Page 70 of 131 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #1726
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Trebao sam ovako napisati , lakše bi vam bilo za pricu
    Protesti u
    Nepoznato, Srbiji i Albaniji

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #1727
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    odgovorih ti prije bili dosao ili ne , eto cisto da apsolviramo tu temu oko toga.
    nisam ja dosao sa pricom zastava nego sam citirao drugog forumasa , jedan dio njegovog posta koji je meni zaparao usi.
    nego kao po ko zna koji put ja sam poceo o tome pa nek bude.
    Isto kao sto tebi para usi, vjerovatno para i nama jer si kao i onaj brojac ljudi nevjerovatno uporan

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Bez političkih stranaka u njemu bi izasao sa i bez crnogorskih zastava.
    Sad ces reci da ni ovo nisi rekao. Protest protiv toga kako politicari vode zemlju, bez politickih partija. Zanimljivo. Samo mi objasni kako si ovo zamislio.
    Cak kad je i Vanja iz mansa organizovala proteste, opozicione partije su bile tu, vidljive kao i u ovom protestu.
    Ali dobro. Organizovace se nedje protest protiv politicara od strane ljudi koji ne prate politiku uopste i ne zanima ih.
    Srecno svim osmorici.

  3. #1728
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Isto kao sto tebi para usi, vjerovatno para i nama jer si kao i onaj brojac ljudi nevjerovatno uporan



    Sad ces reci da ni ovo nisi rekao. Protest protiv toga kako politicari vode zemlju, bez politickih partija. Zanimljivo. Samo mi objasni kako si ovo zamislio.
    Cak kad je i Vanja iz mansa organizovala proteste, opozicione partije su bile tu, vidljive kao i u ovom protestu.
    Ali dobro. Organizovace se nedje protest protiv politicara od strane ljudi koji ne prate politiku uopste i ne zanima ih.
    Srecno svim osmorici.
    zasto maliciozno skracujes moj post, kad sam konretno rekao sve.
    "Evo ti odgovor , sto se ovih protesta tice ovako organizovanih kako su sada. Bez političkih stranaka u njemu bi izasao sa i bez crnogorskih zastava."
    znaci mislim na ove proteste kako su do sada organizovani, dje na celo protesta su ljudi koji su sada na ne politicke partije. ti si skratio sto ti odgovara da iskarakiras moj post, tako da.....
    ajde da budem konretniji ove proteste u ovom formatu podrzavam i izasao bi na njih, trenutno sam sprijecen jer subotom ne mogu da idem nidje dalje od Tivta. i to sam naglasio isto, a ti sto si maliciozan i bezobrazan nije do mene.

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #1729
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ali dobro. Organizovace se nedje protest protiv politicara od strane ljudi koji ne prate politiku uopste i ne zanima ih.
    E ovo je već u potpis da se stavi slobodno.
    +1

  5. #1730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kao i onaj brojac ljudi nevjerovatno uporan
    Izvin'te, jel problem? Niko me nije obavijestio da treba da se "obnavlja članarina" na forumu da bi ja mogao sad da dođem i da pišem na podforumu na kome sam hiljade postova napisao od prije 15 godina na ovamo; niti se sjećam da neko ima tapiju na diskurs, pa sad ja ovde sreću kvarim, i upadam na žurku đe su se svi fino dogovorili da su protesti kul, da ima 50 000 ljudi, i da samo treba da se razgovara o nijansama taktike do konačne pobjede.

    Ispričavam se, nije mi stiglo cirkularno pismo o nepisanim smjernicama za diskusiju, a pisane još nisam prekršio, pa ću ja nastaviti o onome što me zanima, sve se usko držeći teme i pravila foruma. Kome se ne sviđa, ima dugme ignore, ima obično manuelno ignorisanje...

  6. #1731
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Izvin'te, jel problem? Niko me nije obavijestio da treba da se "obnavlja članarina" na forumu da bi ja mogao sad da dođem i da pišem na podforumu na kome sam hiljade postova napisao od prije 15 godina na ovamo; niti se sjećam da neko ima tapiju na diskurs, pa sad ja ovde sreću kvarim, i upadam na žurku đe su se svi fino dogovorili da su protesti kul, da ima 50 000 ljudi, i da samo treba da se razgovara o nijansama taktike do konačne pobjede.

    Ispričavam se, nije mi stiglo cirkularno pismo o nepisanim smjernicama za diskusiju, a pisane još nisam prekršio, pa ću ja nastaviti o onome što me zanima, sve se usko držeći teme i pravila foruma. Kome se ne sviđa, ima dugme ignore, ima obično manuelno ignorisanje...
    Nikakav problem. Samo nastavi da brojis. Valja imati neki hobi u zivotu. Isto tako prihvati da mene ne zanima da li je 5-6-10-15 000 ljudi.
    Kao sto sam vec nedje napisao, za Djukanovica je nebitno i da ih je 200 000 tamo. Gleda na to kao i da je Demir i Patricija sa onom tablom ispred skupstine. Tako da ovdje cifra i nije toliko znacajna ako se nema realan cilj pred sobom. A ostavka Djukanovica ili radikalizacija to jednostavno nije.
    Naostri samo tu olovku da tackas glave sledece nedelje sa drugovima. Zajednicki hobi i interesovanja bas priblize ljude

  7. #1732
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ono sto ti ne razumijes, a ocigledno ni organizatori protesta je sledece.
    Vezano za Miga: zahtjevi sa ulice(mozete i svaki dan ili svake subote) da trazite da se Migo optuzi kako treba, a to je
    -kazna za pomaganje u pranju novaca
    -kazna za rasturanje novca iz krivicnog djela
    -uticanje na volju biraca novcem iz krivicnog djela
    -uticanje na izbore i izbornu volju biraca
    -kazne za svih 20 ljudi koji su ucestvovali po istim osnovama kao za Miga

    Pa da vidimo kad je 10-12k ljudi na ulici koji konstantno to traze da se procesuira kako treba, koliko je pametan potez otezati proces ili donijeti odluku od 3-4 mjeseca zatvora.
    Evropski izaslanici bi blagonaklonije gledali na sve jer se ne traze ostavke celnih ljudi u drzavi mimo izbora i Skupstine.
    Tek ga za Gvozdenovica nemamo sta pricati, mislim da protiv njega postoje prijave od strane NVO i opozicije barem dvije mjesecno.
    Kazna Migu predstavlja nekakvu pobjedu, nesto sto bi pomoglo ljudima da se povezu i izadju.
    Isto se moglo napraviti sa trazenjem da Ustavni sud obori zakon o pomoci proizvodjacima iz obnovljivih izvora energije. Tek bi tu pukla tikva.
    A mirni protest za zahtjevima za smjenu vlade i predsjednika. Srecno....

    PS. Da se razumijemo. Kakvo je stanje dovoljno govori situacija da je uz sve lose poteze narod u desetini hiljada izasao. I pored ovako nesposobnih organizatora dje 3 covjeka ovdje da pitas ne bi znali ko su. To samo govori koliko je lose stanje i da bi bilo steta da ga 6 ljudi uzaludno protraci, bez apsulutno ikakvog efekta
    Na prvu loptu mi je tvoj post (onaj prije ovog kvotovanog) bio onako, valjda zato sto je samo Migo potenciran. Ipak, nakon sto si razradio tezu, ustinski se slazem, treba insistirati da drzava radi svoj posao, procesuira odgovorne I sanira stanje.

    Pored ovih tvojih zamisli da se trazi:

    - da se trazi usvajanje zakona o porijeklu imovine
    - uvodjenje stecaja u Vektru Jakic
    - da Aco vrati 11 miliona drzavi
    - da se ukine naknada za obnovljive izvore
    - da se ukine obracun PDVa na gubitke u elektroenergetskoj mrezi
    - da osobe koje su potpisale odluku od davanju na koriscenje sume I osobe koje su potpisale odluku o odobravanju kredita uz drzavne gatancije, firmama koje u to vrijeme nijesu bile osnovane, podnesu ostavke (tu je slucajno Emdzej).
    - da se utvrdi ko je uzeo pare za EPCG
    - ponistavanje privatizacije Pomorskog Saobracaja, odnosno da se isplati sadasnjim vlasnicima onoliko koliko su dali za tu firmu
    - da se utvrdi porijeklo para onih 1.5 miliona koje su proslijedjene Knezevicu od Bana I Mihailovica
    -vracanje ljudi koji su nezakonito smijenjeni
    u savjetu RTCG, dakle postovanje sudskih odluka.

    Dopisi ili brisi po potrebi

    Konkretni zahtjevi za ispravljanje nepravdi koje bole sve razumne gradjane ove drzave.

    Podvedimo ovu moju pisaniju pod ono "razgovarajmo"


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  8. #1733
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,365
    Thanks Thanks Given 
    1,353
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Kimi dug spisak bi bio, mogli bi pisati narednih 20 stranica i malo bi nam bilo, ne moze cancer da se odstrani tako sto ces samo jedan dio da uklonis, moras sve inace ces bolesniku samo pruziti laznu nadu.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. #1734
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post


    cisto da te ne preskocim, zaparala mi je "usi" recenica "kad vec ne mogu drzavne zastave" i ja je ponovio jer kad procitas kako zvuci?. e sad se odmah nadje njih 4-5 koji skacu vise ne znam ni ja na sta.
    niti je prvi pomenuo niti htio da nastavim pricu, a znas i sam kako dalje ide...
    Nema sta, ja kontam, nego sam vise quotovao post da bismo razjasnili problem i zbog generalne rasprave.


    Sa DPS balavurdijom cijeli nam se zivot i politicki izbori stvore na biranje manje od 2 zla.

    - Glasaj Pozitivinu da ne bi glasao DPS

    - Ili si za Moma ili si za Mila

    - Ili si Srbin ili mrzis Srbe

    - Ne valja opozicija ne valja DPS

    - ili za Nato ili protiv Natoa


    I tako u krug.


    Nikad otvoren i realan izbor dje znas da neces pogrijesiti i dje te nece osuditi. Uvijek neko zlo.

    Ovo konkretno sa zastavama mozemo najlaganije da kazemo da je to potvrda koliko su nerijesena identitetska pitanja i koliko nas je DPS otrovao.

    I vidim da su organizatori napravili izbor koji i sam podrzavam, a to je manje od dva zla.

    Bez IKAKVIH zastava da ne bi ostavili prostor DPS-u prostor za trgovinu, manipulaciju i prozivanje sirokija narodnija masa.

    Veliki broj ljudi osudjuje ovu situaciju bez zastava ali kunem ti se u sve zivo, 10000 CG zastava i samo na celo kolone Milacic Mandic i Knezevic sa zastavama Srbije i Rusije. Naslovnice u svim domacim i stranim medijima - Proruska opozicija pokusava da preuzme vlast i to je to. 70% ljudi ne bi ni doslo na protest i imamo problem i ovi ostaju da vladaju zavazda.

    Tako da je neisticanje zastava manje od dva zla.





    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Evo ti odgovor , sto se ovih protesta tice ovako organizovanih kako su sada. Bez političkih stranaka u njemu bi izasao sa i bez crnogorskih zastava. Nisam izasao jer fizički ne mogu da stignem subotom do PG dok zavrsim sve sto imam tog dana ovdje u Tivtu. I necu ni moci sigurno do juna , a Gando zna koja mi je to obaveza i zasto ne dolazim.
    Ti si gore u ovoj grupi za koju sam pricao da zbog ovih ili onih obaveza ne moze da se pridruzi a pridruzio bi se jer osjeca potrebu.

    Ni moje ni tvoje dijete nece nahraniti ni pozicija ni opozicija ni himna ni zastava, nego sto im donesemo sa 10 prstiju to nam je to.

    Ponekad se zapitam sto se i dalje borim i kako me poslije 1000 poraza drzi da uvijek izadjem na ulicu, uvijek podrzim gradjansko organizovanje i akcije, doniram, a onaj koji nema je u grcu i strahu. I onda se dalje zapitam ponekad ako je njima dobro da skapavaju jel nesto nije u redu sa mnom ?
    I onda skontam tu suvi patriotizam nije dovoljan.

    Onda pogledam dijete i sve mi je jasno i znam za sta se borim.

    A borim se da to dijete ne baci godine studiranja da bi se na kraju bavilo necim lijevim, da ne bi sa 30 godina kao tata bio invalid rada jer je radio 18h smjene za razne "uspjesne biznismene" da ne bi moralo da misli hoce li sa 18godina po clansku pa na posao ili ce kao stricevi sa diplomama na brod da robijaju po kruzerima 18 sati dnevno da im nokti otpadaju od stojanja.
    Da nije jedina pobjeda i san da pobjegne iz zemlje kako bi se nedje drugo ostvario.
    Da ne bi sa 30 godina zivio sa roditeljima i cekao mamu i tatu da mu daju za cigare.
    Da mu ne bi idoli bili kamatashi i reketasi vec sportisti ili naucnici. ..

    I tako dalje i tako duze...

    Zivimo u najljepsoj zemlji na planeti, pored gomile govana i splacina imamo i najbolje ljude na svijetu.

    Ova zemlja ne da treba nego MORA naprijed a jedini je nacin da sve pocnemo iz pocetka.
    Da bi poceli iz pocetka moramo negdje prelomiti i napraviti neke kompromise i moramo dati doprinosm
    Moj je doprinos borbi skroman , svaciji doprinos treba da bude skroman i dostojanstven a prkosan u isto vrijeme. Samo cemo tako osloboditi drzavu.

    Od svih nas zavisi.

    U zdravlje i prastajte emocija me je spucala

    Last edited by Gandalf_White; 18-03-19 at 19:41.
    One Ring to Rule them all...

  10. #1735
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Gandalf postujem, ja sam i poceo pricu o zastavama jer DA JE SRECE u ovaj narod ne bi nikome smetala ni jedna zastava. Ali drzava je nasla nacin da nas zavadi na taj nacin i treba probat da se to izbjegne. Zato su i ovi protesti gradjanski. Ja licno bih volio da vidim zastave Crne Gore i Srbije i Albanije i Bih i Makedonije i Grcke i Madagaskara ali kao podrsku ljudi iz tih zemalja i nista vise. Ali sto smo odje zatrovani nacionalizmom to je nemoguce.
    Nego kroz istoriju a tako i danas ljudi se najbolje okupljaju pod zastavom zato sam predlozio da se napravi gradjanska zastava. Sve u cilju da se privuce jos ljudi. Zamislite koliko bi privlacniji skup bio da svaki deseti ucesnik nosi takvu zastavu .


  11. #1736
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Gandalf postujem, ja sam i poceo pricu o zastavama jer DA JE SRECE u ovaj narod ne bi nikome smetala ni jedna zastava. Ali drzava je nasla nacin da nas zavadi na taj nacin i treba probat da se to izbjegne. Zato su i ovi protesti gradjanski. Ja licno bih volio da vidim zastave Crne Gore i Srbije i Albanije i Bih i Makedonije i Grcke i Madagaskara ali kao podrsku ljudi iz tih zemalja i nista vise. Ali sto smo odje zatrovani nacionalizmom to je nemoguce.
    Nego kroz istoriju a tako i danas ljudi se najbolje okupljaju pod zastavom zato sam predlozio da se napravi gradjanska zastava. Sve u cilju da se privuce jos ljudi. Zamislite koliko bi privlacniji skup bio da svaki deseti ucesnik nosi takvu zastavu .
    Razumijem ja i vjeruj mi da dijelimo isto osjecanje.

    Ali kao sto rekoh moralo se izabrati i dobro je da se ovako izabralo jer nikome nema da je krivo.

    Ranije ljudi nijesu htjeli izaci jer je proteste vodio ovaj ili onaj.
    Jer nije bilo vrijeme.
    Jer nijesmo jos u NATO
    Jer nijesmo jos u EU
    Jer
    Jer
    Jer

    Samo dodaj.

    Bez zastava
    Bez partijskih obiljezja
    Bez lidera partija da se bore za politicke poene dok mi pratimo
    Bez koljenice u kristal

    Samo gradjanin koji hoce promjenu.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #1737
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Gandalf postujem, ja sam i poceo pricu o zastavama jer DA JE SRECE u ovaj narod ne bi nikome smetala ni jedna zastava. Ali drzava je nasla nacin da nas zavadi na taj nacin i treba probat da se to izbjegne. Zato su i ovi protesti gradjanski. Ja licno bih volio da vidim zastave Crne Gore i Srbije i Albanije i Bih i Makedonije i Grcke i Madagaskara ali kao podrsku ljudi iz tih zemalja i nista vise. Ali sto smo odje zatrovani nacionalizmom to je nemoguce.
    Nego kroz istoriju a tako i danas ljudi se najbolje okupljaju pod zastavom zato sam predlozio da se napravi gradjanska zastava. Sve u cilju da se privuce jos ljudi. Zamislite koliko bi privlacniji skup bio da svaki deseti ucesnik nosi takvu zastavu .
    Neka Lommy, ja sam počeo priču o zastavama. Ja sam to uradio da bi zbunio organizatore protesta , skrenuo im temu i oni bi otišli kući .
    U kratko kako to doživljavaju par forumasa

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #1738
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I pored toga što su prije protesta organizatori najavili da je moguće da dođe do incidenata (i zbog toga odustali od ostajanja na trgu) ipak nije došlo manje ljudi nego prošli put ...iako je na forumu bila kuknjava da će to čak i da prepolovi brojnost.
    Interesantno je da se za razliku od ranijih prilika, kada su priču o mogućim incidentima pokretali prorežimski mediji, ili "nezavisni stručni dežurni komentatori", ili DPS, ili policija svojim saopštenjima itd (kako bi izazvali strah i obeshrabrili ljude da dođu), ovog puta ta informacija u javnost pojavila od strane organizatora.
    Ja sam prije ovog zadnjeg protesta ovđe pisao da ne vidim razlog da bude manje ljudi, a vjerujem da bi ih došlo i više da nije bilo te priče o mogućim incidentima -vjerujem da jedan dio ljudi i jeste ovog puta odustao od dolaska baš zbog tih priča, ali više kao reakcija nezadovoljstva (da ne kažem razočaranost) zbog same te priče organizatora, a ne zbog stvarnog vjerovanja u mogućnost incidenta (makar ne krupnog incidenta) i straha zbog toga.
    Mislim da bi im pametnije bilo da nisu ništa pominjali (nego samo da su rekli da odustaju od ostajanja na trgu, nebitno iz kog razloga ...mogli su i neki drugi razlog pomenuti ...a nisu ni morali ništa obrazlagati zašto odustaju) -u vezi toga je neko od forumaša dobro prokomentarisao prije protesta, u stilu da je zadatak države/policije da omogući da se odvijaju protesna okupljanja, kao zakonsko pravo ljudi i da doprinese da oni proteknu mirno ...a da organizotori protesta organizuju i vode protest đe oće i koliko oće, a ne da se organizatori igraju policije i istražitelja.
    Ako neko oće da izazove incident može valjda to uraditi i kad se narod okupi i dok sat vremena stoji na trgu (ili tokom šetnje i povratka na trg) -zašto bi mu za incident trebalo "ostajanje na trgu".
    I pored svega, viđesmo da ima puno đece, starih, žena, a čak na čelu kolone u prvom redu pored organizatora viđesmo nekoliko baš male đece.

    Sad se još organizatori "pravdaju" policiji nakon što je ona izdala saopštenje da su ih protestanti gađali kamenjem, tako što objašnjavaju da je jedan protestant spriječen da bači kamen. Zašto uopšte upadaju u tu priču, zašto to pominju? Da to bude glavni pokazatelj da nisu za nasilne proteste? Pa valjda bi to trebalo da se podrazumijeva. Spriječili su ga, u redu, ne moraš se time hvaliti ...a ni pravdati. Što organizatori nisu tražili policiji da kaže makar neki podatak -đe je bilo to gađanje, prema kojim policajcima, koliko kamena, ko je gađao itd, s obzirom da policija kaže da sve snima, pa neka policija objašnjava oko toga već kad je dala to saopštenje. Reče forumaš SubWay da je gađan jedan policajac u civilu koji je iz blizine snimao protestante.

    Dakle, na ovaj zadnji protest je bilo novih ljudi, što je dobar znak za brojnost, pa ostaje na organizatorima da makar ne prave "greške u koracima", već ako ne mogu da poboljšaju svoj nastup ...a ne vidimo nekih kvalitativnih noviteta tokom protesta. Ja sam ranije pisao da su organizatori napravili dosta dobrih poteza i da zaslužuju podršku i poštovanje makar zato što su se usudili da krenu u sve ovo. A u vezi koncepcije protesta i nastupa na bini imam dosta zamjerki, ali neću sada o tome previše detaljisati.

    Greška je bila što je preskočena jedna subota. Zbog čega je morala da se preskače? Je li bilo neke svrhe, je li neki efekat postignut? Nije. Ako je neko mislio da će D.K. nešto do tada novo da objavi, pa da je možda makar zato bolje što se protest zakazao za 14 dana umjesto za 7 -viđeli smo da nije ništa objavio. Organizatori na predzadnjem okupljanju rekoše da daju rok za ostavke do narednog protesta, tj. do 16. marta -zašto se dao rok baš dvije sedmice, zar se ne može ostavka tražiti i dati i za kraće vrijeme (pa ako treba okupiti se opet 9. marta)? Ma mogu ostavke i istog dana ako treba i ako prigusti zbog pritiska. Tako je Lekić zbog izbora Vujanovića za predsjednika Crne Gore rekao "vidimo se na protestu za mjesec dana", pa smo viđeli kako je to tada uspjelo. Sad treba biti majstor pa ne razvodniti i ne uništiti volju naroda da protestuje.

    I ostajem pri mišljenju da bi bolje bilo da se protest prebači da se održava neđeljom ...i pored svih pokušaja argumentacije u vezi dojč kafe, izleta i ostalih zanimacija neđeljom. Razloge sam pominjao ranije, a sada za zvezdaše i partizanovce dodatna interesantna informacija: naredne tri subote polufinale ABA plej-ofa (u 19h) između Zvezde i Partizana.
    A evo i forumaš lepetanac kaže da ne može subotom, inače bi došao. Lepi, možeš li neđeljom?

    Branioci DPS-a su se posle 2. po redu protesta sprdali u vezi brojnosti i rekli da se ona neće uvećavati, pa su nam tada uz stručno objašnjene metode prebrojavanja napisali da je tada bilo oko dvije i po do tri hiljade ljudi. Sada rekoše da je na ovaj zadnji protest, 5. po redu, "na onu sliku" bilo tačno 2883 (i neka bude da je još koja stotina bila mimo slike), što znači da se broj protestanata praktično nije od tada uvećavao. Aferim.

    Ima još interesantnih tema. Na primjer paralelni protesti Bečić, Lekić, Pavićević. Zar oni zaista misle da su neki strašan efekat postigli sa njima? Pa još Bečić dođe stranački grupno na trg, u koloni. Čini mi se i Abazović u posebnoj stranačkoj grupi. Pa još pripale baklje, da ih narod bolje primijeti. Najbolje sad da sve stranke organizuju subotom svoje proteste, prije ovoga glavnoga u PG? Ajte jadni nebili, dođite tamo bez velike ceremonije, ubačite se u narod i dosta. Zar nije poenta da se ne pridaje stranački prizvuk ovim protestima. Dovoljno je što pozovete pristalice da dođu na trg u PG, valjda ne morate posebno mitingovati da bi vaše pristalice došle na miting u PG.
    Ja čak mislim da će Bečiću ovo loše da se odrazi na partiju, kao i neki drugi potezi u ranijem periodu. Na primjer sad je ok da se pomoću ovih protesta ide u promjene zajedno sa DF-om i da se sa njima razgovara (izjaviše u zadnjoj emisiji kod Komnenića da su spremni da se sva opozicija sastane i dogovori) i da se svi zajedno stave na uslugu organizatorima protesta, a do skoro sa DF-om nisu htjeli ni da pričaju, nego samo sa "građanskom opozicijom" (da ne pominjem da sada svi ovi "građanski" čak junački bruje o sramnom postupanju države u vezi "državnog udara", sad kad je sudski postupak došao do kraja iako se sve što se sad zna znalo i u početku, jer se u međuvremenu nisu pojavili nikakvi posebni noviteti, a kad je krenula ta priča oko "udara" lagano su iskulirali da tada podrže opozicione kolege, nego se imao utisak da bi najradije da vođe DF-a budu osuđene).
    Nego, ljudi oće da se smijeni vlast, ali ako može bez učešća DF-a. A kako, valjda su i za DF glasali neki ljudi? Ja nisam, ali neki jesu i to ne beznačajan broj. Pa što nisu smijenili vlast sami, bez DF-a, što nisu makar pokušali neki protest do sada? Nego kao ajde da sačekamo, da DF još malo oslabi, da bude procentualno nebitan, ako ikako može ispod margine za osvajanje mandata, pa će onda da se krene u smjenu vlasti. A kako inače drugačije, kad sa DF-ovcima neće "ni u autobus" (kako reče izvjesni Gandalf). "Promjene a ne podjele" ...ili "pobjede a ne podjele"?
    Last edited by hop; 18-03-19 at 20:05.

  14. #1739
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,963
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ako postavimo tezu tako da ljudi dolaze ili ne dolaze zbog zastave, imamo klasicni spin kojim se koriste politicari kad zele da promijene temu koja ih zulja. Koliko znam ovi protesti nisu organizovani zbog toga da bi se pokazalo svijetu kako smo Crnogorci pa ljudi iznad svega. Jer gle cuda, od nacionalizma, pa makar i crnogorskog se ne zivi bolje care. Mozda si ti situiran i ne ticu te se ove socijalne teme, ali sam misljenja da su ovi protesti iskljucivo socijalne prirode i da je to ono sto ih razlikuje, posije toliko godina, od slicnih protesta u proslosti. Rezimu je do sada prolazila ta prica o crkvi zastavi i simbolima tako da se sada o jadu zabavise kako ovo da pokvare i uniste.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by emiretf; 18-03-19 at 20:03.

  15. #1740
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Neka Lommy, ja sam počeo priču o zastavama. Ja sam to uradio da bi zbunio organizatore protesta , skrenuo im temu i oni bi otišli kući .
    U kratko kako to doživljavaju par forumasa
    M
    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Nisi al od onolikoga posta ti bas izreza nacionalne zastave


  16. #1741
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,381
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Df na prošlim izborima namakao svoje glasove na isti način kao i dps svoje. No, df je potrošio manje neregularnih para, tako da je u redu. Seems legit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #1742
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Nisi al od onolikoga posta ti bas izreza nacionalne zastave
    Pa jedino su one zabranjene što je tuga, realno.
    Ne vezano sa ovim protestima nego sa stanjem u zemlji dje da bi protest uspio da bi došli svi građani moraš zabraniti nacionalne zastave.
    Ne može mi niko reci da to nije tuga.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #1743
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,381
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    I ko ono bješe odgovoran za takvo stanje?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #1744
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,413
    Thanks Thanks Given 
    5,549
    Thanks Thanks Received 
    4,987
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Gandalfa ocigledno nije prosao patriotizam ali mene jeste, odavno.

    Ne interesuje me NATO, EU, zastave, Njegos, jezik i crkva.
    Moja trenutna situacija je da zivim(o) vise nego dobro gdje ukupna zajednicka mjesecna primanja budu ~1800€. Pa opet nisam zadovoljan - ovdje se sve zavrsava preko veze, djeca se uce da se ocjene dobijaju preko veze jos od osnovne skole, skolstvo nam je raspad, zdravstvo takodje.
    Djeca se od malena navikavaju na ovaj sistem i nije cudo sto je sistem truo i ovo se nece promjeniti dugi niz godina. Nije ovo direktna posljedica DPS-a i njihocih opozicionih partnera, ovo je iskljucivo do naroda. Krivica DPS-a i opozicije je sto dugi niz godina ne cine nista da taj sistem promjene.

    Nikakvog patriotizma kod mene vise nema.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #1745
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Df na prošlim izborima namakao svoje glasove na isti način kao i dps svoje. No, df je potrošio manje neregularnih para, tako da je u redu. Seems legit.
    Čuh da je na prošlim izborima jedna druga opoziciona partija kupila dva glasa, ukupno 80 eura.
    "Manje neregularnih para, tako da je u redu. Seems legit."

    Ma svi su oni isti, neka ga Milo ...još malo.
    Nećemo Lekića za predsjednika, podržava ga DF, pa neka ga Milo ...još malo.
    Itd itd ...i tako to ...još samo malo.

  21. #1746
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    I ko ono bješe odgovoran za takvo stanje?
    Znaš sto je najgore od svega, sto nije sam u tome. Imaju dobru podršku i dobrom dijelu opozicije.
    Svi imaju neke grijehove, po tom pitanju i to ne male.
    Samo što DPS ima i mnogo drugih , i to ne malih. Ovaj mu grijeh služi da pokriva te druge.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #1747
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Znao sam da je i NHM kolega DPS-ovac, specijalac ubačen da podriva iznutra.

  23. #1748
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,847
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,381
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Čuh da je na prošlim izborima jedna druga opoziciona partija kupila dva glasa, ukupno 80 eura.
    "Manje neregularnih para, tako da je u redu. Seems legit."

    Ma svi su oni isti, neka ga Milo ...još malo.
    Nećemo Lekića za predsjednika, podržava ga DF, pa neka ga Milo ...još malo.
    Itd itd ...i tako to ...još samo malo.
    Meh, biće da nije frka za pare nezaposlenim ljudima čim na stotine njih donira po 2000€. Inače, đe je slika onoga maloga kojem glava samo što ne eksplodira dok je neka đevojka pored njega? Slika i prilika df-a dok im je Lekić bio maskota građanskosti. Nadoknadili su trpljenje u periodu nakon izbora za treći mandat Fijipa Nejakoga...

    Ja ne bih da prebiram goovna po wc šolji, no bih da pustim da voda sve ponese.



    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znao sam da je i NHM kolega DPS-ovac, specijalac ubačen da podriva iznutra.
    Družba je družba, a služba je služba.
    Last edited by NHM; 18-03-19 at 20:24.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #1749
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hop View Post
    Nego kao ajde da sačekamo, da DF još malo oslabi, da bude procentualno nebitan, ako ikako može ispod margine za osvajanje mandata, pa će onda da se krene u smjenu vlasti. A kako inače drugačije, kad sa DF-ovcima neće "ni u autobus" (kako reče izvjesni Gandalf). "Promjene a ne podjele" ...ili "pobjede a ne podjele"?
    Sto se tice autobusa.

    Ne znam koliko pratis FB ali ako pratis isprati sta pise Stari Liberal ili isprati Spasoja Tomica i jos kojeg omladinca iz GO Nova pa ces vidjeti zbog cega sam rekao da nece sa njima u bus.

    Ti ljudi ne mogu biti normalni nikako. Pozivaju na radikalizaciju od pocetka, pljuju po protestantima, po organizatorima, pricaju o ulasku u skupstinu itd itd itd
    Niko im ne valja, nista im ne valja... Samo kao 2015 samo sad treba da budemo svi zajedno, krvi do koljena i ta prica.
    Mislim da su njih radikalizovali jos vise ovi dogadjaji 2015 naovamo... I sad su bas indoktrinirani u fulu.
    I ne moze se sve preko noci, preko nekih stvari se moze preci i napraviti kompromis a preko nekih ne. Znam o cemu pricam jer sam 2015 bio na ulici sa nekim od njih i mnogo su opusteniji i manje radikalni bili. Ali je zadnje 2-3 godine i pojacao nacionalizam DF sto je realno jer sa padom rejtinga ide i porast nacionalizma.

    Sto se tice paraprotesta ni ja nijesam saglasan. Moglo se i bez toga.


    I zanima me samo zbog cega su u opoziciji toliko sujetni i kako ne mogu naci zajednicki sadrzalac u 4 tacke :

    1. Trajni bojkot drzavnog i lokalnih paralamenata i odbora

    2. Nema izbora bez izmjene izbornog zakonodavstva

    3. Izmjena izbornog zakonodavstva po smjernicama opozicije

    4. Pregovore sa DPS-om mogu voditi samo parlamentrane partije i predstavnici odbora organizatora protesta



    Ako nijesu u stanju da njih 39 potpisu jednu plarformu sa 4 tacke koja ne zadire u njihove programe ili programske razlike - onda ovaj narod ne zasluzuje takvu opoziciju.

    Pa neka se iz organizatora protesta stvaraju nove partije i poklope ih, ima tamo i pametnih ljudi i naucnika i strucnjaka...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #1750
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja sad bijah sa nekim drustvom da pijem kafu, a ne gledamo se bas cesto, I svi pricaju samo o protestima. Dakle energija je odlicna, samo neka se ovako nastavi.

    Sad u subotu samo da ne bude "zbijanja da se napravi mjesta", nek opet vrate binu pored Beka I napunice se cijeli trg i dobar komad okolnih ulica.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 70 of 131 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •