Page 113 of 131 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123 ... LastLast
Results 2,801 to 2,825 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2801
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Tačno onako kako treba, odmjereno i iskreno.
    Svaka čast!
    Pa i da sve propane, ovi ljudi su dali čist, bezinteresni doprinos stvaranju nečeg dobrog u Crnoj Gori.
    Ja ću ih podržavati i šetati dok god šetaju.

    Bijahu i do nas nocas na zhb, karavan je svratio.

    Pada snijeg lagano oni ulijecu. Nije nas bilo mozda 10 iz zhb ali je stvarno uzas vrijeme bilo a i na protest Demokrata popodne je bilo dosta ljudi pa se sigurno po noci nije izlazilo A i servilno je stanovnistvo dosta
    One Ring to Rule them all...

  2. #2802
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sto vise vrijeme prolazi, valjda kako postajemo zreliji i kako se stice jos iskustva tako i kontamo neke stvari .


    Recimo ja kontam 2 stvari,

    1) Kada sumiram situaciju od 2006 na ovamo, sve afere, slučajeve, kupovine, privatizacije, trgovine. Pa onda vidim ko nam je bila opozicija - kontam da mi građani nijesmo imali nikakve šanse. Šta god i kako god da smo uradili ne bi ništa promijenilo. Našao bi se neko od spavača da odradi posao. Da zavadi, nadje situaciju i proda CG.

    2) Žao mi je sada što sam neke forumaše a i ljude koje poznajem i koji su mi govorili da je DPS takav kakav je i da ga može smijeniti samo jaka opozicija, nazivao imenima i nijesam cijenio njihovo mišljenje. Iskreno mi je žao zbog toga, bio sam i sam svjestan toga, ali valjda nijesam želio da priznam.

    Sada jasno vidim šta je problem - nedostatak LIDERA (mnozina). Ali lako rješenje ne vidim.
    Da ne bismo napravili istu gresku kao ja godinama, hajde da ih ne uporedjujemo sa DPS-om jer ni oni nemaju lidere već jednog jedinog lidera. A od DPSa da bi bio bolji samo je dovoljno da ne krades i to je to ...


    Da li mi trenutno na političkoj sceni imamo 20 ljudi (samo 20) iz vlasti i opozicije koji bi mogli voditi ovu državu kako ona zaslužuje ? Liše resora za spoljnu politiku, sport, manjine... Ja ne vidim recimo ko bi od stranačkih ličnosti mogao biti dobar ministar finansija, prosvjete, javne uprave, turizma.... ?

    Ali ne ono da pokrije pa ok je to kao ovi do sada. Nego osoba koja bi stvarno mogla da oformi tim ljudi i napravi PROMJENU SISTEMA ! ! !

    Kad kažem osoba i lider mislim na nekoga ko :

    Je ostvarena osoba u poslovnom-profesionalnom-strucnom smislu. Ja iskreno ne vjerujem da neko ko nije bio direktor kompanije-sistema od 100+ ljudi nekih 3-4-5 godina može da vodi i jedan resor.
    ko ima makar 15-20 godina RADNOG iskustva van politike u svom polju
    nekog ko je već situiran i kroz politiku gleda da se afirmiše na neki drugi način ili čisto je idealista i želi da pomogne a ne da mu to bude jedini izvor prihoda
    Neko ko je medjunarodno priznat u svom polju
    Neko ko nema mrlju u smislu - uzeo je, prevario, ukrao
    Neko za koga znaš da nije sklon korupciji i gladan, ko je vidio svijeta i ukrao ideja


    Takve osobe na našoj političkoj sceni nema... Jednostavno je nema...

    A bez takvih ljudi nama nema naprijed. Ja gledam Srbiju i gledam kako su oni propustili šansu da poslije pada Miloševića ili Koštunice promijene sistem. I gledam šta im Vučić radi
    ONI SU PROMIJENILI LIDERE A NE SISTEM.


    Sistem je bolestan i mora se promijeniti. Ako ne promijenimo sistem, nijesmo ništa uradili.


    Kolega kimmi već godinama priča o ekspertskoj vladi. Uvijek sam tu ideju podržavao a sada i kontam - to je jedini izlaz iz svega ovoga.

    15 brutalnih stručnjaka, ako treba iz inostranstva, nestranačke ili stranačke ličnosti - jedina preporuka na posao ministra - CV ! ! ! Ti stručnjaci oforme timove od manje brutalnih ali isto brutalnih ljudi. I eto rješenja.
    Skupština se osigura da predloženi zakoni prolaze procedure, policija i sudstvo da je sve fer i bez korupcije odozdo gore.
    I to je to ...

    Bez toga lično smatram da je to to.. Nikada nećemo naprijed.
    Last edited by Gandalf_White; 13-04-19 at 23:15.
    One Ring to Rule them all...

  3. #2803
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    odbijam da povjerujem da u Crnoj Gori nema ljudi koji su u svojim oblastima eksperti! Sad je sistem taav da ti je jedina preporuka stranačka pripadnost, ali ako bi se desila neka varijanta ekspertske vlade, vjerujem da ovdje ima, ni po babu ni po stričevima (ako smo mi uopšte sposobni da vrednujemo nešto realno, bez prsustva nepotizma i bilo kakvog drugog nefer načina) iz svake oblasti neko ko misli na DOBROBIT ove zemlje i ljudi u njoj...dosad je sve bilo samo za ličnu i korist sebi bliskih...dosta je tih jer oni niti su što znali niti činjeli....liše punjenja sopstvenih dzepova i uzivanja u raznolikim benefitima koje im je bavljenje politikom donijelo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #2804
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    odbijam da povjerujem da u Crnoj Gori nema ljudi koji su u svojim oblastima eksperti! Sad je sistem taav da ti je jedina preporuka stranačka pripadnost, ali ako bi se desila neka varijanta ekspertske vlade, vjerujem da ovdje ima, ni po babu ni po stričevima (ako smo mi uopšte sposobni da vrednujemo nešto realno, bez prsustva nepotizma i bilo kakvog drugog nefer načina) iz svake oblasti neko ko misli na DOBROBIT ove zemlje i ljudi u njoj...dosad je sve bilo samo za ličnu i korist sebi bliskih...dosta je tih jer oni niti su što znali niti činjeli....liše punjenja sopstvenih dzepova i uzivanja u raznolikim benefitima koje im je bavljenje politikom donijelo
    Zaista se trudim da sto prostije i razumljivije pretocim misli.

    Nijesam rekao da nema nego sam rekao :



    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da li mi trenutno na političkoj sceni imamo 20 ljudi (samo 20) iz vlasti i opozicije koji bi mogli voditi ovu državu kako ona zaslužuje ?
    Takve osobe na našoj političkoj sceni nema... Jednostavno je nema...
    .

    U slucaju da je stvarno nema, kao sto recimo garantujem da nema strucnjaka iz CG koji bi mogao voditi resor turizma ili poljoprivrede kako to CG zasluzuje - dovedi sa strane - dobro plati i uzivaj



    Ako vec placamo 8 savjetnika bravecoj glavi Brajovicu koji ne rade nista i koji nas bruto kostaju oko 20 000 mjesecno, mozemo vala platiti nekog toliko da nas nauci par stvari


    Zamisli zemlju dje je Simovic ministar
    Last edited by Gandalf_White; 13-04-19 at 23:46.
    One Ring to Rule them all...

  5. #2805
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ako mi je jasno , sto se vas par sa foruma ne organizujete i osnujete stranku. Nikad bolja prilika nije bila za tako nesto nego sad.

    Vidim da pozjajete materiju i strucni ste, zasto se ne odlucite na takav korak ? Bukvalno bi oduvali konkurenciju.

    Imate normalan pristup. Zdravi se u glavu jos uvijek. I u najbolje godine
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  6. #2806
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Čekamo tebe

  7. #2807
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Čekamo tebe
    Evo me, tu sam. Mozemo pocet
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  8. #2808
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zaista se trudim da sto prostije i razumljivije pretocim misli.

    Nijesam rekao da nema nego sam rekao :






    U slucaju da je stvarno nema, kao sto recimo garantujem da nema strucnjaka iz CG koji bi mogao voditi resor turizma ili poljoprivrede kako to CG zasluzuje - dovedi sa strane - dobro plati i uzivaj



    Ako vec placamo 8 savjetnika bravecoj glavi Brajovicu koji ne rade nista i koji nas bruto kostaju oko 20 000 mjesecno, mozemo vala platiti nekog toliko da nas nauci par stvari


    Zamisli zemlju dje je Simovic ministar
    ovo je slučajno post posle tvoga, doduše nadovezan na tvoj ali nije odgovor tebi, prosto moje zapažanje generalno pošto se i inače potencira, sudeći naravno po kadrovima koje je iznjedrio dps da u cg slabo ima nekoga ko bi mogao da vodi ekonomiju i politiku ove države...samo sam konstatovala da ima, ne imputirajući tebi da si rekao nesto što nijesi...naprotiv, saglasna sam da nemamo na političkoj sceni kvalitetne ljude, ali van političke scene i partija ima sigurno iskusnih i kvalitetnih pojedinaca koji žele dobro ovoj državi. Pošto ovi niti joj žele dobro niti znaju išta!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #2809
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Gandush,vala ako nemamo u 600k 13,14 ljudi koji su struchni da osmilse kako da nam svima bude u svakoj sferi shto bolje,onda nismo ni za bolje...no nas ka da je 600 miliona...
    ...

  10. #2810
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Gando, takvoga kakvoga si opisao nema!
    Crna Gora ce takvoga tesko i stvoriti.
    Ako je iole uspjesan svojom zaslugom ili ce poci vani ili nije lud da se bavi politikom.
    Ali uglavnom su ovdje "uspjesni" miljenici i poslusnici vlasti.
    Ovdje na kraju nije problem vlaat, vec narod.

    Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  11. #2811
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Već sam pisao, najlakši (iako to sada ne djeluje tako) dio posla je odlazak ove garniture...
    Personalna promjena će donjeti jedno veliko NIŠTA.
    Sistematska promjena je već nešto drugo, a ona može doći samo kroz kontrolu.
    Kontrola je moguća (međusobna) samo u slučaju nepostojanja apsolutne vlasti.
    Primjer je Budva (može i drugi grad, ali ovdje odlično znam šta se dešava) gdje pojedinci misle da je sada došlo njihovo te im je dat mandat da nastave po matrici DPS-a, ali sa drugim imenom. To bi vjerovatno prošlo (u puno većoj mjeri) da ne postoji međusobna kontrola (nažalost ponegdje se naprave kompromisi po tom pitanju) no da bi to (po mom skromnom mišljenju) fukcionisalo kako treba treba nekoliko izbornih ciklusa.
    To bi bilo opšta, a personalna priča je takođe moguća. Pojedinim (zapravo većini) stručnjaka je kompromitacija da se bave politikom u ovakvom sistemu. Ako bi se zaista krenulo u menjanje sistema onda im to ne bi bila kompromitacija već i neki plus za CV (svojim vještinama uradio to i to, a to je moguće samo ako se ne rade politički kompromisi). Onog momenta kada se budu tražili kompromisi (politički) zaboravi da će stručnjaci (od kredibiliteta) htjeti tu nešto da učine. A očekivani politički kompromis može biti i onaj banalni: ,,zašto nema za Xxxxx Yyyyyy u vladi, zaslužio je, 20 godina je proveo u borbi protiv prethodnog režima?"

  12. #2812
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto vise vrijeme prolazi, valjda kako postajemo zreliji i kako se stice jos iskustva tako i kontamo neke stvari .


    Recimo ja kontam 2 stvari,

    1) Kada sumiram situaciju od 2006 na ovamo, sve afere, slučajeve, kupovine, privatizacije, trgovine. Pa onda vidim ko nam je bila opozicija - kontam da mi građani nijesmo imali nikakve šanse. Šta god i kako god da smo uradili ne bi ništa promijenilo. Našao bi se neko od spavača da odradi posao. Da zavadi, nadje situaciju i proda CG.

    2) Žao mi je sada što sam neke forumaše a i ljude koje poznajem i koji su mi govorili da je DPS takav kakav je i da ga može smijeniti samo jaka opozicija, nazivao imenima i nijesam cijenio njihovo mišljenje. Iskreno mi je žao zbog toga, bio sam i sam svjestan toga, ali valjda nijesam želio da priznam.

    Sada jasno vidim šta je problem - nedostatak LIDERA (mnozina). Ali lako rješenje ne vidim.
    Da ne bismo napravili istu gresku kao ja godinama, hajde da ih ne uporedjujemo sa DPS-om jer ni oni nemaju lidere već jednog jedinog lidera. A od DPSa da bi bio bolji samo je dovoljno da ne krades i to je to ...


    Da li mi trenutno na političkoj sceni imamo 20 ljudi (samo 20) iz vlasti i opozicije koji bi mogli voditi ovu državu kako ona zaslužuje ? Liše resora za spoljnu politiku, sport, manjine... Ja ne vidim recimo ko bi od stranačkih ličnosti mogao biti dobar ministar finansija, prosvjete, javne uprave, turizma.... ?

    Ali ne ono da pokrije pa ok je to kao ovi do sada. Nego osoba koja bi stvarno mogla da oformi tim ljudi i napravi PROMJENU SISTEMA ! ! !

    Kad kažem osoba i lider mislim na nekoga ko :

    Je ostvarena osoba u poslovnom-profesionalnom-strucnom smislu. Ja iskreno ne vjerujem da neko ko nije bio direktor kompanije-sistema od 100+ ljudi nekih 3-4-5 godina može da vodi i jedan resor.
    ko ima makar 15-20 godina RADNOG iskustva van politike u svom polju
    nekog ko je već situiran i kroz politiku gleda da se afirmiše na neki drugi način ili čisto je idealista i želi da pomogne a ne da mu to bude jedini izvor prihoda
    Neko ko je medjunarodno priznat u svom polju
    Neko ko nema mrlju u smislu - uzeo je, prevario, ukrao
    Neko za koga znaš da nije sklon korupciji i gladan, ko je vidio svijeta i ukrao ideja


    Takve osobe na našoj političkoj sceni nema... Jednostavno je nema...

    A bez takvih ljudi nama nema naprijed. Ja gledam Srbiju i gledam kako su oni propustili šansu da poslije pada Miloševića ili Koštunice promijene sistem. I gledam šta im Vučić radi
    ONI SU PROMIJENILI LIDERE A NE SISTEM.


    Sistem je bolestan i mora se promijeniti. Ako ne promijenimo sistem, nijesmo ništa uradili.


    Kolega kimmi već godinama priča o ekspertskoj vladi. Uvijek sam tu ideju podržavao a sada i kontam - to je jedini izlaz iz svega ovoga.

    15 brutalnih stručnjaka, ako treba iz inostranstva, nestranačke ili stranačke ličnosti - jedina preporuka na posao ministra - CV ! ! ! Ti stručnjaci oforme timove od manje brutalnih ali isto brutalnih ljudi. I eto rješenja.
    Skupština se osigura da predloženi zakoni prolaze procedure, policija i sudstvo da je sve fer i bez korupcije odozdo gore.
    I to je to ...

    Bez toga lično smatram da je to to.. Nikada nećemo naprijed.
    Mislim da za lidera ne mora da ima sve ovo što si nabrojao. Ljude pored lidera da.
    Za lidera jednostvano treba da postoji ta harizma, taj talenat, dar od Boga ili što već.
    Sjetite se Tita.

  13. #2813
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Lider samo treba da ima iskrenu petlju da pokrene nesto na bolje. A onda mu se strucnjaci sami priklone i naprave tim.

    Super jednostavno
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  14. #2814
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Mislim da za lidera ne mora da ima sve ovo što si nabrojao. Ljude pored lidera da.
    Za lidera jednostvano treba da postoji ta harizma, taj talenat, dar od Boga ili što već.
    Sjetite se Tita.
    Meni je “lidera” iskreno dosta. Kad vidim “lidere” i kod nas i okolo....muka me spopadne. Pricam i o zapadu i o istoku. Cim se sve odluke centriraju oko jedne osobe ili grupe osoba, odmah je to tesko ******
    Birokratija sposobnih ili polusposobnih, za koje ne zelim ni da znam ko su, dokle god rade u ime i korist poslodavca, a to bi bila drzava a ne partije na vlasti
    Dosta mi populizma i kod nas i u svijetu

  15. #2815
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto vise vrijeme prolazi, valjda kako postajemo zreliji i kako se stice jos iskustva tako i kontamo neke stvari .


    Recimo ja kontam 2 stvari,

    1) Kada sumiram situaciju od 2006 na ovamo, sve afere, slučajeve, kupovine, privatizacije, trgovine. Pa onda vidim ko nam je bila opozicija - kontam da mi građani nijesmo imali nikakve šanse. Šta god i kako god da smo uradili ne bi ništa promijenilo. Našao bi se neko od spavača da odradi posao. Da zavadi, nadje situaciju i proda CG.

    2) Žao mi je sada što sam neke forumaše a i ljude koje poznajem i koji su mi govorili da je DPS takav kakav je i da ga može smijeniti samo jaka opozicija, nazivao imenima i nijesam cijenio njihovo mišljenje. Iskreno mi je žao zbog toga, bio sam i sam svjestan toga, ali valjda nijesam želio da priznam.

    Sada jasno vidim šta je problem - nedostatak LIDERA (mnozina). Ali lako rješenje ne vidim.
    Da ne bismo napravili istu gresku kao ja godinama, hajde da ih ne uporedjujemo sa DPS-om jer ni oni nemaju lidere već jednog jedinog lidera. A od DPSa da bi bio bolji samo je dovoljno da ne krades i to je to ...


    Da li mi trenutno na političkoj sceni imamo 20 ljudi (samo 20) iz vlasti i opozicije koji bi mogli voditi ovu državu kako ona zaslužuje ? Liše resora za spoljnu politiku, sport, manjine... Ja ne vidim recimo ko bi od stranačkih ličnosti mogao biti dobar ministar finansija, prosvjete, javne uprave, turizma.... ?

    Ali ne ono da pokrije pa ok je to kao ovi do sada. Nego osoba koja bi stvarno mogla da oformi tim ljudi i napravi PROMJENU SISTEMA ! ! !

    Kad kažem osoba i lider mislim na nekoga ko :

    Je ostvarena osoba u poslovnom-profesionalnom-strucnom smislu. Ja iskreno ne vjerujem da neko ko nije bio direktor kompanije-sistema od 100+ ljudi nekih 3-4-5 godina može da vodi i jedan resor.
    ko ima makar 15-20 godina RADNOG iskustva van politike u svom polju
    nekog ko je već situiran i kroz politiku gleda da se afirmiše na neki drugi način ili čisto je idealista i želi da pomogne a ne da mu to bude jedini izvor prihoda
    Neko ko je medjunarodno priznat u svom polju
    Neko ko nema mrlju u smislu - uzeo je, prevario, ukrao
    Neko za koga znaš da nije sklon korupciji i gladan, ko je vidio svijeta i ukrao ideja


    Takve osobe na našoj političkoj sceni nema... Jednostavno je nema...

    A bez takvih ljudi nama nema naprijed. Ja gledam Srbiju i gledam kako su oni propustili šansu da poslije pada Miloševića ili Koštunice promijene sistem. I gledam šta im Vučić radi
    ONI SU PROMIJENILI LIDERE A NE SISTEM.


    Sistem je bolestan i mora se promijeniti. Ako ne promijenimo sistem, nijesmo ništa uradili.


    Kolega kimmi već godinama priča o ekspertskoj vladi. Uvijek sam tu ideju podržavao a sada i kontam - to je jedini izlaz iz svega ovoga.

    15 brutalnih stručnjaka, ako treba iz inostranstva, nestranačke ili stranačke ličnosti - jedina preporuka na posao ministra - CV ! ! ! Ti stručnjaci oforme timove od manje brutalnih ali isto brutalnih ljudi. I eto rješenja.
    Skupština se osigura da predloženi zakoni prolaze procedure, policija i sudstvo da je sve fer i bez korupcije odozdo gore.
    I to je to ...

    Bez toga lično smatram da je to to.. Nikada nećemo naprijed.
    Kako ovo idealisticki zvuci, EKSPERTSKA vlada... Utopija.

    Onda procitam prilike u CG u 18om vijeku, pa 19om... Plemena i tadasnju ekonomiju i trgovinu... I danas je sve isto kao tada... I to je sistem koji traje 300 godina... Pa mi to za života unuka ne mozemo promijeniti, jer smo fela kakva jesmo.
    Lidere mozda i mozemo, i to je to.

    Dok god obicni coek misli 'ukra bi i ja da mogu' nema naprijed. To je u dnk homo balkanusa.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 14-04-19 at 13:20.

  16. #2816
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Meni je “lidera” iskreno dosta. Kad vidim “lidere” i kod nas i okolo....muka me spopadne. Pricam i o zapadu i o istoku. Cim se sve odluke centriraju oko jedne osobe ili grupe osoba, odmah je to tesko ******
    Birokratija sposobnih ili polusposobnih, za koje ne zelim ni da znam ko su, dokle god rade u ime i korist poslodavca, a to bi bila drzava a ne partije na vlasti
    Dosta mi populizma i kod nas i u svijetu
    Ako treba da bude lidera, onda neka bude i po dubini.

    Daj da kazemo vidji kakav strucnjak a ne kakva lopovcina iz SD-a majku bi proda' da moze.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #2817
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Već sam pisao, najlakši (iako to sada ne djeluje tako) dio posla je odlazak ove garniture...
    Personalna promjena će donjeti jedno veliko NIŠTA.
    Sistematska promjena je već nešto drugo, a ona može doći samo kroz kontrolu.
    Kontrola je moguća (međusobna) samo u slučaju nepostojanja apsolutne vlasti.
    Primjer je Budva (može i drugi grad, ali ovdje odlično znam šta se dešava) gdje pojedinci misle da je sada došlo njihovo te im je dat mandat da nastave po matrici DPS-a, ali sa drugim imenom. To bi vjerovatno prošlo (u puno većoj mjeri) da ne postoji međusobna kontrola (nažalost ponegdje se naprave kompromisi po tom pitanju) no da bi to (po mom skromnom mišljenju) fukcionisalo kako treba treba nekoliko izbornih ciklusa.
    To bi bilo opšta, a personalna priča je takođe moguća. Pojedinim (zapravo većini) stručnjaka je kompromitacija da se bave politikom u ovakvom sistemu. Ako bi se zaista krenulo u menjanje sistema onda im to ne bi bila kompromitacija već i neki plus za CV (svojim vještinama uradio to i to, a to je moguće samo ako se ne rade politički kompromisi). Onog momenta kada se budu tražili kompromisi (politički) zaboravi da će stručnjaci (od kredibiliteta) htjeti tu nešto da učine. A očekivani politički kompromis može biti i onaj banalni: ,,zašto nema za Xxxxx Yyyyyy u vladi, zaslužio je, 20 godina je proveo u borbi protiv prethodnog režima?"
    Ako se budu dijeli ministarstva po partijama, pisaj ga, svako ce u svom ministarstvu da radi kako (stranka) misli da treba. To bi se moralo rijesiti da ministar ne moze imati pomocnike iz svoje stranke, odnosno da moraju biti iz drugih politickih stranaka. Jedino tako je moguca istinska kontrola, a nepovjerenje je pozeljno.

    Nego je problem sto ni jednoj politickoj stranci ne odgovara da ih drugi kontrolisu
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kako ovo idealisticki zvuci, EKSPERTSKA vlada... Utopija.

    Onda procitam prilike u CG u 18om vijeku, pa 19om... Plemena i tadasnju ekonomiju i trgovinu... I danas je sve isto kao tada... I to je sistem koji traje 300 godina... Pa mi to za života unuka ne mozemo promijeniti, jer smo fela kakva jesmo.
    Lidere mozda i mozemo, i to je to.

    Dok god obicni coek misli 'ukra bi i ja da mogu' nema naprijed. To je u dnk homo balkanusa.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ne vidim zasto je to utopija??

    Jel ovo neizvodljivo? Nije uopste.
    Narod je toliko razocaran u politicke stranke zbog korumpirane vlasti I nesposobne opozicije da je to strasno.

    Evo meni se prvom povrace od ideje da su Manda, Pipun I Slaven Radunovic ministri.
    Posto odje mora da se crta, jer odmah pocinje prica bot ovo ono, naravno da mi se povrace I od Petra Ivanovica, Simovica, Stijepovica, Boskovica, Brajovica.......da ne nabrajam sad.

    Ajde sad recite mi koje su to reference ovih ljudi da vode jedan odgovoran resor u vladi. Sta su uradili, kojim su se poslom bavili? Dobro, Slaven Radunovic je pocerao Office Centar u stecaj.

    Jedino sto bih dao liderima opozicije je da naprave komisiju za prijem kandidata, pa nek se vecinom glasova odlucuje.

    Mislim da bi pokret koji bi izasao na izbore sa pricom: mi necemo vlast, trazimo podrsku za formiranje vlade strucnjaka koje cemo dobro platiti, jer smatramo da su na vlasti lopuze a da su stranacki prvaci nesposobni da vode ministarstva jet nemaju nikakvi radno iskustvo, sem bavljenja politikom, bio pravo osvjezenje na politickoj sceni. Takav pokret bi imao sansu I da apstinente izvuce na izbore I da ozbiljnije udje u biracko tijelo vladajuce vecine. Opozicija, ovakva kakva je, samo presipa glasove iz jednog tabira u drugi.....






    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-04-19 at 14:14.

  18. #2818
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post



    Mislim da bi pokret koji bi izasao na izbore sa pricom: mi necemo vlast, trazimo podrsku za formiranje vlade strucnjaka koje cemo dobro platiti, jer smatramo da su na vlasti lopuze a da su stranacki prvaci nesposobni da vode ministarstva jet nemaju nikakvi radno iskustvo, sem bavljenja politikom, bio pravo osvjezenje na politickoj sceni. Takav pokret bi imao sansu I da apstinente izvuce na izbore I da ozbiljnije udje u biracko tijelo vladajuce vecine. Opozicija, ovakva kakva je, samo presipa glasove iz jednog tabira u drugi.....






    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ovo je problem ljudi koji su malo razboritiji.


    Zamisli da ti izadje Becic - Abazovic - Mandic ili bilo ko i kaze mi necemo stranacke ljude za ministre nego cemo nezavisne strucnjake.


    To bi privuklo 1-2% ljudi iz apstinencije, intelektualaca i uspjesnih ljudi.
    A politicki oponenti bi jedva docekali da te sahrane i kazu kako to radis jer nemas strucnjaka u svojoj partiji da podneses taj teret i izneses promjenu.

    Smatram da ce partija koja ce proizici iz grupe Odupri se i ostalih gradjanskih grupa imati ovaj kapacitet i nece imati politicku stetu. I nadam se da ce to uciniti.

    80-90% glasaca u CG su avarage joe - penzosi, radnici drzavne uprave, radnici za minimalac ili do 500 ojra.
    Oni ovu pricu ne razumiju.

    Da ne pricam o manjim mjestima dje mu nije toliko ni bitno koja je partija ali mu je bitno da je nosilac liste iz istog plemena itd...
    Last edited by Gandalf_White; 14-04-19 at 14:05.
    One Ring to Rule them all...

  19. #2819
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Mislim da je to nemoguce jer partije kod nas ne postoje da bi narodu bilo bolje, nego da bi njima bilo.

  20. #2820
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako treba da bude lidera, onda neka bude i po dubini.
    Nama trebaju heroji. Po dubini narocito. Mada sam skorije ogorceno pricao o javnim licnostima iz svijeta sporta, umjetnosti, nauke.. silan doprinos imaju omiljene, popularne javne licnosti, ali niko od njih nece da se zaebe, pa da udari po ovakvoj vlasti. Tu prvenstveno mislim na one koji ne zavise od ove vlasti, koji su vani. Moze li se doprijeti do njih, ikakav dogovor postici. Makar stara garda.. Dje je Petar Bozovic? Zarko Lausevic? Pedja Mijatovic? Iko??? Ne, nema..
    A ovo u vezi heroja po dubini, tu mislim na "obicne" radnike, sluzbenike, koji su pokusali da rade svoj posao po zakonu, pravicno i nepristrasno, a onda su bili slomljeni od strane rezima i okruzenja, kolektiva, kolega i rukovodilaca.. i morali su ili pobjeci od tog ludila ili se asimilovati. Uglavnom je bivalo ovo drugo, jer ljudi nemaju dje. A sigurno vecina vas zna za poneki takav slucaj časnog i pravičnog covjeka, koji nije mogao/smio da radi svoj posao po zakonu i morao je biti sklonjen. Kada u Crnoj Gori postoji saobracajni policajac koji pise kazne SVIMA koji su napravili neki prestup u saobracaju, sta mislite koliko to njegovo "junačenje" moze da potraje? Neki komunalni policajac, takodje. Šumar. Lovočuvar.. U svim sferama dje su takvi sluzbenici prijeko potrebni je i bilo takvih, ali su bili kratkog vijeka. Vrlo brzo naidju na nekog ko je iznad zakona, pa onda problemi sa Upravom, suptilno se utice na njega da zaboravi taj slucaj.. a ako on zatvrdoglavi i nece da su neki iznad zakona, onda pocinju i licne prijetnje, pa mu se na poslu pocnu nalaziti svakakvi propusti, pa.. Za vrlo kratko vrijeme, umjesto da takve pojedince drzava i sistem zastite, daju primjer ostalima kako treba, oni ga slome i natjeraju da bude fleksibilan i da pocne raditi kao i sve njegove kolege, selektivno. I tu se onda drzava raspada.. A i nevladin sektor bi tu trebalo dati ogroman doprinos. Takvi pojedinci su temelj drustva. Njegovo srce. Kostana srz. A drustvo i drzava ih tretiraju kao budale. Kada se nadje neka takva "usijana glava", svi ga nazivaju budalom, ne umije da ućari koji dinar od mita, ne umije da bude dobar sa "pravim" ljudima, svojom radnom etikom suzava svoj krug drustva, jer ga drustvo odbacuje kao spijuna.. A nama su prijeko potrebni takvi heroji i da se oni zastite! Heroji nam trebaju!!!



  21. #2821
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uz ovo sto ste rekli, mnogo veci problem je pravosudni sistem.
    CG treba da promijeni sistem, a ne moze to da uradi sve dok samovolju Izvrsne vlasti nema ko da koriguje.
    Svima je danas u CG jasno da je familija Prva uzela novac od privatizavije Telekoma. Da sa platom od hiljadu ipo i zeninim prihodima iz parfiemrije Gvozdenovic nije mogao platiti stotine hiljada za skolovanje djece. Da od penzije zenine i njegove Rocen nije mogao zatvoriti kredit za stan.
    I kad to obicni gradjanin vidi, on vidi gdje je moc.
    Sto kaze Novak Kilbarda, kad je u pregovorima sa Momirom Bulatovicem ovaj rekao da oni drze sve osim policije koju ima Milo. To je bilo dovoljno Novaku da odabere stranu.

    Zbog ovog tesko je i ocekivati vladu nezavisnih strucnjaka.
    U Cg se danas svako smije nezavisnim strucnjacima , jer svaki od njih ce da im kaze ono sto im ne prija usima.
    Svaka ekonomska analiza je pokazivala da autoput ne moze biti koristan i da je omca oko vrata, a onda ona "Cuckinja" iz ministarstva kako je sebe zvala i Zugic obrazlazu da nije vazna samo ta ekonomska korisnost.
    Kad se tome dodaju populisticki komentari, a mi smo jedini bez metra autoputa, ili koliko su rizicne Platije, itd udje se u projekat
    koji kosta koliko 30 godina profita citavog finansijskog sektora CG,
    ili koliko EPCG.
    Znaci prodali smo EPCG koja je fabrika novca u svim uslovima da bi dobili put od Smokovca do Kolasina.

  22. #2822
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Meanwhile

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #2823
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Gando, ajde ti za gradonacelnika Zabljaka
    Pa odatle ako se pokazes ides dalje

  24. #2824
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Meni opozicija u CG lici na neki crtani film. Jel se desilo idje na svijetu da visedecenijski po sopstvenom priznanju organizator korupcije organizuje demonstracije protiv korupcije ili da neka partija umjesto da razgovara sa koalicionim partnerom organizuje proteste protiv njega a prethodno ga spali na karnevalu!? Jedno vece se kunu da nece uci u skupstinu i na izbore a sjutri dan jedna partija osvane u skupstinu a druga izadje na izbore... Ma kad bi se pisalo to bi se tomovi knjiga mogli napisati

  25. #2825
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Gando, ajde ti za gradonacelnika Zabljaka
    Pa odatle ako se pokazes ides dalje
    Znam da se salis ali ja se, nikada ali nikada se ne bih prihavatio ni jedne drzavne funkcije. Pogotovo ne odje. Jedan od razloga je sto se taj posao radi 24h dana 7 dana u nedjelji za 1000-1200 eur platu hahahahhahah toliko sam imao sa 20 godina.
    A onda i sto nemas tim ljudi nego moras da radis sa lokalcima koji te ne kontaju.

    A znam da bih za 4-8 godina od Zabljaka napravio cudo sa prostim idejama. Ali to ce cekati nekog drugog ko nije iz DPS/SD-a kome cu pomoci koliko god budem mogao.

    Ja zelim da ova zemlja dobije ono sto zasluzuje i da gradjani dobiju ono sto im treba.
    Da ne podizem djecu odje a da poslije moraju bjezati.
    Da se ne moram lijeciti u inostranstvu i da ako mi treba nesto iz opstine ne moram nikoga da znam/podmazem da bi to nesto zavrsio.

    Ja ponekad mislim da sam lud jer vidim da ljudi ne razmisljaju kao ja nego svi idu linijom manjeg otpora.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 113 of 131 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •