Page 120 of 131 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130 ... LastLast
Results 2,976 to 3,000 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2976
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/danas-prem...nja-poslanika/

    “Mene, Mihaila Čađenovića i Milana Kneževića niko neće voditi u zatvor, prije smo spremni glavu da izgubimo ili nekome glavu da skinemo nego što ćete nas poslati u zatvor. Ja želim ovo da kažem vrlo pošteno pred crnogorskom javnošću da ne bude da smo nešto podmuklo uradili. Nećemo dozvoliti da nas nevine odvedete u zatvor”, istakao je Mandić.






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zayebace ga Pipun,voli u tvorza hihi
    ...

  2. #2977
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jokic razrijesen

    SDP ce biti izuzet iz sporazuma o Buducnosti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #2978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    S'obzirom da si nekada pisao da i ti iskorišćavaš sistem na taj način predpostavljam da si počeo da prijavljuješ radnike i plaćaš im doprinos na punu platu




    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Kao sto sam vec pisao nebrojeno puta. Sistem je takav da za male i mikro biznise nema nacina da se ispostuju sve stavke.

    Shodno tome predlazem odrziva rjesenja. Jer na svojoj kozi sam nebrojeno puta osjetio kakve su to biznis barijere i da te sistem tjera u prekrsaj jer nemas nacin da se odrzis ako radis sve po zakonu. Sto bi bilo potpuno ok - nijesi sposoban, svi oko tebe rade po zakonu i uspijevaju ti ne mozes, sto znaci da nijesi uspio. Problem je kad je sistem takav da 80% firmi ne radi sve po zakonu.



    Gore sam naveo da je potpuno legitimno da se umjesto 30 000 eur doprinosa godisnje plati 10 kazni po 300-400 eur jer ti sistem to omogucava.
    Isto tako sam naveo i da pola hotela u CG imaju 1og zaposlenog jer smo svi u istim govnima.


    Isti hotel koji sam gore uzeo za primjer da mora platiti 30 000 za doprinose mora platiti i nekih 60 000 eur za plate, 7-10 000 razlike PDV-a, obavezno osiguranje gosta, prireze, poreze na nekretnine, taksu za pristupni put, komunalnu taksu itd itd bez redovnih troskova poslovanja, odrzavanja,grijanja/hladjenja, struje, vode, amortizacije, 15% agencijske/online provizije itd.

    Sto znaci da troskovi tog hotel/restorana na godisnjem nivou samo za plate, poreze, doprinose i takse iznose nekih 120-150 000 eur.
    Sto dalje znaci da hotel mora da obrne oko 350 000 eur da bi imao samo da namiri ovo gore pobrojano.

    Ako uzmemo da je cijena sobe 50 eur znaci da bi hotel platio gore nabrojano on mora da 350 dana bude 100% pun.

    A da bi platio ostale troskove na godisnjem nivou morao bi da bude pun jos jedno 40-50 dana. Da bi platio troskove poslovanja.


    Kako godina ima 365 dana da se zakljuciti da ovome hotelu fali nekih 35 dana da bi mu ostalo dovoljno da podmiri troskove

    Restoran radi isto pa hotel ne mora biti pun svakog dana naravno. Ali skontao si na sta mislim.


    Novci koji se "ukradu" od doprinosa su veliki dio zarade tog objekta. I to ti je to.

    Mislim da prostije ne moze
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-19 at 14:23.
    One Ring to Rule them all...

  4. #2979
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A to ti je ono po principu kad mogu oni mogu i ja...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sto bih ja bio posten za neku sicu koja nije ni kap u moru, kad oni na veliko kradu, ne razumijem?

  5. #2980
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jokic razrijesen

    SDP ce biti izuzet iz sporazuma o Buducnosti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    ,,svi potpisnici sporazuma svojim političkim i moralnim kredibilitetom jamče...".

    Prije toga je Jokic razriješio potpredsjednika tako da ovo logičan (ne, nije logično, ali ...) potez SDP-a.
    Šta sada?

  6. #2981
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Vladimir Jokić nije više predsjednik Opštine Kotor.

    To je odlučilo 18 odbornika Skupštine Opštine.

    Uz opoziciju, za smjenu Jokića ruku su digli odbornici SDP-a.

    Predsjedavajući sjednicom Željko Avramović (DPS) saopštio je da predlaže svima da odluku mirno prihvate.

    Inicijativu za smjenu Jokića pokrenula je SDP, koalicioni partner sadašnje vlasti u Kotoru, a predlog su podržale DPS, SD i HGI i LP.

    Smjenom Jokića Opština Kotor je praktično "obezglavljena" jer u skladu sa zakonom o lokalnoj samoupravi nije imenovan vršilac dužnosti predsjednika Opštine nakon što je gradonačelnik razriješen.

    Tu dužnost jedino su mogli preuzeti potpredsjednici ali je Ljiljana Popović Moškov (URA) prije nekoliko dana podnijela ostavku, a danas je to učinio i Mišo Samardžoć (PzP).

    Jokić je prije nego što su ga odbornici smijenili danas sam razriješio dužnosti potrpredsjednika opštine Branka Nedovića (SDP), kojeg je ta partija uz podršku opozicionih DPS, SD, HGI i LS namjeravala da ustoliči u Jokićevu fotelju.

    Za sada nije poznato ko će i kako rukovoditi lokalnom upravom Kotora u narednom periodu, a sve su prilike da će Ministarstvo javne uprave morati da uvede takozvanu prinudnu upravu i imenuje odbor povjerenika koji će upravljati gradom.

    Nova skupštinska većina koju čini SDP, zajedno sa DPS, SD, LP i HGI zbog Jokićeve smjene Nedovića bila je prinuđena da povuče sa dnevnog reda skupštine odluku o postavljaju Nedovića za v.d. predsjednika Opštine pa je sjednica okončana i kako se čulo biće naknadno nastavljena nakon okončanja dogovora između tih partija.

    Predsjednik kluba odbornika DPS Željko Aprcović zaključujući sjednicu apelovao je na Jokića i kako je kazao "sve ostale zaposlene u Opštini koje je Jokić doveo" da bez pogovora prihvate odluku Skupštine da smijeni gradonačelnika i da, kako je kazao "to shvate ozbiljno i ne prave ništa što bi podlijegalo krivičnoj odgovornosti"

    izvor: www.vijesti.me

  7. #2982
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wooly View Post
    Sto bih ja bio posten za neku sicu koja nije ni kap u moru, kad oni na veliko kradu, ne razumijem?
    To i oni kažu
    Ne možeš se hvaliti poštenjem ako kradeš manje nego drugi lopov
    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 24-04-19 at 14:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #2983
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jokic razrijesen

    SDP ce biti izuzet iz sporazuma o Buducnosti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Најљигавија партија у ЦГ је СДП. Гори су од ДПС-а.

  9. #2984
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Moze i te kako. Imali smo jednog "lopova" na celu Jugoslavije, uzivao je luksuz kakav ni jedan car, kralj, gospodar.. ali je bio voljen i postovan jer je bio siroke ruke i prema mrcenim gradjanima, seljacima, radnicima.. Ja bih odmah potpisao da nam neki takav "lopov" bude na celu zemlje, pa neka se i ovajdi malo, ali da narodu ne manjka zbog njegove halapljivosti. Nego.. Rakune, ti si idealan primjer naseg tzv morala. Volis da seruckas i trazis trunje u tudjim ocima, a za to vrijeme nama skidose kozu s ledja branitelji nase drzave.


  10. #2985
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To i oni kažu
    Ne možeš se hvaliti poštenjem ako kradeš manje nego drugi lopov
    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Rakune, ako se ne razumijes u problematiku i nemas dodirnih tacaka sa nasim poreskim sistemom i zakonima a ako zelis da ucestvujes u raspravi.

    Makar procitaj sta se pise majka mu stara.

    Dosadno je postalo malo, svi u klin ti u plocu.



    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Šta sada?


    Sad nastaje zaebana situacija.


    Ali ovo je ono sto nam je trebalo.
    Jednostavno da se procisti opozicija. SDP je svojim djelovanjem i koketiranjem sa DPSom od parlamentarnih na ovamo, nebojkotom parlamenta dovela sebe sa 5% ( a da su odigrali kako treba mogli su na 10% za sledece parlamentarne kao crnogorska partija) na 2.5% a danas sa 2.5 na ispod 1.5%. Meni je iskreno zao sto je ovako ispalo i sto Krivokapic nije mogao protiv sujete i protiv ljubavnice jer pored visegodisnje koalicije sa DPS-om ja i dalje vjerujem da u SDP-u ima casnih i postenih ljudi i vjerujem da ce u nedeljama pred nama biti ostavke funkcionera SDP-a(Dzavid ne znam sta ceka on bojkotuje parlament inace i ne pojavljuje se na partijskim organima)


    DF je pucao sebi u obje noge sa ovim 9og maja, ako bude ovo sto se prica da ce biti.
    Apsolutno sam siguran da ce jedna NATO drzava osuditi funkcionere DF-a na zatvor preko 5 godina i da ce ih odmah spakovati u Spuz(i DPS i DF-u to odgovara).
    Na ovaj nacin NATO drzava salje poruku saveznicima i rusima da se nece tolerisati mijesanje (iako ja ne vjerujem da imaju dovoljno dokaza da ih osude).
    Tako da optisi i DF slobodno a koliko ja kontam zakon. Postoji nacin i da se DF zabrani zakonom, ako je ovaj zakon o politickim partijama vazeci

    Last edited by Gandalf_White; 24-04-19 at 15:24.
    One Ring to Rule them all...

  11. #2986
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Rakun zvani Zitelj Evrope. Za sve je u pravu. Njega treba postavit na celo neke partije. Imali bi Miga 2
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  12. #2987
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze i te kako. Imali smo jednog "lopova" na celu Jugoslavije, uzivao je luksuz kakav ni jedan car, kralj, gospodar.. ali je bio voljen i postovan jer je bio siroke ruke i prema mrcenim gradjanima, seljacima, radnicima.. Ja bih odmah potpisao da nam neki takav "lopov" bude na celu zemlje, pa neka se i ovajdi malo, ali da narodu ne manjka zbog njegove halapljivosti. Nego.. Rakune, ti si idealan primjer naseg tzv morala. Volis da seruckas i trazis trunje u tudjim ocima, a za to vrijeme nama skidose kozu s ledja branitelji nase drzave.
    Ako misliš na Tita on je sve bio samo lopov nije. Umro je bez ikakve imovine. Jovanka je umrla kao siromah, a đeca su mu obični radnici

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #2988
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jokic razrijesen

    SDP ce biti izuzet iz sporazuma o Buducnosti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Realno, SDP je ružna prošlost, DPSu držali kesu 18 godina, kako mogu da budu budućnost?

  14. #2989
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Oce li neko napisat sto se prica da ce bit 9. maja? Sto to planiraju da rade DF-ovci?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #2990
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antikvarnica1 View Post
    Realno, SDP je ružna prošlost, DPSu držali kesu 18 godina, kako mogu da budu budućnost?
    Drzali, pa bi opet da je drze jer polako ali sigunro nestaju sa politicke scene.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #2991
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Rakune, ako se ne razumijes u problematiku i nemas dodirnih tacaka sa nasim poreskim sistemom i zakonima a ako zelis da ucestvujes u raspravi.

    Makar procitaj sta se pise majka mu stara.

    Dosadno je postalo malo, svi u klin ti u plocu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nisam ni komentarisao poreski sistem ni problematiku o kojoj ti pišeš. Znam da je grozno kao što pišeš. Ali pišeš o drugima koji koriste taj isti sistem (sram ih bilo), a ti činiš isto to.
    Oni su lopovi, a ti si prinuđen. Mogu se i "oni" vaditi na isti način

    Ja koristim sistem u smislu da ne plaćam veće poreze na drugi, treći, četvrti stan(jesu prilično, ali ne i značajno veći) . Ali moje iskorišćavanje sistema je legalno

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 24-04-19 at 15:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #2992
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam ni komentarisao poreski sistem ni problematiku o kojoj ti pišeš. Ali pišeš o drugima koji koriste taj isti sistem (sram ih bilo), a ti činiš isto to.
    Oni su lopovi, a ti si prinuđen. Mogu se i "oni" vaditi na isti način

    Ja koristim sistem u smislu da ne plaćam veće poreze na drugi, treći, četvrti stan(jesu prilično, ali ne i značajno veći) . Ali moje iskorišćavanje je legalno

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Tebi pomoci nema.

    Ignorisem svaku dalju raspravu ili komentare sa tobom

    Poyy za tebe

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #2993
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antikvarnica1 View Post
    Realno, SDP je ružna prošlost, DPSu držali kesu 18 godina, kako mogu da budu budućnost?
    Realno SDP jeste dio ružne prošlosti, ali je poslije gašenja LSCGa bio jedini tračak svjetla u toj ružnoj prošlosti

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #2994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antikvarnica1 View Post
    Realno, SDP je ružna prošlost, DPSu držali kesu 18 godina, kako mogu da budu budućnost?
    Razumijem srdzbu i slazem se.

    I hajde da se slozimo da je 80% ovih sto su drzali kesu i najvise profitirali od koalicije sa DPS-om otislo u SD.

    Ono sto ja problematizujem je da SDP ima i dobrih kadrova sa 5-10-15 godina iskustva i mislim da bi to iskustvo doprinijelo nekoj novoj Vladi.

    Na ovaj nacin ti kadrovi ako ne podnesu ostavke vrlo brzo nijesu nidje prispjeli ..

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #2995
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tebi pomoci nema.
    Slažem se. I ne želim pomoć koja bi mi olakšala prihvatanje postupaka kao što su neuplaćivanja doprinosa, poreza, neometani uvoz robovske radne snage i sl.
    Malo je para od hotela,motela bungalova, apartmana pa se dodatno pije krv radniku.
    Ni jednog trenutka ne osporavam da si sve što imaš zaradio velikim radom ali đe je granica kod koje će se prestati sa robovima
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ignorisem svaku dalju raspravu ili komentare sa tobom
    Naravno

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 24-04-19 at 15:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #2996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jel se ovo Krivi ogradjuje od odbornika ?
    Ima li sanse da nije on ovo zakuvao ?

    Iz odupri se misle da su ovakve sanse minimalne


    Last edited by Gandalf_White; 24-04-19 at 16:09.
    One Ring to Rule them all...

  22. #2997
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #2998
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Razumijem srdzbu i slazem se.

    I hajde da se slozimo da je 80% ovih sto su drzali kesu i najvise profitirali od koalicije sa DPS-om otislo u SD.

    Ono sto ja problematizujem je da SDP ima i dobrih kadrova sa 5-10-15 godina iskustva i mislim da bi to iskustvo doprinijelo nekoj novoj Vladi.

    Na ovaj nacin ti kadrovi ako ne podnesu ostavke vrlo brzo nijesu nidje prispjeli ..

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Ali vidi sto rade, ajde da nije situacija kakva je, pa da razmijem donekle smjenu, ali u ovom trenutku ovo raditi, kad treba apsolutno jedinstvo opozicije na svim niovima. Danas DPS slavi i trlja ruke.

  24. #2999
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antikvarnica1 View Post
    Ali vidi sto rade, ajde da nije situacija kakva je, pa da razmijem donekle smjenu, ali u ovom trenutku ovo raditi, kad treba apsolutno jedinstvo opozicije na svim niovima. Danas DPS slavi i trlja ruke.
    Ranja ce dobiti mjesto Ambasadora nedje...

    Rasko poslanicko mjesto kao Andrija Popovic.

    Draginji je dosta politike

    I toeto


    Gassy sdp

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #3000
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Realno SDP jeste dio ružne prošlosti, ali je poslije gašenja LSCGa bio jedini tračak svjetla u toj ružnoj prošlosti

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Sto je to SDP ucinio poslije gasenja LSCG-a te ga tako etiketiras?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 120 of 131 FirstFirst ... 2070110116117118119120121122123124130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •