Page 37 of 131 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast
Results 901 to 925 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #901
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To bre teta Zvnoci.


    Idemooooooooo gradjanski bunt.

    Vi ste mi apstinenti najopasniji, ka nagazna mina...

    Sve tisina, polako, dok ne dodje do tacke kljucanja.

    Nijesi prva iz "stare" skole da cujem ovako da prica zadnje 20ak dana.


    Mislim da #gotov je

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Gando, ja tebi pričam godinama da me boli što se čini, ja volim ovu državu, ali ne onako kako neko ovdje juče reče, samo da mi je plata 2000 pa neka radi ko sta hoće...e pa onda ne bi trebalo ovaj sloj oko vrha vlasti koja radi i prima plate povelike tužiti i osuđivati za to što vole dps...
    Ja želim državu u kojoj se postuju zakoni, uredjenu, gdje vlada pravo, zakon, gdje mogu da radim i živim od toga što radim i gdje onaj koji radi protiv nje ne bi mogao biti njen državljanin bez posledica...to ne znači da moram imati 2000 eura mjesecno...neka imam i 500 ali da ih mogu zaraditi posteno, da me poslodavac poštuje, da sam zaštićena, da plaćamo i on i ja poreze da punimo državnu kasu...da smo svi ravnopravni pred zakonom, da nema "ravnopravnijih" i želim da se ta država nalazi ovdje gdje se nalazi i da se zove Crna Gora...kako neki ovdje pričahu, oni mogu slobodno na Novi Zeland samo im je bitno koliko para zaradjuju?!
    Meni nije, meni je bitno da sam ovdje i da mi je ovdje još ljepše nego što mi je sad, jer meni je lijepo i sad bez obzira na sve ove užase koji se dešavaju...rekla sam više puta, može milo da misli da je on jednako država, ali meni je država moja najpreča može da je vodi ko oće omrazit mi je ne može, pa neka me zovu lažnim patriotom i čime oće!
    Sjutra da dođe da presjednikuje Andro Mandić a da premijeruje pipun knežević ja bih ti isto ovo rekla!
    Ali neću nikad glasat za pipuna ili andra, niti poći za njima u rušenje režima pa sve kad bi samo moj glas falio da se skine milas...
    Ali svejedno, ovo e nebitno, nijesam slijepa, nijesam gluva, nijesam avetna...a mnogo nas ima takvih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #902
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Čekaj, kako može biti zakonito? Nepotizam, konflikt interesa? Mislim, nemam interesovanje da se bavim zakonima i ne znam ništa o tome, bas, ali zar je zakonom regularno da se na javnom ili tajnom nadmetanju pojavi sin predsjednika države koja to nadmetanje raspsuje? Ja to ne vjerujem
    Kontam ja da su to neke firme koje se povezuju sa njim ali opet po zakonu se mora provjeriti i ako to sve nije odradjeno, a nije, onda nije zakonito...mislim
    Naravno da je zakonito. Ako skupstina izglasa zakon, on je regularan dok se ne promijeni ili ga obori ustavni sud. Tipa kao sto je bila taksa za gorivo za auto put. 7 centi po litru. Ustavni sud obalio zakon i nikom nista. Jer to je trenutno stanje kod nas. Sta se desilo sad sa Migom i DPS. Kazna 20k i da se 47,5 vrati u budzet. Je li zakonski? Jeste 1/1. U drugim drzavama bi to bio razlog za opste proteste, ovdje je samo eto institucije rade. Ovdje mi ne mozemo toliko da pricamo o pravnoj koliko o politickoj odgovornosti jer smo nepotiza uveli kao normu.
    E sad ako se promijeni politicka struktura pa se ovakvi mutni dilovi proglase krivicnim djelom, a mogu(mislim mogu i po sadasnjim zakonima ako se ima volje, a nema) to bi ionako bile minimalne kazne za sve ovo.
    Zato se treba da promijeni sistem, a ne zdravo i bolesno tkivo ili DF. Sistem je truo, ne ni narod i ne toliko ni zakoni.
    A na konto birackog tijela DPS-a tek su to price za malu djecu o njihovom broju. Sumnjivi biraci(preminuli/glasanje pismom...), ljudi bez prava glasa(u inostranstvu godinama ali se nikad nisu odjavili) kao i afirmativne akcije. I opet se jedva skupi za vecinu nego se pravi haos za svake izbore

  3. #903
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Naravno da je zakonito. Ako skupstina izglasa zakon, on je regularan dok se ne promijeni ili ga obori ustavni sud. Tipa kao sto je bila taksa za gorivo za auto put. 7 centi po litru. Ustavni sud obalio zakon i nikom nista. Jer to je trenutno stanje kod nas. Sta se desilo sad sa Migom i DPS. Kazna 20k i da se 47,5 vrati u budzet. Je li zakonski? Jeste 1/1. U drugim drzavama bi to bio razlog za opste proteste, ovdje je samo eto institucije rade. Ovdje mi ne mozemo toliko da pricamo o pravnoj koliko o politickoj odgovornosti jer smo nepotiza uveli kao normu.
    Zato ja kazem "zlocin se ne isplati". To je sva filozofija na kojoj treba raditi i cijelo drustvo ce se oporaviti, jer je lopovluka u svim njegovim porama. Cak i da se po zakonu pojedinac ne moze poslati na dugogodisnju robiju, moze se dovesti u pitanje cjelokupna njegova imovina. Da ga ocerupas kao pile.


  4. #904
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mislim da je potpuno pogrešna logika anatemisati jedno impozantno biračko tijelo kakvo je biračko tijelo DPS-a...možete vi sad svi skakat i vikat bot, sendvičar ovo ono ali je istina da DPS ima u CG najviše glasača, i bez DPS glasača nema te opcije koja može nešto promijeniti u CG

    To glasačko tijelo se dijelom sastoji od onih koji moraju da ih glasaju (zbog posla, zbog nekih njihovih razloga, straha od Srbije-pojma nemam, možda im je to izgovor samo, ali opet su dps glasači), pa od onih koji će i sa crnim đavolom u dil samo da se što ogrebu i okoriste (ti će lako promijenit tabor čim počne brod da tone) i morate da shvatite da DPS ima jako veliki broj glasača, starije populacije (koje ja ne bih vrijeđala onako kao vi često radite ovdje) koji iskreno vjeruje da su oni jedina dobra opcija i da su sve ovo što se čita i servira ovih dana namjestaljka poganih ljudi koji diraju mila. Inače, ne zaboravite da ta populacija gleda rtcg, cita Pobjedu i oni nemaju mahom pristup drustvenim mrezama!
    Oni čuju preko rtcg da je pogani becic organizovao proteste dje je bilo 2000 ljudi i to je to, oni ne vode politiku nemaju kad....ali uredno glasaju
    Zato ukidanje DPS-a i slične gluposti ne treba potencirati. Uostalom, borite se za demokratiju a oćete da zabranjujete?! Rat za mir da vodite....
    Mislim da treba potencirati samo Crnu Goru i tražiti bolje uslove života u njoj za sve građane truditi se da protesti ostanu na tom putu i vjerujem da ce se omasoviti maksimalno za nase uslove...a da li će nešto donijeti? Ne znam...teško će ova garnitura otići sa vlasti jer bogami im nije baš ružičasta budućnost.
    Lično mislim da samo mirni masovni protesti mogu da skrenu pažnju i da možda malo poguraju i Evropu da nas podrži. Eto tako, pa srećno
    Pa nisam ja napisao da treba zabraniti DPS. To nije realno.
    Istinu govoreci, nije realno ni da glasaci DPS placaju za MHE a ostali ne....ALI....upravo takva jedna kampanja bi malo probudila ove DPS glasace koje si ti opisala.
    Pa bi se pitali….a zasto ja da placam a oni ne?
    Pa im se lijepo kaze zato sto ste vi za placanje….a mi ne bismo da Vam branimo.
    A posto mi vama ne branimo, nemojte ni Vi nas da cerate.
    I sta onda mogu da kazu? :-)

    Sve je to jedna zafrkancija koja treba da stimulise onaj preostali funkcionalni dio mozga kod tih glasaca.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  5. #905
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Evo za ove sto se nadaju u EU, znaci EU je izdala saopstenje da je bojkot parlamenta neprihvatljiv. To znaci da se postuje volja koverte i drzavnog udara, dakle vase je samo da trpite.

  6. #906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Evo za ove sto se nadaju u EU, znaci EU je izdala saopstenje da je bojkot parlamenta neprihvatljiv. To znaci da se postuje volja koverte i drzavnog udara, dakle vase je samo da trpite.
    Nije izdala takvo saopstenje. Rekla je to za Albaniju, promrmljala da je Srbija drugaciji slucaj, a CG nije ni pominjala.

  7. #907
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,693
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Leb ti ***** kolko ove mlade generacije ne znaju nista ,ne znaju za bolje, apatija teska ...to nije sa smijanje jer nama koji smo zivjeli 80 tih i ranije ovo mora bit tuzno.
    da sad neko krene da pise o aferama od 89 pa do 2019 pocev od deportacija politickih ubistava kradja, politicara tipa kilibarde do novijih tipa pajovic(mislim na izmisljenje politicare i partije u sluzbi gospodara) kriminala korupcije ugasenih firmi iz vremena komunizma,sverca sa albancima italijanalima posla sa nekretninama sa rusima sad kinezima i turcima ....30 godina mraka agonije i kad vratite film a svjesni ste i znate da se ugradio u svaki jebeni posao i prodaju .da im posao sa cigarima i dan danas radi 4 cojeka drmaju medjudrzavnim svercom , sta mislite onda iskreno kolko je cojek tezak u milijardama.
    On nikad nece otici mirnim putem on nikada nece pristati na manje nego sto ima sada pod tim podrazumjevam moc koju posjeduje,
    ...sve u svemu nije nam ga lako .
    ko ih zna sa autobuske stanice i ko se sjeca dje ljistro prodavao farmerice u park kod hotela cg a brat mu cestitke i njegovog cuvenog dzempera a danas svega sto bi mu i sultan od bruneja pozavidio... slike svega mi pred ocima poslednjih 30 godina onda se pitam sta sve i koliko dk ima o njemu kao direktni ucesnik


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  8. #908
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ima DK mnogo ali sam ja sigrno da neke stvari nikad neće objaviti! Ne znam što da se desi...izabrao je nešto to je dao, sa nekim stvarima još kalkuliše, a nekima prijeti jer i on kao i vinovnici znaju što može imati i što može pokazati...ne prijeti on praznom puškom, ali neće on upotrijebiti to....znaš ono, prazne puške se boje dvojica a pune samo jedan
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #909
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    EU je finansirala projekte NVO koje su se bavile razotkrivanjem afera u CG, EU je pomagala sve opozicione medije u CG, EU je insistirala na usvajanje propisa i zakonskih rjesenja koja skode ovoj vlasti, EU kroz poglavlja o pristupanju insistira na reformama uprave i slabljenja uticaja DPS... itd. itd... Ucinjeli su sve i bukvalno na tacni dali mogucnost crnogorskoj opoziciji da uzme vlast a to sto je CG opozicija nesposobna, posvadjana i sto imaju ideologiju spanskih telenovela, sto su im aktivisti takvi da je podmladak DPS za njih olicenje kreativnosti i smislenosti... Dakle za sve to EU nije kriva vec mi sami. Da je zrna pameti u tim glavama ne bi imali milion zahtjeva vec samo jedan da se raspisu izbori, ne bi trebala ni tehnicka Vlada i Kurte i Murte nego bi im ponudio tezgu dje bi mogli slobodno da trguju glasovima. DPSu da je srece ne bi pomogla nikakva necasna sila da dobiju sljedece izbore. Pali bi kao sa kruske samo da je minimuma normalnosti medju CG opozicionarima ali avaj njima nista nije dovoljno nego im treba da EU i smijeni vlast i dovede njih na vlast. Tako mi se smuci od prozivanja EU i cekanja odredjenih krugova da im "zavrse posa".

    Mozda sam ja predugo opozicionar, mozda sam previse svega toga vidio, mozda mi se zgadi kada ovdje citam dje ovdje ljudi pisu o nekim stvarima od prije deceniju koje kao tek sada saznaju a tada kada je trebalo svi svirali neku drugu pricu. Pa na ovom forumu sam popio jednogodisnji ban nicim izazvan sto sam cinjenicama govorio o jednom dogadjaju a sad su kao neki progledali... Dakle sve je to to much ali sve vam je moguce i na izvolte ako idete pravim putem. Kakva EU, kakvi Knezevici i ostale barabe... Pokazi promjene u svojoj glavi i uzmi sta mislis da ti pripada a ne kao ovi "aktivisti" po forumu sta pletu ove tugovanke 1948 edition.

  10. #910
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Gandalf, ovizi, monci, razumijem ja političku frustraciju, ali, ako ste vi, po mojoj slobodnoj procjeni, inteligentniji dio ove mase koja protestuje, čemu da se nadam onda od ostalih. Ne možete sebi da dozvolite da vas politička ambicija i ostrašćenost uvedu u paranoju. Ne možete da zamislite koliko ste kiksali u procjeni, tumačite površno i navijački. Naučite da tolerišite postojanje posmatranja iz više uglova. U kompletnoj fenomenologiji akutelnih zbivanja neko se veže za jedan segment, neko za drugi itd. Evo npr. ogromna većina stvari koje ste meni uputili je daleko od istine, a vi ste horski, uniformno opredijeljeni prema tim pitanjima. Ipak, ako ste nova klasa u nastajanju, treba vam malo više otvorenosti. Nećete ni ovo razumjeti, znam, ne zato što sam ja prepametan, nego zato što ste vi obuzeti vašom ideologijom i sve gledate kroz njene naočare. Na kraju, da se poslužim vašim stilom - Pozdravljam i ja tipičnog egzemplara Bečićevih konvertita i malo iskusnijeg i baršunastijeg pulena Kilibardinog sektora Narodne sloge.

    Bek tu rijaliti - Gandalfe, šta je ono, ko ja ona Gabrijela, jel ono neki fotošop?

    A u vezi Zvončice. Kako podsmjehljivo izgleda kad jedna kršna, autentična Starocrnogorka uzbiči pod stare dane. Koja cijeli život živi u lažnoj neizdefinisanosti poltronskog opstajanja pa joj se sad najednom otvori pisak u Momentu pa se razagna ka oparena. Dobro je i to viđet, ne mari.

    Povlačim se sa ove teme, jer sam se prevario da će se ovđe moći pročitati nešto kvalitetno, sociološko, neka politička analiza, nešto politikološki čak, pa i nešto konkretno, opipljivo, aktuelno, neka metodika političkih promjena, kad ono međutim...
    Samo tabloidna senzacionalistička trućanja ispod kojih se nevješto kriju realne političke aspiracije. Još jednom, ne mora tabloidna biti samo informacija, ona može biti precizna i istinita, ali ako izlazi iz tabloidnog mozga onda gubi velik dio svoje moći.
    Svu sreću želim svim akterima društvene scene koja će biti vrlo uzbudljiva u mjesecima pred nama. Volio bih da mogu poželjeti sreću najboljem za ovo društvo, ali elementarna logika sugeriše da je ipak umjesnije reći samo: nek pobijedi bolji.

  11. #911
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    EU je finansirala projekte NVO koje su se bavile razotkrivanjem afera u CG, EU je pomagala sve opozicione medije u CG, EU je insistirala na usvajanje propisa i zakonskih rjesenja koja skode ovoj vlasti, EU kroz poglavlja o pristupanju insistira na reformama uprave i slabljenja uticaja DPS... itd. itd... Ucinjeli su sve i bukvalno na tacni dali mogucnost crnogorskoj opoziciji da uzme vlast a to sto je CG opozicija nesposobna, posvadjana i sto imaju ideologiju spanskih telenovela, sto su im aktivisti takvi da je podmladak DPS za njih olicenje kreativnosti i smislenosti... Dakle za sve to EU nije kriva vec mi sami. Da je zrna pameti u tim glavama ne bi imali milion zahtjeva vec samo jedan da se raspisu izbori, ne bi trebala ni tehnicka Vlada i Kurte i Murte nego bi im ponudio tezgu dje bi mogli slobodno da trguju glasovima. DPSu da je srece ne bi pomogla nikakva necasna sila da dobiju sljedece izbore. Pali bi kao sa kruske samo da je minimuma normalnosti medju CG opozicionarima ali avaj njima nista nije dovoljno nego im treba da EU i smijeni vlast i dovede njih na vlast. Tako mi se smuci od prozivanja EU i cekanja odredjenih krugova da im "zavrse posa".

    Mozda sam ja predugo opozicionar, mozda sam previse svega toga vidio, mozda mi se zgadi kada ovdje citam dje ovdje ljudi pisu o nekim stvarima od prije deceniju koje kao tek sada saznaju a tada kada je trebalo svi svirali neku drugu pricu. Pa na ovom forumu sam popio jednogodisnji ban nicim izazvan sto sam cinjenicama govorio o jednom dogadjaju a sad su kao neki progledali... Dakle sve je to to much ali sve vam je moguce i na izvolte ako idete pravim putem. Kakva EU, kakvi Knezevici i ostale barabe... Pokazi promjene u svojoj glavi i uzmi sta mislis da ti pripada a ne kao ovi "aktivisti" po forumu sta pletu ove tugovanke 1948 edition.
    Ne vidim teorijsku sansu da Dps izgubi izbore,niti ce ih ikad izgubiti u ovim uslovima,to nisu izbori,to je samo njihova projekcija rezultata (sto bi Slavko rekao,a istina ziva)

  12. #912
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Gandalf, ovizi, monci, razumijem ja političku frustraciju, ali, ako ste vi, po mojoj slobodnoj procjeni, inteligentniji dio ove mase koja protestuje, čemu da se nadam onda od ostalih. Ne možete sebi da dozvolite da vas politička ambicija i ostrašćenost uvedu u paranoju. Ne možete da zamislite koliko ste kiksali u procjeni, tumačite površno i navijački. Naučite da tolerišite postojanje posmatranja iz više uglova. U kompletnoj fenomenologiji akutelnih zbivanja neko se veže za jedan segment, neko za drugi itd. Evo npr. ogromna većina stvari koje ste meni uputili je daleko od istine, a vi ste horski, uniformno opredijeljeni prema tim pitanjima. Ipak, ako ste nova klasa u nastajanju, treba vam malo više otvorenosti. Nećete ni ovo razumjeti, znam, ne zato što sam ja prepametan, nego zato što ste vi obuzeti vašom ideologijom i sve gledate kroz njene naočare. Na kraju, da se poslužim vašim stilom - Pozdravljam i ja tipičnog egzemplara Bečićevih konvertita i malo iskusnijeg i baršunastijeg pulena Kilibardinog sektora Narodne sloge.

    Bek tu rijaliti - Gandalfe, šta je ono, ko ja ona Gabrijela, jel ono neki fotošop?

    A u vezi Zvončice. Kako podsmjehljivo izgleda kad jedna kršna, autentična Starocrnogorka uzbiči pod stare dane. Koja cijeli život živi u lažnoj neizdefinisanosti poltronskog opstajanja pa joj se sad najednom otvori pisak u Momentu pa se razagna ka oparena. Dobro je i to viđet, ne mari.

    Povlačim se sa ove teme, jer sam se prevario da će se ovđe moći pročitati nešto kvalitetno, sociološko, neka politička analiza, nešto politikološki čak, pa i nešto konkretno, opipljivo, aktuelno, neka metodika političkih promjena, kad ono međutim...
    Samo tabloidna senzacionalistička trućanja ispod kojih se nevješto kriju realne političke aspiracije. Još jednom, ne mora tabloidna biti samo informacija, ona može biti precizna i istinita, ali ako izlazi iz tabloidnog mozga onda gubi velik dio svoje moći.
    Svu sreću želim svim akterima društvene scene koja će biti vrlo uzbudljiva u mjesecima pred nama. Volio bih da mogu poželjeti sreću najboljem za ovo društvo, ali elementarna logika sugeriše da je ipak umjesnije reći samo: nek pobijedi bolji.
    Ajde Majo, srecan ti put bio, od tebe odje ne vidjesmo ni jedan jedini dokaz onoga o cemu pricas, dok su ti dokazi protiv tvojih iznosenih na tacni, ti pricas o nekakvim frustracijama, poceo si mnogo da se znojis ocigledno, a i ponestaje ti inspiracije, pa vrtis jedno isto danima, samo ne znam sto te ostali ne ignorisu, no ti i dalje sipaju dokaze koje ti ne vidis zbog nekih tvojih interesa.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  13. #913
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije izdala takvo saopstenje. Rekla je to za Albaniju, promrmljala da je Srbija drugaciji slucaj, a CG nije ni pominjala.
    Ja procitah na borba.me da je to izjavila izvjesna Kocijancic Maja koja je ne znam ni sta u Briselu. Ne iskljucujem da sam preskocio nesto iz razloga sto ne citam detaljno izjave briselskih birokrata, odavno sam ih procitao i ko su i sta su.

  14. #914
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Sada čekamo novog člana koji će da objasni sve ovo ispočetka, da ga uvija u oblande i folije...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #915
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ne vidim teorijsku sansu da Dps izgubi izbore,niti ce ih ikad izgubiti u ovim uslovima,to nisu izbori,to je samo njihova projekcija rezultata (sto bi Slavko rekao,a istina ziva)
    Pusti Slavka Perovica i njegove fantazije od kada je DPS izgubio izbore a LSCG bio tas na vagi plus osvojeno 2/3 crnogorskih opstina. Da ne pricamo o milion gluposti i kontradiktornosti koje je LSCG pravio dje Slavko jos jedino samog sebe nije optuzio da je udbas.

    Svi izbori od nezavisnosti do sada su pravilno prebrojani, DPS ima startnu poziciju gdje je uz pritiske, drzavnu upravu itd. u prednosti od desetak procenata ali uz jedinstvenu opoziciju i pravilan pristup sanse nemaju. Naravno uz ovakvu opoziciju kakva je sada i njene protagoniste ako bi se DPSu oduzele poluge takodje sanse nemaju. Meni je milija prva varijanta jer bi takva pobjeda bila civilizacijski iskorak dok druga varijanta bi bila vise sjasi Kurta da uzjase Murta.

  16. #916
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Naučite da tolerišite postojanje posmatranja iz više uglova.
    Evo, majstore, tolerisemo tvoje postojanje i tvoje razlicite uglove, koji se svi svode na jedan isti zakljucak: svi su lopovi, ovo je samo borba jednih lopova da zauzmu mjesto drugih, odje nema srece, nasa nacija je sva lopovska... Vazi, druze, rekoh vec da se u svakom postu odjavljujete, prava drama-queen.. pa se ajd odjavi jos koji put.


  17. #917
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Gandalf, ovizi, monci, razumijem ja političku frustraciju, ali, ako ste vi, po mojoj slobodnoj procjeni, inteligentniji dio ove mase koja protestuje, čemu da se nadam onda od ostalih. Ne možete sebi da dozvolite da vas politička ambicija i ostrašćenost uvedu u paranoju. Ne možete da zamislite koliko ste kiksali u procjeni, tumačite površno i navijački. Naučite da tolerišite postojanje posmatranja iz više uglova. U kompletnoj fenomenologiji akutelnih zbivanja neko se veže za jedan segment, neko za drugi itd. Evo npr. ogromna većina stvari koje ste meni uputili je daleko od istine, a vi ste horski, uniformno opredijeljeni prema tim pitanjima. Ipak, ako ste nova klasa u nastajanju, treba vam malo više otvorenosti. Nećete ni ovo razumjeti, znam, ne zato što sam ja prepametan, nego zato što ste vi obuzeti vašom ideologijom i sve gledate kroz njene naočare. Na kraju, da se poslužim vašim stilom - Pozdravljam i ja tipičnog egzemplara Bečićevih konvertita i malo iskusnijeg i baršunastijeg pulena Kilibardinog sektora Narodne sloge.

    Bek tu rijaliti - Gandalfe, šta je ono, ko ja ona Gabrijela, jel ono neki fotošop?
    .
    Politicka frustracija ? Politicka ambicija ? Ostrascenost ?


    Alo dozovi se !!!!

    Vladajuce strukture ovih dana pokusavaju da oboje proteste kao "opozicione" "DF-ove" markiraju organizatore kao "sluge opozicije" "teroriste" "rusitelje".

    Ako se opoziciona prica, ili makar njen dio poklapa sa pricom gradjana zbog cega tu ima politicke ambicije ?

    Licno od pocetka sam bio za NATO, za EU i prvenstveno za Crnu Goru.
    Crnu Goru bez paranoje, sto je upravo nesto sto pokusavas prikaciti meni.
    Plase nas 2019 godine rusima, cetnicima i albanskim teroristima. Pricaju o zastavi i himnoj dok je medijalna plata 300 eur.
    Trenutno poznajem vise ljudi koji su iz CG pobjegli da rade po kruzerima, po Njemackoj, SAD i Kanadi nego sto ih poznajem u CG. Ti ljudi su bili Buducnost CG. Ti se ljudi nikada nece vratiti

    Zbog cega sve ovo pricam i pisem? Evo na osnovu iskustava licnih u samo zadnje pola godine necu ici dalje.

    Od oktobra mjeseca sam za licno zdravlje izdvojio 1500eur jer se na MRI ako nemas vezu (a ja bih radije krepao nego je trazio jer ne vjerujem u to) ceka po 3 mjeseca i vise. A onda za terapije kod fizioterapeuta placao po 50eur jedno 20puta jer nasi domovi zdravlja ne mogu da pomognu jer nemaju uslova.
    Za zdravlje porodice izdvojio sam jos nekih par stotina na sitne preglede u privatnim klinikama jer specijalista nema a ne zelim da se igram sa zdravljem porodice i cekam. Oni manje srecni sa manjim platama i vecim problemima mogu samo da se mole bogu i skupljaju sredstva SMS porukama dok vladajuce strukture idu po Dubaiu St. Tropeu i otvaraju ofshor racune. Sin Gvozdenovicev se trenutno lijeci na najprestiznijoj svjetskoj klinici u Bostonu gdje je dan par hiljada dolara a on ima platu od 1500 eur mjesecno godinama vec.

    Za struju mi je za decembar stiglo 400eur a za januar 490 eur u kuci, a kako radimo svi u kuci smo samo uvece. Elektricar kaze da je greska do EPCG, a EPCG odbija da dodje i provjeri brojilo i ja sam primoran da platim harach da mi ne bi iskljucili struju. Dok se Blazu Djukanovicu redovno isplacuju subvencije od gradjana.

    Dok se ja ne bavim poslom za koji sam zavrsio skolu i ljudi oko mene, prvenstveno doktori pobjegose za Njemacku , partijski botovi su zasjeli na najvaznija mjesta i bave se poslom o kom ne znaju ama bas nista. Dok isti ovaj Gvozdenovic, kancer CG, ima 300 000 eur da ulozi u skolovanje samo jednog djeteta, opet od plate od 1500eur, ja sam do skoro placao studentske kredite.

    Dok su spiskovi ko je dobio stan od drzave tajni, a ti sto ih dobiju, dobiju ih po uslovima da gradjani CG placaju 80% vrijednosti stana a 20% beskamatno funkcioneri, sto znaci da njih stan od 100 000 kosta 20 000. Ja cu sledece 20 godina biti rob banke od koje sam uzeo 50 000 a vraticu im skoro 100 000.

    Dok ja uredno placam gorivo, telefon, racune, odrzavanje automobila, partijske sluge sve to dobijaju besplatno od novca svih gradjana.
    Dok svoja putovanja placam sam kako bih iskusio i stekao iskustva, zaposleni na aerodromu dobijaju besplatne avionske karte kako bi se prebio dug izmedju MNE airlinesa i Aerodroma CG.


    Ne zelim da se bavim politikom.
    Ne zanima me ko ce voditi zemlju, Becic, Abazovic, Mandic, Lekic...
    Ali me itekako zanima da pravda sustigne one koji su iskoristili sistem.
    Zanima me da je moj glas vrijedi isto kao glas Mila Djukanovica ili poljoprivrednika iz Savnika. Da se taj glas ne kupuje parama, poslovima ili oprastanjem racuna za vodu/struju.

    I zanima me da zavlada Demokratija. Pa da se poslije godinu dvije nove vlasti opet izadje na ulice ako gradjani nijesu zadovoljni kuda ide zemlja.
    Zanima me da moje dijete ima ista prava kao tvoje ili kao nekoga iz Tuzi.

    To mene zanima...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #918
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Svi izbori od nezavisnosti do sada su pravilno prebrojani, DPS ima startnu poziciju gdje je uz pritiske, drzavnu upravu itd. u prednosti od desetak procenata ali uz jedinstvenu opoziciju i pravilan pristup sanse nemaju.
    HGI - 1 mandat
    SD - 2 mandata
    BS - 2 mandata
    Forca - 1 mandat
    To je vec 6 mandata startne podrske takozvanih manjina, koje su kupljene i svi znamo kako i ko se dje zaposljava.

    Onda imamo nekih par desetina hiljada zaposlenih u drzavnom sektoru i na opstinskom nivou koji glasaju DPS jer moraju (ako uzmemo da samo pola zaposlenih u drzavnom sektoru ne racunajuci opstinski iz obaveze glasaju dps imamo 20 000 ljudi i to bez porodica sa porodicama imamo broj od 60-80 000 glasaca DPS iz obaveza).

    Pa onda imamo sitne usluge
    Kupovine licnih karata (vise od 10 presuda za kupovinu)


    Itd itd.

    Rekao bih da DPS krece trku sa nekih 25-30% sigurnih tj. Kupljenih glasova. A ovo 20% ostalih su ljudi koji ih glasaju jer vjeruju da nema bolje opcije tj. Da ce im neko oteti penzije, plate, da ce doci cetnici itd.

    Znaci da zakljucimo.

    DPS krece u izbornu trku sa vise glasova nego 2 najveca opoziciona subjekta zajedno




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #919
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Jasper je lik upoznat sa politickom situacijom, zakonom, opozicijom i vlascu, samo ne zna razlog poskupljenja struje i zbog cga se strajkuje u Baru.

    I nemojte dozivat Maju bessvijaH, vidite da je NSX-u glavu otvorila pa je morao odje da stavlja njenu pisaniju
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #920
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema se sta ovom Gandalfovom dodati
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Politicka frustracija ? Politicka ambicija ? Ostrascenost ?


    Alo dozovi se !!!!

    Vladajuce strukture ovih dana pokusavaju da oboje proteste kao "opozicione" "DF-ove" markiraju organizatore kao "sluge opozicije" "teroriste" "rusitelje".

    Ako se opoziciona prica, ili makar njen dio poklapa sa pricom gradjana zbog cega tu ima politicke ambicije ?

    Licno od pocetka sam bio za NATO, za EU i prvenstveno za Crnu Goru.
    Crnu Goru bez paranoje, sto je upravo nesto sto pokusavas prikaciti meni.
    Plase nas 2019 godine rusima, cetnicima i albanskim teroristima. Pricaju o zastavi i himnoj dok je medijalna plata 300 eur.
    Trenutno poznajem vise ljudi koji su iz CG pobjegli da rade po kruzerima, po Njemackoj, SAD i Kanadi nego sto ih poznajem u CG. Ti ljudi su bili Buducnost CG. Ti se ljudi nikada nece vratiti

    Zbog cega sve ovo pricam i pisem? Evo na osnovu iskustava licnih u samo zadnje pola godine necu ici dalje.

    Od oktobra mjeseca sam za licno zdravlje izdvojio 1500eur jer se na MRI ako nemas vezu (a ja bih radije krepao nego je trazio jer ne vjerujem u to) ceka po 3 mjeseca i vise. A onda za terapije kod fizioterapeuta placao po 50eur jedno 20puta jer nasi domovi zdravlja ne mogu da pomognu jer nemaju uslova.
    Za zdravlje porodice izdvojio sam jos nekih par stotina na sitne preglede u privatnim klinikama jer specijalista nema a ne zelim da se igram sa zdravljem porodice i cekam. Oni manje srecni sa manjim platama i vecim problemima mogu samo da se mole bogu i skupljaju sredstva SMS porukama dok vladajuce strukture idu po Dubaiu St. Tropeu i otvaraju ofshor racune. Sin Gvozdenovicev se trenutno lijeci na najprestiznijoj svjetskoj klinici u Bostonu gdje je dan par hiljada dolara a on ima platu od 1500 eur mjesecno godinama vec.

    Za struju mi je za decembar stiglo 400eur a za januar 490 eur u kuci, a kako radimo svi u kuci smo samo uvece. Elektricar kaze da je greska do EPCG, a EPCG odbija da dodje i provjeri brojilo i ja sam primoran da platim harach da mi ne bi iskljucili struju. Dok se Blazu Djukanovicu redovno isplacuju subvencije od gradjana.

    Dok se ja ne bavim poslom za koji sam zavrsio skolu i ljudi oko mene, prvenstveno doktori pobjegose za Njemacku , partijski botovi su zasjeli na najvaznija mjesta i bave se poslom o kom ne znaju ama bas nista. Dok isti ovaj Gvozdenovic, kancer CG, ima 300 000 eur da ulozi u skolovanje samo jednog djeteta, opet od plate od 1500eur, ja sam do skoro placao studentske kredite.

    Dok su spiskovi ko je dobio stan od drzave tajni, a ti sto ih dobiju, dobiju ih po uslovima da gradjani CG placaju 80% vrijednosti stana a 20% beskamatno funkcioneri, sto znaci da njih stan od 100 000 kosta 20 000. Ja cu sledece 20 godina biti rob banke od koje sam uzeo 50 000 a vraticu im skoro 100 000.

    Dok ja uredno placam gorivo, telefon, racune, odrzavanje automobila, partijske sluge sve to dobijaju besplatno od novca svih gradjana.
    Dok svoja putovanja placam sam kako bih iskusio i stekao iskustva, zaposleni na aerodromu dobijaju besplatne avionske karte kako bi se prebio dug izmedju MNE airlinesa i Aerodroma CG.


    Ne zelim da se bavim politikom.
    Ne zanima me ko ce voditi zemlju, Becic, Abazovic, Mandic, Lekic...
    Ali me itekako zanima da pravda sustigne one koji su iskoristili sistem.
    Zanima me da je moj glas vrijedi isto kao glas Mila Djukanovica ili poljoprivrednika iz Savnika. Da se taj glas ne kupuje parama, poslovima ili oprastanjem racuna za vodu/struju.

    I zanima me da zavlada Demokratija. Pa da se poslije godinu dvije nove vlasti opet izadje na ulice ako gradjani nijesu zadovoljni kuda ide zemlja.
    Zanima me da moje dijete ima ista prava kao tvoje ili kao nekoga iz Tuzi.

    To mene zanima...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  21. #921
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ziva istina,Gandalfe.

  22. #922
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Svi izbori od nezavisnosti do sada su pravilno prebrojani, DPS ima startnu poziciju gdje je uz pritiske, drzavnu upravu itd. u prednosti od desetak procenata
    Mislim da grijesis. Ne kazem da se masovno desava, ali se desava. Sjecam se slucaja Antona Stanaja koji je glasao, iako je bio u zatvoru u Beogradu. Mislim da je tada Pjetru Koljcevicu pukla krivicna od nekog iz opozicije, a da je rezultat bio samo ponavljanje izbora na tom mjestu. Koliko je onih koji "glasaju" a za koje nije bas jednostavno utvrditi da nijesu bili u zemlji?

    Predsjednicki izbori iz 2012.godine su najblaze receno sumnjivo prebrojani. Tacnije, vjerovatno su prebrojani dobro, ali se odjednom pojavilo nekoliko hiljada glasova putem pisma na sjeveru CG, jer su u DPS-u preko sistema sigurni glas procijenili da je velika sansa da izgube izbore (oni cuveni plusevi I minusi koji su ugledali lice dana posljednjih godina).

    Nijesam opozicioni aktivista, daleko od toga, a nijesam vezan ni za jednu stranku jer mislim da sam na zadnje troje izbora glasao tri razlicite stranke. Svjestan sam da ovdje pise dosta ljudi koji su stranacki obojeni, ako ne I aktivisti, I to mi ne smeta nesto posebno.

    Smeta mi kod ovih opozicionih aktivista sto na prvu najavu disonantnih tonova krece se sa onom drshte lopova, sto ubija bilo kakvu mogucnost argumentovane rasprave, a kod ovih DPS podrzavalaca sto izbjegavaju odgovor I na jedno konkretno pitanje, vjerovatno jer znaju da zdravorazumskog odgovora nema. Nego eto, ne znam ni sto mi bi da pisem ovo zadnje, da ne brisem sad.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  23. #923
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja problem najviše vidim izvan naše zemlje, u idealizovanju institucija EU koje su veći gadluk od našeg, uz razliku, što taj razvijeni svijet kojem težimo i njihov standard možemo imati samo ako tamo odemo. Ubijeđen sam da EU ne želi mir i stabilnost na ovim prostorima i da je ovo sve neka farsa. Mi im služimo kao neka zamorčad za njihove političke eksperimente, a to što smo izvan EU njima služi da mnogi iz EU mutne rabote ovuda završavaju, kao što smo bili poligon za tranzit cigareta, tako nas koriste i za neke njihive prljave rabote. Samo prljavi igrači i ljudi mogu izvršavati ono što se očekuje, a oni u zdravim alternativama ne vide ništa drugo nego prepreku da ostvaruju ono što žele. Mislim da je to tako jasno poslije svega. Pogledajte samo primjer Hrvatske, koja je nakon što je postala članica EU doživjela nevjerovatan odliv stanovništva u srećnije zemlje. Da ne pominjem da se u sred EU dogodilo da njihove lopine uopšte ne budu kažnjene adekvatno, đe je sudtsvo raspad, đe vlada bezakonje. To je EU na Balkanu. Zastiđe. I onda dođu da hvale neke impresivne napretke ovdje, mislim... gadluk ako se to može gadlukom nazvati.

  24. #924
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Gandalf, ovizi, monci, razumijem ja političku frustraciju, ali, ako ste vi, po mojoj slobodnoj procjeni, inteligentniji dio ove mase koja protestuje, čemu da se nadam onda od ostalih. Ne možete sebi da dozvolite da vas politička ambicija i ostrašćenost uvedu u paranoju. Ne možete da zamislite koliko ste kiksali u procjeni, tumačite površno i navijački. Naučite da tolerišite postojanje posmatranja iz više uglova. U kompletnoj fenomenologiji akutelnih zbivanja neko se veže za jedan segment, neko za drugi itd. Evo npr. ogromna većina stvari koje ste meni uputili je daleko od istine, a vi ste horski, uniformno opredijeljeni prema tim pitanjima. Ipak, ako ste nova klasa u nastajanju, treba vam malo više otvorenosti. Nećete ni ovo razumjeti, znam, ne zato što sam ja prepametan, nego zato što ste vi obuzeti vašom ideologijom i sve gledate kroz njene naočare. Na kraju, da se poslužim vašim stilom - Pozdravljam i ja tipičnog egzemplara Bečićevih konvertita i malo iskusnijeg i baršunastijeg pulena Kilibardinog sektora Narodne sloge.

    Bek tu rijaliti - Gandalfe, šta je ono, ko ja ona Gabrijela, jel ono neki fotošop?

    A u vezi Zvončice. Kako podsmjehljivo izgleda kad jedna kršna, autentična Starocrnogorka uzbiči pod stare dane. Koja cijeli život živi u lažnoj neizdefinisanosti poltronskog opstajanja pa joj se sad najednom otvori pisak u Momentu pa se razagna ka oparena. Dobro je i to viđet, ne mari.

    Povlačim se sa ove teme, jer sam se prevario da će se ovđe moći pročitati nešto kvalitetno, sociološko, neka politička analiza, nešto politikološki čak, pa i nešto konkretno, opipljivo, aktuelno, neka metodika političkih promjena, kad ono međutim...
    Samo tabloidna senzacionalistička trućanja ispod kojih se nevješto kriju realne političke aspiracije. Još jednom, ne mora tabloidna biti samo informacija, ona može biti precizna i istinita, ali ako izlazi iz tabloidnog mozga onda gubi velik dio svoje moći.
    Svu sreću želim svim akterima društvene scene koja će biti vrlo uzbudljiva u mjesecima pred nama. Volio bih da mogu poželjeti sreću najboljem za ovo društvo, ali elementarna logika sugeriše da je ipak umjesnije reći samo: nek pobijedi bolji.
    Ovaj covek je nesvestan svoje nesvesnosti. Kaj prica skoro pa ce sebe ubediti u ovo.

    Klasicni dps. Svi su u krivu, jedino oni pravi.
    Matematika: ako su svi i velika vecina cg u krivu , kako onda dps doninantno dobija sve izbore ?? Logicno bi bilo da gube.

    Aahh da, dobijaju jer su lazovi i prevaranti i lopingeri
    Ili je u tebe usa Katnicev sindrom?? Dje te gleda citava drzava i ti uzbiceno kazes "preko 90℅ kriminalnih/teskih slucajeva je rijeseno i u cg ne postoji kriminal" ahohoo
    Dobro je ljudi ovdje slabo pamte (dps parola)
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  25. #925
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    E vidis zaboravio sam na manjine i ovaj sistem dje oni svakako uzimaju mandate. Sto se tice ovi fantom glasaca mislim da oni nemaju neku prevagu. Te "greske" im se desavaju vise zbog njihovih aktivista gdje hoce da svoj "rad" jos poboljsaju na prostorima gdje su apsolutni ali prije svega malim birackim mjestima.

    No, Djukanovic se u zadnjih par godina okruzio sa nevjerovatno nesposobnim ljudima a i sam je napravio niz gresaka od kojih mu je najvece sto se kandidovao za predsjednika o cemu sam ovdje tada pisao. Ne samo sto je napravio faul vec je direktno zabio prst u oko i EU i Vasingtonu. Tvrdim da uz jedinstvo i dobru energiju oni nemaju sanse ni na jednim izborima. Ja imam zelju da ih smijenim tako i uvjeren sam da moze ako ima ljudi a ne #*$%..., na izborima jer to je jedini put kojim se moze konacno nesto dobro ovdje izroditi nemam zivaca da cekam neke druge jos trideset godina.

Page 37 of 131 FirstFirst ... 273334353637383940414787 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •