad im odgovara da zatvore ulicu oni ce je zatvoriti, bilo legalno ili ne. Onda ce naci Blagotu Mitrica da to opravda.

    Kao onaj autobus sa studentima prije neki dan. Prvo da mi njega zaustavimo i kaznimo, da se posalje poruka. Onda cemo da vidimo po kojem clanu je to zakonito.

    Zato je rasprava o legalnosti akcija vlasti koju bas briga za tu legalnost sasvim besmislena. Kao da tebe i mene vodi KGB ili Gestapo u kombi a mi se prepiremo imaju li pravo na to po clanu 42 ili po clanu 85.
    Aman, "kad im odgovara"...ja ti garantujem da sam pogođen tim zatvaranjima ulica više nego ti. Ja sam (kao nebitni pojedinac) bio protiv i uvođenja naknada za majke, i nisam podržavao njihove proteste, pa sam išao okolo na okolo, jer im policija uredno zatvori glavni bulevar za njih 15. Ja nisam vjernik, pa kad je litija ili loženje badnjaka kod Hrama, ne mogu do kuće doć od zatvorenog bulevara. Boli me ona stvar za posjetu premijera Kiribatija, pa čekam dok prođe njegova pratnja. Ne idem na utakmice, ali obilazim stadion kad je utakmica, šta ćeš. Kad živiš u društvu, moraš da shvatiš da nije sve tvoje, kad oćeš i kolko oćeš. Ja ne mislim da je lično protiv mene upereno to što su policajci procjenili da majkama treba dozvoliti da zauzmu bulevar, vjernicima bulevar, pa vala ni Hodžić neka ne zamjeri što ne može tih 50m ulice ispred Vlade da koristi kad on hoće. Nije to zabrana Hodžiću, slobodnom građaninu da prođe slobodnom ulicom, nego zabrana protesta u neposrednoj blizini zgrade Vlade, takvu neko procjenu napravio. Nije to prečesto, sjutra građanin Hodžić može 45 puta da prođe ispred uzduž i poprijeko. Preživjeće.

    A tek ovo za studente...nemoj da se pecaš na te priče, kumim te bogom. Samo se zapitaj bi li tvoj kombi policija isključila iz saobraćaja da kao prevoznik nisi imao papire? A onda se zapitaj koja je korist nekog policajca, ma kojih ličnih ubjeđenja bio, da spriječi 8 (osam, evo i slovima) studenata da se domognu Podgorice, dok autobusi pune veličine i vozovi špartaju po cio dan. I na kraju se zapitaj ko je profitirao od cijelog događaja - vlast, koja je imala mizernih 40 studenata taj dan na protestima, umjesto vojske od 48, ili organizatori tog performansa, koji su imali besplatan marketing i priču koju će da popuše mnogi, sudeći i po portalima, i po tvom komentaru.

    Ono...nisam ja nikakav apolgeta policije, imali bi se mi o čemu složiti da ne valja i da je ispolitizovano...ali znam sistem iznutra, i skoro mogu da garantujem da ograde kod Vlade ili saobraćajne kontrole kod NK nisu ništa drugo do rutinski rad policije, koji će se raditi uvijek, samo je sad iskorišten za političku promociju.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A vidi ovu stvar, daleko od toga da ima pravo de te legitimise bilo ko, bez jedino sluzbeno lice, a i to bih uredio zakonom da bude jedino u slucaju neke izricite sumnje, a ne ko danas sto je slucaj setas gradom i digne se plavcu patka da ti trazi LK, ali je odje slucaj o tome da te neko uhodi i javlja trecem licu tvoje kretanje, sto opet dovodi do toga da nemas pravo da mu trazis licna dokumenta, al svakako pravo (mozda ne zakonsko, al neko realno) da pita jel ta osoba sluzbeno lice i ako jeste da pokaze sluzbenu legitimaciju, dakle ne licna dokumenta nego sluzbena.
    Uslovi za provjeru identiteta licaČlan 49a
    Policijski službenik utvrđuje identitet lica:
    1) koje ulazi u objekat ili prostor koji obezbjeđuje Policija;
    2) koje treba lišiti slobode, dovesti, zadržati ili uputiti nadležnim organima;
    3) od koga prijeti opasnost za druga lica ili imovinu;
    4) nad kojim se vrši pregled;
    5) koje se zatekne u tuđem stanu ili drugim prostorijama ili u prevoznom sredstvu u kojem se vrši pregled, ako je provjera identiteta potrebna;
    6) koje se zatekne u prostoru ili u objektu na kojem je privremeno ograničena sloboda kretanja, ako je provjera identiteta potrebna;
    7) za koje je iz bezbjednosnih razloga neophodno utvrditi identitet;
    8) koje bez opravdanog razloga prikuplja podatke o licu, objektu ili prostoru u kojem se nalazi ličnost koju Policija obezbjeđuje;
    9) koje može da obezbijedi podatke korisne za obavljanje policijskih poslova;
    10) koje svojim ponašanjem, radnjama i zadržavanjem na određenoj lokaciji ili u određenom trenutku daje razlog za sumnju da je dijete ili maloljetno lice bjegunac od kuće ili obrazovne ustanove ili je izgubljeno;
    11) koje je očigledno bespomoćno, a utvrđivanje njegovog identiteta je neophodno u cilju pružanja pomoći;
    12) na opravdan zahtjev službenog lica u smislu Krivičnog zakonika, zaposlenog u državnom organu, organu državne uprave, organu lokalne samouprave, odnosno lokalne uprave, pravnih i fizičkih lica.
    Opravdanim zahtjevom iz stava 1 tačka 12 ovog člana, smatra se zahtjev iz kojeg se može utvrditi da su podaci o identitetu lica potrebni za zakonito postupanje službenih lica i zaposlenih, odnosno pravnih ili fizičkih lica ili im je povrijeđeno neko pravo.
    Policijski službenik je dužan da upozna lice, na njegov zahtjev, sa razlogom provjere njegovog identiteta, osim ako zakonom nije drukčije propisano.
    Imaju uslovi za to, ali se na kraju svodi na procjenu policajca. Elem, ako te neko prati, naravno da imaš pravo da reaguješ, prvo da zovneš policiju, pa ako ovaj krene da bježi - ti da ga ispratiš, dok policija dođe itd. Ali to je dobro raditi tek ako si prilično siguran da te taj neko prati, jer u suprotnom možeš sam da uđeš u prekršaj, ili čak krivično djelo.

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ni ja ne razumijem zašto bi bilo manje ljudi.
    Zbog toga što tamo idu mnogi jer od protesta imaju određena očekivanja, pa ih zbunjujuće poruke i neodlučnost vraćaju na razmišljanje "ma nema od ovoga ništa, što će mi ovo" (a taj sentiment podgrijavaju i izjave vrha vlasti da im na pamet ne pada da daju ostavke, stanje redovno, sastanci sa visokim stranim zvaničnicima, uz tradicionalne hvalospjeve); zbog toga što se razvodnjava priča sa koverti na Sinđe, suđenja, na istupe suludog Marka Milačića, što ubije euforiju tu i tamo; što se pominje nasilje, pa se neko zabrine, neko opomene dijete "nisi valjda luda da ideš tamo, drugi ćeš put, biće protesta" itd.

    Ono, to mogu biti potencijalni razlozi, ja ne kažem da će biti ni manje ni više ljudi.
    Last edited by Nije bitno...; 14-03-19 at 17:15.

  5. #1430
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ne izlazim na ulicu zbog opozicije, cak sta vise vecinu njih ne simpatisem uopste, a nemam pojma ni za koga cu glasati na sljedecim izborima (za DPS I DF necu). Ne izlazim ni zbog organizatora, nisam nesto odusevljen njihovim promjenama strategije, iako mi se nije svidjela prica o ostajanju na trgu a ja prvi ne bih tamo ostajao da nocim I slicne budalastine. Prica Dzemala Perovica konkretno mi je I vise nego prihvatljiva. Tacnije slazem se sa 99% stvari koje je govorio na Nacisto prije neku nedjelju.

    Dakle, ne izlazim ni zbog opozicije ni zbog organizatora. Izlazim zbog sebe, zbog stanja u drustvu koje mi nije prihvatljivo, zbog cinjenice da su institucije drzave koju sam sanjao podredjene interesu partija na vlasti i njihovih prijatelja. Na kraju, izlazim da bih sjutra mogao svoje dijete da pogledam u oci, a ne da se stidim jer nisam digao glas protiv ovog nakaradnog sistema koji su stvorili.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-03-19 at 17:36.

  6. #1431
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Aman, "kad im odgovara"...ja ti garantujem da sam pogođen tim zatvaranjima ulica više nego ti. Ja sam (kao nebitni pojedinac) bio protiv i uvođenja naknada za majke, i nisam podržavao njihove proteste, pa sam išao okolo na okolo, jer im policija uredno zatvori glavni bulevar za njih 15. Ja nisam vjernik, pa kad je litija ili loženje badnjaka kod Hrama, ne mogu do kuće doć od zatvorenog bulevara. Boli me ona stvar za posjetu premijera Kiribatija, pa čekam dok prođe njegova pratnja. Ne idem na utakmice, ali obilazim stadion kad je utakmica, šta ćeš. Kad živiš u društvu, moraš da shvatiš da nije sve tvoje, kad oćeš i kolko oćeš. Ja ne mislim da je lično protiv mene upereno to što su policajci procjenili da majkama treba dozvoliti da zauzmu bulevar, vjernicima bulevar, pa vala ni Hodžić neka ne zamjeri što ne može tih 50m ulice ispred Vlade da koristi kad on hoće. Nije to zabrana Hodžiću, slobodnom građaninu da prođe slobodnom ulicom, nego zabrana protesta u neposrednoj blizini zgrade Vlade, takvu neko procjenu napravio. Nije to prečesto, sjutra građanin Hodžić može 45 puta da prođe ispred uzduž i poprijeko. Preživjeće.

    A tek ovo za studente...nemoj da se pecaš na te priče, kumim te bogom. Samo se zapitaj bi li tvoj kombi policija isključila iz saobraćaja da kao prevoznik nisi imao papire? A onda se zapitaj koja je korist nekog policajca, ma kojih ličnih ubjeđenja bio, da spriječi 8 (osam, evo i slovima) studenata da se domognu Podgorice, dok autobusi pune veličine i vozovi špartaju po cio dan. I na kraju se zapitaj ko je profitirao od cijelog događaja - vlast, koja je imala mizernih 40 studenata taj dan na protestima, umjesto vojske od 48, ili organizatori tog performansa, koji su imali besplatan marketing i priču koju će da popuše mnogi, sudeći i po portalima, i po tvom komentaru.

    Ono...nisam ja nikakav apolgeta policije, imali bi se mi o čemu složiti da ne valja i da je ispolitizovano...ali znam sistem iznutra, i skoro mogu da garantujem da ograde kod Vlade ili saobraćajne kontrole kod NK nisu ništa drugo do rutinski rad policije, koji će se raditi uvijek, samo je sad iskorišten za političku promociju.





    Imaju uslovi za to, ali se na kraju svodi na procjenu policajca. Elem, ako te neko prati, naravno da imaš pravo da reaguješ, prvo da zovneš policiju, pa ako ovaj krene da bježi - ti da ga ispratiš, dok policija dođe itd. Ali to je dobro raditi tek ako si prilično siguran da te taj neko prati, jer u suprotnom možeš sam da uđeš u prekršaj, ili čak krivično djelo.



    Zbog toga što tamo idu mnogi jer od protesta imaju određena očekivanja, pa ih zbunjujuće poruke i neodlučnost vraćaju na razmišljanje "ma nema od ovoga ništa, što će mi ovo" (a taj sentiment podgrijavaju i izjave vrha vlasti da im na pamet ne pada da daju ostavke, stanje redovno, sastanci sa visokim stranim zvaničnicima, uz tradicionalne hvalospjeve); zbog toga što se razvodnjava priča sa koverti na Sinđe, suđenja, na istupe suludog Marka Milačića, što ubije euforiju tu i tamo; što se pominje nasilje, pa se neko zabrine, neko opomene dijete "nisi valjda luda da ideš tamo, drugi ćeš put, biće protesta" itd.

    Ono, to mogu biti potencijalni razlozi, ja ne kažem da će biti ni manje ni više ljudi.
    HAHAH a sto se radi, alo brod Sveti Stefan II nije imao papire da je ispravan pa je skoro 3 godine plovio od Bara do Barija dok nije zaplovio na groblje u Tursku, prevozio na tone cigara, pa sto njega ne provjerise jednom u 3 godine je li ispravan HAHAHAHAHAHAH a nemooooj, a nemooooooj HAHAHAHAHAHA
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #1432
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne izlazim na ulicu zbog opozicije, cak sta vise vecinu njih ne simpatisem uopste, a nemam pojma ni za koga cu glasati na sljedecim izborima (za DPS I DF necu). Ne izlazim ni zbog organizatora, nisam nesto odusevljen njihovim promjenama strategije, iako mi se nije svidjela prica o ostajanju na trgu a ja prvi ne bih tamo ostajao da nocim I slicne budalastine. Prica Dzemala Perovica konkretno mi je I vise nego prihvatljiva. Tacnije slazem se sa 99% stvari koje je govorio na Nacisto prije neku nedjelju.

    Dakle, ne izlazim ni zbog opozicije ni zbog organizatora. Izlazim zbog sebe, zbog stanja u drustvu koje mi nije prihvatljivo, zbog cinjenice da su institucije drzave koju sam sanjao podredjene interesu partija na vlasti i njihovih prijatelja. Na kraju, izlazim da bih sjutra mogao svoje dijete da pogledam u oci, a ne da se stidim jer nisam digao glas protiv ovog nakaradnog sistema koji su stvorili.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Potpisujem sve.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #1433
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    HAHAH a sto se radi, alo brod Sveti Stefan II nije imao papire da je ispravan pa je skoro 3 godine plovio od Bara do Barija dok nije zaplovio na groblje u Tursku, prevozio na tone cigara, pa sto njega ne provjerise jednom u 3 godine je li ispravan HAHAHAHAHAHAH a nemooooj, a nemooooooj HAHAHAHAHAHA
    Pa ništa...ti opali uz Kokote 140km/h, pa kad te zaustave i uzmu ti vozačku, ti zavrišti "šta je sa brodom Sveti Stefan", nek te dobro iznervira takva nepravda, taman da dobiješ gasa za proteste.

    Ne, ozb, gluplje poređenje odavno nisam čuo. Aj da si rekao "šta je sa autobusima Glušica, koji nemaju te iste papire, pa ih pušta policija", ali ti ni manje ni više nego brod Sveti Stefan. Sozina nije imala upotrebnu dozvolu jedno vrijeme - znači vrši se politička represija nad 8 studenata iz Nikšića. Dok se ne dobije dozvola za Sozinu i papiri za Sveti Stefan, saobraćajna pravila i javni red i mir se ne moraju poštovati.

  9. #1434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...A tek ovo za studente...nemoj da se pecaš na te priče, kumim te bogom. Samo se zapitaj bi li tvoj kombi policija isključila iz saobraćaja da kao prevoznik nisi imao papire? A onda se zapitaj koja je korist nekog policajca, ma kojih ličnih ubjeđenja bio, da spriječi 8 (osam, evo i slovima) studenata da se domognu Podgorice, dok autobusi pune veličine i vozovi špartaju po cio dan. I na kraju se zapitaj ko je profitirao od cijelog događaja - vlast, koja je imala mizernih 40 studenata taj dan na protestima, umjesto vojske od 48, ili organizatori tog performansa, koji su imali besplatan marketing i priču koju će da popuše mnogi, sudeći i po portalima, i po tvom komentaru...
    Opet ti o zakonima i institucijama, kao da u Svajcarskoj zivimo, a ne u zemlji gdje zakoni vaze samo ako je to vlasti korisno.

    Miloseviceva policija je na isti ovaj nacin zaustavljala desetine autobusa i slala ih na tehnicki pregled kad god su bile demonstracije protiv njega. Nije ni cudo sto se nas Vrhovni komandant sjetio recepata naucenih od svog duhovnog oca.

    Nije poenta zaustaviti 20 studenata, vec poslati poruku vlasnicima autobusa sta ce im se desiti u subotu ako prihvate da prevoze demonstrante za Podgoricu.

  10. #1435
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne izlazim na ulicu zbog opozicije, cak sta vise vecinu njih ne simpatisem uopste, a nemam pojma ni za koga cu glasati na sljedecim izborima (za DPS I DF necu). Ne izlazim ni zbog organizatora, nisam nesto odusevljen njihovim promjenama strategije, iako mi se nije svidjela prica o ostajanju na trgu a ja prvi ne bih tamo ostajao da nocim I slicne budalastine. Prica Dzemala Perovica konkretno mi je I vise nego prihvatljiva. Tacnije slazem se sa 99% stvari koje je govorio na Nacisto prije neku nedjelju.

    Dakle, ne izlazim ni zbog opozicije ni zbog organizatora. Izlazim zbog sebe, zbog stanja u drustvu koje mi nije prihvatljivo, zbog cinjenice da su institucije drzave koju sam sanjao podredjene interesu partija na vlasti i njihovih prijatelja. Na kraju, izlazim da bih sjutra mogao svoje dijete da pogledam u oci, a ne da se stidim jer nisam digao glas protiv ovog nakaradnog sistema koji su stvorili.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Pečat, potpis, ovjera kod notara...

  11. #1436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ukoliko nas DK danas ili u subotu ne pocasti novom objavom ocekujem duplo manje ljudi nego 2 marta.

    Znaci nekih 8-9 hiljada.

    Sve preko toga je poklon
    Pola od prošlog puta je 8-9 hiljada?

    Ako trg podijelimo na kvadrate 10x10m, da bi primijenili Jacob's metod brojanja,

    i uzmemo alatku za procjenu gustine http://www.gkstill.com/Support/crowd.../Density6.html

    i častimo protest kako ga Džemalovi kući ne bi častili, minimalnom gustinom od 0,5 ljudi po kvm (znači da u kvadratima đe se golim okom vidi da nema preko 5 do 10 ljudi - damo 50 ljudi, a takvih kvadrata je više od 10

    i stavimo maksimalnu gustinu 3 - 3,5, jer je 4 nivo gužve u gradskom prevozu, kad čovjek više nema lični prostor, ne može da raširi ruke, a 5 i više je japanski metro u špicu




    Dolazimo do cifre od 9,300 ljudi prošle subote

    A teorije nema da je toliko bilo, ali bio sam najšire ruke što se može biti.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	untitled.jpg 
Views:	64 
Size:	2.8 KB 
ID:	161809  
    Last edited by Nije bitno...; 14-03-19 at 21:01.

  12. #1437
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Pola od prošlog puta je 8-9 hiljada?

    Ako trg podijelimo na kvadrate 10x10m, da bi primijenili Jacob's metod brojanja,

    i uzmemo alatku za procjenu gustine http://www.gkstill.com/Support/crowd.../Density6.html

    i častimo protest kako ga Džemalovi kući ne bi častili, minimalnom gustinom od 0,5 ljudi po kvm (znači da u kvadratima đe se golim okom vidi da nema preko 5 do 10 ljudi - damo 50 ljudi, a takvih kvadrata je 7-8)

    i stavimo maksimalnu gustinu 3 - 3,5, jer je 4 nivo gužve u gradskom prevozu, kad čovjek više nema lični prostor, ne može da raširi ruke, a 5 i više je japanski metro u špicu




    Dolazimo do cifre od 9,300 ljudi prošle subote

    A teorije nema da je toliko bilo, ali bio sam najšire ruke što se može biti.
    Prvo, bilo je puno pod ovim nastresnicama.
    Drugo, koliko ljudi je po tebi bilo po m2 u prosjeku?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  13. #1438
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Godišnji troškovi kupovine pelena za novorođenče iznose oko 750 €. U Crnoj Gori je 2017. rođeno 7.432 bebe. To znači da je za godinu potrebno izdvojiti preko 5,5 miliona eura za pelene.

    Približno toliki novac - 6 miliona dolara - je država odobrila iz sredstava Abu Dabi kredita za dvije firme: prva duguje ogromne poreze, druga ima samo jednog zaposlenog. Ako taj jedan zaposleni ne bude mogao vratiti 3 miliona dolara – određeno je: vraćaće ga građani - čak i oni koji su trenutno u pelenama.

    U isto vrijeme, specijalni državni tužilac poziva mlade da sade luk, a ne preduzima ništa da ispita kako firma koja duguje ogroman porez ili ima jednog zaposlenog može dobiti milionski kredit za koji garantuje država.

    Ovo treba da se mijenja ODMAH.

    Da lošim biznisima ukinemo povlastice, a damo ih roditeljima.

    Da ukinemo monopole na arčenje naših resursa i našim porodicama omogućimo monopol na bolji život.

    Krenimo u
    Oslobađanje
    Države

    izvor: fb stranica KOD

    Treba li još neki razlog za protest? Treba? Pa, ima ih...

  14. #1439
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    A? Vidiš li ti za svaku "parcelu" od 100kvm da sam dao procjenu gustine, ljudi po m2 u prosjeku? I ovo je najvelikodušnija moguća procjena. Gustina 1 na onom kvadratu kod knjižare Kultura znači da tu računam 100 ljudi, a nema ih 30, kam da pukne. Donji lijevi ćošak 0,5 - 50 ljudi, a nema ih 7. Da ne pominjem gore prema Radovču.

    Ovo je bukvalno teoretski maksimum i čašćavanje šakom i kapom, i ispada 9,300.

  15. #1440
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post

    Dolazimo do cifre od 9,300 ljudi prošle subote

    .
    SAmo broj jarane...

    Imao si 15 dana da brojis, ja opet u tu pricu ne ulazim

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne izlazim na ulicu zbog opozicije, cak sta vise vecinu njih ne simpatisem uopste, a nemam pojma ni za koga cu glasati na sljedecim izborima (za DPS I DF necu). Ne izlazim ni zbog organizatora, nisam nesto odusevljen njihovim promjenama strategije, iako mi se nije svidjela prica o ostajanju na trgu a ja prvi ne bih tamo ostajao da nocim I slicne budalastine. Prica Dzemala Perovica konkretno mi je I vise nego prihvatljiva. Tacnije slazem se sa 99% stvari koje je govorio na Nacisto prije neku nedjelju.

    Dakle, ne izlazim ni zbog opozicije ni zbog organizatora. Izlazim zbog sebe, zbog stanja u drustvu koje mi nije prihvatljivo, zbog cinjenice da su institucije drzave koju sam sanjao podredjene interesu partija na vlasti i njihovih prijatelja. Na kraju, izlazim da bih sjutra mogao svoje dijete da pogledam u oci, a ne da se stidim jer nisam digao glas protiv ovog nakaradnog sistema koji su stvorili.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk


    +1

    ne bih dodavao ni oduzimao.


    ANTI MAFIA
    ANTI SISTEM protesti
    One Ring to Rule them all...

  16. #1441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    SAmo broj jarane...

    Imao si 15 dana da brojis, ja opet u tu pricu ne ulazim
    Ne ulaziš, no pokrećeš. Ako se ko fula brojevima...

    Kolko je onda bilo 89-te



    ili 2006-te



    Je li ostao ko doma tada...

  17. #1442
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Da da... Ok je to sve. Ispricali smo se o tome vrati se 5-6 stranica nazad pa citaj ako te zanima.
    Pogledaj neki klip iz maja 2006 da te zelja mine. Mani me sa brojanjem

    P..S.

    Petar Komnenic vadi vodu Pedolinu Bulatovicu

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #1443
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Zašto bi ja čitao, kad ja mislim da bolje brojim... Recimo, iz empirijskog iskustva da izvučem teorijski maksimum i za referendum 2006



    Dakle, 34 hiljade kam da pukne. Ali teorijski maksimum znači da je tada bilo 34 hiljade kao što je u subotu bilo 9 ipo. Da skratimo to za jedno 25%, isto...

  19. #1444
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,090
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Ne pratim politiku i ne zanima me ali uvijek kad naidje emisija Lekovica pogledam jer vodio profesionalno emisiju.


  20. #1445
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Rekoh ja da je ovome "nije bitno" posao da prebrojava narod.

    I Lekovic ce pocet od kuce da snima kao i Ivan Ivanovic, sreca pa i u tim trulim televizijama ima po koji posten covjek sa kicmom.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #1446
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Rekoh ja da je ovome "nije bitno" posao da prebrojava narod.
    Provokatore samo ignorisati nema vece muke za njih.
    One Ring to Rule them all...

  22. #1447
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A dje su crnogorske zastave?!

  23. #1448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A dje su crnogorske zastave?!
    To to

    Isto meni vise odgovara pitanje - dje su pare od privatizacije i ko ce da nam vrati godine koje su pojeli skakavci ?
    One Ring to Rule them all...

  24. #1449
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default



    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  25. #1450
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post


    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Nije bas vezano za temu ali evo i link-a posto se sa slike ne vidi kompletan post: https://www.facebook.com/zoran.lekov...11616550244437
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 58 of 131 FirstFirst ... 84854555657585960616268108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •